Prijsuitdeelingen In Sint-Aloysiusschool St Michielsschool, Elverdinghestraat, 18 Kostschool der Rousbrugge Dames Inrichting der H. Familie School van O. L. Vrouw van Thuyne TENTOONSTELLINGEN LOKER de Woensdag laatstleden hadden we het genoegen de prijsuitdeeling voor de leerlingen van Sint Aloysius- school bij te wonen. Benevens de geestelijke en burgerlijke overheid wa ren een talrijk publiek, belangstellende ouders en vrienden van het katholiek onderwijs opgekomen. Tusschen de prijsuitdeelingen in voerden de flink gedrilde leerlingen de volgende nummertjes op 1) De groene weide, door R. Ghesquiere 2) Zingen, koor Wambach 3) Tuindaglied X... 4) Trommel en fluit, kindertooneel Bavo 5) Soldaatjes, kindertooneel X... 6) De sprake van den molen Bavo 7) Mijn zieke tandje, kindertooneel R. Ghesquiere 8) Vlaanderen, Rhythmische bewegingen Veremans De bijval was algemeen en verdiend. Wat we hier te zien kregen was kinderlijk eenvoudig en daarom viel het in ieders smaak. Zeer Eerwaarde Heer Deken nam dan ook het woord. Hij wenschte ouders en kinderen geluk om de bekomen uitslagen en dankte de onderwijzers voor hun toewij ding. Daarna maakte hij bekend dat Z. M. de Koning op voorstel van den Minister van openbaar onderwijs aan twee verdienstelijke schoolmannen Heer Mau rice Desramault, Bestuurder en Heer Arthur Garain de burgerlijke medaille van le klasse toegekend heeft, wat luide toejuichingen in de zaal uitlokte. Hier volgen de namen der meest verdienstelijke leer lingen Eerste Studiejaar 9/10 der punten: Coulombier Roger, Forrez Abel, 8/10 Vienne Gabriel, Thiroux Louis, Doyze Gilbert, Ollevier Michel, Baillevier Dan., Minnekeer André, Del- plancke André. Tweede Studiejaar 9/10 Camerlinckx Etienne, Cornillie Pieter en Delaire Robert. 8/10 Bailleul Camiel, Soubry Roger. Derde Studiejaar 9/10Gisquiere Jacques, Desramault Wilfried. 8/10: Vanhee Gerard, Lesage Marcel. Vierde Studiejaar 9/10: Cornillie Hendrik, Cappaert Antoon. 8/10: Vanspranghe Gerard, Sercu Hector, Descamps Jacques, Eeckhoudt Lucien, Bekaert André, Baelen André, Hoedt André, Dezitter Albert, Callandt Jacques. Vijfde Studiejaar 8/10: Vandemaele Paul, Saelens Michel, Coussé Roger, Sercu Camiel, Ronse Gilbert. Zesde Studiejaar 9/10: Desramault Gilbert, Minnekeer Marcel. 8/10Vandevijver Cyriel, Vanhee Gaston, Saelens Karei, Louwyck Norbert. Zevende Studiejaar 9/10Van Besien Werner, Baelen Roger, Mortier Ge rard, Gisquiere Roger. 8/10 Six Louis, Coussement Henri, Van Slambrouck Leopold. Achtste Studiejaar 9/10 Beele Roger, Coussement Gustaaf, Vermeersch Georges. 8/10Vissers Cam., Blanckaqrt Alb., Liefooghe André, Soubry Michel. Namens het Davidsfonds overhandigde Heer adv. Verstraete aan Beele Roger den prijs voor het be kroonde Nederlandsch opstel. Uitslagen der wedstrijden voor het schooljaar 1936-1937 Eerste Leerjaar 9/10 der punten: Arfeuille Gaston, Dubois Jacques, Hollebeke Antoon, Finet Jacques, Van Hullebus Roger, Deven Frans, Vandamme Arthur. 8 i 10 Mus1 Roger, Dewilde Fernand, Mus Lucien. Tweede Leerjaar 9/10: Cocle Filip, Pattyn Jozef, Werrebrouck Walter. 8 4/10: Samyn Gerard, Laconte Wilfried, Denoyette Roger, Robeir Willy, Vandenbroele Rudolf, Devogel Omer, Odent Gilbert. Derde Leerjaar 9/10Wullus Henri, Dewilde Emiel. 8/10 Verschoore Georges, Devogel Gilbert, Flamand André, Devolder Omer, Garrein Willy, Verkouter Jacques, Debeuf André, Snick Ivan. Vierde Leerjaar 9/10 Cocle Paul, Declercq Maurice. 