Charles HONGENAE Voor uwe Portretten DUHAMEEUW Claeyssens-Titeca 8 ALLERHANDE NIEUWS GEMEENTE HOLLEBEKE HANDBOOGSCHIETINGEN 25, Rue du Temple, 25 - YPRES ORDRES DE BOURSE YPERSCHE VOETBALKRONIEK Burgerlijke Stand van Yper VERVOER - VERHUIZINGEN AUTO - TAPISSIÈRE 118, Dickebuschsteenweg, 118 YPER Telefoon 189 YPER. Aanrijdingen. Zondag voormiddag, rond 10 u. 30, had de genaamde Delvigne Maurice, van Rijsel, met zijn auto enkele oogenblikken stilgehouden in de Boterstraat en zijn rijtuig achter een ander aldaar stilstaande auto ge plaatst. Vooraleer terug te vertrekken had hij, naar zijne verklaring, eerst nog omgezien om zich te verzekeren zoo er geen ander voertuig in aantocht was, doch niets bemerkt. Wanneer hij echter de vóór hem stilstaande auto wilde voor steken, werd zijn rijtuig aangereden door de auto van Minne Edgard, van Gilly, die daar juist op hetzelfde oogenblik aankwam. Deze aanrijding veroorzaakte enkel wat stoffelijke schade. Denzelfden dag, om 6 u. 30 's avonds, had een andere aanrijding plaats in de Elverdinghestraat. Een autobus, gevoerd door Vandenbroucke Mar cel en komende uit de richting van de Maloulaan, wilde een vóór hem rijdende heerenauto voor steken, juist toen deze laatste een aldaar stil staande auto moest kruisen. De voerder van de heerenauto, de genaamde Bloubblomme Henri, van Herseaux, gekomen ter hoogte van het stil staande rijtuig, stak een weinig naar links af, doch werd op hetzelfde oogenblik langs achter aangereden door de autobus die daar juist meen de te kunnen voorsteken. Door den schok werd het spatbord van de aanrijdende auto afgerukt, doch de inzittenden kwamen er gelukkig met den schrik van af. Moto-ongeval. Zondag namiddag, omstreeks 2 u., kwam de 33 jarige Blootacker Gaston, wo nende te Roubaix, per moto naar Yper gereden. Aan de Bascule gekomen, remde hij nog al hard vooraleer den draai te nemen, doch het achter wiel van zijn moto gleed uit met het gevolg dat het tuig het voorland opreed rechtover den win kel van Pattyn Emile, een daar staande stoel verbrijzelde en eindelijk tegen den gevel van genoemden winkel botste. Wat den motorijder betreft, deze kwam terecht in de vitrine waar van het glas gansch stukgeslagen en waarin ook nog een aantal uitgestald gleiswerk gebroken werd. De motorijder droeg slechts enkele opper vlakkige vleeschwonden, die door den Heer Dr Cousein verbonden werden. Zijn moto was om zeggens niet beschadigd. Een die ook van geluk mag spreken, dit is de winkelier Pattyn Emile, die juist eenige stonden vóór het ongeval den door hem bezeten stoel, die nu gansch gebroken was, verlaten had. Landing van luchtballon. - Zondag in den vroe gen morgen, rond 2 u., is een ballon geland op het landgoed van den Heer Ancion, langs den Meenensteenweg, nabij het Smishoekje. Perso nen, die zich naar de vroegmis begaven en al daar voorbijkwamen, zagen den loods, die niet wist waar hij zich bevond, zijne kaart raadple gen. Deze verklaarde den Zaterdag namiddag, te 5 u., te Lens, in Frankrijk, te zijn opgestegen. Met behulp van enkele bereidwillige geburen werd het zijden omhulsel, alsook de mand en al het ander gereedschap zorgvuldig ingepakt en naar de statie van Yper gevoerd, vanwaar het naar Rijsel verzonden werd. Gaan wij naar het bal Ja zeker, had ik maar een kleed. Maar dit kleed hier,, herverfd met de Verfstof Coloro, zal schooner zijn dan een nieuw. Vraag dus aan uwen drogist een pakje Coloro. GHELUVELT. Verkeersongeval. De 18 jarige Vermeersch Abel, van West-Roosebeke, kwam per moto terug van Tourcoing, alwaar hij werkzaam is, en was vergezeld van zijn makker Mulleman Robert, van Zonnebeke. Op de wijk Poezelhoek moesten ze afsteken voor twee krui sende auto's, waarvan de eene den weg naar Be- celaere en de andere naar Passchendaele insloeg, doch de moto botste tegen de kantsteenen van het gaanpad, waardoor de twee opzittenden ten gronde geslingerd werden. In zijn val liep Ver meersch een schouderbreuk op, terwijl Muileman aan de bil gekwetst werd. VOORMEZEELE-ST-ELOOI. Erg verkeers ongeval. De genaamde Dilliez Theodore, van Rijsel, reed Zaterdag laatst, 15 