8 ALLERHANDE NIEUWS HELENE NEYSENS YPER. Diefstal. De vischventer Zanders I Emile. op logement in een herberg op de Vee- markt, had de gewoonte, vooraleer zijn ronde aan te vangen, een gouden ring van waarde aan de herbergierster in bewaring te geven. Verleden week Vrijdag had hij zulks nogmaals gedaan, doch toen de bazin hem 's avonds zijn ring wilde teruggeven, stelde zij vast dat het kostbaar voor werp uit de kast, waarin zij het geborgen had, verdwenen was. De benadeeligde diende aan stonds een klacht in op het politiebureel en daar vermoedens vielen op een leurster van Thielt, die daar in zelfde herberg tweemaal vernacht had, die den ring had zien wegleggen en denzelf den dag van de verdwijning ervan van logement veranderd was, werd deze vrouw ten politiebu- reele ontboden Door den Heer Vansevenant, dienstdoende politiecommissaris, behendig onder vraagd, kon, de vrouw, zekere Opsomer Febronie, echtgenoote Bruneel Alois, het haar ten laste ge legde feit niet lang loochenen en zij eindigde dan ook met den diefstal te bekennen en de plaats aan te duiden waar zij den ring verdoken had. Zanders werd dan terug in 't bezit gesteld van zijn goed en de oneerlijke vrouw met een proces verbaal begiftigd. ZILLEBEKE. Naklank van een doodelijk verkeersongeval. Allen herinneren zich nog de verschrikkelijke botsing die hier, den Maan dag 9 Maart 11., op den Meenensteenweg recht over de hofstede van M. Zephyrin Provoost, plaats had en waarbij de 26 jarige motorijder Dichel André, wonende op Het Hooghe, jammer lijk verongelukte. Deze week Donderdag heeft de Rechtbank van Yper uitspraak gedaan in deze zaak en de Heer Bossut Maurice, van Wervick, de verantwoordelijke autovoerder, tot twee maand gevang en 700 fr. boete of een maand ge vang en tot de kosten veroordeeld, voorwaarde lijk gedurende vijf jaar behalve voor wat de kosten betreft. De weduwe van het slachtoffer werd reeds door de verzekeringsmaatschappij vergoed. POPERINGHE. Gouden Bruiloft. Dinsdag 6° dezer herdachten de echtgenooten Emile De Keirsgieter-De Craene de vijftigste verjaring van hun huwelijk, dat den 6 October 1886 ingezegend werd. 's Morgens woonden de gelukkige jubila rissen, in de St Janskerk, een plechtige Mis van dankzegging bij, en verder werd deze heuglijke gebeurtenis gansch den dag in intiemen familie kring gevierd. De Heer Em. De Keirsgieter heeft zich gedu rende 48 jaar aan het onderwijs der jeugd ge wijd en als schoolhoofd der Kouterschool was hij er om zijn bekwaamheid en toewijding van allen zeer geacht. Nu nog is het voor Meester Emile een groot genoegen zijne medeburgers ten dien ste te kunnen staan en vooral de pensioengerech tigde ouderlingen gaan nooit vruchteloos aan zijne deur kloppen. Meester Emile en zijne echtgenoote, die hem steeds trouw ter zijde stond, zijn van allen ge acht en bemind. Geen wonder dan dat zij, op Hen blijden dag van hun gouden bruiloft, zooveel blij ken van warme genegenheid in ontvangst moch ten nemen. Aan de jubilarissen van harte proficiat en nog vele jaren GHELUVELT. Aanrijding. Aan de Kruyseecke had Donderdag avond, te 10 uur, een botsing plaats tusschen de auto van M. Ver- beke Romain, 28 jaar oud, handelsreiziger te Kor tri jk, en een autocamion gevoerd door den 45 jarigen Saelens Karei, van Oostende. De heer Verbeke werd aan de handen gekwetst door de glasscherven, en beide voertuigen werden door den schok zwaar beschadigd. WEST-NIEUWKERKE. Wielrijder doodge reden. De 55 jarige landbouwer Petit Désiré, wonende op het gehucht