VELOSPORT KORTRSJKSCHE - ONDERLINGE - Brand -- Leven ngevallen 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK WAAR ZI|T Gij HET ZEKERST CN VOORDEELIGST VERZEKERD TE KORTRIjK Algemeen Opziener Omer Robyn Matchen van Stade Mouscron F. C. Roeselare De Panne F. C. Iseghem Stade Kortrijk Waereghem Sp. W. S. Lauwe Zondag 10 Januari 1937 S. K. Roeselare Knocke F. C. S. V. Ingelmunster C. S. Yper R. S. Waereghem S. K. Sweveghem G. S. Middelkerke Uitslagen der matchen van Zondag 3 Januari 1937 C. 3. Yper Stade jSortrijk 03 S. K. Sweveghem F. C. Roeselare 01 S. K. Roeselare De Panne 160 Knocke Iseghem 4—1 Ingelmunster Waereghem Sp. 14 R. S. Waereghem W. S. Lauwe 10 Middelkerke Stade Moeskroen 01 Tweede Afd. C. S. Yper 0 Stade Kortrijk 3 Deze belangwekkende voetbalpartij had een groote menigte naar het plein van de Augustinusstraac gelokt. De bezoekers zelf waren met drie autobussen suppor ters afgezakt. Alswanneer scheidsrechter Decru de beide kapiteins ten opgooi riep, was de omheining van het veld goed bezet. Volgende ploegen stonden in lijn Stade KortrijkDewaele Noliet Declercq Verhamme Schaeck Vanmeerhaeghe Deltour, Blondeel, Allegaert, Decaluwé, Verhulst C. S. Y'per Molein. Cherchye, Vanderbauwhede, Vanlimburg, OUivier Gauquie Bourdeau Vandamme Deplancke Dechièvre Margonneau De thuisspelers winnen den toss en spelen met wind- voordeel, daarentegen treden de Stadisten met de zon in de oogen op. Zij dwingen, bij het opzetten, den eersten hoekschop af. Maar Yper verplaatst hec spel. Molein zendt in. Vanlimburg neemt op. doch niet goed genoeg en Dewaele ontzet. Op een tweede ontsnapping van Molein schiet Ollivier boven. Een hoekschop voor Yper levert niets op. Margonneau vangt een kogel van Allegaert gepast op. Nu dringen de rood-witten aan. de bezoekers worden in hun kamp teruggedreven en hunne achterhoede moet gedurig ingrijpen. Ongeloof lijke doelkansen worden geschapen, deels worden zij onbenuttigd gelaten, deels worden zij eerder kansrijk opgehouden of gered. Zoo kan op freekick, door Gau quie goed ingezonden, Dewaele op een nippertje zijn doel vrijwaren. Verder zal een centeren van Ollivier door Molein voor doel teruggekopt worden, alswanneer een weinig kans de stand voor Yper had zien openen. Terwijl Dechièvre zich langs de lijn laat verzorgen, doen de Stadisten een uitval, onze achterhoede begaat een flikker en Deltour maakt er gebruik van om num mer één te netten aan de 21e minuut. Stade doet daar op nog een welopgebouwden aanval, maar stuit op Mar gonneau die ontzet. Yper neemt nu nogmaals de boven hand en mooi samenspel brengt onze voorwaartsen dik wijls voor Kortrijk's doel. Maar alles blijft nutteloos en van doelen geen spraak, ofschoon schoten van Van derbauwhede, Cherchye en Molein de goede richting hebben. Integendeel, krijgt de paars-wittë ploeg een strafschop te nemen voor' handspel van Dechièvre die, al vallend, het leder tegen den arm kreeg. Deze straf werd, mijn inziens, eenigszins te gemakkelijk toegepast. Doch Blondeel denkt er zoo niet op na en verslaat Margonneau voor de tweede maal aan de 43e minuut. Verder valt er niets merkwaardigs meer voor tot aan de rust. Na de herneming komt Stade geweldig opzetten en