JUWEELEN HORLOGEN MUSEE DE GUERRE du Saillant d'Ypres Boterstraat, 6, Yper Kwaliteit en keus in LA MONTRE DE PRECISION Het Muzikaal Gedeelte der Ypersche Handelsfoor 1937 Gevonden en Verloren Voorwerpen ALLERHANDE NIEUWS ONZE SCHEEPVAART Verhooging van den Broodprijs St-edelijk Slachthuis van Yper HANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van Yper VISITEZ LE BIJ VAN LEDE GOLDSMIU. Met de Paaschfeesten, die voor de Ypersche Middenstanders een ware bron van inkomsten zijn geworden, wordt jaarlijks een echt festival op touw gezet. Het machtig muziek van Duinkerke vooral miek grooten indruk, doch de beste uitkiezen van al de maatschappijen die haar gewaardeerde medewerking aan dit festival verleenden, is een veel te moeilijke taak om er aan te beginnen. Zeggen wij alleen dat, onder opzicht van kunst, men met veel voldoening heeft kunnen bestati- gen dat al de deelnemende muziekmaatschap pijen gewedijverd hebben om ons op schoone uit voeringen te vergasten. Allen verdienen dan ook evenveel geprezen en geloofd, want allen heb ben, natuurlijk elk volgens vermogens, prachtig gepresteerd. Al de Ypersche maatschappijen hebben het hare bijgedragen voor het wellukken der fees ten, en benevens deze laatste hadden zoo maar 500 muzikanten de uitnoodiging van het inrich- tingscomiteit beantwoord. Het is nutteloos, nietwaar, er op te steunen hoeveel volk dergelijke feesten aanlokken. Alle muzieken immers, gelijk van waar ze komen, brengen telkens tal van vrienden mede. Zulke dagen zijn dagen van leven en nering waarvan iedereen geniet, het zijn beste dagen voor de kleine middenstanders. Trachten wij dit schoon werk tot eenieders welzijn voort te zetten en gij, neringdoeners, begrijpt goed uwen plicht en maakt u lid der Handelskamer dit is haar edel werk ondersteu nen en zorgen voor uw eigen belang. Middenstander. O Gevonden. Vrijdag 2 April, door M. Vereecke Aimé, een autotaksplaat Nr 87068. Door Mejuffer Huyghebaert Nelly, een huisdeursleutel. Door M. Vierstraete Willy, een velotaksplaat Nr 373.258. Zaterdag 3, door ML Vanraes Marie-Louise. een sa- coche. Denzelfden dag, een sleutel. Zondag 4, door M. Bogaert Oscar, een tabakzak. Door M1" Beun Andréa. een lederen handschoen. Maandag 5, door Mf Platteau Marie-Thérèse, een paarlen halssnoer. Dinsdag 6, door M*' Vanraes Marie, een sjerp. Door Mejuffer Devos Bernadette, een zilveren ket ting met medaille. Door Mevr. Samyn Henri, een strooien tapijt. Verloren. Zondag 4 April, door Me Findley Do- rothée. Elverdinghestraat, 3, een sacoche inhoudende papieren en eenig kleingeld. Door M. Tresy Albert, een brieventasch bevattende fransche en belgische eenzelvigheidspapieren. Maandag 5. door M' Kesteloot Valentine, een arm bandhorloge in chromé. Dinsdag 6, door Mevr. Roger Pannekoucke-Soenen, een ring in platina met diamanten versierd. Woensdag 7, door M. Disseaux Raymond, notaris te Armentières, een fransche autotaksplaats Nr 8839 M.D.l. YPER. Dronkaard. Zaterdag rond het middag uur werd zekere Decroix Oscar, 51 jaar oud, van Yper, in smoordronken toestand door de politie op de R. Co- laertplaats opgeraapt. De kerel was zoodanig zat dat hij op zijn beenen niet meer staan kon en door de politie schier moest voortgesleept worden. Het was waarlijk een ergerend en walgelijk schouwspel dit menschelijk wrak daar met bevuilde en gescheurde kleederen te zien voortstrompelen tusschen twee poli tieagenten, die de meeste moeite hadden om hem te been te houden. De kerel werd in den amigo opgesloten en 's anderendaags 's morgens, wanneer hij met een proces-verbaal naar huis gezonden werd, was hij nog maar half bewust van hetgeen hij deed. Sommige herbergiers schijnen maar niet te willen weten dat het verboden is drank te bestellen aan be schonken personen. Dat zij maar goed oppassen, want 't is tegenover hen dat er in 't vervolg met de uiterste strengheid zal opgetreden worden. Aanrijding. Dinsdag morgen, rond 10 u. 30, had er op den hoek van het Vleeschhuis een lichte botsing plaats tusschen de auto gevoerd door Meerschaert Georges, van Yper, die van uit de Boomgaardstraat kwam en naar