Georges Sonneville REVE DE VALSE 3ae BAL MUSETTE PRIVAAT BAL -GROOT BAL- S05RÉE TABACIE AANNEMERS LANDBOUWERS en PARTICULIEREN BEMINT UW PROFIJT Voor uwe betonnen grafkelders, afsluitingsrouren en alle andere cementproducten wendt U in volle vertrouwen bij Bruggesteenweg, 96 YPER Gewaarborgd werk aan zeer genadige prijzen. (239) LEERT SNIJDEN SYMPHONIE YPRIANA Sinfe Ceciliafeest THEATRE COMMUNAL D'YPRES Mercredi 22 Décembre 1937 Zondag 19 December 1937, om 5 uur in de Zaal LAPIERE, Hondstraat Zondag 26 December 1937 Ah Messieurs, comme vous aimez ga, envoyer avec volupté des volutes de fumée dans l'espace qui vous enveloppe, si bien que s'estompent dans une brume g'risatre les personnes et les objets qui vous entourent. Jadis, vous incommodates Madame qui se plai- gnait d'avoir des picotements dans les yeux et s'imaginait, qu'a la longue, elle sufïoquerait. Pourtant, c'est si bon n'est-ce pas, de se pré lasser ainsi en dégustant un bon demi, et en écou- tant de la belle musique. Ces Messieurs du comité de la Symphonie Ypriana l'ont trés bien com- pris et vous offrent, chaque année, une soirée intime qui doit être pour vous un réel délice. D'ailleurs votre pipe ou votre cigare ne dérange plus Madame. Fumez, Monsieur, tant qu'il vous plaira. Dans sa sacoche, votre tendre moitié recèle d'excellentes cigarettes parfumées. Comme vous, elle lancera autour d'elle des petits nuages de fumée, en sirotant un Rossi, un Martini ou tout simplement un Spa pétillant. Et ma foi, pourquoi.la femme ne fumerait-elle pas, elle qui n'a pas craint de .mordre dans la Pomme Oui, Mesclames, je vous comprends. Et puis, lorsque vous portez la cigarette a vos lèvres roses, vous avez un geste exquis qui ajoute un je ne sais quoi a votre grace naturelle. Je m'excuse, chers lecteurs, de m'être perdu 'dans une petite dissertation sur le tabac et les fumeurs, alors que je devais vous parler musique. Un fumeur adore les tabagies. II est done tout naturel qu'il s'abandonne quelques instants au souvenir dharmant de cette ambiance qui était bien sienne. Et maintenant revenons a nos moutons. Sous la Direction du trés sympathique chef, Monsieur Georges Van Egroo, la Symphonie nous a régalé de quelques beaux morceaux de mu sique légère La Cloche de la Liberté marche entrainante de Sousa La Pendule et les Figures de Porce- laine de Ketelbey, solo pour piano et orchestre du genre imitatif, délicat et gracieux, qui permit a Madame Versavel de nous révéler son beau talent de pianiste Luim fantaisie pour deux clarinettes. avec accompagnement d'orchestre, dont MM. Seinaeve Adolphe, senior et junior, ex cellents clarinettistes, tinrent la partie d'une fa- gon impeccable. Maréhe Nuptiale d'une Pou- péede Ch. Lecocq Mouettes et Vagues suite de valse, de Chillemont tout empreinte du charme poétique de son titre évocateur enfin, Les Airs de Tino-Rosside Vincent Scotto, arrangés par Salabert. Tino-Rossi a lui seul, ce nom exprime tous les sentiments qui se sont réveillés dans le cceur de ces Dames qui ne se lassent pas d'écouter ses mé- lodies passionnées et dans celui de ces Messieurs qui se plaisent a écouter sa voix de ténor léger, langoureuse, aux inflexions nostalgiques Nous aurions .préféré une exécution un peu moins uniforme et plus appropriée a l'expression colorée du célèbre chanteur. Nous avóns écouté aussi avec grande satisfac tion quelques jeunes solistes Yprois. M. Jacques Duhameeuw, violoniste, élève de l'école de musique, a trés bien joué La Folia oeuvre pleine de