VELOSPORT G. Vangheluwe= Berten LAURE ÖUMON tpersche"v^^xlkrontek modes modem G Kermis der Statie- en Tempelstraten VELOKOERS voor Beginnelingen Voor uwe Betonal sluitingen en den aankoop van Htovekolen wendt U tot het Huis Haiglaan, 33, Yper Tel. 417. Spoedige bediening 64, Rye d'Elverdinghe - straat:, 64 YPRES IEP ER Deze week was heel belangrijk voor de sportliefheb bers. gezien de Derby der baan. of Bordeaux-Parijs, werd geloopen. d:e steeds nog aanzien wordt als den lastigsten en hardsten koers en van het menschelijk organisme ontzaglijk vele inspanning eischt om dezen koers tot een goed einde te brengen. Daaruit spruit voort dat velen voor de taak niet blijken opgewassen te zijn. eerder voor de vlucht worden voorbehouden, of alhoewel goed in koersen van langen adem, zich aan de rol van de moto niet kunnen gewennen. Anderzijds laten de konstrukteurs slechts dezen aanzetten, waar mede zij alleszins niet een schijn van kans hebben, maar bijna de zekerheid, omdat de onderhoudskosten en het op hoogtepunt brengen van zulk een deelname, een fabelachtige som vertegenwoordigt. Benevens dus de Franschen Lapébie. Noret, Benoit Faure. Debenne, Speicher. Auvitle, Thiétard waren ook de twee Belgen Bonduel en Somers in den dans ge wikkeld door hunne konstrukteurs. Vermits we reeds sedert Zondagavond den uitslag kennen haasten we ons aan Jef Somers onze hartelijke gelukwenschen toe te sturen, temeer dat menigeen nog al twijfelachtig was gezind tegenover zijn kans voor deze harde proef. Alle sportmannen kenden immers aan Frans Bonduel door de ondervinding die hij in de laatste jaren in dezen koers had opgedaan, eene prima kans toe, verhoogd door de glansrijke forme die de Baesrodenaar in de laatste tijden ons had laten zien. Hier werd de bewering van Ronsse bewaarheid, dat deze koers moet geloopen worden met iemand die hem nooit deed én van afstand én lastigheid geen benul weet. Immers. Ronsse kent er ook iets van, gezien hij dezen koers 3 maal won, waarvan door hoogeraange- haalde redens, de eerste maal de beste was. Somers won dan ook, nadat Bonduel van in de eerste 100 km. werd uitgeschakeld, en Somers zelf op het laatste de aanvallen moest afslaan van Thiétard die rond de 400 Km. 30 minuten achterstal tellende tot op 300 meters was genaderd, alswanneer hij viel op 15 km. der aankomsi. Ging de Franschman het halen Wij betwijfelen het sterk, omdat Somers in dien tusschentijd een afwachtende houding had genomen, gelet op zijn grooten voorsprong, maar zoodra hij Thiétard op de hielen wist, vloog hij letterlijk naar het Prinsenpark. Uitslag: 1. Somers Jef, de 572 km. in 12 u. 46.55; 2. Thiétard. 12.48 3. Benoit Faure, 14.20 4. Debenne, 14.48. In Parijs-Valenciennes, waar Ghesquière en Decroix deelnamen won de Harelbekenaar Defoort, vóór Hor ner, Marc Van Houtte, Dubois, Disseaux, Noël De- clercq en Legrand. Fons Ghesquière eindigde 8' in 5 u. 23 m. na 2 maal te zijn plat gevallen volgens de ver slagen. Prachtig gereden, want den dag van heden moet men het werkwoord rijden in alle tijden en wij zen kunnen vervoegen om zulke prestatie te leveren. Doe zoo voort, Fons, en wellicht een nieuwe zege. Miel Decroix is door ongelukken uitgeschakeld geworden, want Miel kan ook, met de huidige forme, gewis dicht eindigen. Uitslag1. André Defoort, 198 km. in 5 u. 20 m.2. Horner, op 1 wiel3. Marcel Van