VELOSPORT S. B. R. Philips Radio - Service 6 ZWEMKRONIEK Walter BROUWEItH STAD I P E R Op Dinsdag 3 Oogst 1937, om 14 uur stipt GROOTE PRIJS SIGARETTEN ST MICHEL der Vereenigde Sportvrienden u, (5'' Jaar) 110 km. voor Juniors B. W. B. met de medewerking van de Brasserie Centrale YproiseHuis Gruwez der PuppenGarage Cesar Mottrie, Agentie Chevrolet, Neringdoeners van stad, en onder de bescherming van het Feestcomiteit der stad 2000 Frank Prijsen en 500 Frank Premiën. Verdeeld als volgt1' Prijs400 frank, Beker en Palm. 2' Prijs 300 frank. 3« Prijs250 frank. 4' Prijs: 200 frank. 5' Prijs: 175 frank. Verders 125 100 80 70 50 40 30 25 25 25 25 20 20 20 en 20 franken. De talrijke premiën zullen aan het vertrek kenbaar worden gemaakt. De wegwijzer voorziet den doortocht langs Dickebusch, Clytte. Kemmel, Yper, al over het Hoekje naar St Jan, Schotsch Monument naar den Zon- nebekesteenweg (6 ronden vanaf den terugkeer in stad). Inschrijving van heden af in het lokaal Ville de CourtraiDen dag van den koers zelf «In de Visscher», bij Gërard Cottignies. Boterstraat. Vertrek In den Arend bij Jan Dochy. Statiestraat. Aankomst aan het lokaal A la Ville de Courtrai Statiestraat. Premie- deeling in Café Léon n, bij Notebaert. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeur lijke ongevallen. De Voorzitter, De Secretaris. O. Deweerdt. André Bailleul. STAD YPER Op Zaterdag 7 Oogst 1937, om 13 ure GROOTE PRIJS VAN YPER en «CYCLES SALVATOR EEREPRIJS CIGARETTEN BELGA voor Onafhankelijken 135 km. goede baan. Ingericht door de Ypersche Wielrijdersclub», met de welwillende ondersteuning van het Stadsbestuur en de firma Salvator en medewerking der Firma Van- derelst, klakken City SportH. Gruwez Het huis De Puppen H. Mottrie «Garage Chevrolet Brou werijen en neringdoeners der stad. 3600 FRANK PRIJZEN PLUS 1000 FRANK GEWAARBORGDE PREMIËN verdeeld als volgtaan den overwinnaar een pracht- rijwiel Salvatorwaarde 850 fr., geschonken door de Firma F. Hoflack, plus 150 fr. en palm. Verder 600 500 400 300 200 100 90 80 70 60 60 50 50 en 40 frank. WegwijzerVeurnesteenweg, Hoekje, Kaai. St Jan, Potyze, Yper, Groote Markt, Boterstr.. Tempelstr., Sta tiestraat, Dickebusch, Clytte, Kemmel, Yper, 1 maal danMarkt, Boterstraat, Tempelstr., Statiestr.. Veur nesteenweg. Hoekje, St Jan, Potyze, Yper, Wytschaete. Meessen, Vier Koningen, Yper. 4 maai. Inschrijving vanaf heden, mits 5 fr.. in het lokaal Rijselstraat, Café Sportwereldbij Joseph Debeer. Dag van den koers bij G. Vanlimburg, Veurnestèenweg, vanaf 11 u. 30 waar het vertrek om 13 ure zeer stipt zal gegeven worden. Aankomst in de Rijselstraat aan Café Sportwereld». Prijsdeeling bij oud-renner Odiel Taillieu. Kieken- markt N. B. Onder de verscheidene belangrijke premiën, waarvan de totale waarde de 1000 fr. overtreft, zijn er enkele van belang, o. a.een golfbroek, waarde 150 fr., geschonken door het huis Raph Tailor Boterstraat, 12een prachtig uurwerk, geschonken door het huis Van LedeBoterstraateen golfbroek, waarde 150 fr., geschonken door het buis Pascal Pannekoucke Boterstraat, 21 Eene bijzondere premie van 100 fr. in 3 sprinten aan het Hotel Casino bij Pol Beddeleem, Statiestraat. Het