VELOSPORT 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK OPENINGSPRIjS CICARETTEN BELGA O Het meerendeel der voetbalwedstrijden werd, we gens het siecht weder, uitgesteld en zelfs werden de groote afdeeiingen niei gespaard. Het plein der Augus tijnenstraat. waar er verleden Zondag drie matchen moesten doorgaan, werd door den scheidsrechter Vro- man. uit Avelghem, goedgekeurd, maar tot spelen kwam het niet daar Wevelghem zijn kat gezonden had. De knapen, die om 11 ure moesten optrèden, mochten ook onverrichterzake naar huis terugkeeren, om reden dat noch scheidsrechter, noch elftal van S. K. Roesé- laere teeken van leven gegeven hadden. Intusschen viel de regen al meer en meer. De H. Letienne, die de match tegen Middelkerke moest leiden, verklaarde dan ook 's namiddags het veld onbespeelbaar. De voet balliefhebbers mochten alzoo wederom een ledigen dag beleven. Alleen de scholierenwedstrijd Poperinghe- Yper ging, tegen alle verwachtingen in, door en onze mannetjes, die met verscheidene invallers vertrokken waren, moesten er met 6-3 het onderspit delven, na aan de rust met 3-0 voorgestaan te hebben. Wij verhopen dat de voetbaldag van 14 Maart, voor wat het weder betreft, gunstiger zal verloopen dan de vorige Zondagen. Ook voor de uitslagen van onze ver tegenwoordigende ploegen wenschen wij het beste, daar zij allen tegenover sterke tegenstrevers moeten optreden. Tweede ontvangt S. K. Roeselaere, die alle zeilen zal bijzetten om de punten in de wacht te slepen, gezien zijn rechtstreeksche tegenstrever, F. C. Kriocke, feite lijk één enkel punt voorop staat. Een schoone brokke voetbal in 't verschiet, die menige liefhebber naar 't plein zal lokken om onze jongens hardnekkig weer stand te zien bieden aan het welgeplaatst elftal der Mandelzonen. Derde Speciaal reist naar Kortrijk af om er de Stu- daxen van Stade te ontmoeten. Te Yper boden die mannen heftigen weerstand in de eerste speelhelft, maar vielen nadien als een kaartenhuisje ineen om ten slotte met 8-0 te verliezen. Aan het Park in Over- leie zal het zoo gemakkelijk niet gaan, en wij raden de specialers aan hun beste schoenen aan te trekken, ten einde zeker de twee punten te bemachtigen. De scholieren krijgen de jongens van Toekomst Meenen als gast. Als bezoekers wisten de scholieren het tot 1-1 te brengen. Wij verhopen dan ook dat zij hunne neder laag van Poperinghe zullen willen uitwisschen en ons op een mooie zegepraal zullen vergasten. De knapen doen de verplaatsing naar Wevelghem Sport. In de heenmatch werden zij onverdiend met 1-0 verslagen. Daarom zullen zij er aan houden een beteren uitslag bij hun gastheeren te verwezenlijken. NEMO. Vooraleer de koers Parijs -Nizza aan te vatten, kunnen we over het pisteseizoen niet heenstappen, zonder de zege aan te halen van de ploeg Aerts-De- bruycker in de 6 dagen van New-York. Sedert 1925, wanneer G. Debaets-Pier Goossens dit gelukten als Belgische ploeg, is dit niet meervoorgevallen. Welis waar kende men onder de winnaarsploegen Belgische individueelen. onder andere Marcel Buysse en Gerard Debaets die deze zes daagsche zeven maal won, maar de verdienste van Aerts-Debruycker wordt daardoor eens te meer in het ware daglicht gesteld, omdat de eens superkampioenenploeg van Debaets-Goossens dit vermocht. Zoo iemand nu nog twijfelt aan de ver dienste van een Debruycker, die gansch den winter reeds heel goed presteert en misschien te veel van het moreel van een Haemerlinck had geërfd om nog niet verder te zijn dan waar hij nu is, op gebied van zes- dagen. en ook aan deze van Aerts, die, het weze hier voor de zooveelste maal herhaald, uitmunt zoovel in vlucht-, fond- en stayerskoersen, als de besten onder de kampioenen, dan kennen wij er niets meer van. In elk geval, de