De Kribbe kwam per velo langs de baan van Belle naar Nieuwkerke gereden, toen hij aan de Seulegevat werd door de auto van M. Landendonck,tandarts te Lomme-bij-Rijsel. De wielrijder werd met ge weld tegen de straatsteenen geslingerd en bleef er bewusteloos liggen. De Heer Landendonck snelde seffens het slachtoffer ter hulp, doch stelde met ontzetting vast dat de ongelukkige op slag gedood werd. Een onderzoek werd ingesteld. WESTVLETEREN. Paard door tram aange reden. Een wagen, bespannen met vier paar den en toebehoorende aan Vandewynckel Marcel, kwam Dinsdag namiddag, rond 4 u., langs den Crombekesteenweg gereden toen een der paar den opeens door een aanrijdende tram werd ge grepen en ten gronde stuikte. Het dier was slechts licht gekwetst en kon 's avonds terug huiswaarts geleid worden. De voerman en de drie andere paarden bekwamen niet het minste letsel. De smaak en de kleuren... Het zijn bijzonder lijk de mooie tinten met de verfstoffen Coloro bekomen die men niet betwist. Men is wel t'ak- koordde kleuren zijn schoon, de verfstoffen Coloro zijn volmaakt. ST-PAUWELS-WAAS. Een zeldzame ge beurtenis. Ter gelegenheid der kermis op de wijk Kwakkel zal de familie De Geest alhier plechtig gehuldigd en gevierd worden. Deze fa milie bestaat uit zeven broeders waarvan de jongste reeds meer dan 70 jaar oud is, en een zuster die reeds 65 lenten telt, zoodat deze acht den gezamenlijken ouderdom van 587 jaar be reiken. Voorwaar, een schoon record dat voorze ker nog niet geëvenaard werd. Twee dezer broe ders zijn oudgedienden van Leopold II, die peter was van den zevenden. Allerhande feestelijkheden worden tot het vie ren van dit zeldzaa'm feit op touw gezet. MOESKROEN. Kindje in zijn wieg erg ver brand. Maandag morgen, rond 10 u., had vrouw Dubois Georgette, wonende in de Wattrelosstraat, een pot vet op de brandende stoof geplaatst en was dan in allerhaast, om het noenmaal te kun nen bereiden, eenige boodschappen in de ge buurte gaan doen, na zich eerst nog verzekerd te hebben dat de kleine Lapeirre Marcel, acht maan den oud, in zijn wiegje nevens de stoof rustig aan 't slapen was. Binst de afwezigheid der vrouw echter is de pot vet in brand geraakt en moeten de vlammen zich medegedeeld hebben aan eenige stukken waschgoed welke boven de stoof te drogen hingen. Hiervan vielen brandende stukken af op de wieg die alzoo op haar beurt in brand gerocht. Op het hevig geschrei van het wichtje kwamen geburen toegesneld erj liepen het huis, waarvan de deur open stond, binnen en waren zoo gelukkig het kindje, dat reeds erg in het gelaat verbrand was, uit de brandende wieg te redden en de vlammen uit te dooven. Dank aan de spoedige tusschenkomst der ge- buren werd het kindje van een gewissen en ver- schrikkelijken dood gered en kon een ware ramp vermeden worden, want zonder hun optreden zou gansch het huis ongetwijfeld ook in de vlam men zijn opgegaan. KORTRIJK. Doodelijk verkeersongeval. Op het kruispunt der Voorstraat en St Jans straat, alwaar het verkeer zeer druk is, gebeurde Maandag avond, om 5 u. 30, een pijnlijk ongeval dat het leven kostte aan een 27 jarig meisje. Een autacamion der firma Lepoutre, van Rou- baix, gevoerd door Castelle Edmond, 42 jaar oud, van Roubaix, kwam de Voorstraat uitgereden en de aldaar van dienst zijnde verkeersagent had teeken gedaan van door te rijden. Op hetzelfde oogenblik echter kwam een wielrijdster van uit de St Jansstraat naar de Voorstraat gereden en werd door het achterste gedeelte van den zwen- kenden vrachtwagen