VELOSPORT 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK SUPPORTERSCLUB C. S. Y. Match LAUWE C. S. YPER PRIjSBOLLINGEN DER FEDERATIE PAPIER GOMMÉ EN ROULEAUX Deze week was niet bijzonder belangrijk, en ver toont al meer en meer de teekens van een uitstervend seizoen. Andere weken zagen we nog renners die maar opgaven nadat alle kans op winnen verbeurd was, maar gedurende de laatste dagen wisten we er reeds het strijdperk verlaten, versteven van de koude, zoodat deze hun strijdmakkers in de Londensche Zes dagen mochten benijden. Toch boekten onze gewestelijke renners nog pracht- successen en gezien we gewoon zijn te beginnen met, de beroepsrennersklasse, geven we dan ook die bereikte uitslagen. Nadat Zaterdag nacht de Londensche 6 dagen ein digden met de zege van het Duitsche koppel Kilian- Vopel vóór Aerts-Buysse en Diot-Ignat op 1 ronde, Walthour-Crossley, op 2, Hansen-Christensen, op 3, Van Vlockhoven-Van Buggenhout op 4 en Van Kempen Piet en Jan op 6 ronden, kunnen we niet nalaten op de bereikte snelheid in die 6 daagsche te wijzen. Immers, het is nu zoowat de mode rond de 2600 km. af te draaien, en al weten we, door de verslagen dienaangaande ver strekt, dat de bouw van de Londensche piste de ren ners eenigszins tot een hoogere snelheid verplichtte, wilden ze niet vallen, we nemen toch aan dat de afge legde 3100 km., of een verschil van 500 km., belangrijk te noemen zijn. Na dezen koers, die eindigde om 11 ure. trok of beter vloog Jan Aerts naar Zurich om er in een Criterium uit te komen waar ook de Belgen Danneels, Deloor en S. Maes aan deelnamen. Alleen Deloor was aan de aankomst te vinden op de 6«' plaats. Jan Aerts leed bandbreuk, Danneels liet het steken, door den kouden regen, evenals Sylv. Maes. Pellenaers was er aan de eer vóór Di Pacco op 39 sec., Egli, Schoen, Stocker en De loor. Uitslag1. Pellenaers, 106 km. in 2 u. 47 min. 19 sec. 2. Di Pacco, op 39 sec.3. Egli, zt.; 4. Schoen5. Stocker; 6. Deloor 7. Buhler 8. Weber. Het Criterium van Hoei zag veel belangstelling, be halve vanwege de aangekondigde vreemde deelnemers, die hun kat gezonden hadden. Wanneer per plakbrief de deelname van die buitenlanders met veel bombast wordt aangekondigd en men deze dan op den dag van den koers zelf niet ziet afkomen, stemt zulks aanstonds tot een zeker wantrouwen bij 't publiek, dat begint te twijfelen of deze renners wel werden aangeworven. Daarom zouden er in 't belang van de inrichters, bij het niet optreden dezer renners, straffen moeten uitge sproken worden. Nu won Staf Degreef vóór Braecke- veldt, M. Cardeynaels en Hardiquest. Miel Decroix moest het laten steken. Uitslag1. G. Degreef, 120 km. in 2 u. 502. Braecke- veldt, op 1 lengte3. M. Cardeynaels, op 10 sec. 4. Har diquest 5. Ant Loncke6. Disseaux7. Oeyen8. Max Bulla 9. Neuville10. Franquet. Het Criterium van Nyon werd gewonnen door de goede kracht Mersch die Louviot, Puppo en Rinaldi klopte, de 100 km. afleggende in 2 u. 36. Te Charleville was de Belg Perickel de beste. Hij ontsnapte van in den beginne met Salembier en Roger, nam 7 min. voorsprong en liet naderhand die twee an dere renners in den steek. Rosseel wais 