VELOSPORT Groote Prijs Emiel DECROIX YPERSCHE VOETBALKRONIEK hij in de eerste rangen om dan. op het gepaste moment, er van onder te trekken maar wat er bij Vermassen meer moet bewonderd wordenzijn kwaliteiten als crosser o£ zijn durf en zijn tegenwoordigheid van geest durven wij niet uitmaken. In het Hellegat waar dit jaar wellicht het hoogtepunt uit den strijd lag omdat de wegen, die recht naar beneden gingen toch zoo glad- dig lagen en op die wegen hebben wij den akrobaat Vermassen leeren kennen 'met de zekerheid dat hij wist wat hij deed. liet hij zich naar beneden vallen precies Lijk een steen die men de diepte inwerpt en dan op dat oogenblik dat Cacheux gevallen was en den weg versperde vijf centimeters bleven voor hem over links lag de Franschman ten gronde, en met een beetje rechts te rijden moest Vermassen onvermijdelijk ten val komen zonder een second te aarzelen en in een dolle vaart miek hij van die vijf centimeters gebruik om de leiding te nemen. En dan dat kleine manneke dat Cacheux noemt, dat misschien in het echte crossen bij Vermassen onder ligt, maar op de baan boven hem staatin een bocht gleed hij uit. lijk wij het hooger zegden en kwam met volle geweld tegen een boom terecht en daar waar wij meenden dat hij zou schruwelen van de pijn sprong hij recht, greep zijn rijwiel vast om Vermassen te kunnen achterna zetten. Maurice CACHEUX, tweede, tijdens zijn beklimming van den Roodenberg. De cross te Westouter was nu ook zoo rijk aan ver rassende dingen en aan bewogen momenten Je hebt dan Folke, van wien wij het verleden jaar meer dan eens gezien hebben dat hij op de baan niet behoorlijk vijf kilometers met de besten meekan, en hier op die bergen reed hij diezelfde renners van 't wiel. En dan Albert Rosseel die zich zoo ingespannen had en zoo een geweldigen indruk naliet dat de titel hem niet meer kon ontsnappen, en daar in een oogen blik van onoplettendheid viel, waardoor al zijn illusies kapot werden geslagen en wij begrijpen maar best dat hij er na zijn aankomst zoo ontmoedigd uitzag. In de laatste vijf kilometers zagen wij ook nog dien verbluffenden terugkeer van Jan Deman, die aan een orkaan geleek welke alle hindernissen uit den weg blies Vitse heeft goed gereden, best zelfin het loopen en springen en om akrobatie-toeren uit te halen is hij misschien wel de man niet, maar in de bergen ging hij rapper dan gelijk wie en had hij in de tweede ronde ■iet herhaaldelijk gevallen, ja wie weet Misschien had hij wel Kampioen van West-Vlaanderen kunnen worden Mieltje Decroix heeft ons op een beste manier ver rast, net als Vitse is hij niet genoeg crosser-specialist om zich in Westouter naar voren te dringen, maar 't is al een heel tijdeke geleden dat wij Mieltje op de baan zoo goed wisten rijden en dat spreekt voor de toekomst. Pol Salomé verdient ook wel een woordeke van lof, •mdat hij zich zoo hardnekkig verweerde en moedig als niet een den koers uitdeed. Voor Ghesquiere en Capoen pasten die glibberige we gen niet goed bij hun vermogens, maar vermits zij het toch aangedurfd hebben aan te zetten, zonder te weten hoe de weg lag en of ze er zich zouden op onderschei den, verdienen zij al onze waardeering. Men kan het draaien en keeren lijk men wil en som migen mogen ons op een loensche manier tegenwerken, het cyclo-cross kampioenschap van West-Vlaanderen te Westouter groeit van jaar tot jaar. En Zondag laatst werd de kroon op het werk gezet Aan allen die ons steunden, aan allen die hebben meegewerkt en aan de renners die vertrokken zijn onzen besten en hartelijksten dank Jan DEMAN, Cyclo-Cross Kampioen van West-Vlaanderen. UitslagI. Kamiel Vermassen, 22 km. in 58'45" 2. Cacheux (Fr.), op 40": 3. Folke (Fr.), op 2 35 .4. Du bois (Fr.), op 3'30" 5. Jan Deman. op 4 05"; 6. Four- neau 7. Albert Rosseel. op 5'25" 8. D'esmet. op 5 50 9. Vitse, op 6": 10. Deconninck (Fr.); 11. Decroix: 1- Lanssens13. Claeys14. R. Tack 15. Dejonckeere 16. Demolder17. Stofferis18. Dekeerschieter19. Salomé; 20. Mare Rosseel; 21. Massy (Fr.); 22. Del- court (Fr.) 23. Vanraepenbusch. Rangschikking der Clubs: 1) Denderstreek 37 punten. 