VELOSPORT SALVATOR SALTOR 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK O l'itslagen der matchen van Zondag 27 Maart 1938 F. C. Roeselaere W. S. Lauwe 60 Siade Moeskroen S. K. Roeselaere 22 S V. Blankenberghe R. S. Waereghem 41 Waereghem Sp. F. C. Iseghem 62 Wakken C. S. Yper 60 F. C. Heyst S. K. Sweveghem 34 Stade Kortrijk Rumbeke 70 Tweede Afdeeling Wakken 6 C. S. Yper 0 Het rood-witte elftal is naar Wakken opgetrokken met een samenstelling die aan bet gewoon ploegje niet eens geleek. Versaevel, Beddeleem. Lesage en Cherchye waren te vervangen, daar zij door ernstige redenen be let waren de verplaatsing mede te maken. De beste krachten van het juniors elftal waren evenmin beschik baar. zoodat onze jongens toch maar de reis onderno men hebben. Niettegenstaande de plaatsvervangers ge geven hebben wat zij konnen, was er natuurlijk geen spoor van samenhang te vinden en Wakken, die ook geen al te hoog spelpeil ontwikkelde, had nochtans geen moeite om ons een half dozijn doeltjes op te offeren, 't Werd dan ook een afgeteekende nederlaag in weerwil van hetgeen wij verleden week verhoopten. Gelukkig voor rood-wit dat deze uitslag niets meer aan het be houd kan veranderen. Wij blijven in reeks A en dat is hoofdzaak. Wij bedanken toch al de opgeroepen spelers voor hetgeen zij gedurende het seizoen 1937-38 gedaan hebben en, al is de uitslag niet erg vleiend, toch heb ben zij het hunne bijgedragen om hunne kleuren te ver dedigen waar het kon. Nu het officieel gedeelte van het voetbalseizoen ge daan is, blijven er nog enkele vriendenmatchen te be twisten Op 3 April Yper-Poperinghe op 10 April Poperinghe- Yper, en op 17 April 'Paschen) Yper-Simpson Athletiek Club Londen. Morgen gaat het dus tegen Poperinghe. Onze geburen hebben zich gedurende de kampioenschappen onder scheiden en zijn zelfs lang aansprakers gebleven. Hun ploeg is bijgevolg niet te onderschatten en onze jongens zullen alles in 't werk moeten stellen om den uitge loofden beker te bemachtigen. Gezien het een geweste lijke derby geldt, zal het aan belangstelling niet ont breken Supporters, op post om uwe mannen sportief aan te moedigen. Wij drukken den wensch uit dat beide elftallen een mooi spel zullen vertoonen en dat de ont moeting in de beste voorwaarden moge van stapel loopen. Juniors Waereghem Sp. 0 C. S. Yper 5 Eigenaardig dat onze juniorsploeg, die insgelijks met talrijke plaatsvervangers vertrokken was. de twee pun ten in de wacht sleept. Doch voegen wij er aan toe dat er niet gespeeld werd, om reden dat Waereghem enkel met zes man op het veld verscheen. Volgens het regle ment moet de ploeg tenminste met zeven mannen den wedstrijd aanvangen. Daar het gewenscht getal ontbrak, winnen onze juniors de match met 5-0 zonder spelen. NEMO. Het Bal van de Supportersclub Is iedereen reeds in 't bezit van een toegangskaart voor het bal van Zaterdag 9 April in het Victoria Pa lace Indien neen, dan raden wij de dansliefhebbers aan dit zoo spoedig mogelijk te doen, want van nu af reeds is het succes van dit dansfeest verzekerd. Vergeet niet dat de beroemde accordeonvirtuoos Maurice Van- dekerckhove, van Moescroen, van de partij is en dat het Ypres Swimming Orchestra zijn beste deuntjes zal ten gehoore geven Het supportersbal wordt waarlijk een der schoonste en der leutigste