VELOSPORT 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK ZWEMKRONIEK Gewestelijk Bureel voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid Het is niet zonder eenige vreugde dat de talrijke Ype rsche voetballiefhebbers de nakende uitgestelde matchen te gemoet zien. 't Zal wel op een nieuw voet balseizoen gelijken, te meer daar hun ploegje nog niet van afdaling bevrijd is. Daarom zullen velen er aan houden hunne spelers te komen aanmoedigen tegen Middelkerke, die morgen onzen tegenstrever is, ten einde het hunne bij te brengen om het behoud in tweede afdeeling A te verzekeren. Aan de Noordzeekust over wonnen onze mannen tamelijk gemakkelijk, maar nu de toestand voor beide elftallen allesbehalve rooskleu rig is, zullen de partijen alles in 't werk stellen om de zege te behalen. Dienvolgens vragen wij aan onze spelers hun beste schoenen aan te trekken, ten einde zeker en vast de twee punten te bemachtigen. Wij heb ben wel nog S. K. Roeselaere en Ingelmunster thuis te bekampen, maar laat ons het zekerste spelen, want 't kan gemakkelijk gebeuren dat de overwinning van morgen volstaat om gerust op de twee ooren te slapen. Spelers, aan u het woord en... de daad. Derde Speciaal treedt in het strijdperk tegen Heule. De heenmatch gaf ons de eigenaardige score van 8-4 Gezien de specialers nog altijd op den titel belust zijn, zien wij ze afgeteekend winnen. Scholieren en Knapen liggen aan den stok met Stade Moescroen, de eerste op verplaatsing, de tweede op eigen veld. Daar de Zuiderlingen in ieder reeks als eerste gerangschikt staan, zoo kunnen wij niet anders wenschen dan dat onze jonge krachten zich ongemeten in den strijd zouden werpen, ten einde een eervollen uitslag te bekomen. NEMO. KADETTENFONDS Het Bestuur van C. S. Yper heeft, in zijne laatste vergadering, besloten een kadettenfonds op te richten. Deze stichting heen voor doel de jonge knapen van stad toe te laten de mooie voetbalsport te beoefenen. Daar de kleedij van om 't even welken speler veel geld aan de club kost, en daar het van den anderen kant bewezen is, dat het juist de jeugdige krachten zijn die eens de eerste elftallen moeten komen verster ken, doen wij een beroep op de mildheid van de tal rijke voetballiefhebbers van stad om een penning voor het kadettenfonds te gunnen. Hoe klein ieders tusschen- komst weze (want vele kleintjes maken een groot), 't zal toch medehelpen aan het beoefenen en versprei den van een gezonde sport, die reeds duizenden en nog duizenden aanhangers telt. Alle giften mogen bij de Bestuursleden afgegeven worden of gestort worden op postcheck Nr 206875 van den secretaris J. Janssens, Dixmudestraat, 68, Yper. Toekomende week verschijnt de eerste inschrijvings- lijst desgevallend met opdrachten. Deze zullen graag opgenomen worden op voorwaarde dat zij noch kwet sende of ongemanierde termen bevatten. Na de verrassende zege van Rossi in de Pascale derby Parijs-Roubaix, werd verleden Zondag Parijs-Brussel verreden of de verbinding tusschen de twee hoofd steden. Zeggen dat deze koers een revanche was van het echte type van vluchtkoers Parijs-Roubaix, ware over dreven, gezien dat, door vroeger vertrek, grooter aan tal km. en lastiger wegen, vooral op 't laatste, deze wedstrijd feitelijk reeds in het kader komt van de af- standskoersen of de proeven van langen adem Hebben Rossi en andere vluchters dit misschien, zon der veel woorden, te spreken, begrepen In elk geval, de vermoedelijke winnaars moesten gezocht worden tus schen de jongeren die bewezen tegen een duw te kun nen, ofwel tusschen de ouderen, die vroeger reeds be wezen vermoedelijke aanspraakmakers te zijn en op heden nog bekwaam zijn