Koloniale Loterij 5 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Gewestelijke Prijskamp voor Bokken en Geiten. Begrafenis van Juffrouw Lucie Hullaert CO M I N ES Ecole Primaire Communale des Garcons AU MUSÉE COMMUNAL YPERSCHE VOETBALKRONIEK Wacht niet om uw biljet te koopen van de 8e Snede 1937 (Plan B.) ZWEMKRONIEK i Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op 18 Juli 1937 De Voorzitter, Heer Hector Casier, opent de vergadering om 15 uur en de secretaris geeft le zing van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt vervolgens zonder opmerkingen goedgekeurd. De Voorzitter verontschuldigt de Heeren be stuursleden Lauwers en Clinckemaille, alsmede den schatbewaarder Heer Vandevoorde, die belet zijn de vergadering van heden bij te wonen. VoordrachtDe Voorzitter geeft vervolgens een nuttige voordracht over den zomersnoei der fruitboomen en geeft tevens menige nuttige wen ken nopens de zorgen en bespuitingen der drui velaars in de serre. Hij beantwoordt ook nog som mige vragen hem door de aanwezige leden ge steld, en verschaft alzoo enkele inlichtingen die aan allen kunnen ten nutte komen. Hij wordt door de talrijke aanwezige leden in zijne nuttige en weluiteengezette les gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. AanbrengstenDeze worden door de Heeren Boudein en Lepercq, als juryleden aangesteld, als volgt bekroond. 5 Punten aan Hebben Henri voor zijn prachtig fruit, samengesteld uit kriekén Bigarreau Blanc et Roseperzik le Vainqueurappels Transparent Blanc en zijne hollandsche aal beziën witte en roode. 2 Punten aan Dael Henri voor zijne appels Transparent Blanc Nieuwe ledenWordt als nieuw lid voorge steld Cardinael Arthur door Wouts Arthur. TombolaEen prachtige en welvervulde tom bola, samengesteld uit bloem- en kamerplanten en geleverd door het huis Boudein Paul, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering gaat om 17 uur uiteen. Zondag 15 Oogst 1937 om 15 uur ALGEMEENE VERGADERING in het lokaal Au Saumon DAGORDE 1. Lezing van het verslag der vorige ver gadering 2. Mededeelingen 3. Voordracht 4. Beoordeeling der aanbrengsten 5. Voorstelling der nieuwe leden 6. Tombola. Namens het bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. STAD YPER gehouden den 4 Oogst 1937 UITSLAG I. BOKKEN A. Volschoten 1. Maricou Jules, Elverdinge 2. Tandt Cyriel, Dik- kebusch 3. Mercy Cyriel, Langemark 4. Kweeksyndi kaat, Passchendale. B. Vier- en Zestanders 1. Kweeksyndikaat, Passchendale 2. Kweeksyndikaat, Passchendale3. Kweeksyndikaat, Passchendale. C. Tweetanders of Jaarlingen 1. Maricou Jules, Elverdinge 2. Logier Wed., Elver dinge 3. Verstraete Henri, Bikschote4. Kweeksyn dikaat, Passchendale 5. Leys Alois, St Jan bij Yper 6. Tandt Cyriel, Dikkebusch. D. Lammers 1937 1. Kweeksyndikaat, Passchendale 2. Maricou Jules, Elverdinge 3. Verstraete Henri, Bikschote4. Mercy Cyriel, Langemark. II. GEITEN A. Volschoten (29 deelneemsters) 1. Thoma Kamiel, Boezinge2. Vervaecke Arthur, Passchendale 3. Notredame Jules, Elverdinge 4. Van- overberghe Jules, Boezinge5. Debreuk Jeroom, El verdinge 6. Vanoverberghe Alois, Boezinge. B. Vier en Zestanders (10 deelneemsters) 1. Maricou Jules, Elverdinge2. Buysse Edmond, Elverdinge; 3. Veracx Jeroom, Passchendale; 4. Ver- waerde Lydie, Bikschote 5. Ghesquiere Amand, Pas schendale 6. Delobelle Juliaan, Elverdinge. C. Tweetanders of Jaarlingen (14 deelneemsters) 1. Barbay Benjamin, Dikkebusch; 