ploegen met een groote P moesten er duim voor leggen en, al werd er beweerd dat een reukje van comDien zweefde over de zege van de zes- dagen van Brussel, hetzelfde kan niet gezegd worden van de overwinning der drie uren van Parijs, twee da gen te voren behaald en nog veel minder van deze. ver dienstelijke overwinning te New-York, waar de Pe- den's .en andere Debaets'sen wel het onmogelijke zul len gedaan hebben om zich deze toe te eigenen. Die dappere knapen verdienen warm te worden ge- lukgewenscht en vooral voor Omer Debruycker, den taaien wroeter, is het misschien wel zijn geluk dat Haemerlinck het onderwerp zijner verbeelding niet meer is, en dat hij zijn aanleg meer moest schoeien naar meer taaiheid en krachtigen wil. Voor wat nu de vergelijking in kilometers betreft, is de uitslag ook sprekend in Rotterdam legden Pij- nenburg-Slaats in 145 uren 2734 km. af en Aerts-De bruycker bolden in dezelfde tijdspanne 3813 km. af. Ik geloof dat hier commentaar overbodig is, niette genstaande de hier bestaande neutralisatie en de ginds veel steiler piste, die dan ook de snelheid merkelijk •n de hand werkt. Maar een derde van het totaal der afgelegde snelheid van Rotterdam te hoven gaan, dat .vil toch wat beteekenen en kan niet beter dan in cijfers uitgedrukt worden. Uitslag1. Jan Aerts-Debruycker (België), 1,091 punten, in 145 uur3,813 km.2. Ignat-Diot (Frankrijk), 977 p.; 3. Thomas-Reboli (Ver. Staten-Italië), 854 p.; 4. W. en D. Peden (Kanada), 471 p.; 5. Wals-Giorgetti, 265 p. Op 1 ronde 6. Allen-Di Paco. 622 p.7. Pijnen- burg-AVdy, 547 p. In Antwerpen zien we intusschen een snelheid loo- pen waarin men ja, als men spreekt van snelheid en dan nog te Antwerpen of Brussel, onvermijdelijk Sche- rens eerst over de meet ziet vóór Michard, Arlet en Gérardin. En in omnium matcheerde de Carlo Kaers zijn Fran- schen confrater Pecqueux die hij heel netjes afborstel de en hem in geen enkel reeks de kans liet tot winnen. Voor een slager van Amiens, werd hij nu eens dege lijk geslagen. Bij de stayers schijnt Ronsse in Antwerpen onover winnelijk te zijn en werd slechts de. 2'' reeks ontfutseld omdat hij bandbreuk had. In de rangschikking België-Frankrijk werd de zege toegekend aan België met 2 overwinningen tegen Frankrijk met 1. En zoo komen wij, al over de zege van Martano ïh Milaan-Turijn. tot de eigenlijke groote brok dezer week, namelijk Parijs-Nizza zijnde 1200 km. in 6 ritten waar van de 1", 4' en 5" rit in tweeën worden gesneden' en een deel tegen het uurwerk wordt geloopen, 'alsof de koers nog niet lastig genoeg was en dit voor een begin van 't seizoen. Als we dan ook deze zege van Martano aanhalen, dan is het met het oog op de deelname in Parijs-Nizza van dien Italiaan, die reeds twee ophefmakende zege pralen wist te behalen en zich in' dezen uiterst lasti- gen koers fitt and well zal gevoelen en gewis zal ver beteren naarmate hij naar de Zuiderstrëek trekt. Daar bij moet men voegen dat mannen als Rebr.y en Ar- chambaud. twee raspaarden die tegen dergelijk werk en dan nog in het voorjaar werkelijk zijn bestemd, forfait moesten verklaren door ongesteldheid, en dat anderen, lijk Kint, nog niet voldoende voorbereid, moesten inspringen, dan ligt het besluit voor de hand dat, meer dan ooit. de eindzege voorspellen hier totaal wordt uitgesloten en wij ons aan alles mogen verwach ten. vermits van de andere zijde Vervaecke en Sylveer Maes dezen koers als oefening moeten doen enkel om na te gaan in hoeverre hunne forme staat tegenover de gereed zijnde strijders. Om te beginnen dus werd de 1'' rit, Parijs-Nevers (262 km.), in twee deelen gesplitst, zijnde tot aan Or leans 105 km. Hier wist de rappe Le Grevès de eerste zege weg te kapen vóór Martano, Hubert Deltour en Roger Lapébie. den afstand afleggende in 2 u. 42 min. en 27 sec. Uitslag1. René Le Grevès, op rijwiel (i Mercier 105 km. in 2 uur 42 min. 27 sec. Gemiddeld 33 km. 880 meter 2. J. Martano (Italië) 3. H. Deltour (Belg) 4. R. Lapébie (Fr.) 5. gelijkSpeicher. Berty, De- benne, Vergili, Juul Lowie. Galateau. Marcaillou, Du- quenne, Adam. Carini, Van Schendel, Passat. Rossi, Auville. Buttafocchi, Brutini, Kint, Danneels, Mi- thouard. Neuville, Braeckeveldt, allen zelfden tijd. De Belgen kwamen verders 28'' Somers, 31° Bruneau, 33" Louvet. 