RAPH - Tailor VELOSPORT BERICHT AAN HET PUBLIEK LAURE DUMON Opgelet ZWEMKRONIEK CONFECTIES KOSTUMEN en naar maat vanaf 180 frank tot 600 frank in LAATSTE SNIT NIEUWIGHEDEN en Raph. PANNEKOUCKE, Boterstraat, 12 (bij den Crooten Bazar) Y P E R Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid MODES MODEM: 64, Rue d'Elvcrdinghe - straat, 64" YPRES 1 E P E It Een uicuw wcreldrekcrd voor Denemarken. Denemarken schijnt zoo langzamerhand de rol van Holland over te nemen, en de wereldsupprematie op Da mes zwemgeb-ed te veroveren. Thans is het de 15 jarige Inge Sorensen. Analiste in de O. S. van Berlijn, die een nieuw wereldrekord voor Denemarken veroverd heeft. De tijd der 500 m. schoolslag voor Dames, gevestigd door de Japansche H. Mayhatta, in 8'3" 8/10, werd algemeen als bijna onklopbaar aanzien, en toch wist dit 15 jarig meisje dien tijd met bijna 2" te verbeteren, de 500 m. afleggende in 8'1" 9/10. Waarlijk fenomenaal Nog een poging van Fernande Caroen. De Oostendsche zwemster is vast besloten, alle Bel gische rekords op haar naam te brengen. Dat ze daarin gelukken zal, is buiten twijfel, maar volgens mij, heeft ze toch ongelijk, te veel rekordpogingen naeen te doen. Maandag 11. heeft ze daar de gevolgen van ondervon den, toen ze een aanval deed op het rekord der 100 m.. op naam van Mevrouw De Raedemacker, (A.Z.C.) in 1T5" 1/5. Niettegenstaande zij algemeen in staat ge acht werd, dit rekord met tenminste een paar sec. te verbeteren, kon ze niet beter, dan dien tijd te evenaren. Nu, uitgesteld is niet verloren, en na een korte rust periode. zal Oostende een rekord te meer bezitten De Belgische Water-Polo Competitie Deze week ook, werd de Nationale Polocompetitie ingezet. Over het algemeen, zijn de drie gespeelde mat chen normaal verloopen, buiten het feit misschien, dat een afgeteekender overwinning van La Nage St Giues op de nieuw gepromoveerden van Verviers, werd voor zien. De eerste uitslagen luiden R. Verviers Natation La Nage St Gilles 01 R. Brussels .Swimming Club R. Ghent S. C. 44 Racing S. C. Mechelen Kon. Aniwerpsche Z. C. 05 Algemeene rangschikking 1. K. Antwerpsche Z. C. 1 1 0 0 50 2 2. La Nage St Gilies 110 0 1—0 2 3. Ghent S. C. 10 0 1 4^1 1 4. Brussels S. C. 10 0 1 4—4 1 5. C. N. Brussel 0 0 0 0 0—0 0 6. Gentsche Z. V. 0 0 0 0 0—0 0 7. Verviers' Natation 10 10 01 0 8. R. S. C. Mechelen 10 10 0—5 0 Van het lepersehe Front Nu het nieuwe seizoen aan de deur staat, gaan we eens een kleine schouwing houden, der stormtroeoen van Ypres Swimming Club. We zullen dees week maar beginnen met de crawlzwemmers. Het zou niet billijk wezen, als we niet begonnen met Louis Mion. De man uit het land van de Macaroni, was een der eerste zwemmende leden van Y. S. C en houdt dus sedert 1930 de kleuren hoog van onze ge liefde club. Zijn eerste overwinning te leper, dateert uit 1929, toen hij A. Debooser klopte, in den koers, voor behouden aan Ieperlingen. Sedertdien heeft hij zich een mooi eerelijstje bij elkaar gefoefeld, zoowel in vreemde waters, als hier ter stede. Dat Luigi, alias Louiten, van groot nut is, voor de Y. S. C.. zal wel nie mand verwonderen, die den afstammeling van Musso lini kent. Immers, zijn moed is onwrikbaar, en zijn leus Nooit te laat kan als voorbeeld gesteld worden, voor de jonge sportmannen. Daniel Demey. Hier, de man der onbegrensde mo gelijkheden Voor een paar jaar. en nog steeds, was hij de grootste belofte van de Y. S. C. Wanneer die jongen den moed en den wil had van een Louis Mion, bvb., ware het een kampioenDaniel, jongen, geef eens de brui aan het rooken, en traint eens ernstig, gedurende één seizoen, en dan zullen we eens zien Het is te hopen, dat hij dit jaar wat ernstiger weze, opdat hij zou worden, hetgeen hij eens beloofde, nml. de