2. Hazebrouck Gaston, Bikschote 3. Timperman Arthur, Dikkebusch 4. Cappon Jules, Boezinge. D. Lammeren 1937 (20 deelneemsters) 1. Debreuk Jeroom, Elverdinge 2. Barbay Benjamin, Dikkebusch3. Vandendriessche Alfons, Langemark. III. GROEPEN A. Groote dieren; 5 geiten en 1 bok (6 deelnemers) 1. Kweeksyndikaat, Elverdinge2. Kweeksyndikaat, Passchendale. B. Lammeren (3 lammeren en 1 boklam) (3 deelnemers) 1. Kweeksyndikaat, Passchendale. IV. KAMPIOENSCHAP GESCHONKEN DOOR 'T PROVINCIAAL VERBOND Eerediploma en 100 fr. A. Bokken Maricou Jules, Elverdinge. B. Geiten Vervaecke Arthur. Passchendale. Onderwijzeres der Stadsmeisjesschool van Yper. Op Maandag 2" Oogst 11. overleed alhier, in haar 59' jaar, Juffrouw Lucie Hullaert, onder wijzeres der kantwerkklas van de stadsmeisjes school der Rijselstraat. Juffrouw Hullaert, die sinds 35 jaar reeds het beste harer krachten aan het onderwijs der jeugd besteedde, was hier algemeen gekend en geacht, en" haar lijkdienst, die Vrijdag 6 Oogst, om 9 u. 's morgens, in St Pieterskerk plaats had, werd dan ook door een overgroote menigte bijgewoond. Op het kerkhof werd door Mevrouw Valentijn- Philips, onderwijzeres aan de Stadsmeisjesschool, de volgende lijkrede uitgesproken Dierbare Familie, Eerweerde Heeren, Mevrouwen en Heeren, Vooraleer dit doodenveld te verlaten, aanzie ik het als een plicht, in naam van al de leden van het onder wijzend personeel onzer school, een laatste hulde te brengen en een afscheidsgroet te bieden aan onze ge wezen Collega, Mejuffer Lucie Hullaert, zóó onver wachts en zóó vroeg helaas uit ons midden ontrukt. De afgestorvene, die wij heden beweenen, was haar SS"" dienstjaar ingetreden. Gedurende den oorlog was zij werkzaam te Abeele, in het gesticht van de gravin Vandersteene. In het jaar 1920 kon zij terug haar taak te Yper hervatten. Door haar minzamen omgang en haar vredelievend karakter had zij de genegenheid, de achting en den eerbied van eenieder verworvenvijanden had zij niet, zij telde niets dan vrienden... Hoe zou het daarbij anders kunnen?... Ieder van ons kende haar offervaar digheid, altijd was zij even gedienstig en behulpzaam, altijd even glimlachend en opgeruimd... Juffrouw Lucie!... Dagelijks hoorden we die woor den in den mond der kinderen... Juffrouw Lucie was door allen, van de kleinste kleuters af tot de groote meisjes van haar eigen klas, toch zoo gaarne gezien... Ze kende de manier om hartelijk met het volkskind om te gaan en om zich tevens te doen eerbiedigen. Wie heeft Mejuffer Hullaert niet gezien gedurende de handelsfoor van Yper Wie heeft het mooie, fijne kantwerk niet bewonderd, door de kinderen, onder haar wijze leiding uitgevoerd Wie heeft het mooie Spelde- werkersliedje niet hooren weerklinken en wie heeft het sympathiek, vriendelijk wezen van onze betreurde leerares niet ontwaard Juffrouw Hullaert was zoo populair, ze was aan haar school met hart en ziel gehecht... De droeve mare van haar afsterven heeft allen, die haar kenden, diep ge schokt. Haar aandenken zal in zegening voortleven in het dankbaar hart harer menigvuldige oud-leerlingen, wier geluk zij bewerkt heeft. Onze gedachten gaan dan ook met diepen weemoed naar Juffrouw Marie Hullaert, haar zoo diepbeproefde zuster, voor wie de slag zoo vreeselijk hard valt, want zij en de lieve overledene waren maar één en leefden om elkaar gelukkig te maken. We bieden aan Mijnheer Arid ré, haar petekind, en aan gansch de