DE KORTRIJKSCHE ONDERLINGE VELOSPORT 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK Algemeene Opziener OMER ROBYN Mondstraat, 8, YPER Tel. 159. Rijksmiddelbare School te leper STAD YPER AANBESTEDING HET ONDERHOUD der STADSTUINEN Samenwerkende Maatschappij voor Goedkoope Woningen en Woonvertrekken ONS ONDERDAK YPER A C C O O R D tot voorkoming van Faillissement BERICHT Matchen van Zondag 2 Januari 1938 S. V. Blamtenberghe R. S. Waereghem M. E. Wakken Stade Kortrijk S. V. Rumbeke F. C. Iseghem F. C. Roeselare C. S. Yper S. K. Sweveghem Waereghem Sp. F. C. Heyst W. S. Lauwe S. K. Roeselare Stade Moescroen Voor uwe verzekeringen van gelijk welken aard, wendt U bij voorkeur tot de zoo gunstig gekende en voordeelige Naamlooze Vennootschap Gesticht in 1919 Maatschappelijk kapitaal 5.000.000 fr. Reserven 10.000.000 fr. Gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 De cember 1932, in uitvoering der wet van 25 Juni 1930, betrekkelijk de Levensverzekeringonder nemingen. De voordeeligste tarieven. Klare en uitgebreide Pol isvoorwaarden. Thans uitbetaalde rampen MEER DAN 15.000.000 FRANK. Reeds uitgekeerd aan de .verzekerden onder vorm van premievermindering MEER DAN 2.000.000 FRANK. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL KORTRIJK Bijkantoren YPER OOSTENDE VEÜRNE GENT. De Maatschappij stelt belang in elke ernstige aanvraag voor agentschap. Uitslagen der Matchen van Zondag 26 December 1937 C. S. Yper F. C. Iseghem 35 S. K. Roeselaere F. C. Roeselaere 01 F. C. Heyst S. V. Rumbeke 52 Stade Moescroen M. E. Wakken 54 W. S. Lauwe R. S. Waereghem (gesch. aan 12) Waereghem Sp. Stade Kortrijk 21 S. K. Sweveghem S. V. Blankenberghe 15 Tweede Afdeeling C. S. Yper 3 F. C. Iseghem 5 Nogmaals werden onze jongens verplicht den inzet van de partij aan de bezoekers over te laten, niettegen staande zij tenminste het gelijk spel verdienden. De hoop om Sweveghem. op één puntje na, in te halen is wederom verzwonden, doch gelukkiglijk blijft onze rechtstreeksche tegenstrever op denzelfden afstand an keren. zoodat alle hoop nog niet moet opgegeven worden. De leiding van de ontmoeting was aan scheidsrechter Deleu toevertrouwd. Deze stelde, voor een bevredigend getal toeschouwers, volgende elftallen in lijn F. C. Iseghem Declerck Vandenbussche Duyck Debackere Norman Windels Salembien, Corteville, Meurisse, Dewiele, Vanderbiest C. S. Yper Dehaene. Godderis, Beddeleem. Cherchye, Vansevenant Ossieur Ververken Lesage Gauquie Vandamme Margonneau De opgooi valt ons te beurt. Beide ploegen schijnen elkanders sterkte te polsen, want in het begin golft het spel weg en weer. Evenwel dwingt Iseghem twee hoek schoppen af die niets opleveren. Op inzenden van De haene. schiet Vansevenant in Declerck's handen. Twee corners voor Yper en een voor de bezoekers blijven onbenuttigd. Op uitschieten van Salembien, zendt deze gepast in, Meurisse zet zijn kop onder het leder en Mar- Conneau is voor de eerste maal geslagen aan de 19" minuut. Enkele oogenblikken nadien krijgen wij den zelfden speltoestand te zien en de borstelmakers leiden met 2-0. Wat onze jongens ook doen, zij geraken niet door. Beddeleem gaat nu wederom op den hoek spelen. Vansevenant is ontsnapt, terwijl de keeper der bezoe kers ver uitgeloopen is. De scheidsrechter