Le Musée de Guerre du Saillant Etang de Zillebeke Zillebeke-V ijver Jules TIMPERMAN 2 dONJOUR, MONSIEUR! Le Musée de Guerre du Saillant d'Ypres entrée Rue du Verger. MMMMMnnMMMHHnnMHMnMinnMnnnMinHnMMnnwKwwnwnMMM Tél. 86 YPRES Pêche autorisée pendant foute l'année. Dégustation d'Huitres Moules et Anguilles. CUISINE RÉPUTÉE. Tel. 86 YPER Visscherij heel het jaar door. Oester-, Paling en Mosselverbruik. VERMAARDE KEUKEN. 24, Groote Markt Koning Albert YPER TEL. 295 een nieuwe Auto-Taxi ter beschikking zijner kalanten stelt. AVEZ-VOUS VISITE LES MUSÉES EN VILLE Conimencez par vous serez si agréablement surpris que vous désirerez en visiter d'autres TOUJOÜRS DU NOUVEAU! sectie A te Brielen, 't zij in't geheel 162 vierkante meter grond die geruild wordt tegen 255 m2 grond welke uit de oude bedding der straat zal vrijkomen. De grond der Commissie van Openbaren Onderstand wordt ge schat aan 4 fr. per vierkanten meter, terwijl de grond voortkomende uit de vroegere straatbedding slechts aan een waarde van 2 fr. den vierkanten meter aange rekend wordt, omdat hij nog moet vruchtbaar gemaakt worden. Daarbij zal er aan den gebruiker van het land nog een vergoeding van 5 fr. den strekkenden meter moeten betaald worden voor het verplanten van 87 m. haag. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt de machtiging om deze ruiling in de aangedui de voorwaarden te mogen doen. Al de raadsleden stemmen ja. M. Lemahieu. Ditmaal heb ik ja gestemd omdat ik toen nog in de Commissie van Openbaren Onder stand met was, wanneer deze beraadslaging er geno- ner werd. VIII. Openbare Onderstand Aankoop van grond. M. Vanderghote. Den 14 September 1937 ontvingen wij een brief vanwege de Commissie van Openbaren Onderstand waarbij zij vraagt dat het den gemeente raad zou believen een gunstig advies uit te brengen op de beraadslaging die zij in zitting van 7 September 11. genomen heeft. Bij deze beraadslaging heeft de Commissie besloten in te gaan op het voorstel van Hen ri Hoflack die 15 a. 20 ca. bouwland van zijn eigen dom te Oostvleteren aan de Commissie van Openbaren Onderstand wil verkoopen. Deze grond, palende aan de Reninghestraat met een straatzijde van 10 m., is gelegen te Oostvleteren sectie A nr 702 en is uiterst wel geschikt om in de daarbij gelegen hofstede der Commissie ingelijfd te worden. Volgens schatting van den Heer Ontvanger der Registratie der Domeinen heeft deze grond een waarde van 6080 fr. De eigenaar Hoflack stemt er in toe den grond te verkoopen mits de som van 5000 fr. Tijdens het onderzoek van commo- do en incommodo werd er tegen dit voorstel van aan koop geen opspraak gemaakt en daar de eigendom der Commissie erdoor merkelijk zal verbeteren, vraagt zij de toelating om dit perceel bouwland te mogen koo- pen mits de som van 5000 fr. boven de kosten van ver koop. Het schepencollege stelt voor hierop in te gaan. Al de raadsleden stemmen ja, behalve de Heer Le mahieu die zich onthoudt. IX. Openbare Onderstand Uitvoering van bouwwerken op eene hofstede. M. Vanderghote. M. Leuridan, daar gij hier in de ze zaak betrokken zijt, vraag ik u de zaal voor een oogenblik te willen verlaten. De Heer Leuridan voldoet aan dit verzoek, doch ver klaart dat deze verwikkeling de laatste maal niet ge beurd is. M. Vanderghote. Bij haar brief van 13 September 1L maakt de Commissie van Openbaren Onderstand ons een beraadslaging over die zij in zitting van 7 Sep tember 1937 genomen heeft betrekkelijk de verande- ringswerken die dienen uitgevoerd te worden aan de stallingen der hofstede Leuridan te Oostvleteren. Vol gens het verslag van den Heer toeziener Schmidt zijn deze werken noodig gedaan en daar de kosten ervan boven de 5000 fr. zullen beloopen, moet de Commis sie aan den gemeenteraad de toelating vragen om ze .te mogen uitvoeren. Het schepencollege stelt voor een gunstig advies te verleenen voor de uitvoering dezer werken. M. Van Alleynnes. Zullen deze werken in open bare aanbesteding gegeveD worden M. Vanderghote. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt ons alleen de toelating om die wer ken te mogen uitvoeren. M. Van Alleynnes. Om de toelating te kunnen ge ven. moeten wij toch geheel den bundel zien. Heeft de aanbesteding dier werken reeds plaats gehad M. Lemahieu. Neen. zij zal plaats hebben zoodra de Commissie van Openbaren Onderstand er toe ge machtigd wordt. M. Vanderghote. Ik stel voor thans tot de stem ming over te gaan. Al de raadsleden stemmen ja, uitgenomen de Heer Lemahieu die zich nogmaals onthoudt. De Heer Leuridan wordt vervolgens opnieuw in de raadszaal toegelaten. X. Openbare Onderstand Verpachting uit ter hand van een hofstedeke. M. Vanderghote. Bij brief van 11 September 1937 vraagt de Commissie van Openbaren Onderstand een gunstig advies over haar beraadslaging van 7 Septem ber betreffende een hofstedeke van 3 ha. 33 a. 20 ca I)e naam van PACHAis uw borg Voor al de uitgelezen zorg Die zij aan hun peeën schenken. Wilt er bij uw koop aan denken. gelegen te ?illebeke, sectie B nummers 347a, 359, 360, 361, 362. 353a, 363a, 351a. en deelen van nummers 355a en 366. in pacht gehouden door Jules Bailleul en wier pacht op 30 September 1937 ten einde loopt. De nieuwe pacht, die door de Commissie voorgesteld wordt, loopt over een termijn van 9 naeenvolgende jaren, aanvang nemende met 1 October 1937, mits de jaarlijksche som van 2500 fr. Daar de huidige pachter Bailleul met deze voorwaarden instemt, heeft de Commissie besloten aan de hoogere overheid de noodige machtiging te vragen om dit hofstedeke uit ter hand te mogen verpachten. M. Van Alleynnes. Waarom wordt er hier geen openbare verpachting gehouden M. Lemahieu. Volgens de wet moet er geen open bare verpachting gehouden worden als de oude pach ter de voorwaarden van het huurcontract aanvaardt. Volgens de wet van 1929 op de verpachting der lan delijke eigendommen is het maar wanneer de oude pachter met de gestelde voorwaarden niet instemt dat er een openbare verpachting moet uitgeschreven wor den en dan nog heeft de oude pachter optie om het goed te pachten aan den prijs van het hoogste aanbod. M. Van Alleynnes. Ik discuteer daarover niet, doch ik stelde die vraag maar omdat ik verder zie dat drie andere landgoederen wel openbaar verpacht zijn gewit si. M. Lemahieu. Dit is een gansch andere zaak en indien gij het toelaat zal ik u dan den noodigen uitleg geven van zoodra wij aan dit punt gekomen zijn. M. Seys. Is de gestelde pachtprijs nu hooger dan vroeger M. Lemahieu. Ja, het is nu 100 fr. meer. M. Vanderghote. De pachtprijs van dit hofstedeke bedroeg vroeger 2400 fr. 's jaars. Ik stel voor over deze verpachting uit ter hand een gunstig advies uit te brengen. Al de raadsleden stemmen ja. behalve de Heer Le mahieu, die zich onthoudt. XI Openbare Onderstand Openbare verpach ting van landgoederen. M. Vanderghote. Bij brief van 18 September 1L vraagt de Commissie van Openbaren Onderstand dat het den gemeenteraad zou believen een gunstig advies uit te brengen over haar beraadslaging genomen in zitting van 14 September 1937 betreffende de openbare verpachting van 1 ha. 84 a. 12 ca. land en weide te Oudecapelle en van 11 ha. 57 a. 70 ca. land te Wyt- schaete. Tijdens de openbare verpachting werd er voor ieder lot slechts een aanbod gedaan. Daar het aanbod van 610 fr. de hectare, door Camille Alleweireld ge daan, als onvoldoende aanzien werd voor de zes laat ste jaren der pacht, werd er met den aanbieder on derhandeld en deze heeft erin toegestemd zijn aanbod iets te verhoogen. Dienvolgens besluit de Commissie van Openbaren Onderstand de volgende goederen in pacht te geven voor een termijn van 9 naeenvolgende jaren beginnende den 1 October 19371 ha. 84 a. 12 ca. land en weide te Oudecapelle aan Jules Soete mits den pachtprijs van 2000 fr. 