-FOOTBALL- VELOSPORT Zondag 28 Februari 1937 C. S. YPER Scholieren RECKEM TPERSCHE VOETBALKRONIEK Nu nog, tot uitputting van den gan- schen stock, en vooraleer de toepassing van de verhooging der prijzen leveren wij vrachtvrij en tegen terugbetaling van slechts 100 Frank 6 PRACHTIGE BEDDELAKENS in echt en best baaikatoen, metend 2.00 x 2.50, mooi geborduurd en geajoureerd. Dames neemt acht Groote opslag staat voor de deur Een groote stapel allerhande waren worden ook nog te koop gesteld en wel een groote hoeveelheid hand- en zak doeken. Wij verzenden nog insgelijks tot uit putting van dezen stock 24 handdoeken 70 x 70 12 zak doeken 40 x 40 4 kleine zakdoekjes (pochetten), blauw, roze of groen. De heele vracht, hetzij 40 stuks, voor slechts 59.00 Frank. Schrijft ons vandaag zelf, en bevalt de ware niet, iets wat uitgesloten is, zendt ze ons op onze kosten terug. Schrijven aan De Koning van de Sargiën BOERDERIJSTRAAT, 12, KORTRIJK. GROOTE OPENINGSPRIJS EMIEL DECROIX TRABOLSPEL K B. V. B. YPERSCH STADIUM C. S. Y. Om 3 uur Ingangsprijs 1 fr. 50. Derde Speciaal S. K. Heule 4 C. S. Yper 8 De Specialers moesten, ter gelegenheid van een vrijen datum, naar Heule afreizen om er de uitgestelde ontmoeting van 8 November 11. te betwisten. In de eerste ■speelhelft ging alles tamelijk goed, zoodat onze mannen met 4-1 in hun voordeel draaiden. Doch na de rust kwam Heule gevaarlijk opzetten en de stand be reikte weldra 4-3. Toen zagen de specialers het gevaar in en, na een kleine wijziging aan de ploeg, begonnen zij zoo goed door te geven dat de cijfers weldra op 8-4 gebracht werden, nadat de thuisspelers van een straf schop mochten genieten. De doelen werden door Ver sailles G. 13», Segers (2), Versavel (2), Cherchye (1) aangeteekend. Morgen gaat speciaal nogmaals op reis naar Deerlijk. De match te Yper was geheel bewogen en de bezoekers boden een kranigen weerstand, zoo dat zij enkel met 3-2 den duim moesten leggen. Er zal dus op te letten vallen, nu dat de tegenstrevers van de heenronde vóór eigen publiek uitkomen. Evenwel zullen onze mannen wel beseffen dat er geen punten meer mogen verloren gaan, willen zij nog in aanmer king blijven voor het beoogde doel. Knapen C. S. Yper 5 Rae. Wervick 0 Onze jeugdige spelertjes hebben zich Zondag laatst waarlijk overtroffen en hun tegenstrevers met forfait- score naar huis gezonden. Alhoewel zij tegen wind moesten optreden, deden zij de meeste aanvallen en bleven daaromtrent baas gedurende gansch de partij. Nauwelijks was de match begonnen of, op inzenden van Bennett, ontzet een back der bezoekers in eigen netten. Rond de 20° minuut, ter gelegenheid van een vrijen schop, weet Dumalin C. ervan gebruik te maken om nummer twee met een prachtig schot, door de bee- nen der samengeschoolde spelers heen, binnen te ko gelen. leder kamp bekwam twee hoekschoppen. Aan de rust 2-0 voor Yper. Na de herneming ging het spel voor de netten van Wervick door. De verdediging had het zeer lastig, maar trok zich goed uit den slag, zij moest enkel vier hoekschoppen toestaan en liet zich driemaal verschalken. Zoo nette Nevejans aan de 12° minuut, Dumalin C. aan de 14<\ en Soenen aan de 18''. Een hartelijk proficiat aan onze mannetjes om hun overwinning en wij koesteren de hoop dat zij te Kort- rijk een goeden uitslag zullen verwezenlijken. (Heen ronde 1-3 voor Kortrijk). Scholieren C. S. Yper Reckem De 3-0 zege van de heenmatch indachtig zijnde, den ken wij dat onze scholieren zich zullen inspannen om hun makkertjes van Reckem nogmaals van 't zelfde laken een broek te passen. Op dit oogenblik bekleedt gij een schoone vierde plaats. Tracht ze te behouden, maar daarom dient gij van af het begin der ontmoeting er op los te gaan om zeker den inzet der partij te be houden. Juniors Stade Moescroen C. S. Yper De juniors verplaatsen zich een laatste maal om hunne laatste officieele ontmoeting bij Stade Moescroen te betwisten. In de heenronde bleven onze mannen met 3-0 aan winnende hand. Indien zij het gped op hebben, dan kunnen zij hetzelfde resultaat bereiken en zouden, zoo doende, nog een plaats in de rangschikking kunnen winnen. Wij verhopen dat de juniors er zullen aan houden dit te verwezenlijken om óp éleze manier het seizoen waardig te sluiten. -- Tweede Afdeeling F. C. Knocke C.