breekt jam merlijk dezen aanval voor ingebeeld buitenspel. Op al gemeen vooruitrukken van de tegenpartij, doet Dewiele voor de derde maal aan de 28'' minuut. Waarlijk, het geluk valt de bezoekers mede, want op hoekschop vindt Meurisse voor de vierde maal den weg der netten aan de 35' minuut. Zal het dan een Waterloo voor ons elftal worden Neen, onze spelers geven het niet op en Bed deleem vermindert onzen achterstand op pas van God deris aan de 37e minuut. Nu is rood-wit eerst onder doom en bestookt de Iseghemsche achterhoede. Op in zenden van Beddeleem, kopt Godderis fraai het leder in Declerck's netten aan de 43* minuut. Iseghem beseft het gevaar en dwingt nog twee hoekschoppen af, doch de rust komt met 2-4 stand. Nauwelijks is het spel hernomen of Declerck moet, op schot van Cherchye, tusschenkomen. Op hoekschop ontstaat een geharrewar van belang vóór het Iseghem sche doel. Een tweede hoekschop voor ons blijft zonder gevolg. Marqonneau redt met de vuist een schot van Vanderbiest in corner. Vansevenant. doorgebroken, zendt jammerlijk nevens. Rood-wit wordt stilaan mees ter op 't veld en is gedurig voor de vijandelijke kooi. Twee hoekschoppen, alhoewel goed door Cherchye ge geven, worden ontzet. Eindelijk kan Verwerken mooi binnenkoppen op een volgende corner door Cherchye gegeven. Men speelt 32 minuten. De mogelijkheid van een gelijk spel ligt dus nog in ons bereik. Een aanval in regel schept ongelooflijke toestanden vóór Declerck's heiligdom. Al onze voorwaartsen Schieten dat het een plezier is, doch het gewenschte gat of richting wordt niet gevonden en het gevaar wordt eindelijk afgeweerd, alswanneer de gelijkmaker alreeds binnen gewaand werd. Het geluk is aan onze zijde niet, ook niet als God deris prachtig naar 't doel schiet en de zijlat scheert, ook nigt als Dehaene doorgebroken in botsing komt en blijft liggen, ook niet als Duyck een pas achteruit geeft en het leder op den zijpaal buiten loopt. Maar het ge luk is integendeel bij de bezoekers die, op een ontsnap ping, Marconneau voor de vijfde maal het nakijken geven aan de 43e minuut. De uitslag blijft verder onver anderd, vermits de bezoekers met 5-3 winnen en kans rijk beide punten mede nemen. Jongens, wordt niet ontmoedigd, de toeschouwers hebben kunnen bestatigen dat gij uw best gedaan hebt en dat gij om de punten gestreden hebt. Doet voort en eenmaal zal het geluk u toelachen. Zelfs te Blankenberghe moet gij niet als verloren partij optreden, want de Noordzeestranders hebben hier kansrijk met 5-4 de punten buit gemaakt. Zulke gelegenheid kan zich voor ons insgelijks voor doen en daarom dient er te Blankenberghe gestreden tot het einde. TWEEDE AFDEELING Stade Moescroen 16 13 0 3 61 20 29 F. C. Roeselaere 16 13 2 1 38 15 27 S. V. Blankenberghe 16 12 3 1 62 28 25 S. K. Roeselaere 16 10 4 2 44 23 22 R. S. Waereghem 15 8 5 2 41 27 18 Stade Kortrijk 16 8 6 2 67 26 18 F. C. Iseghem 16 8 7 1 42 41 17 S. V. Rumbeke 16 6 7 3 39 37 15 M. E. Wakken 16 6 9 1 41 41 13 Waereghem Sp. 16 5 9 2 30 41 12 W. S. Lauwe 15 4 9 2 30 53 10 S. K. Sweveghem 16 4 12 0 19 55 8 C. S. Yper 16 1 12 3 30 63 5 F. C. Heyst 16 1 14 1 16 90 3 Derde Speciaal C. S. Yper 1 Cuerne Sp. 4 De Specialers hebben het te Cuerne niet kunnen bol werken en werden er afgeteekend