rapste zwemmer van Y. S. C. Ernest Leroy en Priestley Dunn. Ziedaar nog een paar jongens, die beloven Door hun moed en strijd lust, zijn zij reeds op een tamelijk hoog peil gestegen, en kunnen zij zich voorbereiden, om volgend seizoen de Water-Poloploeg aan te vullen. Maurice Busschaert. Nog een kampioen in den dop Dit 14 jarig jongetje zwemt reeds een mooien crawl, en zal stellig binnen een paar jaren, dén kopman zijn der vrije slag zwemmers. Rogisa. OUDERS, OM UW KINDEREN NIET IN GEVAAR TE LATEN VERKEEREN, MOET U HEN ZWEMMEN LATEN LEEREN. MAAKT HEN DAAROM LID VAN YPRES S. C. Deze week was bijzonder belangrijk door het vieren van 1 Meifeesten, waarbij de democratische velosport dan ook ten volle past. Anderzijds gaan de gewone koersen in Frankrijk hun gang en ook de Hoogdag van O. H. Hemelvaart w-as een gelegenheid te meer om, aan renners en publiek* het genoegen te verschaffen van een wedstrijd te kunnen genieten. Waar men echter naartoe gaat met dit te veel aan wedstrijden, welke op den duur zoo een heel leger te been brengen, zal de tijd moeten uitwijzen. Het zal gewis niet in het voordeel der velosport zijn, immers, zooals de gedurige opgroei van het voetbalspel een zulkdanige uitbreiding nam, die de verspreiding van prima krachten in achter lijke elftallen plaatste waar ze, niet ten volle in hun atmosfeer zijnde, dan ook spoedig ontmoedigd werden, zoo ook zal het ten slotte vergaan met de wielrijders- sport, waar het gebrek van samenbrengen der kam pioenen een waardevermindering voor gevolg heeft die dan de inrichting van tweede en derde rangskoer- sen noodzakelijk maakt. Voeg daarbij dat vele eerste klasrenners te gereedelijk hun deelneming inzenden, wanneer ze op voorhand weten niet tegenwoordig te zijn, en daar is het voornaamste kwaad nog te weren, omdat de inrichters, die alles veil hebben om van eens degelijke verdienste te kunnen genieten, na dagen van werk, door het publiek dan worden aangewreven ren ners in te schrijven die hun deelneming niet zonden. Om met het overzicht der uitslagen te beginnen, moe ten wij de daad van een Karei Kaers onderlijnen, die den 1* Meiprijs in Hoboken lospieterde en aldus eer deed aan zijne inschrijving. De Carlo won er onbedreigd met 30 met. voorsprong op Janssens, Kemps, Noens, Claeys en Haeck. Uitslag1. Karei Kaers, de 150 km. in 3 u. 37 m. 2. Janssens Lode (Hoboken), op 30 m.3. Kemps; 4. Noens5. Claeys 6. Haeck 7. Van Hasselt8. Spies- sens 9. Van Iseghe10. Van den Driessche. Aangenomen kleermaker der Spoorwegen Leeraar aan de Vakschool. Wacht niet tot den opslag, geniet nog van de oude prijzen voor de laatste modellen en nieuwigheden. Op aanvraag komen wij ten huize tot op 30 km. - Wij betalen de reis kosten terug aan ieder kooper. Uit reklaam aanvaarden wij de stof. Terzelfdertijd werd in Rijsel de Groote Prijs geloo- pen en. afbrekende met de loffelijke gewoonte van een Belgische zege, ging de Franschman Lemay met de bloemen naar huis, Deman, Vandendriessche. Rosseel en Van Houtte kloppende. Uilslag: 1. Lemay, de 90 km. in 2 u. 20 min. (19 p.) 2. Deman (Belg). 10 p.3. Van den Driessche, 9 p. 4. Rosseel en R. Van Hcutte. 8 p. 6. Van de Pitte, 7 p. 7. P. Maes, 6 p. 8. Gesquiere, 5 p.9. Remi Hendricken en Depocrter, 0 p. 10. Catteeuw, op 3 min.; 11. Buck. Remy Wyants deed tijdens den koers een zoo ergen val dac hij naar het hospitaal diende vervoerd. Zijn toestand is echter heel geruststellend. Zondag werd de Waalsche Pijl verreden, een brok van 290 km. welke Doornijk met Luik verbindt. Hier werd weerom duchtig huis gehouden, om een zeker nog te begeven plaatske te kunnen veroveren voor de Fransche Ronde. Heel prachtig won dan ook een volks jongen. waarop meer dan ooit eens zou mogen gedacht worden, in betrekking