4°Vanderhae- gen 5' Bribosia 6*, Bohen 7*Planckaert 8*. In Valenciennes won Rog. Schoon de 110 km. vóór G. Bekaert, Paepens, Lanssens, Botquin en Godard, zoodat de Belgen er ditmaal hebben gelegen. In Commentry moest Bonduel, als eenige deelnemen de Belg, opgeven en won Lauck den koers vóór Vergili, Godart. Blanchon, Resciono, Bernard. Te Heyst-aan-Zee herhaalde de sterke Em. Vande- pitte zijn koers van Vichte en won in prachtstijl dezen lastigen omloop, vóór J. Dufromont die dus ook goed marcheert in de nieuwe categorie, en J. France die op het einde van 't seizoen steeds in zijn element is. Die Van- depitte zal goed marcheeren het naaste koersseizoen en gewis een der beste jongeren zijn. Proficiat, Miel, en Hooglede mag fier zijn op zijn telg. Uitslag1. Vandepitte Emiel, 130 km. in 3 u. 37 2. Dufromont, op 20 sec.3. France, op 30 sec.4. De smet Cam., op 1 lengte5. Haeck, op 1 wiel6. Buyck 7. Defoort, op 1 min. 308. Van Belle, op 3 min. 20 9. Lambert10. Devos Jef. In Hamme was Noens de sterkste en regelde geheel het lot, niet in sprint, maar op afstand. Uitslag1. Louis Noens, 137 km. in 4 u. 092. Kemps Rich., op 2 min. 103. Schampaert, op 3 min. 55 4. Dhoeye5. Janssens 6. Duerloo 7. Lauwers 8. De- geeter 9. Vinck 10. Binst. In het Interclub kampioenschap, de koers waarin kampioen Lemaire voor de eer van zijn club het leven liet in een botsing, zegevierde dit jaar Vijve St Elooi, onze West-Vlaamsche sterke bloeiende veloclub. De zegevierende vertegenwoordigers waren Berten Be kaert, Defoort, Van Houtte en France, vier kerels die in prachtforme steken en de 44 km. aflegden in 1 u. 00 min. 23 sec. met een gemiddelden tijd van 1 u. 00 min. 23 sec. 2/5 voor Ant. Bicycle Club die verliest met 1 sec. DE ONAFHANKELIJKEN reden Zondag in Oostcamp, waar Termont ervoor zorg de Van Eenaeme te kloppen. Deze laatste neemt zoowat de plaats in van Dhooge bij de profs, t.t.z. regelma tig bij uitstek. Rammelaere was 3* en Vanderschelden vierde. In Aertrycke wist Frans Van Ransbeek de bloemen te veroveren vóór Gaston Denys, Dekeukeleire, Meesters en nogmaals Van Eenaeme, en legde de 120 km. af in 3 u. 30 min. In het glazen dorp Hoeilaert wist de rappe Pier Ver- meiren zijn twee zegepralen van verleden week te bevestigen en te winnen vóór Haegeman, Gahy, Van Oppen en De Lamperhij legde de 125 km. af in 3 uur 31 minuten. DE JUNIORS DER STREEK deden het bijzonder wel en vooral Woets zorgde voor een indrukwekkend afscheid. Na zijn zege van verle den week te Eerneghem, hield hij er aan nog deel te nemen aan'het Kampioenschap van West-Vlaanderen te Vijve St Elooi, waar hij niet veel kans had en opge ven moest. Hij zorgde er echter voor beter te doen in Woumen Dinsdag 11., daags vóór het vertrek naar het leger. Hij veroverde prachtig dien koers der Albert's, immers de vier renners die in den sprint kwamen, waren vier Albert's, namelijk Woets, Sercu, Berton en Depreitere. Een toeval, en waarvan onze Ypersche Al- bert de primus was. Proficiat, Woets, 't was wel. Maurice Lacante had Zondag meer geluk dan Woets en eindigde 11* in Vijve St Elooi. Dinsdag reed Maurice 51" in Wouwen, na aan alle ontsnappingen te hebben