MEUBELEN Binnen dekoratie Bouckaert - Van Rolleghem 8 ALLERHANDE NIEUWS Ooststraat, 46, ROESELARE YPER. Een reeks aanrandingen. Zondag avond, rond 11 u. 15, werd de genaamde M. H., die zijn velo aan de hand leidde, op de Neer- markt, plots en zonder dat iets daartoe aanlei ding gegeven had, aangevallen door drie jeugdige kerels die hem om ter meest stampten en sloegen en zoodanig brutaal te werk gingen dat het slacht offer aan de onderlip gekwetst werd en klaagt van de pijn over gansch zijn lichaam. Korts nadien werd, en ditmaal door een vier tal jonge gasten, waarschijnlijk dezelfde als daar zooeven, een meisje op de Veemarkt aangerand en van haar handzakje beroofd. Die sacoche werd 's anderendaags teruggevonden doch het geld was er uit verdwenen. Dezelfde kerels zochten daarna, op den hoek der Boesinghestraat, nog twist met andere per sonen waarvan een door die gemeene aanranders ernstig gekwetst werd. De politie, bij wien de twee eerste slachtoffers een klacht indienden, opende een streng onder zoek en volgens ingewonnen inlichtingen is zij reeds op het spoor van de daders dier laffe aan randingen. Verkeersongeval. Dinsdag morgen, rond 10 u. 30, kwam een moto, waarop twee personen, een man en een vrouw, gezeten waren, langs den Veurnesteenweg in de richting van Brielen gere den, toen opeens de autovrachtwagen van M. Coulembier, bierhandelaar, uit een zijstraat kwam en er een botsing tusschen beide voertui gen plaats had. De motorijders werden ten gron de geslingerd en werden, na eerst nog door een bijgeroepen dokter ter plaats verzorgd te zijn geweest, naar het hospitaal overgebracht. De man was slechts lichtjes verwond doch de vrouw had, benevens andere kwetsuren, een gapende wonde aan het hoofd bekomen. De rijkswacht kwam ter plaats het noodige onderzoek doen. Alweer een Solo-Schlem. Vier weken gele den werd, in het koffiehuis Le Sultan Groote Markt,een solo-schlem gespeeld, waarvan wij melding gaven in ons nummer van den 15 Oogst. Woensdag, 26 Oogst 11., is daar nu opnieuw een ander solo-schlem gespeeld geworden en ditmaal door M. Aimé Burgho, den hotelhouder, met negen schoppen waarvan de drie hoogste en met de vier hoogste van klavers. De medespelers waren de HH. Paul Baratto, Gustave Gillis, de gelukkige schlem-winnaar van over vier weken, en Aimé Gruwez. Proficiat aan onzen vriend Burgho. Vindt Uw genoegen Xe Huis VOOR UWE EN Hout-, Zetel-, Tentuur-, Tapijt- en Lustrerie werk Vraagt Projeklen, Sclielsen en I'rij/.en Bezoekt de Uitstalzalen DE LEEUW ■H SEDERT 1889 BOESINGHE. Eerlijke daad. Zondag laatst vond de Heer Descamps Maurice, tabak handelaar, wonende te St Juliaan, een, brieven- tasch langs de vaart en was op weg om zijne vondst, waarin zich 1200 fr. fransch geld en 400 frank belgisch geld bevond, aan den veldwachter van Boesinghe kenbaar te maken, toen hij een visscher ontmoette die zenuwachtig aan 't rond zoeken scheen. Weldra kwam de Heer Descamps tot de overtuiging dat hij met den eigenaar van den brieventasch te doen had. Deze laatste, de genaamde Cointrel, van Wasquehal (Noord- Frankrijk), die hier in de vaart was komen vis- schen, wilde den eerlijken vinder een goede be looning geven, doch deze weigerde zulks te aan vaarden van iemand die het met in de fabriek te werken moest verdienen. De Heer Descamps weze hier van harte geluk- gewenscht om zijne schoone daad. ZUYDSCHOTE. Plechtige aanstelling van den nieuwen pastoor. Morgen, Zondag 30 Oogst, wordt de E. H. Gruwier alhier plechtig aange steld als pastoor der parochie. Alle inwoners van Zuydschote zijn druk in de weer om hun nieuwen herder feestelijk te ontvangen en men mag er zich aan verwachten dat de gemeente morgen een mooi uitzicht zal bieden. Te 3 u. namiddag wordt in de Generaal Lotzstraat een stoet ge vormd die den nieuwen pastoor aan Lizerne zal afhalen en vervolgens ter kerk zal leiden, waar de liturgische aanstelling zal plaats grijpen. WOESTEN. Verkeersongeval. Zaterdag morgen, rond 11 u. 30, had er op de groote staats- baan van Yper naar Veurne, tusschen Woesten en Oostvleteren, een verkeersongeval plaats waarbij vijf personen, waaronder twee mannen, twee vrouwen en een kindje, min of meer erge kwetsuren opliepen. Een fransche heerenauto wilde de autobus Yper-De Panne, van