VELOSPORT G YPERSCHE VOETBALKRONIEK ZWEMKRONIEK Tweede Afdeeling C. S. Ypcr 4 S. K. Roeselaere 5 Onder leiding van scheidsrechter Baty ging deze ont moeting. bij matige opkomst, door. Volgende elftallen stonden in lijn S. K. Roeselaere Dekimpe Vanloocke Bertrem Henderlckx Vannieuwenborgh Debusschere Vandendriessche Naert Dubois Vansteenkiste Coussement C. S. Yper Molein, Vanlimburg, Beddeleem, Dumalin. Ollivier Gauquie Vandamme Versaeve! Bourdeau Vuylsteker Margonneau De eerste aanvallen gaan van Roeselaere uit en de bezoekers dwingen dan ook twee hoekschoppen af. De rood-witten willen niet onderdoen en krijgen op hun beurt twee corners te nemen. Op een dezer zendt Bed deleem juist boven. De partij wordt aantrekkelijk om volgen en. op uitschieten van Molein, kopt Bedde leem naar Dumalin. die niet aarzelt en Dekimpe voor de eerste maal doet visschen aan de 15' minuut. Roese laere verstaat het zoo niet en. in min dan geen tijd, moet Yper nog drie hoekschoppen afstaan. Een over zet van Ollivier wordt jammerlijk door onze voorlijn gemist. Langs den anderen kant schiet Naert op de bovenlat. Na een fraaie combinatie vjan den rechter vleugel. weet Dumalin voor de tweede maal de goede richting te vinden aan de 291' minuut. Doch enkele oogenblikken later wordt de stand reeds op 2-1 gebracht door centervoor Dubois. Rood-wit blijft aanvallend op treden en Molein teekent nummer drie aan na samen spel en dit aan de 32' minuut. Van toen af speelt Roe selaere grootelijks den baas en onze verdediging heeft het hard te verduren. Drie hoekschoppen voor de Man- delzonen brengen niets op en de rust komt met 3-1 voor Yper. De herneming wordt met een hoekschop voor Roese laere ingezet. De sportkringers blijven voor ons doel nestelen en Dubois brengt den stand weldra op 3-2. Een corner, door Ollivier goed gegeven, wordt door Beddeleem op kopstoot in doel omgezet, zoodat rood wit met 4-2 de leiding heeft. Onze voorwaartsen blij ven aandringen en bekomen nog twee hoekschoppen, doch ditmaal waakt Dekimpe en ontzet zijn kamp. Op aanval der bezoekers wordt een fout in het beruchte gebied tegen Bourdeau gefloten. De strafschop, licht zinnig toegekend, wordt in doel omgezet, niettegen staande Margonneau het leder half te stekken kreeg. Aan de 15' minuut duidt de stand dan ook 4-3 voor Yper aan. De tegenstrevers zetten nu alle zeilen open om den achterstal te verminderen. Dubois, in een goeden dag, benuttigt elke gelegenheid om te schieten en aan de 20 minuut is de stand 4-4. Na een hoekschop genomen te hebben, blijven de kringers rond onze kooi draaien en Vandendriessche kan dan ook. op kopstoot, een vijfde punt aanteekenen aan de 301' minuut. Er blijft nog een kwart uur te spelen. Onze mannen stel len alles in 't werk om den gelijkmaker binnen te krij gen, maar het baat niet en Roeselaere behaalt dan ook een nipte overwinning. Jongens, wij staan nu voor een laatste taak. Ingelmunster komt op bezoek en die verschafte gelegenheid moet door rood-wit te baat ge nomen worden om te zegepralen. Daartoe bestaan er twee redenen eerst en vooral om het seizoen op mooie wijze te sluiten, en ten tweede bijzonderlijk om onze redding te bestendigen. Want ongeruststellende geruch ten zijn in omloop, daar Middelkerke een klacht tegen R. S. Waereghem zou ingediend hebben. Dienvolgens, doen wij aan de voetballiefhebbers een algemeenen oproep om hunne mannen te komen aanwakkeren en mede te helpen aan het veroveren van de twee punten die ons behoud in de afdeeling A moeten verzekeren. TWEEDE AFDEELING F. C. Knocke 26 23 3 0 139 33 46 S. K. Roeselare 26 21 3 2 143 37 44 Stade Kortrijk 26 19 6 1 113 36 39 F. C. Roeselare 26 16 7 3 71 34 35 F. C. Iseghem 25 14 10 1 78 63 