overwonnen. Doch er zijn verzachtende omstandigheden, vermits Sonneville, wegens duimkwetsuur, in het doel niet kon optreden. Rctru redde de eer voor Yper. De reserven zullen dit onverwacht verlies tegen F. C. Roeselaere willen goed maken en bewijzen dat de sterkste ploegen met hen moeten afrekenen. Juniors Stade Moescroen 2 C. S. Yper 0 De Juniors kómen bij de Zuiderlingen een mooi resul taat te bereiken, niettegenstaande er van puntenwinst geen spraak is. Want de Stadisten prijken aan de spits van de klasseering en zijn dus van eerste gehalte. Aan de rust was de stand enkel 1-0. In de tweede speelhelft ging het spel gelijk op. Moescroen nam nogmaals voor sprong. beide partijen kregen een strafschop, maar de schoten misten doel en de score bieef 2-0. Morgen komt Stade Kortrijk op bezoek, die insgelijks bij de kopploe- gen te rekenen valt. Verleden jaar was het in dezelfde omstandigheden dat onze juniors de Leiezonen afdroog den. Wij wenschen dat het nogmaals zoo uitvalle. Scholieren Stade Moescroen C. S. Yper Na enkele weken rust gaan de Scholieren wederom de schoenen aantrekken tegen Stade Moescroen. Alhoe wel de taak wat lastig valt. zullen onze jongens hun beste doen om tot een bevredigend resultaat te geraken. NEMO. Ieder sportliefhebber der Vlaamsche streek zal met een zeker genoegen Kerstdag hebben zien naderen, omdat alsdan in het gezellig kuipke van het Gentsche park het meesterschap eens en voor goed zou worden uitgevochten tusschen de twee ploegen van den dag. Om zco iets meê te leven, meè te voelen in den opgaan- den strijd tusschen twee ploegen, die contractueel ver bonden er vechten voor de eer, waren natuurlijk veie liefhebbers naar de Arteveldestede getrokken om er van dezen genadeloozen kamp tusschen Slaats-Pelle- naers en Buysse-Biiiiet te kunnen genieten. Lang vóór den aanvang der meeting waren de poorten potdicht gesloten, en konden deze. die hunne kaart niet in tijds hadden genomen, onverrichterzake weerkeeren. Het is dan ook een eer voor het Gentsche kuipke, dit te hebben kunnen verwezenlijken, waar andere winter- banen liggen te zieltogen onder den druk der enorme lasten. Desbetreffende werd door Heer Duchateau, Volksver tegenwoordiger en Burgemeester van Wetteren, een interpellatie ingediend tot den minister van Financiën, die, wij verhopen het, met de beste uitslagen zal be kroond worden. En nu. na deze tusschenlassching, gaan we in over zicht eens uitpluizen wat deze grootsche meeting gaf. In snelheid reed Buysse le met 3 lengten op Pelle- naers, Billiet en Slaats. Uitslag 1. Buysse, laatste ronde in 10 sec. 1/5 2. Pel- lenaers, op 3 lengten3. Billiet, op 1 wiel4. Slaats, op 1 lengte. 2' reeks tijdrijdenper aflossing1. Buysse-Billiet, in 1 m. 04 sec. 2. Slaats-Pellenaers, in 1 m. 05 2/5. 3' reeks achtervolging per aflossing1. Pellenaers- Slaats2. Buysse-Billiet, op 5 meter. Uitslag omnium1. Buysse-Billiet, 5 p. 2. Slaats- Pellenaers, 4 punten. Als tweede nummer gingen de Omniums door tus schen Kaers en Pecqueux, waarvan de snelheid natuur lijk voor den kampioen van België werd. De 500 m. tijdrit nam de Franschman in beslag, en de achtervolging was weerom voor Carlo, die dus met 2 overwinningen tegen één de zege in de wacht sleepte. Huys-Richard was ook een zeer gewild nummer. Die