VELOSPORT YPERSCHE VOETBALKRONIEK 6 Vervolg van het Verslag over het Voetbaljaar 1936-37, voorgelezen door M. Janssens, Secre taris van C. S. Y. op de laatste algemeene Ver gadering. Overzicht over de uitslagen van de Scholieren en Kadettenploegen Ons eerste optreden in de scholierenreeks gaf de volgende uitslagen. 1936-37 5' 20 11 8 1 36 42 23 doelgemiddelte 0.85 Zes zegepralen werden voor eigen volk bewerkstel ligd. (Lauwe, Wervick, Meenen B, Vlamertinghe, Reckem. Meenen A.) en vijf op verplaatsing, (Wervick, Meenen B, Reckem, A.A. Moescroen, Toekomst Mee nen). Vier nederlagen werden thuis geleden tegen (A.A. Moescroen, Stade Moescroen, Poperinghe, Mee nen A), en vier buiten huis, (Vlamertinghe, Stade Moescroen, Lauwe, Poperinghe). Een gelijk spel werd op het terrein van Toekomst Meenen afgedwongen. Het scholieren elftal had 20 spelers noodig gedurende het verloopen seizoen. Speelden de 20 matchen Dehaene Marcel, Wittouck (20), Dumalin Maur. (19), Callewaert, Crepeele, Boudry (18), Coppens (17), Bruenin (15). Dumalin Cam. (13), Nevejans (11), Busschaert, Sa- myn (10), Alleman (9), Martyn, Santy (6), Decadt, Ossieur (3), Rubben (2), Carlier Ach., Deleersnijder (1). Drie penalty's werden ons toegestaan waarvan één nevens, één gehouden, en één binnen gezonden werd. Er werden insgelijks drie strafschoppen tegen ons gefloten waarvan twee binnen gezonden werden en één gehouden. De punten werden op volgende manier aangeteekend Dumalin Maur. (14), Alleman (10), Crepeele (6), Sa- myn (5), Callewaert (1). In de vriendenmatchen tegen Poperinghe werd er gewonnen met 4-3 en verloren met 7-0. Het knapenploegje gaf ons de volgende uitslagen 1935-36 6' 10 1 9 0 10 47 2 doelgemiddelte 0.21 1936-37 6" 16 4 10 2 26 54 10 doelgemiddelte 0.48 Twee zegen thuis (Wervick en Roeselare door for fait) en twee op reis (Wervick en Wevelghem) werden geboekt. Vier maal moesten de knapen het onderspit delven thuis (Kortrijk Sp., Wevelghem, Stade Moes croen, S. V. Kortrijk), en zes maal op verplaatsing (Stade Moescroen, A.A. Moescroen, S. K. Roeselare, S. V. Kortrijk, Meenen, Kortrijk Sp.) Twee drawr.'s werden gelukt thuis tegen Meenen en A-A. Moescroen. Het knapenelftal bezigde de diensten van 15 spelers om de 15 matchen (S. K. Roeselare forfait afgerekend) uit te spelen. Bennett, Carlier, Wullepit (15), Lecointre, Soenen, Ramette (14), Claeys, Legrand, Nevejans (13), Dumalin Cam. (12), Van Isacker (9), Lesage (8), De- vos, Maerten (4), Dekeersmaecker (2). Twee penalty's in ons voordeel werden nevens gezonden terwijl drie strafschoppen tegen, binnen gezonden werden. De doe len werden volgender wijze aangeteekendNevejans (6), Dumalin Cam. (5), Soenen (4), Bennett (3), Te genpartij (2), Ramette (1). Cercle Sportief Yper heeft bijgevolg in 't geheel 83 spelers benuttigd om het seizoen 1936-37 door te maken. Dit getuigt dat rood-wit over genoegzame krachten beschikt om tot bevredigende uitslagen te geraken. Daarom is het eenieders plicht het zijne bij te brengen om deze schoone voetbalfamilie in goede verstand houding te bewaren. De wedstrijden van iedere reeks worden allengerhand vinniger betwist, de puntenstrijd wordt