prachtkoersrijwiel is tentoongesteld in de uitstal ling van het huis Francois HoflackRijselstraat. Alle giften worden met dank aangenomen in het lo kaal en door de bestuursleden der club. Sportmannen steunt de sport en wordt lid van de Ypersche Wielrijdersclub, inrichters en medewerkers der voornaamste wedstrijden der frontstreek. Nu dat het groot sportevenement door de gewettigde opgave der Belgische ploeg in een groot drama veran derd is geworden nu dat alles verloopen is met de door de fransche sportkroniekers verhoopte zege van him afgod. Lapébie, kunnen we niet nalaten te wijzen op den grooten terugslag die deze gebeurtenisheeft te weeggebracht. Nu eerst komen de tongen los en de ver klaringen van M. Adant in het dagblad Les Sports zijn het lezen overwaard. Neen, het leek geen koers- rijden meer, maar veeleer een wedstrijd in koersduwen en aan de autos hangen. Wanneer men bedenkt dat Lapébie er zoo maar, en zulks tot driemaal toe, voor een half uurtje zijn pollekens ging aan vastleggen, en dit onder het oog van inrichters en commissarissen, dan gaat dit te ver over zijn hout. Desgrange zelf verklaarde dat, verschiet niet, al was Sylveer Maes niet in fout, hij toch moest gestraft worden ten einde de gemoede ren te bedaren, dat Sylveer Maes de eerlijkheid in persoon was, maar dat hij (Desgrange) op zijn 73 jarigen ouderdom terugschrok voor de volkswoede en dat Sylveer niet moest verlegen geweest zijn om zijn gele trui. Die laatste zinsnede was natuurlijk zeep aan den baard, nadat Ritten op de hoogte werd gesteld van het besluit der Belgen. Intusscheh kon men allerwege hier in België de gun stige instemming vernemen, en dit alléén was een kaak slag voor die pseudo-sportmenschen, die destijds de Belgen als verkochten uitscholden en wel Rebry en Demuysere ten tijde van Antonin Magne in den rit Charl^ville-Duinkerke. Hier werd dan ook overgegaan tot een nationale inschrijving, die in luttelen tijd een schodnen stuiver opbracht en' nog dik zal aangroeien. Tui.- 'hendoor gaan de lasterpraatjes hun gang aan het adres van de Belgische sportleiders in de Ronde, bij zooverre dat het walgelijk is te noemen en veeleer een heel slechten dienst aan alle rijwielsport bewijzen is. Dit komt meest voort van die kronijkers, die in zake het aangeven van renners nog niet weten tot welke natie ze behooren, al leven ze een maand lang onder hen. Oprecht betreurenswaardig. Doen we dus voort met de laatste ritten weer te ge ven van dezen rondrit, die zooveel stof heeft opge jaagd. Lapébie, gewaar zijnde dat hij de gele trui in zijn bezit had indien hij maar Vicini kon bedotten, iets waaraan nog een ferme reuk verbonden is, deed zijn weinig glorieuze opmarsch voort naar Laroche s/Yon, waar de tijdritten weerom werden ingeschakeld. Deze rit zag de zege van Lapébie vóór Marcaillou en Chocque. De 2e helft naar Rennes was voor Chocque vóór Fré- chaut en Puppo, wat den indruk geeft dat Vicini zich zoo maar zonder slag of stoot in de doeken laat draaien. En Zaterdag was den dag van den heropgeknapten Braeckeveldt, die in den rit naar Vire (114 km.) de 3" plaats haalde na Passat, die zoo maar 12 minuten voor sprong had. en