difficultés de Corelli et une danse de Brahms. Monsieur Maurice Ossieur a mis toute son ame dans l'interprétation des Scènes Ecossaises pour hautbois, de Benjamin Godard, et Melle Antoinette Dethoor, dont vous connaissez tous le beau talent, a exécuté avec beaucoup de sentiment Sicilienne de Pergo- lèse et Sérénade imploration de Fr. Schubert. Quant a M. Barnley qui imite a merveille les oiseaux, les chiens, les scies et les sifflets de toutes sortes et M. Van Tuyckom, humoriste bilingue qui parvint a faire chanter en choeur par tous les auditeurs le refrain de «Pekel Haring», ils ont réussi, avec beaucoup de succès, a dilater la rate du public enchanté. Aux organisateurs, aux artistes, au chef et a ses «collégiens» (par analogie avec Rev Ventura) sous adressons nos plus sincères félicitations et tous nos remerciements. GAIRED. Dames, Juffrouwen, Week- en Zondaglessen. Snijkursus NOUVEAUTÉ. 35, Dixmudestraat, 35 iEPEF. Ook lessen per brief wisseling. Diploma bij eindexamen. Vraagt inlichtingen. Patronen op maat. Ouders, Leert uw meisje den stiel van KLEERMAAKSTER Naaien Snijden. Vraagt inlichtingen. De Symphonie Ypriana vierde Zondag laatst het Sinte Ceciliafeest, en te dier gelegenheid had haar jaarlijksch banket plaats in het Hotel des Brasseurs». De eeretafel was voorgezeten door den Heer Armand Donck, Eere-voorzitter van Ypriana, omringd van de Heeren Norbert D'Huvettere, voorzitter der Symphonie. en Aimé Gruwez, voorzitter der Harmonie. Daarnevens hadden wij nog de Heeren De Roo, onder-voorzitter der Symphonie, Bouquet Remi, Mahieu Gustave, Wer- rebrouck Albert, bestuursledenDethoor Ferdinand, secretaris Van Egroo Georges, bestuurder der sectie Symphonie Bagein Maurice, onder-voorzitter der Har monie Boone Albert, commissaris De Ridder Fran cois, bestuurder der Harmonie, en Mijnheer Hanoulle, orgelist, bestuurder der Muziekschool te Rousselare. De voorzitter. Heer Norbert D'Huvettere, verwel komde allen en dan deed eenieder eer aan de gerech ten, want 't geen Remi ons opdiende was lekker en menige complimentjes werden aan de kokin overge maakt. Tusschenin de gerechten werden er verscheidene aan spraken gehouden. Om te beginnen nam de Eere-voorzitter. Heer Ar mand Donck, het woord als volgt Dames en Heeren, De Muziekkring. waarvan ik gelukkig ben Eere- Voorzitter te zijn. telt in zijn schoot De Harmonie en de Symphonie twee afzonderlijke sectiën maar deel uitmakende van een en zelfde familie Ypriana en die beide op tijd en stond het hare bijbrengen tot het welgelukken der gezellige avondfeesten en prachtige concerten, welke ieder jaar de talrijke werkende- en eereleden zijn aangeboden en die telkens zooveel bijval genieten. Ik aanzie het als een waren en zoeten plicht den Heer Norbert D'Huvettere, Voorzitter, de Heeren bestuurs leden en werkende leden van de Symphonie, hartelijk te bedanken en geluk te wenschen om de schoone pres tatiën waarmede zij ons tot op heden hebben vergast, en onder meer voor de prachtige uitvoering tijdens de Cecilia Mis welke dees jaar op zoo een kunstige wijze is weergegeven geweest, En hier dient een bijzonder woord van dank gestuurd aan uwen ieverigen en sympathieken Chef, den Heer Georges Van Egroo, die u met zooveel muzikaal besef heeft weten te geleiden tot een punt dat waarlijk te waardeeren valt. Oh ik ken hem uwen Chef. nooit is het te laat, noch te vroeg, noch te lastig als het maar geldt DE KUNST Ik dank U, Chef, en druk hier den wensch uit U nog lange jaren aan uw pupiter te mogen zien