van dag tot dag heviger, de kamp voor het be houd in de afdeeling -van langs om moeilijker. Onze club beschikt over de noodige geldmiddelen niet, zoo als sommige vereenigingen, om vreemde spelers aan te koopen. ten einde een overgang van de eene afdeeling naar de andere bijna zeker te maken, doch waarover wij beschikken is de rood-witte clubliefde die somtijds bergen zou verzetten en dikwijls bijdraagt om voor noemde betaalde en opgemonsterde elftallen in het zand te doen bijten. Mijne Heeren, het toekomend seizoen zal geheel be langrijk maar ook zeer vinnig betwist worden. Wij doen beroep op al de spelers om zich duchtig te oefenen in het aangewezen tijdperk, ten einde met de eerste offi- cieele ontmoetingen paraatop te treden voor het welzijn van onze geliefde rood-witte kleuren. De Secretaris. JANSSENS. Deze week was bijzonder belangrijk vermits we, be nevens de Criteriums die beginnen him neus aan het venster te steken, ook nog ten volle in het geweld der baankoersen zitten, waarvan de apotheose binnen een 3 tal weken aanvang neemt, zegge de Ronde van Frank rijk. Het is er haast om van af dit begin, in dien draai kolk van koersen met afwisselende snelheid in criteria, kermiskoersen, omloopen en zoo meer, er ten slotte de haren bij te verliezen. Middelerwijl had, in afwachting van het Criterium van Oostende, dat we in een andere rubriek afzonder lijk behandelen, het Criterium plaats van Antwerpen. Deze stad mag niet worden genoemd of de namen van Kaers of Deryck zijn er aan verwant. Het waren dan ook deze twee sluwe vossen, maar tevens rappe sprin ters, die het veld beheerschten met Jan Aerts als 3e en Verreycken als 4'. Die vier mannen zullen te duchten zijn in het baankampioenschap te Ste Kruis-bij-Brugge en moest speciaal op dien omloop een der 3 eersten zegevieren, het moet niemand verwonderen. Uitslag1. Karei Kaers, 126 km. in 3 u. 10 min. 38 sec. Gemiddeld40 km. 656 per uur2. Leo De Ryck, op 1 wiel3. Jan Aerts, op 1 wiel4. Verreycken Pieter5. Huts6. Palmans7. Janssens (Hoboken) 8. Van Hasselt9. Coxthout10. Cavé. Intusschen zien we de Ronde van Duitschland loopen, waar ze, zeker om aan te toonen dat ze van den ver achterden tijd zijn, ritten weten te doen afdraaien van 300 km. en méér en dit dagen aan een stuk. De Belgen M. Van Herzele, De Caluwé, Perickel en Neuville ne men hieraan deel, maar tot nu toe hebben we van die nieuw gebombardeerde rondemannen, weinig of niets gezien. Buiten M. Van Herzele, die een afwachtende hou ding aanneemt, misschien dat hij niet verder kan, hebben we nog De Caluwé, die niet veel meer in de pap zal te verorberen krijgen, vermits hij na 4 ritten reeds een respectabel getal minuten achterstal telt Neuville, de moedige Waal, en Perickel die wat anders zal moeten bewijzen dan een eerbare Ronde van Bel gië. Deze Waal reed tot hiertoe nog nooit buiten België en zal meer ondervinding van noode hebben om er op internationaal gebied te geraken. De inzet was van 330 km. en werd gewonnen door Weckerling in 10 u. 26 min. 30 sec., met Kutsbach op 1 lengte, Van Herzele 10", Perickel 17°, De Caluwé 381' en Neuville 50". Uitslag 1. Weckerling (D), de 330 km. in 