2) Zeemeeuw Oostende 62 p. 3) O. L. Rijsel. Met de overgangsperiode van piste- naar baansei- zoen. tijdens dewelke men reeds dagelijksche inter- vieuws kan gadeslaan in de dagbladen over de oefening onzer baanduivels, die door dik en dun zich harden te gen den komenden strijd en die. terloops gezegd, allen vol hoop deze wedstrijden afwachten, zijn we gekomen in het tijdperk van het crossen of de specialiteit van door en over alles met het rijwiel. Zondag 11. konden we in eigen gewest het kampioen schap van West-Vlaanderen gadeslaan, waarvan de in richters en inzonder Albert Bafcop alle eer halen. We kunnen niets anders dan herhalen hetgeen we verleden jaar reeds in zelfde rubriek schreven, namelijk dat het jammer is dat het nationaal kampioenschap hier niet wordt betwist. De schoonste omloop, met de meeste af wisselingen. die men zich maar inbeelden kan. Voor al le specialiteit is er genoeg voor handen om op het laat ste de beste in algemeenen zin op den voorgrond te doen treden. Dat deed dan ook Vermassen verleden jaar lijk hij het nu weerom heeft gedaan. Het is waarlijk een pracht kerel en als men hem eens aan het werk heeft gezien in die bijzondere sport, die hem veel voorbereiding en overleg heeft gekost, dan moet het niet verwonderen dat hij bijna zijns gelijke niet aantreft, wel te verstaan zoo er met gelijke wapens gestreden wordt en dat de on- kans geen kwade perten speelt. Voor de beschouwingen en den uitslag over dezen koers verwijzen wij naar ons afzonderlijk verslag hiervoren. In Erembodeghem gaf Stafken Van Geit insgelijks de jaarlijksche cross, die gewonnen werd door den Luxem burger Arseen Mersch, die op het laatst den ontsnapten Roosemont vervoegde, en zelfs nog ontvluchtte. Uitslag: 1. Arseen Mersch (Luxemburg), 30 km. in 58 min. 2. Pol Roosemont, op 30 sec.3. De Meersman, op 45 sec.4. Paul Van Eyck 5. Cocqueriaux 6. Denil, op 1 m.7. Jan Nevens, op 1 min. 10 sec. 8. De Laet, op 1 min. 45 sec.9. Levae10. R. Van den Driessche. op 1 min. 50 sec.11. Stant Van Impe, op 2 min. 30 sec.; 12. Roels, op 3 min. 13 sec.13. Walschaert14. Mat- thys 15. De Schrijver16. Jef De Berlenger, op 3 min. 10 sec.17. Geerts, op 5 min.18. Verhulst, op 5 min. 19. De Bisschop, op 5 min. 20 sec.20. De Koninck. In Beersel gaf men het Cyclo-cross kampioenschap van Brabant en, ofschoon de meesterlijke houding ge durende gansch het verloop van den wedstrijd, werd Omer Thys 1", den kampioenstitel winnende tegen elke verwachting in, gezien hij slechts sedert betrekkelijk korten tijd de provincie bewoont. Uitslag: 1. Omer Thys, de 22 km. in 55 min.2. Wal schot René, op 40 sec.3. Hamelryck, op 2 lengten 4. Seynaeve M., op 54 sec.5. Geens, op 1 min. 15 sec. 6. Pellemans, op 1 min. 35 sec.7. Van Helemont, op 2 min. 50 sec.8. Declercq, op 2 min. 50 sec.9 Michiels L. (Leuven) op 3 min. 10 sec.10. Van Dam, op 3 min. 25 sec.11. Janssens J., op 4 min. 50 sec.12. Meuleman, op 5 min. 5 sec.13. Claessens, op 1 lengte14. Buydens, op 1 wiel15. Devalk, op 5 min. 20 sec.16. Vincke, op 5 min. 20 sec.17. Belsack, op 5 min. 50 sec.18. Van Cutsem. op 6 min. 50 sec.19. Craps, op 8 min.20. De- veuster, op 10 min. 40 sec.21. Van Kerkhoven, op 10 min. 45 sec.22. Delplanehe. Stilaan dus worden we, benevens de veranderde tem peratuur of het verlengen der dagen, ook gewaar dat het weldra zal stuiven bij de renners en wanneer ze nu nog samen op oefening trekken, zal het dan zijn, lijk in den tijd van Pier Van de Velde, elk voor zijn schelle. Zoo konden we reeds het Criterium van Algiers no- teeren, waar Toon Loncke naartoe getrokken was en er de 4e plaats wist te behalen. De eerste was Rossi, die dus weeral in forme steekt en gevaarlijk zou kunnen zijn in Parijs-Roubaix. Orde der aankomsten 1. Rossi Jules, 183 km. in 5 u. 01 min. 40 s. (gem. 33 km.) 2. Lesueur, op 2 m. 16 3. Berrendero, op 5 m. 25 4. A. Loncke (Belg) op 11 m. 105. Frogio op 1/2 1. 