Plantaardappelen KORTRIJKSCHE ONDERLINGE - Brand -- Leven Ongevallen Benoni VERMEULEN Sint Jan bij Yper. 5 Uitslagen der Paardenprijskampen te Brugge op 18 Februari 1937 te Ghistei, op 23 Februari 1937 te Yper op 25 Februari 1937 West-Vlaamsche Zuivelbond Bond der melkverkoopers Yper Landbouwcomice leper - Kemmel Uit I*olen Industrie Willems - Fonds Afdeeling leper WAAR ZI)T GIJ HET ZEKERST EN VOORDEELIGST VERZEKERD TE KORTRIjK IEPERSCHE FOTOCLUB Paardenkweekersbond van West-Vlaanderen I. HENGSTEN 1. Dompteur de Plancenoit, baai, uit Robuste en Faneuse, aan Verraes Eudoxe, te Lapscheure. 2. Azur de Clemskerke, alesan, uit Mercure du Fos- teau en Martha de Clemskerke, aan Wed. Rammelaere, te Clemskerke. 3. Brutus du Strooien Haan, vos met ster. uit Mer cure du Fosteau en Albionne du Strooien Haan, aan Vandenhende Robert, te Varssenaere. 4. Jarnac d'Herlaimont, vos rowaan. uit Etendard d'Herlaimont en Bella d'Oultre, aan Verraes Eudoxe, te Lapscheure. 5. Barnum de Lap, vos, uit Jadis de Haie Sainte en Dora de Lap, aan Verraes Eudoxe, te Lapscheure. 6. Monarque de Carbon, vos rowaan met ster, uit Kantaar de Zand en Dame de Woumen, aan Haeghe- baert Camiel, te Brugge St Pieters. 7. Clairon de Hazegras, vos met bles, uit Marquis de Beveren en Betsy II de Zake. aan Lankriet Leon, te Knocke. 8. Bavard du Strooien Haan, baai met ster, uit Mer cure du Fosteau en Zaza du Strooien Haan, aan Van denhende Rob., te Varssenaere. U. MERRIËN 1. Tweejaarsche merrie aan Bode Joseph, -te Nieuw- munster. 2. Bleuette de Lap, blauw grijs, uit Jadis de Haie Sainte en Bela de Salmonsart, aan Verraes Eudoxe, te Lapscheure. 3. Bertha de la Croix, licht vos met bles, uit Major de la haute Folie en Jeaninne de la Croix, aan Lank riet Leon, te Knocke-Hazegras. 4. Flora de Nieuwmunster, zwart, uit Cantar de Zand •en Corda, aan Lankens Jules, te Nieuwmunster. 5. Mista de Lapscheure, vos, uit Jadis de Haie Sainte en Minette de Bruges, aan Harteel Od., te Lapscheure. 6.Laura, rowaan met ster, uit Cresus de Markolen en Rita de Clemskerke, aan Goethals Valère, te Meet- kerke. 7. Caline d'Ophain, rowaan met ster, uit Batailleur de Wanze en Mirza d'Orphain, aan Kimpe Gustaaf, te Meetkerke. 8. Nette de Chaussée, rowaan, uit Joli de Chaussée, en Frida II de Profond Rieux, aan Zwaenepoel Mau rice, te Zuyenkerke. I. HENGSTEN 1. Etendard de Slype, baai rowaan met ster, uit Ave nir d'Hodoumont, aan Wl' Simoens en Kinders, te Stalhille. 2. Avenir du Nord, vos met bles, uit Avenir d'Ho doumont, aan W' Simoens en Kinders, te Stalhille. 3. Dragon de Ghistelles, baai met ster, aan We Si moens en Kinders, te Stalhille. 4. Ideal de Jabeke, rowaan met ster, uit Milton de •Schendelbeke en Bertha de Jabeke, aan Vanderbeke Constant, te Jabeke. 5. Avenir de Slype, vos rowaan met ster, uit Avenir d'Hodoumont, aan W'' Simoens en Kinders, te Stalhille. 6. Landru II, aubère, uit Ramos en Landrée de Zand, aan Vandenbroucke Richard, te Stalhille. 7. Avare, vos rowaan-bles, uit Avenir d'Hodoumont, aan W' Simoens en Kinders, te Stalhille. 8. Espoir de Stalhille, rowaan met ster, uit Foch de Héron en Jeanne de Stalhille, aan Vanderbeke C., te Jabeke. II. MERRIËN 1. Charlotte de Stalhille, baai, uit Foch de Héron en Charlotte de Warqua, aan Wfl Claeys E., te Leffinghe. 2. Frida de Leffinghe, vos rowaan, uit Joubert de Naast en Mina de Leffinghe, aan W Claeys Em.. te Leffinghe. 