10 u. 26 m. 30 sec.2. Kutsbach, op 1 lengte 3. Wendel, in 10.37,32 4. Roth (D), z. t.5. Schilde (D), 10.38,30 6. Bizzi (It.), 10.38.40 7. Bautz 8. Kiejiwski9. Stoepel10. M. Van Herzele. Bij het ter pers leggen dezer regelen, na den 4" rit die door Geyer, met 7 minuten voorsprong gewonnen werd vóór De Caluwé die den sprint van het peloton op zijn actief nam, zijn de Belgen als volgt geklasseerd met een achterstal op den leider, van het klassement Weckerling 5« Van Herzele, op 13 min. 14 sec. 14*- De Caluwé, op 31 min. 21 sec. 15"- Perickel, op 31 min. 35 sec. 26"' Neuville, op 1 uur 34 min. 29 sec. Inmiddels liepen de profs in België Thienen-Stockay, waar de 1* klasser voor de Ronde van Frankrijk, Del tour, den palm veroverde met den afzonderlijken Mul-» Ier als 2<\ Wat ons echter ten zeerste heeft verheugd is de 5"' plaats van Jef Devos, die heel zeker in het kort een koers zal winnen. Uitslag: 1. Hubert Deltour, de 165 km. in 4.15 uur 2. Muller, op 1/2 lengte 3. Houbrechts, op 3.30 m. 4. Van Ighem, op 1/2 lengte5. Devos, op 4.20 m.6. Her mie, op 1/2 lengte 7. Cools, op 20 m.8. Adam, op 5,25 m.9. Claeys 10. Loncke. In Parijs-Belfort, een brok naar den ouden tand of 420 km., was Coelaert de beste en legde dien afstand af in 12 u. 46 of toch nog aan 32 km. 400 in het uur. Miel Decroix, die hieraan eveneens deel nam, was met de wegloopers op 60 km, van de aankomst, wanneer hij zijn vork brak. Miel heeft dit jaar, spijtig genoeg, geen geluk en nochtans rijdt hij opperbest. Uitslag 1. Jules Coelaert, 420 km. in 12 uur 46 min. Gemiddeld 32 km. 400 per uur 2. Carini, op 1 wiel 3. Rob. Wierinckx, op 3 min.4. Jan Wauters 5. Du- quenne, op 4 min.6. N. Declercq, op 5 min.7. Hu- batz, op 6 min.8. Van Simaeys9. Garnier. In Boulogne, waar Fons Ghesquière aan den slag was en zich eervol 2"-' klasseerde, won Gaston Denys van Woumen, zoodat dus nogmaals een dubbele Belgische zege mocht geboekt worden. 3f was Handriquet, en 4e Cointe. Denys eindigde 1 min. 30 sec. voorop, en Fons, die wat te lang had geaarzeld om de achtervolging in te zetten, eindigde met den lokalen Handriquet te lossen en hem nog een tweetal minuten achter te laten. Uitslag1. Gaston Denys2. Fons Ghesquière, op 1 min. 30 sec. 3. Handriquet4. Cointe. DE ONAFHANKELUKEN reden den Omloop Franco-Beige, koers welke Ghes quière 3 maal op zijn actief bracht. Dit jaar hadden we nogmaals een 3 tal Ypersche jongeren die aan dezen koers deelnamen. Vooreerst Woets die zijn eersten koers deed sedert zijn soldatendienst en ook Litière en Lacante, die hun kampperiode hadden volbracht, stonden voor deze lastige brok. Vooreerst dient er ge zegd dat, benevens goed rijden, ook de onkans nog al dikwijls haar woord medespreekt, wat bij alle -3 het geval was. Florent reed op een nagel, 5 km. na" den uitzetWoets liep averij op met zijn wiel en kon on mogelijk voortdoen wanneer hij zelf op kop zat; en Lacante eindigde, spijts 2 bandbreuken, nog 18c, wat een puike prestatie mag genoemd worden. Albert Van Daele was de wiimaar vóór Vandendriessche, Demar- cke, Legrand, Vandenbroecke, Dejonckheere en Bal- ducq. Uitslag1. Albert Van Daele, Komen, 170 km. in 4 u. 41 