R L. Despeghel=Van Raes WINTERTHUH ZES MILLIARD! 8 GRAND CONCERT Rijksmiddelbare School, Yper ONZE SCHEEPVAART ALLERHANDE NIEUWS Uitslag der Aanbesteding voor het leveren en plaatsen van een Gordijn voor den Stadsschouwburg Stedelijk Slachthuis van Yper De FRUIT- en GROE^TENWIMKËL vroeger Tempeistraat, 3 is overgebracht naar de lloterslraat, I\i* 39. Telefoon 374 Beroepsvereeniging van het Wegvervoer HANDBOOGSCHIETINGEN Vriendenschieting Boesinghe - Yper Hoekje Burgerlijke Stand van Yper 16, Rue Eigen Heerd, YPRES. Burgerstand van Zonnebeke Burgerstand van Gheluvelt y De Zwitsersche Verzekeringsmaatschappij tegen j CiS e Auto-, Werk- en alle andere ongevallen regelt jaarlijks IN BELGIË meer dan 30.000 ongevallen. Betaalde schadeloosstellingen op einde December 1934 Dat wil iets zeggen Vraagt inlichtingen Algemeen Agent J. VISART, 19, Mondstraat, YPER. Le Dimanche 19 Juillet prochain, a 11 J heures, la Fanfare de Courrières donnera un Concert en notre ville. Nous savons que nous pouvons compter sur une audition musicale irréprochable. De plechtige afkondiging van de uitslagen zal plaats hebben op Woensdag 15 Juli e. k., te 9 u. 30 voormiddag, in den Stadsschouwburg. Binnengevaren Vrijdag 26 Juni 1936, de Laura (schipper Calle- bauti met 43 ton phostaat voor M. Talpe, Kortrijk. Dinsdag 30, de c Souvenir(schipper Dobbelaere) met 72 ton maïs voor M.M. Blootacker-Vermeersch, leperde Dina (schipper Fens) met 48 ton graan voor M. Vandeputte, leper; de tHonorine», (schipper Vanvlierberghe) met 127 ton maïs voor M. Vandeputte, Jeperde Julia(schipper De Dobbelaere) met 115 ton maïs voor M. Vandeputte, leper. Woensdag 1 Juli 1936, de Elza(schipper Van- cauwenberghe) met 47 ton beurtgoed voor verschei- denen. Waterhoogte benedenpand, 2,85 m. Toegelaten te varen 1,57 m. YPER. Melkonderzoek. In ons laatste nummer gaven wij de namen der melkverkoopers wier melk niet aan de vereischte hoedanigheid beantwoordde en tegen wien dan ook uit dien hoofde proces-verbaal opgesteld werd. De Heer Verhoest Achille, wonende te Dicke- busch, Waterstraat, 2, laat ons weten dat het blijkt uit een schrijven van den Heer Rijkstoe ziener der eetwaren dat er geen gevolg zal ge geven worden aan het proces-verbaal tegen hem opgesteld, gezien een onderzoek zijner melk koeien bewezen heeft dat hij zich aan geen ver- valsching van eetwaren heeft plichtig gemaakt. Intrekking. Het besluit van den Heer Gou verneur, waarbij alle samenscholingen en op tochten verboden waren, is in datum van 30 Juni 1.1. ingetrokken geworden. ZANTVOORDE. Erge val. Verleden week Donderdag was de 19 jarige Van Sompele Camille per velo naar Houthem gereden om er bij een vriend duiven te halen. In het terugkeeren, nabij het gehucht Kortewilde gekomen, botste een voorbijrijdende auto lichtjes tegen de duiven- mand, waardoor de wielrijder het evenwicht ver loor en ten gronde stuikte. In zijn val werd hij erg aan het hoofd en den linker schouder ge kwetst. GHELUVELT. Gekwetste op de baan. Dr Morlion, van Gheluwe, kwam Zondag avond per auto langs de groote baan Meenen-Yper gereden, toen hij nabij de wijk Nachtegaal een man ne vens een moto op de baan zag liggen. De gevallen motorijder, de 25 jarige Vanhove Lucien, ge boortig van Poperinghe doch thans te Yper op logement zijnde, had het linker been gebroken en een diepe wonde aan den linker arm. Na hem de eerste zorgen ter plaats te hebben toegediend, bracht Dr Morlion den gekwetste, gezien zijn ergen toestand, naar het hospitaal van Yper. LOCRE. Omvergereden. De 40 jarige Louf Georges, die zich Zondag middag per velo naar een familiefeestje begaf, werd opeens door een auto, die uit de tegenovergestelde richting kwam, aangereden en met geweld ten gronde ge slingerd. Een bijgeroepen geneesheer van West- Nieuwkerke diende den gekwetste de eerste zor gen toen en deed hem daarna naar het hospitaal van Yper overbrengen, waar men een schedel breuk vaststelde. Het slachtoffer is vader van 9 kinderen. Vrijdag 3° dezer, te 11 u., werd ten stadhuize overgegaan tot de opening der aanbiedingen voor het leveren en plaatsen van een gordijn voor den Stadsschouwburg. De drie volgende inschrijvin gen waren toegekomen 1. Demoor Pierre, Yper 1) met franje J. D. 4.275. 