R Mce Cherchye-Kesteloot 8 Programma van het Concert Rijksmiddelbare School Yper Ecole Moyenne de TEt-at a Ypres Bond der Melkverkoopers Yper Modernisatie van de Postdiensten AANNEMERS - LANDBOUWERS Voor alle GLASWERKEN wendt U tot het gekend Huis Hoek der Elverdinghestraat en Veurnest-eenweg - 1 - IEPER MASTIEK VERVEN EN VERNISSEN Tel. 484. Gevonden en Verloren Voorwerpen ALLERHANDE NIEUWS ONZE SCHEEPVAART HANDBOOGSCHIETINGEN 16, Rue Eigen Heerd, YPRES. Burgerlijke Stand van Yper Ernstige en bekwame NAAISTER. Goed loon. Adres ten bureele. Zondag 12 Juli, te 11 uur, op de Groote Markt Koning Albert, door de Koninklijke Harmonie St Roeh van ITccle, uitgevoerd. 1. Plumes au Vent J. Horenbeek 2. Fleurs et Souhaits A. Mahy 3 Roermond - marsch Max Guillaume 4. Fantaisie Romantique L. Montagne 5. Les échos de l'Alvette Em. Wolff De plechtige afkondiging van de uitslagen zal plaats hebben op Woensdag 15 Juli e. k„ te 9 u. 30 voormiddag, in den Stadsschouwburg. Latijnsche Afdeeling De bestuurder der Rijksmiddelbare School te leper meldt ons dat een dertigtal ouders een aanvraag gedaan hebben om met het toekomende schooljaar de Latijnsche Afdeeling te zien her oprichten. De Heer Minister van Openbaar On derwijs zal, gesteund op de bestaande reglemen ten aan die vraag voldoening geven. Van nu af kunnen dus de leerlingen voor het T studiejaar der Latijnsche Afdeeling ingeschreven worden. De personen die verdere inlichtingen verlangen kunnen deze bij den bestuurder der School beko men. La proclamation solennelle des résultats des compositions aura lieu, le Mercredi 15 juillet, a 9 h. 30, au Théatre Communal. Section Latine Le directeur de l'Ecole Moyenne annonce qu'une trentaine de parents ont fait la demande pour la réorganisation de la section latine. Monsieur le Ministre de l'lnstruction Publique, conformé- ment au règlement, donnera satisfaction a cette demande. Les élèves pourront dès ce jour se faire inscrire pour la T année de la susdite section. Les parents qui désirent de plus amples rensei- gnements peuvent s'adresser au directeur de 1 ecole. Het Bestuur heeft de eer bekend te maken dat de prijs der melk, vanaf Maandag 13 Juli a. s., tot op 1 fr. 40 de liter zal verhoogd worden. Tot hiertoe heeft het Bestuur der Posterijen zich gelast met de uitreiking van voorwerpen zonder adres of frankeerzegels in ieder huis van een postkanton, van een wijk of van een straat. Voortaan zal de uitreiking van voorwerpen van allen aard (brieven, postkaarten, zaakpa pieren, stalen, drukwerken en dagbladen) zonder adres of frankeerzegels kunnen beperkt worden tot personen geabonneerd op de telefoon of tot de titularissen van postcheckrekeningen, welke, in een bij de afgifte te bepalen postkanton, be stuurlijk arrondissement of provincie verblijven. De bepaalde taksen zijn dezelfde als deze welke toepasselijk zijn op de gefrankeerde en geadres seerde zendingen, doch de afgevers van ten minste 50.000 drukwerken, waarvan het gewicht 25 grammen niet te boven gaat, zullen daarbij nog een korting van 20 op de gewone fran- keerkosten genieten. Deze korting zal nochtans niet worden verleend wanneer het drukwerken betreft welke door een afgever voor rekening van verschillende perso nen gegroepeerd worden. Deze nieuwe maatregel zal ongetwijfeld ten zeerste op prijs gesteld worden, inzonderheid door zakenlieden die publiciteit wenschen te maken bij de bijzondere cliënteele vertegen woordigd door de 270.000 geabonneerden op de telefoon en de 354.000 titularissen van post checkrekeningen. CLASHAN DEL GROOT KLEIN Gevonden. Zaterdag 4 Juli, door M. Gillioen Alfons, een bril. Woensdag 8, een porte-mine. Verloren. Zaterdag 4 Juli, door Mevr. Hahn Arthur, een pakje met ondergoed. Dinsdag 7, door Mevr. Schmidt, een paar zwarte lederen handschoenen. Denzelfden dag, door Mevr. Coffyn Marie, een halssnoer. Donderdag 9, een titel der Belgische Spoorwe gen. YPER. Diefstallen. Vrouw Devroe Pieter had Maandag morgen haar waschgoed te bleeken gelegd op het Esplanadeplein, tusschen de gewe- zen kazerne en de nieuwe fabriek, doch toen