JOSEPH DEVOS KORTRIjKSCHE ONDERLINGE Brand - Leven Ongevallen 8 NOS SOIRÉES ALGEMEENE AANNEMINGEN VAN SCHILDERWERKEN EN ALLE VERSIERINGEN RIJSELSTRAAT, 34 YPER Alle Schildersartikels ALLERHANDE NIEUWS TE KORTRIJK Algemeen Opziener Orr.er Robyni Comme chaque année la veille de la Laetare, un grand bal travesti a eu lieu samedi dernier en la salie Lapiere, agréablement décorée et illu- minée, sous les auspices du Cercle Privé Nos Soirées Cette belle fête intime constituait, selon la tradition, la cloture d'une série de réunions d'hiver, au cours desquelles les nombreux mem bres de Nos Soiréesont eu l'occasion, non seulement de se divertir, mais surtout de s'in- struire dans les toutes meilleures conditions pé- cuniaires. Celle de samedi eut un début plutót calme, mais vers 22 h. 30 tous les travestis étaient pré sents, et alors commenga l'entrain habituel qui ne se termina qu'aux petites heures. Une tombola remplagant les concours des an- nées précédentes fut tirée vers le milieu de la nuit, et chacune des nombreuses personnes qui s'étaient travesties, (dont certaines avaient vrai- ment .accompli des merveilles), se vit octroyer l'un des beaux prix que la caisse de la société, toujours si généreuse, avait mis a la disposition des membres dévoués auxquels nous devons chaque année le bel éclat de la fête. Remercions ici ces excellents sociétaires qui voulurent bien colorer et égayer notre fête remercions également les donateurs de prix dont les beaux objets offerts enrichirent les lots de la tombola. Et remercions surtout les quelques membres du Comité qui surent conduire a bien, comme toujours, l'organisation de cette agréable soirée. R. D. Stierenkeuring en Prijskampen voor Stieren en Koeien JAAR 1937 gehouden te Yper, den Vrijdag 12 Maart 1937, op de Vaudenpeereboomplaats, om 10 ure voormiddag. UITSLAGEN A. Eerste Prijskamp Stieren zonder tanden (21 Mededingers) 1 Prijs zilveren eeremetaal en 400 fr. aan stier van Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 2'" Prijsbronzen eeremetaal en 300 fr. aan stier van Kinget Urbain, Yper. 3 Prijsbronz. eerem. en 250 frank aan stier van Decroix Hilaire, Zillebeke. 4(' Prijsbronz. eerem. en 200 frank aan stier van Delva Emiel, Vlamertinghe. 5" Prijsbronz. eerem. en 200 frank aan stier van Vandamme Cyriel, Brielen. 6<' Prijsbronz. eerem. en 200 frank aan stier van Lemahieu Jeroom, Vlamertinghe. 7' Prijs bronz. eerem. en 200 frank aan stier van Desodt Polydoor, Voormezeele. B. Tweede Prijskamp Stieren met 1 en 2 tanden (5 Mededingers) 1 Prijszilveren eeremetaal en 400 fr. aan stier van Vandenbroucke Gast., Zillebeke. 2' Prijs bronzen eeremetaal en 300 fr. aan stier van Lemahieu Remi, Vlamertinghe. 31' Prijs bronz. eerem. en 250 frank aan stier van Legrand Henri, Brielen. C. Derde Prijskamp Stieren met 3 tanden en meer (2 Mededingers) 1 Prijszilveren eeremetaal en 600 fr. aan stier van Dauchy Camiel, St Jan. 2' Prijs bronzen eeremetaal en 400 fr. aan stier van Claerebout Hector, Yper. D. Bewaringspremiën L Jaardooding aan stier van Fleurbay Valeer, Yper (800 fr.) 1' Jaardooding aan stier van Lemahieu Jerome, Vla mertinghe (800 fr.) 2'' Jaardooding aan stier van Vandeputte Arthur, Vlamertinghe (1000 fr.) 2' Jaardooding aan stier van Lampaert Emiel, Yper (1000 fr.) 1' Accessiet aan stier van Vandenbroucke Gaston, Zillebeke. E. Vierde Prijskamp Melkkoeien (11 Mededingsters) 1' Prijs zilveren eeremetaal en 500 fr. aan koe van Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 2 Prijs bronzen eeremetaal en 400 fr. aan koe van Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 3' Prijsbronz. eerem. en 300 frank aan koe van Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 4 Prijs: bronz. eerem. en 200 frank aan koe van Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 5' Prijsbronz. eerem. en 200 frank aan koe van Verraes Emiel, Vlamertinghe. 6 Prijsbronz. eerem. en 200 frank aan koe van Delva Emiel, Vlamertinghe. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens Yper 6 Maart Kortrijk 8 Maart Rousselare 9 Maarl Veurne 10 Maart Poperlnghe 12 Maart Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. 