het hoofd te bieden tegenover de jongeren, die er van langs om meer op los vlammen en die, tegenover de voorgaande serie beroepsrenners die gewoon waren aan 30 tot 33 te rijden, nu hun ge ducht 35 km. en meer per uur uithalen. Het is dan ook met deze beschouwingen voor oogen dat we Zondag reeds, in 't vooruitzicht van den uitslag van dezen koers, zaten te overwegen wie er werkelijk mocht worden aanzien als hebbende kans tot slagen en eerst over de meet te vliegen in het Ter Kameren Bosch. Doch nu dwingt men ons een bekentenis af. Nooit hadden we, niettegenstaande we wisten dat die brave Bekaert de Waalsche Pijl en ontelbare eereplaatsen erbij had verzameld, durven denken dat hij bekwaam ging zijn oudere baanratten, als Decaluwé en Bonduel, de les te spellen en schitterend dien schoonen klassie ker op zijn naam te brengen. r f- Voor wie Bekaert kent, de nederige wroeter van Moorseele, oefenmaat van Decroix en Ghesquière en die, evenals Vlaeminck, bewees in goede form te ver- keeren, zal die zege dubbel genoegen gedaan hebben. Berten heeft immers lang genoeg beneden zijn waarde geschat geweest, en had Decroix b. v., spijts zijn zege in de Ronde van België, het geluk gehad zulk een klassieker op zijn naam te kunnen brengen, dan zou den misschien niet alleen de oogen zijner tegenstrevers, maar ook deze van de selectieheeren der Fransche Ronde zijn opengegaan en Miel had geselectionneerd geweest. De tegenstelling van kans tegen onkans speelt voorwaar de grootste rol in het leven van een renner, die van een selectie, gepaard met de noodige voor spraak. alles moet verwachten. Zagen we immers ver leden jaar de candidatuur van Miel Decroix niet ver worpen worden, om deze van Wierinckx te zien triom feeren, alhoewel deze laatste door Miel regelmatig werd geslagen Nu, dit weze niet gezegd om de verdienste van een Bekaert te verminderen. Integendeel, als streekgenoot en welbekende, is zijne zege hem van harte gegund en voor zijne gewone oefenmaten, Ghesquière, Vlaeminck en Miel. is dit een aanmoediging om zoowel op oefe ning als in koers eens te toonen dat ze ook tot derge lijke zegepralen bekwaam zijn. Van Ghesquière kunnen we alleen zijn geval heel spijtig noemen, gezien hij, de onkosten gedaan hebben de om naar Parijs te gaan voor den aanzet, niet kon starten omdat zijn constructeur er geen renners meer op nahield. Flauwe mentaliteit van een Huis, dat zijne renners vanaf Juli van verleden jaar reeds contrac teerde, hen zoodoende alle kans van veranderen ont zegde, en nu de renners zich strijdvaardig aanbieden, hen alle zorgen en materiaal laten ontberen. Te hopen, voor Fons. dat deze zaak voor hem een goede oplos- -mg vinde. w:ant zijn de renners door hun handteeken gebonden, de constructeurs hebben eveneens voor plicht dit te eerbiedigen. Miel Decroix deed eervol den koers uit. Zelfs hadden we reeds hoop, wanneer we rond 1 ure vernamen dat hij in Mariembourg (na 261 km.) nog altijd in de hoofd groep zat, hem ip de tien eerste te zien toekomen, vermits de lastigste brok dan voorbehouden werd aan deze die werkelijk tegen een duw kunnen, maar Miel 'liep de koers uit, zónder veel gerucht en zonder ge klasseerd te zijn erbij. Een zaak is zeker, Miel rijdt goed, en zal wellicht verrassen. Of is het de Ronde van Italië, die hij in 't vooruitzicht heeft. We wachten, Miel, maar we zullen dit zeker niet lang moeten doen voor aleer een zege te mogen begroeten. Uitslag: 1. Bekaert Albert, (Belg), de 380 km. in 10 u. 41 min. 42 sec., op rijwiel Armor (gem. snelheid35 km. 500) 2. Bonduel Frans (Belg), in 10 u. 42 min. 45 sec.; 3. Juul Lowie (Belg), in 10 u. 42 min. 53 sec.; 4. Huts, in 10 u. 43 