WOONHUIS WOONHUIS Openbare Verkooping Openbare Verkooping - mault van een schoon Donderdag 10 December mault gelegen te WERVICK Donderdag 10 December EISCHT DEZE MERKEN I S Burgerlijke Stand van Yper ALLERHANDE NIEUWS Leening der Verwoeste Gewesten 1922 Vcor de Oudstrijders Teringlijders Aan de Gebrekkelijken en Verminkten van Arbeid en Vrede Gevonden en Verloren Voorwerpen Handboogmaatschappij Willem-Teil VRIENDENSCHIËTING Koninklijke Handboogmaatschappij Sint - Sebastiaan VPJENDENSCHIETING flANDBOOGSCHIETINGEN Studie van Meester «I. Ra Notaris te W'ervick. met afhav kelijkheden en I aie 48 ca. 80 ma. eive en lard staande en gelegen te WERVICK steenweg paar Gheluwe er gecadastrcerd sectie A, deel van n' 61id Gebruikt door Mw Wed Désiré Coudron- Biutin en vry een maard r.a den overslag. EEN1GE ZITDAG te 2 1/2 u. des namiddags, ter Gehoorzaal van het Vrrdegerecht te WERVICK, Sint Maartensplaats. Studie van Meester Ra Notaris te Wervick. vao een schoon met magaziin en afhankelijkheden, hoek der Leopoldstraat en Ten Br teler laan, 72 er g' ca iastreerd sectie D, nummers 568 gli en 568y voor eene grootte van 2 aren 55 ca. Gebruikt door de rech hebb«nde Catteeuw en vrij drie maand na den overslag F.ENIGE ZITDAG te 3 1/2 u. des namiddags, ter Gehoorzaal van het Vredegerecht te WERVICK, Sint Maartensplaats. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens JO <V CU Q. Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. Rogge Seigle Haver Avoine id. id. id. id. 94,50 Aardappelen 100 k. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 91,50 27,50 19.50 CU £3 S= 3 z o> 118,00 100 ,00 90,00 39,00 20.00 0,87 0 70 1936 2 E u at 2? 3 o Z o 122,00 103,00 90,00 32,50 19.50 0.67 02 U U X5 £Z £3 g S E a> -£ 02 a 5 o je o z z co 117,00 l19,0 105,00 106,00 90,00 91,oc 35.00 35 00 19.50 19.50 0.87 0,73 koopers verkoopers 665 675 van den 7 tot den 14 November 1936 GeboortenSamijn Willem, Oude Houtmarkt, 24. Coffijn Jacques, Bruggesteenweg, 14. Bouchaert Hugo. Tegelstraat. 45. Molein Laura, Rijselstraat, 160. Verhaeghe Godelieve, Arsenaalstraat, 2. Goethals Walter, Bruggesteenweg, 29. HuwelijkenTrerry Gaston, fabriekwerker en Bailliu Marie, dienstmeid, beiden te Yper. Bouwen Gustaaf, paswerker en Craeye Gabrielle,.fabriekwerkster, beiden te Yper. OverlijdensCornillie Clémentine, 53 j„ naaister, echtg. Vandenbriele Cyrillus, Vischmarkt, 2. Roe- tynck Isidoor, 70 j-, z. b., wed. Debyser Justina, M. Frenchlaan. 10. Van der Haeghen Charles, 49 j„ timmerman, echtg. Leclercq Angèle, Lange Thourout- straat, 25, van Ploegsteert. Deroo Arthur, 53 j„ landbouwer, echtg. Vanlerberghe Antonia, Lange Thou- routstraat, 25, van Langemarck. Mahieu Rosalie, 70 j., z. b., wed. Masschelein Alois, wed. Willaert Hen drik, Poperinghesteenweg, 8. Pattyn Rosalia, 75 j„ z. b., echtg. Casteleyn Leon, Rijke Klarenstraat, 67. HuwelijksbelofteJosephus Slembrouck, magazijnier en Germaine Van Huffel, huishoudster, beiden te Yper. YPER. Naar Merxplas. Maandag morgen werd de 61 jarige Decrock René, van Wytschaete, door de Rechtbank veroordeeld om voor een jaar in het ge sticht van Merxplas opgesloten te worden. De onge lukkige, die verklaarde geen bestaansmiddelen meer te bezitten, was zich Zondag namiddag alhier ten politie- bureele komen aangeven. Ernstig verbrand. Dinsdag namiddag, rond 2 u„ was Andfé Demeester, 35 jaar oud, van Yper, als meca nicien in dienst bij den Heer Dr Peene, dentist, aan den