dansavonden van het seizoen. Herbergiers 2 Hotelpersoneel 1 De vriendenmatch, betwist tusschen de Herbergiers en Hotelpersoneel, heeft Maandag 1.1. plaats gehad, on der zeer groote belangstelling vanwege de sportliefheb bers. Men schat op een goede 300 toeschouwers, met de resquilleurs van 't achterpoortje, inbegrepen Onder leiding van den sympathieken Michel Vander- bauwhede, stelden de volgende ploegen zich in lijn HerbergiersPros. Coutelle, Berten Deleu en Bloot- acker. Couttenie, Sedeyn, Delblaere. Coussement. P. Hoflack, Carpentier, Wybouw en Billiet. HotelpersoneelDemey Dan., Rootsaert en Bulkaan. Joye E.. Vandenbreen, Van Hove, Segers. Joye Jules. Sauvage, Burgraeve en Vandenbussche. De Hotelbedienden trappen af om 5 ure. Het spel is aangenaam om volgen. Natuurlijk, kan er hier geen spraak zijn van echte voetbaltechniek, noch van opstel lingen in W of M vorm Beide teams trachten zich zoo goed mogelijk te verdedigen. Nochtans, hebben de Cafébazen licht de overhand. Oude voetbalratten als Deleu, Coussement en Pol Hoflack, halen nog eens hun streken uit, lijk in den tijd. Maar daartegen, hebben de hotelbedienden het voordeel van jonger te zijn en daar bij hun faam van snelvoeters Het publiek stelt ge weldig belang in de match. Het spel golft van het eene doel naar 't andere. Enkele minuten voor de rust vliegt de bal naar 't doel der Herbergiers, Pros. Coutelle, springt, doch een verkeerde beweging doet den bal in eigen net vliegen. 1-0 voor de hotelbedienden Kort daarop wordt de rustpoos gefloten. Herbergiers en Hotelpersoneel haasten zich naar de kabien om de dampende koffie met 'n en termen... hola. 'k was 't bijna kwijtbinnen te slurpen. Bij de herneming, doen de Cafébazen, vruchtelooze pogingen om te doelen, maar back Willy Rootsaert, die een pracht match speelt, waakt, en breekt iederen aan val. terwijl Blootacker en Deleu een zwaren dam stellen tegen de t lichte kavalerieder gargons. Wederzijds worden loffelijke pogingen gedaan om te doelen. Het publiek juicht dapper toe. Opeens, krijgt Mon Wybauw den bal, hij lost een kogel en 't is kas Of er geroepen werd De spelers spannen zich in ten einde den win ning-goal te netten, doch alles blijkt vruchteloos. De hotelbedienden bedreigen de herbergkooien waar lijk hun streven wordt niet beloond. Het einde nadert, te allen kant roept het publiek extra times Er vol gen spannende momentende toeschouwers zijn ten hoogste begeesterd, en zie het eindsignaal weerklinkt. Drawn De kapiteins Deleu en Bulkaan, beraadslagen, en de vox populibekomt de gevraagde 2x7 minuten. De eerste helft is boeiend, beide ploegen hebben elk een kans nog den beker in te palmen. Doch de ver moeidheid laat zich gevoelen. De tweede helft vangt aan en steeds is er geen doel in 't zicht. Opeens, lost Billiet een keiharden bal en daar is nummer 2 geboren op de laatste minuut, 't Werd tijd De spelers worden door de geestdriftige sportliefhebbers omringd, en we werken ons door de massa heen. juist op het oogenblik dat de Heer Georges Neys. schenker van den prachtigen beker, dezen overhandigt aan Berten Deleu. De Herbergiers worden gelukgewenscht door hun tegenstrevers, en ont vangen van aanvoerder Bulkaan een prachtigen bloem tuil. terwijl de hotelbedienden getroostworden met een mooien fanion. Dit sportieve