's jaars 6 ha. 83 a. 35 ca. land en weide te Wytschaete aan Camille Alleweireld mits 400 fr. de hectare of 2700 fr. voor de drie eerste ja ren en mits 700 fr. de hectare, 't zij in 't geheel 4168 fr., voor de zes volgende jaren der pacht, en 4 ha. 74 a. 35 ca. land en weide te Wytschaete aan Abel Bailleul, van Wytschaete. mits den jaarlijkschen prijs van 2.100 frank voor de drie eerste jaren en van 3355 fr, voor de zes volgende jaren. Het schepencollege stelt voor hierop een gunstig advies uit te brengen. Dit voorstel wordt met dezelfde stemming als zoo even goedgekeurd. XII. Openbare Onderstand Weezengesticht te Loere Oprichten van alcoven. M. Vanderghote. De Commissie van Openbaren Onderstand, bij haar schrijven van 22 September 11., vraagt dat de gemeenteraad ook nog een gunstig advies zou willen verleenen over een andere beraadslaging door haar in zitting van 7 September 1937 genomen. Daar het aantal weezen en verlaten kinders in het St Antoniusgesticbt te Locre gedurig vermeerdert is het noodig geworden de derde en laatste slaapzaal in ge bruik te nemen. Gezien er van uit de omliggende ge meenten steeds meer leerlingen gezonden worden om in dit gesticht onderwezen te worden en daar de goede zeden anderzijds ook vereischen dat de groote leerlin gen over afzonderlijke kamertjes kunnen beschikken, besluit de Commissie de toelating te vragen om 30 alcoven op een der slaapzalen te mogen oprichten. De kosten hiervan worden op meer dan 5000 fr. geschat. Het schepencollege stelt voor dit besluit goed te keuren. Al de raadsleden stemmen nogmaals ja, behalve de Heer Lemahieu die zich. zooals altijd wanneer het pun ten betreft die den Openbaren Onderstand aanbelan gen. onthoudt. XIII. Verkeer Politieverordening. M. Vanderghote. In mijne hoedanigheid van bur gemeester heb ik in datum van 22 September 1937 de volgende politieverordening getroffenTen einde de uitvoering der werken toe te laten die zullen uitge voerd worden aan de baan tusschen Yper-Hoekje en de Kaai wordt het verkeer van alle voertuigen op gemelde baan verboden vanaf 27 September tot 30 October 1937. Het verkeer wordt afgeleid langs de Boterstraat, de Stuersstraat, Maloulaan of langs de Vandenpeereboom- plaats. Elverdinghestraat en Maarschalk Haiglaan. Ik stel voor deze verordening te willen goedkeuren. De raadsleden stemmen eenparig ja. XIV. Autobusdienst voor werkliedenvervoer Yper- Meenen Overdracht van rechten Advies. M. Vanderghote. Bij brief van 18 September heeft het provinciaal bestuur ons gemeld dat M. Wilder- meersch, van Yper, uitbater van een autobusdienst voor het vervoer van werklieden tusschen Yper en Meenen, zijne rechten wenscht af le staan aan zijne mede-ex- pioitanten Bourgois en Decroix, van Yper. Het pro vinciaal bestuur vraagt het advies van den gemeente raad daarover en het schepencollege stelt voor een gunstig advies te willen verleenen. Dit voorstel wordt algemeen bijgetreden. XV. St George Memorial Church - Begrooting 1938. M. Vanderghote. De voorziene ontvangsten beloo pen de som van 49.695 fr. 88 en de uitgaven toedragen de som van 43.957 fr., zoodat de begrooting 1938 van deze kerk sluit met een batig slot van 5.738 fr. 88. Ik stel voor deze begrooting goed te keuren. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch. Pattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck en Vanderghote. Onthouden zich de Heeren Michiel, Coutelle, Vergracht, Van Alleynnes, Leuridan en Verbeke. XVI. Aanleggen van voetpaden Zonnebeke- en Meenensteenweg Aanbesteding Proces-verbaal Goedkeuring. M. Vanderghote. Dit punt betreft de goedkeuring der aanbesteding voor het leggen van voetpaden langs den Meenensteenweg al den linkerkant der baan en langs den Zonnebekesteenweg al den rechterkant der baan. Het laagste aanbod, dat hiervoor gedaan werd, is dit van Jules Defever, aannemer te Yper, met