Houtte, op 1 lengte 4. Dubois 5. Disseaux 6. Noël Declercq 7. Legrand, allen wiel in wiel8. Ghisquière. in 5 u. 23 m.9. Maze- rac10. Vlaemynck. In Heyst-aan-Zee won Duerloo in prachtstijl vóór Rog. Vandendriessche en Palmans. De eenige verras sing was Dhooge de 5» geplaatst te zien ex-aequo met Cavé en Heirnaert, in plaats van eeuwigen 2". Romain Maes deed er zijn heroptreden, en liep er eervol 8e ex-aequo. Uitslag 1. Duerloo Louis, de 135 km. in 3 uur 45 min.; 2. Vandendriessche Rog., op 1 wiel3. Palmans4. Janssens Louis5. gelijkCavé, Heirnaert, Dhooge 8. gelijk Paeppens, Verdyck, Maes Rom., Dufromont, Van Loock, Hermie, Maes Pol, Dekee, Van Ighem, Spiessens, Leroisse, Francken. In Zinnik kwam Demeersman alleen toe in het baan- kampioenschap van Henegouwen, alzoo zijne schoone zege bevestigende, behaald in het Kriterium van Troyes, acht dagen geleden. Coelaert, 9* aangekomen, en 1' Henegouwer werd dus kampioen der provincie. Nog al verre gezocht, niet waar, naar die 9e plaats. Uitslag 1. Demeersman Ph., de 210 km. in 5 u. 53 2. Hardiquest, op 150 met.3. Tersago, op 1/2 wiel 4. Vissers 5. Houbrechts 6. Segers René7. Loopmans Jef8. Depoorter J., op 30 sec.9. Coelaert, op 3 min.; 10. Gérard Leop., op 4 min.11. Thys, op 5 min12. Coppens, op 6 min. In Baarle Hertog kon Karei Kaers nogmaals zijn uit zonderlijke sprinterskwaliteiten laten gelden met er den 143 km. koers te winnen vóór Dictus, die er terug boven op schijnt, de jonge Van Amsterdam, Duerloo en Neuville. Uitslag1. Kaers, de 143 km. in 3 u. 35 min. 22 sec. 2. Dictus 3. V. Amsterdam4. Duerloo5. Neuville 6. Van Hassel7. Geysen8. Croon9. Deryck10. Deloor. DE ONAFHANKELIJKEN Zondag ging het kampioenschap van België door der onafhankelijken waarin Dedonder, Dewalsche, Van Eenaeme, Van Oppen, Pirmez en Max Harmand wer den aanzien als de meest kans hebbenden op den titel. Doch het was Albert Van Ritservelde die won, en met 2 min. 37 sec. voorsprong op Carrier. Voor de derde maal mocht hij de driekleurige trui omgorden, na deze der beginnelingen in 1935 en deze der juniors in 1936 veroverd te hebben. Dat zijn prachtdaden die nog nooit werden verwezenlijkt. Uitslag1. Ritservelde Albert, de 149 km. 600 m. in 4 u. 12 min. 20 sec. 2. Carrier, op 2 m. 37 3. Van Stiche- len 4. Anciaux 5. Joly 6. Van Horenbeek 7. Jacquet, allen wiel in wiel8. Giltay, op 2 m. 58 9. Deceu- ,aer. op 3 m. 05 10. Vande Binderie. In La Madeleine wist Alb. Van Daele, die destijds als den nieuw opkomenden Jef Demuysere werd be stempeld, eene mooie zege te halen met Lemay in den sprint te vloeren. 7e was Meernhout, waarvan het aan de sportliefhebbers veel plezier zal hebben gedaan te weten dat hij opnieuw zich erop toelegt. Uitslag 1. Van Daele, 120 km. in 3 u. 45 m.2. Le may, op 3 lengten 3. Majorscili, op 150 met!4. Pau- lisiac, 3.53.12 5. Vandenberghe, 3.54 6. Bertelot 7. Meernhout8. De Keerschieter9. Deduyn10. Cle ment. DE JUNIORS In het nabije Reninghelst. waar de ijverige Alb. Bafcop, aan het hoofd van een wakkere club telken jare het Cyclo Cross Kampioenschap geeft te Westotr- ter, ging een welgelukte janiorskoers door, waarin zooniet het getal, dan toéh de kwaliteit aanzette. Deze koers, waarin de 18 jarige Vitse van Poperinghe zijn debuut deed als junior werd voor dezen jongen veel- belovenden renner een prachtdebuut en hij haalde er dan ook zijn 1' zege voor