2) met franje P. D. 4.110. 3) met rail Nr 1 4.480. 4) met rail Nr 2 4.630.— 5) met rail Nr 3 5.630. 2. Bille Jules, Yper 3.888.40 3. Albert Vandaele, Yper 7.850. MAAND JUNI 1936 Gedurende de maand Juni werden er in het Stedelijk Slachthuis van Yper volgende dieren geslacht 10 Stieren 15 Ossen 37 Veerzen 32 Koeien 7 Nuchter kalvers 87 Vette kalvers 3 Schapen 204 Verkens 6 Paarden. Te zamen 401 dieren. Door het Koninklijk Besluit van 9 Mei 11. werd een speciaal regiem ingesteld aan hetwelk de vervoerders, die voor rekening van derden wer ken, zich zullen moeten onderwerpen. Door de talrijke schikkingen en de verscheidene pleeg vormen die te vervullen zijn, legt dit Koninklijk Besluit aan de weggebruikers tal van verplich tingen op, waarvan vele tot menigvuldige be twistingen en naar alle waarschijnlijkheid ook wel tot ontelbare moeilijkheden en politieover- tredingen zullen aanleiding geven. Alle ambachts lieden, vervoerders, garagehouders en bijhoorige beroepen, zijn het eens om de bepalingen van dit Koninklijk Besluit te laken en een algemeene strekking teekent zich af om deze nieuwe rege ling van het vervoer eenvoudig weg af te schaf fen. De matigsten stellen zich tevreden met de voorloopige schorsing van het Koninklijk Besluit te vragen tot wanneer, t'akkoord met de beroeps- vereenigingen, een herziening ervan zal mogelijk zijn. Ten einde al de beroepslieden van het vervoer per baan te vereenigen en de verdediging van hun gemeenschappelijke belangen beter te kun nen opnemen, werd over enkele weken, op het nationaal plan, de Beroepsvereeniging van het wegvervoer gesticht. Tijdens verscheidene ver gaderingen, welke deze laatste dagen gehouden werden, heeft het Comiteit besloten een alge meene beweging van verdediging op touw te zetten, bijzonderlijk met het doel de belangen der kleine en middelmatige vervoerders te vrij waren. Het Comiteit verhoopt in alle plaatsen van het land een aantal vervoerders te vinden die bereid zouden zijn plaatselijke of gewestelijke afdeelingen op te richten. Het Comiteit is bezig met een programma van "de eischen der vervoerders op te stellen en stelt zich voor te Brussel een groote algemeene be tooging in te richten op dewelke al de vervoer ders van gansch het land met hun camions zou den uitgenoodigd worden. Al de belanghebbenden zijn verzocht hunne toetreding, hunne vragen om inlichtingen of hunne aanboden van medewer king te sturen naar het secretariaat, 75, Ducale straat, te Brussel. Crisis en behaagzucht zouden niet kunnen samengaan zoo de verfstoffen Coloro niet beston den. Een oude kleurstof wordt nieuw. Kiest uit de groote verscheidenheid van mooie kleuren. Gij zult verrukt zijn over de verfstof Coloro. STAANDE PERS ZONDAG 5 JULI 1936 Om 2 uur: POPERINGHE, WILLEM-TELLOpper- vogel 100 fr.tweede oppervogel 50 fr. (niet verloot) twee zijdvogels van 50 fr.twee kallen van 25 fr. Alle viertal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 1 uurWYTSCHAETEOppervogel 80 fr. twee zijdvogels, ieder 40 fr.twee kallen, ieder 25 fr. 8 hoekvogels, ieder 20 fr.. Alle vijftal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 uurZONNEBEKE Oppervogel 70 fr. twee zijdvogels, ieder 35 fr.twee kallen, ieder van 20 fr. en 40 kleine vogels van 13 fr. voor 50 schutters. Inleg 15 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 15 fr. MAANDAG 6 JllLI 1936 Om 2 J uurLOKEROppervogel 60 fr. twee zijd vogels, ieder 30 fr.twee kallen, ieder 15 fr.kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50 Boven de 40 schutters al vogels van 13 fr. ZONDAG 12 JULI 1936 POPERINGHE St-SEBASTIAAN en POELCAPELLE. LANGEMARCKDe schieting vastgesteld op 12 Juli wordt verschoven op Zondag 19 Juli. Gedurende