de Vandenpeereboomplaats wilde rij den, en de moto van Vanremoortel Gaston, van Gent, die van de Boterstraat naar de Groote Markt toe reed. Alles bepaalde zich gelukkiglijk bij eenige stoffelijke schade. Solo-Schlem. Voor de tweede maal in drie weken tijds komt de Heer J. Veys, in het Hotel Excelsior, een solo-schlem te spelen met een vijfde van harten aas en acht klavers. Zijn medespelers waren de Heeren Snoeck, Vanneste en Bouquet. Hartelijke gelukwenschen aan den handigen kaart speler, en Vlamertinghe for ever De vrienden passetrouttreux VOORMEZEELE. Diefstal. De landbouwer Vandewaeter Henri had over eenigen tijd in een door hem alleen gekende plaats zijner woning een belang rijke som geld geborgen. Deze week nu wilde hij het geld uithalen, doch stelde met ontzetting vast dat de som, ongeveer 10.000 fr., verdwenen was. Hij diende on middellijk klacht in, waarop een ijverig onderzoek werd ingesteld. Zwart... en schoon zwart. Dit is hetgeen men zelf bekomt met de verfstoffen Coloro te gebrv.i- ken. Maakt uwe kleederen dus lijk nieuw door ze met de verfstof Coloro te herverven. Binnengevaren Vrijdag 12 Maart 1937, de «Excelsior», (schipper Van den Veen) met 150 ton phosfaat voor M. Talpe. Kort- rijk. Zaterdag 13. de Maria(schipper Jongman) met 120 ton landvetten voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Dinsdag 16. de Keer terug (schipper Van Zanten) met 120 ton landvetten voor M. Talpe, Kortrijk de «Walter», (schipper Goedgezelschap) met 105 ton graan voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Woensdag 17, de «De Hoop», (schipper Boursma) met 100 ton landvetten voor M. Talpe, Kortrijk, gelost te Boezinge. Donderdag 18, de Celestine(schipper Baert) met 150 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Vrijdag 19 Maart 1937, de Trouille (schipper Pau wels), met 175 ton graan voor M. Vandeputte, leper; de Stad leper(schipper Van Rumste) met 60 ton beurtgoed voor verscheidenen. Zaterdag 20. de «Cornelia», (schipper Aarmoedse), met 90 ton landvetten voor M. Talpe, Kortrijk. Maandag 22, de Souvenir(schipper Dobbelaere) met 100 ton graan voor M. Hollebeke, leper de Va lentine (schipper Pauwels) met 115 ton graan voor M. Vandeputte, leper; de St Antoine(schipper Matthijs) met 102 ton graan voor MM. Blootacker-Ver meersch, leper. Woensdag 24, de Labor vincet(schipper Bervoets) met 60 ton landvetten voor M. Talpe, Kortrijk de Hendrika (schipper Kolhman) met 73 ton turf voor M. Vandeputte, leper. Donderdag 25, de Spesma (schipper Krook) met 70 ton turf voor M. Vandeputte, leper. Vrijdag 26 Maart 1937, de Honorine(schipper Vanvlierberghe) met 210 ton graan voor M. Vande putte, leper. Zaterdag 27. de Jeune Achiel(schipper Vanvlier berghe) met 100 ton kolen voor M. Vanoverberghe, leper. Woensdag 31, de Marokko(schipper Vanden Broeck) met 110 ton graan voor M. Blootacker-Ver meersch, leperde Edmond(schipper Vanden Abeele) met 210 ton steen voor M. Vanderghote, leper de Spes (schipper Harmsen met 95 ton turf voor M. Vandeputte, leper de Stad Dixmude (schipper Steur) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenende Stilla Juvans(schipper Floryn) met 50 ton beurt goed (met zorg) voor verscheidenen. Zaterdag 3 April, de Celestine(schipper Baert) met 148 ton steen voor M. Vanderghote, leper. Dinsdag 6, de Labor Vincet(schipper Bervoets) met 70 ton sulfaat voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper de Res Nova (schipper Stam) met 90 ton sulfaat voor MM. Blootacker-Vermeersch, leperde Elza (schipper Vancauwenberghe) met 50 ton beurt goed voor verscheidenen. Donderdag 8, de t Nieuw Yper», (schipper Vanden Bossche) met 256 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Weggevaren Vrijdag 12 Maart 1937, de Stilla Juvans (schip per Florijn), van de beurt «Met Zorg», met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen. Zaterdag 20 Maart 1937, de Stad leper (schipper Van Rumste) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen. Vrijdag 26 Maart 1937, de Maria (schipper Jong man) met 99 ton oud ijzer verzonden door M. Degels, leper; de Paugo(schipper Pauwels) met 