min.5. Decaluwé, op 1 lengte 6. Ex-aequo Wierinckx, Kint, Corthout, Vissers Mar cel, Van Houtte, Declercq, Heirnaert, Sylveer Maes, Pappens, Laurent, Hendrickx 17. Coqueriaux, in 10 u. 45 min. 15 sec.18. Van Simaeys, (zelfde tijd) 19. Van Herzele (id.) 20. Deloor Gustaaf, in 10 u. 47 min. 25 sec.21. Dignef22. Deloor Alfons23. Desmedt C.; 24. Oeyen25. Desmedt G. 26. Roosemont27. De Meersman 28. Ketteleer 29. Pedroli30. Hardiquest 31. Walschot; 32. Cools; 33. Lauwers Henri34. Beeck- man 35. Duquenne 36. Louyet37. Mallet38. Jans sens L. 39. Seghers 40. Haeck. Laten we dan ook, benevens Bekaert, den naam citee- ren van Bonduel, die flink marcheertLowie, die weer de oude wordt en heel zeker zijne candidatuur voor de Fransche Ronde zal aanvaard zien Hiits, die in een klassieker eindelijk een schoone vierde plaats behaalt De Caluwé, die steeds vooraan te vinden is en'die. in dien hij aangeduid is voor Bordeaux-Parijs, zal te duchten zijn, en verder in de groep ex-aequo, Wie rinckx, Kint. Vissers, Marcel Van Houtte, Declercq Noël, Heirnaert. Paepens, Sylveer Maes en Hendrickx. En nu Zondag staan we met Luik-Bastenaken-Luik en den Omloop van Morbihan in twee ritten. Wie zal zich nu aan de aandacht opdringen Hopen we dat het in de eene koers een onzer bekenden weze, en in Frankrijk een zege die ons land ten goede komt. Intusschen zien we, in de beklimming van de Faron- berg, Barral weer de specialiteit boven halen en eerste eindigen vóór Molinar E., Vaucher, Molinar P., Guy- ponie, de 5 km. 900 in den recordtijd afleggende van 19 min. 21 sec. In Milaan-Modena. over 280 km., was Bini de rapste en klopte een groep van 27 renners, waarin Servateï, Bizzi, Favalli en Guerra de voornaamste waren en dichtst achter den overwinnaar in deze orde eindigden in 8 u. 01 min. DE ONAFHANKELIJKEN waren aan slag te Luik, waar het Criterium van het dagblad La Mouseop het laatste oogenblik voor acht dagen werd verdaagd en waarin Frans Dedonder won op i wiel van Willy Van Parijs en Verschaekelen die, op 5 meter van de aankomst, nog den indruk gaf te zullen winnen. Voor De Dedonder is het een seizoen, slechts te vergelijken met dit van Pol Deman, Hector Martin, Sylveer Maes, en 't is al. Want op 5 koersen een maal tweede toekomen en dan 4 naeenvolgende eerste prijzen behalen, dat deden slechts bovengenoem- den na en voornamelijk Martin die 17 eerste naeen snapte in sprint ofwel' alleen toekwam. Uitslag1. De Donder, de 175 km. in 5 u. 22 min. 2. Van Parijs, op J wiel3. Verschaekelen, op 10 cm. 4. Gelijk Van Doninck, Vandam, Gahij, Destrée, Gil- tay 9. Noué, op 1 min. 10 sec.10. Van Horenbeeck, op 1 min. 30 sec.11. Max Harmand 12. Simaer 13. Geuters14. Matthijs15. Keunen16. Vander Gucht17. De Jour, op 2 min. 10 sec. 18. Schellens, op 3 min. 05 sec. 19. Debuisson20. Van Herzele, op 3 min. 30 sec.21. Donnay22. Gérome 23. Lemaitre 24. Meyvis 25. Deckers26. Musutti 27. Houfflin 28. Zundonie29. Steeghmans30. Pirmez. In Ransart betoonde Robert Van Eenaeme zich een lengte rapper dan verleden week en klopte 60 mededin gers, de 125 km. afleggende in 3 u. 47 min, vóór Boe- laert, Dewalsche, Haegeman, Schatteman, Demulder, Van Laecke en Depauw. Uitslag: 1. Van Eenaeme Robert, de 125 km. in 3 u. 47 min. 2. Boelaert, op 1 lengte 3. Dewalsche, op 20 sec. 4. Haegeman, op 35 sec.5. Schatteman, op 1 min. 10 sec. 6. Demulder, op 2 min. 30; 7. Van Laecke. op 2 min. 358. Depauw, op 2 min. 409. Vandenberghe, op 2 min. 45 sec.10. Deberger11. Bury 12. Margot- te 13. Vandebinderie14. Claes 15. Stevens; 16. De- coninck17. Meulemans18. Janssens19. Curon. Maar nog altijd geen Woets te ontwaren, die lee- lijk 't soldatenvel aan heeft, niettegenstaande