29 Stade Moescroen 25 14 10 1 51 53 29 R. S. Waereghem 26 10 11 5 68 74 25 Waereghem Sp. 25 9 11 5 46 79 23 W. S. Lauwe 25 11 13 1 56 77 22 S. K. Sweveghem 26 7 14 5 61 90 19 C. S. Yper 25 6 15 4 46 61 16 G. S. Middelkerke 26 6 17 3 39 102 15 S. V. Ingelmunster 25 4 17 4 56 114 12 R. C. De Panne 26 1 23 2 36 150 4 NEMO. Derde Speciaal AA. Moescroen 6 C. S. Yper 9 Speciaal was naar het Zuiden met enkele invallers vertrokken en koesterde weinig hoop op zegepraal. Doch, zooals gekend, zijn de specialers vieze kwasten die, als de toestand het vergt, op hun tanden kunnen bijten om de moeilijkheden uit den weg te ruimen. Zoo ging het ook te Moescroen. Aan de rust stonden zij met 3-2 verloren, twintig minuten vóór het einde was de stand 6-3 in 't voordeel der thuisspelers, en zie een kleine verandering in de opstelling was voldoende om zoo maar zes punten aan te teekenen en de overwinning in de wacht te slepen met de eigenaardige 9-6 score. Proficiat .specialers, voor den uitslag, want dat doet het beste verhopen voor de laatste match die tegen Stade Kortrijk doorgaat. Scholieren C. S. Yper 5 S. K. Vlamertinghe 0 Daar de bezoekers enkel met zeven spelers op het terrein verschenen, dachten onze mannetjes voor een gemakkelijk hapje té staan. Doch Pertry en zijn maten stelden zich goed te weer en lieten zich na de rust naar éénmaal meer verschalken. Alleman (3), Duma- en Callewaert, op strafschop, zorgden voor de doe- en. terwijl onze keeper een penalty wist te houden. Het programma van ons ploegje loopt ook ten einde en sluit met de match tegen Reckem, die op 28 Fe bruari 11. door het slecht weder niet kon doorgaan. In heenmatch wonnen de rood-witten met 3-0. Wij koesteren de hoop dat zij nogmaals voor de zege zullen 'orgen. Knapen C. S. Yper 3 A.A. Moescroen 3 De knapen hebben voor de laatste maal slag gele verd tegen hunne vriendjes van Moescroen. Deze laat- sten getuigden in den beginne van een beter gehalte te ziin en hadden aan de rust dan ook een voorsprong van 2-0 befeikt. Evenwel waren de rollen na de herneming omgekeerd en een verandering aan de opstelling bracht goede vruchten voor, zpodat de stand, door toedoen van den kleinen maar rappen Bennett, weldra gelijk stond. Dóch bij de tegenstrevers gaf de centervoor (een beste speler» het niet op eh op zijn eentje ging hij doelen, wat wederom 3-2 voor Moescroen gaf. Onze kereltjes lieten het zich echter niet welgevallen en, na een ge weldige krachtinspanning, gelukte Dumalin er dan ook in den gelijkmaker binnen te zenden. Deze puntenver- deeling strekt het knapenelftal ter eere en zij getuigt dat de ploeg sedert het begin van het kampioenschap groote vorderingen gemaakt heeft. Met de Ypres Swimming Club op reis. Het doorslechte weder van Zondag 11., kon niet belet ten, dat de eerste reis van dit seizoen, ingericht door de Ypres S. C.. een triomfantelijk succes heeft mogen beleven. Een en zeventig leden, hadden zich door het triestige weder niet laten afschrikken, en zelfs de he vigste regenbuien vermochten niet de geestdrift van het jonge sportvolkje af te koelen. Een twee uren lange training, in de prachtige zwemkom van het Badpaleis, werd voor onze would-be kampioenen, een goede ge legenheid. om eens hun ,door de lange wintermaanden verstramde ledematen uit te rekken. De lessen van den heer Everaerts, den competenten trainer van Ostend S. C.. zullen ongetwijfeld van groot nut geweest zijn voor de jonge Y. S. C'ers, temeer, daar die lessen ge staafd werden, met de medehulp van de Juffers Caroen en Vande Kerkhove, beiden kampioene en Record- woman van België. Bijzonder Mejuffer Fernande Ca roen. die zoo pas op ophefmakende wijze het rekord der 500 m. vrije slag gebroken