Martano, maar vóór Egli, Wengler, Cos- son, Ducazeaux, Chocque en Lapébie. De andere over blijvende Belgen eindigden in den hoofdgroep. Amberg won den tijdrit naar Caen, vóór Martano, Bautz, Vissers, die voorwaar puik heeft gepresteerd, en Lapébie. Ward werd om zijn klimmersgaven zoo wat overal de Belgische Bartali genoemd, maar ook in het tijdrijden kan hij flink uit de voeten. Dit bewees Ward nog best van al in den laatsten rit, waar hij op de Coeur Volant het op een loopen zette om niet meer bijgehaald te worden en triomfantelijk als 1* het Prinsenpark binnen te stormen, vóór Puppo, Ducazeaux. Martano, Staf Deloor, wijl Muller ex-aequo werd geklasseerd en Braeckeveldt, die ongeval had ge had, 42<' toekwam. Eindrangschikking1. Lapébie, 138.58.31 2. Vicini, 139.05.38 3. Amberg, 139.24.44 4. Camusso, 139.25.24 5. Marcaillou. 139.34.07 6. Vissers, 139.36.44 7. Chocque, 140.03.508. Gallien. 140.05.04 9. Bautz, 140.05.12 10. Fréchaut. 140.23.01; 11. Muller. 140.25.22. In eigen land werden verscheidene wedstrijden ge- loopen, waarin voornamelijk Maurits Van Herzele een groote rol speelde. Immers in 4 dagen won hij niet min dan 3 koersen. Eerst in Strombeek-Bever, waar hij Loopmans, Segers René en Gaston Denys klopte. Uitslag1. Maurits Van Herzele, de 130 km. in 3 u. 32; 2. Loopmans, op 1 lengte 3. Segers René, op 1/2 wiel 4 Denys G.. op 1/2 wiel; 5. L. Noens, op 1 min.. 6. Degreef. op 1/2 wiel; 7. Fr. Spiessens, op 1 wiel; 8. Verveer J. 9. Decoster10. Van Eenaeme, op 2 m. 40. Maandag in Ninove werd het de tweede zege, waar hij Guerinckx, Pol Maes, Keteleer, Devos, Decaluwé en Hermie klopte. Uitslag 1. M. Van Herzele. de 190 km. in 5 u. 25 min.; 2 Guerinckx, op 20 sec. 3. Pol Maes4. Keteleer 5. Devos, op 30 sec. (plat) 6. E. De Caluwé, op 1 min. 20 7. Hermie M., op 1 lengte. Zijn derde opeenvolgende zege veroverde hij in den Grooten Prijs van Deinze, waar de puik rijdende Pol Maes, Duquenne, Vanwezemaele en Dhooge werden ge vloerd. Uilslag: 1. M. Van Herzele, de 160 km. in 4 u. 30 2. Pol Maes, op 7 sec.3. Duquenne4. Van Wezemaele, op 30 sec. 5. Dhooge, op 35 sec.6. De Poorter G.7. Noens, op 50 sec. 8. Bonduel, op 1/2 lengte 9. Van Eenaeme, op 1 wiel10. Van Houtte, op 1 lengte. In Herck de Stad kwam de sprinter Van Schil te pas om Marcel Claeys te vloeren. Daar haalden van Ge- nechten de 3' Leemans de 4' Pauweis de 5(' en Loncxe de 6e plaats. Uitslag1. Van Schil, de 185 km. in 4 u. 47 mirt. 2. Claeys M.. op 1 lengte 3. Van Genechten4. Leemans; 5. Pauwels 6. Loncke 7. Raes, op 3 min. 508. Cort- hout9. Schellens 10. Janssen. In Brussel-Verviers, naar de streek van Adam, haalde deze het laatste greintje macht boven om het taaie Vlaeminckske te vloeren van 1 lengte, vóór Houbrechts 3. en Garnier, op oefening voor de Ronde van Zwitser- land. Uitslag1. Fr. Adam, de 175 km. in 5 u. 16 2. Luc. Vlaeminck. op 1 lengte3. Houbrechts, op 1 lengte 4. H. Garnier, op 2 lengten5. Degeeter, op 10 met. 6. Willems, op 1 m.7. Gerard Leopold 8. Neuville 9. Perickel10. Laplume. In Parijs-Arras, een der talrijke koersen waar de Belgen telkens het hooge woord voeren, wist Marcel Van Houtte te zegevieren vóór Berten Bekaert, Dufro