DE KEIZER VOOR UWE KOSTUME 13, Statiestraat -- YPER Koloniale Loterij 8 ALLERHANDE NIEUWS Wedstrijd voor Bieren Parijs 1937 CENTRALS EXPORT BELFORT STOUT. Gevonden en Verloren Voorwerpen Stedelijk Slachthuis van Yper PING - PONC MEESTER - KLEERMAKER BESTE KWALITEIT LAAGSTE PRIJZEN SPOEDIGE BEDIENING Keuringen en Prijskampen voor Hengsten van het Belgisch Trekras HANDBOOGSCHIETINGEN POTJESCHIETING ONZF SCHIPVAART YPER. Botsingen. Zaterdag laatst, korts na het m.ddaguur, kwam de 32 jarige Boone Marcel, van Voor- mezeele, met een autocamion van uit de richting der Rijselpoort naar de Groote Markt gereden. Gekomen aan de Merghelynckstraat zag hij plots een andere auto. gevoerd door M. Proot Laurent,van Yper. uit laatstgenoemde straat komen. Ten einde een aanrijding te vermijden, deed Boone zijn remmen uit volle kracht werken, doch daar de baan vochtig was gleden de wie len van zijn voertuig uit, zoodat beide autos toch licht jes met elkander in aanraking kwamen en eenige schade opliepen. Zondag namiddag, omstreeks vier uur. had er op hetzelfde kruispunt nog een tweede aanrijding olaats. De 21 jarige Storme Maurice, bakkersgast, te Vlamer- tinghe, kwam per auto de Merghelynckstraat uitge reden en wilde de Rijselstraat oversteken om naar de Elisabethstraat te gaan, toen hij juist te midden der Rijselstraat aangebeukt werd door de autobus Yper- Komen, die van uit de richting der Rijselpoort kwam en bestuurd was door Vandoolaeghe Leon, 31 jaar oud, van Komen. De schok was zoo geweldig dat de kleine auto van Storme tot op het voorland, rechtover de woning van M. Donck, tegen een boompje geslingerd werd en er. met de wielen omhoog, volledig omkantelde. Als bij wonder werd de autovoerder Storme niet ge kwetst. doch zijn rijtuig was deerlijk gehavend. Het vorenste van de autobus was slechts licht beschadigd. Zondag avond, om 5 u. 20, had er nabij den Vijf hoek nog een andere kleine aanrijding plaats. Poutrain Charles, van Lambersart, kwam met zijn auto langs de Halle gereden en wilde de Rijselstraat inslaan, toen zijn rijtuig aangereden werd door de auto van Lam- paert Cyrille, van Woesten, die van de Groote Markt naar de Neermarkt gereden kwam. Beide autos werden slechts licht beschadigd. Ongelukkige aangehouden. Zondag morgen, rond 2 u.. ontmoetten van dienst zijnde gendarmen op den Poperinghesteenweg een man wiens houding hen zon derling voorkwam en dien zij dan ook ondervroegen. Met veel moeite vernamen zij dat de ongelukkige ze kere Wasnair René was, 49 jaar oud, van Braine le Comte, die weggeloopen was uit het krankzinnigen gesticht van Armentiers, waar hij reeds sedert Juli 1936 in behandeling was. De familie van den ongeluk kige werd verwittigd en kwam hem terughalen. De YPERSCHE CENTRALE BROUWERIJ, samenwerkende vennootschap te Yper, nam deel aan den wedstrijd voor bieren, ingericht door het Internationaal Instituut van Voeding te Parijs 1937. De Ypersche Centrale exposeerde er hare alom- gekende bieren: Met ieder der beide soorten bieren behaalde zij er den prijs van uitmuntendheid, de hoogste on derscheiding. De Ypersche Centrale behaalde reeds met haar bleeke bieren Central's Export en Super Bock een gouden medaille op de Wereldtentoonstel lingen van Antwerpen en Luik 1930 een gouden medaille op de Wereldtentoonstel ling van Brussel 1937. ELVERDINGHE. Verkeersongevallen. Verleden week Vrijdag, rond 6 u 's avonds, kwam de genaamde G. D.. vleeschhandelaar te Meenen. langs hier per auto van uit de richting van Yper gereden. Rechtover de melkerij, op het -oogenblik dat hij de baan naar Woes ten wilde inrijden, gleden de wielen van de auto uit en botste het voertuig achtereenvolgens tegen twee elec- triekpalen, waarna het in de gracht langs de baan te recht kwam. De autovoerder alsmede de andere per soon die hem vergezelde, waren als bij wonder slechts lichtjes verwond, doch de auto was nog al beschadigd. Korten tijd nadien onderging nog een tweede auto hetzelfde lot. Wanneer het voertuig daar op zelfde plaats gekomen was. waar over eenige weken reeds een wielrijdster door een uitglijdende auto aangereden werd. slipte het eveneens uit en reed de gracht in. In de nabijheid dezer plaats is er een weegbrug waar veel wagens met beeten geladen naartoe komen om gewegen te worden. De soms afvallende beeten worden aldaar door het druk verkeer ten gronde vermorzeld, wat de glibberigheid der baan veroorzaakt. OOSTNIEUWKERKE. Gespan omgekanteld. Gustave Stols, wonende te Rousselare langs den Mee- nensteenweg, kwam Zaterdag namiddag alhier met een bespannen rijtuig gereden. In den korten draai der Gezellestraat. sloeg het voertuig plotseling om, waar door Stols ten gronde geslingerd werd en een erge hoofdwonde opliep. Een bijgeroepen geneesheer kwam hem de noodige zorgen toedienen. DIXMUDE. Schoone belooning voor het meisje dat de valschmunters deed ontdekken. Wij hebben hier vroeger reeds verhaald hoe. dank aan de tegenwoor digheid van geest van een 13 jarig meisje, de politie er in slaagde, op het spoor te komen der valschmunters P. Burghgraeve en zoon, die thans in het gevang zijn opgesloten. Toen P. Burghgraeve op zekeren dag in het café Hazewind te Loo een valsch briefje van 50 fr. poogde te wisselen, miek de herbergierster hem er de opmer king van, waarop hij aanstonds het briefje terugnam en met ander geld betaalde. Het 13 jarig dochtertje der herbergierster, de kleine Marie-Louise Feys, die dit gehoord had, was daarop naar buiten gegaan en had zonder iets te zeggen het nummer der taksplaat van het rijwiel van Burghgraeve opgenomen. Het is deze kostbare inlichting die de politie toeliet de hand op de valschmunters te leggen. Als belooning hiervoor zal heden Zaterdag aan het meisje door den agent der Nationale Bank te Veurne, in naam dezer instelling en in tegenwoordigheid der Heeren Soetens, onderzoeksrechter, en Dewilde, pro cureur des Konings, een spaarboekje overhandigd wor den waarop de Nationale Bank een som van 5000 fr. heeft geplaatst. Voorwaar, een schoone.en verdiende beiooning. Dcodelijk ongeluk te St Denys-Westrem. Woens dag avond werd, aan den overweg der statie van St Denys-Westrem, een autotractor der bloemmolens van Kortrijk aangereden door den trein komende uit Door- nijk en die te 19 u. 02 te St Denys-Westrem aankomt. De autotractor werd letterlijk verbrijzeld en de voerder Gaston Lemaire werd op slag gedood. Zijn gezel, Al- bert Dekens, 22 jaar oud, van Kortrijk, werd wegge slingerd en erg gekwetst. De barreelwachter, die wegens defect aan een der kabels, den barreel niet had kunnen sluiten, werd aan gehouden doeh den Donderdag, na verhoor, terug in vrijheid gesteld. Het slachtoffer van dit jammerlijk ongeval is de broe der van M. Leon Lemaire, taxivoerder te Yper, Cassel- straat. Hij woonde te Cuerne en was vader van vier kinderen. Gevonden. Zaterdag 27 November, door M. Van- cayzeele Willy, een lederen kinderhandschoen. Door Mevr. Vancayzeele, een sajetten handschoen. Zondag 28, door M. Dewitte Daniel, een lederen mans handschoen. Door Mc Titeca Raymonde, een lederen handschoen. Maandag 