familie ons diepgevoeld rouwbeklag aan we hopen dat de blijken van sympathie die hier alge meen gegeven worden mogen bijdragen om hun smart een weinig te lenigen. PROCLAMATION DES RÉSULTATS Samedi dernier avait lieu la proclamation solennelle des résultats des examens de fin d'année de l'école communale des gargons. Cette fête qui réunissait toute l'école a la grande salie fut rehaussée cette année par la présence de Monsieur l'Inspecteur cantonal Tordeur, qui quitte le ressort d'Ypres. pour prendre une retraite bien méritée, après 12 années d'un rude et fécond la beur. Après quelques mots de bienvenue que lui adressa Monsieur Leleu, directeur, Monsieur l'Inspecteur tint a rendre un hommage ému au dévouement des insti- tuteurs de l'éeole, ses collaborateurs, a qui revient le mérite des succès enregistrés aujourd'hui aux examens. II rappela aux élèves le devoir de la reconnaissance qu'ils avaient a remplir a l'égard de l'école qui avait formé leur esprit et leur coeur. II souligna l'importance de l'éducation qu'ils y avaient regue et voulut bien leur dire qu'il conserverait de l'école, de ses maitres et de ses élèves le meilleur souvenir. Monsieur le Directeur remercia alors Monsieur l'Ins pecteur de ses bonnes paroles, invita les enfants a graver ses recommandations dans leur mémoire et a les mettre en pratique. Puis, rappelant ce que l'école devait a son dévouement, il lui dit combien il en était touché. Enfin, il le pria d'agréer les vceux que chacun faisait pour que, dans sa retraite il emporte avec lui tous les regrets et la sympathie de son canton. Monsieur l'Inspecteur remit alors les diplömes de l'examen cantonal du 4e degré. puis ceux du concours local de fr' année. Pour chacun des lauréats, il eut un mot affectueux. II adressa des félicitations spéciales au lr élève de l'examen cantonal a qui il put remettre avec le diplome un splendide ouvrage de luxe sur le Roi Albert, don de Monsieur M. Dujardin, bourgmestre de Comines. Cette remise fut soulignée par une vi- brante Brabangonne. Peu après. Monsieur l'Inspecteur a qui on avait offert une superbe gerbe de glaïeuls, s'éloigna au milieu des' acclamations des élèves. Cette cérémonie laissera un profond souvenir dans la commune. Elle montre toute l'estime et la confiance que mérite notre enseignement communal. LAURÉATS DE LA fr ANNÉE Avec distinction: 1. Leleu Abel; 2. Vanlaton Michel; 3. Michiel Prosper; 4. Tankrey André 5. Martin Albert. Avec grande satisfaction6. Odaert Fernand 7. Pat- tyn Joseph 8. Braem Jacques 9. Geysens Simon 10. Collie Roland11. Dubois Raymond; 12. Coulie JoseDh: 13. Bendel Omer 14. Collie Jean 15. Desmarets Ro bert; 16. Venstermans Jean. Avec satisfaction17. Dieryck Roger18. Leroy Ro ger 19. Verkyndt Antoine 20. Terryn Roger 21. Ghey- sen Adolphe22. Louwyck Camille23. Garreyn Henri. Le grand événement de la Tuindag a été la visite des salles de notre Musée Communal. Le dimanche 1 aoüt et le lundi 2 aoüt, des een- taines et centaines de personnes se sont extasiées devant les nouvelles acquisitions faites au cours de l'hiver dernier et nous tenons a signaler le ta bleau de l'illustre peintre Yprois Jean Thomas l'Adoration des Rois Mages les aquarelles du chevalier de Selliers de Moranville représentant les coins archaïques d'Ypfes d'avant guerre; les ri- chesses de l'inestimable trésor historique de la Société Royale de Saint-Sébastien, qui grace a son dévoué président M. Raymond