Bureel» Zakagendas voor 1937 KORTRIJKSCHE - ONDERLINGE - Brand - Leven Ongevallen Koloniale Loterij DE VISCHWINKEL M°' Vandendriessche te verkrijgen ten bureele dezer, 34, Boterstraat, 34. WAAR ZIJT GIJ HET ZEKERST EN VOORDEELIGST VERZEKERD TE KORTRIJK OPGELET OPGELET 28 NOVEMBER De zuivering der Wateren van de Vesder VERANDERING VAN WOONST VERCOUTER - TALON NAAR DE POPERINGHESTRAAT, 5. Bekendmaking Hoefsmederij Burgerlijke Stand van Boesinghe burgerlijke Stand van Langemarck DENTISTE Dixmudestraaf-, 49 YPER Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. Leest en verspreidt HET YPERSCHE Et. Lebbe wees de stemme van 't volk hem aan Zijne Majesteit den Koning als opvolger aan. Zijn intrede als Burgemeester onder de begeesterde toejuichingen van geheel de gemeente, was vorstelijk en bij allen die ze bijwoonde blijft ze nog frisch in het geheugen bewaard. De hooge verwachtingen die men op hem stelde heeft hij niet beschaamd. Hij bestuurde met voorzichtigheid en wijsheid. Hij had liever raad te geven dan gezag te voeren. De belangen van de bevolking lagen hem nauw aan 't herte. Vele stoffelijke verbeteringen hebben wij hem te danken. Hij zorgde voor het onderwijs der jeugd. Hij zorgde voor weduwen en weezen en ouderlingen, voor armen en kranken. Nooit vergat hij dat Poperinge, benevens talrijke nijverige, durvende, vooruitstrevende burgers, ook veel landbouwers telt en dat de hop die de faam en de poézie is van onze stad ook eene bron van rijkdom moet zijn voor onze landelijke bevolking. Hij -was zelf hopkweeker van bedied en zoowel in de verbetering der hopasten als in de keus van betere teelten en het bestrijden der hopziekten gaf hij steeds het voorbeeld. Onder zijn geleide schonk de stad milde toelagen aan de hoptentoonstelling die jaarlijks plaats mocht nemen in de prachtigste zaal van ons prachtig Stadhuis. Ook, uit erkentelijkheid, werd hij over eenige jaren als Eere-Voorzitter van het Hopverbond van geheel het gewest Poperinge aangesteld. En steeds stond hij aan onze zijde wanneer wij trachtten door tusschenkomst van de Regeering meer welstand te brengen onder onze boeren en de hoppe- kweek die steeds aan 't zinken is van den onder gang te redden. Het Hopverbond verliest in hem een wijzen raadsman,, een machtigen steun en treurt om zijn vroegtijdig afsterven. Aan ons. zijne medewerkers aan ons, zijne stadge- nooten. aan zijne diepbedroefde familie laat hij het voorbeeld na van zijne vrome burgerdeugden, van zijne kristene naastenliefde, van een werkzaam en rijkge- zegend leven. Mijnheer de Burgemeester, vaarwelRust in vrede, hier in de schaduw van het kruis. Lijkrede uitgesproken door M. CROUSEL Hooggeachte Familie, Mijne Heeren, Met het hart overstelpt van weemoed en rouw breng ik eene laatste hulde aan onzen zoo innig betreurden Heer Burgemeester, Eerevoorzitter der Koninklijke Philharmonie, Kapitein der Gilden van St Joris en St Sebastiaan. en Beschermend Lid van menig andere maatschappij. Woorden ontbreken ons, om uit te drukken, wat hij voor onze maatschappij is geweest. Laat ons hem in allen eenvoud begroeten als onzen vriend, onzen raad gever, onzen beschermer, onzen vader. Midden ons wandelde hij met zijn milden blik en zijne vriendelijke inborst deed ons deugd zijne tegen woordigheid was ons steun en leiding. j Was hij niet altijd op de eerste plaats waar kunst of kunde, waar volksvreugde, waar liefdadigheid en broe derlijkheid beroep deden op zijn alom geroemd goed hartig en edel gemoed Hij was de volksvriend. Te vroeg, hoe jammer is hij ons ontruktwe hadden hem nog veel jaren willen bewijzen, hoe veel we van hem hielden, hoe hoog we zijne menschlievendheid op prijs stelden. Zijn verdwijnen laat een vreeselijke leemte in ons midden. Vereerde Vriend, wij kunnen U nooit genoeg prijzen. Wij bedanken U om al de weldaden, die gij uit de vol heid uws harten rondom U verspreid hebt, wij buigen voor U neder en trachten U, in een laatsten blik, een straaltje van onze diepe genegenheid te betuigen. Maar wees verzekerd, dat de gedachte aan U steeds voort onzen geest zal bezielen. Wij zullen de broeder lijkheid, die gij als de hoogste wet aanschouwdet, steeds in eere houden, en uw mooiste sieraad, de verdraag zaamheid, als levensdoel nastreven. Vaarwel, duurbare Vriend HandelsregisterKortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Tel. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn In het Koninklijk Circus te Brussel, TREKKING DER 25' SNEDE VAN DE Het kleinste lot is 1.000 FRANK. Twee groote loten1 miljoen 2 1/2 miljoen. HEBT GE UW BRUIN BILJET (O) De Minister van Openbare Werken komt het lastenkohier goed te keurén voor het bouwen, te Goffontaine, eener zuiveringsstatie voor de wate ren der Vesder, waarvan de aanbesteding op 28 December aanstaande zal plaats hebben. Het geldt een grootseh werk, waarvoor een bedrag van een twintigtal millioen voorzien wordt, dat ondernomen wordt door den Dienst voor het zuiveren van rivierwateren en dat gel delijk gesteund wordt door den Dienst voor Economisch Herstel. Alhoewel deze werken een groot aantal arbei ders aan het werk zullen stellen, hebben zij geenszins de opslorping der werkloosheid als hoofddoel. Het gaat er voornamelijk om, door het zuiveren der nijverheids- en huishoudelijke afval wateren, meestal voortkomende van de nijver- heidsstreek van Verviers en Spa, gansch de kom der Vesder en van haar bijrivieren gezonder te maken en een groot aantal gemeenten van drink baar water te voorzien. Thans besmetten deze afvalwateren de Vesder op een groote uitgestrekt heid en beletten er de oprichting van nieuwe nij verheden. De te zuiveren hoeveelheid water bedraagt 43.000 kubieke meter per dag, en de inrichtingen, noodig voor dit werk, zullen een oppervlakte van niet minder dan 15 hectaren beslaan. Deze enkele cijfers geven een klein gedacht van al het belang van dit wérk. Men voorziet dat de werken ervan ongeveer vier jaar zullen duren. Sedert lang, reeds zocht men een oplossing om er verbetering aari dfeft toestand té brengen. Dank aan de goede uitëlagen door de zuiveringsstatie van Spiere bekometi, Ife d<it thans mogelijk gewor den en wordt zelfs de mogelijkheid ingezien om ditzelfde stelsel ook nog in andere plaatsen van België, en onder meer Jiier te' Yper, toe te passen. (O) is overgebracht van de Rijselstraat, 166, ALLE VERSCHE EN GEZOUTEN VISCH SPECIALITEIT van OPGELEGDE VISCH. Er zullen in December 1936, leergangen van hoefsmederij geopend worden te Yper, in de smis van M. Leon Vandermarliëre, meester-hoefsmid, Rijselstraat, 170. Worden tot de lessen aangenomen, al de hoef smeden en personen, die ertoe de aanvraag zullen gedaan hebben aan M. Louis Scharlaken, dokter in de Veeartsenijkunde te Roeselare, door den Heer Minister van Landbouw gelast met het ge ven der leergangen. Bij de aanvraag die moet toegezonden worden vóór 30 November 1936, moet een uittreksel uit hun geboorteakt geVoègd worden. Zij zullen daarna een bijzondere uitnoodiging ontvangen, meldende dag en uur van het be ginnen der leergangen. De hoefsmeden moeten zich voorzien van de kleine werktuigen welke zij noodig hebben om het hoefijzer te maken en aan te zetten. van 1 Januari tot 31 October 1936 A) Geboorten Timperman Oswald, z. v. Michiel en Van de Caveye Maria. Descamps Noël, z. v. Emilus en Pluym Germaine. Debackere Daniel, z. v. An dreas en Lefeverè Magdalena. Rosselle André, z. v. Remi en Deloffer Magdalena. Clauw Antoine, z. v. Emile en Coppenolle Julia. Bekaert Maria, d. v. Leon en Ligneel Godelieva. Vanhoudt Godelieve, d. v. Alfons-Jozef en Schacht Marcella. Merveillie Ra- phaël. z. v. Maurice en Baert Magdalena. Becuwe Madeleine, d. v. Remi en Turck Zulma. Hooghe Maria, d. v. Andreas en Decrock