JOSEPH DEVOS VELOSPORT G Erge Autobotsing te Yper Vereenigde Hofbouwliefhebbers YPERSCHE VOETBALKRONIEK ALGEMEENE AANNEMINGEN VAN SCHILDERWERKEN EN ALLE VERSIERINGEN RIJSELSTRAAT, 34 YPER Alle Schildersartikels Dinsdag namiddag, rond 5 u.. had er op den Rijsel- steenweg, dicht bij den steenweg naar Kemmel, een aanrijding plaats tusschen twee auto's, waarbij ver- cheidene oud-studenten van het St Vincentiuscollege te Yper, waaronder een zeer erg, gekwetst werden. De studenten, namelijk de jonge Heeren Versailles René, Berghman Jean, Deconinck Joseph, allen van Yper. Opdebeeck Edmond. van Gent, en Deleu Gilbert, van Hasselt, die thans voor het eerste jaar de leer gangen der Hoogeschool volgen, behalve M. Versailles welke aan het klein Seminarie van Rousselare studeert, hadden plaats genomen in de auto van hun gewezen schoolmakker Declerck René, wonende alhier Meenen- steenweg en die zijne studiën onderbroken heeft om den handel in oliën en essence van zijn afgestorven vader voort te zetten. Zij waren op weg om te Kem mel een studentenvergadering, die gedurende de ver lofdagen nu eens hier dan daar belegd worden en die een uitstekende gelegenheid zijn om oude schoolmaten te ontmoeten, te gaan bijwonen. Eerst waren zii van Links de auto van M. Declerck, rechts de auto van M. Grysolle. zin. zooais nog andere hunner makkers, die reis per velo te doen. doch 't is op het voorstel van Declerck dat de gezamenlijke verplaatsing per auto besloten werd. Gekomen op korten afstand der plaats waar de steen weg van Kemmel de groote baan Yper-Waasten ver voegt, zag de autovoerder Declerck een andere auto van uit den Kemmelsteenweg komen en zeer kort draaien in de richting naar Yper. Ten einde een botsing te vermijden remde Declerck dadelijk zooveel hij kon en stak nog meer rechts af. zoodat zijn rijtuig tot tegen den graskant kwam, doch alles was vruchteloos. De andere autobestuurder, de genaamde Grysolle Valère, fotograaf en cinemauitbater te Kemmel, had zijn draai zoodanig kort en slecht genomen dat hij de auto van Declerck, niettegenstaande deze niet verder meer naar rechts kon uitwijken, met volle geweld aanreed. De schok was vrij hevig en de studenten werden allen dooreen geslingerd. Dadelijk snelden de naaste gebu- ren, die den slag gehoord hadden, ter plaats om de gekwetsten een helpende hand toe te steken. De voer der van de aanrijdende auto, Grysolle, had niet het minste letsel bekomen. Ook de studenten Opdebeeck en Deleu kwamen er ongedeerd van af, terwijl Declerck, die stuurde, door de glasscherven aan het hoofd ge kwetst werd Versailles, die nevens hem gezeten was, een aantal wonden, doch van geen te ernstigen aard, aan hoofd en beenen opgeloopen had, en Berghman de tong gekloven was. De ergst gekwetste was de student Deconinck, die een diepe hoofdwonde bekomen had en de rechter heup ontwricht werd. De Heer Dokter Daelemans kwam de gewonden ter plaats bezorgen en deed, gezien zijn ergen toestand, Deconinck naar het O. L. Vrouwhospitaal overbrengen. De overige gekwetsten werden per auto naar hunne woning teruggebracht. Door de gendarmen werd ter plaats, waar zich een groot aantal nieuwsgierigen rond de beschadigde auto's bevonden, het eerste onderzoek gedaan, waarna, wat later in den avond, het parket van Yper, eveneens op de plaats der aanrijding de noodige vaststellingen kwam doen. MAATSCHAPPIJ DE OUDE van het Arrondissement. Yper Landbouw, Bijen, Neerhof Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt, Yper. Op Zondag 4 April 1937, om 3 uur ALGEMRENE VERGADERING DAGORDE 1. Lezing van het verslag der voorgaande vergadering. 