V E LOSPORT Vande Lanoitte's Koffies zijn de beste' YPERSCHE VOETBALKRONIEK komen aanbinden met onze West-Vlaamsche renners w. o. Vaast. Cacheux. Theerlinck. Deconninck, enz. Wij weten wel dat er menschen zullen gevonden worden die bij het lezen van deze berichtjes even de schouders zullen ophalen of in hun vuist zullen lachen. Aan die menschen zeggen wij ge kunt U tot de betrokken ren ners richten otn te weten in hoever dit nieuws waar is of niet. Wij zien belangstellend naar den 20» Februari uit met de zekerheid in ons dat het verloop van den koers zal uitdraaien op een spannend gevecht tusschen Noord- Fransche en Vlaamsche renners en dat het dit jaar een reusachtig succes zal worden over heel de lijn. A. Bafcop. OP ZONDAG 20 FEBRUARI 1938 om 4 uur (na den cycio-crossi in de feestzaal CROOTE SPORTAVOND Als spreker treedt op de gekende medewerker van Sportwereld ACHIEL VAN DEN BROECK. Volgende renners vertellen uit hun roemvolle loop baan RONSSE REBRY ROMAIN MAES SYLVEER MAES DEMUYSERE KINT Tusschenin Filmopnamen over de bijzonderste sport gebeurtenissen der streek. De winterbanen geveh nog volle vlam, behalve deze van Gent, waarvan de afbraak, in 't vooruitzicht van de Gentsche Floralies, reeds een aanvang heeft genomen en die dus, met het deficiet van de laatste zesdagen, misschien zal veroordeeld worden om voor altijd te verdwijnen. Hier mogen we echter onzen mond niet voorbij praten, want wie de hardnekkigheid op sportief gebied kent van Berten Carlier. kan moeilijk geloof hechten aan het feit dat de Arteveldestede geen Winter- velodroom meer zou bezitten. Intusschen doen de eerste zonnestralen zich ferm gel den op het gemoed der dwangarbeiders van de wiel- rijdersspórt en Zondag laatst reeds werd de interna tionale Cyclo-Cross geloopen te Parijs, waar voeling werd genomen van de mogelijk te verwezenlijken pres taties. Binst wij dus onze voorliefde voor de baan laten bovenzweven, moeten we in de pijnlijke herhaling val len te zeggen dat de Beigen dezen wedstrijd nogmaals hebben verloren, doch ditmaal niet door de minder waardigheid, maar door de onkans. Jules Kneepkens had dien koers kunnen veroveren, vermits Vermassen en Seynaeve op het oogenblik der beslissing reeds wer den uitgeschakeld, maar verloor terrein door het stel selmatig leegloopen van zijn voorband. In elk geval, wij hebben er gelegen te Parijs tegen Oubron. Doch binnen 14 dagen zullen wij misschien verheugd zijn een West-Vlaamsche renner als overwinnaar tegen denzelf den Oubron te Westouter te zien zegevieren in het kam pioenschap van West-Vlaanderen. Het komen en kee- ren der kansen op de eindzege. Uitslag: 1. R. Oubron (Frankrijk), 20 km. in 42 m. (nieuw rekord. Oud rekord44 min. 42 sec.2. M. Hartmann (Zwitserland) op 31 sec.3. Kneepkens, (België) op 1 min. 23 sec. 4. K. Vermassen (België) op 1 min. 50 sec. 5. Peuziat (Frankrijk) 6. Weber (Z.); 7. Ott (Zw.) 8. Vaast (Fr.) 9. J. Mersch (Lux.), op 2 min. 28 sec.10. L. Ferrando (It.) op 2 min. 31 sec. 11. Dall Agnol (Lux.); 12. Pedroli (Zw.) op 3 min. 35 s. 13. Kremer (Lux.) 14. Renoncé (Fr.) 15. A. Klensch (L.) 16. C. Ferrando (It.) 17. M. Seynaeve (Belg) op 8 min. 37 sec. Zooals men kan bestatigen haalde Vermassen slechts de vierde plaats na Kneepkens, maar werd gehandica- peerd door een striemenden slag in het gezicht van een tak, die door een voorganger op zij was