arbeid toen opeens een stoomketel, die onder hooge drukking stond, ontplofte. De ongelukkige, die er zich dicht bij bevond, ontving het kokend water op hem en werd zeer ernstig aan armen en borst verbrand. Aanrijding. Woensdag, rond 2 u. 30 namiddag, kwam Vandamme Jules, van Roubaix, per auto langs het Hotel Skindies van uit de richting der Esplanade naar de R. Colaertplaats gereden, toen op hetzelfde oogenblik een autocamion, gevoerd door Derudder Emile, uit de tegenovergestelde richting kwam aange hold. Beide voertuigen botsten op elkander, met het gevolg dat de camion op het voorland geslingerd werd en er een boompje omver reed. De voerders kwamen er gelukkiglijk zonder letsel van af, doch hun voertuigen werden beschadigd. Velolantaarn ontvreemd. De genaamde Comper- nolle Germain, van Brielen, die Woensdag zijn velo in de Ontvoogding geplaatst had, bestatigde er 's avonds, rond 11 u., dat het electrisch licht ervan was afgenomen geworden. Hij diende een klacht in bij de politie. BOESINGHE. Prachtige zang- en tooneelavond. Op 22 November aanstaande, om 6 1/4 u. stipt, komt het alomvermaarde Kabaretgezelschap De Twee Michelsin de feestzaal van het gemeentehuis een buitengewoon aantrekkelijk avondfeest geven. On- noodig te zeggen dat het in de feestzaal zal spannen. Ieder zorge bijtijds voor zijne plaatsen. 1' rang 5 frank genummerd. 2'' rang 4 frank. 3*" rang3 frank. Halve prijs voor kinders beneden de 14 jaar. Geen opleg voor de voorbehouden plaatsen. Kaarten op voorhand te verkrijgen bij Jos. Demeester, 3, Plaats, Boesinghe. Eerlijke daad. De 17 jarige Jeanne Vandepoele, ontvangster op de autobus Yper-Oostende, vond Woens dag avond een handzakje waarin een som van 300 fr. stak. Weinig nadien werd dit door de eerlijke vindster aan de eigenares terug gegeven. De genaamde Crom- bez Jules, in dienst op dezelfde autobus, had vroeger ook eens een sacoche gevonden die de mooie som van 50.000 fr. inhield. Ook deze vondst werd aan de eige naarster, een vlaamsche boerin thans in Frankrijk ver blijvende, terug bezorgd. Deze eerlijke daden dienen vermeld te worden en strekken ter eere van de vinders. BOESINGHE-LIZERNE. Man onder auto. Maandag morgen, omstreeks 9 u., reed Achiel Desmedt, veekoopman, wonende Café Lizerneper fiets naar Boesinghe. Onderweg werd hij aangereden door een autocamion die insgelijks van uit de richting van Li zerne naar Boesinghe kwam. De fietser werd ten gronde geslingerd, en het voorwiel van den autoca mion reed het slachtoffer over de borst. De autovoerder slaagde erin spoedig te stoppen, gelukkiglijk, want het slachtoffer lag vóór de dubbele achterwielen van den camion en kloeg over inwendige pijnen. Heer Oscar Cailliau en de aanrijder, de genaamde Victor Decoster, voerman te Knocke, namen het slachtoffer op en voer den hem in den autocamion naar zijne woonst terug. Heer Dokter Dekemele, van Boesinghe, werd bijge roepen doch kon zich niet uitspreken over den toestand van den gekwetste en deed hem dan ook naar de kli niek te Yper overbrengen. Na onderzoek, mocht het slachtoffer weer naar huis worden gebracht. Achiel Desmet had door een gelukkig toeval een kartonnen boek en een welgevulde brieventasch in zijn binnen zak steken en. daar het voorwiel hem juist op die plaats over het lichaam reed, is het daaraan te danken dat de stoot van 't wiel eenigszins gebroken werd. De toestand van het slachtoffer is thans geruststel lend. Wat zijn velo