2. Mededeelingen. 3. Aanvaarden van nieuwe leden. 4. Voordracht gegeven door M. Bourgeois, Staatsvoordrachtgever. 3. Beoordeeling der aanbrengsten. 6. Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, A. Versavel. V. Vanbeselaere. Op Paasch - Zaterdag stond tweede afdeeling te Komen in 't gelid tegen Holborn Circus London en versloeg hare tegenstanders met 8-1. Paaschdag zelf ontmoette Derde Speciaal hier Simpson athletic Lon don en moest met 7-0 het onderspit delven. Gezien de sterkte der Engelsche elftallen, die met Paschen de Noordzee oversteken, bijna altijd onbekend is, hebben de rood-witten voor een flauwe en een mooi spelende ploeg gestaan, zoodat de rollen'beter omgekeerd had den geweest .In alle geval zal de Simpson athletic toe komende jaar nogmaals te Yper optreden, maar dan zal een sterke rood-witte samenstelling in lijn gebracht provincie op Zondag 4 April geen officieele matchen gespeeld. Doch het kalender der uitgestelde wedstrij- den werd als volgt vastgesteld 11 April 9.30 u. C. S. Yper S. K. Heule (Knapen.) 11 u. C. S. Yper Stade Moescroen (Derde Speciaal) 15 u. C. S. Yper G. S. Middelkerke (2 Afdeeling) 10 u. Stade Moescroen C. S. Yper (Scholieren) 18 April 9.30 u. C. S. Yper S. K. Vlamertinghe (Scholieren) 11 u. C. S. Yper A. A. Moescroen (Knapen) 15 u. C. S. Yper S. K. Roeselare (2° Afdeeling) 15 u. A. A. Moescroen C. S. Yper (Derde Speciaal) 25 April 10 u. C. S. Yper Reckem (Scholieren) 15 u. C. S. Yper S. V. Ingelmunster (2'' Afdeeling) 16 Mei 15 u. Stade Kortrijk C. S. Yper (Derde Speciaal) Nemo. worden. Toffee' volg® van Belgié-Holland worden er in onze Zondag 11. had men dus de eigenlijke derby der baan, die, benevens den fenomenalen afstand van Bor deaux-Parijs en de wisselvalligheden van een Fran- sche Ronde, nog altijd het meest indruk maakt op ons rennerswereldje en op de ontzaglijke massa liefheb bers. Parijs-Roubaix wordt dus nog steeds in eeré ge houden omdat die koers èn door snelheid èn door zegelust der Belgische renners feitelijk is gebleven d.e derby der vluchters. De Franschen konden reeds kraaien met de buiten gewone forme van Lapébie en Le Grevès, maar ook de Belgen hadden mannen in grootsche forme. Wij zelf mièken verleden week reeds een overweging of pro- nostiek en gingen na welke van de best in forme zijn de Belgische of Fransche renners konden zegevieren, en ziedaar, wijl twee honden vechten om een been, loopt een derde er mee heen. Dit is wel de spreuk die hierbij best te pas komt, want wie had hier, als lief hebber wel te verstaan, een Italiaan durven zetten en had het dan nog Di Pacco of van dergelijke klas ge weest, maar Rossi In elk geval, het bewijst dat van vernedering van zege hier geen spraak kan zijn, want wie Parijs-Roubaix wint heeft kruim in de kuiten en al klinkt die naam wel wat aardig, de daarop volgende Belgen, Hendrickx. Declercq. Vandepitte en Lievens zijn de sprekendste bewijzen van de jongere generatie, wijl Danneeis, De- caluwé en Bonduel hunne veroverde faam, eer aande den. In elk geval, het mag een verrassing wezen. Ross; mag dien dag uitzonderlijk goed hebben gereden, het geen hij misschien maar éénmaal zal kunnen, zijn naam blijft op den palmarès en zal getuigen van de nederlaag van Franschen en Belgen. Uitslag1. Jules Rossi (Italië) op rijwiel Alcyon De 255 km. in 7 u. 17 m. 57 sec. Gemiddeld 35 km. 120 per