gedreven ge weest. Synaeve had ongeluk met zijn versnelling en haalde slechts de laatste of 17e plaats. Maar genoeg over de weinige zonnestraaltjes van hoop die het nakende baanseizoen ons biedt, en laten we in gemoede eens de prachtprestatie nagaan van een Sche- rens die, op het punt van naar Australië te vertrekken, slechts wachtende op de te storten waarborg voor reis- vergoeding, zijne oefening laat varen, in der haast een aantal contracten aanvaardt en Vrijdag zonder de ge nomen oefening te Berlijn start en slechts nipt, heel nipt verliest tegen Richter. Daags daarop komt hij de Velodroom van Antwerpen binnengescharreld en helpt de Belgo-Fransche meeting winnen door de 250 meter vliegend vertrek te verove ren tegen Gerardin, Cools en Chaillot, na door verras sing te zijn gevloerd geworden in de reeks met 4 tegen den medalielooper Chaillot. Om voorts zijne prachtige reeks te vervolgen, doet hij (dus 3 dagen naeen) te Parijs Van Vliet, Richter en anderen in het zand bijten, wat deze laatsten in de Lichtstad deed verklaren dat er maar één Scherens be staat. Intusschen zien we dit ander fenomeen, Kaers, ieder een van het wiel rijden, en al is de Carlo, door zijn wispelturigheid in 't burgerlijk leven, een groot kind, in koerskostuum is hij des te grooter en een zeldzaam te vinden kampioen. Ditmaal moest Pecqueux er aan gelooven en ook Huys gaf Archambaud nog een lesje in achtervolgen. Bij de stayers wordt er doorgaans gesproken van Michaux. maar niemand weet precies hoe zich aan dezen kerel te houden. In. elk geval hij versloeg Lacquehaye die, door het eergevoel aangetast, zich deze nederlaag, hem door dien snotneus toegediend, voorzeker niet zal laten welgevallen. Lacquehaye behaalde er slechts de vierde plaats, wat heel kaal is, vooral dat Smid Leysen de 3' plaats kon innemen seffens na Minardi. Omnium sprinters. Snelheid 750 met 1* reeks1. Gerardin2. Cools. 2® reeks1. Scherens2. Chaillot. 3* reeks1. Chaillot2. Cools. 4® reeks 1. Scherens 2. Gérardin. 5e reeks 1. Chaillot2. Scherens3. Cools 4. Gérar din. 250 met. vliegend vertrek 1. Scherens, in 14 sec. 2/52. Gérardin. in 14 sec. 35 3. Cools en Chaillot, in 15 sec. 1/5. Klassement sprinters1. België, 15 1/2 p.2. Frank rijk, 16 1/2 p. Omnium. Snelheid 750 meter 1® reeks1. Huys 2. Archambaud. 2® reeks 1. Kaers 2. Pecqueux. 1000 meter per ploeg f Matchen van Zondag 13 Februari 1938 S. K. Roeselare F. C. Heyst R. S. Waereghem Stade Moescroen Stade Kortrijk S. K. Sweveghem M. E. Wakken C. S. Yper Waereghem Sp. F. C. Roeselare S. V. Rumbeke S. V. Blankenberghe F. C. Iseghem W. S. Lauwe 1. Kaers-Huys, 102 1 52. Archambaud-Pecqueux, 105 15. 500 meter afzonderlijk 1. Kaers, 30 sec.2. Pecqueux, 31 sec.3. Huys. 31 sec. j 2 5: 4. Archambaud. 34 sec. 3/5. Achtervolging Kaers loopt Pecqueux in na 3 km. 480 m. in 4 min. 22 sec. 4/5. Huys loopt Archambaud in na 3 km. 65 in 4 min. Klassement1. België. 7 punten 2. Frankrijk. lo p. Stayers 1 uur1. Michaux, 66 km. 7202. Minardi, op 210 m.3. Leysen, op 2 ronden 130 met.4. Lacquehaye, op 6 ronden 100 met. De uitslagen waren Sprint liefhebbers 1. Loatti (Italië! 2. Barateau, op 2 lengten3. Chretien. L. ronde15 sec. 4/5. Sprint beroepsrenners: 1. Scherens; 2. Van Vliet, op 1 2 lengte -3. Richter, op 1 wiel. L. ronde 15 sec. 1 5. 