Mildreda Bras TOONEELNIEUWS Snijkursus voor Damen Stoomketel in den Vijver gevallen te Dickebusch 8 ALLERHANDE NIEUW* Boterstraat, 08, leper Eene nieuwe kureut» begint op 9 Feliruari. PATRONEN OP MAAT. Yper Kunsttentoonstelling Biljart- Club Hooger Op Maatschappij De Ware Trachterschutters HANDBOOGSCHIETINGEN R U M B E K E LANCEMARCK NEUVE - EGLISE WOORDENBOEKEN DRUKKERIJ DUMORTIER 34, Boterstraat YPER De aannemer De- wilde. die met de verbeteringswerken van Dickebuschvij- ver belast is, heeft aldaar om deze be langrijke werken uit te voeren aller hande materiaal en machienen aange bracht en onder meer ook een groote boot waarop een stoomketel. een zuigpomp en andere machienen noodig voor het baggeren aangebracht zijn. Deze boot lag. bij middel van een ka bel, vastgemeerd rechtover het vijf verhuis nabij den ouden Vaubantoren. Tijdens het storm achtig weder van Maandag avond en door het geweldig slaan der baren op den vijver werd die baggerboot hevig heen en weer geschud wat voor ge volg had dat. rond 19 u., de kabel, tengevolge van het wrijven, opeens doorbrak en de boot tot tegen den vijvermuur, juist rechtover den ingang van het vij verhuis, afdreef. De kapitein van de boot, geholpen door een aantal bijgeroepen toezieners der aldaar aan gang zijnde werken en andere personen, poogde de boot daar vast ie leggen, doch al hun pogingen bleken vruchteloos. De wind loeide steeds geweldiger en de baren sloegen aiover het dek van de boot en bereikten op sommige oogenblikken de hoogte van den oever. Dit had voor gevolg dat het water door verschillige openingen in de boot drong en deze laatste op vervaar lijke wijze begon te hellen. Men poogde nog het water bij middel eener handpomp uit te pompen, maar niets kon baten en men zag zich weldra verplicht de boot aan haar lot over te laten. Alleen een toeziener der werken bevond zich nog op het dek, toen plots de boot omsloeg en de zware stoomketel, die zoo maar 17.000 kg. weegt, in het water plofte, waarop de bcot, van dit aanzienlijk gewicht ontlast, aanstonds weer vlot kwam. Door den schok, welke het afvallen van den stoomketel, aan de boot gaf. werd de toeziener eveneens in den vijver geslingerd. Gelukkiglijk is hij een uitstekend zwemmer en zoo kon hij behouden den oever bereiken. Deze tegenslag zal aan den vooruitgang der werken aan Dickebuschvijver, die nu reeds zooveel vertraging ondergingen, grootelijks schaden, want het zal waar schijnlijk eenigen tijd duren om de opgeloopen averij te herstellen. Naar wij vernemen zal er Maandag of Dinsdag aan staande gepoogd worden den stoomketel uit den vijver op te trekken. Hoe dit gevaarlijk werk zal onderno men worden is nog niet uitgemaakt, mogelijks zal er een duikelaar ter plaats moeten komen om den zwaren ketel langs onder vast te maken. YPER. Wielrijder onder auto. Maandag namid dag. rond 2 u. 30. kwam de 47 jarige Boudry Emhe. wonende alhier in de Pennestraat, per velo van uit de Beluikstraat in de Elverdinghestraat gereden om zich in de richting der Maloulaan te begeven. Op hetzelfde oogenblik echter kwam een auto, geveerd door Bekaert Henri, van Borgerhout, komende van de Maloulaan en rijdende naar de Yandenpeereboomplaats, daar voorbijgebold. De autovoerder hield goed zijn rechter kant en bij het zien van den wielrijder, die daar zoo kort uit die kleine straat gedraaid kwarti, poogde nog dezen laatste te vermijden door naar links te zwenken, doch het was vruchteloos. De wielrijder werd omver geworpen en door de auto, die hem over de voeten reed. aan de teenen gekwetst, terwijl zijn rijwiel gansch be schadigd was. De politie stelde het gebruikelijk on derzoek in en de gekwetste werd ter verpleging naar het O. L. Vrouwhospitaal overgebracht, doch mocht na enkele dagen terug huiswaarts keeren. Werkongeval. Dinsdag laatst, rond 8 u. 