wederzijdsch gebaar wordt hartelijk toegejuicht. Ook werden scheidsrechter Michel en z'n beide linesmen Alex Vande Pitte en Knockaert om hun eervol optreden bedankt En zoo verliep dus in alle vriendschappelijkheid de schok tusschen beide ploegen. We hebben verscheidene spelers en toeschouwers ondervraagd, en allen zijn 't eens om te verklaren dat, indien de oud-spelers-her- bergiers verdiend hebben gewonnen, de hotelbedienden, voor hun eerste match, zich terdege hebben verdedigd, en hun vel duur hebben verkocht. Ten slotte, dergelijke ontmoetingen vallen ten zeerste in den smaak van 't pu bliek, op voorwaarde, dat het telken jare een tot twee maal gebeurt. En wat gezegd van de spelers zelfbij de Herber giers waren de uitblinkers Pol Hoflack. Sedeyn. Billiet. Deleu en Ger. Couttenie. Terwijl de hotelbedienden een groote keers mogen doen branden voor elementen als Burgraeve. Willy Rootsaert, en keeper Daniel Demey, die onder toezicht van vader Jules, ettelijke prachtige saves uitgevoerd heeft. We besluiten met een welgemeend dankwoord aan het sportminnend publiek aan de inrichters, die alles in 't werk gesteld hebben, om het welgelukken dezer match. Ook drukken wij hier onzen oprechten dank aan H. Georges Neys-Coppin, eigenaar van het hotel Ypriana. om den prachtigen beker welken hij geschonken heeft. Wij wenschen beide ploegen van harte geluk, en hopen dat de revanche toekomend jaar ons een over winning zal bezorgen aan de gargons om zoodoende te kunnen genieten van een «belle». We zullen hier niet gewagen van de verbroedering die plaats gehad heeft na de match Het is genoeg te zeggen dat er bij velen een ferme kat in d'horloge gezeten heeften men zegt zelfs dat er zijn die... maar we zullen ze niet verklappenMelden we ten slotte nog dat Jer. Del blaere voor een brankardiersdienst gezorgd had, maar dat deze occasie-infirmiers meer specialsverzorgd hebben dan gekwetsten APOÜ. Verleden week hadden we in beeld de renners ver laten die Parijs-Nizza aan het aftrappen waren en sindsdien is die koers uitgereden geworden met de zege van een Belg. de goedige Jules Lowie. die op het laatste rondje af Disseaux heeft onttroond. Zoo verdienstelijk was de Waal, die reeds bijna niet meer te kloppen was en daarbij uiterst regelmatig reed, dat aan zijn zege bijna niet meer werd getwijfeld, ware het niet dat de renners van het concurreerende merk Mercier wel ga desloegen dat om zeggens geerie hulp kon worden ge boden en de mannen van Hellyett zelf alle moeite had den om meê te kunnen. Daarom zou het spijten, maar van een anderen kant moeten we toevoegen dat deze zege nu ook werd behaald door een Lowie, die voor eenmaal met het knechtschap afbrak en als een losge laten duivel op Nizza losstormde. In de laatste 20 km. veroverde hij deze zege, en ons dunkens zal het van wege den Cruyshautemnaar de laatste niet zijn. Het moet ons daarenboven niet verwonderen, indien bij daarmeê zijne kandidatuur voor de Fransche Ronde niet heeft losgereden. Een figuur die. naast Vervaecke en Sylveer Maes. weerom graag zal gezien worden en zich zal doen gelden. Inmiddels stellen we weerom vast dat de Zuiderbu ren nogmaals geen één man tellen onder de 3 eerste, wijl wij er 4 tellen onder de 6 eersten. Prachtig ge werkt, vooral ook met Rebry die weerom de oude is en gevaarlijk