gevat en ten gronde geslin gerd. Ooggetuigen namen de ongelukkige op ën droegen haar in een nabijgelegen huis waar men vaststelde dat zij een gapende wonde boven het linker oog en aan het achterhoofd opgeloopen had. Een bijgeroepen geneesheer diende het slachtoffer, dat overvloedig uit den mond bloedde, zijn beste zorgen toe, doch niets mocht baten. Enkele oogenblikken later gaf het meisje den geest nadat het door een priester nog de H. Olie was toegediend geworden. Het slachtoffer van dit jammerlijk ongeval is de genaamde Opbroeck Elza, een weeskind dat sedert jaren reeds bij familie, wonende Dixmudekaai, in dienst was. De voerder van den vrachtwagen, die het on geluk veroorzaakte, had niets bemerkt en was doorgereden, doch kon in de Doornijkstraat ach terhaald worden. Wanneer men hem van het ge beurde op' de hoogte bracht, was hij er zeer onder den indruk van. Na verhoor in het politiebureel werd hij in vrijheid gelaten, daar het bleek dat hem niet de minste schuld kon opgelegd worden. Het nieuw rijwiel van het slachtoffer was slechts licht beschadigd. Na de noodige vaststel lingen werd het lijk naar het doodenhuis van den Broeltoren overgebracht. Op de plaats van het ongeval was er weldra een groote menigte samen gestroomd die druk het gebeurde besprak. RIJSEL. Twee Belgische spoorwegwagons aangeslagen. In de statie van Toerkonje besta- tigden van dienst zijnde tolbeambten dat er balen verborgen waren op de boggies van twee wagons van een belgischen koopwarentrein die naar Rijsel reed. De toldienst der statie van Rijsel werd aanstonds verwittigd en deed bedoelde wagons heimelijk bewaken. Tegen den avond kwamen drie kerels die poogden de zakken los te maken, doch zij werden aanstonds omsingeld en aangehouden. De drie smokkelaars zijn de ge- naamden Elias Albert, 29 jaar oud, handelsreizi ger Fiévez Félix, loodgieter, en Mortier Ray mond 24 jaar, allen van Rijsel. De twee wagons, op dewelke de balen verborgen waren, werden overeenkomstig de fransche wet aangeslagen. WEVELGHEM. Moordpoging. Zekere Wanherty, mijnwerker te Chatelet, was Donder dag naar Wevelghem gekomen met het doel een vrouw, met dewelke hij vroeger betrekkingen had gehad, te bewegen om samen met hem naar Chatelet terug te keeren. Hij ontmoette de vrouw in de herberg De Frituur Kortrijkstraat, doch op haar weigering hem te volgen, greep hij den stoofhaak en bracht de vrouw ermede versehil- lige slagen op het hoofd. De vrouw, die veel bloed verloor uit een gapende hoofdwonde, viel in be zwijming, terwijl haar aanrander het hazenpad nam. De politie, die verwittigd werd, wist hem echter spoedig te achterhalen en stelde den kerel ter beschikking van het gerecht. Een geneesheer kwam het slachtoffer de noodige zorgen toedienen- en bestatigde dat de opgeloopen verwondingen, haar leven niet in gevaar brachten. KOMEN. Kinderlijkje opgevischt. M. Du- mont Antoine, wonende te Komen, Wervick- straat, zag Dinsdag morgen, rond 10 u 30, terwijl hij langs de Leie werkte, het lijkje van een pas geboren kind op het water drijven. De politie commissaris, die verwittigd werd, deed het lijkje, dat reeds in staat van ontbinding verkeerde, naar het politiebureel overbrengen, alwaar een ge neesheer tot de lijkschouwing overging en vast stelde dat het kind reeds sedert verscheidene maanden in het water gelegen had. Het lijkje werd naar het wetsinstituut van Rijsel overge bracht en een streng onderzoek is ingesteld om de misdadige moeder te ontdekken. BISSEGHEM. Geheime stokerij ontdekt. In de