René Van Houtte van Lauw3 en 1 min. 57 sec. voor Jan Deman en Sercu, die noch tans geene dutsen zijn. Bravo Valère. de streek is een goed renner te rijker. Zoo voortdoen Uitslag: 1. Vitse Valère, 100 km. in 2 u. 49 min. 2. Van Houte René. op 1 lengte 3. Deman. op 1 min. 57 sec.4. Sercu. op 4 lengte 5. Demolder, op 1 lengte 6. Paepe 7. Declercq 8. Lingier 9. Dedekker 10. Van Roose, op 5 min. Sprinter. o STAD YPER MAANDAG 7 JUNI 1937 om 17 uur 30 beneden de 18 jaar (30 Km.) 300 Frank Prijzen Verdeeld als volgt1' Prijs 70 fr. 2"' Prijs 60 fr. 3' Prijs 50 fr. Verders 40 30 20 10 10 -r 5 en 5 frank. WegwijzerVeurnesteenweg, Wegwijzer. Kaai. Dix- mudestraat, Markt. Boter-, Tempel- en Statiestraten (10 maal). Inschrijving «Au Champ de Mars bij Vermeersch Vertrek om 17 uur 30 in cfe Tempelstraat Aankomst aan de Doorgangstraat Prijsdeeling bij Henri Vandenberghe «In Sebastiaan». De koers gaat door met de welwillende medewerking van de Veloclub der Statiestraat Vereenigde Sport vrienden Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de ge- beifrlijke ongevallen. Beste kwaliteit Genadige prijxen De Jaarlijksehe Algemeene Vergadering van C. S. Y. Verleden Zaterdag avond had in het lokaal Hotel Continentalde jaarlijksehe algemeene vergadering plaats van C. S. Y. Nadat de voorzitter, heer V. Seys, de aanwezigen, waaronder vooral de jonge spelende leden flink ver tegenwoordigd waren, om hunne talrijke opkomst be dankt had. las de heer J. Janssens, secretaris, een zeer belangwekkend en omstandig verslag voor, over de werking van het bestuur en de prestaties van de ver scheidene ploegen gedurende het verloopen voetbaljaar. Vervolgens gaf de schatbewaarder heer Indevuyst. een overzicht over de inkomsten en uitgaven van de club, waarvan de financieele toestand er weinig schit terend uitziet. Daarna werd overgegaan tot de herkiezing van 10 leden van het bestuur. Het mandaat der uittredende le den. de heeren Baete E., Beddeleem Eug., Blootacker A.. De Plancke Am., Janssens J., Renson R.. Souxdorf R., Vanwichelen M„ Ververeken H. en Vandenabeele J., werd met algemeen handgeklap vernieuwd. De heeren Hollebeke Fl. en Vanderbauwhede M. werden, eveneens met handgeklap, in vervanging van twee ontslagnemende leden verkozen. Vervolgens werd een lange bespreking gehouden om trent de schikkingen te nemen voor het aanstaande seizoen. De Voorzitter deed een warmen oproep tot de leden opdat eenieder zijn penning, hoe gering ook, zou bij brengen voor het kadettenfonds. Gezien den slechten toestand van de kas, werd beslo ten dit jaar, het verleenen van kleedij en schoenen aan de spelers tot een minimum te beperken, doch in ver gelding dezer opoffering zou voor alle spelers een reis naar een interessante internationale match ingericht worden. Er werd ook heel in 't bijzonder aangedron gen opdat de spelers vóór en binst het aanstaande sei zoen ernstig zouden trainen. Binnen kort zullen de dagen bepaald worden, voor behouden aan de oefening van elke categorie van spe lers. Om vooruitgang te maken is het noodzakelijk te trainen en vooral doelmatig te trainen. Daarom wordt beroep gedaan op den goeden wil van alle spelers om regelmatig op die dagen aanwezig te zijn en de oefe ningen, door de oefenmeesters voorgeschreven, stipt te volgen. In alle groote clubs is een strenge en doel matige training verplichtend en hun