Theophie! DECOENE Georges Sonneville LUX-CH ICOREI Y P RIA N A (36«) ALLERHANDE NIEUWS HEROPENINC VAN HET CAFÉ In het Hof van Commerce Vaartstraat, BOESINGHE AANNEMERS LANDBOUWERS en PARTICULIEREN BEMINT UW PROFIJT Voor uwe betonnen grafkelders, afsluitingsmuren en alle andere cementproducten wendt U in volle vertrouwen bij Bruggesteenweg, 96 YPER Gewaarborgd werk aan zeer genadige prijzen. C239) Stad Yper, Zaal Lapiere, Hondstraat WORSTEL-CALA BOLDERSNIEUWS PING - PONG Het Privaat Bal van de Y. S. C. Samenwerkende Maatschappij Eigen Heerd Yper UITTREKSEL Willems - Fonds leper Willems-Fonds, jeugdkring HANDBOOGSCHIETINGEN LIGGENDE PERS Burgerlijke Stand van Yper Huismoeders, PROEFT Gewestelijk Bureel voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid YPER. Gaslantaarn afgerukt. Verleden week Donderdag, rond 10 u. 's avonds, werd een gaslantaarn, die op den hoek van de Meenenstraat en de Kauwe- kijnstraat aan den gevel der herberg De Charente is geplaatst, door een voorbijrijdenden en hoog met vlas beladen autocamion afgereden. De lantaarn lag gansch verbrijzeld ten gronde en de schok moet nog vrij hevig geweest zijn. want zelfs de arm van de lantaarn was met enkele brijken uit den muur losgerukt. Wat den camion betreft, deze is maar immer voortgereden. Een onderzoek werd geopend. Een die geen klaar meer zag. Woensdag laatst, korts na 6 u. 's avonds, kwam zekere Vanacker André. van Westouter, in nog al bedronken toestand per velo door de Rijselstraat in de richting der Groote Markt gesukkeld. De autovoerder Dejonghe. van Watou, kwam op dit oogenblik van de Markt naar de Rijselstraat ge reden en den dronken wielrijder, die van den eenen kant der straat naar den anderen waggelde, ziende af komen, hield hij voorzichtigheidshalve zijn auto stil rechtover de pasteibakkerij Dehaeck. Dit belette echter niet dat de dronkaard vlak tegen het stilstaande rijtuig botste en zoo van zijn rijwiel stuikte. Dadelijk was de politie erbij en leidde Vanacker op naar het politie- bureel waar hij, ten einde verdere ongelukken te voor- kernen. eenigen tijd in verzekerde bewaring gehouden werd. gehouden door VOERMAN O Zooals vroeger zal het Café weer dagelijks open zijn en zullen de klanten er het gulhartigst ont haal genieten. BECELAERE. WERKONGEVAL. De genaamde Nuytten Irène. werkzaam in een weverij te Tourcoing, werd er Zaterdag met de rechterhand in een machine gevat. De wijsvinger werd gansch geplet en moest door een dokter afgezet worden. ZONNEBEKE. Dronkaard. Maandag laatst be vond de 30 jarige Remmery Oscar zich opnieuw in zoodanig bedronken toestand in een herberg, dat de rijkswacht het geraadzaam oordeelde den kerel, die al zijn dopgeld verdronk wijl zijn vrouw en kinders de meeste armoede lijden, naar den amigo op te leiden. Daags te voren had men reeds zijn verlaten velo in de Foreststfaat gevonden. GHELUVELT. Ongeval. Zondag laatst wilde de genaamde Deleu Eugenie, wed. Vandamme, bij Jos. Callens te Gheluvelt, de beenhouwerij binnengaan, ko mende uit de keuken. Ongelukkiglijk vergiste de vrouw zich van deur en stuikte in den kelder. Vrouw Callens snelde aanstonds toe, om de ongelukkige te helpen, die echter maar licht gekneusd werd, aan de knie en elle bogen. Eenige dagen rust zullen het volledig herstel be spoedigen. Hond toegekomen. Woensdag namiddag begaf de genaamde Delaere Albert, van Gheluvelt, zich naar Kortrijk om boodschappen te doen. Toen hij voorbij de Sarma gereden kwam, sprong een groote zwarte hond. ras Piek, hem tegemoet, en daar hij niet van zijn rijwiel afkwam, liep de hond mede. Na een einde ver gereden te hebben, sprong Delaere af van zijn rijwiel, en verjaagde den hond. Daar was echter niets aan te doen. Zoohaast hij