TOONEELNIEUWS 8 «NOS SOIRÉES» Gevonden en Verloren Voorwerpen ALLERHANDE NIEUW* Maatschappij De Trachterschufters Rumbek' Prins Mogol LANGEMARCK NEUVE - ECLISE H ANDBOOGSCHIETINGEN Le valeureux navigateur aérierj Ernest Demuy- ter est done venu chez nous. Tous nous connais- sions déja depuis longtemps, par les photogra phies des journaux, les traits énergiques de ce héros national, dont la science incontestée de i'aéronautique, et aussi le courage et 1 extraor dinaire endurance ont si souvent impressionné, non seulement ses compatriotes, mais aussi tout ce que les nations civilisées comptent de monde intéressé a la science et aux magnifiques exem- ples que nous fournissent de temps a autre la volonlé humaine. Sous ce dernier aspect, notamment, Ernest De in uy ter a porté au loin la réputation de notre pays, confirmant l'énergie de la race beige qui fut si précieuse aux alliés durant la Grande Guerre Notre Grand Roi Albert Ir fut, comme nous tous aux jours des grandes courses aéronautiques, fier de lui. Léopold III, notre Roi bien aimé, l'encou- rage lui aussi, personnellement, a toute occasion. Nous nous croyons done avoir été trés honorés par la présence a notre tribune du glorieux vain- queur de la 1' coupe Gordon-Bennett. Ce senti ment nous eüt déja bien suffi n'est-ce pas, chers lecteurs Mais nous avons eu, par surcroit, l'a- grément d'un exposé long de plus de deux heures, mais si constamment intéressant, que tous les auditeurs restèrent suspendus aux lèvres de l'o- rateur jusqu'a la dernière minute. Nous connaissons maintenant Ernest Demuyter mieux encore que par le passé. Sans qu'il ait voulu sans doute, par son seul accent, même dans des détails paraissant accessoires, il nous a révélé que son enthousiasme grandit encore, et qu'il a pensé sérieusement a enlever une deuxième fois la célèbre coupe. II compte déja une victoireil lui en faudrait deux encore, consécutives, en 1937 et 1938. Tache bien difficile oü l'imprévu joue parfois si impérieusement son röleMais nous lui souhaitons ces deux victoires de tout coeur. Quand le temps sera venu, il saura que nous tous, beiges, nous serons avec lui. Et peut- être alors, se sentant soutenu par tant de pensées, rééditera-t-il ses exploits fameux, lesquels, si vraiment ils se renouvelaient, rendraient sa gloire immortelle. R. D. Gevonden. Vrijdag 8 Januari, door M. Wilder- meersch Joseph, een huisdeursleutel. Zaterdag 9, door M. Duran Henri, een dameshand schoen. Door M. Boudry Pierre, een lederen geldbeugel. Dinsdag 12. door Mp Vanuxem Hélène, een kinder- sacoche bevattende een geldbeugel en een paternoster. In de Paterskerk, Mondstraat, een paar kousen. Door M. Bosch, politieagent, een sleutel. Woensdag 13. door M. Sobry J„ een sleutel. Woensdag 13, in den papierwinkel C. Dumortier, Bo- terstraat. 34, een aldaar achtergelaten damesregen scherm. Donderdag 14, door M. Carpentier Marcel, ook nog een sleutel. Denzelfden dag, door M. Dekeyser, politieagent, een paternoster. Verloren. Op Kerstdag IL, rond 6 u., bij de Paters kerk, een wit kinderpelsje. Terugbrengen tegen goede belooning Elverdinghestraat, 11, Yper. Vrijdag 8 Januari, door M. Wybo Alfons, een muil band voor hond. Zaterdag 9. door M. Vancayzeele Maurice, een bruin lederen handschoen. Zondag 10. door M1* Bossaert Adrienne, een gouden broche. Maandag 11, door M. Kerrinckx André, een bruin lederen rechter handschoen. Donderdag 14, door Mc Geeraert Marie, een regen scherm. YPER. Schurkenstreek. In den nacht van Don derdag op Vrijdag van verleden week hebben onbe kenden, korts na middernacht, aan het huis bewoond door M. A. Woussen, bakker, Veemarkt, het onderste gedeelte van den lattestoor afgerukt en een ruit stuk geslagen. Wanneer de huisbewoners naar beneden kwa men zien wat er gebeurde, hadden de laffe daders reeds het hazenpad gekozen. Klacht werd bij de politie in gediend. Tot wat dient een velobel Een klein kind zou deze vraag beantwoorden en nochtans zijn er velen de meening toegedaan dat dit verwittigingstoestel aan een rijwiel slechts als parade verplichtend is. Zoo veroor zaakte deze week Dinsdag een persoon bij het uit rijden eener kleine straat, bijna een ongeluk en was dan nog zoo vermetel te beweren dat hij het van goed part wist dat het aan de wielrijders verboden is te bellen. Dat het aan de autovoerders opgelegd is binst den dag zoo weinig mogelijk en slechts wanneer de noodzake lijkheid ertoe zich voordoet en zelfs 's avonds, van zoo de duisternis is ingetreden, verboden is van hun ver- v.