CORNETTE FRERES L'ARSENAL LES LAINES DE FILATURE DE L'ARSENAL, S. A. Ypres GOEDT I koelkasten hen gebruik FOURCHE DOR Boterstraat, 13 Y P E R VROUWEN - RUBRIEK Bezuinigen. x Wenken. Transports et Déménagements Place de la Care - YPRES Favorisez l'lndustrie Beige en employant Bevoordeeligt de Belgische Nijverheid en gebruikt Elles sont entièrement fabri- quées en Belgique. Et sont IRRÉTRÉCISSABLES et GRAND TEINT. Zij zijn gansch in België vervaardigd. Zij KRIMPEN NIET IN en veranderen niet van kleur. voordeelen der H.M.V. koelkasten Matige prijs. Gering stroomverbruik Zeer ruim en zeer geriefelijk, Geruischloos en onverslijtbaar mechanisme. De groote Romeinsche redenaar Cicero zeede het reeds Spaarzaamheid is een groot inkomen Deze woorden, die nu ongeveer tweeduizend jaar geleden tot het voIk gericht werden, blijven heden ten dage nog steeds hun volle waarde behouden. Want het inkomen bij veel huisgezinnen is geenszins overdreven, zoodat men er werkplijk zuinig moet mee omgaan wil men ermee rondkomen, wil men ermee de twee eindjes aan mekaar kunnen knoopen. Immers de huishuur moet regelmatig en stipt be taald. Er zijn levensmiddelen aan te koopen, linnen, kleederen, huisgerief. De electriciteit, het gas, het water, de kolen, de belastingen, enz... enz... verger, een hoop geld. Daarenboven men moet al een keertje iets extra hebbeneen tooneel- of cinemavertooning, een pakje tabak voor den man, een glaasje bier, een uitstapje. En maar steeds moet er betaald worden, al tijd van 't kleine inkomen. Voor vele huismoeders is het dan ook een ware akrobatentoer om met het inkomen rond te komen. Zelfs dan nog wanneer er heelemaal geen bokkespron- gen mee gebeuren. Aldus is het dan ook noodzaak iedere post van onze uitgaven, steeds vooraf, goed na te kijken, en wel te overwegen of die of die uitgave niet verminderd kan worden. Daarover zijn alle huisvrouwen het zeer zeker eens, omdat zij er door de werkelijkheid toe verplicht wor den. Toch zijn er nog vele menschen, die luidop in alle ernst beweren Jawel, we moeten zuinig leven, maar op het eten kunnen wij niet bezuinigen. Wij mogen noctt willen, ons in 't voedsel niets te kort doen Nochtans ook inzake levensmiddelen kan er heel wat bezuinigd worden, zender daarom onze gezondheid te benadee- ligen Jawel op den post «voeding» kan en moet wellicht bezuinigd worden. Zeker, het voedsel moet aan dezelfde eischen blijven voldoen. Alle stoffen, die 't lichaam noodig heeft, moeten er in voldoende hoeveelheden in voorkomen, de smaak moet uitstekend blijven, en er moet evenveel afwisse ling als voorheen blijven. De vermindering der uitgaven begint natuurlijk bij de dure voedingsmiddelen, die geheel of gedeeltelijk vervangen worden door meer voordeelige en toch goede artikelen. Bijvoorbeeld, we vervangen de dure oesters, zalm, kreeft en taling door garnalen, mosselen, schelvisch of schol. Dure vleeschsoorten als kalfshaas. chateaubriands en gerookte tong door rosbief, lappen, carbonaden en diverse worstsoorten. In plaats van dure slagroompuddingen maken we zetmeel- of vruchtenpuddingen klaar. Om 'n soep of saus witter te maken, melk in plaats van - room mee koken. Voor de bereiding der spijzen vervangen wij de roomboter door mélange. Bouillon voor soepen en sauzen, en voor het maken van allerlei schoteltjes trek ken we gewoonlijk van vleesch. Men bekomt eveneens zeer goede resultaten met vleeschextract, ingedampten bouillon, waardoor de prijs aanmerkelijk daalt. Daar voor zullen we bij voorkeur 't Liebig vleeschextract ge bruiken, dat zuiver ingedikt vleeschnat is. Verders kan er over 't algemeen heel veel gespaard worden op koekjes, gebak, bonbons, enz. Ook op de alcoholische dranken. Aldus kan een huisvrouw met wat overleg heel wat bezuinigen ook op het voedsel en 't mogelijk maken dat het inkomen heel goed gebruikt wordt, ja dat er van 't weinige nóg wat op zij kan gelegd worden als kostbare spaarcenten. Sleutels met een hol gedeelte uitkuischen. Sleutels met een hol gedeelte zijn soms na een tijdje" zoodanig bevuild dat zij hun dienst niet meer doen. Het komt er alsdan op aan het stof en vuil dat zich in de holte ophoopte te verwijderen. Met een haak- of breihaak helpt dit niet voldoende. Hoe dan te werk gegaan Wij prikken een groote naald aan een kurk, én het andere uiteinde van de naald maken wij gloeiend boven het gas. Dit gloeiende naaldgedeelte WOrdt in de vuile holte gestoken van den sleutel, waardoor het vuil verkoolt. Dan heeft men slechts door-kloppen 't verbrande vuil te verwijderen. Vingerafdrukken op geverfde deuren neemt men het best af met een doekje, waarop petroleum is gedrup peld. Daarna met een doek, die in het heet watér is uitgewrongen, waardoor tevens de lucht verdwijnt. Vochtige keldervloer. Indien de keldervloer veelal vochtig is, en moet uitgedweild worden, dan bestropie men den vloer eens met goed droog zand. Laaj,74it j een half uur liggen en veegt het daarna met een bgzspa bijeen. Het vocht is in het zand getrokken, en bij het vegen waait geen stof op. Dit werk gaat vlugger dan dweilen, en is ook aangenamer. Men kan het geelworden van witzijden blouses, on derjurken en andere kleedingstukken voorkomen, door na het wasschen ze te spoelen in water, waarin een scheutje melk werd gedaan. M. B. G. tWWWWBIWWHUWWWWWMWWWglWWWWW par Voiture ou Auto - tapissière Cars de 20 - 30 - 50 personnel. AUTO DE LUXE pour toutes cérémonies et excursions. Téiéphone N" 50 o Maison renommée depuis longue date, et se tenant la disposition de ses clients jour et nuit. Tous ren- seignements pour le déménagement pour l'étranger. Oud bekend huisstelt zich ten alle tijde, dag en nacht ter beschikking van de kalanten. Alle inlich tingen ovet het verhuizen naar den vreemde. Demandez les a votre fournisseur. La maison ne vend pas aux parti- culiers. 3 Vraagt die saijetten bij uwen gewonen leveraar. Het huis verkoopt niet aan bijzonderen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 11