m. 32 sec.2. Van den Driessche R. (Franschman), op 58 sec.3. Demarcke 4. Legrand, op 1 min 40 5. Van den Broecke, op 2 m. 276. Dejonckheere G., op 7 m. 32 7. Balducq, op 7 m. 50 8. G. Bekaert, op 8 m. 15 9. Baudewijn10. Scherpereel. In het kampioenschap van Brabant behaalde Clau- tier zijn lc zege in zijn nieuwe categorie vóór Keppens en Menoe. Uitslag1. M. Clautier, de 152 km. in 4 u. 22 min. 2. Keppens, op 35 sec.3. Menoe, op 1 m. 53 4. De clercq, op 21 5. Janssens, op 2 m. 05; 6. Simard, op 2 m. 13 7. Degroot, op 4 min. 27 8. Depreudhomme, op 5 m. 13 9. Garebeek, op 5 m. 46 10. Toubeau, op 6 m. 10 11. Leenaerts12. Raes13. Van Kerckhove. In Brussel-Barchon won Geuten Gérard vóór An- ciaux, Salvador, Carrier en Giltay, de 170 km. afleg gende in 4 u. 42 min. Uitslag 1. Geuten Gerard, 170 km. in 4 u. 42 min. 2. Anciaux, op 1 min. 30 sec.3. Salvador, op 2 min. 30 sec.4. Carrier, op 3 min.5. Giltay6. Betrand 7. Van Doninck 8. Drion 9. Frangois, op 6 min. 30 sec.; 10. Polleur, op 8 min. 30 sec, DE JUNIORS reden te Brugge waar de steeds te duchten Ser- vaege van Harelbeke den nochtans rappen Deman klopte in den sprint. De jeugdige junior Vitse was er 16". Nadere voeling met zijn nieuwe categorie zal Valere veel goed doen, maar in elk geval staat hij er zijn man. DE BEGINNELINGEN (onder de 18 jaar) reden in de Statiestraat, ter gelegenheid van de kermis van Tempel- en Statiestraten. Deze koers, waarvan de inrichting aan de Veloclub Vereenigde Sportvrien den d werd toevertrouwd, zag slechts 14 renners aan het vertrek, en dit tengevolge van het doorslecht weder, welke deze proef voorafging. Toch werd er door die 14 jeugdige snaken hard gereden, op de 10 rondjes al het Hoekje, Wegwijzer, Kaai, en Dixmudestraat. In de 6'1 ronde reden Decroix en Van Hullebusch op een aan snorrende auto, aan de Vaartbrug, en intusschen was Turck gelost, door het aantrekken van zijn regenman tel. Hij moest dan gedurende 4 ronden een formidabele krachtinspanning doen om bij te loopen, hetgeen met succes bekroond werd maar te veel van zijn krachten had gevergd. Toch hebben we gezien dat hij stilaan in forme komt en dit jaar nog gerust zijn prijzen zal winnen. In den sprint boden zich 6 renners aan, waar van Galloo, van Gheluwe, de rapste was. Uitslag1. Galloo Gabriel, Gheluwe, 37 km. in 1 u. 11 min.2. Rübben Frans, Yper, op 1 wiel; 3. Mouton, Reninghe, op 1 lengte 4. Turck Adrien, Yper, op 1/2 wiel5. Knockaert, Yper, op 1/2 lengte 6. Artois, El- verdinghe, op 1 wiel7. op 400 m. Leroy, Dickebusch 8. op 100 m. Logie, Vlamertinghe; 9. op 2 min. Vanhove, Yper 10. op 8 min. Lamote, Yper. Een bijzonder woordje voor den jeugdigen Rubben, die er niet onaardig opzit en flink doorboorteen prachtkereltje te weeg. Ook Knockaert maakt felle vorderingen en de Benjamin der bende, Vanhove, had gedurende den koers te lijden van zijn val in de 1« tonde. Toch zijn het, mits hard trainen en wijzen raad, 3 nieuwe aanwinsten, die in dit lastig stukje koers hun woordje meepraatten, en nog dikwijls van zich zullen laten hooren. Om te sluiten een woord van dank aan het feest- comiteit van Tempel- en Statiestraten voor de gele genheid aan