6. Coralini7. Mithouard 8. Louviot9. Gallatteau 10. Orlando; 11. Abbès, enz. Inmiddels draaien of beter stormen de pisterenners maar voort, hetzij het nu ook snelheid, omniums, ploeg- koersen of achter tandems geldt. Zoo moest weerom niemand anders de eereronde rijden in Antwerpen dan Scherens, maar als het toe gelaten is, zeggen wij dat Cools geweldig in vordering is, en met Van Vliet de tweede rivaal zal worden van Scherens. eens dat de Poes, wat van zijn klauwen zal verloren hebben. De omnium tusschen Hollanders en Belgen, en wel namelijk tusschen de beste ploegenSlaats-Pellenaers, Van Schyndel-Vandenbroeck eenerzijds en Buysse- Billiet en Dekuysscher-Deneef anderzijds, werd door eerstgenoemden veroverd doordat Buysse-Billiet deer lijk faalden. Slechts de puntenkoers werd door het Buyssejong binnengepalmd. Deneef-Dekuysscher haalden de achtervolging op Van Schyndel-Vandenbroeck zoodat in slotsom Slaats-Pelle- naers, die zoowel in snelheid, tijdrijden als achter volging de bovenhand hadden, de zege afdwongen. In den uurkoers achter tandems moest Pijn onder doen tegen een Kaers, die nu geweldig in forme is maar toch door dien taaien Pijnenburg alle zeilen moest bij zetten. Ook een spectaculaire renner, die Pijn. en die er velen zal verbazen in de zesdagen van Antwerpen, waar hij terug van wal steekt met zijn oud-ploegmakker Wals. De halve fond zag de opkomende Willy Michaux. die geweldige vorderingen maakt, de zege afdwingen vóór Leysen, Gramser en Snoeck. de reeks van 30 km. af leggende in 26 min. 32 sec. 3/5. Ln Parijs werd Stant Huys, die 8 dagen geleden te Antwerpen Fournier klopte, door Girard een zelfde broekje gepast en met 5 meter kon hij het ervoor doen. De ploegkoers der juniors, waaraan enkele ploegen Belgen deelnamen, gaf niet wat men van onze vooraan staanden Bruneel, Debacker. Van Halle, Abeele en consoorten mocht verwachten. Ze werden netjes in de doekjes gedraaid door Rou-Rouhier die zoo maar 2 ronden namen. Maar vandaag hier en morgen ginds, schijnt de leus van Scherens te zijn. In alle geval, hij kwam, zag en won, en dan nog tegen mannen die daags te voren niet hadden moeten draaien. Achter kleine motos haalde Pecqueux de eerste reeks vóór Fournier en Terreaude tweede was voor den jongen Sérès, die van langs om meer de voetstappen van zijn vader volgt, vóór G. Wambst en Pélissier Wjj] de vertroosting aan Minardi ten goede kwam. De finaal bracht Sérès op den voorgrond, d;e Terreau Pélissier. Wambst en Fournier vloerde. Het zonderlingste en iets wat we bijna nooit hooren is dat Meulenberg. wereldkampioen zijnde, er een boete opliep om te weinig materiaal te hebben meegebracht zoodat hij aldus vanaf de eerste breuk geen genoeg zame middelen tot verdediging kon inspannen. Is het gebrek aan vooruitzicht of geen behartiging van het vak In elk geval, heel kaal voor een wereldkampioen en een reden om te Parijs nooit meer te moeten op treden. SPRINTER. STAD YPER OP ZONDAG DEN 6 MAART 1938 voor beginnelingen. 850 fr. prijzen en premiën. 50 km. zeer goede baan. gegeven door de stiel- en ne ringdoeners der Malou- en Haiglaan. tot aan de brug. met de welwillende ondersteuning van verschillende neringdoeners der stad. Omloop Vertrek Café Jefke. om 2 uur, langs de Co- laertplaats, Statie-, Tempel-, Boterstraat, Markt. Diks- muidestraat, Kaai, Diksmuidesteenweg, Oude Veurne- straat, Haiglaan (18 maal). Aankomst bij Gas. Van Limburg. Steenen Brug Prijsdeeling Stad Veurne Paul Goetgheluck, en inschrijving van heden af bij Emiel Decroix, «Café Chateau d'Eau De koers zal geloopen worden in de verzekerde tegen woordigheid van Rebry, Vervaecke, Bekaert. Vlaminck. Capoen, Storme, Ghesquiere. Woets, en nog andere be kende renners. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor de ge beurlijke ongevallen die zich zouden voordoen tijdens den koers. Het Bestanr. Uitslagen der matchen van Zondag 20 Februari 1938 C. S. Yper S. K. Sweveghem 7—3 S. K. Roeselaere F. C. Heyst R. S. Waereghem ME. Wakken 30 W. S. Lauwe Stade Moescroen t4 S. V. Blankenberghe F. C. Roeselaere 11 F. C. Iseghem Stade Kortrijk 34 S. V. Rumbeke Waereghem Sp. 5—1 Tweede Afdeeling C. S. Yper 7 S. K. Sweveghem 3 Niettegenstaande de mededinging van het West- vlaamsch Cyclo-Cross kampioenschap en van de schok club Brugge-Beerschot, was de opkomst Zondag laatst op het plein der Augustinusstraat bevredigend. Ten an dere, de liefhebbers, die er tegenwoordig waren, zullen hunnen namiddag niet beklaagd hebben, daar zij voor eerst de rood-witte kleuren hebben zien zegevieren en vervolgens ooggetuige zijn geweest van de werkdadig- heid onzer jongens, die zich zelf overtroffen hebben. Scheidsrechter De Brauwer stelde volgende elftallen in lijn S. K. Sweveghem Vervaeke Claeys J. Delbecque Deconinck Lefevre Vandenberghe Th. Claeys M„ Tytgat, Vandenberghe A., Demeire, Thienpont C. S. Yper Vansevenant, Godderis, Beddeleem, Cherchye. Retru Ossieur Ververken Lesage Versaevel Vandamme Sonneville De opgooi wordt door de rood-witten gewonnen, die dan ook het voordeel van den wind verkiezen. Sweve ghem trapt af en komt onze achterhoede bezoeken die echter ontzet. Vervaeke hoeft tusschen te komen op schoten van Godderis en Vansevenant. Een kogel van Rotru vliegt via den paal buiten. Op eens komen onze voorwaartsen met klein passenspel vooruit, het doel ligt in hun bereik en Cherchye aarzelt dan ook niet om Vervaeke voor de eerste maal te doen visschen aan de 6' minuut. Dat doel schijnt onze jongens vleugelen gegeven te hebben, want ze nestelen gedurig vóór Swe veghem s doel. Op inzenden van Vansevenant, schiet Beddeleem op den paal. Op uitschieten van Claeys M. zendt deze speler in, Sonneville komt ongepast uit, maar het leder vliegt voorbij een ledige kooi buiten. Rood wit speelt samen dat het een aard heeft en, op centeren van den doorgebroken Cherchye, neemt Beddeleem rechtstreeks op en nummer twee zit in de kas aan de 25<' minuut. De bezoekers laten niet begaan, Claeys is er nogmaals van onder getrokken en zendt gepast in. Sonneville mist het leder en Tytgat heeft geen moeite om den stand op 2-1 te brengen aan de 28e minuut De thuisspelers zien in dat het niet gemakkelijk zal gaan en geven wederom goed door. Beddeleem zet Godderis aan t loopen tusschen de backs en alswanneer deze speler gaat doelen, wordt hij omvergeloopen. Penalty die door Ververken gegeven wordt, doch onze center- ralf schiet echter vlak op den keeper die ontzet in cor ner. Deze wordt door Cherchye van hoogte ingezonden, eddeleem zet er zijn kop onder en de bordjes wijzen voor Yper aan de 32'' minuut. De paarswitten ge ven het niet op en dwingen hoekschop af, zij blijven ten aanval en Vandenberghe A. weet Sonneville te ver schalken aan de SS1" minuut. De toestand blijft waarlijk gespannen. Onze jongens gaan wederom ten aanval over. Cherchye zendt op de bovenlat. Een hoekschop iengt mets op. Op freekick lost Ossieur een kogel die et vaeke in corner moet verwerken. De stand 3-2 blijft noentans onveranderd tot aan de rust. Nauwelijks is het spel herbegonnen of Beddeleem en r' 8ens Vansevenant missen een reuzenkans. Sweve ghem is nu ten aanval opgetrokken, maar ditmaal wordt tt gevaar afgeweerd. Op inwerpen van een «out-bai» oegaat Deconinck handspel in het beruchte gebied. De strafschop wordt nu onmeedoogend door Beddeleem n. °l orn®ezet aan de li1- minuut. Zoo wordt het 4-2 oor per. De bezoekers geven zich nog niet verloren °P aattijdig ingrijpen onzer achterhoede, brengt cKeyS stand op 4-3 aan de 18f minuut. De toe schouwers krijgen effenaf waar voor hun geld. Doch pas nu dat de rood-witten de volle maat zullen Of®ohoon het terrein van langs om zwaarder a 7l en dat er menige aanval te loor gaat bij gebre* <ull Serichte schoten, blijven onze jongens de nl'f cer.e behouden. Twee hoekschoppen brengen mets op. Verschillende ontsnappingen van Vansevenant Oervolg onderaan volgende kol®*1-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6