^S. Yper Onze spelers ondernemen dus morgen de langste en tevens de gevaarlijkste reis naar het verre Knocke. De Noordzeestranders prijken onbeducht aan het hoofd van de klasseering en zullen, naar mijne meening, niet meer verontrust worden. Wij rood-witten moeten er dus niet aan denken Goliath in eigen vesten te Ver slaan. Maar 'k ben de meening toegedaan dat wij een schoonen wedstrijd zullen leveren, omdat ten eerste de Yperlingen zich altijd goed onderscheiden tegen sterke elftallen, en ten tweede omdat het gaat tegen een elftal dat eveneens het kort passenspel beoefent. De spelers moeten zich niet in het hoofd prenten dat zij als verloren partij op het speelveld moeten treden. Integendeel, zij moeten voet bij stek houden om een bevredigenden uitslag te bewerkstelligen. NEMO. Als we deze week de kroniek aanvangen met de Zesdagen van Rotterdam, die in den loop der verle den week aanvang namen, zal niemand dit ons ten kwade duiden, omdat we het zelf nog aan den lijve gevoelen dat het wintert en omdat de Cyclo-Cross, al is zij een verscheidenheid die den overgang vormt, toch de eigenlijke periode niet is waarin we onze baanman- nen wenschen te zien schitteren, maar veeleer afhangt van een specialiteit, die wel athletieke kunde vergt, maar die de snelheid van geest niet beoogt die we ge woon zijn in onze baankoersen te ontwaren. In de Zesdagen van Rotterdam startten de volgende^ ploegenBilliet-Buysse, Gebr. Vroomen, Charlier-Van- derruyt, Zims-Kusters. Gebr. Van Kempen, Bakker- Kremers, Grundhal Hansen-Falck Hansen, Van Schyn- del-Vandenbroeck, Schoen-Pellenaers, Crossley-Wal- thour. Heslinga-Mattena. Boeyen-Middelkamp, en' Hel- lemons-Gillieth. Naar ons inziens zal de ploeg Buysse-Billiet hierin prachtig figuur slaan, en moet die raid voor hen een betwisting naar de zege worden met de Gebroeders Van Kempen en Schoen-Pellenaers. Bij het schrijven dezer regels, kan de eindzege nog niet worden meègedeeld, ook al stonden Buysse-Billiet Woensdag morgen flink op kop doch onmiddellijk ge volgd op punten van Schoen-Pelleaers, die zelfs Don derdag met een ronde voorsprong den dans leidden. Alles laat dus voorzien dat onze pronostiek ditmaal wel zal uitvallen zooals voorspeld en dat de hervormde ploeg Billiet, die waarlijk de wereldkampioen der piste is geworden, met Buysse, wiens moraal flink werd opgewekt sedert het hervormen van een ploeg met, een maat waarop hij een grenzeloos vertrouwen mag heb ben, bekwaam is om aan de besten de repliek te geven. Bij het ter pers gaan vernemen wij den eindstand die luidt als volgt 1. Buysse-Billiet. -477 p.. in 145 uren 2729 km. 225 2. Schoen-Pelenaers, 231 p.Op 1 ronde 3. Van Schyn- del-Vanden Broeck. 235 p.4. Zims-Kusters, 187 p. Op 2 ronden 5. Falk Hansen-Grundhall Hansen, 468 p. In Parijs werd een achtervolgingstournooi op touw gezet, waarin als eenige Belg, Stant Huys, het af te haspelen had tegen Pecqueux, die een gemakkelijk hapje meende te ontwaren, maar die uitermate be drogen uitkwam, daar hij zelf voor de limiet van 5 km. werd ingeloopen. Daardoor kwam Huys in finaal tegen de kwaadste partij, Richard, die slechts zijne uitstekende forme kon betoonen met 35 meter te nemen op den Heffenaar. Heden Zaterdag is het de revanche in Antwerpen en we aarzelen niet Huys favoriet te