VELOSPOR'F SALVATOR SALTOR ZWEMKRON1EK Om de reeks der redevoeringen te sluiten kwam de heer Benoit Puype. voorzitter van Meenen Sportif, de club waarvan Lucien Storme deelmaakt, nog aan het woord. Hij herinnerde hoe alle sportliefhebbers naast hun radio, met een stijgende belangstelling, het ver loop van het einde van Parijs-Roubaix hadden gevolgd en hoe hun harten hadden geklopt toen ze vernamen dat twee renners. Storme en Hardiquest, voorop lagen. De sprinterskwaliteiten van Hardiquest kennende, hoopten zij alvast voor een tweede plaats voor Storme. doch deze heeft hun verwachtingen nog overtroffen met als glansrijke overwinnaar de eindmeet te over schrijden. Hij drukte zijn voldoening uit om deze over winning van een lid van zijn club. die slechts bestaat om haar renners diensten te bewijzen, en zag in deze overwinning een aangename belooning om al de moeite en de onkosten welke de club zich getroost. Hij bracht hulde aan den heer Albert Bafcop die zooveel voor zijn makkers-renners heeft gedaan en zegde dat het vooral dank aan hem is en aan zijn wijze raadgevingen, dat Storme gekomen is waar hij thans is. Spreker betoon de zijne' instemming met de klok der voorzichtigheid die H. Bafcop had laten luiden, doch ook met de vie ring van vandaag die in het gemoed ligt van het Vlaamsche volk, dat houdt van vieringen. Zich tot Storme wendende sprak hijUwe loopbaan is slechts begonnen en wij verwachten van U nog menige daden als deze welke U komt te stellen, doch herinnert U dat spierkracht en wil niet alles zijn de geest moet den wil leiden en de wil moet de spierkracht leiden Hij eindigde met de hoop uit te drukken in de toekomst nog den naam van Storme van Nieuwkerke aan de radio te mogen hooren. om dan opnieuw, met storm achtig applaus naar Nieuwkerke te mogen komen. Al deze redevoeringen werden telkens met luidruch tige toejuichingen onderlijnd en tusschenin werden almaardoor bloemen en nog bloemen aangebracht, bij zooverre dat de tafel van de raadszaal, als in een klein bloemenhof werd herschapen. Vervolgens werd de feestwijn geschonken en dron ken de aanwezigen op het succes van den gevierde en op de gezondheid van vader en moeder Storme. Na afloop dezer hartelijke ontvangst verscheen Lu cien Storme op het perron van het gemeentehuis om ringd door burgemeester Ti.teca en door zijn kamera den renners, wijl de mooie groep van de Ballerinen vóór het gemeentehuis, een prachtig balletnummer uit voerde. Daarna werd de stoet hervormd en trok langs de Bellestraat, de Seulestraat. de Steenwerckstraat en de Nieppestraat rond het dorp en dan terug naar de markt waar andermaal door de «Ballerinen» enkele welge slaagde balletnummers werden uitgevoerd. Ten slotte gingen Storme, Rebry en Decroix samen, in een mooi gebaar, bloemen neerleggen op het gedenk- teeken aan de gesneuvelde Nieuwkerknaren. Na nog een laatste en langdurige ovatie liep deze schoone huldebetooging ten einde, midden de uitbun digste geestdrift van de talrijke sportmassa. Deze algemeene en welgeslaagde huldiging is zeker naar het hart van Storme en van zijn goede ouders gegaan. Mocht de herinnering eraan lang in zijn ge heugen bijblijven en hem sterken in den strijd dien hij in de komende baankoersen zal moeten leveren. Het is onze innigste wensch en ongetwijfeld ook deze van