koers werd door Stant veroverd in prachtstijl, den ach tervolger Richard" in 20 ronden bijhalende. Van Schyndel-Vandenbroeck in ploeg tegen Deneef- Debruycker haalden, na 19 ronden, de zege, wat ons meer heeft verwonderd. De afvallingswedstrijd was voor Fred Verhaegen die Thyssens en Declercq klopte, nadat Vanhoutte, Meer- schaert. Defoort. Raes en Ronsse waren afgevallen. En eindelijk de 60 km. ploegkoers, waarin Slaats- Pellenaers hunne weerwraak namen en hun naaste te genstrevers Buysse-Billiet een rondje achter lieten. Uitslag1. Pellenaers-Slaats Op 1 ronde 2. Buysse- BillietOp 2 ronden: 3. Van Schyndel-Vandenbroeck; 4. Kaers-VerhaegenOp 3 ronden5. Defoordt-Meer- ëchaert6. Raes-ThyssensOp 4 ronden7. Ronsse- Van Houtte8. Deneef-DebruyckereOp 5 ronden 9. Huys Op 11 ronden: 10. Pecqueux (alleen). 60 km. in 1 u. 17 m. 20 sec. Daags daarop, was het vollen bak te Parijs, en de omnium der sprinters in ploeg werd veroverd door Georget-Gérardin, die Scherens-Van Vliet en Richter- Merkens versloegen. Een aardigheid is wel dat onze Zuiderburen nu een combinatie moeten opzoeken om het de vreemden las tig te maken, en inzonder Scherens wordt daarmeê bedoeld. Best ook dat er variatie is, want anders weet de buitenstander dat Poes, van zoohaast hij dezes naam op den aanplakbrief leest, op voorhand gewonnen is. Dat Poeske zich in dat opgedrongen spel niet ver lustigde, toonen ons de uitslagen der sprinten zelf, waar hij slechts éénmaal zijn neus aan het venster stak. In achtervolging voor den armband versloeg Ar- chambaud met 25 meter Fournier, zoodat de kleine harde treinlooper nog stevig op zijne beste plaats staat aangeschreven. In den Uurkoers achter motos zegevierde de Belg Meuleman met 61 km. 380 meter, weliswaar niet vóór de heele groote klas, maar toch vóór Severgnini, die reeds 3 maal in de finaal van het wereldkampioenschap kwam. Gust is aan het verbeteren en, eens in den stiel volleerd, zal hij bepaald te duchten zijn. 1 uur achter motos. Uitslag1. Meuleman, met 61 km. 380 meter2. Terreau, óp 100 meter3. Severgnini, op 220 meter4. Wanzenriedt, op 7 ronden5. Vallée, op 9 ronden. In Kopenhagen ging de hervereenigde ploeg Pijnen burg-Wals haar verloren geluk terugvinden en snapte er de bloemen. Toch wonderbaar dat 2 renners, denken de dat ze nog zullen verbeteren, in volle glorie van el kaar scheiden om te verslechten en dan naderhand in verzoening zich moeten hervereenigen, om terug in den ouden plooi hun zegepralen te halen. Dergelijke voor beelden hebben wij bij de vleet gezien, met Charlier- Duray, Van HevelrDebaets,Van Kempen-Aerts.Wambst- Lacquehay, enz. en dit waren -wereldploegen, om nog niet te spreken van Billiet met Buysse die elkaar voor de Rechtbank sleurden, om nu met de grootste lauweren te gaan loopen. Eindstand1. Pijnenburg-Wals, 136 km. 980, 59 p. 2. Grundhal-Stieler. 51 p.Op 1 ronde3. De Kuys- scher--Christensen, 59 p. Op 3 ronden 4. Knud Ja- cobsen-Bruneau. 