uur 2. Albert Hendrickx (Belg) op 1/2 leng te 3. Declercq (België) 4. Van de Pitte (België); 5. Lievens (België) 6. Danneeis (België) in 7 u. 19 m. 47 sec.; 7. Decaluwé (België); 8. Bonduel (België); 9. Vergili (Frankrijk) 10. Georges Speicher (Frank rijk) 11. Walschot (België) 12. Grysolle (België) 13. Rosseels (België) 14. Kint (België) 15. Cloarec (Frankrijk) in 7 u. 24 m. 55 sec.16. Le Calvez 17. Cacheux 18. Auville 19. Disseaux 20. Lauren, in 7 u. 25 m. 07 sec. 21. Botquin 22. Moerenhout, in 7 u. 26 m. 28 sec. 23. Braeckeveldt24. Debruyckere25. Loncke 26. Meulenberg 27. Heernaert28. Masson 29. Goujon 30. Maréchal31. Van Temsche. Wat de volgenden aangaat, Hendrickx heeft zijn naam gestand gehouden en zal heel zeker in forme zijn voor de verdere koersen. Noël Declercq was de verrassing en, alhoewel niet officieel ingeschreven maar op het laatste nippertje toegelaten, eindigde hij bijna aan de spits. Vandepitte als 4e, heeft het vertrou wen, in hem gesteld door Véron, niet beschaamd en zal geheel zeker van zich laten hooren. Lievens is voor waar een naarstige wroeter en zal, ondanks ziin uit slagen, steeds zoo blijven Meeten is nochtans, in uit zonderlijke gevallen, de man. Zesde is Danneeis, die te veel wordt opgehemeld en waarvan alle ongelukjes met zus en zoo worden aangehaald, wijl hij van meet af in de voorlijn streed, binst dat Vandepitte, Lievens en Declercq van verre uit den achtergrond een lastige achtervolging deden, en over alleman heen, naar voor kwamen. De Caluwé zou kunnen de man zijn voor Pa rijs-Brussel, Zondag aanstaande, wijl Bonduel zijn clubmakker concurrentie zal aandoen en mogelijks wel velen aardig zal doen opkijken dit seizoen. En zoodoende komen wij aan den le Fransthman of Ver gili, die een bekende is rond de Alpen en het Jurage- bergte maar in het Noorden -nog niet werd genoemd en eindelijk Speicher, die als le der oude Fransche garde de meet overbolde. Verders de Belgen Walschot, Grysolle, de jeugdige Rosseel, Kint, en de Bretoen Cloarec. Onze stadgenoot Decroix viel plat in het eerste ge deelte van den koers, herstelde en kwam na onnoem lijke krachtinspanning bij, wat hem de rame bezorgde en deed verachteren. Toch deed hij den koers uit en eindigde 40*1. Parijs-Brussel zal meer naar uWon tand zijn, Miel, en dan eens bitsig gevlamd. Deze rit van langeren adem moet dan ook voor de Belgen dé re vanche zijn van de tot nu toe betwiste koersen. Andere uitslagen bij de profs zijn niet te vt -rrielden op de baan. maar op de piste wérd de super- 'pioen Prijs en schets op aanvraag zonder verbintenis. Richard door Stant Huys overwonnen met 5 meter. Dat zijn toch uitslagen, die pleiten in het voordeel van den Heffenaar. ONAFHANKELIJKEN Bij de onafhankelijken hadden we zoo gehoopt Al- bert Woets aan den slag te zien, doch tot onze groote verwondering was hij nergens aan te treffen, nochtans was hij vol moed en met zijn nieuw machien ver trouwd. terug naar het garnizoen vertrokken. Spijtig genoeg heeft hij niet kunnen optreden en zal het militair leven hem misschien nog zulke perten spe len. Best voor hem en voor zijn constructeur dat hij er bijna van af is. In Court St Etienne behaalde Frans Dedonder zijne tweede zege van het seizoen op 48 deelnemers, en dit vóór René Van Hove op een lengte, Pol Verschueren op 1/4 wiel. Van Oppen en Gaby. (de 120 km. afleggende in 3 u. 35 m.) In Flémalle Haute was de Brusselaar Van Parijs, aan de eer en loste zijne medematen, waarbij hij op zijn naasten