heeft, moet als voor beeld dienen, voor de jonge clubleden. Dit meisje, dat zoo pas 16 jaar geworden is, legt dagelijks 3000 m. af. zonder groote snelheid, maar zooveel te beter oplet tend, op de arm- en beenbewegingen, en de ligging van het lichaam. Na de training, werd door de voltallige groep, een bezoek gebracht aan het Medisch Centrum, van het Badenpaleis. Om een gedacht te geven van de pracht van die instelling, zal ik maar iets zeggen. nml„ dat de volledige inrichting slechts het bagatelletje kost van 32 miljoen frank. Amay m'n armen Een bericht aan de liefhebbers van een gesloten zwemdok hier te Yper! Op de terugreis, werd te Dixmude een half uurtje gestopt, om de leden gelegenheid te geven, het Yzerkruis te bezichtigen. Dat de jongelieden, goed die spreuk onthouden, die in vier talen op het symbolische gedenkteeken voorkomt, nml.Nooit geen oorlog meer en niet vergeten, dat de sport de beste vriend schapsbanden onder alle volken onderhoudtOm 7 u. kwam de vroolijke karavaan terug te leper toe. en kon alleman tevreden naar huis keeren, met de hoop, nog zulke reisjes te mogen meemaken. Rogisa. VOUS-ÊTES ASSURE SUR LA VIE? OUI SAVEZ-VOUS NAGER NON ALORS FAITES-VOUS MEMBRE DE L'YPRES. SWIMMING CL.UB Deze week kon het er nog al kalmpjes door, gezien de klassieker Parijs-Tours eerst Zondag wordt geloo- pen. In afwachting van dien internationalen schok, waarin Danneels over 2 jaar den wimpel oogstte met de grootst bekomen gemiddelde snelheid, hetzij 40 km. 200 met. per uur, werd hier in België den Grooten Prijs van Rolleghem geloopen waarin men, spijts het slechte weêr, toch nog 70 mededingers telde. Deze koers was heel en al een groote brok strijd, en vingerdik lag het erop dat voortaan iedereen werkt om maar een van de drie overblijvende plaatsen te kunnen bemachtigen in de Fransche Ronde. Om maar een voorbeeld te geven, bengelt Marcel Kint in iederen koers zoowat vanaf de IS0 tot en met de 3ó plaats, natuurlijk in de vaste over tuiging dat, met zijn bekomen 9' plaats in de Fransche Ronde, men hem alleszins ging aanduiden. Hij is niet aangeduid en het duiveltje van zijne eigenliefde wordt er door aangetast, en seffens betoont hij zijne kunde met 1'' te loopen, en dan nog onweerstaanbaar, in Rol leghem. Of Marcel nu denkt dat de selectieheeren in Rolleghem waren of niet, dat is zijne zaak maar ^at ik weet, is dat hij, als groot kampioen en waardig can- didaat, zijne plaats heeft verspeeld en deze ten koste van grooté krachtinspanningen zal moeten goed maken. Intusschen liep hij in Rolleghem een koers die prach tig mag genoemd worden. Alleen jammer dat zulke mannen als Kint, groot kampioen als ze zijn, veel te passief zijn om den rennerstiel te behertigen. Een beetje meer karakter van Gerard Debaets of Ritten Van Ler- berghe zou Kint niet misstaan, want het bloed is bij hem niet hitsend genoeg. Intusschen, proficiat Marcel, en dat het nog niet te laat weze om uwe aanvaarding te zien bewerken. Wie er ook goed reed, was nogmaals Vlaeminck, die zich waarlijk aan de algemeene aandacht begint op te dringen, en Defoordt, die te Aelbeke door een motorij der omver gereden werd. Uitslag: 1. Marcel Kint, de 150 km. in 4 u. 42 m. 2. Debruyne, op 3 min. 35 3. Christiaens, op 3 min. 55 4. Demondt, op 4 min. 02 5. Vlamynck, op 1 lengte 6. Moerenhout, op 6 min. 40 7. Depoortere, op 2 leng ten 8. Noterman, op 6 min. 47 sec.9. Lanssens, op 10 min. 36 10. gelijk Debois, Hermie en Keeteleer 13. Dekeukelair14. Mosterd 15. Claes 16. Lauwers 17. Desmedt18. Gyselinck19. Haeck 20. Verveer 21. Levae 22. Kortvriend. In Frankrijk werd Parijs-Caen geloopen, voorbehou den aan de landgenooten alleen. Uitslag 1. Raoul Lesueur, 232 km. in 6 u. 30 m. 55 