-ittigingsapparaten gebruik te maken, is waar, doch daaruit besluiten dat dit reglement ook op de wielrij ders toepasselijk is. dat is de zaak wat ver gedreven. Dat alle wielrijders dus, niet ten passe en ten onpasse, maar op bescheiden wijze en telkens het voor hunne veiligheid en deze van anderen noodig is, van hunne bel gebruik maken, zoo zullen zij veel ongelukken, waarvan zij dikwijls de eerste slachtoffers zijn, vermij den. Aanrijdingen. Dinsdag avond, rond 6 u., kwam Battheu Georges, van Poperinghe, per auto van de Bo- traat in de Mondstraat gereden, doch pas in laatst- ien mde straat gekomen hield hij er stil om iemand toe te laten uit zijn auto te stappen. Op hetzelfde oogen- blik kwam dokter Deconinck, van Wytschae.e, eveneens de Mondstraat ingereden en botste zoo op de daar stilstaande auto. Alleen de auto's liepen eenige schade op. Woensdag, rond het middaguur, kwam Peel Joseph, wonende alhier in de Rijselstraat, met zijn auto de St Janstraat uitgereden- toen, gekomen aan den hoek der Lange Meerschstraat. een wielrijder uit laatstgenoemde straat komende, zich tegen zijn auto wierp. Eer de autovoerder kon tusschenkomen, was de gevallen wiel rijder reeds rechtgesprongen en vertrok hij. na zijn rijwiel op den schouder geladen te hebben, zonder een woord te spreken. Een kattenhistorie. Een bewoner van den Meenen- steenweg had een kater die op zekeren dag verdween. Hij maakte er zich danig ongerust over, deed aller hande veronderstellingen en kwam tot het besluit dat zijn gebuur dezen moest opgeëten hebben. De gebuur werd naar het politiebureel ontboden en kreeg daar kennis van de beschuldiging tegen hem uitgebracht van den goedgekweekten kater een lekker maal bereid te hebben. Gelukkiglij^ voor hem bleek weldra zijn onschuld toen de kater, na menige dagen afwezigheid, van een katerreisje terug thuis kwam. Hebt gij het gezien Hebt gij haar nieuw kleed gezien Ziet gij hoe mooi het is Welnu, 't is een oud kleed in 't nieuw gezet met de verfstof Coloro. Ook gij, gaat bij den drogist en vraagt Coloro, de beste verfstof. St JAN-BIJ-YPER. Plechtige inhaling van den nieuwen pastoor. Zondag laatst was gansch de gemeente in een feestelijke stemming, ter gelegenheid van de plechtige aanstelling van E. H. Alfons Goeghe- beur als nieuwe herder der parochie. Bijna ieder huis was bevlagd en versierd en op vele plaatsen ook waren allerhande opschriften aangebracht om den nieuwen zielenherder te verwelkomen. Omstreeks 14 u. kwam E. H. Goeghebeur, vergezeld van Z. E. H. Vermaut, deken van Yper, en van zijne twee getuigen, E. H. Quaeghebeur en E. H. Mullie. aan de grens der gemeente toe waar hij door een groote menigte opgewacht werd. De Heer burgemeester, om ringd door de gemeenteraadsleden, door E. H. Maes den dienstdoenden pastoor en door andere overheden, verwelkomde den nieuwen herder in hartelijke woor den, waarna een meisje hem den zinnebeeldigen her dersstaf overhandigde. Vervolgens namen de overheden een bonten stoet, be staande uit een dertigtal groepen en wagens, in oogen- schouw. Bij het einde van dien prachtigen stoet, die op gansch den doortocht door de talrijke toeschouwers terecht bewonderd werd, sloten de Z. E. H. Deken, de E. H. Goeghebeur en zijne getuigen, alsmede de andere overheden er zich bij aan en werden zoo tot aan de kerkdeur geleid, waar een lief maagdeken de sleutels van Gods tempel aan den nieuwen herder aanbood. Ook de kerk, die spoedig vol geloovigen liep, was rijkelijk versierd. Z. E. H. Deken Vermaut ging met den gebruikelijken luister over tot de liturgische aanstel ling van den nieuwen pastoor en hield daarna een treffende gelegenheidsaanspraak, die op al de aanwe zigen diepen indruk miek. Een plechtig Te Deum