het vorig seizoen hadden enkele leden van de handboogmaatschappijen van Boesinghe en Yper-Hoekje elkaar ontmoet in een deugddoende vriendenmatch. Deze wedstrijden werden in zóó een atmosfeer van vriendschap en ware leute betwist dat niemand eraan twijfelde dat er nog zou herbegonnen worden. En ja, Donderdag laatst had Heer Dr Dekemele opnieuw een tiental leden van Yper-Hoekje uitgenoo digd om zijn keurbende in eigen vesting te komen be kampen. Te zes uur stipt stond iedereen slagvaardig aan den voet van de pers. Dit jaar zou slechts één manche geschoten worden van 30 scheuten ieder en de pers halverwege terug volgezet. Van in de allereerste ronden wisten de mannen van Yper-Hoekje hun pijlen zoo goed te richten dat ze de vogels, samen met den moed der tegenstrevers, met snelheid naar beneden deden zakken. Yper-Hoekje hield stand en won tenslotte met 21 punten voorop. Het was verdiend, doch er hoeft gezegd dat Boesinghe zich dapper verdedigde en met 'n beetje onkans had af te rekenen. In een gezellig samenzijn werden dan de lekkere kiekskens, die de inzet waren van de partij, naar bin- nengesmuld. Na een paar woorden van H. Dr Dekemele die beloofde de herkansing te wagen op 16 Juli werd er afscheid genomen en iedereen trok opgeruimd en blij naar huis. van den 27 Juni tot den 2 Juli 1936 Geboorten: Alleweireld Willy, Yperleestraat, 10. Wildemeersch Oswald, Lindendreef, 32. Vanbesien Arlette, Kalfvaart, 35. Dewulf Herman, Recolletten- poort, 5. Titeca Wilfried, Vandenpeereboomplaats, 13. Coffyn Huguette, Pennestraat, 47. HuwelijkenJosson Gaston, handelaar te Iseghem en Dedulle Albertina, z. b., te Yper. Devos Alfons, handelaar te Elverdinghe en Baelen Martha, z. b., te Yper. Callens Albertus, beenhouwer en Bouten Maria, telefoonbediende, beiden te Yper. Callens Robertus, kleermaker en Bouten Celina, z. b., beiden te Yper. Geldhof Jules, zwingelaar, te Moorslede en Slembrouck Mathilde, z. b., te Yper. OverlijdensGervoyse Louis, 74 j., gepensionneerde, echtgenoot Derekx Pauline, M. Haiglaan, 49. Decock Hortense, 79 j., z. b., weduwe Santy Jules, Rijsel- straat, 85. Verkindere Emerence, 54 j., z. b., echtg. Decokele Hendrik, Poperinghesteenweg, 8. Monteyne Maurice, 5 weken, Doorgangstraat, 22. Lefever Leon- tina, 75 j., z. b., wed. Vanspranghe Carolus, Capucienen- straat, 136. Coffyn Louis, 55 j., aardewerker, wed. Claeys Helene, Dickebuschsteenweg, 110. Odent Maria, 76 j., z. b., echtg. Hoorelbeke Henri, Lindendreef,. 14. Casteleyn Leonia, 64 j., z. b., echtg. Anne Richard,. Doorgangstraat, 1. HuwelijksbeloftenOmer Moentjens, timmerman, en Zulma Deramondt, dienstmeid, beiden te Yper. Emilius Delahaye, bediende, en Marie-José Verbrug- ghe, z. b., beiden te Yper. Henri Laurens, gareelma ker, te Boesinghe, en Gabriella Fockenoy, z. b., te: Nieuwpoort, voorheen te Yper. Couturier Coupeur «liplömé Méthode par moulage Flou - Fantni*ie« Bpécialisle tuilleui's et manteaux linï haute couture Prix modéréa (o) MAAND JUNI 1936 Geboorten: Mollez André, z. v. Omer en Gruwez Yvonne. Vanhee Agnes, d. v. Richard en van Acket Emma. Verhanneman Willy, z. v. Remi en Durnez Adrienne. HuwelijkDeleu Joseph met Versavel Andréa. OverlijdensMoneau Julianus, z. v. Henri en Bostyn Pharaïlde, 56 j. Vanhecke Noël, z. v. Maurice en. Glorieux Maria, 11 m. Malfait Omer,. echtg. van Van— devivere Helena, 50 j. Bogaert Hubert, z. v. Omer en Dekyndt Maria, 2 m. Oosterlinck Achiel, echtg.. van Deparck Zulma, 39 j. Vandenbussche Marie, echtg. van Paelens Petrus, 71 j. MAAND JUNI 1936 GeboortenVandenbulcke Michel, z. v. Marcel en-, Detru Rachel. Knockaert Julia, d. v. Maurice en Lansen Magdalena. Verbeke Roger, z. v. Gerard en Ooghe Alice. Huwelijk: Bouckenhove Jules, van West-Vleteren,, met Devogel Martha. OverlijdensDeleye Anny, d. v. Pascal en Temper man Zulma. Casier Ivette, d. v. Henri en Devogel. Pattyn Roger, z,v. Camille en Elslande Emma. (Gesticht in 1875)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8