uitslagen zijn het onweerlegbaarste bewijs, dat dit middel het eenige is om vorderingen te maken. De voorzitter kondigde nog aan dat verscheidene spelers, die aanstaande jaar niet meer zouden optreden, na jarenlang met hart en ziel de rood-witte kleuren verdedigd te hebben, in een eerstkomende algemeene vergadering zouden gevierd worden. De vergadering sloot in de beste stemming en een ieder nam zich voor, elk naar zijn middelen, het zijne bij te brengen opdat C. S. Y. in het aanstaande seizoen de beste uitslagen moge verwezenlijken. Verslag van den heer Secretaris over het Voetbaljaar 1936 - 37 Mijne Heeren, Zooals tókken jare heb ik de eer en. het genoegen het verslag of in andere woordén dénhandel en wandel van onze geliefde club voor te dragen. Het Bestuur vergaderde dertien maal en het selec- tiecomiteit zeven en dertig maal'. Voor de leden en spe lers die het aanbelangen of soms vragen of ..inlichtingen begeeren, zetelt het Bestuur gewoonlijk den eersten Dinsdag van iedere ma^nd. - Onze kleuren betiaatderl de elfde plóats op* i4' in tweede 'deeling,, de tweede plaats op 12 in derde Speciao 'i zesde jTaat'^ !dp'-9' rn juniors, de Vijfde plaats op 11 in scholieren, de zesde plaats op 9 in knapen. Volgen nu de verrichtingen van iedere ploeg 1935-36 9 26 10 14 2 45 70 22 p. doelgemiddelte 0.64 1936-37 11' 26 7 15 4 50 62 18 p. doelgemiddelte 0.80 Rekening houdend met den 5-0 uitslag van de match tegen Iseghem, die in aftrek komt van bovengemelde cijfers, dan bekleedt ons elftal voor wat het aanteeke- nen der doelen betreft de elfde plaats, voor wat de verdediging aangaat de zesde plaats. Van de 7 over winningen behaalden wij er vijf thuis (Panne. Stade Moesereen. R. S. Waereghem, Lauwe, Ingelmunster) en twee op verplaatsing (Middelkerke,"P&nne). Wij leden zes nederlagen voor eigen volk (Iseghem. Knocke, Sweveghem, Stade Kortrijk. F. C. Roeselare. S. K Roeselare) en negen op vreemd veld (Waereghem Sn., Stade Kortrijk, Lauwe. F. C. Roeselare, S. K. Roeselare, Iseghem. Stade Moescroen. Knocke. Sweveghem). Van de drawn's of gelijke spelen werden er twee thuis ver wezenlijkt (Waereghem Sp., Middelkerke) en twee op verplaatsing (Ingelmunster. R. S. Waereghem). De ontmoetingen dezer afdeeling vergden de diensten van 24 spelers, namelijk Margonneau (26), die al de matchen meêspeelde. Ollivier (25), Bourdeau. Gauquie, Dechièvre. Deplancke (23). Cherchye (22), Vandamme E. (21), Vanlimburg (20), Molein, Vanderbauwhede (15), Rotru (12), Beddeleem (8), Devloo, Gryffon (6 Ververeken (5), Litière, Versavel (3), Depuydt. Ver sailles A. (2), Dehaene, Dumalin Maurice. Ossieur, Vuylsteker (1). Wij kregen drie strafschoppen te ne men. waarvan twee in doel omgezet werden en één gehouden. Tegen ons werden er zeven penalty's geflo ten, waarvan drie gehouden werden, drie binnenvlogen en één op den paal terecht kwam. De doelen op ons actief werden door de volgende spelers aangeteekend Molein (10), Ollivier (9), Vanlimburg (8), Beddeleem (6), Cherchye (5). Vanderbauwhede (5), Dumalin Maur. (2). Ververeken (2), Depuydt (1), Vandamme (1). Tegenpartij (1). Daarin werd rekening gehouden van het doel tegen Iseghem aangeteekend. In de vriendenmatchen telt tweede één gelijk spel tegen Vlissingen (3-3), één overwinning met 8-0 tegen een Engelsch elftal te Komen, één nederlaag met 6-2 tegen F. C. Komen, deze laatste