Gauquie is zoo gelukkig op de lijn te redden. De hoek schop, die daarop volgt, is even gevaarlijk doch Mar gonneau redt met de vuist in corner die niets oplevert. De oezoeKers dringen nog een tijdje aan en staan op het punt aan te teekenen, alswanneer Vandamme gepast tusschenkomt om weg te zenden. Na een derden hoek schop krijgt Yper wederom het vuur aan de schenen. Bourdeau zweept zijn voorwaartsen op en Ollivier weet tweemaal prachtig naar 't doel te kogelen, even wel is Dewaele steeds op de goede plaats. Nochtans, op vooruitrukken der rood-witten, redt hij den bal uit zijn kooi weg alswanneer het leder zeker de fatale lijn overschreden had. Doch de scheidsrechter kent het punt niet toe en laat doorspelen, wat hem een fluit concert bezorgt. Op hoekschop schiet Cherchye recht streeks op den paal. Nog een kans gemist, waarlijk de rood-witten hebben tegenslag, wat van de bezoekers niet te zeggen valt, want, op doelschop door Margon neau genomen, neemt Decaluwé dadelijk op en het leder belandt in het plafond van onze netten aan de 34' minuut. Dit doel schijnt het vuur der beide ploegen te dooven, want van dat oogenblik af beteekent het ge leverde spel niet veel meer. Ook komt het einde met een zeer gevleide zege der bezoekers. Immers, niemand zal durven zeggen dat wij aan de rust niet met 2-1 verdienden voorop te staan, en nochtans waren het Aé Leiezonen die met 2-0 den dans leidden. In de eerste speelhelft waren wij langer den baas in het spel dan onze tegenstrevers in den tweeden timeNiettegen staande dit alles verliezen wij een match waarvan wij geheel zeker de helft van den inzet mochten aan huis houden. Nu gedane zaken hebben geen keer en de rood- witten. wiens moed nooit aangetast wordt, zullen te Iseghem werken en wroeten om tenminste één punt in de wacht te sleepen. TWEEDE AFDEELING BEVORDERING F. C. Knocke 15 14 1 0 71 18 21^ S. K. Roeselare 16 13 3 0 94 23 26H F. C. Roeselare 16 10 3 3 46 22 23 Stade Kortrijk 16 11 5 0 64 25 22 F. C. Iseghem 16 10 6 0 56 35 20 Waereghem Sp. 15 7 5 3 34 35 17Ï R. S .Waere: iem 16 7 7 2 36 48 16 Stade Moesereen 16 7 8 1 34 44 15 C. S. Yper 16 5 9 2 27 40 12 W. S. Lauwe 16 6 10 0 32 51 12*1 G. S. Middelkerke 16 4 10 2 24 63 104 S. K. Sweveghem 16 3 10 3 40 53 9U S. V. Ingelmunster 16 3 11 2 38 71 8V1 R. C. De Panne 16 1 13 2 24 92 4 Derde Speciaal Stade Moescroen 1 C. S. Yper 7 Een hartelijk proficiat aan de Specialers die zich waarlijk komen te overtreffen bij de zuiderlingen, die de eers te plaats der rangschikking bezetten. Zeker had den onze mannen in den laatsten tijd groote vorderin gen gemaakt en getoond dat ze zelfs schoon yoetbal konnen opdisschen. Maar de verwachtingen liepen zoo ver niet, een gelijk spel had reeds als een schoonen uit slag mogen'geboekt worden. Evenwel getuigt de 7-1 dat onze rood-witten in een goeden dag moeten geweest zijn om de Stadisten zoo verpletterend te verslaan. Ditmaal hebben de voorwaartsen hun schutterstalenten voor den dag gehaald en de doelen werden door Rotru (3), Segers (2), Dewilde en Bonduwe aangeteekend. Daarbij hield Sonneville op uitstekende wijze, op straf schop, het leder uit zijn kooi. Door deze zege worden de kansen op eindoverwinning van