s. 2. Auville, op 1/2 wiel3. Guy Lapébie, op 1/2 lengte 4. Renonce5. Fachietti ;6. GelijkNoret, B. Faure, Goasmat, J. Bidot, Tiétard, Louviot, Passat, Lemoine. Pages, Lauck. VergilK Gamard en Tanneveau. In Cambrai (Kamerijk) werd een koers geloopen van 165 km., waaraan onze stadgenoot Miel Decroix deel nam, en flink de 5'' plaats behaalde. Toch hadden De croix, Brison, Bruneau, Teirlinck enz., de krachten onderschat van den Duinkerkenaar Carru, die ontsnap te en waarachter ze veel te laat de achtervolging in zetten. Daarbij had Miel het ongeluk te vallen in den sprint, gelukkig nog juist over de meet door de schuld van het toegeloopen volk, en hierbij nog zijn rijwiel te beschadigen. Toch is de uitslag aanmoedigend, en zal hij van pas komen voor Miel in een der twee ron den welke hij zeker meeloopt, namelijk de Ronde van België of deze van Italië. Uitslag: 1. Carru (Duinkerken), 165 km. in 4 u. 37m.; 2. Brison, op 1 m.3. Bruneau 4. Schoon5. E. Decroix; 6. Laplume7. Gauthier8. Teirlinck 9. Grimbert '0. Devauchelle, cp 2 tjqq.11.:R. Decroix,.op 4 min, Dejcnckheere 13. De Medici 14. Versch Jéren 15. De Geeter 16. G. -Bekaert. Een ander renner, die in hetzelfde geval verkeert van Kint, is zeker wel Ëloi Meulenbergh, omdayiij, niej, gekozen lijnde, er nu duchtig begint op los te vlammen, maar nog meer voorzeker omdat zijne candidatuur geen zoo vast meer staat, nu er spraak is weerom Jan Aerts in de ploeg te zetten, indien de Brusselaar er zou. aan houden, vermits hij twee verschillende pijlen op zijn boog heeft, namelijk het kampioenschap op baan en dit der stayers. Een zaak is zeker, dat Meulenbergh na Luik-Bastena ken en terug nu ook den Grooten Prijs van Vilvoorde wint, heel op het nippertje behaald vóór Michèl Dhooge, Fons Schepers en Camiel Haeck, die schooner werk had den geleverd, en dus meer de zege verdienden. Uitslag1. Eloi Meulenbergh, de 150 km. in 4 u. 25 min.2. Michel Dhooge. op 10 cm.3. Fons Schepers, op 3 lengten; 4. Kamiel - Haeck. op 35 sec.; 5. Juul Geens, op 50 sec.6. Frans Demondt, op 1 min. ;7. M.. Claeys, op 1 m. 10 sec. 8. M. Van Herzele, pp 1 lengte 9. Walschot; 10. Decoster 11. René Segers 12. Stant Lauwers 13. Gommers, allen wiel aan wiel. DE ONAFHANKELIJKEN reden de Ronde van Vlaanderen (195 km.) in een weer tje om er geen hond door te jagen. Regen, wind. koude, kortom alles, om met bemorste en beslijkte klompen langs de wegen te dolen. De renners waren zelfs, bij geval van bandbreuk, niet meer in staat hunne tuben te vervangen, zoo werden de op voorhand aangeduide favoris Dedonder, Van Eenaeme, De Walsche, Van. Ransbeeck en Ritservelde uitgeschakeld, ofschoon laatst genoemde zich een schitterende klimmer toonde. Toch was het geen van hen die in Sotteghem eerst over de meet bolde, maar een diergenen, die het goed wieltje onopgemerkt houden, als hebbende geen kans, maar opeens van de reserve, welke een ander door de vele inspanningen reeds verspild heeft, weten gebruik te maken om dezen, welke voor hen de kastanjen uit het vuur halen, neer te vellen. De besten waren, be nevens den overwinnaar, Ritservelde, De Walsche, Formet, Allaert en op het laatst Vandenbinderie. De Limburger Croes haalt dus een overwinning in huis die zijne streekgenooten zal doen denken hebben aan de goeden ouden tijd van Armand Thewis. Uitslag: 1. Jozef Croes, (Alken), 195 km. in 5 u. 54 min. Gemiddelde snelheid 33 km. 050 m. per uur2. Van de Bindere, (Pont-a-Celles), op 40 sec. 3. Albert Ritservelde, (Steenhuize), op 1 min. 37 sec. 4. F. Jans- sens, (St1' Mariaburg), op 2 min. 05 sec.5. Belsack, op 2 min. 10 sec. 6. Donnay, op 3 min.7. Rayen, op 3 m. 308. De Walsche, op 3 min. 50; 9. Deweerdt, op 4 min. 05 sec. 10. Formet, op 