zij het 's namiddags terug haalde, ontmoette zij er j een andere vrouw die haar vroeg zoo er haar geen waschgoed ontbrak. Vrouw Devroe telde dadelijk haar stukken linnen en bestatigde wel- dra dat er verschillige verdwenen waren. De j andere vrouw vertelde dan dat zij nabij het waschgoed een vrouwspersoon, wiens volledige t beschrijving zij gaf, had zien rondslenteren. Een streng onderzoek werd dadelijk ingesteld om deze laatste vrouw, op wien dan ook zware vermoe- dens wegen, op het spoor te komen. Dinsdag nacht, rond kwart vóór 12 u., besta tigde Creus Henri, van Vlamertinghe, dat zijn rijwiel, dat hij enkele oogenblikken aan den gevel der herberg De Visscher in de Boter- straat had laten staan, spoorloos verdwenen was. Klacht werd ten politiebureele ingediend. Verkeersongeval. Maandag namiddag, rond 3 u., had er in de Lange Thouroutstraat, niet ver van het hospitaal, een aanrijding plaats die ge- luxkiglijk slechts stoffelijke schade veroorzaakte. Een persoon, die zijn zieken vader in het hospi tia' ging. bezoeken, meende met zijn auto nog door te kunnen tusschen een daar stilstaande auto en een zwaren vrachtwagen, door twee paarden getrokken, der firma Hostens van Rous- selare. Hij had zich echter misrekend, zoodat de sliikweerders van zijn auto tusschen de twee andere voertuigen geprangd en erg gehavend werden. Tot overmaat van ongeluk botste hij dan nog wat verder op een kleine stootkar die op het voorland geslingerd en ook beschadigd werd. De rijkswacht kwam ter plaats het noodige onder zoek doen. Hevig onweder. Maandag avond woedde er hier, vanaf 10 u., boven de stad een hevig onwe der gedurende hetwelk er enkele vreeselijk harde donderslagen kwamen. De bliksem viel, gelukkig- lijk zonder brand te stichten noch bijzonder groote schade te veroorzaken, in verschillende plaatsen en onder meer op het waschhuis van het O. L. Vrouwhospitaal. Daar drong de blik sem binnen door de schouw, sloeg een gat in den muur en verrichte heel wat schade aan de elec- trische leiding. In het waschhuis waren al de looden gesprongen en de lampen verbrand, zoodat er daar noch drijfkracht voor de waschmachine noch licht meer was. Verder was de telefoonlei ding er ook buiten gebruik gesteld. Onze zwemplaats. Ware het niet mogelijk een viertalig opschrift (Vlaamsch, Fransch, Engelsch en Duitsch) met de melding Zwem plaats in groote letters, langs achter aan 't drankhuisje van de zwemkom, aan te brengen Dit opschrift zou de aandacht trekken der talrijke toeristen, die 't Memoriaal der Meenenpoort be zoeken. Het ware een kleine onkost voor de stad, doch die denkelijk de moeite loonen zou. Vele toeristen weten immers niet dat er alhier ter stede een zwemplaats bestaat. Uitslag van het Examen van den Snijkursus voor Damen, gegeven door Mildreda Bras, Be- roepsleerares Anna Lejeune, Dikkebusch, met de grootste onderscheiding M. Flahou, Loo, met groote on derscheiding Godelieve Grossey, Loo, met groote onderscheidingHenriette Mazereel, Loo, met onderscheiding Yvonne Schelpe, Loo, met onder scheiding M. Tryssesoone, Merkem, met onder scheiding Rachel Maelstaf, Loo, met onderschei ding Pelagie Cornette, Loo, met onderscheiding; Anna Ghyssaert, Loo, met onderscheiding Erzsebet Nyitrai, Loo, met voldoening. VOORMEZEELE. Autobus in de gracht. Zondag avond, rond 9 u. 30, kwam de autobus van M. Jean Cousin, die den dienst Yper-Le Bizet verzekert, en gevoerd door Degroote Leon van Yper, langs de baan naar Wytschaete gereden, toen het voertuig plots in de gracht reed. Het is nadat de voerder van de autobus drie andere voertuigen had voorgestoken, dat hij in den af zink der baan het stuur niet meer meester was en zijn rijtuig, dat vol reizigers was, naar het midden der baan niet meer kon terugbrengen. De zware autobus rolde een eind ver in de gracht en bleef er half omgekanteld op de zijde liggen. De reizigers werden geweldig dooreen geslin gerd, doch kwamen er voor het meerendeel met den schrik van af. Alleen twee vrouwen werden nog al erg door glasscherven gekwetst en moes ten door den bijgeroepen dokter van Meessen