besloot de kerkelijke ceremonie, waarna in het lokaal der Meisjesschool een lunch werd opgediend, tijdens dewelke menige heildronken werden ingesteld. POPERINGHE. Rijwiel uit het water gehaald. Toen Debyser André nabij de kom een auto aan 't rei nigen was, wilde hij met een emmer die aan een koord gebonden was water slaan in de kom, doch de koord brak opeens door zoodat de emmer in de diepte ver dween. Met een haak poogde hij den emmer weer op te visschen, doch was niet weinig verwonderd alzoo een splinternieuwe velo naar boven te trekken. De politie werd van deze vondst verwittigd en zoekt den eigenaar op. Door een behendige zakkenrolster bestolen. Vrij dag laatst werd vrouw W... Gustave, van Proven, op de markt alhier door een andere vrouw aangeloopen en stelde eenigen tijd nadien vast dat haar handtasch, een som van 300 fr. bevattende, verdwenen was. Klacht werd bij de politie ingediend. Chocoladeliefhebbers. De automatische chocolade- uitdeeler, welke aan den gevel der pasteibakkerij We Em. Sansen, in de Gasthuisstraat, hangt, werd dezer da gen opengebroken door een paar mannen die verdwe nen na er een aantal regels chocolade te hebben uitge nomen. Begin van brand. In de woning van Decrock, Yperstraat, is Woensdag namiddag, rond 4 u., een be gin van brand ontstaan. Het vuur was in een inge maakte kas begonnen en dreigde zich snel te zullen uit breiden. Dank echter aan de spoedige tusschenkomst der huisbewoners, die het onheil dadelijk bemerkten, kon het vuur uitgedoofd worden vooraleer het groote schade had aangericht. Wanneer de pompiers ter plaats kwamen, was alle gevaar reeds geweken. GHELUWE. Botsing. Armand Dendievel, wo nende te Moescroen, op het gehucht Risquons-Tout, kwam Vrijdag avond, rond 6 u., per auto uit de rich ting van Wervick gereden, toen hij in botsing kwam met de auto van Demuynck Ernest, wonende te Yper, Poperinghesteenweg, die zich naar Houthem begaf. De inzittenden kwamen er met den schrik van af, doch beide voertuigen werden beschadigd. MOORSLEDE. Paard op hol. Op de wijk Koe koek had de landbouwer Pergoot Adhemar enkele ston den stilgehouden met zijn ingespannen paard, toen dl: laatste opeens, bij het voorbijrijden van een auto, schrok en op hol sloeg. Het dier kon spoedig tegen gehouden worden, doch in zijn wilde vaart had. het rijtuig enkele velos aangehaakt die beschadigd werden. KOMEN. Sluwe oplichters aan 't werk. De echt- genooten Duvivier, die vroeger boerden in den Calvados (Frankrijk) en thans te Komen-ten-Brielen verblijven, boden zich op het postkantoor van Komen aan om er twee spaarboekjes van elk 10.000 fr. te nemen. De be diende miek de boekjes op doch, in zijn haast, bemerk.e hij niet dat hij slechts eenmaal de som van 10.000 fr. ontving. Bij het sluiten zijner kas 's avonds stelde hij dadelijk vast dat er hem een som van 10.000 fr. ont brak. Overtuigd dat de vergissing nergens elders te zoeken was, ging hij de echtgenooten Duvivier vinden doch deze hielden staande hem wel 20.000 fr. overhan digd te hebben. Denzelfden avond echter hoorde hij van den kassier eener bank vertellen hoe 's morgens een koppel bij hem een som van 20.000 fr. fransch geld was komen wisselen en hoe de vrouw met haar elleboog getracht had een bundel bankbrieven van 10.000 fr. naar zich terug te trekken. Daar dit koppel hetzelfde was dat bij hem twee spaarboekjes was komen vragen, diende de postbediende een klacht in bij de rijkswacht. Na een ondervraging van twee uur, eindigde Duvivier met de hèfn ten laste gelegde feiten te bekennen, Verleden Zaterdag had het jaarlijksch avondmaal plaats der maatschappij in haar lokaal, de alombekende herberg De Trompet De eerste van de 80 leden kwamen reeds rond 7 j u. afgezakt en van bij het inkomen begonnen zij al te lek- kebaarden, want het rook er goed. Onze Jeanne en de kokin hadden immers, zooals alle jaren, bijzonder haar best gedaan. JUiSi op klokslag 9 uur zetten allen zich aan tafel en gij moet niet vragen hoe er daar, onder he: speien van het muziek, hartelijk gesmuld werd. Na het avondmaal kondigde de achtbare Voorzitter, Swingedouw Evarist,, een tombola aan van