136,CO 129,00 132,00 129,00 130.0. Rogge id. Seigle id. 124,50 119,50 126,00 125,09 127,00 Haver id. Avoine id. 113,00 111,00 109,00 105,00 105,00 Aardappelen 100 k. Pommes de Terre 42,50 37,50 37,50 42,50 37 00 Boter He kilogram Beurre le kilo 22,50 24,00 22,75 22,75 22,00 Eieren het stuk CEufs la pièce 0,49 0 49 0,43 0,46 0,40 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 1936 koopers verkoopers 535 550 iPiPi»iP>nwwnwnn>miPiww MMMWMWT Prijs en schets op aanvraag zonder verbintenis. YPER. Rijwieldiefstal. Op Zondag 28 Februari 11. was de genaamde Hauspie Marcel, van Vlamertin ghe, hier naar Yper gekomen om zijn avond in een danszaal door te brengen en had zijn rijwiel in de poort der herberg Au BienvenuGevangenisstraat, geplaatst. Toen hij echter om middernacht zijn velo, die nog maar onlangs nieuw was, terug kwam halen, bestatigde hij dat een ander er reeds meê vertrokiten was. Hij diende een klacht in bij de politie. Dronkaardsstreken. De 45 jarige Room Achille, tegenwoordig dopper van beroep, was op Maandag 2° dezer met een drietal zijner kameraden op schok ge gaan en had zoo diep in 't glas gekeken dat hij in 't begin van den namiddag reeds niet meer wist wat hij deed. Zoo kwam hij rond 2 u. 30 's namiddags door de Boterstraat en een rijwiel ziende, dat daar aan den gevel der herberg De Visscherstond, nam hij het mede zoogezegd om het te verkoopen. In plaats hier van echter liet hij het rijwiel achter aan den gevel van een winkel in de Boomgaardstraat, waar het korts nadien teruggevonden werd. Solo-Sehlem. Woensdag laatst werd er in het Hotel Excelsior een solo-schlem gespeeld door M. Veys, van Vlamertinghe. met 11 klavers en 2 azen. Zijn mede spelers waren de Heeren Snoeck, Houtekier en Bou quet. Een hartelijk proficiat aan den gelukkigen speler, vanwege aanschouwer fantaisietje. Autodief in de klem. Na den autodiefstal hier te Yper gepleegd ten nadeele van M. Reeder, uit de Korte Thouroutstraat, vielen vermoedens, die thans maar al te gegrond bleken, op een inwoner van Boe- singhe, namelijk op den 23 jarige Buyse Marcel. Deze laatste nu is zelf in de val geloopen en werd deze week aangehouden nadat hij, zooals onze lezers het verder zullen zien. nog een andere auto te Moorslede gestolen had. Na de auto van M. Reeder gestolen te hebben, heeft Buyse te Dadizeele, alwaar hij de gestolen auto achter liet. een rijwiel ontvreemd om naar Yper te komen. BIXSCHOTE. Inhaling. Morgen, Zondag 14 Maart, heeft de plechtige inhaling en de liturgische aanstelling plaats van den hieuwen pastoor. E. H. Cosyns. Alle parochianen beijveren zich om dit feest zooveel luister mogelijk bij te zetten en om hun nieu wen herder een triomfantelijken intocht voor te be reiden. ZILLEBEKE. Triporteur door auto aangereden. Woensdag namiddag, om 2 u. 15, kwam de genaamde Marveillie Gustave, van Yper, met zijn triporteur van uit de Canadeesche laan gereden doch werd, op het oogenblik dat hij den Meenensteenweg wilde overste ken, verrast door een auto, bestuurd door M. Carette Frangois, in dienst van M. Dewitte-Litaer, van Lauwe, die van uit de richting van Meenen naar Yper kwam. Marveillie werd door het glas van het rechter licht, waardoor hij aangereden werd, aan het oor gekwetst en had, benevens tal van kneuzingen, nog den rechter voet verstuikt. Zijn triporteur werd in de gracht ge slingerd en nog al erg beschadigd. Auto gestolen te Moorslede en dief na een bewogen achtervolging te Yper aangehouden. Terwijl de handelsreiziger Impe, van Thielt, zich Woensdag, rond 16 u„ te Moorslede in het O. L. Vrouw klooster bevond, heeft een onbekende van zijne afwezigheid gebruik gemaakt om met zijn auto, die hij voor het klooster had laten staan, weg te rijden. Van zoodra men den diefstal bemerkte, werden de voornaamste kenteekens van de gestolen auto. die de taksplaat met Nr 45.615 draagt, alsmede de persoons beschrijving van den dief, die bemerkt werd en er on geveer 25 jaar oud uitziet, rondgezonden. De rijks wacht stelde ook dadelijk een ijverig onderzoek in. Donderdag nu hield een auto stil bij een naphtaver- kooper te Gheluvelt, doch nauwelijks waren de bestelde 15 liters essence geleverd of de rare klant reed er in volle vaart van door in de richting van Yper, zonder te betalen. Gelukkiglijk was de naphtaverkooper er in geslaagd het nummer der taksplaat van de vluchtende auto op te nemen. Korts nadien kwam daar een andere autovoerder van Meenen, aan wien hij zijn wedervaren vertelde. Deze laatste herinnerde zich nu een bericht, door Radio Kortrijk