3. Minerva de Ghistelles, vos rowaan, uit Laboureur de Bruchon en Lady de Ghistelles, aan Vanmassen- hove Arthur, te Ghistei. 4. Vos d'Ettel, vos met volle bles, uit Lion d'Ettel en Paula d'Ettel, aan Tavernier Gebroeders, te Ettelghem. 5. Bella de Zevecote, baai rowaan, uit Avenir d'Ho doumont, aan Vandevyver Camiel, te Zevecote. 6. Hilda de Leffinghe, alezan, uit Foch de Héron en Martha, aan Kimpe Achiel, te Leffinghe. 7. Alistrid de Steene, vos met kleine bles, uit Favori en Lydie, aan Vermote Henri, te Steene. 8. Hilda de Snaes, baai met ster, uit Foch de Héron, ■en Laura de Snaes, aan Meuleman Vict., te Snaeskerke. I. HENGSTEN 1. Titan de Zandvoorde, rowaan, uit Titan de Savenne en Mina de Zand, aan Coene Marcel, te Dickebusch. 2. Consul, alezan, uit Fil d'Or en Bella, aan Gebroe ders Mahieu, te Ploegsteert-Bizet. 3. Titan de Clemskerke, rowaan, uit Titan de Savenne •en Orpha d'Oosthof, aan Coene M., te Dickebusch. 4. Le Négus de Mons, baai, uit Fleuron de Frocourt en Bertha de Riverceuix, aan Derycke A., te Abeele en Lebbe Gerard, te Poperinghe. 5. Herregast, baai, uit Mortier de Fosteau en Char lotte de Froide Fontaine, aan Derycke A., te Abeele en Lebbe Gerard, te Poperinghe. 6. Bloc de Maulde, rowaan, uit Bloc du Thierne en Flèche de Maulde, aan Coene M., te Dickebusch. 7. Charmant du Chateau, uit Charmant du Forest ■en Migrette du Chateau, aan Vermeulen Cyriel (Petite Douve), te Ploegsteert. 8. Due de Nevergies, baai, uit Templier de Neerpede •en Aurore de Nevergies, aan Alidor Derycke, te Abeele en Lebbe Gerard, te Poperinghe. II. MERRIËN 1. Ingrate de Vyver, rowaan, uit Bloc des Six Sinces en Nora de Court, aan Coene Marcel, te Dickebusch. 2. Germaine du Donjou, rowaan, uit Jocelin en Laura •de Steen, aan Lampaert Emiel, te Yper. 3. Cordula d'Abeelhof, bleek v'os, uit Bloc des Six •Sinces en Laura d'Aussel, aan Steelandt Em., te Vla- mertinghe. 4. Mina d'Ostiches, uit Conquérant de Merlin en Bella -de Schcorisse, aan Bostyn Remi, te Zillebeke en Vande- walle Emiel, te Moëres. 5. Cora de Vleckem, uit Bredouilleur de Kraa en Flora de Vleckem, aan Verplancke Charles, te Boe- singhe. 5. Laura de Westende, uit Joubert en Lisa de Slvpe, -aan Bostyn Remi, te Zillebeke en Vandewalle Emiel, te Moëres. 7. Cora de Poperinghe, grijs, uit Bloc des Six Sinces en Fernande de Thieu, aan Coene M., te Dickebusch. 8. Nette de Plouys, rowaan, uit Vainqueur d'Esca- nafles en Blonde de Favarge, aan Lampaert Emiel, te Yper. Op elk dezer prijskampen werden volgende prijzen Uitgeloofd HENGSTEN lc prijs500 fr. en vergulden eeremetaal. 2'' prijs 400 fr. en zilveren eeremetaal. 3 prijs 300 fr. en bronzen eeremetaal. 4'' prijs 300 fr. 5e prijs200 fr. 6'' prijs200 fr. 7' prijs100 fr. 8'' prijs100 fr. MERRIËN ll' prijs 500 fr. en vergulden eeremetaal. 2' prijs 400 fr. en zilveren eeremetaal. 3° prijs 300 fr. en bronzen eeremetaal. 4'' prijs300 fr. 5° prijs200 fr. 6'' prijs200 fr. 7' prijs100 fr. 81' prijs100 fr. O De West-Vlaamsche Zuivelbond, Verbond der samen werkende melkerijen van West-Vlaanderen, in alge- meene vergadering bijeengeroepen te Yper, op 11 Fe bruari 1937. N Overwegende dat er nog van tijd tot tijd lieden zijn die vertelsels uitstrooien in den tijd uitgevonden door personen met kwade inzichten en met het doel de sa menwerkende melkerijen in hun belangen te benadee- ligen en in hun ontwikkeling te belemmeren door een systematische