terug op zijn rijwiel zat kwam de hond weer bij hem. Hij kon hem niet kwijtspelen, zoo dat nu de hond nog steeds bij hem is, alwaar hij ter be schikking van den eigenaar gehouden wordt. Wegeniswerken. Deze week werden de werken voor verbetering der wegenis goedgekeurd door de Pro vincie zoodat het te voorzien is dat binnen enkelen tijd de wegen terug in berijdbaren staat zullen zijn. Beter laat dan nooit Ongeluk vermeden. Toen de genaamde P. Mael- staf van Isenberghe Donderdag namiddag te Gheluvelt voorbijreed met zijn autocamion, kwam opeens de ge naamde H.H. van de Zantvoordestraat uitgereden, die den autocamion ziende aankomen, rechts afzwenkte en ten gronde viel. Maelstaf die zijn tegenwoordigheid van geest behield zwenkte naar links, waardoor een groot ongeluk vermeden werd. Er is geen schade. NEER-WAASTEN. Erge val. De 34 jarige Cat- toor Albert, timmerman, wonende in de Leiestraat, was Maandag aan 't werk in een in opbouw zijnde huis, op het gehucht Groote Ponte De arbeider ging op zeker oogenblik op een muur van de achterkeuken, doch hij gleed uit en viel van een tamelijk groote hoogte eerst op den grond en daarna in een openstaand keldergat, waar hij bewusteloos bleef liggen. Zijne werkgezellen snelden hem dadelijk ter hulp en droegen hem in een naburig huis binnen, waar een bijgeroepen geneesheer een groote wonde aan het achterhoofd toenaaide en vaststelde dat het slachtoffer ook nog een dubbele rib- breuk opgeloopen had. Gezien zijn ergen toestand, werd de gekwetste naar een hospitaal overgebracht. O Zaterdag 5 Maart 1938, om 8 uur stipt Voor de eerste maal te Yper Grieksch-Roraeinsch en vrije stijl Er zullen 9 kampen geleverd worden in 2 hernemin- j gen van 10 minuten. De Bascule is er in geslaagd de Statie met 25 tegen 18 punten te vloeren. Aanvankelijk nam Daniel's ploeg voorsprong, maar geleidelijk kwamen Elie's mannen in zwier en. met enkele groote endengeraakten zij voorop om niet meer ingehaald te worden. Klassement Bascule 6 4 2 136 116 4 Statie 6 4 2 133 134 4 Coo 5 2 3 109 111 2 Postje 5 2 3 102 113 2 Katholieke Kring 6 2 4 138 144 2 Woensdag 2 Maart aanstaande gaat de ontmoeting Postje-Coo door. Daar beide ploegen voor het oogenblik om de derde plaats wedijveren, zou de partij kunnen aantrekkelijk worden en bijgevolg de moeite waard om zien. Liefhebbers, er wordt op uwe tegenwoordigheid gerekend. Zaterdag L 1. greep te Poperinghe de ontmoeting plaats tusschen de Clubs van Yper en Poperinghe, te welker gelegenheid een prachtigen beker te betwisten viel, geschonken door de Brouwerij Masschelein uit Poperinghe. Na een hardnekkigen maar uiterst sportieven kamp werd de Ping-Pong Club Yper overwinnaar met 29 gewonnen matchen tegen 17 voor Poperinghe. Onze hartelijkste gelukwenschen aan de Ypersche Club, die de mooie reeks overwinningen voortzet, en haar waarde bevestigt. Op Zaterdag 19 1.1. werden de leden van de Y. S. C. met een heerlijk en buitengewoon feestje vergast. Het nieuwgevormd orkest, uitsluitend bestaande uit muziek liefhebbers in den schoot van de Y. S. C. gekozen, trad voor de eerste maal publiek op. Van vóór acht uur reeds liep de zaal van de «Victo ria Palacevol. Wanneer de eerste Jazz liederen de aanwezigen tot het dansen uitnoodigden was er geen tafel meer te vinden. Van in den beginne heerschte de meest gezellige atmosfeer. Met vreugde troffen de zwemmers elkaar aan in het doode seizoen. Ze staar den verwonderd naar hun makkers toe, welke in zoo korten tijd een schitterend orkest op .'touw gezet had den in September was er spraak geweest het te stich ten en in Februari gaf het zijn eerste bal We hebben den Heer Marcel Simoens over zijn orkest eenige vragen gesteld. Bereidwillig en gelukkig