medegerekend en voor zooveel wij de opstelling van de gezonden ploeg als deze van tweede mogen noemen. Derde Speciaal eindigde het seizoen met de vol gende cijfers 1935-36 4 16 8 5 3 51 24 19 doelgemiddelte 2.12 1936-37 2e 22 17 3 2 112 37 36 doelgemiddelte 3,02 Van de 17 overwinningen werden er tien thuis be haald (Poperinghe, A.A. Moescroen, Deerlijk. Stade Kortrijk. S, V. Kortrijk. Kortrijk Sp., Heule. Harel- beke. Meenen en Wevelghem door forfait), en zeven op verplaatsing (Heule, Harelbeke, Wevelghem, Stade Moescroen, Poperinghe, A.A. Moescroen, Deerlijk). De drie nederlagen werden ons buiten huis toegediend door (S. V. Kortrijk. Kortrijk Sp., Meenen). zoodat Speciaal op eigen terrein ongeslagen het seizoen ten einde gespeeld heeft. De twee gelijke spelen werden tegen Stade Moescroen thuis en Stade Kortrijk op verplaatsing verwezenlijkt. Niet min dan 29 verschillende spelers werden voor het speciaal elftal in lijn gesteld, namelijk voor 21 matchen, daar de forfait van Wevelghem van het getal ontmoe tingen moet afgetrokken wordenBonduwe, Segers (21) of al de matchen, Versailles A., Sonneville <2Ó). Versavel (18), Versailles G. (17), Devloo, Litière (15), Gryffon (13), Rotru, Ossieur (11), Dewilde (8). Note- baert (7), Cherchye, Coene (6), Cnockaert A., Samoy, Vandenbussche (3), Bartier, Molein (2), Lahousse, Van damme E., Casteleyn, Dumalin Maur., Vuylsteker, Ver- couter, Dehaene, Dauchy, Deleersnijder (1). Speciaal kreeg 8 strafschoppen tegen, waarvan één gehouden werd, één nevens en zes binnenvlogen. Twee penalty's vielen ons te beurt, maar ze werden beide gehouden. De doelen werden als volgt aangeteekend Rotru (21), Segers, Versailles G., Versavel (15), Ossieur (11), Cherchye (7), Dewilde, Dumalin Maur. (3), Mo lein, Litière, Dehaene, Versailles A., Devloo. Tegen partij (2), Vandenbussche, Bonduwe (1). Als cefenmatchen won speciaal daarbij nog tweemaal van Poperinghe (4-3 en 7-1), maar verloor van het sterke Simpson met 7-0. Over de juniors hebben wij de volgende cijfers aan te halen 1935-36 2>' 10 8 1 1 65 16 17 doelgemiddelte 4.06 1936-37 6° 16 6 8 2 35 53 14 doelgemiddelte 0.66 Vier zegepralen werden thuis behaald (Komen, Stade Moescroen, Stade Kortrijk, Sweveghem) en twee op vreemd terrein (Komen, Kortrijk Sp.). Drie nederla gen zijn thuis aan te stippen (Waereghem Sp., Kortrijk Sp., Meenen) en vijf op verplaatsing (Iseghem, Meenen, Stade Kortrijk, Waereghem Sp., Stade Moescroen door forfait). Er werd een gelijk spel behaald tegen Iseghem thuis en tegen Sweveghem op reis. 15 spelers waren van doen om de ploeg samen te stellen Voor 15 ont moetingen (Stade Moescroen forfait afgerekend), speel den Coeckelbergs, Dumalin O., Dehaene Maur., (15), Beele, Claeys, Samoy, Vuylsteker (14), Anseeuw (13), Dauchy. Lievyns (12), Vermeersch (11), Coffyn (5), Beddeleem, Rubben (4), Hoeck (3). Drie strafschoppen werden tegengefloten waarvan twee gehouden werden en één b'nnenvloog. Drie penalty's vielen ons te beurt waarvan twee binnen en één nevens. De doelen-werden door de volgende spelers aangeteekend Beddeleem (8). Dehaene Maur. (7), Dumalin O. (6), Claeys, Dau chy, Coffyn <8), Vuylsteker (2), Coeckelbergs, Lievyns on tege.apart i (1). In de vriendenmatchen tegen F. C. Komen speelden de juniors 1-1 en 2-1. ('t Vervolgt). 'J. rr

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6