deelgenomen. Maurice had ook een goed koerseinde dit jaar en zal, me dunkt, op langere afstanden nog meer te duchten zijn, gezien het groote gemak waarmee hij de km. aflegt. Donderdag in Woumen reed hij er nog eens met ver bluffend gemak en eindigde 6e, na er zich onderschei den te hebben. Maurice zal heel zeker toekomende jaar een eerste rol spelen en wellicht de aangename ver rassing (voor ons) der categorie uitmaken, ten ware het gedacht bij hem opkwame hooger te klimmen. Uitslag van den beginnelingenkoers der Statiekermis te Poperinghe 1. George Dalleine, in 1 u. 45 min.2. Dherdt3. Everaerdt4. Divois 5 Haspeslagh 6. Van Roose 7. Sergier 8. Vanlerberghe 9. Morent10. Woets. Sprinter. Uitslagen der matchen van 27 September 1936 C. S. Yper Iseghem (gesch.) 12 S. K. Rousselare Stade Moescroen 30 F. C. Knocke F. C. Rousselare 21 Ingelmunster De Panne 62 R. S. Waereghem Stade Kortrijk 32 S. K. Sweveghem Waereghem Sp. 23 Middelkerke Lauwe 30 Matchen van F. C. Roeselare F. C. Iseghem Stade Kortrijk Waereghem Sp. Stade Mouscron W. S. Lauwe De Panne Zondag 4 October 1936 G. S. Middelkerke. S. K. Roeselare S. V. Ingelmunster R. S. Waereghem S. K. Sweveghem C. S. "Yper Knocke F. C. Tweede afdeeling C. S. Yper - F. C. Iseghem (geschorst) Alswanneer scheidsrechter Lefebvre, niettegenstaan de den piassenden regen, het terrein bespeelbaar ver klaarde, dan stonden bestuur, spelers van Iseghem en Yper. en de enkele sportliefhebbers aardig op te zien, te meer daar het voetbalveld voor de beide doelen eerder aan een moeras geleek. Nu de beslissing was gevallen en volgende ploegen stonden in lijn F. C. Iseghem N Declercq Vandevyvere Werbrouck Duyck 'Vandenbussche Vervaecke Salembien Windels Quaghebeur Claus Guillemin C. S. Yper Ollivier Vanlimburg Bourdeau Cherchye Rotru Devloo Ververeken Gauquie Dechièvre Gryffon Margonneau De bezoekers, den opgooi gewonnen hebbende, ver kiezen met den tegen in den rug te spelen. Seffens voeren zij het hooge woord en dwingen twee hoek schoppen af die niets opbrengen. Stilaan komen de rood-witten onder doom en weldra is het spel meer ver deeld. Spel als men het zoo noemen mag, want het regenweder en bijzonderlijk de staat van het plein leenen zich geheel weinig om degelijk voetbalspel te vertoonen. Toch worden hier en daar nog gevaarvolle aanvallen opgebouwd, doch meestal worden ze in de kiem gedood. Een ontsnapping van Ollivier valt te ver melden, want Declercq moet zijn schot in corner ver werken. Deze blijft evenwel onbenuttigd. Men speelt bijna een half uur alswanneer Ollivier nogmaals zijn lijntje afrent en naar het doel schiet. Het leder komt op den arm van Werbrouck terecht, penalty welke Verver eken in doel omzet. Voegen wij er bij dat de Hr Lefebvre wat lichtzinnig den strafschop toekende. Iseghem valt nu geduchtig aan en een hard schot van centerhalf Vandenbussche vliegt rakelings boven. De rood-witten hebben er moed op. want zij komen de achterhoede der bezoekers goeden dag zeggen. Deze is er echter niet erg meê gediend, maar moet toch twee hoekschoppen toe staan. Van den anderen kant redt Margonneau een bijna zeker doel in corner. Guillemin, die de gevaarlijk ste speler