zal zijn in de eerste klassiekers. Intusschen werd de 3e rit gewonnen door Lemarié, die in felle betwisting de zege haalde tegen Fréchaut, Litschi en Christiaens. De Belgen haalden er de volgende plaatsen 4. Christiaens5. Van Looy 7. Neuville 12. Rebry, Lowie, Disseaux 36. Pirmez 38. Capoen 50. Louyet 21. Vankerkhoven. De 4'' rit was voor Debenne. die de Franschen Jami- net en Auville sloeg Maar haalden deze de indivi- dueele rittenzegen in huis, de Belgen zaten braafjes in het peloton te loeren op de eindzege. De onzen bezetten er dan ook de volgende plaatsen 4. Lowie, Rebry 15. Christiaens 18. Pirmez24. Dis seaux 28. Neuville32. Van Kerkhoven 34. Louyet 40. Van Looy 44. Capoen. En de laatste rit was voor den Hollander Van Schen- zijn nog altijd de goede RIJWIELEN voorzien der beste verbeteringen en langen tijd gewaarborgd. BIJ ALLE VOORTVERKOOPERS. del die met Berrendero en Lowie op het laatste de plaat poetste en meteen den noodigen afstand nam om aan den Belg de eindzege te kunnen verzekeren. De eindklasseeringJ. Lowie 30.45,20Disseaux 30 46.14 Van Schendel 30.47,07 Jaminet 30.47.42 Chris tiaens 30.47,51 Rebry 30.49.33 Een woordje nog over onzen gewestelijken renner Cappoen. Remi reed niet slecht, werd de ondankbare taak van knecht toegewezen en voor wie weet wat dit beteekent. is een eerste koers zooals Parijs-Nice reeds een heel karwei.-Toch zal dit aan Remi de noodige vin gerwijzing zijn om aan te houden, en weldra gansch ge rodeerd zal hij goed rijden in de eerstkomende wed strijden. De beste Franschman was Jaminet, die uiterst regel matig is en wellicht ook zal komen opdagen in de klas siekers. In eigen land werd de Omloop van De Dagge reden. in een droog maar erbarmelijk koud weder. Niet min dan 150 renners zetten aan, waartusschen onze 4 andere vertegenwoordigers Luc. Storme. Decroix, Gis- quière en Woets. Het moet erom doen dat geen één dezer iets tegenkwam. Is dit misschien een vingerwij zing van geluk voor het naaste seizoen. In alle geval dit ware te hopen. Toch gaven de twee laatstgenoem den op, Woets in Gent en Gisquière in Mechelen, ten gevolge der koude. Storme integendeel stormde maar door. was zelfs op het laatste in zijn schik en demarreer de er met Huts, Dhooge, Croon, Kint en Noens op los. Door een misverstand wellicht moest hij, samen met Formet die intusschen ook bijkwam, lossen en toch ein digde hij 13". Prachtuitslag. Lucien, en hartelijk profi ciat. Miel Decroix reed ook uiterst best maar kreeg een verflauwingske op een vijftal km. van de meet, als- wanneer hij nog in het hoofdpeloton zat. Toch schijnen die renners ons in blakende forme en zullen zij de asso ciatie Rebry alle eer aandoen. Intusschen won nogmaals Jef Huts, die ook de Ronde van Limburg veroverde, met als tweede Dhooge, die dus zijne herhaling van andere jaren weer opvoert, in af wachting van de wachtende zegepralen, die hij heel zeker zal binnen rafelen. Uitslag1 Jef Huts, de 200 km. in 5 u. 37 m. 30 sec. (gemid. snelheid 36 km. 444 per uur) 2. Michel Dhooge. op 5 lengten 3. Croon Maur. op 1 1. 4. M. Kint, op 35 sec. 5. Louis Noens, op 3 1.6. Rom. Maes, op 1 m. 50 7. Middelkamp (Holl.) 8. Formet9. Vanoverberghe 10. Louis Janssens11. Loopmans; 12. Geysen Alb. 13. Luc. Storme14. Geets J.15. Rayen R.16. Domi- nicus17. Deloor Alf.18 Schulte G. (Holl.) 19. Van Amsterdam (Holl.) 20. Decroix E. 21. Volcke22. Lauwers Const. 