stellen omdat hij ten eerste Zondag voor de 1' maal in Parijs rijdende, de zoogezegde plankenkoorts had, en tweedens omdat, de rollen nu omgekeerd zijnde, Stant door honderden der zijnen zal worden aangemoedigd, wat den noodigen zweepslag zal zijn om de over blijvende 35 meters er af te bijten. De Belgische onafhankelijken, tegenover hunne Fransche collegas geplaatst, moesten in zelfde feest eervol onderdoen, en Cóols-Declercq moesten zich te vreden stellen met de 3e plaats. Achter motos won Wambst G. de 30 km. in 25 min. 05 sec. vóór Minardi óp 100 met 3r Maréchal op 630 meter en Grassin op 900 meter. De technische uitslagen Achtervolgingstornooi Ziftingsreeksen 1'' reeks Girard (Franschman) vervoegt Bini (Ital.i, na 3 km. 100, in 3 min. 58 s. 4/5. 2^ reeks Huys (Belg), vervoegt Pecqueux (Fr.), na 4 km. 775 m., in 6 m. 08 s. 3/5. 3c reeks: Olmo. tltal.), klopt Christensen (Deen), met 100 m., na 5 km-, in 6 m. 33 s. 1/5. 4>- reeks: Richard (Fr.), vervoegt Montero (Spanj.), na 4 km. 930 m., in 6 m. 29 s. 4/5. Halve finalen: 1'' halve finaal: Olmo klopt Girard met 60 meter, na 5 km., in 6 m. 29 s. 2' halve finaal: Richard klopt Huys met 55 meter, na 5 km., in 6 m. 27 s. 2/5. Finaal: Uitslag: Richard vervoegt Olmo na 3 km. 610, in 4 m. 31 s. 2/5. Vertroosting3 km. puntenkoers1. Pecqueux, 22 p.; 2. Bini, 20 p.3. Christensen, 14 p.4. Montero, 10 p. In Hamburg werd Scherens geklopt door Richter in het klassement der geleverde sprinten, reeksen met 3, dan met 4, en finaallijk de 500 meter tijdrijden, maar Georges Ronsse, haalde de eer weg van de stayers met Lohmann, Van Hoeck en Gilgen te overwinnen. Velodroom van Hamburg Overwinning van Richter en Ronsse. De uitslagen luiden Snelheid Algemeen klassement: 1. Ricjiter 2. Scherens, 10 p.3. Merkens, 8 p.4. Din- kelkamp. 5 p. Halve fond: Algemeen klassement: 1. Ronsse (Belg); 2. Lohmann (Duitscher) 3. Van Hoeck (Nederlander); 4. Gilgen (Zwitser). Inmiddels doen de Crossers zich geducht gelden en gaat zelfs, (hoe wonder dat alle seizoenen in elkaar en door elkaar zijn gevlochten zonder tusschenverpoozing) de baanmann Danneels naar Algiers om er de eerste officieele baankoers te betwisten, n. 1. het Criterium. Mochte Gust prachtig lukken en zooniet de eerste dan toch een gunstige eereplaats behalen. De harde trai ning, die hij eenige weken onderhield samen met Buysse, die er ook weerom bovenop is, en Braeckeveldt van wien men veel goeds vertelt, moet de houder van den snelheidswimpel op baan gewis in prachtconditie hebben gesteld om het de tegenstrevers uiterst lastig te maken, en wie weet, vermits Gust uiterst rap is, al leman zijn rekening te geven in de laatste meters. Intusschen kunnen we met genoegen vermelden dat, in zak® Cyclo-Cross, Vermassen de kampioenstrui heeft aangetrokken van Oost-Vlaanderen, en dus de 21' plaats van Parijs en de zege van Westouter prachtig komt te bevestigen. Opgepast, specialisten-tegenstrevers van Camiel, namelijk Seynaeve, Kneepkens, Geens en an dere, mij dunkt dat Camiel er prachtiger dan ooit voor staat en het nationaal ding zal weten te ver overen. Uitslag: 1. Camiel Vermassen, 22 km. in 1 u. 03; 2. Thys Omer, op 1 min. 223. Versmissen, op 2 leng ten 4. Godaert Aub,. op 1 min. 405. Willems, op 3 lengten6. Van Impe Rob., op 2 min. 107. Masque- lier Gust., op 3 min.8. Van Ransbeeck Jos., op 3 min. 209. Deberlenger Jos., op 4 min. 1010. De- schuytteneir. op 5 min. 25. In het kampioenschap Cyclo-Cross van Antwerpen haalde Rongé als een ware specialist de zege weg vóór Meuleman. Schampaert, Heylen, Michielsen, Lucien Verdyck en Demondt. Uitslag: 1. August Rongé, 35 km. in 1 u. 11 m. 33 sec.; 2. Meuleman, op 5 "lengten 3. Schampaert, op 23 sec.: 4. Heylen, op 1 min. 8 sec. 5. Michielsen, op 1 min. 12 sec. 6. Verdyck, op 1 min. 13 