29, door Mevr. Hardy, een sajetten kinder handschoen. Door M«' Billiau Maria, een handschoen. Door M. Lacante Robert, een paar sajetten hand schoenen. Door M' Hoet Maria, een werkboekje. Woensdag 1 December, door M. Verbeke Wilfried, een leurders kenteeken. Verloren. Vrijdag 26 November, een gouden arm banduurwerk met briljanten bezet. Een goede belooning zal aan den persoon die dit kostbaar stuk, een familie- aandenken, terugbrengt gegeven worden. Adres ten bureele dezer. Zaterdag 27, door M. Parein Jean, van Vlamertinghe een portemonnaie een som geld inhoudende. Maandag 29, door Me Gryfifon Denise, een vrouw- hoed in zwarte pane. Vrijdag 3 December, zwarte jachthond, lange steert, antwoordt op den naam Lina. Terugbrengen tegen j goede belooning bij M. Gaston Soenen, Capucienen- j straat, Yper. (O) Gedurende de maand November 1937 werden er in het Stedelijk Slachthuis van Yper volgende dieren ge slacht 1 Stier 20 Ossen 47 Veerzen 19 Koeien 15 Nuchter kalvers 39 Vette kalvers 49 Schapen 268 Verkens 14 Paarden. Te zamen 472 dieren. (O) Verleden week heeft de Ypersche Ping-Pong Club hare reeks overwinningen voortgezet. Poperinghe im mers heeft op zijne beurt aan de overmacht der Yper- lingen moeten gelooven, ter gelegenheid van het be twisten van den mooien beker, mildelijk geschonken door Heer Emile Hoflack. vertegenwoordiger der Bie ren Artois, Hotel du Miroir, Yper. De matchen wierden hardnekkig maar in alle sporti viteit betwist, tusschen 30 vastberaden spelers en Yper behaalde ten slotte een verdiende zege met 34 gewon nen matchen, tegen 20 gewonnen voor Poperinghe. Har telijk proficiat aan de Ping-Pong Club van Yper die zoo glansrijk de wit-roode kleuren weet hoog te houden. De Poperingsche vrienden hebben niettegenstaande hunne nederlaag blijk gegeven van oprechten sport- geest en hebben nooit geen enkel oogenblik hun goed humeur verloren. De avond verliep in de beste stem ming. zoodanig dat er reeds meer dan een klein uurtje voorbij was. alswanneer er aan scheiden gedacht werd rm gehouden te leper den 24 November 1937. 1. Hengsten van 3 jaar 21 ingeschreven 19 aanwezig 8 aanvaard 11 gewei gerd. 1' prijs 1300 fr. en verz. med. aan Coene M.. Dicke busch voorTitan de Zandvoorde, Bruinschimmel. 2' prijs 1000 fr. en br. med. aan Simoens C. Wed. en Kinders, Stalhille en Verburgh Oscar, Noordschote. voorAvare de Stalhille, Vosschimmel. II. Hengsten mededingende voor de Bewaringspremie. 7 Ingeschreven: 7 aanwezig: 6 aanvaard 1 geweigerd. 1° Ann. bewaringspremie van 1000 fr. aan Desmyter Remi, Voormezeele voor: Hercule de Bouge, 5 1/2 jaar, bruin. 2" Ann. Bew. van 1000 fr. aan Denys J.. Crombeke, voor: Clairon de Moerkerke, 7 1/2 jaar, bruinschimmel, III. Hengsten van 4 jaar en meer. 17 Ingeschreven: 14 aanwezig 6 aanvaard; 8 geweigerd. 1' pr. 2000 fr. en verz med. aan Soetaert Gebr.. Le- deghem en Vandenhende W° H. en Kinders. St Baafs- Vyve, voorAiglon des Wespelières, 6 jaar, bruinschim mel. 2'' pr. 1500 fr. en br. med. aan Remmery Joseph. Hand- zaeme en Staden, voor Avenir du Trieu. 7 jaar. bruin. 