Oogst, om 20 u. 30, met zijn auto langs de groote staatsbaan naar Waasten en wilde, op het gehucht St Elooi, een ander auto voorsteken toen hij plots bemerkte dat deze laatste auto door een groep wielrijders voorafgegaan was. Niettegenstaande zijn uiterste pogingen kon hij een aanrijding niet meer ver mijden. Zijn auto wierp verschillige der wiel rijders omver en bolde ten slotte in de drie meter diepe gracht langs den kant der baan, waar het rijtuig omkantelde. Daar het verkeer op deze baan steeds zeer druk is, daagde er aanstonds hulp op. Den 27 jarige Desbucquoit Gerard, van Waasten, was erg gekwetst aan het gelaat als mede aan handen en voeten. De 22 jarige Hos- dez Henri, insgelijks van Waasten, kloeg van pij nen in de linkerzijde en had ook verschillige vleeschwonden opgeloopen._ Beider velos waren deerlijk gehavend, alsmede het rijwiel van een derden fietser die eveneens omvergeworpen werd, doch zelf geen letsel bekwam. De voerder van de auto alsmede zijn reisge zellen waren allen min of meer door de glasscher ven van de beschadigde auto gekwetst, doch kon den nog allen, na geneeskundige zorgen ontvan gen te hebben, huiswaarts keeren. De rijkswacht van Yper kwam ter plaats het noodige onderzoek doen. ZILLEBEKE. Rij-ongeval. Zondag avond, rond 18 u., kwam de 25 jarige Vanacker Achille, van Waasten, per moto van uit de richting van Meenen naar Yper gereden. Gekomen op het Hooghe wilde een heerenauto den motorijder voorbijsteken juist wanneer deze laatste ook een andere auto ging dubbelen. De ongelukkige Van acker werd alzoo jammerlijk tusschen beide auto's gegrepen en werd met een open beenderbreuk en verschillige andere kwetsuren opgenomen en bij hoogdringendheid ter verpleging naar het hospitaal van Yper overgebracht. WESTOUTER. Erge val. De douanier Willem Jacob kwam Zondag avond, om 17 u. 30, na zijn dienstronde gedaan te hebben, per velo terug naar huis gereden. Op den Zwarten Berg, waar een kudde schapen aan 't grazen was, sprong opeens een der schapen voor zijn rijwiel, zoodat de douanier zwaar ten gronde stuikte. In zijn val werd hij de rechter elleboog en het handge wricht gebroken. Het slachtoffer van dit ongeval werd naar het hospitaal van Yper overgebracht. VLAMERTINGHE. Eeremis. E. Pater Hahn, missionaris der Orde van Scheut, onlangs tot priester gewijd door Z. Em. Kardinaal Van Roey, heeft hier zijne plechtige eeremis, opgedra gen. Deze schoone plechtigheid werd door tal rijke dorpsgenooten bijgewoond. E. H. David, van Meulebeke, hield na het Evangelie een tref fend gelegenheidssermoen. Het Schepencollege maakt bekend dat alhier de plaats van VELDWACHTER te begeven is. Wettelijke minimum wedde. De aanvragers moeten Belg zijn, minstens 25 tot 35 jaren oud zijn40 jaren voor oudstrijders en daarmee gelijkgestelden een gestalte hebben van ten minste 1 m. 68voldaan hebben aan hunne militaire verplichtingen de gemeente Hollebeke bewonen of er zich komen vestigen binnen de drie maanden na de benoeming. Zij zullen een bewijs van goed gedrag en zeden voorleggen en een bewijs dat zij nooit tot ge vangenisstraf veroordeeld werden, alsook een uittreksel uit hunne geboorteakte op zegel. Al deze stukken in te dienen na 't examen. De aanvragen dienen gedaan aan 't college van Burgemeester en Schepenen te Hollebeke bij aanbevolen brief, ten laatste per post besteld op den 1 September 1936. Hollebeke, den 12 Oogst 1936. Namens het Schepencollege Op bevelDe Sekretaris, De Burgemeester, A. Breyne. J. Goudezeune. STAANDE PERS ZONDAG 23 AUGUSTUS 1936 Om 2 i uurVOORMEZEELEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, ieder 40 fr.Twee kallen, ieder 20 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 1 uur STA VELE Oppervogel 100 fr. Twee zijdvogels van 50 fr.Twee kallen van 25 fr. Alle zeven schutters een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 3 uurBECELAERE Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, ieder 40 fr.Twee kallen, ieder 25 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Om 3 uurMEENEN ST-JORISOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels van 40 fr.Twee kallen