8/10: Lietaert Karei, Snick Robert, Baert Willy, Ber- ten Jozef, Decrock André, Tommeleyn Ivo. Bertisr Willy, Gruwier Noël. Vijfde Leerjaar 9/10 Devos Frans, Deweerdt André, Cocle Pieter. 8/10: Hillewaere Herman, Soetens Lucien, Dassonne- ville Rafaël, Mus Jozef, Ferrest Roger. Zesde Leerjaar 8/10 Blanckaert Roger, Marichal Gerard, Demeule- naere André, Corneillie Gaston, Marichal Michel, Moer man André. 7 4 /10 Dekaezemaeker Kamiel, Dumont Albert, Hol voet Edmond. Zevende Leerjaar 9/10 Mus Octaaf. 8/10 Truwant Maurice, Boeraeve Jozef, Deroo Roger. 7/10: Landerwyn René, Knop André, Pyck Lucien, Debusschere Michel, Soenen Alfons. Achtste Leerjaar 8/10: Debuigne August, Stragier Daniel, Cocle Jan, Willaert Marcel, Leleu Roger, Corneillie Georges, Hoedt Maurice, Dekaezemaeker Jean. De prijs van het Davidsfonds werd toegekend aan den leerling Jan Cocle, wiens mooi opstel bijzonder ge waardeerd werd. Tijdens de prijsuitdeeling werd hulde gebracht aan den uitmuntenden Bestuurder, de heer Albin Cornillie, vereerd met het burgerlijk kruis der le klasse, alsook aan meester Amand Boudewijn, aan wien de burgerlijke medaille van le klasse verleend wordt. Onze beste gelukwenschen aan beide verdienstvolle meesters van de St Michielsschool. De jaarlijksche prijsuitdeeling had plaats op Maan dag 26 Juli. Prachtige uitslagen werden bekomen door de volgende leerlingen L LAGERE SCHOOL Eerste Studiejaar 9/10 der punten: Cécile Grimmelprez, Diane Ney- rinck, Jean Burgos. Tweede Studiejaar 9/10 Ghislaine Van Hille, Christiane Van Hille, Mo nique Debaudringhien. Derde Studiejaar 9/10 Mireille Janssens. 8/10Denise Vandevivere, Anny Lobejle, Thérèse Schmidt. Vierde Studiejaar 9/10 Jacqueline Deplacie, Bergues, Nicole Hopkins. 8/10Simonne Rouly, Norida Dezegher, Suzanne Mottrie, Geneviève Grimmelprez, Antoinette Decaes- tecker, Woesten. Vijfde Studiejaar 8/10 Christiane Mourue, Maria Criem, Vlamertinghe, Yolande Hoflack, Simonne Degroote, Georgette Molein. Zesde Studiejaar 9/10Jacqueline Van Overstraeten. 8/10: Simonne Decaestecker, Woesten, Jacqueline de Geest, Moorslede, Thérèse Verbeke, Denise Delva, Mee- nen, Jacqueline Molein, Marie-Madeleine Devolder, Lea Liefooghe, Jeanne Leterme, Fontenay le Vicomte. Zevende Studiejaar 9/10 Godelieve Van Hee, Zonnebeke, Monique Casier. 8/10 Frangoise Mourue, Maria Delanote, St Juliaan, Marie-Louise Vandenabeele, Maria Vandenbroucke, Oost-Nieuwkerke, Hedwige Berghman. Stephanie Snel- laert, Overmeire, Gabrielle Abeele, Clercken. II. MIDDELBARE SCHOOL Eerste Jaar 9/10Marie-Jeanne Top, Proven, Denise Duyck, Esther Leterme, Fontenay le Vicomte, Jeannine Janssens, 8/10Godelieve Dekervel, Vinkem, Judith Delva, Meenen, Hilda Debaecke, Alveringem, Paula De Klerck, Gits, Denise Dehaene, Andrea Debaere. Wevelgem, Thérèse Casier, Meenen. 7/10: Madeleine Goudeseune, Watou, Anne-Marie Daelemans, Solange Vercouttere, De Panne, Godelieve Desramault, Colette De Cock, Raymonde Desmazières, Waasten, Jeanne Dochy. Tweede Jaar 9/10 Maria Dekeuwer. 8/10: Irène Vandenberghe, Den Haan, Paula Rogiers. Langemark, Monique Coene, Le Bizet. 7/10: Gabrielle Bevernagie, Lichtervelde, Suzanne Lauwers, Eugénie Ronsijn, Gent. Derde Jaar 9/10 Gilberte Legrand, Adinkerke, Suzanne Verbeke. 8/10: Marie-Antoinette van der Mersch, Paula Lief ooghe, Poperinghe. 7/10: Maria Vandeputte. We vernemen dat, in 't Gesticht der Rousbrugge-Da- mes (Maloulaan) een volledig Vlaamsche Afdeeling van Middelbaar Onderwijs ingericht wordt. 