3° pr. 1000 fr. en br. med. aan Loncke JRoeselare, voorCarlo de Jemappes, 7 jaar, vos. Goedgekeurde Hengsten Bloc de Maulde geb. 1935, bruinschimmel, toebehoo- rende aan Coene Marcel, Dickebusch. Titan de Clemskerke, geb. 1935, bruinschimmel, toe- behoorende aan Coene Marcel, Dickebusch. Monarque de Lozer, geb. 1935, toebehoorende aan Remmery Joseph, Handzaeme. Marquis de Petuelle. geb 1935, toebehoorende aan Remmery Joseph, Handzaeme. Etendard de Zevecote, geb. 1935, bruinschimmel, toe behoorende aan Simoens C. Wed. en Kinders, Stalhille en Verburgh Oscar, Noordschote. Monarque de Stalhille, geb. 1935, vosschimmel. toebe hoorende aan Simoens C. Wed. en Kinders, Stalhille en Verburgh Oscar, Noordschote. Titan de Savenne, geb. 1928, vosschimmel, toebehoo rende aan Coene Marcel, Dickebusch. Idéal de Dottignies, 10 1/2 jaar, bruin, toebehoorende aan Remmery J„ Handzaeme en Staden. Palmier de Deinze, beg. 1925, vos, toebehoorende aan Remmery J.. Handzaeme en Staden. Gaston de Neyghem, oud 12 jaar, vos, toebehoorende aan Denys Jules, Crombeke. Staviski d'Ardoye, oud 3 1/2 jaar, bruinschimmel, toebehoorende aan Decraemere Camiel, Watou. Gaston de Bierghes, heg. 1933, bruin, toebehoorende aan Remmery J., Handzaeme en Staden. Espoir de Thieulain, oud 8 jaar, vosschimmel. toe behoorende aan Decraemere Camiel, Watou. ZONDAG 5 DECEMBER 1937 Om 2 i uur: BIZET (ALLIANCE), bij Emile Pal lade Hoogvogel 120 fr.Twee zijdvogels, elk 60 fr. Twee kallen, elk 30 fr. en 35 vogels van 20 fr. voor 40 schutters. Inleg 25 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 25 fr. Om 2 1 uurGHELUVELT, in De Congo, bij Aug. PauwelsOppervogel 60 fr. en twee wilde konijnen Twee zijdvogels, elk 30 fr. en een wild konijn Twee kallen, elk 15 fr. en een wild konijn 10 primés van 7 fr. en een wild konijn en 27 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 16 fr. 50. MAANDAG 6 DECEMBER 1937 Om 2 1 uurSTADEN, Café St Amand, MarktOp pervogel 140 fr. Twee zijdvogels, elk 70 fr. Twee kal len, elk 35 fr.10 primés van 25 fr. en 25 vogels van 20 fr. voor 50 schutters. Inleg 25 fr. MAANDAG 12 DECEMBER 1937 Om 5 l uur stiptYPER WILLEM TELL, in de schoone verwarmde zaal der herberg Au Saumon VRIENDENSCHIETINGInleg 5 fr. 50 te verdeelen in vogels van 2 fr. 50. Andere gewone voorwaarden. Eiken MAANDAG, om 5 i uur stipt 's avonds, POTJESCHIETING in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon U ONTNEEMT U ZELVE DE KANS door vanaf heden uw biljet niet te koopen der TWAALFDE SNEDE 1937 van de Trekking vóór Kerstmis. Binnengevaren Vrijdag 26 November 1937, de 't Nieuw leper (schipper Van den Bossche) met 250 ton graan voor M. Vandeputte. leper: de «Albert», (schipper Van Acker) met 106 ton kolen voor M. Vanoverberghe. leper; de Georges(schipper De Heel) met 79 ton graan voor M. Six, Vlamertinge. Zaterdag 27, de Marie (schipper Boshuizen) met 231 ten kolen voor M. Vanoverberghe, leper. Maandag 29, de Rosalie(schipper Boute) met 102 ton potasch voor M. Talpe, Kortrijk. Dinsdag 30, de Stad Diksmuide (schipper Steur) met 20 ten beurtgoed voor verscheidenen. Woensdag 1 December, de «Verandering», (schipper Bezcner) met 150 ton erwten voor M Talpe, Rousselare; de Stilla Juvans», (schipper Floryn), van de beurt «Met Zorg», met 15 ton beurtgoed voor verscheidenen. Donderdag 2. de Prior(schipper Coupé) met 239 ten kolen voor M. Vanoverberghe, leper. Wegffevaren Vrijdag 26 November 1937, de Lena (schipper De Blieck) met 88 ton beeten. voor Moerbeke. Maandag 29, de Lcurdes(schipper Deyweli met 248 ton beeten, voor Moerbeke. Woensdag 1 December, de Stad Diksmuide (schip per Steur) met 15 ton beurtgoed voor verscheidenen. Donderdag 2, de Georges (schipper De Heel) met 120 ton chicoreiboonen voor M. Depuydt, Lichtervelde de «Albert», (schinper Vanacker) met 58 ton chicorei boonen voor M. Gits. Iseghemde Stilla Juvans (schipper Florijn), van de beurt «Met Zorg», met 65 ton beurtgoed voor verscheidenen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 12