lastercampagne Dat die valsche geruchten dan voortverteld worden door personen die niets afweten van het doel en de werking der samenwerkende melkerijen Teekent hevig protest aan tegen de valsche aantij gingen Verklaart dat het doel der samenwerkende melke rijen is door moderne inrichting en doelmatige tech nische leiding een beter produkt te maken dan elk landbouwer afzonderlijk op zijn hoeve zou kunnen maken Dat er geen wet bestaat, nooit bestaan heeft en ook niet moet bestaan die aan de samenwerkende melke rijen het vermeende voorrecht zou geven een zeker percent margarine in hun boter te mengen en dat zulke praktijken in onze melkerijen nooit hebben plaats gehad, zooals die lasteraars zouden willen beweren Dat iedereen die onze boter koopt evenveel recht heeft de zuiverheid van onze waren te doen onderzoe ken als iemand die boter bij een boer of bij gelijk wel ken winkelier koopt En ten einde door tusschenkomst der rechtbanken dien laster uit te roeien verzoekt iedereen die er aan houdt dat ieder in zijn handel geëerbiedigd wordt, aan het bestuur van ondergeteekende melkerijen de per sonen aan te duiden die nog dergelijke valsche tijdin gen zouden uitstrooien of helpen verspreiden. De samenwerkende melkerijen van Ardooie, Elverdinge, Heestert, Langemark, Poperinge, Veldegem en Vlamertinge. Het bestuur van den Bond heeft het genoegen ter kennis te brengen der leden dat, ingaande op onze aanvraag, de heer L. Broun, hoofdopziener der Eet waren (ministerie van Volksgezondheid) zich welwil lend ter beschikking heeft gesteld van onzen bond om aan de leden in algemeene vergadering alle nuttige inlichtingen te verschaffen nopens het gebruik van den melkmeter, het pekelen, de wetten welke den verkoop regelen en zoo meer. Op deze algemeene vergadering welke belegd is voor Zondag 14 Maart aanstaande, om 3 uur namiddag, in ons lokaal De Meenenpoortzullen onze leden alle noodige vragen nopens onze plichten en rechten mogen stellen, aan den heer hoofdopziener. Voor het Bestuur De Secretaris, G. Vanraes. De Algemeene Vergadering van 't Cornice zal plaats hebben op Zaterdag 6 Maart 1937, om 9.30 uur voormiddag in de bovenzaal van De drie KoningenGroote Markt, te Yper. Al de leden worden dringend uitgenoodigd. DAGORDE 1. Mededeelingen. 2. Voordracht door D1' Ingenieur Baptist, Professor aan de rijkslandbouwschool te Gent, over «LANDBOUW ECONOMIE». 3. Bespreking door Mr Simoens, Staatsland- bouwkundige. De Voorzitter, J. Bruneel de la Warande. met certifikaat van gekeurde velden, in geloode zakken. Zondag j. 1. had voor een welgevulde zaal een Film- vertooning plaats in Concordia Poperinge en om geving. Nijverheid. Landelijk leven. Het Park- De Lovieverscheen in zijn stemmige schoonheid. Zijn inrichting als preventorium blijkt te beantwoorden aan degelijkheid der gebouwen en de gezondheid der ligging, 't Landelijk leven brengt ons in een idyllische streek, waar de huisdieren uiterst iief en aantrekkelijk zijn en de natuur rijkelijk de inspanningen beloont De volgende film vertoont- Schafhausen waar Vader Rijn heerlijke landschappen schept en prachtige wa tervallen. Het Lemanmeer met zijn wazige horizont brengt ons in een prachtstemming. Het huis Chillon letterlijk en historisch belicht. De skysport bij het Winterseizoen laat ons toe de behendigheid der be oefenaars te bewonderen, terwijl Zermat en andere reuzen hun prachtige kruin naar den