38'' Disseaux. samen met Vervaecke, Ter- sago, Bekaert. Demuysere, Christiaens, Sylveer Maes. In de tweede helft Orleans-Nevers (157 km.) was Berten Bekaert de man en rafelde een zege binnen, die zooveel te verdienstelijker is, omdat aan de streep vier Belgen samen toekwamen en tevens Kint aan de leiding bracht. In den ln halven rit was het dapper manneke der streek, Lucien Vlaeminck, de held van het feest en dit alleen is een vingerwijzing van de harde training die het zevental Rebry, Demuysere, Vervaecke. Decroix. Ghesquière, Bekaert en Vlaeminck heeft doorgevoerd met in de Leiestreek Kint, Chris tiaens, Heirnaert, waarvan we reeds hoorden, Vanover- berghe, die op loer ligt, en Noël Declercq, die belooft. Ja, onze mannen zitten fijntjes gereed en zullen dit be wijzen. Uitslag van den tweeden halven rit, Orleans-Nevers 1. Albert Bekaert, op rijwiel Alcyon, de 157 km. in 3 u. 55 min. 18 sec. 2. Kint (Belg) zelfde tijd 3. Dis seaux (Belg) zelfde tijd4-4. Christiaens (Belg), zelf de tijd 5. Gimatti, in 3-56-37 6. Le Grevès, z. t.7. Vergilli, z. t. 8. ex-aeqou Duquenne, Sylv. Maes. Tan-' neveau, Adam, Cloares, Galateau, Braeckeveld, Mar tano, T. Van Schendel, Lesueur, Vietto, Baillo, Vaisse, Marcaillou. Gamelial. Franzil, Louyet, Buttafocchi, Fontenay, Tersago, Debruckere, 'Rinaldi. Danneels, Speicher, Debenne. Lapébie, Blin, Gamard, Bertin. Ber- tocco, J. Bidot (allen zelfde tijd). De Belgen behaalden verders in dezen tweeden hal ven rit de volgende plaatsen44<' Lowie, 45c Vlae minck. 48'' Bruneau, 50 Neuville en Vervaecke. Maar hadden we alle reden om tevreden te zijn over de verovering der leiding door Kint, in den 2" rit van Nevers naar St-Etienne kregen de Belgen daar een rammeling van belang, omdat ze hunne tegenstrevers hadden onderschat, en van een ontsnapping van de 5 eerste kilometers geen gebruik meenden te moeten maken om mede te helpen. Daarvan mieken. zooals gewoonte, gebruik de renners, die ofwel tot zoo iets niet bekwaam worden aanzien, ofwel dezen die de ver zwonden glorie voelen heropleven, en maar moeilijk den aftocht tegenover de jongeren willerr blazen. Hier waren het Rog. Lapébie en Mithouard, samen met Mar caillou, Granier, Van Schendel, die de beenen voelden jeuken, en van een aarzeling der favorieten gebruik mieken om alle zeilen bij te zetten. Toch moest, logiek gesproken, Lapébie winnen, maar viel jammerlijk plat op 3 km. van de aankomst, waardoor Mithouard zich de zege toeëigende. De uitslag van den tweeden rit1. Mithouard. 250 km. in 7-03-52 (gemiddeld 37 km. 070 m.) 2. Lapébie, 7-04-33 3. Marcaillou, 7-05-45 4. Van Schendel A., 7-05-45 5. Granier, z. t. 6. Martano, 7-10-10 7. Dan neels, 7-10-40 8. Rossi, z. t. 9. Louyet, z. t.10. Ver gili, z. t.11. Auville. z. t. 12. Christiaens, z. t.13. Adam, z. t. 14. Vervaecke, 7-11-59 15. Amberg. 7-12- 1216. Tanneveau, Duquenne, Buttafocchi. Deltour, Bruneau. Bertocco, Speicher, Magnani, Legrand. De benne. Le Grevès, S. Maes, Braeckeveldt en Benoit Faure, z. t. De Belgen behaalden de 31'' Disseaux. 