's morgens, werd de 30 jarige Cherchye Joseph, werkzaam in de ijzergieterij Vansteenkiste, nabij de kaai, er het slacht offer van een werkongeval. Er ontviel den werkman een zwaar stuk dat op zijn voeten terechtkwam en deze deerlijk kwetste. Door zijn werkmakkers, ooggetuigen van het ongeval, werd het slachtoffer uit het werkhuis gedregen en een dokter, die verwittigd werd, kwam hem spoedig zijne beste zorgen toedienen. Gezien echter de ergheid der opgeloopen verwondingen, deed de ge neesheer den gekwetste naar het O. L. Vrouwhospitaal overbrengen, alwaar hij eenigen tijd ter verpleging zal moeten blijven. Cherchye Joseph woont te Yper, is ge huwd en vader van een kind. gegeven door Beroepsleerares -Staatsdiploma- Vraagt aanstonds inlichtingen, zonder verbintenis. 2 Doodelijk werkongeval. Gevraagd om een herstel ling te doen aan het dak van een ledigstaande huis, gelegen in de A B C straat en toebehoorende aan M. A. Vandelanoitte. was de 63 jarige schaliedekker Deltombe Jules, wonende alhier Dickebuschsteenweg, Vrijdag morgen, rond 8 u., op het dak van' dit huis geklommen om te zien welke werken er moesten uitgevoerd wor den. Hij bevond zich langs den achterkant van bet dak op een boven de pannen neergelegde ladder, toen hij opeens, men weet niet door welke reden alhoewel ver-, moed wordt dat hij een duizeling móet gehad hebben,! het -evenwicht verloor en, van een hoogte van 7 tot 8 meter, zwaar ten gronde viel op den aarden koer der aanpalende herberg «Café de l'A B CDadelijk werd' de ongelukkige, die geweldig kloeg van de pijn, voor- zichttg-opgenoriien en in huis binnengedregen waar de Heet D* Vandenbussche, die bijgeroepen werd. hem- kwam-onderzoeken. Daar sie.de de dokter vast da. het Slachtoffer." daf óp zijn rechterkant móet gevallen zijn. den rechterarm en verschillige ribben gebroken was, alsook nog andere verwondingen opgeloopen had. Ge zien zijn ergen toestand oordeelde de dokter zijn over brenging naar het O. L. Vrouwhospitaal hoogdringend. De ambulance-auto van het Rood kruis kwam den ge kwetste halen en voerde hem naar het hospitaal, waar hij, dadelijk na zijne aankomst, de H. Olie ontving en door den Heer Dokter Ronse onderzocht werd. Bene vens verscheidene gebroken ledematen, bevond men er ook nog dat het slachtoffer, dat nog steeds zijn volle bewustzijn bewaard had, erge inwendige kneuzingen bekomen had die maar weinig hoop meer overlieten en een noodlottigen afloop deden vreézen. Het is er dan ook. rond 3 u. 's namiddags, aan de gevolgen der opgeloopen verwondingen bezweken. Dit pijnlijk ongeluk, overkomen aan een doorbraven, eerlijken en cok ervaren werkman, die sinds lange jaren reeds zijn beroep uitoefende en hier algemeen geacht was. en dit pp een oogenblik dat hij weldra van een welverdiende rust ging mogen genieten, heef. hier een begrijpelijke ontroering verwekt. GHELUWE. Verkeersongeval. Deleu Odiel, van Yper, kwam Zaterdag avond, rond 6 u„ per auto van uit de richting van Méenen naar huis gereden. Nabij de grensscheiding der gemeenten Gheluwe-Gheluveit meest hij plots, ten einde een wielrijder te vermijden, die uit de