woning van Joseph V..., Kerkstraat, te Bisseghem werd Woensdag nacht, tijdens een huiszoeking door de fiskusagenten gedaan in samenwerking met de rijkswacht van Kortrijk, een geheime stokerij in volle werking ontdekt. V... werd aangehouden, terwijl een zijner mede plichtigen, een familielid, in voorloopige vrijheid werd gelaten. De apparaten waren nog maar on langs nieuw en ingericht om groote hoeveelhe den alcohol te vervaardigen. Alles werd aange slagen en naar het stapelhuis van Kortrijk over gebracht. ONZE SCHEEPVAART Binnengevaren Vrijdag 2 October 1936, de Albert(schipper Van Hecke) met 109 ton graan voor M. Vandeputte, leper de André(schipper De Bceuf) met 35 ton beurt- goed voor verscheidenen. Zaterdag 3, de «Leona», (schipper Deloz) met 135 ton potasch voor M. Talpe, Kortrijk. Maandag 5, de Hélène (schipper Frankaert) met 100 ton graan voor M. Hollebeke, leper. Dinsdag 6, de Max (schipper Vanhemelrijk) met 100 ton graan voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Woensdag 7, de Rosa(schipper Geernaert) met 100 ton potasch voor M. Talpe, Kortrijk. Donderdag 8, de Elza (schipper Vancauwenber- ghe), van de beurt Westflandria, met 50 ton beurtgoed voor verscheidenen. Weggevaren Vrijdag 2 October 1936, de Alice(schipper La Haye) met 58 ton oud ijzer, geladen door de Weduwe Vandamme, leper. Zaterdag 3, de André(schipper De Boeuf) met 20 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogte: benedenpand 2,98 m. toegelaten te varen 1,70 m. Gedurende de maand September werden er te Yper door 33 schepen 3436 ton goederen, te Boesinghe-dorp door 2 schepen 86 ton, te Boesinghe-sas door 1 schip 10 ton, te Steenstraete door 2 schepen 200 ton en te Drie Grachten door 1 schip 110 ton goederen gelost,, terwijl gedurende hetzelfde tijdperk van uit Yper kaai 7 schepen vertrokken met een totale lading van 838 ton. Kleederen voor Damen Mantels mlh Tailleurs M Alle Naaiwerk KEER lste met Groote Onderscheiding Snij en Teekenkursus vr Damen Lange Meerschstraat, 6, Yper. Burgerlijke Stand van Yper van den 3 tot den 9 October 1936 Geboorten: Vanoverberghe Marie-Thérèse, Lombaard straat, 15. Lefevere Pierre, Recollettenpoort, 5, (van Roeselaere). Hensmans Godelieve, Kaai West. Lamaire Maurice, Zonnebekesteenweg, 56. Huwelijk André Van Nieuwenhove, groentenkwee- ker en Antoinette Dumon, z. b., beiden te Yper. Ovêrl.jdens Vendevyvere Maurice, 20 j., haarkapper,. ongehuwd, Bruggesteenweg. Wybouw Camillus, 74 j., z. b„ echtg. Pattijn Pauline, Meenensteenweg, 81. Priem Emilia, 81 j., z. b., echtg. Lorrain Carolus, Pope- ringhestraat, 8. Mahieu Silvie, 74 j., huishoudster, echtg. Deruyter Quirinus, Dickebuschsteenweg, 13. Deldicq Clemence, 70 j., z. b„ wed. Vandenbussche Medardus, Meenensteenweg, 25. Tasseel Celina, 62 j., huishoudster, wed. Vandenbulcke Arthur, M. Plumer; laan, 13. Gunst Elza, 30 j„ z. b„ ongehuwd, Poperin- ghesteenweg, 8, (van Beerst). HuwelijksbeloftenPetrus Lemahieu, handelaar, te Yper en Alida Vanhullebusch, z. b„ te Oostende. Aloïse Casier, metser, te Watou en Irma Dehamers, winkelierster, te Yper. Fernandus Lacante, loodgie ter, en Louisa Costenoble, z. b„ beiden te Yper. Lucien Beke, meubelmaker, en Luciana Decadt, z. b.„ beiden te Yper. Robrecht Vanoverbeke, ingenieur,, te Yper en Julia Luypaert, z. b., te Thourout. Alber- tus Notredame, bediende, en Adriana Pynoo, bediende, beiden te Yper. Georges Den Exter, beenhouwer, te- Zonnebeke, en Maria Nuytten, z. b., te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8