Ommeslagh, vice-président de la commission du Musée, a pu être exposé pour les fêtes de la Tuindagespé- rons que ce geste se renouvellera chaque année. La salie Louise de Hem et les tableaux de Théodore Ceriez ont été admirés de tous. Nous tenons a être l'interprête de la population Yproise, pour féliciter vivement le Conservateur M. Da niel Tack, le secrétaire M. Cyrille Schmidt et les membres de la Commission du Musée. NOUVEAUX DONS Nous sommes heureux de signaler un don vrai- ment princier d'une Demoiselle d'Ypres une magnifique collection de dentelles Yproises dont un col du XVIIe siècle, pièce unique. Les deux sceaux de l'ancienne société histo rique archéologique et littéraire de la ville d'Ypres, dont le président était notre éminent concitoyen, M. Alphonse Vandenpeereboom, an cien Bourgmestre et ancien Ministre de l'Inté- rieur. Ce don a été fait par une Dame Anglaise. NOTA. Pendant la saison d'été, le musée est ouvert gratuitement chaque dimanche de 10 heu- res a 12 heures et de 14 heures a 17 heures. La semaine s'adresser a M. Dehaene, gardien du Musée, rue du Verger. Van af toekomende week zullen de oefeningen als volgt geregeld worden Dinsdag - Donderdag juniors, scholieren en kadetten. Woensdag - Vrijdag al de andere spelers. Volgende vriendenmatchen worden ingericht 2 A 15/8 om 15 u. te Rumbeke tegen S. V. Rumbeke. 29/8om 15 u. te Yper tegen S. V. Rumbeke. Derde Speciaal 22/8 om 15 u. te Yper tegen F. C. Poperinghe. 29/8 om 10 u. te Poperinghe tegen F. C. Poperinghe. Juniors 22/8 om 10 u. te Yper tegen S. K. Roeselare. 29/8om 10 u. te Roeselare tegen S. K. Roeselare. Op 5 September vangt het officieel seizoen aan. 2 A komt uit tegen F. C. Roeselare te Roeselare. 3* Speciaal trekt op naar Ingelmunster. Juniors spelen te Yper tegen Deerlijk Sport. De scholieren vangen het seizoen enkel aan op 17 October. Het elftal A speelt te Vlamertinghe terwijl ploeg B. te Yper tegen Wevelghem Sport uitkomt. NEMO. DER TREKKING IN AUGUSTUS. DE VERPLAATSING NAAR KOMEN Zondag 1. 1. hadden de Tritens Cominois een zwemfeest ingericht, met medewerking van S. C. Rou- baix en Ypres Sw. Club. Dat het voor onze mannekens een succes is geworden op de gansche lijn, kunt ge opmaken uit de volgende UITSLAGEN 50 meter kleinen1. Demoor R., (Y. S. C.) 2. Cher- chye, (id.) 3. Didier, (id.) 50 meter streekzwemmen kleinen1. Soenen A., (Y. S. C.) 2. Staelens J., (id.) 3. Boeve, (id.) 100 meter Dames 1. Dehaene Denise, (Y. S. C.) 2. Cnockaert Georg., (Y. S. C.). 50 m. vrije slag kadetten1. M. Busschaert. (Y. S. C.3. Roussel. (Tr. C.) 3. Viaene J., (Y. C. C.) 150 meter streekzwemmen kadetten1. Jean Forster. (Y. S. C.) 2. Devries Fr., (Y. S. C.) 3. Giller R.. lY S. C.) 100 met. streekzwemmen seniors1. Coeckelbergh G.. (Y. S. C.) 2. Wood Tom, (Y. S. C.) 3. Ossieur. (Y. S. C.) 4. Masquelier, (Tr. C.) 100 meter vrije slag heeren 1. Haezebrouck Pierre. (Tr. C.) 2. Mion Louis, (Y. S. C.) 3. Leroy Ernest, (Y. S. C.) 4. Dunn Pr„ (Y. S. C.) Waterpolo SelectieRoubaix-Komen 7 Y. S. Club 5. De Water-Polomatch werd volgens alle regelen der brutaliteit betwist, en zag een totaal onverdiende over winning, voor de Noord-Franschen. De uitslag had stellig 4-1 of 5-2 voor Y. S. C. mogen zijn. De Iepersche ploeg deed een prachtige match, en had als uitblin kers P. Donck. die het voor zijn eerste match prachtig deed, A. Lefèvre en Ern. Leroy.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 5