Becelaerestraat gereden kwam, naar links zwenken, wat voor gevolg had dat hij in botsing kwam met een andere auto die uit de tegenovergestelde rich ting kwam. De voerder van dit laatste rijtuig," de ge naamde Persyn André, wohende te Steenput, Roodehuis- straat, werd tengevolge van den schok aan handen en aangezicht gekwetst. Beide auto's werden insgelijks beschadigd. Gaan wij naar het bal? Ja zeker, had ik maar een kleed. Maar dit kleed hier, herverfd met de Verfstof Coloro, zal schooner zijn dan een nieuw. Vraag dus aan uwen drogist een pakje Coloro. De tentoonstelling in het Excelsior Hotel der werken van kunstschilder-penteekenaar Ado Carroen geniet ongewene belangstelling. Deze kunstenaar munt vooral uit als teekenaar en in zijne werkwijze getuigt hij van een zekere eigenheid die hem, om zoo te zeggen, eqn persoonlijken pennetrek geeft waarmede hij. zijrl. ge voel en zijn soms drbomerig kunstenaarstemperament op waardige wijze uitbeeldt. Ado Carroen behandelt het landschap en vooral de boomen met liefde en in deze weet hij een hoogtepunt te bereiken dat hem als een zeer gevoelige natuur kenmerkt. Zijne landschappen, waaronder voorkomen Wilgenweelde, Het Schelvenveld, Aan de beek, de Kreek, enz. zijn ware juweeltjes van schoonheid, frisch- heid en getuigen van een zëldzame kunstwaarde. In zijn oude geveltjes uit het schoone Brugge weec hij de vervallenheid dezer krochtjes met juistheid weer te geven. Zijne begijnhpfzichten zijn bezield door de ware. kalme, soms eentonige en zachte poëzie die men gewaar wordt wanneer men zulke stille oorden bezoekt. Verder zijn er ook eenige welgeslaagde zee zichten met booten die eveneens den bezoeker weten te boeien. Algemeenlijk is er een losheid, een gemak van wer ken-en_ een doorzichtigheid die aan de tentoongestelde werken een ongewone en verrassende diepte geven. Deze tentoonstelling, welke een bezoek overwaard is, blijft open tot heden Zondag 24 Januari. gevestigd in De Zwarte LeeuwBoesinghestraat EINDE JAAR UITSLAG 1' Kategorie 1' Vandael Leopold. 2-1 Kategorie le Verschoore Robert. 3' Kategorie 1" Parminter Jacques. KoningParminter Jacques. Kampioen Eggermont Valère. bij L. CLAEYS Zaterdag laatst had het jaarlijksch avondmaal plaats, der maatschappij. Dit jaar was er iets buitengewoons, al de leden, een 50 in getal, waren er reeds van over weken op gevierd, en om 8 uur klokslag waren al de tafels rondom met blijde gezichten bezet. Onze baas had er voor gezorgd dat gansch zijn herberg gepint en versierd was. Dat allen eer aandeden aan de lekkere spijzen hoeft niet gezegd. Waarlijk Marie en haar kokin hebben qr een handje van weg om iets fijns gereed te maken. Tusschenin de gerechten werd enze geachte voor zitter. Heer Henri Mahieu, gevierd en gefeest, 't Was immers zijn 10 jarig jubileum van voorzitter. Een rede voering werd uitgesproken, waarin er onder meer her innerd werd wat de maatschappij was vóór en binst het voorzitterschap van den Heer Mahieu en wat hij al gedaan heeft om de maatschappij tot op zoo een hoog peil te brengen. Een schoon geschenk werd aan den Heer voorzitter aangeboden, terwijl aan Mevrouw Mahieu een prach- tigen bloemenruiker geschonken werd. De voorzitter, ten zeerste ontroerd, bedankte allen. voor hun mooi gebaar en hun groote genegenheid, en een krachtige Brabangcnne sloot dezen aandoenlijken stond. Het avondmaal werd dan in de beste stemming; voortgezet, en weldra kwamen de fijne dranken, door onzen voorzitter aangeboden, te