van25 fr. 20 primés van 20 fr. en 60 vogels van 15 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 fr. DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1936 Om 2 S uur: VOORMEZEELEOppervogel 120 fr. Tweede oppervogel (niet verloot) 50 fr.Twee zijd vogels van 60 fr. Twee kallen van 30 fr. en 45 vogels van 15 fr. voor 50 schutters boven de 50 al primés van 20 frank. ZONDAG 30 AUGUSTUS 1936 POPERINGHE ST SEBASTIAAN en ZILLEBEKE (Dorp). WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1936 WOESTEN. Agent de change agréé a la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 (O) Ristourne de courtage aux Banquiers et Agents de Change correspondants. O C. S. Y. 3 Vlissingen 3 Het voetbalseizoen is wéldra opnieuw in aan tocht en zoo wat overal worden reeds vrienden matchen afgesloten. Deze moeten aan de spelers toelaten hun uithoudingsvermogen op de' proef te stellen en tevens aan het cómiteit zekere aan duidingen verstrekken voor de samenstelling der elftallen. Zoo ontving C. S. Yper verleden Zondag het wederbezoek van F. C. Vlissingen, waar wij ver leden jaar te gast waren gegaan. Voor een eerste ontmoeting was het nu Zon dag juist geen uitgelezen weertje. Het was een van de warmste zomerdagen die we tot nu toe in dit seizoen kenden, en voor de spelers, inzonder voor deze die nog weinig getraind hebben, dub bel lastig en vermoeiend. De ploeg die de rood-witte kleuren verdedigde was als volgt samengesteld Margonneau Gryffon Deplancke Gauquie Ververken Depuydt Devloo, Rotru, Versaevel, Cherchye, Ollivier Gedurende de eerste speelhelft waren de rood- witten lichtelijk de meerdere en vertoonden daarenboven schoon samenspel. Ollivier deed zich in 't bijzonder opmerken door zijn vlugge ont snappingen en bezorgde aan de vijandelijke ver dediging heel wat last. Hij kon den vijandelijken keeper tweemaal vloeren, wijl Versaevel voor een derde doeltje zorgde. Aan de rust leidden we met 3-0. Bij de herneming waren de kansen omgekeerd. De vermoeidheid begon de rood-witten aan te spreken en de mannen van Vlissingen maakten er gebruik van om de teugels van het spel in handen te nemen. Hoe de onzen zich nog weer den, konden ze nochtans niet beletten dat de tegenstrevers toch 3 maal doelden en aldus den eindstand gelijk brachten. Naar we vernamen speelde Vlissingen daags te voren te Iseghem en behaalde er de overwinning met 7-1. Het ware nochtans, meenen we, een mis sing op grond van deze uitslagen gevolgtrekkin gen te willen maken betrekkelijk de sterkte der elftallen. Men moet zich steeds wantrouwen afleidingen te maken over uitslagen van vrien denontmoetingen vóór het officieel seizoen.. Al wat we wenschen is dat de match tegen Vlissin gen voor onze spelers een goede training is ge weest en ertoe heeft bijgedragen om hen de beste mogelijke conditie te doen verkrijgen tegen den aanvang der officieele kampioenschappen welke beginnen op 6 September a. s. Onze eerste ontmoeting zal op verplaatsing zijn te Waereghem tegen Waereghem Sportief. Den volgenden Zondag ontvangen we thuis De Panne. van den 14 tot den 21 Oogst 1936 Gebooiten: Haezebrouck Henri, Lange Thourout- straaf, 25. Ververken Monique, Surmont de Vols- berghestraat, 3. Claeys Julien, Recollettenpoort, 5. Ghekiere Felicien, Recollettenpoort, 5. Jonck- heere Daniel, Recollettenpoort, 5. HuwelijkenVanermen Martin, dienstoverste te Ho boken en Dedier Maria, z. b., te Yper. Delattre Charles, onderwijzer, te Vichte en Van Eecke Zoé, z. b., te Yper. Overlijdens: Bauw Désiré, 61 j., wasscher, echtg. Séné- chal Aurelie, Lange Thouroutstraat, 25. Braem Al- fons, 54 j., handelsreiziger, echtg. Leroy Irma, Cassel- straat, 4. Rabau Julianus, 64 j., landwerker, wed. van Delobel Louise, Lange Thouroutstraat, 25, (van Vlamertinghe). wendt U tot het vermaard huis - PHOTOGRAAF - 19, Tempelstraat, 19, YPER - Tel. 170 Begeeft zich ten huize voor alle photowerken 'inwelijken en familiegroepen. Al het werk is gewaarborgd - Spoedige uitvoering - Open op Zon- en wekedagen in binnen- en buitenland met Verzorgd werk. Matige prijzen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8