M. Slosse, voorbijsteken doch werd, op het oogenblik dat de voerder weer naar het midden der baan wilde komen, langs achter aangereden door de zware autobus. Hierdoor was de voerder van de fran sche toeristenauto het stuur niet meer meester, zoodat het rijtuig langs den kant der baan de gracht inreed en een eind verder tegen den hou ten steunder van een telefoonpaal botste. De rech terkant van de auto werd gansch ingedrukt en de vijf inzittenden, zekere A. Bauvart, zijn vrouw, zijn kind, zijn vader en zijn moeder, werden allen door den schok en de glasscherven gewond. De ontboden geneesheer van Oostvleteren kwam da delijk ter plaats de gekwetsten verzorgen en bracht ze vervolgens naar het hospitaal van Yper, waar zij in behandeling bleven. De gendarmen van Oostvleteren openden het onderzoek. St JAN. Omvergereden. Zaterdag laatst werd de 12 jarige Sedeyn André, die door zijn moeder met enkele boodschappen belast was ge worden, door een auto verrast en omvergewor pen op het oogenblik dat hij de straat wilde dweerschen. De autovoerder, een geneesheer van Yper, stopte dadelijk en bracht het knaapje naar het hospitaal van Yper, waar het de noodige zor gen ontving. Het was gekwetst aan de bil, doch zonder groot erg. ZILLEBEKE. Werkongeval. De 26 jarige Vandeputte Valère, alhier wonende, was Zater dag aan den arbeid op de hoeve van Vanden- broucke Cyrille, bij wien men aan 't dorschen is. 's Namiddags, rond 17 u., liep opeens de groote riem van de dorschmachine af. Vandeputte, die daar in de nabijheid stond, kreeg de riem tegen den linkerarm die, door het geweld van den slag, gebroken werd. Het slachtoffer werd ter verple ging naar het O. L. Vrouwgasthuis van Yper overgebracht. WEST-VLETEREN. Door moto aangereden. De 77 jarige Vandevoorde Florent werd, bij het oversteken van de straat, aangereden en om vergeworpen door de fnoto bestuurd door Larou Maurice, van Poperinghe, die van zijn vriend De- clercq Julien, insgelijks van Poperinghe, verge zeld was. Ook de motorijders stuikten met geweld ten gronde. De ouderling en Larou liepen beiden een hersenschudding op en werden nog over gansch het lichaam gekneusd, terwijl Declercq, die op de duozitting had plaats genomen, alleen aan den rechterarm gekwetst was. PLOEGSTEERT. Inhaling van den nieuwen pastoor. Zondag was de gemeente in volle feest ter gelegenheid der plechtige aanstelling van den nieuwen herder, E. H. De Jaeghere, gewezen pastoor van Zuydschote. Van 's morgens vroeg reeds waren meest alle huizen bevlagd en ver sierd en fallen kante ontwaarde men fransche en vlaamsche opschriften om den nieuwen pastoor te verwelkomen. Om 3 u. 's namiddags kwam de E. H. De Jaeghere, vergezeld van Z. E. H. Vroman, deken van Meenen, en van zijn twee getuigen, E. H. De- loddere en E. P. Mullie, per auto in de gemeente toe. De Heer burgemeester, omringd van de plaat selijke overheden, wenschte den nieuwen pastoor van harte welkom in zijne gemeente en drukte, namens de inwoners van Ploegsteert, de hoop uit hem lange jaren in hun midden te mogen bewa ren. E. H. pastoor bedankte voor die goede woor den, waarna hem de zinnebeeldige herderlijke staf door de kleine Petillon Henriette overhan digd werd. Intusschen had zich een bonte stoet gevormd die de mooi bevlagde straten doortrok en door E. H. Pastoor en de overheden in oogenschouw genomen werd. Deze laatsten sloten zich dan bij den optocht aan en werden alzoo ter kerk geleid, waar de jeugdige Verbeke Clement den nieuwen parochieherder de sleutels der kerk aanbood. In aanwezigheid van een groot aantal geloovigen, ging Z. E. Heer Deken Vroman vervolgens over tot de liturgische aanstelling van den nieuwen pastoor en deze schoone kerkelijke plechtigheid werd met een Te Deum besloten. GHELUWE. Droevig einde. Zondag laatst ontdekte men in het bosch De Moeremaai verhangen aan een boom, het lijk van den ge- naamden Van Belle Gerard, 35 jaar oud, ge boortig van Becelaere, doch wonende te Zonne- beke. Op hem vond men twee brieven, waarvan een gericht aan zijn familie en een aan zijn ver loofde, waarin hij zijn besluit te kennen gaf een einde aan zijn leven te stellen. Het lijk van den wanhopige werd naar het doodenhuis overge bracht. MEENEN. Een tolbeambte vermist. De tolbeambte Stragier Jerome, geboren te Dra- noutre, den 10 September 1881, wonende te Mee nen, Leegeweg, had verleden week Vrijdag na middag van 13 u. 30 tot 17 u. 30 dienst gedaan en was vervolgens, vooraleer naar huis te gaan, zich nog eenigen tijd samen met enkele vrienden in de herberg 't Schippershof blijven vermaken. Om 1 u. 