19 p. Op 4 ronden5. Gerard-Gou- jon. 15 p. 6. Hermansen-Helge Jacobsen, 10 p. Op 5 ronden7. Petersen-Magnussen, 10 p.; Óp 7 ronden 8. Wendelboe-Lindquist, 21 p.Op 9 ronden 9. Helge Hansen-Harboe, 8 p. En om te eindigen wenschen we aan de sportliefheb bers en beoefenaars een gelukkig en voorspoedig nieuw jaar, en meer in het bijzonder aan Fons Ghesquière, wat meer kans in de koersen en het geluk van een Ron de of koers in ritten te winnen Aan Miel Decroix, de herhaling van zijn zege in de Ronde van België en een bloeienden velohandel aan Woets, een klaar doorzicht in de komende koersen, geen schroom, in de laatste meters zijn voetje durven zetten tegen groote namen .en, bij ongevallen, het hoofd om hoog en de koersen uitdoen; aan Florent Litière, den weg van Woets gevolgd en wellicht een zege bij de tm- afhankelijken aan Salomé, wellicht 10 kilos vet er af en een harden koers gewonnen, om rap over te gaan aan Cappoen, een schoone zege, die hem rijkelijk be loont aan een contractaan Storme, de herhaling van den rit der Ronde van België, waar hij met Cappoen wegliepaan Vitse, de vroege forme om over te gaan tot een glansrijke zegeaan Potter, den oud-renner, veel genoegen in het zien dat de jongeren zijn knepen van weleer benuttigen Aan de C. S. Y., 'het degradatiespook uit de onmid dellijke buurt te zien verdwijnen Aan de Ypres Swimming Club, de kampioenschappen van België in de nieuwe zwemkom Aan de Ypersche Wielrijdersclub, het genoegen veel schoone koersen te kunen geven, en Aan de Vereenigde Sportvrienden, hun nieuwen vlas in te huldigen en mede te helpen aan de "erheerlijking van de wielrijderssport. Sprinter. AANBESTEDING DER KOLEN Winter 1937 -1938 De aanbesteding is voorbehouden aan de Ieper- sche kolenhandelaars. Lot 50.000 kgr. cokes industriels 40/60 te leveren in tweemaal20.000 kgr. en 30.000 kgr. De inschrijvers kunnen bij den heer directeur der Middelbare School, Mondstraat, 17, kennis nemen van de algemeene voorwaarden der aan besteding. De inschrijvingen zullen onder gesloten omslag dragen Rijksmiddelbare School, Mondstraat, 17, leper. Aanbesteding der kolen en ten laatste op 3 Januari afgeleverd worden. De aanbesteding zal den Dinsdag 4 Januari 1938, te 11 u. geschieden op het bureel van den ondergeteekenden directeur. De Directeur, C. OORTS. Het Gemeentebestuur zal in openbare aanbe steding uitschrijven Het lastenkohier is te raadplegen op het Stads- secretariaat ten Stadhuize, alle werkdagen. De aanbiedingen moeten neergelegd worden ten Stadhuize (Secretariaat), ten laatste Maan dag 10 Januari 1938, voor 11 ure 's morgens. De opening geschiedt om 11 ure denzelfden dag. De aanbesteding is voorbehouden voor de Yper sche hoveniers. MAKEN VAN EEN SPEELPLEIN Uitslag der Aanbesteding van 27 December 1937. Wybaillie C., Wervick 15.340.42 Deweerdt J., Brielen18.535.76 Norman, Yper 19.014.06 Godderis O., Yper 22.481.05 De Rechtbank van Eersten Aanleg van het Ge rechtelijk Arrondissement leper, er zetelend, wij zend in Koophandelszaken, bij haar beslissing van Woensdag, 29 December 1937, heeft vastge steld op Woensdag, 26 Januari 1938, te 3 uur 's na middags, in de zittingszaal dezer Rechtbank, Gerechtshof, Groote Markt Koning Albert, te leper, de vergadering der schuldeischers van Joseph DELBECQUE-VERLEURE, handelaar te Komen, Houthemstraat, nummer vijf en dertig, eischer tot het bekomen van een accoord tot voor koming van faillissement. De schuldeischers worden verzocht er aanwezig te zijn. leper, den 29 December 1937. De Rechter-Afgevaardigde, E. VAN BRUSSELEN.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6