uitgezonden, gehoord te hebben waarbij een auto, waarvan het nummer volledig over eenkwam met dit van de gevluchte auto, gestolen was geweest. Hierop zette hij dadelijk de achtervolging in en kreeg den vluchteling nabij Yper in 't zicht. In den doortocht der stad verloor hij zijn spoor, doch zag hem weldra terug langs den Veurnesteenweg. waar de vluchtende autodief in zijn haast een verkeerd manceuver uitvoerde en de auto tegen de borduur van het voorland terecht kwam. Hierdoor sleepte het wiel tegen het spatbord en nabij het buitengoed van Mevr. Proot hield hij een oogenblik stil om te zien wat er aan het voertuig haperde. Intusschen echter was de andere, auto dichtbij genaderd, doch van zoodra de autodief bemerkte dat deze auto hem scheen te achter volgen, liet hij de auto in plan en sprong over de gracht het veld in en liep al dat hij loopen kon in de richting van Boesinghe. Gelukkig kwamen daar twee gendar men van Brielen terug die, op de hoogte gebracht van het voorval, den dief achterna zetten en, na een lastige en moeilijke achtervolging over doorweekte landerijen, over grachten en afsluitingen, er in slaagden hem bij den kraag te vatten. De auto werd wel herkend als zijnde deze van M. Impe, daags te voren te Moorslede gestolen en werd terug naar Yper gebracht, terwijl de dief, zekere Buyse Marcel, 23 jaar oud, van Boesinghe, gevankelijk naar Kortrijk werd weggebracht. Bond der melkverkoopers Yper Het bestuur van den Bond heeft het genoegen ter kennis te brengen der leden dat, ingaande op onze aanvraag, dé heer L. Broun, hoofdopziener der Eet waren (ministerie van Volksgezondheid) zich welwil lend ter beschikking heeft gesteld van onzen bond, om aan de leden in algemeene vergadering alle nuttige- inlichtjngen te verschaffen nopens het gebruik van den melkmeter, het pekelen, de wetten welke den verkoop regelen en zoo meer. Op deze algemeene vergadering welke belegd is. voor Zondag 14 Maart aanstaande, om 3 uur namiddag, in ons lokaal De Meenenpoortzullen onze leden, alle noodige vragen nopens onze plichten en rechten mogen stellen, aan den heer hoofdopziener. Voor het Bestuur De Secretaris, G. Vanraes. TRABOLSPEL Uitslag match Postje tegen Katholieke Kring in de Statie Katholieke Kring 25 Postje 15. 1. Coo 2. Statie 3. Postje 4. Kath. Kring 5. Bascule 7 4 3 159 150 8 4 4 182 176 8 4 4 173 173 8 4 4 178 185 7 3 4 150 158 Na den uitslag van bovengemelden wedstrijd blijven er maar twee van de vier veronderstellingen van ver leden week over, te weten de Bascule wint tegen de Coo en de vijf maatschappijen komen op denzelfdea voet en alles is te herbeginnen of de Coo wint van de Bascule en wordt kampioen. Gezien de belangrijkheid van dezen bolderskamp zal de tra van 't Postje Woens dag zeker te klein zijn om al de nieuwsgierigen een plaatsje te gunnen. Des te beter, want 't zal het bolders- spel ten goede komen. Pobacostaka. Burgerlijke Stand van Yper van den 6 tot den 12 Maart 1937 GeboortenSegers Gilbert, Arsenaalstraat, 25. Decap Willy, Meenensteenweg, 121a. Vanhove Hu- bert, Meenensteenweg, 54. Hervent Frans, Rerollet- tenpoort, 5, van Wervick. Couwet Paula, Capucie- nenstraat, 136. Huwelijk Provoost Arthur, timmerman en Packet Maria-Ludovica, fabriekwerkster, beiden te Yper. Overlijdens Knockaert Jenny, 6 m., Lange Thourout straat. 25, van Zillebeke. Peperstraéte Zenobia, 70 j., herbergierster, wed. Vandenabeele Petrus, Maloulaan. 47. Saesen Eugenia, 66 j., z. b., ongehuwd, Meenen steenweg, 25. Van Belle Marie-Louise, 5 j. en 5 m.„ Lange Thouroutstraat, 25, van Ukkel. Decroix Pha- raïlde, 55 j., huishoudster, echtg. Chys René, Lange Thouroutstraat, 25, van Komen. De Laere Julia, 79 j., z. b., wed. Van Lerberghe Petrus, Dixmudesteenweg, 16. Vandorpe Clothilde, 46 j.. landbouwster, echtg. De- spriet Remi, Poperinghesteenweg. 8. Dejonghe Vic- torine, 73 j., z. b., wed. Claeys Jan, Poperinghesteen weg, 8. Vanoverberghe Marie-Thérèse, 5 m. en 8 d.^ Kalfvaart, 30. HuwelijksbelofteGodardus Maertens, slachter en Julienne Vercruysse, herbergierster, beiden te Yper. Handelsregister Kortrijk 952 WAAR ZIJT GIJ HET ZEKERST EN VOORDEELIGST VERZEKERD NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit; van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkanfoor te YPER 8, Mondstraat Te!. 159

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 8