a Wijnen en Likeuren Gaspare! PIEREN Spontin Oostende-Thermal KRONINGS-BAL Buitengewoon Orkest E Cl TA Met Kattefeest Nieuwe Sportwereld I OP 15 MAART AANSTAANDE OPENING - GROOTHANDEL GASPARD PIEREN 64, Bruggesteenweg, 64 I E P E R 64, Bruggesteenweg, 64 IEPER Depot voor de streek der waters en ALLERHANDE NIEUWS S. M. «TEXTILE YPROIS Duitsche bezoekers te Yper ONTSLAG Katholieke Hoogeschool van Leuven STAD YPER ACCORDEON-CONCERT Gevonden en Verloren Voorwerpen Statiestraat, Yper. Rijwielen Beste b ollementen Laatste Verbeteringen, ONZE SCHEEPVAART HANDBOOGSCHIETINGEN Foorplein Yper, bij de Dixmuidestraaf Egyptische Gediplomeerde Waarzegster Burgerlijke Stand van Yper 8 YPER. Noodlottige afloop. De 31 jarige Deneire Georges, van Poperinghe, die zooals wij het verleden week verhaalden, hier nabij de Rijselpoort tijdens een botsing met een autocamion zoo erg gekwetst werd, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag laatstleden, niet tegenstaande de beste zorgen hem in het O. L. Vrouw hospitaal toegediend, aan de gevolgen zijner schrikke lijke verwondingen bezweken. De ongelukkige laat een weduwe achter met vier kleine kinders waarvan het oudste pas 6 jaar oud is. De straatnaamborden beklad. In den nacht van Zaterdag op Zondag moeten leden eener vooruitstre vende vlaamsche groepeering den toer van stad gedaan hebben om de fransche benaming der straatnaampla ten met witte verf te bekladden en onleesbaar te ma ken. In meest al de straten, op enkele uitzonderingen na, werden de straatnaamborden alzoo geschonden. Deze wandaad werd Zondag morgen bemerkt en lokte een gewettigd protest uit vanwege alle weldenkende lieden, die dergelijke handelwijze van nachtuils niet goedkeuren kunnen, te meer daar onze stad een harer grootste inkomstbronnen in het toerisme vindt en niets verwaarloost om hier de vreemdelingen aan te lokken. Ten andere wij twijfelen er grootelijks aan of die schennis van straatnaamborden in iets de vlaamsche zaak zal vooruithelpen. Ons inziens, zal het afdragen door gansch de Ypersche gemeenschap der kosten wel ke het reinigen der naamplaten zal veroorzaken, het eenige bekomen resultaat zijn. Naar later vernomen werd gebeurde deze schennis ook denzelfden nacht in verschillige andere steden nog, zoodat alles er op wijst dat er op een gegeven orde woord gehandeld werd. In Oostende werden twee der bekladderaars op heeterdaad betrapt. Het ware te wenschen dat onze politie er in slaagde hier ook een paar dezer nachtridders op het spoor te komen. Begin van brand. Maandag avond, korts vóór 11 uur. huilde het noodsein over de stad. Brand was uitgebroken in een huis der Boomgaardstraat en de pompiers, waarvan enkele leden ter gelegenheid der kermis, van dienst waren, spoedden zich aanstonds ter plaats, doch moesten gelukkiglijk niet tusschenkomen daar het onheil spoedig was bemerkt geworden en eenige bijgeroepen geburen er reeds in geslaagd waren de vlammen uit te dooven. Het is in het appartement gelegen op het eerste ver diep van het huis Nr 29 in de Boomgaardstraat en be trokken door de echtgenooten Vlamynck Theophile, die dezen avond uitgegaan waren, dat de brand ontstaan was. Waarschijnlijk hadden de bewoners, vooraleer te vertrekken, hun avondmaal op het gasvuur bereid en denkelijk zullen zij in hun haast niet bemerkt hebben dat de kist van licht dennenhout, waarop het gascom- foor stond, vuur had gevat. De kist zal dan langen tijd gesmeuld hebben vooraleer in brand te schieten en is slechts op dit oogenblik dat Mevr. Vannieuwen- huyze, die het gelijkvloers van zelfde huis bewoont, den brandgeur gewaar werd en naar boven ging zien. Daar bemerkte ze de oplaaiende vlammen en ver schrikt liep Mevr. Vannieuwenhuyze de geburen ver wittigen, die op hunne beurt de hulp van politie en pompiers inriepen en ondertusschen zelf met goed ge volg den brand bestreden. De houten kist waarop het gascomfoor stond, was, wat een onvoorzichtigheid mag genoemd worden, door geen ijzeren plaat tegen de hitte van het gasvuur beschut en is dan ook schier volledig opgebrand. Verders is de aangerichte schade uiterst gering. De aandeelhouders worden verzocht de alge- meene vergadering bij te wonen, op Maandag 8 Maart aanstaande, om 17 uur, in 't Hotel De Sultan Yper. DAGORDE 1) Verslag van Bestuur- en Toezichtsraad. 