500 met. tijdrit1. Scherens, 30 sec. 2/5 2. Loatti, 30 sec. 4,5; 3. Richter en Van Vliet, 31 sec. 1/5; 5. Bara teau. 32 sec. 2 5; Chretien, 34 sec. In Kopenhagen gingen Buysse-Billiet een nachtje rijden tegen alle wereldploegen, o. a. Slaats-Pellenaers en Pijnenburg-Wals. die zich moedwillig en hardnekkig tegen elkaar opjagende, lieten dubbelen en herdubbe- len tot op 10 ronden om ten slotte op te geven, en waar Slaats heil zocht in Falck Hansen, verzeilde Pijn bij Egli. Maar de zege was voor de Belgen, met Haemer- linck's opvolger, Dekuysscher, op de tweede plaats met Christensen. Uitslag: 1. Buysse-Billiet, 53 punten, in 8 uur: 335 187 km. 200 Op 1 ronde2." Zims-Kusters 49 p.Op 3 p.3. Ignat-Diot. 59 p. Op 2 ronden 4. Falck Hansen- Slaats, 104 p.5. Grundhal Hansen-Stiehler. 68 p.Op 6 ronden 6. Knud Jacobsen-F. Hermansen, 41 p. Op 7 ronden7. Pijnenburg-Egli, 22 p.Op 10 ronden 8. Pedersen-Boeyen. 39 punten. In Munster waren Van Sehyndel-Vandenbroeck aan de eer en waar er een reukje was ten voordeele van Zims-Kusters. die te allen tijde afstapten en daardoor oneerlijk werden opgevolgd van de twee Hollanders, waartegen niets kon worden gezegd, werden Deneef- Depauw als lokale favoris maar derde, maar verdien den ruimschoots het applaus, dat hen op het einde van den wedstrijd werd toebedeeld. Uitslag1. Van Sehyndel-Vandenbroeck 84 p., in 4 u. 187 km. 200 Op 1 ronde2. Zims Kusters 49 p. Op 3 ronden3. Deneef-Depauw 45 pOp 6 ronden4. Wengler-Tertilte 47 p. Op 9 ronden 5. Ehmer-Schenk 36 p. Op 15 ronden 6. Muller-Savelberg 21 p.Op 20 ronden7. Bremer-Clignet 31 punten. En nu over het gewestelijke of lokale Verleden week schreven wij over de huldiging van renner Woets of beter de overhandiging van een ver- groote kunstfoto,' welke met de medewerking van de Wielrijdersclubs en andere vooraanstaande personali teiten, de sport genegen, hem zal geschonken worden. Bepaalde inlichtingen werden per uitnoodiging rond gezonden en een vergadering werd belegd op Zaterdag 11. ten einde er de redens en vooruitzichten dezer feeste lijkheid nader uiteen te zetten. Het speet ons echter te moeten bestatigen dat, buiten de verontschuldigingen die door handel of dergelijke ten volle aanvaard worden, ook de afwezigheid werd waargenomen van personen die feitelijk hadden moe ten of trachten te vernemen waarom deze feestelijkheid of dit gebaar van sportiviteit op touw wordt gezet. Niet om de renners, vooraleer ze op een zeker peil gekomen zijn, ten volle het wierookvat op hun eigen kop stuk te slaan, maar om ze in een gezellig samen zijn te kunnen of te willen aanmoedigen daar waar het past en in gemoed, vooral de jonge kerels, te wijzen op de plichten die wij van hen, onze gewettigde hoop, mogen verwachten. Daarom, Heeren, is de vergadering niettemin doorge gaan en daar er besloten werd om Zaterdag 19" dezer de op touw gezette feestelijkheid, in aanwezigheid van alle renners der streek, toch door te laten gaan, durven wij verhopen op wat meer inschikkelijkheid en op de volle medewerking van alle twee de Wielrijdersolubs, met aan het hoofd onze steeds gedienstige weldoeners! Meer moet ik niet laten verstaan, en op den vooravond van het Cyclo-Cross kampioenschap, waar misschien en 't ware te wenschen, één onzer eigen streekgenooten eerst aan de meet zal te zien zijn, moet dit feestje de stuwkracht van aanmoediging zijn voor onze renners. Daarom, sportmaatschappijen der stad en streek steunt ons, en op Zaterdag 