MUSEE DE GUERRE du Saillant d'Ypres KORTRIJ KSCH E - ONDERLINGE - Brand Leven Ongevallen 8 Distinction Honoritique Gevonden en Verloren Voorwerpen ALLERHANDE NIEUWS VISITEZ LE Binnenlandsche Premieleening 1932 HANDBOOCSCHIETINCEN Hooger Onderwijs WAAR ZIJT Gij HET ZEKERST EN VOORDEELIGST VERZEKERD TE KORTRIJK Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Te!. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn Burgerlijke Stand van Yper Burgerlijke Stand van Langemarck Burgerlijke Stand van Westoutre Le gouvernement francais vient de décerner la medaille d'argent a M. Joseph Claeys, demeurant a Yp res, pour son activité patriotique et les éminents services rendus a la Section des Poilus de France, a Ypres, dont il est le zèlé et dévoué président. Nous lui adressons a cette occasion nos plus sincères félicitations. Gevonden. Zaterdag 1 Mei, door M'' Vanderbeke Rachel, een lederen handtaschje. Maandag 3. door M. Pannekoucke Pascal, een ladder die tegen den muur zijner woning achtergelaten werd. Dinsdag 4, op de vestingen, een groene bril. Door Mevr. Joseph Carpentier, een alpenmuts. Woensdag 5, door M Moenaert Marie, in de Paters kerk, een paar handschoenen en een portemonnaie. Verloren. Zaterdag 1 Mei. door M. Logier Edmond, Hondstraat, een huisdeursleutel. Door M Vermeersch Lucie, St Jacobstraat, een pakje gebrodeerde banden. Zondag 2, is bij M. Bekaert Joseph, Surmontstraat, een rosharig hondje, antwoordende op den naam van Betty, weggeloopen. YPER. Verlies eener belangrijke som geld. Het onderzoek, nopens het geld dat den 27 Maart 11. op de lijn Nieuwkerke-Yper door een trambediende verloren werd. wordt ijverig voortgezet en alles wijst erop, wat ook te wenschen ware. dat het den verhoopten uitslag zal hebben. Alle personen die eenige inlichting, hoe gering ook, daarover zouden kunnen geven, worden vriendelijk verzocht die aan de rijkswacht of aan de politie ken baar te maken. YPER. T wist. Zaterdag avond, tusschen 10 en 11 u„ ontstond er in De Ontvoogding St Jacobstraat, ruzie tusschen de genaamden Verwarde Odilon, Her man Henri en Vrouw Ameloot Pharaïlde, die weldra, na elkander eerst een vloed scheldwoorden naar het hoofd te hebben geslingerd en ten einde argumenten, onderling aan den slag gerochten. Klacht werd inge diend bij de politie, die een onderzoek instelde. Laffe aanrijders. Vrouw Hosten kwam Zondag avend. rond 7 u.. in gezelschap van eenige familieleden per velo van Woesten terug. Gekomen aan de Oude Veurnestraat, werd Vrouw Hosten, die voorop reed, omvergeworpen door een motorijder die in zigzag van uit de richting van Yper kwam en ongestoord zijn weg voortzette zonder zich om zijn slachtoffer te bekomme ren. Een persoon, die langs achter op de duozitting der moto gezeten was, ging zelfs zoo ver de taksplaat der moto met zijn hand te bedekken om te beletten dat het nummer ervan zou kunnen gelezen worden. Vrouw- Hosten werd aan beide beenen gekwetst en haar velo was gansch beschadigd. Een streng onderzoek werd ingesteld om den laffen motorijder te ontdekken. SOLO-SCHLEM. Samedi soir a l'Hötel Continental, le sympathique Depuydt Michel a réussi un solo- schlem, sur tableDix cceurs dont 4° a l'as avec une 3 haute en pique. Ses partenaires étaient Emile De puydt, son oncle, Emile Lefever et Odile Normant. La charmante Dorothée félicita chaleureusement son par- tenaire attitré, qui eut le beau geste d'offrir aux amis un drink bien tassé Nous présentons a notre ami Michel, nos cordiales félicitations. As de pique. BOESINGHE. Lijk opgehaald. Voorbijgangers vonden Woensdag namiddag, omstreeks 3 u., tusschen de Brijke en het eerste sas, omtrent rechtover de Zwaanhofbeek. een velo langs de vaart liggen. Een ongeluk vermoedende, verwittigden zij den vischgarde die op zijne beurt de rijkswacht van Yper ervan op de