tegenstrever Destrée 30 sec. voorop liep. Ceuppens 3- op lm. 10 Gcuez 4PBeckers 5'' en Bal- sack 6l'. In Falisolle kwamen 57 renners samen om er den Grooten Prijs te betwisten, (zouden er soms nog onaf hankelijken zijn dit jaar) en hier was Bury de held van het feest, omdat hij ook ertoe geraakte alleen toe te komen vóór Pirmez op 10 sec.Jacquet, Van Hove, Haegeman en Verschueren Constant. Maandag in Tourinnes St Lambert haalde Frans De- donder zijne derde zege vóór Joly, Van Oppen, Gohy en Leenaerts. de 135 km. afleggende in 3 u. 55. Zou die Dedonder er dan pok op los donderen In Hannuit werd Kinnaer de winnaar van den Groo ten Prijs en kwam alleen toe vóór Destrée. Van Doninck, Es, Houfflin en Goyens. In Wanfercee Baulet wist Haegeman den sterken Har- mand met 10 cm. te vloeren in een allesgevenden sprint, waarin Brichard 3c, Ghys 4<\ Docquier 5e en Cachera 6C eindigde op 1 m. 30 sec. Men ziet dat bij de indés de zaken ernstig zijn aan gevat geworden. Want het feit dat niet minder dan 7 koersen in een drietal dagen tijds (met deze van Selzaete inbegrepen waar de 2 Verschuerens wonnen) ingericht werden, geeft een klein bewijs van het ruime arbeidsveld dat voor die categorie is weggelegd, DE JUNIORS reden Zondag in Lendelede, waar we spijtig genoeg niemand der onzen in den uitslag aantroffen. Hier won Charles Catteeuw, vóór Clement, Dujgrdin, Vermaele, Staelens, Lingier en Roose. Maandag in Thielt werd de zege in den sprint be slecht tusschen Dujardin. die won, en Clement op 20 cm., Sercu was 3r op 2 min. 10 sec.. Van Borsel 4', Vandecandelaere 5' en Staelens 6'", en nog altijd geen der onzen. Wat mankeert er toch bij onze Juniors-klasse. Allez jongens, hardop, niet gerust en U ernstig aan de karrè gespannen, want 't ife in 't begin van 't seizoen dat men de schoonste uitslagen moet trachten te maken. SPRINTER. STAD YPER Op Zondag 11 April, om 2 u. zeer stipt GROOTE PRIJS ST MICHEL EN BRASSERIE CENTRALE YPROISE met de medewerking van de Neringdoeners van stad, en het Huis De Puppen gegeven door de Veloclub Vereenigde Sportvrienden Statiestraat te Yper. Voor Beginnelingen (Oud Juniors uitgesloten) 60 kilometers 1000 Frank Prijzen en Premiën Verdeeld als volgt 1' Prijs 150 Franken en Palm. 2' Prijs 125 Fr. 3'' Prijs 100 Franken Verders 75 60 50 40 30 25 20 20 -20 Franken. Daarbij talrijke premiën welke aan den aanzet zul len kenbaar worden gemaakt. InlichtingenAanzet bij Gaston Dedeurwaarder, Maarschalk Fochlaan, om volgenden wegwijzer te vol gen Capronstraat, Haiglaan, Oude Veurnestraat, Brug- gesteenweg, naar St Jan, rechts afdraaien naar Potyze. Zonnebekesteenweg, Bascule, Groote Markt. Boter- Tempel- en Statiestraten, (9 ronden). Inschrijving van heden af in het lokaal Ville de Courtraien den dag van den koers bij Callewaert Café Cambrinus Aankomst aan het lokaal Ville de Courtrai Sta tiestraat. Prijsdeeling seffens na den koers bij Vanderbeken. Café Matadi Statiestraat. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de ge beurlijke ongevallen De Voorzitter, Omer Deweerdt. DIXMUDESTRAAT-KERMIS ZONDAG 18 APRIL 1937 om 3 uur VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN (Oud Juniors uitgesloten)' Afstand 50 km. 500 Frank Prijzen en Premiën. MAANDAG 19 APRIL 1937 om 18 U; 30 VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN beneden de 18 jaar verplicht eenzelvigheidskaart te laten. zien. Afstand 30 km. 200 Frank Prijzen en Premiën;

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6