't Is zelfs een dubbele afdeelingde eene, van Grieksch-Latijnsche Humaniora, de andere, van mo derne Humaniora. De verschillende wetten op het toekennen der Aca demische graden, zullen stipt in acht genomen worden. Dienvolgens zal een gehomologeerd einddiploma de met vrucht voltooide studiejaren bekronen. Al de lessen worden gegeven door bevoegde en speciaal tot hun taak opgeleide leerkrachten. De familiehoofden die voor hun meisjes een diep gaander verstandelijke vorming begeeren, of willen dat ze een hoogeschooldiploma halen, zien met bijzondere belangstelling dit flink initiatief der Rousbrugge-Dames te gemoet G. de STUERSSTRAAT, 32 Uitslagen der Prijsuitdeeling Schooljaar 1936-37 I. LAGERE SCHOOL Eerste Studiejaar 9/10: Rosette Demeere, Maria Vanderghote, Denise Snick. Michelle Vandendrlessche, Raymonde Depoor- tere. 8/10: Léa Decock, Godelieve Vanderghote, Agnès Buysse, Solange Dehaeck. Thérèse de Pauw, Esther Fache, Hermina Becarren, Hélène Rossey. Tweede Studiejaar 9/10: Liliane Lebbe, Monique Marynen. 8 4/10: Irène Sagaer, Céline Hallaux, Yvette Wallyn, Jeannine Leuridan, Rosanne Van Wichelen. 8/10 Yolande Deconinck, Juliette Brouwers, Suzanne Lefever, Jacqueline Dethoor, Maria Speybrouck, Lu- cienne Vanassche. Derde Studiejaar 9/10: Jeanne Rébéré, Jacqueline Rondelez. 8 4 /10 Paula Vangheluwe. 8/10: Godelieve Fernagut, Suzanne Ollevier, Eliane Van Hee. Vierde Studiejaar 9/10 M.-Ant. Van Wonterghem, Ida Ooghe. 8/10 Monique Degels, Marie-Paule Billiau, Jeannine Rossey, Jacqueline Dumon, Thérèse Berten. Paulette Froëhly. Vijfde Studiejaar 9/10: Christiane Coomans. 8 4 /10 Paula Dewulf. 8/10: Louisa Deridder, Irène Buysse, Godelieve Olle vier. Zesde Studiejaar A. 8 4/10: Yvonne Lane. 8/10: Nora Six, Madeleine Verhille, Lucienne Mar- key, Marguerite Deconinck, Jeanne-Marie Jombart. Zesde Studiejaar B. 8 4/10: Lena Van Hee, Jacqueline Pattyn. Monique Dekeerle, Odette Grillet. 8/10: Cécile Slembrouck, Simonne De Block, Marie- Louise Moreels, Nelly De Carne, Yolande Sohier, An toinette Gekiere, Simonne Compernolle. Zevende Studiejaar 8 4 /10: Georgette Alleweireldt, Anna Desramault. 8/10Marie-Louise Defever, Beatrix Masschelein, Agnès Lemiègre, Germaine Lewyllie. II. MIDDELBAAR ONDERWIJS Eerste Studiejaar 8/10Mej. Esther Verniere, Antoinette Dethoor, Maria Depoortere, Simonne Brutsaert, Marthe Lemaire. Tweede Studiejaar 9/10: Mej. Cécile Vanden Bussche. 84 /IO: Mej. Denise Castelein. 8/10: Mej. Maria Anseeuw, Paula Soenen. Derde Studiejaar 8/10: Mej. Nelly Baert. Hoogere Graad 8 4 /10Mej. Agnès Top, Agnès Dejonghe. 8/10 Emilienne Cherchye. EXAMEN VAN HULP-REKENPLICHTIGE voor de West-Vlaamsche Jury van Brugge afgelegd Mej. Agnès Top, van Ploegsteert, met groote onder scheiding Agnès De Jonghe, van Watou. met groote ónderscheidingEsther BoUingier, leper, met groote onderscheidingRenée Bouve, van leper, met groote onderscheidingNelly Baert, van Poperinghe, met groote onderscheidingEmilienne Cherchye, van leper, met onderscheiding; Agnès Derudder, van Geluvelt, met onderscheidingFrangoise Vander Meersch, van leper, met onderscheidingMarie-Antoinette Dehaeck, van leper, met voldoeningNelly Lemmens, van leper, met voldoening. III. LEERWERKSCHOOL Eerste Studiejaar 9/10 Mej. Cécile Devos. 8 4 10 Mej. Elisabeth Cornet, Hélène Caus, Julia Knockaert, Simonne Dewandel. Alice D'Hooghe. 8/10: Mej. Maria Loffer, Angèle Mayens, Julia Ver meersch, Jeanne Devolder. Tweede Studiejaar 84/IO: Mej. Julia Takacs, Alice Feys, Diana Kinoo. 