23. Lauwers H. 24. Hellemans (Holl.); 25. Coelaert G. Wat nog nooit voorviel op pistegebied, is nu voorge vallen te Brussel, t.t.z. dat de renners den koers stop zetten. bij gebrek aan belangstelling heet het kind. maar wij zeggen bij gebrek aan munt om de renners te be talen. En daarom werd kort weg de spreuk toegepast Geen centen, geen werk. Guimbretière, Wals en Kaers. die lont roken, muisden er vroeger uit en wachtten niet naar de algemeenheid. Zij kunnen dus ook niet aanspra kelijk gesteld worden, maar slechter is het met Buysse en Billiet, die zelfs Delblat te lijf wilden, geschil dat voor de groene tafel zal beslecht worden. In alle geval met de komedie van Gent, waar de ren ners maar tot aan 100 fr. daags werden uitgeteld, kwam de bekendmaking van een ander conflict te Ant werpen, waar er van uitkooperij in sportbladen werd gewag gemaakt. Volgde dan Parijs, waar Rob. Desmarets overgelukkig was deze erdoor te hebben gekregen, en zwoer nooit meer te herbeginnen, daar hij tijdens den koers moest houden dat de handen kraakten, omdat het spook van gezamenlijke opgave langs alle kanten opdaagde. Alleen het verdienen der vele premies, uitgeloofd door het mondaine Parijs, hield het wankelende kraam recht. Dit beteekent dan ook het einde van het zesdagenspel. en geeft in het algemeen een feilen deuk aan het piste leven. Waar is de tijd van Ritten, Van Lerberghe, Debaets, Persyn, Van Hevel, Thollembeek, Hellebaut. Verschel den. Aerts. Van Kempen en zoo meer DE ONAFHANKELIJKEN reden in Antwerpen, waar Armand Putzeys de zege veroverde vóór Pol Verschueren, Riga, Malfait en Jans sens. Putzeys schijnt dus de voetstappen van zijn va der. vroeger befaamd koppelrenner, te zullen volgen, en ook Verschueren en Riga zijn in tip top form. JUNIORS reden in den wel bekenden en lastigen koers van Len- delede. waarin Berton van Woumen, uiterst in schik tegen lastig werk, mooi en met ruim 3 minuten voor sprong won op het puik van de juniors der provincie en der Antwerpsche rennersschool. Bravo, Berton. Pro ficiat. en met Hendrickx en Denys zal Woumen wel licht 3 befaamde renners tellen. Uitslag 1. Berton Albert, 80 km. in 2 u. 25 2. De- clercq André, op 3 m. 45 s 3. Jacobs, op 1/2 lengte 4. Staelens, op 1/2 lengte; 5. Delchambre, op 1 lengte; 6. Bruneels, op 40 meter 7. Coorevits, op 100 m. 8. Catteeuw. op 4 min.9. Paepe. op 5 min. 30 sec. Sprinter. STAD YPER DIXMUDESTRAAT n Op Zondag 24 April 1938, om 3 i uur v'elokoers voor Beginnelingen beneden de 20 jaar Afstand 50 km. 500 fr. Prijzen en Premiën waaronder 2 klakken Derby Sport, geschonken door het hu:s Henri Cappelaere, 57. Dixmudestraat, Yper. Prijzen 110 fr. en palm 90 75 50 40 30 20 10 10 frank. Inschrijving Café de l'Union. bij Pros. Wuylens. Aankomst In de Wandeling, bij Joseph Ollevier. Prijsdeeling Hotel Bristol, bij H. W. Francome. Maandag 25 April 1938, om 6 uur Velokoers voor Beginnelingen beneden de 18 jaar Afstand 30 km. 200 fr. Prijzen Eerste 50 fr. verders 4030 25 20 15 10 5 5 frank. Inschrijving In de Reisduif. Aankomst Café de l'Union. Prijsdeeling In den Nieuwen Openbaren Hof. Beide koersen op goede baan. Eenzelvigheidskaart zal vereischt worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6