hij alle vrijheid van oefenen heeft. Het ware te hopen dat Albert ons een dezer dagen met een klinkende zege verrasse, want intusschen geraken de klassiekers van de baan en beteekent dit een ruimen stilstand in zijne loopbaan. Niettemin hebben we hoop, omdat einde Mei zijn dienst gedaan is en we dan misschien dubbel en dik zullen vergoed worden door een allesgevende krachtinspanning van Albert. Jammer echter, want wijl men al smedende smid wordt, hadden we gaarne Al- bert reeds zien optreden bij de ouderen, waarin zijn oud-rivaal Albert Rosseel reeds de 12' plaats wegkaap te in Parijs-Roubaix. Denkt er dikwijls op, Albert. BIJ DE JUNIORS was het de luie Zondag en waren onze mannen dus vrij. Ze zullen echter wijselijk wat oefening bijgepast hebben, om paraat te staan voor de harde proeven welke in de eerste dagen volgen. Aliez, Florent en Maurice, er lustig op gevlamd en wellicht een bloem tuil naar Yper. Nog nooit hebben we zoolang moeten wachten in het seizoen, vooraleer er een gekaapt te zien. Sprinter. Steeds Ragnhild Hveger Het Deensche zwemstertje schijnt nog steeds zijn rekordjacht niet opgegeven te hebben. Nu komt zij het eenige wereldrekord op naam van de Hollandsche Reuzin Rie Mastenbroeck, Mul. de 400 m. rug, in. den tijd van 5'48", te verslaan met circa 3". Op dit oogen blik heeft dit 15 jarig meisje reeds 8 wereldrekords op haar naam staan, en ik vraag mij af waar die reeks zal eindigen, want Ragnhild bevindt zich in een schitte renden vorm. Dit bewijzen de waarlijk fenomenale tijden, die zij dert laatsten tijd verwezenliikt heeft. J. Cartonnet mislukt De Fransche Ex-Wereldrekordman der 1ÓÖ en 200 m. schoolslag heeft een aanval gedaarl Öp het - tegen'fvóor- dige rekord der 100 m„ op naam van den Amerikaan John Higgins, met ITO". Niettegenstaande hij in biaken- den vorm verkeert, kon hij niet beter dan I'll" 4/10,, slechts 4/10" boven zijn -Europeesch en Fransch rekord. Die Franschman heeft een eigenaardigheid hij maakt prachtige tijden als hij tegen het uurwerk zwemt, maar- hij is een Uiterst flauwe competitiezwemmer. Hij werd! ten andere reeds meermaals geklopt, door slechts; middelmatige elementen, o. a„ in het Fransche Kam pioenschap, door Schoebel en Berioit, van Tourcoing.. De Wisselprijs Teddy Matthieu, te Brussel. De Schaal Teddy Matthieu, als herinnering aan den- te vroeg uit het leven ontrukten Brusselschen Water- Polospeler. gaf aanleiding tot een paar felbetwiste matchen. Tegen alle verwachtingen in, waren het de twee Brusselsche Clubs, die de finaal speelden. De eerste schiftingswedstrijd werd reeds een verrassing. Dat de Antwerpsche Z. C. het lastig zou hebben tegen de Brussels S. C„ werd algemeen verwacht, maar dat zij zouden geslagen worden, was toch niet voorzien. De C. N. Brussel had ook geen te groote kansen, op het papier, tegen Het Y dat algemeen als favoriet voor het tornooi aanzien werd. Na een uiterst harde match, met extra-times, werd het pleit ten voordeele der Brus selaars beslecht. De finaal werd betwist door 2 ver moeide zeventallen, en werd een gelegenheid te meer. voor de mannen van de C. N. B„ om een nieuwe over winning op hun actief te brengen. De verschillende matchen gaven volgende uitslagen R. Brussels S. C. K. Antwerpsche Z. C. 21 C. R. N. Brussel Het Y. 5—3 Finaal R. Brussels S. C. C. R. N. Brussel 3-^-6 Op hetzelfde feest werd nog een prachtprestatie aan gestipt. De jeugdige comingman Vlaeminck, werd slechts nipt geklopt door den Nederlander Geerling; maar wist niettemin een mooien tijd te verwezenlijken: 1'5" 1/5.. Alles schijnt erop te wijzen, dat de jonge C. N. B.. crack t'och definitief zal doorbreken. Aan de leden van Ypres S. C. Goed nieuws deze week Op Zondag 18 April e. k., gaan we naar Oostende Mits een groote opoffering, en een tamelijke greep in de kas, zijn we erin gelukt de reis naar Oostende op touw te zetten. Het zal een eenige gelegenheid zijn, voor onze leden, om het prach tige Badenpaleis van Oostende, het mooiste van gansch het land, te bezoeken. De reis geschiedt per auto-car, en is, samen met den ingang der Zwemkom, gansch kosteloos voor de leden. Het vertrek zal geschieden om 8 u. 