verpleegd worden. ST-JAN. Aanrijding. Callewaert Marcel, 32 jaar oud, van Poelcapelle, kwam Zondag avond, rond 10 u. 30, langs hier per velo voorbij gereden op weg naar huis, toen hij door een anderen wielrijder, die uit de tegenovergestelde richting kwam, aangereden werd. Beiden rolden ten gronde, doch Callewaert was er de slechtste aan.. Hij werd in bewusteloozen toestand naar het hospitaal van Yper overgebracht waar men, be nevens eenige vleeschwonden, vaststelde dat hij een hersenschudding opgeloopen had. BECELAERE. Doodgebliksemd. Tijdens het onweder, dat hier over de streek woedde, werd een paard, toebehoorende aan landbouwer Claeys Gerard, doodgebliksemd. binnengevaren Donderdag 2 Juli 1936, de André(schipper De Baeuf) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen. Vrijdag 3, de Karei Cogge (schipper Vannieuwen- huize) met 112 ton graan voor MM. Blootacker en Ver- meersch, leper. Maandag 6, de Esperanza(schipper De Bruyn) met 113 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leperde Maria (schipper Van Oost) met 100 ton graan voer M. Hollebeke, leper. Woensdag 8, de Stilla Juvans (schipper Kooyman) met 10 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogtebenedenpand 3,05 m., toegelaten te. varen 1,77 m. STAANDE PERS ZONDAG 12 JULI 1936 Om 1 i uurPOPERINGHE ST-SEBASTIAAN Op- pervogel 100 fr.2f oppervogel 100 fr.Twee zijdvogels, ieder 50 fr.Twee kallen, ieder 25 fr. 100 geprimeerde vogels aan 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13.50 fr. Om 2 5 uurPOELCAPELLEOppervogel 80 fr. twee zijdvogels, ieder 40 fr.twee kallen, ieder 20 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Indien min dan 70 schutters zullen de hoogvogels op 70, 35 en 20 fr. gebracht worden. MAANDAG 13 JULI 1936 Om 2 uurWYTSCHAETE Oppervogel 100 fr. twee zijdvogels, ieder 50 fr.twee kallen, ieder 25 fr. 8 hoekvogels van 20 fr. Kleine vogels 15 fr. Inleg 18 frank. ZONDAG 19 JULI 1936 Om 2 uurLANGEMARCKOppervogel 80 fr. twee zijdvogels, ieder 40 fr.twee kallen, ieder 20 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. DINSDAG 21 JULI 1936 Om 2 l uurYPER WILLEM-TELLOppervogel 150 frank 21" oppervogel 50 fr. (niet verloot) twee zijd vogels. ieder 75 fr. twee kallen, ieder 35 fr. 15 bond- vogels (Zuid-Westland), aan 30 fr.15 primés aan 25 fr. Kleine vogels 20 fr. Inleg 25 fr. Goului*iei* Coupeur rliplömé Méthode par nioulage Flou - Fantainies Spécialiste tnillein*« ut luantenux Fini liaute couture I*i-ïv modérés van den 3 tot den 10 Juli 1936. GeboortenMulle Walther, Rijselsteenweg, 24. Heughebaeri Daniel, Kanonweg, 18. Soutaer Agnes, Zonnefcekesteenweg, 446. Parein Josiane, Klaver- straat, 9. Arfeuille Cyrille, Zonnebekesteenweg, 278. Titeca Henri, Recollettenpoort, 5. Dumortier Pierre, Boomgaardstraat, 23. Derudder Denise, Ar senaalstraat, 1. Huwelijken Vercaigne Cyrille, aardewerker, te Zon- nebeke en Vandoorne Blanche, fabriekwerkster, te Yper. Decramer Mauritius, diamantbewerker en Provoost Magdalena, naaister, beiden te Yper. Van- deputte Maurice, brouwer, te Iseghem en Pien Jeanne» z. b., te Yper. Sercu Bernard, landbouwer, te Zille- beke, en Degrave Adelina, z. b., te Yper. Vereecke Firmin. bediende en Cordeleeuw Yvonne, naaister, i beiden te Yper. OverlijdensDesramault Emilius, 60 j., klakken- maker, echtg. Bauwens Maria, Dickebuschsteenweg, 70. i Manhaeghe Clara, 28 j., z. b„ echtg. Gaillaert Oscar, Poperinghesteenweg, 8. Snick Rosalie, 72 j., klooster zuster, G. de Stuersstraat, 32. Louwyck Achille, 62 j., 1 bediende, echtg. Kestelyn Maria, Lange Meerschstraat, 26. Callemeyn Maria, 64 j., z. b., wed. Coussée Alidor, i Poperinghesteenweg, 8. DevrièreConstant, 65 j., z. b., echtg. Vermeersch Irma, Lange Thouroutstr., 25. Huwelijksbeloften Lucien Verbeke, diamantslijper, j en Camilla Depuydt, fabriekwerkster, beiden te Yper. Maurice Decraene, bankbediende, te Meenen en Godelieva Leleu, modenwerkster, te Yper. René Vandamme, mekaniekwerker, te Elverdinghe en Martha Dieusaert, strijkster, te Yper. Gevraagd

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8