Charië^ONGENAE 5 Zonnebeke - Gouden Bruiloft CERCLE YPROIS VARKENSPEST Kroostrijke Gezinnen Uitgifte van bijzondere postzegels Bolderskampioenschappen 1936 - 1937 PRIjSBOLLINGEN DER FEDERATIE 25, Rue du Temple, 25 - YPRES ORDRES DE BOURSE Zaterdag 3° dezer werd te Zonnebeke op luisterlijke wijze de gouden bruiloft gevierd der echtgenooten Jean Sioen-Franck -lidonie, beiden geboren te Moor slede, onderscheidenlijk den 26" October 1862 en den 11" De cember 1861. Uit hun huwelijk, dat te Moorslede, op 24 Septem ber 1886, ingezegend werd, had den zij zeven dochters en een zoon. Deze laatste heeft den grooten oorlog meêgemaakt en bekwam er, om zijn moedig ge drag, vijf eervolle vermeldin gen. Thans telt de familié reeds 16 kleinkinderen en 3 achter kleinkinderen. De jubilarissen, omringd hun ner talrijke familie, woonden te 10 u. een mis van dankzegging bij en werden daarna op het gemeentehuis ontvangen door den Heer burgemeester Vandenbulcke die, in 't bijzijn der Heeren schepenen en gemeente raadsleden de gelukkige oudjes verwelkomde en gelukwenschte en hen, als herinnering aan dien hlijden dag, twee prachtige zetels ten geschenke gaf. Gansch de gemeente was te dier gelegenheid mooi bevlagd en den dag door heerschte er de vroolijkste feeststemming, wat bewijst hoe gun stig die doorbrave jubilarissen gekend en hoe zeer zij van allen geacht zijn. Op onze beurt wenschen wij aan Jean en Sido- nie nog menige gelukkige jaren. Le Cercle Yprois de Bruxelles a organisé di- manche 27 Septembre un grand banquet, pour commémorer le 50' anniversaire de son existence. Plus de 80 convives étaient réunis autour des tables bien garnies, sous la présidence de Mr. Jules Plyson. La fête, ouverte par une vibrante Brabangonne et Vers l'Avenir, fut empreinte d'une franche gaité et d'une fraternisation sans pareilles. Monsieur Oscar Bossaert, Bourgmestre de Koe- kelberg, président d'honneur, rehaussait la fête de sa présence. A l'heure des discours, Mr. Plyson fit un bref apergu de ce que fut le Cercle depuis sa création 'jusqu'a ce jour, rendit hommage au président d'honneur et remercia tout le comité, et en parti culier le trésorier Mr. Henri Crabbe, qui est en fonctions depuis plus de 30 ans. Mr. Thielemans, au nom des membres, eut quel- ques mots aimables pour Mr. Bossaert, petit-fils de membre fondateur et fils d'ancien président d'honneur, et fit allusion a toutes les belles fêtes et surtout aux banquets et soupers, aux- quels les membres sont régulièrement conviés, grace au travail ardu du comité dont il fit l'éloge. Le Président d'honneur remercia les deux ora- teurs et en quelques phrases bien choisies fit res- sortir la bonne entente qui ne cesse de régner entre tous lés membres. La partie artistique n'avait pas été oubliée. Mrs. et MmeB Vanderschrick et Ledeganck, et Mme Corbet, accompagnés au piano par Mmc Steyaert, nous firent entendre les plus beaux morceaux de leur répertoire, salués par de chaleureuses ova tions. Une coupe de champagne fut vidée a la santé de Mr. Bossaert et a l'avenir du Cercle Yprois. Et maintenant en route pour le 60' anniver saire, que l'on va s'atteler a fêter avec autant d'éclat et Vive le Cercle. De nog tamelijk menigvuldige gevallen van varkens pest, die nog dagelijks aangegeven worden, schijnen te wijzen op eene uitbreiding der ziekte. Deze uitbreiding bestaat echter meer in schijn dan in werkelijkheid. De meeste ziektehaarden die thans waargenomen worden zijn toe te schrijven aan eene besmetting, gedurende de maand Augustus, door aan koop van biggen of loopers op de markten der pro vincies Limburg en Luik, markten die nu verboden zijn. Het is in deze beide provincies dat de ziekte de grootste uitbreiding genomen heeft. Enkele gevallen worden ook waargenomen in de provincies