verhaalde hij ons hoe hij er in gelukt was het Ypres Swimming Orchestra zoo snel in te richten. We ver men dat sedert einde October de herhalingen om de week doorgingen onder leiding van den Heer Daniel Sedeyn, en dat er sedert dan nooit iemand afwezig was geweest. Hij drukte zijn eigen genoegen uit over den vlijt welken allen aan den dag legden gedurende die korte tijdspanne. Even aanhoudend als in de training, voegde hij er aan toe, bezie de uitslag We lieten het ons geen tweemaal zeggen, de uitslag was inderdaad uiterst bevredigend. Midden de grootste geestdrift volgden de nieuwste danssuccessen elkaar op. Attracties werden het publiek aangeboden. De Heeren Gobron en Van de Kerckhove gaven ons het puikste onder hun repertorium. De solisten van het Y. S. Or chestra lieten eenige staaltjes van brio hóoren. De dansers waren eveneens op de hoogte van hun taak. Tot drie uur in den morgen was er van rust of op houden geen spraak. En wanneer het fatale uur klonk, scheidden allen met spijt maar trotsch over hetgeen ëenigen onder hen hadden verwezenlijkt. Onze gelukwenschen gaan naar degenen die zich in gespannen hebben tot het welgelukken van dit feest.We willen niemand in 't bijzonder feliciteeren omdat allen, met vereenigde krachten, een waar succes hebben nage streefd en bereikt. De aandeelhouders worden vriendelijk ver zocht de Algenieene Vergadering bij te wonen op Zondag 6 Maart aanstaande, om 11 uur, in de zaal van 't Stadhuis, Groote Markt, Yper. DAGORDE 1. Verslag van Bestuur en Toezichtsraad over de werkingen van 't Dienstjaar 1937 2. Voorstelling en goedkeuring van Bilan en rekening van winsten en verliezen 3. Ontlasting van Bestuur en Toezichtsleden; 4. Benoeming van vier Bestuursleden en een Toezichtslid. Namens het Bestuur De Schrijver, De Voorzitter, H. GILLIOEN. C. D'HUVETTERE. Bij dagvaarding van heer Désiré ROEGIERS, deurwaarder, te leper, in datum van zeven tienden Februari 1938, heeft Mevrouw Sylvie BLANCKAERT, huishoudster, te Noordschote, voor dewelke als pleitbezorger aangesteld is en optreden zal Meester Pieter Waterblee, pleitbe zorger bij de rechtbank van eersten aanleg te leper, er gehuisvest Diksmuidestraat, Nr 50. tegen haar echtgenoot, Heer Isidoor DEWULF, land bouwer, te Noordschote, eene vraag tot scheiding van goederen ingespannen. Voor Uittreksel (get.) P WATERBLEE. Op Maandag 28 Februari, te 8 uur 's avonds. ;n de zaal ConcordiaSeminariestraat, treedt de heer Karei Jonckheere op met een voordracht over Mexiko, hef Laboraforium der Tropen De heer Jonckheere is een onzer beste letterkundigen en zijn jongste gedichtenbundel. Gewijde Grond be vat poema's van blijvende schoonheid. Deze jonge dich ter verwierf den Staatsprijs, een reisbeurs hij door trok het droomerige Cuba om er land en volk te bestu- deeren en verbleef maanden in Mexiko, het ons qnbe- kende roerige land der tropen, het laboratorium waar alle sociale experimenten worden genomen. Tijdens dit seizoen trad de heer Jonckheere in de afdeeling op met reisindrukken over Cuba en het is op de algemeene aanvraag der leden, dat deze humoristische, bijwijlen satirische spreker opnieuw in de afdeeling optreedt Zonder twijfel zal deze spreekbeurt, waartoe alle lezers worden uitgenoodigd. een groot succes te beurt vallen. Op 3 Maart zal een GROOT MUZIEKFEEST worden gegeven. Verschillende jonge toonkunstenaars zullen er hunne medewerking toe verleenen, w. o. Victor LEGLEY. uit leper. Het hoeft geen betoog om te bewijzen dat de Jeugd kring van het Willemsfonds reeds zijn sporen verdiend heeft en bij hen, die deze jonge maar flinke krachten wel eens aan het werk zagen, een zeer goeden indruk heeft nagelaten. De Jeugdkring wenscht echter geenszins op zijn lau