de ge zamenlijke som van 61.150 fr. 74. De technische dienst der stad heeft den uitslag dier aanbesteding onder zocht en er geen opmerkingen op gemaakt. Ik stel dan voor de gedane aanbesteding goed te keuren. Eenparige instemming. XVII. Aanleggen van voetpaden Zonnebekesteen weg II deel Kalfvaart Bruggesteenweg en Dicke- buschsteenweg Aanbesteding Proces-verbaal Goedkeuring. M. Vanderghote. Dit betreft de^aanbesteding voor het aanleggen van voetpaden langs den Zonnebekesteen weg 2> deel, 't is te zeggen al den Noordkant, langs den Dickebuschsteenweg tusschen den overweg der spoorlijn Yper-Korfrijk en de vaart Yner-Komen... M. Seys. Bestaat de vaart Yper-Komen nog De Heer burgemeester liet die vraag onbeantwoord en vervolgde zijne uiteenzettinglangs den Brugge steenweg tusschen de Stoffelstraat en den Brugge steenweg en langs de Kalfvaart tusschen de Pennestraat en den Bruggesteenweg. De laagste aanbiedingen zijn voor lot 1, die van René Hoste, aannemer te Thieit, na herziening van het bedrag ervan, met de som van 49.424 fr. 20 voor lot 2, die van René Hoste, van Thieit, met de som van 26.794 fr. 47 voor lot 3, die van Jules Defever. aannemer te Yper, met de verbeterde som van 45.105 fr. 74, en voor lot 4, die van zelfden Defever, met de som van 30.402 fr. 76. Het schepencollege stelt voor nog enkele oude kasseisteenen voor het uitvoeren dezer werken beschikbaar te stellen en de aanbeste ding voor een gezamenlijk bedrag van 166.363 fr. 94 goed te keuren. Al de raadsleden stemmen eenparig ja. XVIII. Voetpaden Dickebuschsteenweg II- deel Vlamertinghesteenweg Plannen Lastenkohier Bestek. M. Vanderghote. Dit punt betreft het aanleggen van voetpaden langs den Dickebuschsteenweg tusschen de vaart Yper-Komen en de Posthoornstraat en langs den Vlamertinghesteenweg. linkerkant der baan. Het bestek dezer werken beloopt voor den Dickebuschsteen weg tot de som van 130.081 fr. 02 en voor den Vlamer tinghesteenweg tot de som van 42.108 fr. 03, 't zij in 't geheel de som van 172.189 fr. 05, waarop de stad van wege den Dienst voor Economisch Herstel een toelage van 25 zal ontvangen. Het schepencollege stelt voor de plannen, het lastenkohier en het bestek dezer wer ken goed te keuren. Dit voorstel wordt eenparig aangenomen. XIX. Slachthuis Huis van den Bestuurder Vergrootingswerken Aanbesteding Proces-verbaal. M. Vanderghote. Wij hebben deze vergrootingswer ken, aan het huis van den Heer Bestuurder van het slachthuis uit te voeren, tijdens onze laatste zitting goedgekeurd. Het laagste aanbod is dit van Gaston Vanassche, aannemer te Yper, met het verbeterd be drag van 46.816 fr. 02. Het tweede aanbod, zijnde dit van den aannemer Odile Godderis, beliep tot de som van 50.313 fr. 75. Het schepencollege stelt voor het aanbod van den aannemer Vanassche goed te keuren. De raadsleden stemmen ja, uitgenomen de Heeren Michiel en Coutelle die zich onthouden. XX. Belasting op de gesproken reklamen Ver ordening Aanvulling. M. Vanderghote. Het schepencollege steli voor de beraadslaging, die door den gemeenteraad op de ge sproken reklamen in datum van 21 Februari 1936 ge nomen werd, aan te vullen als volgtEen belasting van 25 fr. per dag wordt geheven voor de gesproken reklamen gedaan bij middel van luidsprekers op auto's of reklaamwagens langs den openbaren weg ten voor- deele van handels- of nijverheidsfirma's. De betaling geschiedt bij het afhalen ten politiebureele der toela ting die voor de gesproken reklamen noodig is. M. Van Alleynnes. Zijn de politieke uitzendingen ook daarin begrepen M. Vanderghote. Neen, het zijn alleen maar de re- WEET GIJ DAT. Het is de schoonste voor BRUILOFTEN en al andere ceremoniën. Het is de gemakkelijkste voor VERVOER van ZIEKE PERSONEN. Het is de meest CONFORTABELE voor LANGE REIZEN. Het is een CHRYSLER - PLYMOUTH 1937, 7 plaatsen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 2