mont, Buyck en Fons Ghesquière. Miel Decroix ein digde 10'. Beide Yperlingen deden er een prachtkoers. Waar Miel op het laatste door bandbreuk werd uitge schakeld van het le plan, bleef Fons te lang in het peloton om dit dan te ontioopen samen met Buyck. Anders de kqmbien der Belgen lukt altijd, waar het gaat de Zuiderburen den loef af te steken. Uitslag: 1. Marcel Van Houtte, de 210 km. in 5 u. 52; 2. Albert Bekaert. op 1 m. 20 3. Dufromont, op 2 m. 30 4. Buyck M., zelfde tijd 5. Ghesquière, op 4 m. 40 6. Duquenne, op 6 m.7. Grenu, op 6 m. 30 8. Lam bert 9. Vergili, op 10 m.10. Decroix Emiel. In Valenciennes werd Duerloo geklopt in een onre- gelmatigen sprint tegen Marcellac, die fel balanceerde en zelfs Marcel Claeys en David bijna ten val bracht. Uitslag1. Marcellac (Fr.) 120 km. in 3 u. 252. Duerloo L. (B.) op 1 lengte 3. Claeys (B.) 4. David (B.) 5. Gedard (F.) op 20 sec.6. Debruycker, op 1 min. 7. Barthélemy 8. Leleux 9. Lanssens 10. Deveni. In Marcq en Baroeul vlamde Rog. Dujardin lc over de meet in den 185 km. koers vóór Alb. Van den Broecke, Balduck, Volcke, Verschueren, kortom al Bel gen. Hieraan deed Woets insgelijks mede, maar het fatale steentje lag nogmaals gereed en Albert kon het er nogmaals voor doen en de matten oprollen. Uitslag 1. Dujardin Roger (B.), de 185 km. in 5 u. 02 min.; 2. Albert Van den Broecke (B.), op 1 lengte; 3. Balduck (B.) 4. Volcke (B.), in 5 u. 03 min.5. Ver schueren M. (B.) 6. Legrand (Fr.) 7. Schoon, in 5 u. 04 m. 308. Dehaeck 9. De Coopman, in 5 u. 06 m. 15 10. Bekaert G. In Carvin miek de leuke Haemerlinck, alias Litière, zich eens kwaad en vlamde, op een zucht na, de eerste. Spijtig dat die rappe Jan Deman hem dit genoegen ont zegde. Toch kan men bij den Lange een heilzame ver betering vaststellen. Uitslag: 1. Deman Jan (B.), de 140 km. in 4 u. 18 m. 2. Litière <B.), op 2 lengten; 3. Lemay (F.) 4. Lafosse (F.) 6. Van Slembroeck, op 2 m.7. Bacordi8. Di- nard 9. Fiat10. Marcel. En Maandag in den Grooten Prijs van Marly (Valen ciennes) haalde Fonten zoo een van die zegepralen die deugd doen aan het hart van de supporters en aan den geldbeugel van Fons. Immers, hij draaide er alleman van zijn wiel en liep 1 minuut vooruit op Christiaens, Pyncket, Samyn. Debruyckere, Godart en Botquin. Uitslag1. Alfons Ghesquiere, 140 km, in 3 u. 50 m. 2. Christiaens, op 1 m.3. Pyncket, op 2 m. 5 sec.4. Samijn5. Arth. Debruycker, op 2 m. 25 sec.6. Go- dart7. Botquin; 8. Heirnaert, op 2 m. 5 sec.; 9. Van Hoorenbergh 10. Gerard Desmedt. In Borgerhout reed Leo Deryck l1" vóór John Bras- penninx op 20 meters, Van Hassel, Fons Deloor, Oprins en Kees Valentyn. Ook altijd een gevaarlijke die Deryck. Uitslag: 1. Leo Deryck, de 140 km. in 4 u. 9 m. 2. John Braspenninx, op 20 meter 3. Frans Van Hassel, op 1 m. 25 sec.4. Fons Deloor, op 1/2 lengte5. Oprins 6. Kees Valentyn. Van de ONAFHANKELIJKEN geen bijzonder nieuws, gezien de koersen van Marcq en Baroeul, Carvin, Marly en Parijs-Arras het grootste gedeelte ervan opslorpten en andere koersen in eigen land onmogelijk maakten. DE JUNIORS reden Zondag in Deerlijk, waar Jerome Verbeke door ongevallen werd uitgeschakeld en waar