Namen, Brabant en Antwerpen. De ziekte die in West-Vlaanderen bestatigd werd schijnt af te nemen zij werd nochtans overgebracht in eenige hoeven van Henegouwen en Oost-Vlaanderen. De handelsbeperkende maatregelen sluiten der markten, verbod van vervoer die in de meest be smette streken genomen werden, hebben voor doel de uitbreiding der besmetting te beperken. Ongelukkiglijk ziet men op zekere plaatsen de ziekte zich lokaal uitbreiden, wegens haar zeer besmettelijken .aard gaat zij licht van eene hoeve op een andere over. Hierop dient de aandacht van de landbouwers ge vestigd en de grootste voorzichtigheid desbetreffend aangewend; Elk bezoek aan de besmette hoeven moet vermeden worden, alsook omgang met personen of die ren van deze bedrijven. In de besmette streken wordt de ziekte dikwijls ver oorzaakt door toeloop van vreemde personen, kooplie den, dierensnijders of anderen, in de landbouwbedrij ven, ook de aankoop van voederstoflfen is gevaarlijk en bijzonder moet gelet worden op de zakken waarin •deze stoffen aangevoerd worden. Men moet zich ook hoeden van personen die bewe- ren de ziekte te genezen of te voorkomen. Deze zijn dikwijls gevaarlijke overdragers der ziektekiemen. Tot nu toe is er geen heelend noch voorkomend ge neesmiddel gekend tenzij voorkomend serum, waarvan het gebruik volgens de voorschriften van den veearts dient aanbevolen. De personen die varkens of biggen zouden moeten aankoopen doen het best zich rechtstreeks te wenden tot bedrijven die aan kweek doen en waarvan de ge zondheidstoestand gekend isbijzonder moeten zij zich hoeden varkens of biggen, die onder den prijs aangeboden worden, aan te koopen. Het is ten onrechte dat er thans vrees bestaat voor het verbruiken van varkensvleesch. De varkenspest is eene ziekte die zich niet op den mensch overzet en overigens worden er geen zieke dieren voor het ver bruik goedgekeurd. Het reglement op de vleeschkeu- ring schrijft de algeheele inbeslagname voor van de varkens die door deze kwaal aangetast zijn. MOTIE Het Bestuur van «Je G§y/estelijke afdeeling van den Bond der Kroostrijke Gezinnen tg Yper, bijeengekomen in vergadering op 3 October 1936. Na bespreking van rden toestand geschapen door de besluiten- genomen door de Gemengde Militaire Commissie, em inziende het groote on recht dat hiérdoor zou aangedaan worden aan de Kroostrijke Gezinnen, y Sluit zich ten volle aah bij het protest dat door het Bestuurscomité van den landsbond tegen de antifamiliale en onvaderlandsche houding van de Gemengde Militaire Commissie werd uitgebracht. Het vraagt aan de Regeering en Parlement niet uit het oog te verliezen dat de Militaire lasten voor de helft op de groote gezinnen drukken, al hoewel deze maar één zesde van het totaal aantal gezinnen vertegenwoordigen. Het vraagt dat in vergelding dezer zwaardere lasten al de voor de groote gezinnen gunstige maatregelen, die door de huidige wet op de militie gewaarborgd wor den, niet alleen zouden behouden blijven, doch nog meer uitgebreid,, ten einde tot eene meer rechtvaardige verdeeling der lasten te komen. Besluit deze motie te sturen naar den Heer Eerste Minister, den Voorzitter van den Senaat, den Voorzitter der Kamer van Volksvertegen woordigers, en de Kamerleden en Senatoren van het Arrondissement, alsook deze aan de pers mede te deelen. En gaat over tot de dagorde. Namens het gewestelijk Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, G. Flamey. Am. Lommez. O Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan der gemeente Borgerhouf en der inhuldiging van het nieuw stadhuis van Charleroi, zal het Bestuur der Posterijen in den loop dezer maand twee bij zondere postzegels uitgeven. De herinneringszegel van Borgerhout zal een frankeeringswaarde- van 0 fr. 70 en deze van Charleroi een