hoogte bracht De gendarmen kwamen dadelijk ter plaats en, geholpen door den veldwachter, begonnen zij te dreggen op de plaats waar het rijwiel gevonden werd. Na eenigen tijd lang zoeken vonden zij, op onge veer twee meter van den oever, een lijk in het water liggen dat zij bovenhaalden en, met behulp der papie ren welke de ongelukkige bij zich had, vereenzelvigden als zijnde dat van den genaamde Verhoest Maurice, geboren te Brielen, den 18 Januari 1895, gehuwd en thans wonende te Gheluwe. Naar vernomen werd was de man, die gebrekkig was en moeilijk gaan kon, doch goed per velo reed, Dinsdag naar Yper gekomen en had er den nacht bij familie overgebracht. Woensdag morgen was hij om 9 u. ver trokken naar Merckem om er een ander familielid te bezoeken. Met het doel het druk verkeer langs de groote baan te vermijden, heeft Verhoest den weg langs de vaart genomen, wat hem echter noodlottig is geweest. Te oordeelen naar den netzak, die gansch in het voor wiel gedraaid teruggevonden werd, bij zoover dat men verplicht was het velowiel uit te nemen om den netzak los te krijgen, denkt men dat de netzak, die Verhoest aan zijn velo gehangen'had, op zeker oogenblik in het voorwiel zal gegrepen zijn geweest, waardoor de onge lukkige wielrijder ten gronde stuikte en den barm af in het water rolde waar hij jammerlijk verdronk. Het zakuurwerk van Verhoest was om 9 u. 45 stilgevallen, zoodat vermoed wordt dat het ongeluk op dit uur ge beurde. Het lijk van den drenkeling werd naar het dooden- huisje te Boesinghe overgebracht. Een groot aantal nieuwsgierigen volgde de opzoekingen en ook de Heer Burgemeester de Thibault kwam ter plaats. De familie van Verhoest werd met alle omzichtigheid van het jammerlijk ongeval verwittigd. Gaan wij naar het bal Ja zeker, had ik maar een kleed. Maar dit kleed hier, herverfd met de Verfstof Coloro, zal schooner zijn dan een nieuw. Vraag dus aan uwen drogist een pakje Coloro. GHELUVELT. Inhuldiging eener vlag. Zondag laatst was gansch de gemeente in feest ter gelegenheid der inhuldiging der nieuwe vlag van den plaatselijken bond der Kroostrijke Gezinnen. Het feest begon om 9 u. 30 met een ontvangst ten gemeentehuize, waarna in stoet naar de kerk getogen werd om er de plechtige Hoogmis bij te wonen. E. H. Vermaut, pastoor-deken van Yper, bijgestaan door E. H. Ingelram, pastoor der parochie, wijdde de nieuwe vlag, gift van Mej. Keingiaert de Gheluvelt, terwijl Z. E. Heer Kanunnik Quaghebeur, superior van het Klein Seminarie van Rousselare, na het Evangelie een treffénde kanselrede hield. Tijdens de feestvergadering, die volgde, werd het woord gevoerd door de Heeren Depraetere, Lemaveur. Bouquillon en Van Elslande. Om 12 u. 30 had er een gezellig noenmaal plaats tij dens hetwelk verscheidene heildronken werden inge steld. en te 3 u. doortrok een machtige optocht, rhet tal van vlaggen en afvaardigingen die van heinde en verre gekomen waren, de kom der gemeente. Dit uiterst welgeslaagd feest eindigde met een alge- meene vergadering waarop de Heeren Depraetere en Allewaert het woord voerden, met talrijke muziek- concerien door de deelnemende maatschappijen uitge voerd en met een grooten ballonwedstrijd voor de kin- eieren. LANGEMARCK. Messengevecht. Eenige man nen kregen Zaterdag avond, rond 8 u., op de Nieuwe Plaats alhier, ruzie ondereen en lagen weldra aan den slag. Op zeker oogenblik trok een der vechters zijn mes en bracht hiermede een steek toe in, den nek van den 35 jarigen Van Acker Henri, gehuwd en te Langemarck wonende. De gekwetste werd in de herberg In Cana da binnengedregen en ontving er de eerste zorgen van een bijgeroepen geneesheer. Vervolgens werd hij naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper overgebracht, a.waar zijn toestand geruststellend bevonden werd. De r ks wacht heeft een onderzoek ingesteld om den mes- senheld te ontdekken. GHELUWE. Verkeersongeval. De 25 jarige Van- dewalle Ernest, wonende Barakkenwijk te Rollegem- Kapelle, kwam Zaterdag, rond 6 u. 