weren te rusten, en heeft besloten op het einde van Maart, den 26", een Gezellig Varieteitsfeestje in te richten. Naast de opvoering van het operetje ORDON- NANSJE van J. Missine zal tevens een bont programma van zang en dansnummers opgevoerd worden. Een ge zellig dansfeest zal den avond sluiten. De kaarten worden binnenkort in omloop gebracht. De prijzen werden vastgesteld op 5 en 3 fr. Voor de leden van het Willemsfonds onderscheidenlijk 4 en 2 fr. ZONDAG 27 FEBRUARI 1938 Om 2 J uur WYl'SCHAETE, bij Nestor Leroy Op- pervogel 60 fr. Twee zijdvogels, ieder 30 fr. Twee kal len. ieder 20 fr.Kleine vogels 12 fr. Boven de 50 schutters 15 fr. Inleg 15 fr. Om 2 i uurBECELAERE, bij Hector Noppe Opper- vogel 80 fr. Twee zijdvogels, ieder 40 fr. Twee kallen, ieder 25 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Om 2 l uur: ZILLEBEKE (HOOGHE), bij J. Dewitte: Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, ieder 40 fr.Twee kallen, ieder 25 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schut ters. Inleg 16 fr. 50. ZONDAG 6 MAART 1938 Om 2 4 uurLANGEMARCK, bij Valère Pauwels, van den 19 tot dep 25 Februari 1938 GeboortenWoussen Ivan, Rijke Klarenstraat, 12. Segers Monique, Frezenbergstraat. De Ridder Felix, Cartonstraat, 27. Vienne Roger, Recollettenpoort, 5. Versavél Francis, Meenenstraat, 17. HuwelijkenCrombé Albert, haarkapper en Rycke- lynck Yvonne, z. b., beiden te Yper. Martin Charles, beenhouwer en Boudin Suzanne, winkeljuffer, beiden te Yper. OverlijdensDehaerne Leonia. 67 j., huishoudster, wed. Warlop Auguste, Zonnebekesteenweg. 250. Ver- leye Camiel, 57 j., werkman, wed. Eecloo Emilie, Lange Thouroutstraat, 25, van Merckem. Laconte Maria- Ludovica. 62 j.. z. b„ wed. Lebbe Carolus. Wenninck- straat, 9. van Poperinghe. Haghebaert Romanie, 78- jaar. z. b.. wed. D'haene August, Poperinghesteemveg.8. Geloen Eugenia, 83 j., z. b.. wed. Parein Juliaan, wed. Lynde Achille, Boomgaardstraat, 23. - Gesquiere Maria, 67 j., z. b.. wed. Nyssens Amandus, wed. Dumon Isido- rus, wed. Trève Joannes, wed. Cardinael Alphonse. St- Janshospitaalstraat, 1. Van Eeckhoutte Maria. 44 j.„ landbouwster, Lange Thouroutstraat, 25, van Dranoutre. Werkaanbiedingen waaraan nog niet voldaan werd- Provincie Luik Aanwerving van personeel. Eerlang zullen examens plaats grijpen voor de samenstelling van een wervingsreserve met het oog op het begeven van betrekkingen van Technische klerken en tijdelijke hulpklerken. Stad EeklooTwee plaatsen van ge- meentebediende bij het secretariaat zijn te begeven. Mer. vraagt een glasblazer voor voetstukken van drup pelglazen. Men vraagt een werkhuisleidster op hoog te der mannenconfectie. 2 sigarenoprolsters od hoogte van het werk met de machien. Voor Waterloo men vraagt voor een werk te Bracquegnies, 2 kasseiers. S.ad BrusselPlaatsen van schoolbewaarsters zijn open in de scholen van de stad. Ministerie van Justitie f Eene plaats van bediende is te begeven bij de griffie van het vredegerecht te Vilvoorde. Provincie Hene gouwen Ten einde een wervingsreserve samen te stel- ioün8e'C'enC'e v00r een tijdperk verstrijkende op 30 Juni J. za. er in den loop van het eerste halfjaar 1938 overgegaan worden tot bekwaamheidsexamen voor de o.ger.de bedieningen: 1° Commissaris-surnumerair der wegen 2' Hulpconducteur-bewaker der wegen. Men vraagt voor de koolmijnen te Waterschei (Genk! 10 ge- -cnoo.de koolhouwers. 6 steenhouwers. 10 ondergrond- werkers Voor de koolmijnen te Zwartberg (Genk! geschoolde koolhouwers. Men vraagt voor ee* werf der streek Geeraardsbergen en Aalst 1 goede* Dieselmotor - mecanicien, kunnende de pletrol gelei- - cor Zinnik 1 goeden draaier-gereedschapma-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8