staan als chef en bestuurder der sectie Symphonie. Ik wil ook niet nalaten mijne gelukwenschen aan te bieden aan eenige leden der Symphonie, welke dit jaar een bijzondere onderscheiding behaalden in de Mu ziekschool Antoinette Dethoor, Jacques Duhameeuw, Roger Coffyn en Verbaere Roger. Proficiat, gij zijt alle vier nog jong. doet zoo voort en er is geen twijfel dat gij er komen zult. Nogmaals dank en ik drink op de gezondheid van u allen, op het succes, den groei en bloei der sectie Sym phonie zuster van De Harmonie Deze aanspraak werd menigmalen onderbroken en door allen luidruchtig toegejuicht. Dan kwam de Heer Norbert D'Huvettere aan de beurt en sprak de volgende rede uit Damen, Heeren en beste Vrienden, Nogmaals hebben wij het geluk ons hier vereenigd te vinden tot het vieren van ons Ceciliafeest. Eerst en vooral moet ik, in naam van u allen, onzen zoo sympathieken Eere-Voorzitter, Mijnheer Armand Donck, hartelijk bedanken voor zijne aanwezigheid op ons feest van heden. Zooals ieder jaar ben ik gelukkig Mijnheer Aimé Gruwez. den verkleefden Voorzitter der schoone Har monie Ypriana. alsook de bestuursleden dezer afdee- ling te bedanken voor hunne aanmoedigende aanwe zigheid. die voor ons een blijk is der goede verstand houding welke, zoo het mij onlangs nog verklaard werd. meer dan ooit tusschen de twee afdeelingen bestaat. Ik bedank ook nog den Heer Hanoulle voor zijne meesterlijke begeleiding op het orgel der stukken die op zoo een prachtige wijze door de Symphonie gedu rende de Sinte Ceciliamis uitgevoerd werden, en ik ben verheugd hier te mogen verklaren dat deze uitvoering zoozeer in den smaak van onzen Yperschen toondichter, Heer Henri Moerman, is gevallen. Gij allen, leden der commissie onzer Symphonie, en gij in 't bijzonder, spelende leden, gevoelt hoe bloeiend onze Symphonie door uwe toewijding is geworden. Het doel onzer maatschappij is van in onze lieve stad Yper de muzikale cultuur te bewaren en te ontwikke len, alzoo onze muziekschool te helpen bevolken, de vruchten erin geplukt te onderhouden, en de Ypersche bevolking te verblijden en te bevallen. Onze uitslagen zijn prachtig en merkwaardig, omdat deze voortkomen uit onze eigene krachten, geput in onze vriendelijke en toch zeldzame herhalingen, en om dat zij bekomen zijn door bijna al liefhebbers muzi kanten. Onze uitvoeringen geschieden zonder professioneele ontleeningen, zooals het soms het geval is voor andere orkesten. Met geld genoeg zouden wij ook een orkest kunnen bijeenbrengen, uitsluitelijk samengesteld uit profes sors van het conservatorium, maar welke verdiensten zouden wij daaruit trekken Geenhoegenaamd geen Daarom moeten wij de groote moeilijkheden achten en tevens den moed en het geduld prijzen die door on zen ieverigen en onvermoeibaren chef aan den dag gelegd wordt om ze te overwinnen. Het is hij, voor wien de Symphonie waarlijk zijn dochter mag genoemd worden, die recht heeft aan onze dankbaarheid en aan onze hulde. Heer Georges Van Egroo, proficiat voor uw schoon werk. Hartelijk dank in naam van ons ailen, en nog vele jaren. Na die twee Heeren stond ook nog de Heer Remi Bouquet recht en sprak namens den onder-voorzitter die zich had laten verontschuldigen, de volgende woor den uit Dames en Heeren, Er is een Vlaamseh spreekwoord dat zegt Het herte betuigt waar het herte naar buigt En daarom ben ik waarlijk gelukkig dat het mij ge geven is, in naam vah ons bestuur en van de leden der Symphonie, een warmen groet van dankbaarheid aan onzen geliefden