's avonds, per velo van een schieting uit Gheluwe terug. Aan de wijk Ter Hand gekomen werd hij, bij het oversteken der baan, verrast door de auto van M. Lozie Armand, van Rous selare. De wielrijder werd ten gronde geworpen en aan het achterhoofd en de lenden gekwetst. Zijn velo was gansch ontredderd. Aanrijding. Dinsdag namiddag, rond 4 u.. aan den heek dar Meenenstraat, werd de auto van Buysens, die zich naar Meenen bega!, 'langs achter aangereden door een andere autc- bestuurd door Merckx. De schok -vas vrij hevig, doch gelukkiglijk waren de inzittenden niet gekwetst. De autos echter waren zwaar beschadigd De rijkswacht van Meenen kwam ter plaats het noodige onderzoek doen. PASSCHENDAELE. De moordenaar Joye voor liet Assisenhof verzonden. De 38 jarige Joye Achille, v.-cnende op de Mosselmarkt, beticht van. zooals wij het destijds hier breedvoerig vermeld hebben, in den nacht van 7 op 8 Februari 11. doodslag gepleegd te hebben op den 17 jarigen Depuydt Roger, zijn gebuur, ver scheen deze week Dinsdag voor de Kamer van inbe schuldigingstelling van het Hof van Beroep van Gent. Daar het onderzoek in deze zaak thans volledig ge ëindigd is, werd de dader Joye door de Kamer van inbeschuldigingstelling wegens doodslag voor het Assi senhof van West-Vlaanderen verzonden. LA MEILLEURE COLLECTION QUI EXISTE DE GRANDE REPUTATION MONDIALE compiétée en 1937. OUVERT TOUS LES JOURS En face des Halles EntréeRue du Verger. Trekking van 24 April Zaterdag 24 April had in de Nationale Bank te Brussel de 62' trekking plaats van de vertrou- wensleening 1932 met loten Reeks 127.610 wint 250.000 frank. Winnen 25.000 frank 105956 107067 113690 117205 130525 133549 145140 160552 164229 175136 183844 191587 195728 214589 221272 230719 232279 238721 246870 247790 253109 264634 266834 279614 283186 Elke definitieve obligatie, behoorende tot een uitgekomen reeks heeft recht op één tiende van het lot. STAANDE PERS ZONDAG 9 MEI 1937 Om 2 1 uur WATOU Oppervogel 150 fr.Twee zijd vogels van 75 fr. Twee kallen van 35 fr. Kleine vogels 20 fr. Boven de 75 kleine afgeschoten vogels al pri- més van 25 fr. Inleg 25 fr. Om 2 1 uurSTADEN Oppervogel 80 fr. Twee zijd vogels van 40 fr. Twee kallen van 25 fr. en 86 kleine vogels van 15 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 fr. 50. Om 2 1 uurZILLEBEKEOppervogel 60 fr.Twee zijdvogels van 30 fr. Twee kallen van 20 fr. 25 primés van 12 fr. en 15 vogels van 10 fr. voor 50 schutters. Boven de 50 schutters vogels bij van 12 fr. Inleg 13 frank. Om 2 uur: ZONNEBEKE Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels van 40 fr.Twee kallen van 20 fr. en 35 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Boven de 50 schutters alle drietal een primé van 20 fr. ZONDAG 16 MEI 1937 (Sinxen) Om 2 uur MERCKEMOppervogel 80 fr. 2° Opper vogel 50 fr.Twee zijdvogels van 40 fr.Twee kallen van 20 fr.Alle vijftal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 14 fr. Zonder aftrek. Om 2 1 uur GHELUVELT Oppervogel 60 fr.Twee zijdvogels van 30 fr.Twee kallen van 20 fr.20 vogels van 12 fr. en 20 van 10 fr. voor 50 schutters. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. Inleg 13 fr. Om 2 J uurVLAMERTINGHEOppervogel 70 fr. Twee zijdvogels van 35 fr.Twee kallen van 20 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. MAANDAG 17 MEI 1937 (2' Sinxendag) Om 2 ur: WOESTEN Oppervogel 100 fr.Twee zijdvogels van 50 fr.Twee kallen van 25 fr.30 primés van 15 fr. Inleg 13 fr. 50. Kleine vogels 10 fr. Voorbereidende Proeven. Bekrachtiging van Middelbare studiëngctuigschriftem. De Afgevaardigde van de Regeering zal, in het Pro vinciaal Bestuur (bureel 12) te Brugge, van 9 tot 12 uur. Zon- en feestdagen uitgezonderd, de kandidaten op schrijven die de tot hoogere studiën voorbereidende proef wenschen af te leggen, en de middelbare studiën getuigschriften (hoogere graad) ter bekrachtiging aan vaarden 1°) voorbereidende proeven (1" zittijd) van 15 tot en met 25 Juni a. s. 2°) voorbereidende proeven (2- zittijd) van 4 tot en met 14 Augustus a. s. 3°) overleggen van de getuigschriften van 1 tot en met 10 Juli a. s. Schriftelijke aanvragen om inschrijving worden streng geweigerd. Bij elk verzoek om inlichtingen, tot den afgevaardig de gericht, moet een postzegel^ voor het antwoord wor den gevoegd. HandelsregisterKortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot" het van den 1 tot den 7 Mei 1937. Geboorten Wouters Roger, Veemarkt, 23. Gryson Noël, Dickebuschsteenweg. 188. Warembourg Rejane. Recollettenpoort. 5, van Waasten. Vandenbulcke Diana, Maarschalk Haiglaan. 114. Becarren Suzanne, Recollettenpoort, 5, van St Jan. Roose Lucien, Mee- nensteenweg, 163E. Pyck Willy, Tegelstraat. 39. Smagghe Marie-Thérèse, De Haernestraat. 30, van Nijvel. Deltombe Gerard, M. Haiglaan, 116F. Huwelijken Goossens René, landwerker, te Noord- schote en Caesemaecker Joanna, pelsenbewerkster, te Yper. Segers Lambertus, autogeleider en Bartier Georgette, z. b., beiden te Yper. Carpentier Huber- tus, kok en Morel Alicia, fabriekwerkster, beiden te Yper. Milleville Arthur, tabakbewerker en Adam Margareta. haarkapster, beiden te Yper. Milleville Emile. daglooner, te Wytschaete en Wolff Angela, fa briekwerkster, te Yper. OverlijdensJacques Henricus, 67 j., gepension- neerde, echtg. Devos Maria-Ludovica. Maarschalk Haig laan. 32. Declercq Gustavus, 74 j., z. b., wed. Van- assche Juliana, Meenensteenweg, 11. Simpels Eugenie, 79 j.. z. b.. ongh. Dickebuschsteenweg. 142. Leupe Louis, 29 j., steenkapper, echtg. Rouserez Maria, Hoorn werk, 57. Moulaert Joseph, 74 j„ gepensionneerde, echtg. Martin Petronille, Korte Thouroutstraat, 12. Duthoo Joannes-Baptista, 50 j„ timmerman, echtg. Tijd- gadt Eugenia. Meenensteenweg, 32. De Breyer Philo- mena, 76 j., z. b., wed. Dehollander Julien, Zonnebeke- steenweg, 46. Vandamme Cyrillus, 67 j.. bakker, echtg. Grouset Helena, Meenensteenweg, 139. Legrand Leon. 70 j., landbouwer, wed. Parret Felicie, Kemmelstw., 4. Huwelijksbelofte Georgius Desmet, werktuigkundige, te Yper en Alida Watteny, werkster, te Coolscamp. MAAND APRIL 1937 GeboortenGesquiere Robert, z. v. Gesquiere Maria. Vanacker Beatrice, d. v. Henri en Debruyne Magda- lena. Deroo Paul, z. v. Gaston en Vanheulebrouck Adrienne. Huwelijken: Derek Maurice en Maes Pauline, alhier. Vandamme Joris, te Poelcapelle en Dewachter Su zanne, alhier. Pype Leonard, te Houthulst en Tanghe Irma, alhier. Liefooghe Richard, te Voormezeele en Verschoore Margareta, alhier. Wallays Prudent, te Ploegsteert en Vanhove Maria, alhier. Overlijdens: Pinteion Guido. oud 2 j., z. v. Joseph en De Vcogt Clara. Lalleman Maurits, 28 j., z. v. Je- room en Vanderjeugd Zenobie. Brackenier Maria, oud 33 j., d. v. Oscar en Platteeuw Louise. van 1 Januari tot 1 Mei 1937 Geboorten Matton Dina, d. v. Gerard en Vandromme Maria. Knockaert Lucien. z. v. Germain en Lahousse Margr. Cornette Gerarda, d. v. Julien en Indevuyst Margr. Malfait Maur., z. v. Gaston en Decaestecker Valentine. Cools Monique, d. v. Cyrille en Vanler- berghe Maria. Crabeels Daniël, z. v. Julien en De- berdt Maria. Knockaert Yvette. d. v. Gerard en Rassalle Agnes. OverlijdensOzeel Henri, 82 j., wed. Ryon Virginie. Dequidt Melanie, 77 j., wed. Verbeke Francies. Deweerdt Lucia, 62 j., wed. Cossey Camiel. HuwelijkenBreyne Joris en Caulier Maria. Cousin Oscar en Duhayon Maria. HuwelijksbelofteLiefooghe Andreas en D'huysser Albertine.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 8