met die keuze. Kint. regelmatig als altijd, was 2 Perickel 3'', de kleine Walschot 4<- en Marcel Van Houtte 5C. Uitslag: 1. Adolf Braeckeveldt, op rijwiel Helyett- Splendor, 323 km. in 9 u. 18 min. 6 sec. 2. Marcel Kint, cp 20 meter 3. Perickel. op 7 min. 2 sec. 4. Walschot, cp 7 min. 25 sec. 5. Marcel Van Houtte, op 8 min. 01 sec. 6. Bonduel7. Michieisen8. Garnier. op 8 m. 12 sec. 9. Christiaens10. Moerenhout, op 15 m. In Deurne kogelde Noens den 1<- prijs nipt af in den sprint vóór Alb. Francken, Stant Lauwers, Braspen- ninck en Roosemont. Uitslag1. Louis Noens, 158 km. in 4 u. 31 min. (gem. snelheid 34 km. 900 meter) 2. Albert Francken. cp 10 centimeter3. Constant Lauwers4. Braspen- ninck 5. Roosemont6. Huybrechts, op 3 min. 15 sec. 7. Kemps 8. Van Hassel9. De Cock 10. Deraedt. op 4 min. 40 sec. Te Parijs, in den koers der Polymultipliée of de koers der 4 versnellingen waarin Emiel Decroix startte, won Thiétard, de 153 km. afleggende in 4 u. 45,26 vóór Barral. Benoit Faure. Van Schendel, Salazard, Passat, en Galateau. Miel Decroix viel 2 maal plat en, in zake koersen, weet iedereen dat zelfs 1 bandbreuk volstaat om u volledig uit te schakelen. Uitslag1. Thiétard, in 4 u. 45 m. 26 sec. 2. Barral, op 1 min. 17 3. Benoit Faure. op 1 m. 29 4. Van Schen del Ant., op 3 m. 125. Salazard 6. Passat; 7. Galateau; 8. Gabard 9. Catteau. Karei Kaers won den Omloop van Parijs, de 248 km. afleggende in 6 u. 12 m. vóór Magne, op 1 lengte. Cloarec en Bonduel. aldus zijn forme bevestigende met 2 koersen te winnen in 4 dagen. In Tongeren was het Braspenninckx die er den Grooten Prijs meekaapte vóór De Coster. Van Nek, Van Hasselt en Croon, de 175 km. afleggende in 4 u. 45. In Deinze was Louis Noens de sterkste, met Vanden driessche te kloppen die Dhooge voor deze maal naar de 3'' plaats verwees, de 135 km. aftrappende in 4 u. 15. In den Omloop van de Somme wist Marcel Van Houtte mooi te winnen vóór Ubatz, dien hij in sprint klopte. Fons Ghesquière, eens van ongelukken gevrij waard. reed er 5'' en Miel Decroix was 12«' na band breuk. Toch hebben onze kerels zich prachtig gedra gen en zullen gewis van zich in de komende wedstrij den laten hooren. BIJ DE ONAFHANKELUKEN wist Van Eenaeme den 1" Meiprijs te winnen te Ingel- munster, vóór Volcke, Dewalsche, Demulder en Vande- veegaete, zoodat de West-Vlamingen er op hun kop kregen. Toch, benevens Volcke, mogen we de 8 plaats onderlijnen van Meernhout, die terug in het zadel zit, en nog kan als hij maar wil. Uitslag1. Van Eenaeme Robert, de 105 km. in 3 u. 05 min., op rijwiel Oskar Daefners 2. Volcke. op 2 lengten; 3. Dewalsche, op 22 sec. 4. Demulder, op 33 sec. 5. Van de Veegate, op 1 m. 30; 6. Schatteman 7. Van Wayenberghe 8. Meernhout9. Batslé10. Verscheu ren. In Bellecourt was Sambre de sterkste en vloerde Dockier, Bury en Vandendriessche, de 145 km. afleg gende in 4 u. 37 min. Uitslag1. Sambre, de 145 km. in 4 u. 37 min. 2. Dockier, op 1 lengte 3. Bury, op 3 lengten 4. Vanden driessche 5. Dossy6. Gerst7. Michiels8. Deco- ninck9. Detroch 10. Jacquet. In den baankoers Brussel-Charleroi was Dedonder weer in zijn nopjes en koos op het einde het hazenpad met Depreudhomme, dien hij met 1 lengte vloerde. Een goede kracht, die Dedonder, die de rangen der profs met eere zal aanvullen. Uitslag1. Dedonder Frans, 180 km. in 5 u. 06 2. Depreudhomme, op 1 lengte3. Albert Van Herzele. op 35 sec.4. Voué ,op 1 min. 30 5. Pirmez 6. Saere- mans 7. Coelaert G.8. Van Oppen 9. Leenaerts op 1 m. 55 10. Hageman. op 2 m. 15. In Beverloo was het een junior, Jan Meulemans. die, voor zijn 1° koers in hoogere categorie, zich de weelde veroorloofde alleen toe te k ren. Woets, die er insge lijks zijn 1" kcers deed bij idés, moest lossen door gebrek aan oefening