renners en publiek geboden om weerom een sportfeestje mede te maken. En nu tot het jaar 1938. Erdna. HET BAANKAMPIOENSCHAP DER BEROEPSRENNERS te Sint Kruis bij Brugge. Óp Zondag 13 Juni 1937 Alle sportliefhebbers, die in de streek van het Yper sche zoo talrijk zijn, zullen met genoegen' vernomen hebben dat het Baankampioenschap van België dit jaar werd toevertrouwd aan de wakkere leiding van Brugge Sport, die geen moeite gespaard heeft om aan de West- Vlaamsche Gouwe iets op te disschen dat voor geen Brasschaet of Floreffe moet onderdoen. Immers, voor wie de ideale omloop van Sint Kruis-bij-Brugge kent, en tevens de sedert maanden onverpoosde werking van de Inrichtende Club heeft weten te waardeeren, om aan de West-Vlaamsche Sportmassa ook eens de gelegenheid te bieden dergelijk sportfestijn te aan schouwen, lijdt het geen twijfel dat de verplaatsing een buitenkansje beteekent. Egn kampioenschap van België is in onze streek nog nooit verreden geweest, en gezien de sportmassa, en vooral deze der streek, die een Van Hauwaert, Masse- lis, Vanderstuyft voortbracht, om naderhand over te gaan tot de generatie van een Van Slembrouck, Gerard Debaets, Hector Martin, Delbecque en anderen die op vreemden bodem met succes onze vaan ter zege voerden, en om nog nader te bepalen onze eigen streek genoot Demuysere, die zoowel in Italië of in Frankrijk steeds aan de spits stond aangeschreven, moet dit de stuwkracht vormen om, indachtig zijnde dat de ge leverde prestaties van voornoemden de lichtbaak ge weest zijn van het sportvertoon in het West-Vlaamsche, onze eigen nog in de beweging zijnde renners te gaan aanmoedigen. Wie onder ons zou zich de moeite niet getroosten om er onze Fons Ghesquière, thans in glansrijke forme, alsook Emiel Decroix aan het werk te zien tegen Oud Wereldkampioen Jan Aerts, tegenwoordig titeldrager van het Baankampioenschap van België, tegen Karei Kaers, die op dezen omloop op zijn gemak zal zijn en gewis te duchten Wie zou willen nalaten er de voorstelling bij te wonen van de uitgekozene renners voor de Fransche RondeSylveer Maes, Vervaecke, Kint, Danneels, Wierinckx. Lowie, Hendrickx, Meulen- berg. Deltour en Disseaux, de afzonderlijkenBraecke- veldt, die onlangs de Ronde van België won. Deloor, Vissers en Muller. Treden verder ook nog op de overwinnaar van Bor deaux-Parijs, Jef Somers, de man van den dag, Albert Bekaert, die wel bekend is in onze streek, dit jaar menige malen zijn fiets als eerste over de meet sloeg en bekwaam is dit Zondag te hernieuwen, en Romain Maes op wien niemand nog acht geeft maar die be kwaam is het Nationaal dingen te veroveren, vermits hij twee weken geleden zijn heroptreden deed te Heist-aan-Zee en er in den hoofdgroep eindigde, wat hij in het Criterium van Antwerpen hernieuwde. Deze is ook aan het komen en in zijne streek zijnde, door duizenden aangemoedigd, moet hij in een uiterste po ging zijn verloren faam door een glansrijke zege als het Kampioenschap van België weten te herstellen. Eni of hij er bekwaam voor isLet er maar voor op. Hieronder geven we dus eenige nuttige inlichtingen voor de sportliefhebbers die de verplaatsing maken. Er zijn