van het terrein is, schiet op de bovenlat, het leder vliegt echter terug in het speelveld. Na nog en kele wederzijdsche aanvallen komt de rust met 1-0 voor Yper. Intusschen blijft het regenen en bij de herneming is het veld in errr.barmelijken staat. De thuisspelers heb ben van kleur veranderd en spelen nu in 't wit. De be zoekers nemen dadelijk de bovenhand en bestoken ons doel in alle richtingen. Margonneau is echter in pracht- form en is niet te spreken. Dechièvre en Gryffon zijn ook op post en breken onmeedoogend de furie der rood zwarte aanvallijn. Iseghem wil kost wat kost gelijk stellen, dwingt drie hoekschoppen af, maar dit alles baat niet, zelfs de gevaarvolle ontsnappingen van Guil lemin brengen niets aan den dijk. Nesten wil van geen liefde weten en alles wordt opgevangen of meesterlijk met de vuisten ontzet. Zoo komt men aan de 46* minuut en Yper leidt nog altijd met 1-0. Doch de Heer Lefebvre zal er anders over beslissen en in de vier laatste minu ten zal het moedig optreden van ons elftal op verkeerde wijze beloond worden. Op vooruitrukken der bezoeken de voorlijn, komt Nesten uit zijn kooi en bemachtigt het leder. Hij wordt terstond door twee spelers aange- loopen, het leder ontglipt hem en geraakt buiten zijn bereik. De scheidsrechter laat maar doorspelen, schui felt bijgevolg de fout niet, Claus schiet naar doel, de bal blijft in 't water drijven, er. op een tweede schot is de gelijkmaker geboren. Dit alles was gebeurd in veel minder tijd dan hier noodig is om het te vertellen. Men hoeft niet te vragen of er geprotesteerd werd, doch 't hielp niet. Wat meer is, in 't algemeen geharrewar is Iseghem reeds ten aanval en Vandenbussche brengt de score op 2-1 in 't voordeel van zijn ploeg. Nog twee minuten blijven te spelen, onze mannen geven hunne ontevredenheid nog meer te kennen tegen den scheids rechter. Deze verwijst Ververeken van het terrein, doch daar het niet gemakkelijk gaat, schorst hij het spel. Het verder verloop van de ontmoeting zal dus door het groot comiteit moeten beslecht worden. Eens te meer wordt er bewezen dat een ongelukkige beslissing of na latigheid in het scheidsrechteren groote gevolgen kan hebben. Kon een gelijk spel beid? partijen bevredigen, toch hadden onze spelers zich grootelijks ingespannen om de twee punten te behouden. Iseghem moest maar zien dat het zijn meerderheid in doelen kon uitdruk ken. Nu, gedane zaken hebben geen keer en laat ons maar de ontmoeting tegen Lauwe met kloeken moed aanvatten, om tenminste één der gestolen puntjes te rug te winnen. Haroprood-witten, men verwacht een goed resultaat aan de Leieboorden. TWEEDE AFDEELING BEVORDERING S. K. Roeselare 4 4 0 0 17 6 8 Waereghem Sp. 4 3 0 1 11 8 7 F. C. Knocke 4 3 1 0 10 5 6 Stade Moescroen 4 3 1 0 10 7 6 F. C. Roeselaere 4 2 1 1 12 7 5 F. C. Iseghem 3 2 1 0 8 5 4 R. S. Waereghem 4 2 2 0 10 12 4 S. K. Sweveghem 4 1 2 1 11 10 3 G. S. Middelkerke 4 12 1 7 10 3 C. S. Yper 3 1 2 0 3 8 2: S. V. Ingelmunster 4 I 3 0 15 15 2 Stade Kortrijk 4 1 3 0 9 10 2 W. S. Lauwe 4 1 3 0 8 15 2 R. C. De Panne 4 0 4 0 7 20 0 DE OEFENINGSMATCHEN Derde Speciaal speelde tegen een onvoltallige ploeg van