sec. 7. Demondt. op 1 min. 21 sec. 8. Lauwers, op 1 min. 26 sec. 9. De Beuckelaer, op 1 min. 27 sec. 10. Vos, op 1 min. 32 sec.; 11. Kerkhofs, op 1 min. 53 sec.; 12. Michiels, op 1 min. 54 sec. 13. Pauwels, op 1 min. 56 sec. 14. Vervoort 15. Loopmans, op 3 min. 18 sec.; 16. Louis Desmedt 17. Verberght, op 3 min. 21 sec. 18. H. Lauwere, op 5 min. 06 sec. 19. Van Ierse, op 5 min. 27 sec. 20. ■Jos. Mertens, op 5 min. 43 sec.21. R. Vandendriessche; 22. Rombauts, op 6 min. 02 sec.23. Van den Bulcke. op 8 min. 09 sec. En in de Veloclub Zeemeeuweindigdè Pol Maes in de Cyclo-Cross eerste als kampioen der Club vóór Tommeleyn. Demolder, Van Iseghem, David en Van Couillie. Uitslag1. Pol Maes (beroepsrenner) 2. C. Tomme leyn (junior) 3. J. Demolder (jun.) 4. K. Van Ise ghem (beroepsr.) 5. E. David (id.) 6. H. Van Couillie (onafh.) 7. J. Lingier (jun.) 8. J. Gesquiere (id.) 9. A. Biebuyck (jun.) 10. C. Lust (beg.) 11. Th. Hoste (beg.) 12. G. Min (beg.). En vermits we even gewag maakten van het baan- seizoen, waarvan de eerste koersen hier en daar den kop omhoog steken, mogen we niet nalaten de schoone 5' plaats te vermelden van den Belg Disseaux in den Omloop van Cannes, die tot ieders verwondering door Martano werd veroverd in den sprint vóór den noch tans rappen Lauck, de 180 km. afleggende in 4 u. 46 min. 30 sec. Dus ook in onze streek wordt alles in gereedheid ge bracht voor het naaste seizoen, waarin we onze baan- duivels weerom zullen zien storm loopen, en reeds pakt Miel Decroix uit met een koers voor de jongeren, die zijn eigenste vak beoefenen. Deze koers, die dus een aanmoedigingsrit daarstelt, wordt geloopen op Zondag 7 Maart aanstaande en is begiftigd met 1000 frank prijzen en premiën, hetgeen ongetwijfeld het succes ervan verzekert. Aan belangstelling zoowel van publiek als van renners zal het voorzeker ook niet ontbreken. Anderzijds zien we, op 14 Maart a. s. de eerste ju- niorskoers door de zorgen der Ypersche Wielrijders club gegeven, en de' 1° proef van 't Criterium Belga- Sportwereld, die voorzeker alle renners dezer catego rie zal aansporen er aan deel te nemen om van in "t begin reeds geen punten te verliezen. Toekomende week meer daarover. Sprinter. STAD YPER OP ZONDAG 7 MAART 1937, om 14 uur voor alle beginnelingen Ingericht door de Herbergiers en Neringdoeners der- wijk Veurnesteenweg, met de medewerking van de Charcuterie Avanda de Iepersche Centrale Brouwerij;: het Huis De PuppenGarage Chevrolet Mottrie heer P. Goedtgeluk Café Stad VeurneGaspard Vanlimburg Café Steenebrug Afstand 60 km. Goede baan. Wegwijzer leper. Brielen, Elverdinge, Vlamertinge, leper <1 maal), dan 6 ronden Poperingestraat, Gracht straat, Maloulaan, Haiglaan, Veurnesteenweg, Oude Veurnestraat, Boesingesteenweg, Omloopstraat, Veurne steenweg, Haiglaan, Capronstraat, Poperingestraat. 1000 FRANK PRIJZEN Verdeeld als volgt lc'175 fr. en prachtpalm verder 15Ü, 125, 100, 90, 80, 75, 60, 50, 40, 30. 25, 15, 10 fr.. Daarbij nog verscheidene premiën, alsook een geschenk aan den 1" Ieperling, gegeven door Em. Wolff. Coiffeur,. Haiglaan, 24, leper. Inschrijv.ng van heden af bij Em. Decroix, Café- Chateau d'Eau Vertrek aan Café des Sporis bij M. Poissonnier. Aankomsttusschen de herbergen Nova Nach tegaal Nieuw Hoekje Prijsuitdeeling in Café Voorstad bij Jos. Bonte. Het vertrek en de prachtpalm zullen gegeven worden door Em. Decroix. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen. Het Bestuur. Uitslag match Coo-Postje in den Katholieken Kring Coo 25 Postje 21. 1. Postje 7 4 3 158 148 2. Coo 7 4 3 155 15IV 3. Bascule 6 3 3 140 133 4. Statie 7 3 4 157 133 5. Katholieke Kring 7 3 4 153 170 Op Woensdag 3 Maart, bolling tusschen de Bascule en de Statie in de Coo. Pobacostaka.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6