Vandermeer- schout de 105 km. aflapte in 3 u. 06 min. vóór Sidon Debusschere en Simoens. Uitslag1. Vandermeerschout, 105 km. in 3 u. 06 min. 2. Debusschere, op 20 cm. 3. Simoens, op 1/2 wiel4. Windels 5. Vandecandelaere 6. Minnaert7. Schotte 8. Vandenborre9. Lambrecht10. Deschaecht. En eindelijk breekt de lang verwachte Sercu door. Na vele eereplaatsen, of na vele koersen, waarin het noodlot steeds het hooge woord voerde, kan de Rumbe- kenaar heden op een prachtige form bogen. Een ge vaarlijke concurrent voor Dinsdag a. s. Nu won hij in Veurne, waar Litière 15» werd door breuk en La- cante 17e. Uitslag: 1. Sercu Albert, de 112 km. in 3ü. 04 m.2. Debusschere, op 1 band 3. Willems 4. Van de Can- delaere 5. Lambrecht6. Minnaert7. Verschaeve 8. Lingier9. Van Borsel10. Windels. Uitslag van den Beginnelingenkoers Groote Prijs Brouwerij het Sas Brugstr., Boesinghe.. 39 vertrekkers (70 km.) 1. Maibrancke 2. Rogghe 3. Decloedt4. Degraeve 5. Deseure 6. Verscheure 7. Divoy 8. Mouton 9. Knockaert10. Tio 11. Lefe- ver 12. Vandenberghe 13. Florizoone. Sprinter. Het Sportfeest van 8 Oogst e. k. ten voordeele van het Sanatorium De Lovie te POPERINGHE Zoodat wij terug met genoegen den dag in het ver schiet zien, op denwelken de sportmassa der streek naar het welgekend Sanatorium zal oprukken om er van het heerlijke sportfeestijn te genieten dat, onder de knappe leiding van Poperinghe Sportief zich tot een waren sporthoogdag heeft weten op te werken. Immers, in het welgelegen park, waaraan volgens de noodwendigheden van het sportpubliek telken jare veranderingen worden aangebracht derwijze dat ieder een kan genieten van den homerischen strijd om het meesterschap, is alles tot in de puntjes verzorgd, dank aan de knappe leiding en het onvermoeid streven van de Heeren Brutsaert, Eere-Voorzitter. Dokter van het goede werk De Lovie Gombert, Schepen der Stad Thevelin en Masschelein, Onder - Voorzitters van het SportcomiteitBafcop, Bossaert, Apotheker Notredame, die voor de inrichting een bijzonder waakzaam oog in het zeil houdt, en met het aanwerven van de renners is belast, Rabaut, Sansen, G. Vermeulen en Minne schrijver-schatbewaarder. Dit jaar werd er nogmaals voor een extra-programma gezorgd, dat van internationale zijde beschouwd een wereldprogramma daarstelt. Laten wij dit dus eens overzien en we zullen moeten toegeven dat het Sport comiteit voor geen klein bier achteruitdeinst en het vertrouwen van alle sportmannen ten volle verdient. Deze laatsten zullen dan ook op Zondag 8 Oogst aan staande, in groot getal naar de LOVIE optrekken. Onder de deelnemers hebben wij vooreerst Speicher, kampioen van Frankrijk 1937, en winnaar van een Ronde van Frankrijk, die fel gegeerd is om zijn strijd lust. Pierre Clemens, Luxemburger, die een voorname rol speelde in de Ronde van Frankrijk 1936, dit jaar kam pioen van Luxemburg werd, en in de Ronde 1937 slechts door ongeval werd uitgeschakeld. Karei Kaers, gewezen wereldkampioen en kampioen van België 1937. Silveer Maes, overwinnaar der Ronde van Frankrijk 1936, en drager der Gele Trui 1937, te Bordeaux, uitge schakeld tengevolge der onsportieve houding vanwege zekere chauvinistische