Rachelle. Vanste- chelman Roger, z. v. Leo en Vinckier Elza. Desmyter Maria, d. v. Sylvere en Vandenbussche Ida. Devoogdt Agnes, d. v. Henri en Verheerst Albertine. Bruyn- steen André, z. v. Jules en Pollefliet Martha. Va'n- denberghe Gabriel, z. v. Leo en Vanderheeren Odilia. Warmoes Odette, d. v. André en Claeys Angele. Vanderstichele Edgard, z. v. Maurice en Inghelram Irma. Derek Agnes, d. v. Mauritius en Robyri Martha. Vanderjeugt Godelieve, d. v. Maurits en Gillebert Maria. Lenoor Agnes, d. v. Remi en Verhack Au gusta. Van Eecke Monica, d. v. Daniël en Rosseel Maria. Lepercque Guido, z. v. André en Theylaert Marguerite. Priem Paulus, z. v. Maurice en Tommelin Maria. Gevaert Maria, d. v. Medard Achiel en Mou- ton Julia. Verplancke Réal, z. v. Karei en Tylleman Margaretha. Bourdeau Daniel, z. v. Oscar en Lecoin- tre Martha. Dewaele Gilbert, z. v. Julianus en Pois- sonnier Agnes. Phlypo Ivonne, d. v. Eugeen en Ga- deyne Madeleine. Hollynck Godelieve, d. v. Maurice en Theylaert Helena. Bultynck Martha, d. v. Mau ritius en Hostens Julienne. Sennesael Mauritius, z. v. Benoni en Desmet Irma. Verhoye Daniel, z.v. Achille en Fasseel Godelieve. Van Keirsbilck Georgette, d. v. Theophiel en Depuydt Romanie. Tailly Cecile, d. v. Georges en Jacques Alida. B) Huwelijken Carpentier Leon en Callewaert Zoë. Deruytter Joannes en Becarren Emma. -Bollengier Henri en Defrancq Emaa. Steenkiste Maurice en Wielandt GcielleVe. Meeuws Michel en Robyn Ger maine. Billiau Maurice en Vandenbriele Maria. - Phlypo Eugeen en Gadeyne Madeleine. Laridon Omer en Vandenberghe Agnes. De Smaels Francis- cus en Verfaillie Simone. Lanssens Camille en Char- let Margarets. Vanmarcke Robert en Desrumaux Zoë. -Meeuws Gerard en Planckaert Yvonne. De Loof Alberic en Tack Gerarde. Cl OverlijdensLefebure Palmyre, oud 75 j., echtg. Pattou Hector. Derieuw Maria, oud 43 j., ongehuwd. Norreel Eugenie, oud 53 j., echtg. Decoene Theophile. Vanoplinis Alois, oud 75 j., echtg. Deroo Marie- Therese. Charles Maria, oud 55 j., echtg. Demeersse- man Theophile. Menu Arthur, oud 42 j., echtg. Vanmeerhaeghe Helena. Plouvier Alois, oud 65 j., wed. Hoornaert Eugenie. Debeuf Pieter, oud 74 j., echtg. Neirynck Julie. Desodt Maria-Ludovica, oud 71 j., wed. Flypo Henri. Depuydt Silvie, oud 67 j„ echtg. Odent August. Vandamme Emerence, oud 79 j., wed. Van Eecke Benedictus. Tierssoone Seve- rinus, oud 48 j., echtg. Pieters Emma. Debacker Roger, oud 4 m. Lecluse Henri, oud 71 j., echtg. Markey ?mma. Deschrevel (mannelijk naamloos). Lecluse Emiet, oud 74 j., echtg. Pauwels Mafïa-Ludo- vica. Steyaert Rosa, oud 7 m. Debruyne Emilius, oud 45 j„ echtg. Dewilde Zoë. Degrave Alois, oud 68 j., wed. Donche Elisa. Nuytten Carolus, oud 75 j., wed. Vanneste Emerence. Rosseel Leonie, oud 73 j., wed. Bintein Julius. Schooreel Frans, oud 7 J j. Vandaele Euphrasie, oud 84 j., ongehuwd. MAAND OCTOBER 1936 GeboortenVandendriessche Liliane-Ivette, d. v. An dré en Couchez Julia. Bouttelegier Joseph-Robert, z. v. Michel en Versaevel Madeleine. Lecluyse Os wald-Joseph, z. v. Michel en Bollingier Clementine. Deblauwe Annie-Maria, d. v. Maurice en Deketelaere Lucia. Hoorelbeke André-Roger, z. v. Gaston en Ghesquière Julienne. Defever Lutgardis-Maria, d. v. Amand en Morlion Jeanne. HuwelijkenVerlez Marcel, bakker en Spriet Maria, beiden alhier. Bourgois Maurice en Haezebrouck Marie-Louise, beiden alhier. Vanlerberghe Leon, bakker, te Woumen en Debergh Godelieve, alhier. OverlijdensCallens Petrus-Joseph, veekoopman, oud 47 j., echtg. van Vanwalleghem Maria. Noyelle Petrus-Leopoldus, z. b., oud 73 j., wed. van Smagghe Lecnie. Seynhaeve Agnes-Anna, oud 3 m., d. v. Hector en Desmet Zulma. Carton Victorine, 68 j„ wed. van Vandendriessche Henri. Wacht niet tot het laatste oogenblik om te koopen, dan is de grootste keus voorbjj

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 10