frankeéringswaarde van 2 fr. 45 hebben, doch een bijtaks, onderscheidenlijk van 0 fr. 30 en van 0 fr. 55, zal op deze zegels nog ge ïnd worden ten voördeele van het Nationaal Werk tot bestrijding der Tering. De oplage van ieder dezer waarden beperkt zich tot 50.000 exemplaren. Dezé bijzondere herinneringszegels mogen van nu reeds aangevraagd worden bij den Reken- plichtige der 4° Sectie van het postkantoor Brus sel I (postcheckrekening Nr 55043) tegen beta ling der som van 2 fr. per zegel «Borgerhout» en 5 fr. per zegel «Charleroi». Matchen 1936 14 October, Coo tegen Kath. Kring in Postje. 21 October, Statie tegen Postje in Kath. Kring. 28 October, Kath. Kring tegen Bascule in Statie. 4 November, Coo tegen Statie in Bascule. 11 November, Postje tegen Bascule in Coo. 18 November, Statie tegen Kath. Kring in Coo. 25 November, Postje tegen Coo in Statie. 2 December, Bascule tegen Statie in Postje. 9 December, K. Kring tegen Postje in Bascule. 16 December, Bascule tegen Coo in Kath. Kring. 1937 13 Januari, Kath. Kring tegen Coo in Bascule. 20 Januari, Postje tegen Statie in Coo. 27 Januari, Bascule tegen Kath. Kring in Postje. 3 Februari, Statie tegen Coo in Kath. Kring. 10 Februari, Bascule tegen Postje in Statie. 17 Februari, Kath. Kring tegen Statie in Bascule. 24 Februari, Coo tegen Postje in Kath. Kring. 3 Maart, Statie tegen Bascule in Coo. 10 Maart, Postje tegen Kath. Kring in Statie. 17 Maart, Coo tegen Bascule in Postje. Algemeene voorwaarden Pelotons van 8 man. Partij op 25 punten. Wie eerst aangeschreven staat op de lijst kiest de bollen en zet op. Alleen voor 't eerste spel bestaat de verplich ting om de beurt op te zetten en achter te spelen, man tegen man. Reglement der Boldersfederatie. De aangestelde scheidsrechters oordeelen over de mogelijke betwistingen en onvoorziene geval len. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor de mogelijke ongevallen. Zondag 18 October 1936 Inschrijving en le ronde in de Statie. Bekorting in de Coo. Zondag 6 December 1936 Inschrijving en lc ronde in de Bascule. Bekorting in den Katholieken Kring. Voorwaarden Ieder bolling 250 fr. prijs. 1" 100 fr.2C 75 fr. 3C 50 fr. 4' 25 frank. Inleggeld 1 frank per man. Inschrijving van 15 tot 16 uur. Loting en bolling te 16 uur stipt. Zondag 2 Februari 1936 Inschrijving en Bolling in 't Postje, kampioen 1935-36. VoorwaardenGEEN inleggeld. De prijzen worden gevormd met het inleggeld van de bollingen van 18 Oct. en 6 Dec. 1936. Inschrijving van 14 tot 15 uur. Loting en bolling te 15 uur stipt. De verdeeling der prijzen wordt medegedeeld vóór het spel aanvangt. Algemeene Voorwaarden Lid zijn van Bascule, Coo, Kath. Kring, Postje of Statie. Alle partijen worden gespeeld op 6 PUNTEN. Pelotons van 4 man gevormd door LOTING onder de inschrijvers. Alleen het laatste peloton mag onvolledig optreden, doch met niet min dan 3 man, de eerstuitgekomen speler bolt 2 bollen. Ingeval 1 of 2 inschrijvers overblijven na de lo ting der regelmatige pelotons, worden zij toege voegd aan het laatste en desnoods voorlaatste peloton. Opgooien verplicht voor 't kiezen der bollen en 't opzetten. Alleen voor 't éerste spel bestaat de verplich ting om de beurt op te zetten en achter te spelen, man tegen man. De prijzen zijn te winnen per peloton en moe ten verspeeld worden. Alle partijen moeten dus gespeeld worden. Reglement der Boldersfederatie. De aangestelde scheidsrechters oordeelen over de mogelijke betwistingen en de onvoorziene ge vallen. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor de mogelijke ongevallen. Agent de change agréé a la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 (o) Ristourne de courtage aux Banquiers et Agents de Change correspondants.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 5