een schoon koppel kanarievogels, geschonken door den baas Henri Faes, ten voordeele van de kas der maatschappij. Natuurlijk weerklonk den kreet van leve onzen Trompettebaas en werd hij naar omhoog getild. De vogels werden gewonnen door makker Roger An- gillis. Proficiat Roger! Daarna had nog, voor de vrou wen een tombola plaats van heel schoone prijzen, ge schonken door den achtbaren Voorzitter, die den Ko- ninginneprijs ten beste gaf, eenige goede vrienden der stad en vele onzer edelmoedige leden. Aan allen weze hier van harte dank gezegd. De Koninginneprijs werd gewonnen door Madame Marguerite Wulleput die in den derden hemel was, evenals al de andere gelukkige prijswinnaarsters. Dan had er nog een uiterst geslaagd danspartijtje plaats dat tot in de kleine uurtjes duurde. Tot slot van dit aangenaam feestje was het de beurt aan onze kluchtige makkers Berten, Emiel en ook aan onzen Oscar die als straf dubbel maandgeld zouden moeten betalen omdat ze de leden en hun vrouwen tranen hebben doen lachen, nietwaar Maboela en com pagnie Nogmaals besten dank aan al de edelmoedige prijs- gevers en nu tot te naaste jaar en lang, lang leve onze Trompetteschutters en weldoeners. Eenige makkers Flip, Klaas en Jan. Aangezien er een echten stormloop is losgebroken om een kaart te bemachtigen voor Prins Mogolzoo hebben De Vlaamsche Zonen beslist een derde ver tooning te geven op 24 Januari, te 2.30 uur. Prins Mogolwordt een reusachtig succes. Zorg vroeg voor uw kaarten, liefhebbers, onthoudt de volgende data 10, 17 en 24 Januari, dan moet ge te Rumbeke zijn. Kaarten10-8-6-4 fr. bij M. Hil. Pecceu, Tel. Roes. 108. Op Zondagen 24 en 31 Januari, telkens te 3 uur en Maandag 1 Februari, te 6 uur, zal de St Jansgilde op voeren HOOGER OPoperette in 4 bedrijven. Volledig symphonisch orkest. Prachtige balletten. Kaarten op voorhand te bekomen bij R. Parret-De- wulf, Poststraat. Dimanches 31 janvier et 7 février, chaaue fois a 16 h: 30, Lundi 1 février, a 17 h. 30, en la salie de con cert de l'hötel Belle Vue, chez Oct. Borry, GRAND CONCERT, organisé par la fanfare de Neuve-Eglise. Au programmemusique, chant, théatre. Cartes en vente chez M. Henri Debruyne. LIGGENDE PERS ZATERDAG 16 JANUARI 1937 Om 5 i uurVRIENDENSCHIETING, bij Pol. Goet- gheluck, VeurnesteenwegInleg 5 fr. 50 te verschieten in vogels van 2 fr. 50. Andere gewone voorwaarden. ZONDAG 17 JANUARI 1937 Om 2 uurYPERbij Pol Goetgheluck, In de Stad Veurne, VeurnesteenwegOppervogel 80 fr. Twee zijd vogels, elk 40 fr. Twee kallen, elk 25 fr. Kleine vogels 15 fr. Inleg 18 fr. Om 2 uurWOESTEN, in den Casino, bij J. Rous- seeuwOppervogel 60 fr. Twee zijdvoge.s, elk 30 fr. Twee kallen, elk 20 fr.45 vogels aan 10 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 13 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 1 uur STA DSN, bij Mare Snaets, MarktOp pervogel 80 fr. Twee zijdvogeis, ieder 40 fr. Twee ka len, ieder 20 fr. en 8J vogels van 20 fr. vc.r 1C0 schat ters. Imeg 18 fr. Om 2 1 unr: ZANDVOORDE, in de Slachter, bij yer- tekeOppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr. Twee kaken, elk 25 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 16 fr. 50. MAANDAG 18 JANUARI 1937 Om 2 t uurVOORMEZEELE, ter herberg De Kroon bij Jerome LelongOppervogel 60 fr. Twee zijdvogels, elk 30 fr.Twee kallen, elk 15 fr. en 45 vo gels van 10 fr. Inleg 15 fr. Boven de 40 schutters al vogels van 15 fr. ZATERDAG 23 JANUARI 1937 Om 5 1 uur, bij Omer Vanden BcrgheVRIENDEN SCHIETING. Inleg 5 fr. 50 te verschieten in vogels van 2 fr. 50. - Andere gewone voorwaarden. MAANDAG 25 JANUARI 1937 Om 2 1 uurYPERbij O nier Vanden Berghe, in 'i Ganzekc VandenpecreboamplaatsOppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr. Kleine vogels 15 fr. Inleg 18 fr. Hebt gij iets te verkoopen of te verhuren Verlangt gij iets te konpen ol' te huren meldt het in onze KLEINE AANKONDIGINGEN, gij zult er profijt bij vinden. Neemt inlichtingen bij degenen die reeds in. onze rubriek KLEINE AANKONDIGINGEN adverteerden, zij zullen u hunne voldoening nit- (1 rukken.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 12