langs om grooter. doch geen punten mogen verloren gaan. Daarom moet er goed opgepast worden en, te beginnen met S. V. Kortrijk, dient er voor de aanwinst gezorgd. Harop, specialers. verder gewerkt om het beoogde doel te be naderen.. DERDE SPECIAAL B. Stade Mcescsoen 11 9 1 1 46 22 19 S. C. Meenen 10 9 1 0 51 10 18 C. S. Yper 11 7 3 1 38 20 15 Poperinghe 12 7 4 1 32 24 15 Stade Kortrijk 12 6 4 2 44 40 14 Kortrijk Sp. 12 5 5 2 31 27 12 A. A. Moescroen 11 4 5 2 29 25 10 S. V. Kortrijk 10 3 5 2 15 39 8 Heule 11 2 7 2 17 34 6 Deerlijk 11 1 6 4 14 29 6 Wevelghem Sp. 11 2 8 1 24 56 5 Harelbeke 10 1 7 2 21 36 4 Juniors F. C. Komen 2 C. S. Yper 5 Deze ontmoeting mag als de match der penalties aangestipt worden, want niet min dan drie strafschop pen werden toegestaan. Van den anderen kant is, in vergelijking van het geleverde spel, onze zege wat ge vleid, want de bezochten waren meer ten aanval dan wij. Nochtans konnen de voorwaartsen er geen nut uittrekken, terwijl integendeel onze voorlijn en bij zonderlijk Beddeleem alle gelegenheid benuttigde om te schieten. Zoo doelde Beddeleem 4 maal. waarvan twee op strafschop, èn Dehaene éénmaal. Moreen komc de sterke juniorsploeg van Meenen op bezoek. Onze jon gens staan bijgevolg voor een harde karwei, evenwel zullen zij zich hardnekkig verdedigen om tenminste een punt thuis te houden. Scholieren C. S. Yper 2 Wervick Sp. 0 De scholieren hebben nogmaals twee puntjes binnen- gekaapt, doch 't heeft aan een zijden draadje gehangen. Immers, vijf minuten voor het einde was de score nog altijd blank en Wervick kon even gemakkelijk als wij aanteekenen. Doch Crepeele dacht er anders over en bezorgde ons het eerste doel, terwijl Samyn op persoon lijke poging nummer twee met een ver schot nette. De eerste speelhelft was voor de bezoekers die vijf hoek schoppen afdwongen en Yper één. De tweede helft was voor Yper met hetzelfde getal corners dan de bezoekers vóór de rust, terwijl deze er ook één te nemen kregen. Deze overwinning zet de returnmatchen goed in en de scholieren zullen binnen veertien dagen (morgen zijn ze bye) voor de tweede zege wel zorgen. NEMO. BAL VAN C. S. YPER Op Zondag 17 Januari, om 18 uur, geeft de Club haar eerste bal in de Lapiere's zaal. Het comiteit heeft be slist dat de spelers persoonlijk kosteloos toegang tot het bal zullen hebben op vertoon van hunne spelerskaart. Dat iedereen het verder zegge en veel vrienden en ken nissen medebrenge ten einde zooals voorgaande jaren zich eens ferm en leutig te verzetten. Deze week beginnen wij onze kroniek met aan allen onze wenschen van gelukkig en voorspoedig nieuwjaar te bieden. Aan de sportbeoefenaars zoowel als aan de sportliefhebbers wenschen we, benevens een goede ge zondheid, ook de vreugde voor de eenen hun gelief koosde sport te kunnen beoefenen en veel geld te ver dienen en voor de anderen van het succes te genieten en veel zegepralen van onze jongens te kunnen toe juichen. Wij wenschen dan ook bij naam AanFons Ghesquièreeen ophefmakende zege in een der groote klassieke koersen van 't begin van het seizoen en verders een reisgenoot en Vlaamschspreken- de kameraad in het Huis Delangle: Miel DecroixVele koersen die, in evenredigheid van het