2) Goedkeuring van bilan en rekening van winsten en verliezen. 3) Ontlasting van Bestuur- en Toezichtsleden. 4) Benoeming. Titels moeten aan den maatschappelijken zetel overhandigd worden. ZATERDAG 13 MAART 1937 te 20 u. 30 in de zaal MajesticRijselstraat ingericht door de Britsche Kolonie van Yper. Inkomprijs5 Frank. Heden, Zaterdag 27 Februari, om 6 u. 's avonds, komt hier een groep toe van 250 Duitschers, meest al oudstrijders', die in verscheidene hotels zullen vernachten om dan 's Zondags 's morgens ver schillige krijgskerkhoven van het omliggende te gaan bezoeken. De Heer Hilaire Verbeke, gekozene der Vlaam sche Nationalisten, die op het einde van verleden jaar door den gemeenteraad aangeduid werd om het ambt van beheerder der Commissie van Openbaren Onderstand waar te nemen, komt thans zijn ontslag als dusdanig in te dienen. De Heer Antoine Notebaert zal hem in den schoot van gemelde Commissie vervangen. Hooger Instituut van Wijsbegeerte Mijnheer Albert Dehem, van Yper, heeft met onderscheiding het examen afgelegd van bacca laureaat in de Wijsbegeerte. Onze beste gelukwenschen. door de Accordeonisten virtuozen Albert De Hollander en Vande Kerckhove OP ZONDAG 28 FEBRUARI (KATTEFEEST) in de Café FrancoisHondstraat, 22, Yper bij Fr. DE HOLLANDER. Gevonden. Zondag 21 Februari, door M. Coutelle Isidore, een kerkboek en een schrijfboek. Door M. Verslype Cyriel, een portemonnaie een ze kere som geld inhoudende. Denzelfden dag nog, door M. Moncarey Henri, een alpenmuts. Dinsdag 23, door M. Duthoy Remi, een klein lederen geldbeugel. Woensdag 24, door M. Beele Albert, een kinderhand schoen. Denzelfden dag, door M. Vermeersch Roger, een hals band van een hond. Verloren. Zaterdag 20 Februari, door M. Clarysse Odile, van Boesinghe, een handschoen. Zondag 21, door M. Souvage Willy, een gouden man- chetteknoop. Maandag 22, door M. Declercq Richard, aannemer te Rousselare, een autotaksplaat Nr 4880. Door M. Dahill Thomas, van Edimburg, een zekere som bestaande uit belgische en engelsche bankbriefjes, en een landkaart. Denzelfden dag nog, door M'- Vermeersch Nora, een blauw lederen handtasch. Dinsdag 23. door M'- Quisthoudt Maria, een donker groene sacoche. Donderdag 25. door M° Dewilde Hélène, een neus nijper. in de café voorzien var» «n opgezet volgens de Alle modellen voor alle diensten aan GENADIGE PRIJZEN bij de AGENTEN der Rijwielen Binnengevaren Vrijdag 12 Februari 1937, de Honorine (schipper Vanvlierberghe) met 225 ton graan voor M. Vande- putte, leper; de «Trouille»; (schipper Pauwels) met 175 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Zaterdag 13, de Leona (schipper Deloz) met 140 ton vetten voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Maandag 15, de 't Nieuw leper», (schipoer. Vanden Bossche) met 270 ton graan voor M. Vandeputte. leper; de Stad Diksmuide(schipper Steur) met 60 ton beurtgoed voor verscheidenen de Irene (schipper Allermeersch) met 150 ton kolen voor M. Vanover- berghe, leper. Dinsdag 16, de «Vertrouwen», (schipper De Rover) met 120 ton landvetten voor M. Talpe. Kortrijk de «Progres», (schipper Staes) met 75 ton landvetten voor M. Talpe. Kortrijkde Catharina (schipper Faasse) met 124 ton landvetten voor M. Talpe, Kortrijk; de Blommar (schipper Pauwels) met 110 ton graan voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Zaterdag 20, de «Julia», (schipper De Dobbelaere)' met 115 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Maandag 22, de Rosalie(schipper Boute) met 160 ton landvetten voor MM. Blootacker-Vermeersch. leper. Dinsdag 