66 ton oud ijzer verzonden door Weduwe Vandamme, leper. Woensdag 31. de «Baksteen», (schipper Vander ghote) met 108 ton baksteen verzonden door Brique- teries Yproises, leper; de «Excelsior», (schipper Van- denveen) met 49 ton oud ijzer verzonden door M. Degels, leper. Donderdag 1 April 1937, de Stad Dixmude (schip per Steur) met 20 ton beurtgoed verzonden door ver scheidenen. Vrijdag 2 April, de Stilla Juvans (schipper Flo ryn), van de beurt «Met Zorg», met 30 ton beurtgoed voor verscheidenende Leona(schipper Deloz) met 140 ton oud ijzer, verzonden door Wed. Vandamme, leper. Donderdag 8, de Elza (schipper Vancauwenber ghe) met 60 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogte benedenpand 3.03 m. toegelaten te va ren 1.75 ril'. De schippers hebben nog steeds te klagen van het vast voetbrugje dat over het tweede sas van Boesinghe ligt en, telkens het water tengevolge der overvloedige regens boven het normaal peil steigt, de scheepvaart verhindert. Niettegenstaande de aanbesteding voor het af breken van dit noodlottig brugje en het vervan gen ervan door een beweegbare brug reeds sedert zes maanden plaats had, is er daar tot op heden volstrekt nog niets veranderd. Wanneer zal het Beheer van Bruggen en Wegen den aannemer verplichten dit werk uitte Voeren of hoe dikwijls nog zullen wij hier op déze onaanneembare en voor de scheepvaart zoo schadelijke nalatigheid moeten terugkeeren. Het is werkelijk maar hier in onze streek al leen dat dergelijke wantoestanden zoo maar blij ven voortduren en van hooger hand geduld wor den. Tengevolge van de gedurige stijging van het meel, zal de broodprijs opnieuw moeten verhoogd worden. De bakkers leden en niet-leden van den bakkers- bond -zullen Zondag vergaderen om den nieuwen broodprijs vast te stellen, die vanaf Maandag a. s. zal toegepast worden. Gedurende de maand Maart 1937 werden volgende dieren geslacht 10 Stieren 18 Ossen 42 Veerzen 24 Koeien 55 Nuchter kalvers 58 Vette kalvers 17 Schapen 238 Verkens 7 Paarden. Totaal469 dieren. STAANDE PERS ZONDAG 18 APRIL 1937 Om 2 1 uurDICKEBUSCHOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Alle vijf schutters een primé van 15 fr. -Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. ZONDAG 25 APRIL 1937 Om 2 J uurYPER-HOEKJEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr.— Alle vijf schutters een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. van den 3 tot den 9 April 1937 GeboortenDeparcq Monique, Lindendreef, 39. Cornette Georges, René Colaertplaats, 13. Lemay Lucien, Frezenbergstraat, 6. HuwelijkenGryffon Henri, wever en Gadeyne Esther, fabriekwerkster, beiden te Yper. Rivjere- Gaston, aardewerker, te Dixmude en Volskaert Ga- brielle, fabriekwerkster, te Yper. Degryse William, landbouwkundige, te- Sint Lambrechts-Woluwe en Dethoor Maria, z. b., te Yper. Wackenier Arthur, meester-drukker en Decrock Maria, z. b., beiden te Yper. Rossey Camiel, meester-kunstglaswerker en Werrebrouck Rachella, winkelierster, beiden te Yper. OverlijdensJacques Henricus, 51 j., leurder, echtg. Seys Celine, Zonnebekesteenweg, 232. Versavel An- dré, 5 m. en 9 d., Rijselstraat, 105. Dehaene Julienne,. 53 j„ z. b., wed. Lebbe René, Guido Gezelleplein, 16. Valcke Henricus, 44 j., baanwerker aan den ijzerweg,. wed. Mylle Maria, echtg. Vandenbroucke Emma, Rijs- selsteenweg, 60. Geuens Gerard, 78 j., z. b., wed.. Bekaert Marie, Lange Thouroutstraat, 25, (van Ploeg- steert). HuwelijksbeloftenGeorges Vandenbroucke, accor deonist en Jeanne Legrand, beiden te Yper. Gaston Lussaert, fabriekwerker, te Yper en Maria Croquette, fabriekwerkster, te Vlamertinghe. Juliaan Vande putte, wever en Elza Beerens, z. b., beiden te Yper. Andreas Vanden Abeele, stoker aan den ijzerweg en Amelia Versavel, z. b., beiden te Yper. Alfred San- tenaire. substituut Procureur des Konings te Kortrijk,. voorheen te Yper, en Anna Nys, z. b., te Kortrijk. LA MEILLEURE COLLECTION QUI EXISTE DE GRANDE REPUTATION MONDIALE complétée en 1937. OUVERT TOUS LES JOURS -r- En face des Halles EntréeRue du Verger.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 8