getal km., opbrengen, als hulp van dezen die het in de laatste meters hebben af te haspelen, zijne can- didatuur voor de Fransche Ronde aanvaard te zien, en naarstigen tap aan de bierkraan in de, Chateau d'Eau Albert Woetseen nieuw burgerpak, een spoedige verandering van regiment, de volledige vrijheid om te oefenenvele overwinningen bij de onafhankelijke om aan zijn nieuwen baas Pierrard algauw een schoone zege in Frankrijk bij de beroepsrenners te verleenen. Paul Salomé Nooit geen Ronde van België meer ge lijk dit jaar, een beetje vet van tusschen 't khaki ge schud. Een goede legeroverste die hem het oefenen toelaat en wellicht de stappen gevolgd van Woets. Verbeke Jerome Niet een 5C plaats, maar een zege in de Ronde van België, geen entrainement per auto, maar er duchtig beginnen aan te trekken om de eer van Yper voortaan hoog te houden bij de Juniors, ten ware hij ook het gedacht had zich hooger op te be wegen. Maurice Lacante De gelegenheid om zich eens ter dege te onderscheiden op langen afstand, van de on- kans gespaard te blijven, en zijne forme van eind? seizoen. Litière FlorentGeen valpartijtjes meer medemaker zooals in de Belgische Ronde, het initiatief van tien Haemerlinck als voetballer gebruikt in de koersen en met dien overleg komt ge heel zeker tot verbluffende' uitslagen. Turck AdrienDe voetstappen van de ouderen ge trouw te volgen en vele zegepralen in 1937. Muylle, Degraeve, Knockaert, de zegen naar Yper mede te brengen en de schoone prestaties van andere makkers steeds weten te waardeeren en op te volgen. Aan de ouderen Delbecque en Taillieu met hun roem rijk verleden, steeds aan de jongere rennersgenerat.a der stad hen op hun plichten te wijzen en de snort, waardoor zij zich heden hebben opgebouwd, te steunen. Aan de gewestelijken: Cappoen, de forme van de Ron den van België en Luxemburg, voorts de steun van den sportieven baas van 't Vijverhuis, van den dokter, en Georges Callewaert. StormeGoede legeroversten en de toelating om te mogen oefenen. Mirt.'aen: Zijne forme van weleer er» eer nieuw kontrakt. VandenbergheDe volledige genezing en zijne klim mersgaven terug. MeernhoutDe Meernhout van 33 en 34. en een nieu we verbintenis met Terrot. Aan de Ypersche Wielrijdersclub Voorts het genot verschaft schoone wedstrijden uit te schrijven en het terug bezorgen van den Grooten Prijs van Yper voor beroeps rejiners. Aan de Vereetiigde Sportvrienden Den Dmsdag van Tuindag kunnen behouden voor hun Grooten .-rijs, deze gegeven voor onafhankëlijken of een kriterium van ver scheidene koersen voor juniors met klassement in de zelfde week. Aan Cercle Sportif Yprcis niet het middelmatige van sportvertoon, maar een hoogstaand spel om niet achter aan te bengelen in de klasseering, de forme van einde seizoen 1933, veel volk op terrein, de vergrooting der tribunen, de vereffening van 't speelveld en. ten slotte, de eindoverwinning in 't seizoen 1937-1938. Aan Heer Valère Seys. het commando over de veteranenploeg en nog lange jaren prezen. Aan Swimming Club Yprois veel succes, met schoone en beloftevolle prestaties vergezeld, en het feest van Tuindag behouden. Aan Roger Demey, de zege in den doortocht van Brussel. Louis, een nieuwen