4 min. 45 sec. 11. Allaert, op 5 min. 05 12. V. Wayenberghe, op 5 min. 10. DE JUNIORS reden aan de zeekust den 14 Omloop, die een verras sende zege zag van René Dick, van Meirelbeke, die al hoewel rap, toch niet bekwaam werd geacht den rappen Clement en Joseph Georges te vloeren, zoodat aan uitslagen in die categorie verwezenlijkt wij er eerder povertjes voor staan, vooral met deze van onze over blijvende elementen, stadgénooten, die waarlijk van zich zouden mogen laten hporen. Uitslag1. Dick René. Meirelbeke. de 140 km. in 3 u. 42 2. Schellinck Albert, op 1/4 wiel3. Clement Hen drik, op 1/2 wiel; 4. Joseph Georges; 5. Verbrugghe Gentiel6. Vandenbroucke Albert7. Van Houtte René, allen zelfde tijd 8. Debacker Achiel, op 25 sec. 9 .Muylaert Albert, op 40 sec.10. Staelens Pieter, op 1 m. 05 sec. 11, Demolder Julien, zelfde tijd; 12. Ber- ton Albert, op 3 m. 10 sec. 13. Vander Stock Georges 14. Vermaele Victor 15. Sercu Albert16. Vande Can- delaere Gerard 17. Ipskamp Clement18. Lambrechts Roger19. Lingier Julien 20. Bocklandt Robert21. Verschaeve Julien 22. Van Outryve Georges. DE BEGINNELINGEN waren aan den slag in de Dixmudestraat, waar ze, lijk 8 dagen voordien in de Statiestraat, maar traag aan den oproep hadden beantwoord. Immers, met 15 man kon men van wal steken om de 3 ronden over St-Jan en zeven ronden langs het Hoekje, waarvan 3 met. terugkomst langs de Stuersstraat en 4 langs de Statie straat, aan te vatten. In de eerste ronden bleef de groep gesloten, tot Marcel Knockaert het op zijn zenuwen kreeg en een poging aanwendde, die hem tot 500 meter voorsprong bezorgde, tot wanneer Dalleine er zich mee begon te moeien en den leider niet alleen vervoegde maar zelfs achterliet. Toch deed Marcel een schoonen koers. Hij komt er in en zal in het kort wel met den bloemtuil naar huis komen. Uitslag1. Dalleine, Poperinghe, 50 km. in 1 u. 26 2. Degraeve Maurice, Yper. op 800 meter3. Knockaert,. Yper, op wiel; 4. Vervaecke Alb., Meenen, op 40 m. 5. Decroix, Dickebusch, op 300 m. 6. David, St-Jan, op i lengte 7. Suffys, Dickebusch, op 30 m. 8. Dekimpe,. Meenen. op 100 m. 9. Van Hullebusch, Zuydschote. op 100 m. Een bijzonder woordje voor Maurice Degraeve, die fel in vooruitgang blijkt en een schoon sprintje af perste. die hem op de 2'' plaats bracht. Was de opkomst 's Zondags gering, 's Maandags was het den toeloop 43 jonge kleppers kwamen zich aan bieden en'hielden op den korten omloop een koers van, belang. Na een 20 tal ronden scheidden zich een 7 tal renners netjes af, die het in den sprint aflapten en waarvan het veelbelovend element Vitse de meerdere- bleef. Uitslag 1. Vitse Valère, 35 km. in 1 u. 092. Desim- pelaere, op i lengte; 3. Pieters, op 1 lengte; 4. Van damme 5. Vandendriessche6. Knockaert7. Knoc kaert Leon;- 8. Delo?, op 600 meter9. Galloo, op- J lengte. Sprinter. STAD YPER OP ZATERDAG 1 MEI 1937 GROOTE VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN (50 Km.) 1 MEIPRIJS 1937 800 Frank Frijzen en 'n 200 Frank Premiën Prijzen verdeeld als volgt150 fr. en palm 125 - 110 ïpO 80 70 50 40 30 20 15 10. Inschrijving in d'Ontvoogding, St Jacobstraat, vanaf 12 ure 's middags, waar ook de aankomst en de prijs- deeling plaats, hebben. Vertrek te 2 ure ?eer stipt, aan «Café du Paré», Statie, bij Prosp. Coutelle. Omloop Start aan Coutglles, Statieplaats en straat- Te inpelstraat, Bc-terstraat. Rijs'elstraat, Grimminck- straüt, Bukkerstraat, Rijke Klarenstraat, St lacobs- straat, Meenenstraat, Maarschalk Frencblaan,. Zonne- bekesteenweg, Driézottenstraat, Bruggesteenwëg, Kaai' (tot wegwijzer), Oude Veurnest,raat, Haiglaan, Capïc:r— straat en Smt cplein, (12 maal).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6