35° Bekaert, Se1" Tersago, 37' Kint, 38'' Neuville, 43° Vlaeminck, 44" Franquet. In den rit van St-Etienne-Orange (186 km.) begon de Italiaan Martano zijne parten te spelen en, na een paar ontvluchtingen, waarin Danneels het leeuwen aandeel had en ons een herboren Lowie vertoonde, lukte een groepje van een 5 tal mannen op. het einde van den rit de plaat te poetsen. Onder hen bevonden zich de leider Lapébie, die wel tegen alle verwachting in den sprint verloor maar zijne leidersplaats aanzien lijk versterkte. Uitslag1. Martano, in 5 u. 59 m. 31 sec. 2. Debenne; 3. Lapébie 4. Neuville 5. Carini6. Lowie, allen z. t. 7. Deltour, in 6 u. 04 m. 40 sec.8. Le Grevès 9. Bailo; 10. Rossi. De Belgen kwamen verders in groep, Bekaert, Bru neau, Louyet, Vlaeminck. Tersago, Disseaux. Braecke veldt, Kint. Algemeen klassement na den 3" rit1. Lapébie Roger, in 19 uur 43 min. 8 sec. 2. Marcaillou, 19 u. 49 min. 29 sec. 3. Debenne 4. Granier 5. Martano 6. Van Schendel A.7. Carini8. Virgili9. Danneels10. Braeckeveldt. En vermits we in ons gewest nooit ten achteren zijn in het geven van koersen, hebben we Zondag reeds de Groote Openingsprijs voor juniors in de Rijselstraat. We wenschen de inrichters goed weder, (beter of voor den koers van Miel Decroix die tbt 21 Maart moest uitgesteld worden), veel vertrekkers, een normaal ver loop en een sportief publiek dat aan de meèt het Be stuur en dé reporters hun werk laat doen. Wij doen dus een beroep op alle liefhebbers om dezen aangena- men namiddag rriet te willen missen en in groote drom men naar Yper af te zakken. Sprinter. VAN ONZE JONGE RENNERS Gezien het tijdstip aangebroken is óm. in het ware daglicht van het nakende seizoen, een overzicht i te geven van hetgeen onze Belgische legerschaar zoo aL aan jonge opkomende kifaehtén bezit, ware het niet slecht hier eenige regelen te wijden aan een dezer, welke veel belooft, waarvan heel de sportmassa van West-Vlaanderen spreekt en er alle hoop heeft op ge bouwd. Het betreft hier namelijk den jeugdigen ALBERT WOETS, van Yper, die steeds, sedert zijn begin. zijn. successen in klimmende lijn heeft weten op ,e voeren., en heel zeker de hoop, in hem gesteld door het Yper- sche sportminnende publiek, niet zal teleurstellen. Beginnen wij dus een overzicht te geven van hetgeen Albert Woets tot dusverre zoo ai presteerde Woets werd geboren te St Brieuc (Bretagne), den. 18-12-1915, en ademde dan ook meteen de Bretoensche lucht in, welke heijn. net zooals aan Le Grevès, de sprinterskwaliteiten bezorgde. '"Ten andere, bij Woets is sprint zijn meest geduchte-wapen. Reeds velen heb ben er in de laatste meters moeten aan gelooven. ln 1933 dus besteeg Wocts'-voor het eerst het koers- rijwiel en, op het einde van het seizoen, telde hij 8 eerste, 6 tweede, 4 derde, 7 vierde, 8 vijfde. 3 zesde, 4 achtste. 2 negende, 3 tiende. 4 elfde en 2 twaalfde plaatsen, hetgeen voor een begin nog niet bijster slecht was. In 1934 haalde hij 17 eerste en vooral in de spririt werd hij overal opgemerkt en geducht. Zijne plaatsing - gedurende de laatste meters, en zijn fijn oofdeerover de gebeurtenissen gedurende den koers deden hem klasseeren als een gesiepen renner, en heel zelden werd hem de zege afhandig gemaakt alswanneer het op de sprint aankwam. Buiten deze 17 eerste plaatsen, behaalde hij nog 2 tweede, 6 derde, 7 vierde, 3 vijfde, 8 zesde. 5 zevende, 4 achtste, 2 negende, en 1 tiende plaats. Het jaar 1935 ziet hem de rangen der juniors ver- grooten, waar hij zoo maar begint met den Groocen Prijs van Oudenaerde op zak te steken vóór 94 vertrek kers. Hij vervolgt met de Ronde van Vlaanderen te winnen voor juniors op 60 vertrekkers en den Grooten Prijs van Komen weg te halen op 66 deelnemers. Be haalt verders nog 6 tweede. 4 derde, 3 vierde, 1 vijfde, 4 zesde. 