8/10: Paula Deruddere, Paule Masquelier, Gerarda D'Hellem, Georgette Poot. Simonne Cock. IV. MIDDELBARE BEROEPSHUISHOUDSCHOOL Eerste Studiejaar 8 4/10: Mej. Andrea Baert. Aurore Christiaens, Su zanne Parent. 8/10: Mej. Denise Desramault. Lucienne Pattyn, Rachel Dekoker, Georgette Vanraes. Tweede Studiejaar 8 4 /TO Mej. Cécile Buysse, Simonne Gevaert, Jeanne Malfait. 8/10: Mej. Maria Willaert, Anne-Marie Van Eecke, Fernanda Quintens, Agnès Verdruye, Simonne Demuyt. Derde Studiejaar Mejuffer Renée Bouve en Mejufïer Esther Bollingier van leper legden het officieel examen van Algemeene Vakken af met de grootste onderscheiding. Het officieel examen van huishoudkunde en het Handelsexamen van Hulprekenplichtige met groote onderscheiding. Mejuffers Laura Delva, van Vlamertinge, Andrea Lalous, van leper, Marguerite Takacks, legden het offi cieel examen van Algemeene Vakken af met voldoe ning en dit van Huishoudkunde met onderscheiding. Mejuffers Elisabeth Den Exter, van leper, Lucienne Bras, van leper, Denise Delbrouck, van leper, legden het officieel examen van Huishoudkunde af met onder scheiding. Vierde Studiejaar Sectie A. Mejuffers Martha Huyghe, van Vlamertinge, Esther Willaert, van Elverdinge, Suzanne Deroo, van leper, Antoinette Verdruye, van leper, Maria Plouvier, van Langemark, legden het officieel examen af van snijleer, confectie en teekenen, met onderscheiding. Viferde Studiejaar Sectie B. Mejuffers Julia Jacobs, van leper, Irène Vander Cruysse, van Blankenberghe, legden het officieel exa men van snijleer, confectie en teekenen af met groote onderscheiding. Mejuffer Yvonne Bouve, van leper, met onderschei-, ding. BELUIKSTRAAT, 11 Ziehier de voornaamste uitslagen der prijsuitdeeling van de flinke school O. L. V. van Thuyne Eerste Studiejaar 8/10: Georgette Demarez, Lucienne Andries. Tweede Studiejaar 8/10: Madeleine Moerman. Derde Studiejaar 8 10Eliane Decrock. Vierde Studiejaar 8/10: Denise Vande Pitte. Vijfde Studiejaar 8/10: Andrea Moerman, Madeleine Decroix. Zesde Studiejaar 8 10Therese Deruddere. Godelieve Lewyllie. Wie begeert schoone naaiwerken te zienhemdjes, broekjes, lijfrokken, breigoed, tafelkleeden, tapijten, kussens, kleedjes, mantels, hoedjes, enz., bezoeke de tentoonstelling in het GESTICHT DER H. FAMILIE, G. de Stuersstraat, 32, leper. Toegang vrij en kosteloos van af Zaterdag, 31 Juli tot Dinsdag 3 Augustus, van 8 tot 11 uur in den voor middag en van 2 tot 5 uur in den namiddag. In de St Jozefsschool, Meenensteenweg, zal ook een merkwaardige Tentoonstelling van het handwerk der leerlingen gehouden .worden. Vrije toegangvan Donderdag 29 Juli tot Maandag 2 Augustus, van 9 tot 12 u. en van 2 tot 6 uur. Het mooie handwerk van de leerlingen, groote en kleine, zal ongetwijfeld veel bijval genieten. Nog nooit is het St Antonius Gesticht, onder de flinke leiding en moederlijke bezorgdheid der Zusters van de H. Familie (ieper), zoo bloeiend geweest als nu. Op Zondag 8 Augustus, wordt de Tentoonstelling der handwerken, vervaardigd door de leerlingen, groote en kleine, geopend. Daar zal men kunnen gadeslaan en waardeerenalle slach van linnen en bovenkleederen prachtig fantasie en borduurwerk haak-, brei- en kunstbreiwerk, enz. Een echte weelde die getuigt van goeden smaak en fijne vaardigheid. De tentoonstelling zal open blijven op Zondag 8 en Maandag 9 Augustus, alsook op Zondag 15 en Maartdag 16 Augustus, in de lokalen van het Gesticht, telkens van 10 uur tot "s middags en van 3 tot 6 uur 's namiddags. Iedereen is welkom »,i

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 5