voorschijn, wat de geestdrift nog merkelijk verhoogde. Het feest werd besloten met een bal, gedurende hetwelk de onvermoeibare Julien den meesten bijval oogstte. Den Zondag avond, om 6 uur, was het weêrom alge- meene mobilisatie, 't Was feestschieting, begiftigd met ontelbare prijzen in geld en waarden, alsook prijsbol- ling voor de vrouwen waarvoor de prijzen geschonken waren door Mevrouw Mahieu. Menigeen is naar huis gegaan met twee, ja zelfs drie prijzen. En vermaak dat er was Onze Marie kon het over haar hart niet krijgen, en qergastte allen met een goeden pot koffie- en fijne koekjes. Die twee schoone avonden eindigden met den kreet Leve onze voorzitter en nog lange jaren En nu tot de naaste schieting. Wie weet blijft er dan: nog geen beentje over om te knagen. Een die er bij was. LIGGENDE PERS ZATERDAG 23 JANUARI 1937 Om 5 uur, bij Omer Vanden BergheVRIENDEN- SCHIETING. Inleg 5 fr. 50 te verschieten in vogels van 2 fr. 50. Andere gewone voorwaarden. In schrijving om 5 uur. Begin om 5 uur zeer stipt. ZONDAG 24 JANUARI 1937 Om 2 uurBOESINGHE-LIZERNE, bij Achiel De- smet Oppervogel 3 kilos palingen en 15 fr. Twee ziid- vogels, elk 2 kilos palingen en 5 fr.Twee kallen, elk 1 kilo palingen en 5 fr. 10 geprimeerde vogels elk 1 kilo palingen en 35 vogels van 10 fr. voor 50 schutters. Inleg 14 fr. Boven de 50 schutters alle vijftal een primé van 15 fr. Om 2 1 uurPOPERINGHE, de Lelie, Veurnestraat Oppervogel 60 fr. Tweede oppervogel 25 fr. Twee zijd vogels, elk 30 fr. Twee kallen, elk 18 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Boven de 50 schutters al vogels van 13 fr. Om 2 uur ZILLEBEKE- (HOOGHE), bij J. Dewitte:: Oppervogel 60 fr. Twee zijdvogels, elk 30 fr.Twee kallen, elk 20 fr. en 45 vogels van 10 fr.. Inleg 13 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. MAANDAG 25 JANUARI 1937 Om 2 1 uur YPERbij Omer Vanden Berghe, in 't Ganzeke Vandenpeereboomplaats Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk: 25 fr.Kleine vogels 15 fr. Inleg 18 fr. Laatste vertooning van PRINS MOGOL docr- Kath. Tooneel- en Zanggilde De Vlaamse tic Zonen uit Rumbeke, te 2.30 uur in de Gemeentezaai. Op Zondag 24 Januari, laatste vertocning van de operette Prins MogolOp 16 en 17 Januari 11. was. het een echte triomf en reuzensucces. De talrijke hon derden liefhebbers van Tooneel en Zang waren druk op gekomen, en spaarden dan ook geen applaus aan de- spelers. Nogmaals zijn de Vlaamsche Zonenhun traditie trouw gebleven, om hun opvoering tot in de puntjes te verzorgen, hun eer en faam hoog te houden. Op Zondag zal het een eindzege wezer, ook raden we aan alwie geen plaats tot nog toe be stelde, er gauw een te bespreken, want de zaal dreigt nogmaals bomvol te zijn. Kaarten 10. 8, 6, 4 fr., bij M. Hil. Pecceu, Tel. Roes. 108. Op Zondagen 24 en 31 Januari, telkens te 3 uur em Maandag 1 Februari, te 6 uur, zal de St Jansgilde op voeren HOOGER OPoperette in 4 -bedrijven. Volledig symphonisch orkest. Prachtige balletten. Kaarten op voorhand te bekomen bij R. Parret-De- wulf, Poststraat. Dimanches 31 janvier et 7 février, chaque fois ar 16 h. 30, Lundi 1 février, a 17 h. 30, en la salie de con cert de l'hótel Belle Vue, chez Oct. Borry, GRAND- CONCERT, organisé par la fanfare de Neuve-Eglise. Au programmemusique, chant, théStre. Cartes en vente chez M. Henri Debruyne. Vlaamsche, Fransche, Engelsche, Duitsche altijd in magazijn ter

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 12