gedurende zijn kampperiode die hij nu daar volbrengt. Uitslag 1. Meulemans Jean, de 145 km. in 4 u. 2 m. 2. Vrydaghs, op 36 sec. 3. Van de Wyngaert4. Con stant Verschueren ,- 5. Schellens6. Van Donink 7. Claes Louis 8. Degroote 9. Verschaekelen, op 100 m, 10. Pol Verschueren, op 45 sec. Van Eenaeme won in sprint te Mechelen tegen ..De- groot. De Borger. Schellens, Verschueren (110 km. in 3 u. 15 min.) In Oostham won Logist vóór Van Oppen. Verschae kelen. Motké. L. Claes, Rayen, de 150 km. in 3 u. 58 min. In Neder over Heembeek won Ritservelde zijn eer sten koers vóór Simaer, Vandergucht. Gers en Lee naerts. de 120 km. afleggende in 3 u. 13. DE JUNIORS reden op 1 Mei in Iseghem, waar Sidon Debusschere de bloemen kaapte vóór Verstraeten, Vanderstuyft en Degryse, de 50 km. afleggende in 1 u. 20. Tevens liepen ze de Ster der Juniors, welke Zondag van Antwerpen naar Deerlijk kwam. Donderdag van Deerlijk naar Wetteren en Zondag toekomende van Wetteren terug naar Antwerpen. In den 1" rit zegevierde de sterke Clautier, dien we verleden jaar in de Ronde van België zoo mooi zagen presteeren en in de De Panne zegevieren. Uitslag1. Maurits Clautier 2. Dauws, op 25 sec. 3. Binnemans 4. Mertens Jozef, op 2 m. 15 s.5. De- backer, op 10 meter6. Verschaeve7. Serneels8. Staelens9. Vandenbroeck Martin. In den 2» rit van de Ster der Juniors was de eer aan Alb. Coninckx, die Van Overloops. Van Melkebeke en Ach. Buysse klopte. Debakker, welke 6'' toekwam, ver overt de leiding, vermits Clautier, favori, zijn guidon brak en veel tijd verloor. De le rit werd afgebold tegen 38 km. 787 m. in het uur en de 2° werd afgelapt aan 39 km. 900 per uur. Voor juniors is dit heel prachtig. De Ronde van België door Yper Op Donderdag 13 Mei rcnd 11 u. 35 trekt deze koers in den 2n rit, zijnde Oostende-Namen, door onze stad. De weg, die door de renners zal gevolgd worden, is de volgende Komende van Brielen, Veurnesteenweg. Capronstraat, Maarschalk Fochlaan, René Colaert Plaats. Statie-, Tempel- en Boterstraten, Groote Markt en Meenen- straat. Maarschalk Frenchlaan naar Meenen. Wij verzoeken de sportliefhebbers de baan te willen vrij houden om, gezien den korten afstand dien vanaf Oostende nog maar afgelegd werd en alles dus een groot peloton laat voorzien, de meeste zekerheid van regelmatig verloop te kunnen schenken aan renners en inrichters. Moge Miel Decroix zijne zege 1936 vernieuwen, dat is ons aller wensch. Denkt erop, Miel GEMEENTE WOESTEN Op Donderdag 20 Mei 1937 GROOTE VELOKOERS voor ALLE BEGINNELINGEN Omlcop 70 km. op zeer goede baan 600 Frank Prijzen Beker Wielemans, voor winnende Club. af te halen In den Vetten Os, bij Bulens Jan. Eerste Prijs 140 fr. en trui Nieuwsblad Tweede prijs 110 fr. en pendulette Top Bronnen dan 80 65 - 50 40 35 25 20 15 10 10 Fr.' Inschrijving In den Os bij Boudry Cam. Aan zet bij Catteeu Gr. Aankomst bij Rousseeuw In de Casino Betaling bij Vandenbussche In de Rijtuig makerij Na de betaling Kostelooze Tombola voor alle inge schreven renners bij Fonteyne Moise In St Eloy Werkaanbiedingen waaraan nog niet voldaan is. 1 behanger-schilder 1 zeer goede snijdster voor sportkleeden en hemden van Weensch model 5 goede vloerleggers (Luxemburg) 2 behangers-plak kers 3 meubelmakers voor plakwerk 1 opzichter- spiegelsnijder 1 dameskapper (zoo mogelijk gelijk tijdig heerencoiffeur) 4 paswerkers en 1 koperslager- 1 goed gereedschap- en matrijzenmaker voor machi naal werk 1 carrosserie-schilder 1 leerlooier- afwerker voor box-banden 3 mouleerders in zand. voor het gieten van mekanieke stukken volgens en zonder model 2 monteerders elektriekers. Alle noodige inlichtingen op het bureel Lange Thou- routstraat. Diensten kosteloos.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6