betreft, het achterwiel ervan was gansch verwrongen. GHELUWE. Auto in de gracht. Haertens Louis, van St Jan-bij-Yper, reed per auto naar Meenen, toen hij opeens het stuur niet meer meester was en de auto in de gracht nevens de baan terecht kwam, waar het rijtuig omkantelde. De geleider liep een aantal ver wondingen op en zijn auto was beschadigd. LANGEMARCK. Aanrijding. Op het gehucht St Juliaan werd de kleine Linck Antoon, 5 jaar oud, door een auto verrast en ten gronde geworpen. Het knaapje werd bewusteloos opgenomen en droeg een gapende wonde aan het hoofd. Een geneesheer, in aller - haast bijgeroepen, oordeelde den toestand van het slachtoffertje zeer erg. Een onderzoek werd ingesteld om op het spoor te komen van den autovoerder die het ongeluk veroorzaakte. BECELAERE. Van een stelling gevallen. In een in opbouw zijnde huis, in de Moorseelestraat, is de met ser Coucke Adolf, 42 jaar oud, van een stelling geval len. De man kwam op een hoop leemaarde terecht, waardoor de schok eenigszins verzacht werd. De on gelukkige liep niettemin een schouderontwrichting op en kloeg van inwendige pijnen in zijn rug. WERVICK. Omvergereden. De genaamde Du- tellerie Madeleine kwam Zaterdag namiddag, rond 2 u., per velo over de Leiebrug gereden, toen zij gevat werd door den autovrachtwagen van den kolenhande laar Demyttenaere, die de Leiestraat kwam afgereden. De wielrijdster werd met geweld tegen de straatstee- nen geslingerd en was over gansch het lichaam ge kwetst. Zij werd overgebracht naar de woning van een dokter die haar de noodige zorgen toediende. WAASTEN. Autobotsing. Maandag, tegen den avond, is op het kruispunt der Komenstraat, een fran- sche auto in botsing gekomen met de auto van Cla- rysse Leopold, van Poperinghe. De schok was uiterst hevig en de inzittenden van de fransche auto liepen allen verwondingen op. De voerder, de 19 jarige Bul- twynck Alex, van Deulémont, had diepe sneden in het aangezicht en was het dijbeen gebroken, terwijl Mevr. Deroo en haar 17 jarigen zoon, die hem vergezelden, aan armen en beenen gekwetst waren. Door het ge weld der aanrijding werd de auto van Clarysse op de velobaan geslingerd waar, tot overmaat van ongeluk, de 26 jarige metser Lagae Ferdinand, van Komen, om vergeworpen werd. Deze laatste moest zich door een dokter laten verzorgen, evenals de andere gekwetsten, waarvan alleen Bultwynck ter verpleging naar een kliniek moest overgebracht worden. WESTOUTER. Van een dilt gevallen. Landbou wer Blondeel Henri, 66 jaar oud, was Zondag, rond 6 u. 's avonds, in den koeistal op het dilt geklommen om er wat strooi voor de dieren te halen. Door een verkeerde beweging verloor hij op zeker oogenblik het evenwicht en viel zwaar ten gronde, waar men hem weinige stonden daarna, kermend van de pijn, vond liggen. De ongelukkige was verscheidene ribben gebro ken en had neg talrijke andere wonden bekomen. Hij werd ter verzorging naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper overgebracht. VLAMERTINGHE. Gekwetste langs de baan. Zondag avond werd door voorbijgangers een man be wusteloos langs de baan gevonden. Hij werd herkend als zijnde zekere A. P. en bleek over gansch het lichaam gekwetst te zijn. De gewonde werd in een nabijgelegen woning binnengedregen, waar een ontbo den dokter hem de noodige zorgen kwam toedienen. Een ondérzoek werd ingesteld naar de oorzaak van het ongeval, dat maar zal opgehelderd worden eens dat het slachtoffer