verscheidene speciale treinen ingericht, welke in alle stations op goed zichtbare borden zullen aan gekondigd worden (met 50 afslag op het gewoon tarief). Vanaf 10 tot 10 J ure. Beiaardconcert ter eere van de sportmen. Vanaf 9 J tot 10 ure uitreiking van de rugnummers in het Hotel Verriest, Lange straat, te Brugge. Om 10 i ure voorstelling aan het publiek van de ploeg voor de Ronde van Frankrijk, en van Jef Somers, over winnaar van Bordeaux-Parijs. Het vertrek zal gegeven worden om 11 ure door den Heer Gouverneur van de Provincie West-Vlaanderen. Al de sprinten zullen plaats grijpen aan de aankomst- lijn. Luidsprekers zullen worden opgesteld op het grootste gedeelte van den Omloop. Op gansch den omloop zal er middel zijn zich van eten te voorzien aan matige prij zen. Aan de aankomstlijn en in de omgeving van de molens (Plaatsen aan 5 fr.) is men door twee rangen boomen tegen de hevige hitte of regen beschut. Het Roode Kruis zal dienst doen op gansch den om loop. Parkplaatsen voor allerhande voertuigen zijrr aan alle uitwegen voorzien. Zij zullen aangeduid wor den met aanplakbrieven ROOD OP WITOp allo plaatsen van den omloop zullen inlichtingen kunnen verstrekt worden door afgevaardigden, dTagers van den. Officieelen Armband. Er wordt aan de sportmannen aanbevolen zich te schikken naar de orders van de Rijkswacht en der- Commissarissen, om alzoo mede te helpen tot de ver heerlijking en den goeden uitslag van dit grootsch sportfestijn dat aan de goede zorgen van onze Brug- sche Vrienden wordt toevertrouwd. A. B. (o) Voor de sportliefhebbers, die wenschen Zon dag a. s. het Wielrijderskampioenschap te SU Kruis-bij-Brugge bij te wonen, zal een autobus: uit Yper vertrekken bij Elie Decrock, Poperin- ghestraat, te 8 uur, en stilhouden aan Sport wereld», bij J. Debeer, Rijselstraat. Prijs heen en terug15 fr. o ZATERDAG 19 JUNI, om 15 uur GROOTE PRIJS VAN DE STAD OOSTENDE (100 km. op den Zeedijk) onder de bescherming van het Stadsbestuur Niet min dan negen verschillige natiën zijn daor hunne waardigste renners vertegenwoordigd- De sportpers was algemeen akkoord om het Crite rium te loven dat verleden Zaterdag te Antwerpen plaats greep in het heerlijke kader van het Stadspark- Dit verheugt ten zeerste de inrichters van het groote sportfeest dat op 19 Juni a. s. te Oostende zal gehouden worden en waarvoor zij meenen van hunnen kant ge rust een zelfde succes te mogen voorspellen. En waarom niet Het kader is even prachtigin plaats van het groene park, de blauwe zee veelal de zelfde gevierde renners en, hopen we, ook boven dat alles dezelfde lustige zonne. Indien het waar is dat de zonne de bron is van alle genot, zoo mag men er tevens op rekenen dat het ge halte der aangeworven renners, zoowel uit het binnen- als uit het buitenland, zoo hoog staat dat het er in nemendste sportvertoog moet van uitgaan. Voor vandaag zal het volstaan hier hunne namen te vermelden. Elk hunner spreekt luide genoeg, opdat wij er ons mogen van onthouden er hunne titels en. onderscheidingen bij aan te knoopen. Wij wenschen. alleen te onderlijnen dat al de hiernavolgende namen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6