sportpers. Staats en Pellenaers, de twee zesdagen ratten, kam pioenen van eerste gehalte. Jes. Somers, overwinnaar van Bordeaux-Parijs 1937. Albert Bekaert, overwinnaar van Parijs-Brussel, Pa- rijs-Rennes, en een te duchten tegenstander voor een ieder. Danneels, de Gentsche hazewind, 3 maal overwinnaar van Parijs-Tours. Edgard Decaluwé, overwinnaar van Bordeaux-Pa rijs 1935. Lode Duerloo, oud-kampioen van België. Dictus, oud-kampioen der kermiskoersers. Maurice Raes, bijgenaamd Link en Leep 2e in het kampioenschap van België 1937. Lode De Ryck, een te duchten sprinter. Miel Vandepitte, overwinnaar van den Grooten Prijs van Staden 1937. Gaston Denys, overwinnaar van den Grooten Prijs van Boulogne en Duinkerke. Marcel Van Schil, een harde kamper en rap in de laatste meters. Pol Maes, een harde kermiskoerser en tegenwoordig een in form, die hem tot alles in staat stelt. Meeten Lievens, de harde Thouroutsche treinlooper die geen genade vraagt. Miel Decroix, die de Yperlingen zal vergasten op een puiken en gewetensvollen koers, overwinnaar van de Ronde van België 1936. Gaston Rebry, de man van Parijs-Roubaix, die als een echte lokomotief over den weg stormt. Albert Van Daele, een beste jonge renner, die in het Noorden van Frankrijk zijn weg maakt. Poulain zijn van Jef Demuysere, zegt genoeg. Georges D'Alleine, die de hoop der Hoppestreek mee draagt, en die er sedert het begin van het seizoen hard op losboert. Lucien Vlaeminck, tweede in de Ronde van Calais en eerste in Toulouse-Parijs 1937. Een harde rijder. Emiel David, die beroemd is voor zijn treinloopen en steeds bij lastige karweien vooraan is te vinden. Iedereen moet dus seffens bekennen dat zulk lot kampioenen de verplaatsing overwaard is. Daarom doen wij een krachtdadigen oproep tot alle sportmannen en geven hen afspraak op 8 Oogst e. k., om 2 ure 1/2, in het Sanatorium DE LOVIE Zoo zul len zij medehelpen aan een goed werk en ook eens de- West-Vlaamsche spierkracht aan het werk zien tegen over de beste uitheemsche krachten. Verrassing in het Belgisch kampioenschap 4x200 m. Tegen alle verwachtingen in werd dit kampioenschap gewonnen door Verviers Natation, die de C. N. Brussel op prachtige wijze wist te verslaan. De Cercle, dié als groot favoriet vertrokken was, had evenwel een ver moeide ploeg opgesteld, een ploeg die, door de water polo competitie, met minstens 6 a 7 seconden per man verzwakt wasWanneer zullen de groote clubs dan toch eens het voorbeeld geven, en verschillige elemen ten uitsluitend voor de zwemnummers opleiden De Belgische zwemsport zal er niets dan goed bij varen Een nieuw Dames-Kampioenschap voor Olympic S. C— Na de prachtige overwinning van Mej. De Hondt in het kampioenschap van België, 100 m. rugzwemmen, komt er thans een nieuw sterretje aan de beurt, name lijk, Mej. Marien, die op prachtige wijze den titel der 100 m. vrije zwemwijze kadetten wist in de wacht te slepen. De jonge Antwerpsche club Olympic bestaat sinds 1935 doet waarlijk haar bestRogisa. «r -4 -vjrTb--4a3g»anjr -KMT-smat y vjuw—prar :tO. Dixniudostraal, Yper. Electriciteit - Lusters - Waschmachienen» Lampen, enz.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6