19 Februari, om 7 1/2 ure 's avonds, allen bijeen in de Café Ville de Courtrai Statiestraat. Allen welkom om te 8 ure bij Renner Woets aan wezig te zijn. Dit geldt als uitnoodiging. Sprinter. Wauters Daeis Gibson Cloots vankoo: Uitslagen der matchen van Zondag 6 Februari 1938 Lauwe Heyst 50 Iseghem R. S. Waereghem 2o Waereghem Sp. S. K. Roeselaere 2—1 F. C. Roeselaere Stade Kortrijk C. S. Yper St. Moeskroen S. V. Blankenberghe Wakken gj Rumbeke Sweveghem gesch. op 5o Tweede Afdeeling C. S. Yper 1 Stade Moescroen 2 Mooi weder, talrijke menigte, goede leiding en schoo ne wedstrijd, ziedaar in enkele woorden het relaas van de ontmoeting Yper-Stade Moescroen. Ofschoon onze jongens geen puntenoogst opgedaan hebben, zijn zij zelf en ook de supporters tevreden over hun optreden en de wensch werd zelfs geuit van ze nog dikwijls op zulk- danige manier te zien wedijveren. Niet alleen de spe lers schenen het goed aan boord te leggen, maar ins" gelijks dienen de supporters vermeld, die eens terdege op gepaste manier en toon, hunne jongens aangewak kerd hebben, 't Was alsof een gansch andere atmosfeer de rood-witte rangen binnen getreden was en menigeen was tevreden zulken sportieven namiddag doorgebracht Scheidsrechter Versyp stelde volgende elftalle lijn Stade Moescroen: Herwyn Petit Breugelmans Dormont Bettens r c yper Dehaene Godderis Cherchye Rotru Vanseven*- Ossieur Ververeken Lesage Versaevel Vandamme Sonneville De gasten winnen den opgooi en rood-wit moet teee- zon starten. De bezoekers komen dadelijk gevaarlijk opzetten en, op inzenden van Dormont, kopt Gibson he ieder buiten het bereik van den uitgeloopen Sonneviiiè aan de 4 minuut. Onze jongens zijn door dit onver wacht succes niet ontmoedigd en brengen integendee een bezoek aan Allaert. die een schot van Vansevenan: moet wegwerken. Een hoekschop voor Moescroen breng- niets op. Ververeken, die in botsing kwam. moet zich buiten het veld laten verzorgen en zal een tiental mi nuten afwezig blijven. De Stadisten nemen de gelegen- heid te baat om hardnekkig aan te vallen. Drie hoek- schoppen moeten worden toegestaan, maar onze achter, hoede waakt en zendt alles terug. Op freekick schiet Ossieur machtig naar 't doel. Allaert op de goede plaats kan evenwel opvangen. Een aanval langs Dehaene ein digt op hoekschop voor rood-wit. die ontzet werd. Op schot van Cloots. redt Sonneville met de vuist in cor ner, welke door een andere corner gevolgd wordt. Maar niets gaat door. Vansevenant, die ontsnapt was, zendt naar den ongedekten Dehaene, die alleen voor doel jam merlijk nevens zendt. Moescroen gevoelt dat het niet gemakkelijk zal gaan om de rood-witten onder de knie te krijgen en geeft nu goed door. Een inzenden van Dor- mont wordt door Sonneville slecht onderschept en de bezoekers leiden met 0-2 aan de 38e minuut. Onze jon gens geven het echter niet af en Allaert moet tweemaal, op schieten van Vensevenant, ingrijpen. Op hoekschop voor Moescroen komt de rust. Bij de herneming ontbreekt Ververeken in de gele deren. Hij wordt in de kleedkamer verzorgd en zal en kel na een vijftiental minuten terug opkomen. De gas ten hebben het dadelijk in de gaten en dwingen twee hoekschopen af. Zij dringen gedurig aan en Wauters. hun centerhalf, legt een bijzonderen ijver aan den dag om zijn mannen vooruit te jagen. Doch niets helpt, Van damme en Versaevel zijn buitengewoon