2 zevende, 3 achtste, 2 negende, en 3 tiende plaatsen. Verleden jaar zien wij hem geheel de klas der juniors in West-Vlaanderen beheeren, waar hij begint met het kampioenschap der Veloclub Vive St Etooi te ver overen met amper 1 minuut minder over den omloop dan de beroepsrijders, alswanneer dezen door de on- kans van een gesloten barreel niet hadden moeten wachten. Wint Brussel-Hekelghem op 96 vertrekkers. 1 te Yper op 64 deelnemers. 1' in Veurne op 45 vertrek kers. 1' in Eerneghem (55 vertrekkers). 1 in Vel- deghem (70 vertrekkers). 1" in Woumen (25 ver trekkers), en l" in Nieuwpoort (50 vertrekkers). De koers in Woumen won hij daags voor dat h'j het leger moest vervoegen. Wint verders het criterium van den Besten junior van West-Vlaanderen, ex-aequo met Joseph Georges, welke hem op het laatste aan de leiding kwam vervoe gen, doordien Albert, met een gebroken pols, gedurende negen weken belet was het koersrijwiel boven te halen, terwijl Georges in zelfde periode den scepter zwaaide in de sprint. Woets behaalde benevens dezé eerste plaatsen nog 4 tweede. 4 derde, 2 vierde, 4 vijfde, 2 zesde, 2 zevende, 1 achtste, 1 negende en 4 tiende plaatsen. Komt verder 24" aan in de Ronde 'van België, waar hij als favori vertrok van Sportwereld en daardoor fijntjes werd bewaakt. Niettemin haalde hij er staaltjes van echte kunde boven, die de volgers met verstom ming sloegen en zelfs, hadden 7 bandbreuken hem van het voorplan niet gehouden vanaf Aalst, hij had nog veile kans te slagen en de zege naar het Ypersche meê te brengen. En nu, afwachten is de boodschap, immers Albert Woets is soldaat en sedert 6 weken met zijn regiment van de Arteveldestad naar Hasselt vertrokken. Hij beschikt nochtans over sportieve oversten, die hem- zijne oefening laten doen, om hem paraat te stellen tegenover de zware karwei welke hem wacht. Immers, de uitslagen van Woets zijn de Fransche constructeurs niet onbekend gebleven, en vermits elementen met een scherpe sprint altijd en overal worden gezocht, b'eef dan ook het antwoord van sportbestuurder Piérrard niet uit, welke niet aarzelde hem te contracteeren, en hem tegen rijke voorwaarden zal laten starten bij de Onafhankelijken om. na zijn legerdienst, de rangen der Beroepsrennèrs te gaan vervullen en er heel zeker zijne kwaliteiten te laten gelden. Daar zal hij, fijntjes op de hoogte gebracht door de gewestelijke renners van zijn ploeg, zooals Decroix en Demuysere. die niet nalieten een woordje ten beste te doen bij Piérrard, die wel bewust, door de beweringen van hen die weten wat koersen is, dat Albert Woets een prima-kracht is in wording en tot de allerschoonste successen bekwaam is, zich weten te gewennen en zich te doen gelden ook. Intusschen. Albert, blijft den nederigen volksjongen dien ge thans zijt. Zijt indachtig wat uwe kameraden Decroix en Demuysere voor U hebben gedaan, tracht U alrap te gewennen aan de knepen van de Beroeps renners. en U staat, in die voorwaarden, een rijke lcopbaan te wachten. Dit wenschen U alle sportmannen van het Ypersche uit ter harte. ANDRÉ. STAD YPER OP ZONDAG 14 MAART, om 13 u. 30 voor Juniors B. W. B. 1 Proef vcor het Kriterium Belga-Sportwereld Ingericht door de Ypersche Wielrijdersclub met de medewerking van de. Firma Vanderelst. City Sport, neringdoeners der stad en Sportwereld. 1509 Frank Prijzen en Premiën Verdeeld als volgt300 fr. en palm 250 200 150 110 90 80 70 60 50 40 30 25_ 25 en 20 frank. 1Ó0 Km. op prachtige baan. Wegwijzer: Yper Kaai Brielen Hoekje Sta tiestraat Markt Rijselstraat Kemmel Nieuw- kerke Wulverghem Meessen Wytschaete Ypei^N? maal. Inschrijving vanaf heden bij Jos. Debeer, Rijselstraat. dag der koers bij de Wéd. Declercq, Café Normandie, de Stuersstraat. waar het vertrek om 13 U: 30 stipt zal gegeven' worden. Aankomst aan het lokaal; Rijsel straat. PremiLnyerdeeUng bij Jos. Carpentièr. Café General. MatersMaloulaan.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 12