Poperinghe en won met 7-1. Molein doelde 4 maal, Vanlimburg, Coene en Notebaert elk éénmaal. De Juniors zegevierden te Komen met 2-1. Dehaene en Lievyns waren de doelschutters. De scholieren kregen een pilleke van 7-0 te Poperinghe te slikken. De kna pen waren bye. De lagere afdeelingen morgen in 't gedrang. Morgen treedt officieel het seizoen in voor derde speciaal, juniors en scholieren. De knapen zijn reeds een maand aan gang, maar waren Zondag laatst bye tengevolge van de forfait van Lauwe. Racing Wervick is hun tegenstrever van morgen en daar onze mannetjes op een eerste zege belust zijn, zou het wel te Wervick kunnen zijn. De scholieren bezoeken insgelijks Wervick, doch zijn bij Sport te gast. Daar alle gegevens ontbre ken, wenschen wij aan onze jonge ploeg een mooien uit- slag.De juniors spelen thuis tegen Waereghem en zullen voor de twee puntjes zorgen. Derde Speciaal ontmoet ook thuis Stade Moescroen en verhoopt tegen dit sterke elftal een gelijk spel af te dwingen. In alle geval, rood witte ploegen, goed heil en mocht veel succes uwe po gingen bekronen. NEMO. Zondag 4 October 1936 Vertrek aan 't lokaal Café de l'Yserte 13.45 uur. Terug te Yper te 19.00 uur. Reiskosten leden 4 fr.niet-leden 8 frank. Bij deelname zich laten inschrijven voor Zon dag om 11 u., bij A. Blootacker, Café de l'Yser M. Fochlaan. Voetballiefhebberswordt lid van Supporters club C. S. Y., lidkaart 25 frank. Zondag 18 October 1936 Inschrijving en lc ronde in de Statie. Bekorting in de Coo. Zondag 6 December 1936 r Inschrijving en le ronde in de Bascule. Bekorting in den Katholieken Kring. Voorwaarden Ieder bolling 250 fr. prijs. 1" 100 fr. 2C 75 fr. 3e 50 fr. 4e 25 frank. Inleggeld 1 frank per man. Inschrijving van 15 tot 16 uur. Loting en bolling te 16 uur stipt. Zondag 2 Februari 1936 Inschrijving en Bolling in 't Postje, kampioen 1935-36. VoorwaardenGEEN inleggeld. De prijzen worden gevormd met het inleggeld van de bollingen van 18 Oct. en 6 Dec. 1936. Inschrijving van 14 tot 15 uur. Loting en bolling te 15 uur stipt. De verdeeling der prijzen wordt medegedeeld vóór het spel aanvangt. Algemeene Voorwaarden Lid zijn van Bascule, Coo, Kath. Kring, Postje of Statie. Alle partijen worden gespeeld op 6 PUNTEN. Pelotons van 4 man gevormd door LOTING onder de inschrijvers. Alleen het laatste peloton mag onvolledig optreden, doch met niet min dan 3 man, de eerstuitgekomen speler bolt 2 bollen. Ingeval 1 of 2 inschrijvers, over blij ven na de lo ting der regelmatige pelotons, worden zij toege voegd aan het laatste en desnoods voorlaatste peloton. Opgooien verplicht voor 't kiezen der bollen en 't opzetten. Alleen voor 't eerste spel bestaat de verplich ting om de beurt op te zetten en achter te spelen, man tegen man. De prijzen zijn te winnen per pèloton en moe ten verspeeld worden. Ale partijen moeten dus gespeeld Worden. Reglement der Boldersfederatie. De aangestelde scheidsrechters oordeelen over de mogelijke betwistingen en de onvoorziene ge vallen. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor de mogelijke ongevallen. EN VENTE AU BUREAU DE CE JOURNAL.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6