aan de beterhand is en zal kunnen ondervraagd worden. TREKKING VAN 10 NOVEMBER Dinsdag morgen had te Brussel de 174' trekking, plaats van de leening van de Verwoeste Gewesten 1922. Zijn betaalbaar Met 250.000 fr.Reeks 197544 Nr 13. Met 100.000 fr.Reeks 197544 Nr 11. De andere nummers van de voornoemde reeks en de nummers van de reeks 116.489, zijn uitbetaalbaar met 312,50 fr. of 300 fr., naar gelang zij al dan niet aan de konversie werden onderworpen. De oudstrijders oorlogsteringlijders, niet titu laris van een oorlogsinvaliditeitspensioen voor die kwaal (forclos), en die als gevolg van het bericht verschenen in het Staatsblad van 23 No vember 1935, een aanvraag aan het Ministerie van Landsverdediging hebben ingediend tus- schen den 1" December 1935 en 28 Februari 1936,. worden dringend verzocht zich schriftelijk be kend te maken aan den Heer Cardoens Albert,. 44, Emile Derooverstraat, te Brussel De Bond der Gebrekkelijken en Verminkten, afdee- ling Yper, rr.aakt aan al de belanghebbenden kenbaar dat er met 1 Januari 1937 nieuwe wetten ten voordeele der Gebrekkelijken en Verminkten in voege zullen treden. Verminkten, die verlangen in den Bond te komen om van dezes voordeelen te genieten of die alle nadere inlichtingen begeeren, kunnen zich wenden tot het Bestuur iederen Zaterdag, van 11 tot 12 ure, in het lokaal «Het ZweerdGroote Markt Koning Albert, Nr 2, Yper. Namens het Bestuur. Gevonden. Vrijdag 6 November, door M. Rébéré Henri, twee ijzeren gewichten. Zaterdag 7, door M. Dhaene Cyriel, een lederen handschoen. Door M. Ollivier Lucien, een breekijzer. Door M': Vandeputte Alice, een handschoen. Dinsdag 10, door M. Cambier Marcel, een speeltuig- Donderdag 12, door Vrouw Kooyman Jan, een bril.' Verloren. Zaterdag 7, door Mp Artesoone Thérèse, een gouden broche met diamanten steen versierd. Door Vrouw Moerman Henri, een gouden oorring met diamanten steen bezet. Zondag 8, door M. Depoorter Ghislain, een kinder handschoen. Dinsdag 10, door Mp W'' Muylle, een gouden oorring. De leden der Ypersche Handboogmaatschap pijen worden uitgenoodigd tot de die zal plaats hebben in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon den Maandag 16 Novem ber, om 5 1/2 uur stipt. Inleg 5 fr. 50 te verschieten in vogels van 2,50 frank zooals gewoonte. De leden der Ypersche Handboogmaatschap pijen worden uitgenoodigd tot de in het lokaal Au MiroirGroote Markt, op. Cnterdag 21 November 1936. Inschrijving om 5 uur, begin om 5 uur stipt. Inleg 5.50 fr., te verschieten in vogels van 2.50; frank, na aftrek van het pijlrapersgeld. LIGGENDE PERS ZATERDAG 14 NOVEMBER 1936 Om 5 uur, bij P. GOETGHELUCK, Veurnesteenweg,., CombatschietingInleg 5 fr. 50 te verschieten in vogels van 2 fr. 50 na aftrek van 't pijlrapersgeld zooals ge woonte. ZONDAG 15 NOVEMBER 1936 Om 2 J uurYPER, bij P. GOETGHELUCK, Veurne- rteenwegOppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr.kleine vogels 15 fr. Inleg 18 fr. ai zonder aftrek. ZATERDAG 21 NOVEMBER 1936 Om 5 1/2 uur stiptbij O. Vanden Berghe, Vanden- peereboomplaatsCombatschieting. Inleg 5 fr. 50 te verschieten in vogels van 2 fr. 50 na aftrek van 't pijl rapersgeld zooals gewoonte. MAANDAG 23 NOVEMBER 1936 Om 2 1/2 uurYPER, bij Omer Vanden Berghe, VandenpeereboomplaatsOppervogel 80 fr. Twee zijd vogels, elk 40 fr. Twee kallen, elk 25 fr;; kleine vogels; 15 fr. Inleg 18 fr. Al zonder aftrek.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8