's morgens, met terugkeer uit Oostende, om 17.30 uur. Daar de zwemkom opent om 10 u., zullen we den voormiddag gebruiken voor het bezoek aan het Baden paleis, en 's namiddags zullen we..., neen, ik zal het nog niet verklappen, het is éen staatsgeheiihDe Dames en Heeren, die de reis wenschen mee te maken, kunnen zich laten inschrijven bij den secretarisM. Roger Demey, Café Central, Groote Markt, 14, Yper, vóór Donderdag 15 April. Ik kan nog verzekeren dat het een goede gelegenheid zal zijn, om de Oostendsche kampioenen aan 't werk te zien. De Juffers Vande Kerkhove en Caroen. die zoo pas verscheidene Belgische rekords verbeterd hebben,, zullen van de partij zijn. Rogisa. STAD YPER Op Zondag 11 April, om 2 u. zeer stipt GROOTE PRIJS ST MICHEL EN BRASSERIE CENTRALE YPROISE gegeven door de Veloclub Vereenigde Sportvrienden >y Statiestraat te Yper. Voor Beginnelingen (Oud Juniors uitgesloten) 60 kilometers 1000 Frank Prijzen en Premiën Verdeeld als vólgt 1' Prijs 150 Franken en Palm. 2' Prijs 125 Fr. 3e Prijs 100 Franken Verders75 60 50 40 30 25 20 20 20 Franken. Daarbij talrijke premiën welke aan den aanzet zul len kenbaar worden gemaakt. InlichtingenAanzet bij Gaston Dedeurwaarder. Maarschalk Fochlaan, om volgenden wegwijzer te vol gen Capronstraat, Haiglaan, Oude Veurnestraat. Brug- gesteenweg, naar St Jan, rechts afdraaien naar Potyze, Zonnebekesteenweg, Bascule, Groote Markt, Boter-. Tempel- en Statiestraten, (9 ronden). Inschrijving van heden af in het lokaal Ville. de Courtraien den dag van den koers bij Callewaert. Café Cambrinus Aankomst aan het lokaal Ville de CourtraiSta tiestraat. Prijsdeeling seffens na den koers bij Vanderbeken,. Café Matadi Statiestraat. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de ge beurlijke ongevallen De Voorzitter, Omer Deweerdt. DIXMUDESTRAAT-KERMIS ZONDAG 18 APRIL 1937 om 3 uur VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN (Oud Juniors uitgesloten) Afstand 50 km. 500 Frank Prijzen en Premiën. MAANDAG 19 APRIL 1937 om 18 u. 30 VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN beneden de 18 jaar verplicht eenzelvigheidskaart te laten zien. Afstand 30 km. 200 Frank Prijzen en Premiën Werkaanbiedingen waaraan nog niet voldaan is 2 plaatbewerkers voor het carrosseriëbedrijf 1 meestergast vc!komen op de hoogte van het bewerken, en het spinnen van gekamde wol. 1 zager (lintzaag) 1 stoelmonteerder (geschoolde werkkrachten) 1 goeden smid voor mekanische Stuk ken. Vaste betrekkingen 2- buizenmakers 2 plaat bewerkers 2 smeden-hamerslagers 4 tot 6 hout hakkers voor het yellen van 1.200m3 3 houthakkers voor het vellen van 400m3 1 plaatbewerker voor het carrosseriebedrijf 1 orgelmaker (kerkorgels).— 50. koolhouwers (voor de koolmijnen) 1 vloefder-w&nd- bekleéder 1 mouleerder in koper 1 verlakker- filettrekker, het pistoolwerk kennende 1 pistoolschil der voor aardewerk en pottenbakkerij 2 clubgar- nierders 2 halve gasten clubgarnierdprs 2 plaat bewerkers en 2 halve gasten plaatbewerkers voor het carrpsseriobédrijf, :;'j ;-t. Alle noodige inlichtingen op het bureel: Lange Thou-- houtstraat, 4. Diensten kosteloos.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6