paraplu en. het. kaarske niet docdgeblaasd, verder het kampioenschap duikelen gewonnen, en een groote duikeltoren. Miel, zijne wijze raadgevingen steeds opgevolgd te zien door de clubmannen. Aan Heer Masschelein. de genoegens van den bloei van de Swimming. Aan Jules, cafébaas en hovenier van Swimming, velé belangstellenden en goeden tap. En nu wij zoowat voor iedereen de wenschen hebben geuit, welke we meenen hen in alle rechtzinnigheid toe te komen, gaan we nog even een kijkje nemen wat er deze week zooal is geschied inzake wielrijders- koersen. Vooreerst zette Aerts, ditmaal samen met De- bruyeker, beloftevol het nieuwe jaar in. Zij behaalden een zege van belang in de 100 krm te Parijs, waar ze Pijnenburg-Slaats, Pellenaers-Schoen en Letourr.eur- Guimbretière versloegen. Uitslag: 1. J. Aerts-Debruycker (B), 100 km. in 2 u. 09 m. 29 s. 2/5, 43 p. 2. Pijnenburg-Slaats, 32 p. 3. op f ronde Pellenaers-Schoen, 54 p.4. Letourneur- Guimbretière, 24 p.5. op 2 ronden Richard-Pecqueux, 18 p. 6. op 3 ronden Le Nizerhy-Goujau, 22 p. 7. op 4 ronden Samyn-F. Wambst, 24 p.8. Dayen-Charpen- tier, 6 p. 9. op 6 ronden Di Paco-Cimatti, 12 p. 10. Ignat-Diot, 10 p.; 11. op 7 ronden: Fradet-Sérès, 10 p. 12. op 8 ronden Montillot-Lamouroux. 0 p.. en Gilgen-Buchwalder, eveneens 0 p. In den puntenrit haalde de Belg Samyn eene veel- beteekende zege, gezien ze werd behaald vóór Slaats, Pélissier, Di Paco en Hurtgen. Puntenrit: 1. Samyn (Belg), 2 km. in 3 min. 01 sec., 6 punten; 2. F. Slaats (Holland), 6 p. 3. K. Pélissier (Frankrijk), 5 p. R. Di Paco (Italië), 4 p. 5. Hurtgen (Duitschland), 4 p., enz. In de Olympische achtervolging won de ploeg van de laatste spelen van Berlijn en haalde het op de be- roepsrijdersploeg. welke nochtans uit specialisten be stond. Uitslag De Olympische winnaarsploeg (Robert Char- pentier, Goujou, Le Nizkery, en Chaillot) klopt de be- roepsrijdersploeg (Richard, Pecqueux, Dayen, Magdë- laine) met 5 meter. 4 km. in 4 min. 40 sec. 3/5. Olympisch record is 4 min. 41 sec. 2/5. In ploegachtervolging wonnen de Franschen Diot- Ignat tegen de gemengde ploeg Schoen-Pellenaers met 12 meter. Uitslag: De Fransche ploeg (Ignat-Diot) klopt de gemengde ploeg (Schoen-Pellenaers), met 12 meter 4 km. in 5 min. 02 sec. 2/5. In Kopenhagen deden onze Belgen, die er naartoe- gingen. het ook opperbest. Immers, Deneef haalde het pleit met Wals. in den. 8 uren koers en Billiet-Dekuysscher werden 'er tweede. Beter kan het dus niet, en we mogen gerust zeggen dat het niet alleen weerom een dag der Belgen, maar ook den inzet werd van een beloftevol jaar. Uitslag1. Wals-Deneef, in 8 uren 324 km. 260 m.. 66 p. op 1 ronde 2. Billiet-Dekuysscher, 78 p. op 5 ronden3. Grundhall-Stiehler, 128 p. op 9 ronden 4. Falk Hansen-Christensen, 98 p.; op 11 renden: 5. Falk Hermansen-Tonnelier, 44 p. op 13 ronden6. Arne- Petersen-Wendelboe, 37 p. op 17 ronden7. Elge: Hansen-Buttker, 32 p. op 24 ronden8. Jorgensen- Frederiksen, 20 punten. SPRINTER. Handelsregister Kortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 Decer.-.ber 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor te YPER 8, Mondsfraat TeL 159

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6