hemel punten. Nachtelijke zichten toonen hun geheimzinnige blauw heid aan. De Salève toont haar heerlijke dalen aan. En nu verschijnt Kussnacht. De noodlottige boom draagt nog steeds de sporen van het gruwelijk ongeluk. Een rilling bij de toeschouwers gaat hen door 't lichaam bij deze herinnering. Het heerlijk kerkje beheerscht dit dal. De abdij van Sint Slxtus, waarover de stilte harer bewoners schijnt te wegen, vertoont zeer schoone bouwmotieven waarin de zon sprankels toovert. De beverkweekerij van Poperinge vestigt de aan dacht op een zeer belangrijke nijverheid der plaats. De film wijdt ons in in de manier van leven van dit knaagdier, van zijn slachting, van de verwerking der huid. Een koers op de bergen te Westouter herinnert aan de meest prachtige hoekjes van de streek, die steeds onder het fijne licht als een pereltje aandoet. De hop teelt schijnt de kroon te spannen op deze prachtige filmavond. Sierlijk spreidt deze nationale plant haar weelde voor het oog. Opvolgenlijk volgt men de vopr- bereiding van den grond, de beplanting, de bestrijding van het ongedierte, de pluk, de bewerking, het drogen, het optasschen in zakken, het proeven, den handel, het vervoer, het wegenhet aankomen in de streek der plukkers, hun zeden bij het werk en bij het ver maak op de Markt, waar een liedjeszanger de over winning van Silveer Maes verheerlijkt. Meermalen werden deze filmen hartelijk toegejuicht door onze jonge vriendjes en hun verrukte ouders. Een flinke vertooning die ten zeerste boeide. De Voorzitter van 't Willems-Fonds ging vervolgens over tot het uitloten van een stel zeer belangrijke boe gen en albums. Na een oproep om deel te nemen aan een prachtigen uitstap naar Lier, door de afdeeling ingericht in Juni, werd deze zeer belangrijke zitting ge heven. De zedelijke strekking van het Willems-Fonds wordt meer en meer erkend in onze stad. HandelsregisterKortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Te!. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn Vergadering van 12 Februari 1937 Deze jaarlijksche algemeene vergadering die als zeer belangrijk mag doorgaan werd door een voldoend aantal leden bijgewoond. M. Vandromme die de zitting opende hield een korte toespraak en raakte in het algemeen de geschiedenis aan van de fotokunsthij gaf ook nog enkele toelich tingen die ten nutte komen niet alleen aan beginne lingen maar ook aan verder gevorderde liefhebbers. Na den Voorzitter werd het woord verleend aan den Secretaris die een overzicht gaf van de werking van de Club gedurende het jaar 1936. Uit dit verslag bleek dat het bestuur zich in het bijzonder onledig gehouden +ieeft met het opmaken van nieuwe statuten deze heb ben voor doel de leden tot meer productie aan te sporen. De Schatbewaarder gaf alsdan alle noodige inlich tingen betreffende den geldelijken toestand van de Clubgelukkiglijk mogen we voor 1936 sluiten met een kleine boni. Het bijzonderste punt van dezen avond werd dan aangeraaktnamelijk de vernieuwing van de helft van het bestuur. De uittredende leden, namelijk de HH. De Haeck. Buckinx P., Louage E. en Pockelé G. werden herkozen. M. de Voorzitter deelde nog mede dat de leden die mededingen in den doorloopenden wedstrijd hun fotos zoohaast mogelijk moeten indienen (2 vóór 15/2 en 2 vóór 1 Maart toekomende). De vergadering werd om 10 u. 30 geheven.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 5