Voorzitter toe te sturen. Ten is aileenlijK niet den Voorzitter dien wij begroe ten met onze innige achting, maar ook wel zijne ver kleefdheid en onbaatzuchtige medewerking. Want men weet maar al te wel dat er in een maat schappij, 't is gelijk dewelke, zich somtijds kleine moei lijkheden voordoen, en dan zijt gij daar, Mijnheer de Voorzitter, altijd aan het roer om met een klaar opvat tingsvermogen alles op zijn pootjes te brengen. Ook en hebben wij nooit op u aanspraak gedaan om 't eene of 't ander te bekomen ten voordeele van 't wel zijn onzer Symphonie, zonder dat gij uwe milde tus- schenkomst verleendet. Een feest als dit is een versterking van onze broeder lijke genegenheid, en de leden zullen dit algemeen kunnen bevestigen door met ijver voort te werken in een geest van muzikale verstandhouding. Dit zal de be kroning en de hulde zijn voor al het goede door onzen beminden Voorzitter gedaan Mochten wij hem nog lang bewaren in volle gezond heid gelijk op heden, want men is meer en meer over tuigd dat men voorzitters, als deze welke beide afdee lingen van Ypriana het geluk hebben te bezitten en die met zulke gevoelens van zelfopoffering tegenover hunne maatschappij bezield zijn, hier nog dikwijls voor 't welzijn onzer stad zouden missen. En eindelijk nam de Heer Aimé Gruwez, voorzitter der Harmonie, het woord in dezer voege Achtbare Dames en Heeren, Na al die schoone aanspraken aanhoord te hebben, dacht ik niets meer te moeten zeggen, maar ze fluisteren mij in het oor allezzegt toch iets. En wat moet ik zeggen Ik heb schoon mijn kop te breken, ik vind niets bij te voegenToch wel, dat het bijwonen van zulk gezellig feestje altijd deugd doet aan het 'hart, het sluit meer en meer de verbroedering aan der beide sectiën Harmonie en Symphonie. Het is met fierheid en een waar geluk dat ik in de beide sectiën, Harmonie en Symphonie, al die jonge elementen aantref't is immers door hen dat de oude ren later zullen moeten vervangen worden om zoo van Ypriana het voortbestaan te verzekeren. Ik voeg mij bij de woorden van onzen Eere-Voor zitter, Heer Armand Donck. en uwen Voorzitter, Heer D'Huvettere, om u geluk te wenschen voor uwe prach tige prestatiën onder de kundige leiding van uwen ieverigen en sympathieken chef, den Heer G. Van Egroo. Leve Ypriana Een schoone tombola werd vervolgens uitgeloot en iedereen ging blijgezind huiswaarts, vol verlangen naar het feest van toekomende jaar. LA TROUPE DU THEATRE COMMUNAL DE TOURNAI au complet, présentera a 20 heures Opérette Viennoise en 3 actes Musique d'Oscar STRAUSS avec M'e Rose d'Orsay, M""' J. Frédo, M Marville, M.M. Saint Henry, Colard, Taylès et Nick-lair. Mise en Scène de M, Saint - Henry Divertissements réglés par Me Schmits Orchestre sous la direction du Maitre Leon Tart. Prix des Places de 4 a 12 francs. La location est ouverte au Café Astrid, Place Vandenpeereboom, tous les jours et au Théatre même Dimandhe 19 Décembre, de 11 h. a 12 4 h. ZATERDAG 18 DECEMBER 1937 om 7 uur, in LAPIERE'S ZAAL, Hondstraat gegeven door de Maatschappij De Jonge Accordeonisten met het welbekend orkest MUSETTE onder leiding van den virtuoos - accordeonist ALBERT DE HOLLANDER. Ingang3 Frank. ingericht door de jonge Waalsche en Vlaamsche Boeren verbroedering. Degenen die geen uitnoodiging ontvangen heb ben kunnen aan den ingang Kaarten verkrijgen. (272) om 18 uur, in Lapiere's zaal Hondstraat YPER Ingericht door de Bulldog Patrol Scouts. Ingang 3 Frank.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 3