in forme terwijl Sonneville nu vast ingrijpt, en alles wordt te ruggezonden. Zeker staan onze tegenstrevers hooger in spelkunde, maar de moed van onze jongens overvleu gelt alles. Op vooruitkomen onzer voorlijn, weet Rotru een goede center te plaatsen en Godderis maakt er gebruik van om onzen achterstand te verminderen. Be schrijven hoe dat doelpunt welkom was, is onmogelijk. De supporters gaven zoodanig lucht aan hunne tevre denheid dat hun geroep zeker geheel ver zal gehoord geworden zijn. Moescroen gevoelt het gevaar en bekomt nog twee hoekschoppen. Lesage, van onzen kant. en Wauters, langs de andere zijde, moeten voor enkele mi nuten het veld verlaten. Rood-wit komt nu eerst uit zijn schelp. Gedurende de tien laatste minuten hebben de toekomende kampioenen het hard te verduren. Maar zij houden stand en kunnen enkel met 2-1 een moei lijke zege in de wacht slepen. Spelers, wij zijn over uw optreden tevreden en wii verhopen dat gij te Roeselaere bij de Sportkringen denzelfden ijver aan den dag zult leggen, zoodat uw uitslag ons zooals Zondag laatst moge bevredigen. Een punt uit Roeselaere ware zeer welkom. Klassement Stade Moescroen 21 17 1 3 81 25 37 F. C. Roeselaere 21 17 2 2 57 18 36 S. V. Blankenberghe 20 15 4 1 81 32 31 S. K. Roeselaere 20 11 5 4 51 30 26 R. S. Waereghem 21 10 6 5 51 44 25 Stade Kortrijk 21 11 7 3 84 34 25 S. V. Rumbeke 20 8 8 4 49 41 20 F. C. Iseghem 21 8 9 4 51 57 20 Waereghem Sp. 21 8 11 2 37 47 18 M. E. Wakken 21 7 13 1 47 57 15 W. S. Lauwe 21 5 12 4 40 62 14 S. K. Sweveghem 20 6 13 1 27 70 13 C. S. Yper 21 1 16 4 34 86 6 F. C. Heyst 21 1 18 2 22 109 4 Derde Speciaal C. S. Yper 2 F. C. Poperinghe 2 Bij den aanvang van deze ontmoeting zou men ge dacht hebben dat de bezoekers onze specialers, waar bij drie scholieren optraden, met kop en haar zouden - er-linden, daar zij van meet af succes hadden. Doch niets is min waar geweest. De Poperingsche spelers mogen zich gelukkig achten een punt bemachtigd te heb- >en. want zij verdienden wel een nederlaag op te ioo- pen. Immers, in de tweede speelhelft bestonden zij nie: en ei werd om zeggens in één doel gespeeld. Na het eerste doel van Poperinghe stelde Dehaene Marcel op mooie wijze gelijk, terwijl de gastheeren voorsprong namen op hoekschop. Zoo kwam de rust met 1-2 voor operinghe. Na de «koffie» begon dan het offensie. ei rood-witten. Devloo kon enkel na een twintigtal minuten op corner wederom den stand gelijk brengen. af Was er maar een enkele ploeg meer in r ,n zesta' corners leverden niets op. De geel- J--e verdediging hield stand en de match eindigde op .ukKige puntenverdeeling voor de bezoekers. Spe- m°rgen te Rumbeke ware een zelfde optrede.- gewensent. Juniors C. S. Yper 1 R. S. Lauwe 3 'X .;Unr I'" bebben eerder op ongelukkige wijze dezer. V --1 enoren, daar zij gedurende de tweede speel' 1 n met tlen man kolmen verder spelen. Duma- der 'onti^a werd aan de knie geraakt en moest alle ver- Iedere n-tnrnKS!aken' Aan de 11154 was de stand de Lan 'J tKwam een drietal corners. Nadien spee- 'tig te il nrig den. baas' Rubben moest zich duch- ken. Sedevrft 8n 'let zicn maar driemaal verscha/ redden v °n on4snapping, de eer voor rood-»11 de funiorfZ!" k,omt A'A- Moescroen op bezoek. Da. eigen volk g genheid te baat nemen om eens voo- eigen volk te zegevieren. NEMO

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6