23, de Stilla Juvans (schipper Kooyman) met 50 ton beurtgoed voor verscheidenende Maria- Alfons(schipper Robeyns) met 65 ton boonen voor M. Vandeputte, leper de Elza (schipper Vancau- wenberghe) met 42 ton beurtgoed voor verscheidenen. Donderdag 25, de Goed gezelschap(schipper Walter) met 105 ton graan voor MM.. Blootacker-Ver meersch, leper. Weggevaren Vrijdag 12 Februari 1937, de «Baksteen», (schipper- anderghote) met 100 ton baksteen, verzonden door- de Briqueteries Yproises, leper; de André(schip per De Boeuf) met 25 ton beurtgoed voor verschei denen. Dinsdag 16, de «Stad Diksmuide», (schipper Steur) met 50 ton beurtgoed voor vferscheidenen. Vrijdag 19, de Peter Benoit(schipper Van den Bussche.) met 280 ton oud ijzer, verzonden door de Wl' Vandamme, leper de Leona (schipper Deloz) met 141 ton oud ijzer, verzonden door de W(' Vandamme,. leper. Maandag 22, de Julia (schipper De Dobbelaere) met 15 ton graan, verzonden door M. Vandeputte. leper.. Donderdag 25, de «Stilla Juvans», (schipper Kooy man) met 25 ton beurtgoed voor verscheidenen de Elza (schipper Vancauwenberghe) met 30 ton beurt goed voor verscheidenen. Waterhoogte: toestand normaal. LIGGENDE PERS ZATERDAG 27 FEBRUARI 1937 Om 5 uurBOESINGHE, bij Constant Desmedt VRIENDENSCHIETING. Gewone voorwaarden. ZONDAG 28 FEBRUARI 1937 Om 2 1 uurBOESINGHE, bij Constant Desmedt, BrugstraatOppervogel 60 fr. Twee zijdvogels, elk 30 fr. Twee kallen, elk 20 fr. Acht hoekvogels aan 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Boven de 50 schutters alle vijftal een primé van 15 fr. Om 2 i uur: ZILLEBEKE (Hooghe), bij J. De witte: Oppervogel 60 fr. Twee zijdvogels aan 30 fr.Twee kallen aan 20 fr. Inleg 13 fr.Kleine vogels 10 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. MAANDAG 1 MAART 1937 Om 2 l uurHOLLEBEKE, bij Edgard PietersOp pervogel 60 fr. Twee zijdvogels, elk 30 fr. Twee kallen, elk 20 fr. en 32 vogels van 15 fr. voor 40 schutters. Inleg 16 fr. 50. Boven de 40 schutters al vogels van 16 frank. Zij zal uwe kansen in de liefde voorspellen.. Eene gave laat toe van met zekerheid in de toe komst te lezen. De juistheid van hare voorspel lingen zal U verwonderen en zal U den voor spoed, de vreugde en het geluk bijbrengen. Gij kunt ingelicht worden over familie kwesties, processen, erfenissen, huwelijken, enz. Hare waarzegstersgaven en hare grondige ken nis van de oogwetenschappen zullen U in alles doen gelukken, terwille van geheimen die door haar alleen gekend zijn. .•an den 20 tot den 26 Februari 1937 Geboorten De Jonghe Pierre, René Colaertplaats. 4. Descamps Suzanne, Zonnebekesteenweg, 228. Le grand Roland, Lindendreef, 103. Goegebeur Gabriël, Recollettenpoort. 5. van Wytschaete. Dauchy Emi- lienne, Kalfvaart, 62. Yanssens Gerardine, Bukker- straat, 6. HuwelijkenDerous Franciscus, steenkapper en Os- sieur Germaine, fabriekwerkster, beiden te Yper. Ossieur Gustave, wever en Derous Simone, fabriek werkster, beiden te Yper. Overlijdens Deneire Georges, 31 j„ metser-aannemer, echtg. Lequien Angele, Lange Thouroutstraat, 25, van Poperinghe. Godefroid Pauline, 80 j., z.b., ongehuwd. Meenensteenweg, 25. Samoy Maurice, 21 j„ polier der, ongehuwd, Lindendreef, 109. Verstraete Al- phonsus, 77 j., z.b., echtg. Moncarey Lucia, Bascule straat, 50. Vienne Henri, 76 j., z. b., ongehuwd, Lange Thouroutstraat, 25, van Vlamertinghe. Vandenberghe Virginia, 73 j., huishoudster, wed. Muylle Edouard, Pennestraat, 34. Vanderhaeghe. Euphrasie, 59 j., z. h... ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8. van Rousselare. Pattyn Hortentia, 77 j., z. b., wed. Durnez Edouard. Rijselsteenweg, 11. Cornaer Carolus. 72 j., landbou wer, echtg. Tillie Marie, L. Thouroutstraat, 25, van Zonnebeke. Pratte Maria. 78 j., z. b., ongehuwd. Meenensteenweg, 25. HuwelijksbelofteArthur Provoost, timmerman, en: Maria Packet, fabriekwerkster, beiden te Yper. I

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 8