's nachts moest hij terug zijn dienst herne men, doch op het gestelde uur kwam Stragier, die tot hiertoe altijd zeer stipt was, niet af. Men ging zien naar zijn huis wat er gaande was, doch de vrouw verklaarde dat haar man nog niet thuis gekomen was. Wat later vernam men dat twee ambtgenooten hem nog rond 10 u. 's avonds langs de Leie, nabij het Nieuw Sas ontmoet hadden. Een ongeluk vreezende werden dadelijk opzoe kingen gedaan, doch het is slechts den Maandag morgen, korts na 7 u., dat de schipper Bogaert, wiens schip geankerd ligt in de Leie, bij de plaats De Notelaar een lijk in het water zag drijven en, met behulp van een anderen persoon, er in slaagde het aan wal te trekken. De rijks wacht, die verwittigd werd, kwam aanstonds het noodige onderzoek doen en de drenkeling werd spoedig herkend als zijnde den vermisten tolbe ambte Stragier. Het parket van Kortrijk werd verwittigd en het lijk naar het doodenhuis over gebracht. Zwart... en schoon zwart. Dit is hetgeen men zelf bekomt met de verfstoffen Coloro te gebrv.i- ken. Maakt uwe kleederen dus lijk nieuw door ze met de verfstof Coloro te herverven. KORTRIJK. Vrouw door trein verrast en gedood. De echtgenoote Trachez René, geboren Vandorpe Ernestine, 40 jaar oud en wonende Theodore Sevenslaan, had Zaterdag morgen, rond 8 u., hare woning verlaten om enkele boodschap pen te doen. Gekomen aan den overweg der spoorbaan Kortrijk-Ronse, waarvan de barreel was neergelaten, beging de vrouw, naar de ver klaring van een ooggetuige, de onvoorzichtigheid onder den gesloten barreel te kruipen. Nauwe lijks echter was ze op de spoorlijn gekomen, of ze werd er verrast door den trein die om 7 u. 57 de statie van Kortrijk verlaat. De ongelukkige vrouw werd door de zware locomotief enkele meters ver meegesleurd en te midden de baan geworpen. De trein reed haar over het hoofd dat gansch vermorzeld werd, zoodat de dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. De machinist, die van het ongeval niets bemerkt had, was doorge reden. Het personeel der statie alsmede de politie waren dadelijk ter plaats. E. P. Celestinus, van het nabijgelegen klooster der Passionisten, kwam het slachtoffer nog het H. Oliesel toedienen. Ook het parket stapte ter plaats af om de noodige vaststellingen te doen en het lijk van de onge~ lukkige werd nadien naar hare woning overge bracht. Dit pijnlijk ongeval, dat vier kinderen van een bezorgde en teergeliefde moeder berooft, heeft in die volkrijke wijk groote ontroering verwekt. De droefheid van den echtgenoot, die leeraar is in de Vakschool van den Audenaardschesteenweg, en die nog thuis de terugkomst verbeidde van zijn vrouw, welke hem zoo pas over enkele ston den nog vol levenslust verlaten had, was hart verscheurend om zien. Deze doorbrave en van iedereen geachte familie had over eenige weken een tweeling verloren. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens t 0/ C/3 »- fco 13 O C/3 fcjo <V C/3 c cx 00 ft a c O N O» 1 o -t CM C/3 o C «n CC CM 1 O 'O CM <D O O. O 00. CL CM Tarwe de 1UÜ kilos. Kromenl les 100 kil. 106 00 1 113,50 115.00 1 115.00 125,0 Rogge id. Seigle id. 75.' 0 90 50 90,00 L - 89,00 95,01 Haver id. Avoine ld. 90 00 98 50 86.00 95 O'i 97. ui Aardappelen 100 k. Pummes de Terre 37.5" 32 50 28,00 37.50 48 00- Boier de kilogram Ceurrcle kilo 15,75 16.50 16.00 17 00 16.50 E;erei: het stuk CF.ufs la pièce 55 57 0,00 0.53 0,50 Hoppe de 50 kilogr Houblons les öu nil. 1936 verkoopers koppers 500 480 MARKTEN V \N WDKRLK.CIIT 25 OogstVarkensmarkt. Te koop gesteld 3489 stuks. Gemiddelde prijs, per kilo op voet 6.006.40 fr. 26 OogstVeemarkt. Te koop gesteld 442 ossen aan 4.756.25 fr. 204 stieren aan 4.005.25 fr.693 koeien aan 3.755.00 fr. en vaarzen aan 5.256.50 fr. Totaal 1339 stuks. 27 OogstKalvermarkt. Te koop gesteld 1952 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 4.908.00 fr. Aangekomen gedurende de week 2248 stuks.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8