tal- Tijke sportliefhebbers. Stad Yper Veurnesteenweg Yper-Hoekje Zondag 15 Mei, om 3 uur Groote Openingsprijs Yper-Hoekje voor beginnelingen toud juniors uitgesloten) 700 fr. prijzen en premiën 60 km. zeer goede baan. Maandag 16 Mei, om 4 uur Groote Velokoers voor Beginnelingen beneden de 18 jaar 450 fr. prijzen en premiën 40 km. goede baan. De wedstrijden volgen elkaar op. en waar er nu nog maar spraak is van eenige wedstrijden per week. waarnaar alle belangstelling gaat, omdat het puik van 't rennerskorps er samen rijdt, zullen er weldra 2. 3, 4 tot 5 wedstrijden te gelijk betwist worden. Zon dag aanstaande wordt Parijs-Tours geloopen, en dit zal het einde beteekenen van deze eenige concentratie, omdat nadien Bordeaux-Parijs komt, de Omloop van 't Zuid-Westen, van Champagne, van België, van Duitschland, van 't Noorden van Frankrijk, Zwitser land. om dan over te gaan tot de ronde van Frankrijk die de populairste is. de rijkste aan prijzen, de oudste van dagen en de meestbekende. Ieder Belg houdt er aan er als renner in uit te blinken, wat benevens de eer. ook de welgevulde geldbeugel beteekent. Daarna komen de kermiskoersen, met al hun verscheidenheid en dit soms met 2, 3 of vier op één dag, bij zooverre dat men niet meer weet waar het hoofd gewend om van al de uitslagen in een overzicht te kunnen gewagen. Inmiddels kunnen de jongeren, die er de bete moeten bij verdienen, niets dan bij winnen en daarom kan men het telkens aanschouwen dat de bevoorrechte plaatskens onder de zon zoo schaarsch zijn dat er let terlijk. lijk in alle bedrijven ten andere, moet gestre den worden om ze te veroveren, met gevaar af te wor den verdrongen eens dat het oogenblik gekomen is dat de kans, die in het rennersvak van overwegend belang is, u verlaat. Zoo werd de Ronde van Morbihan geloopen in twee ritten, waar de Alcyons Van Houtte en Vlaeminck wer den afgedroogd in den sprint voor den eersten rit door Louviot. die van de fabriek Genial is. Alles liet voor zien dat zoowel de tweede rit als het algemeen klasse ment een zege voor de Belgen ging betekeenen. maar het werd een overwegende en meesterlijke overwinning voor de Bretoenen, met Goasmat aan het hoofd. Yvon Marie 2e en Cloarec 3e. Deze laatste behaalde dan ook de zege in het algemeen klassement vóór Sylvain Gry- solle, die, als belooning, zal starten voor rekening van Dilecta. Uitslag lc rit1. Louviot <Fr.). de 227 km. in 6 u. 08. Gem. snelheid 37 km.: 2. Marcel Van Houtte (Belg), op 1/2 wiel; 3. Lucien Vlaeminck (Belg), op 2 lengten: 4. Luc. Lauck (Fr.), in 6 u. 09 m. 23 sec.5. Grysolle. in 6 u. 10 m. 40 sec.6. Cloarec 7. Tanneveau8. Lau rent,, in 6 u. 14 m.9. Passat; 10. Hamelryckx. Uitslag 21' rit1. Goasmat. de 227 km. in 6 u. 25 m. 2. Y. Marie, op 2 min.3. Cloarec. op 4 min. 9 sec.4. Rossi5. Tassin 6. Laurent7. Grysolle8. Lauwers 9. Tanneveau10. Cogan. Algemeene rangschikking1. Cloarec. in 12 u. 41 m. 49 sec.2. Grysolle3. Tanneveau 4. Y. Marie. 12 u. 42 m. 10 s.5. Tassin, 12 u. 45 m. 09 s.6. Laurent. z.t.: zijn nog altijd de goede RIJWIELEN voorzien der beste verbeteringen en langen tijd gewaarborgd. BIJ ALLE VOORTVERKOOPERS. 7. Goasmat, 12 u. 52 m. 30 s.8. Lauck. z.t. 9. Pietarens, 12 u. 57 m. 28 s. 10. Rossi. 12 u. 58 m. 11. Lauwers; 12. Cogan; 13. Jezo14. Colasseau 15. Goupil, allen zelfden tijd. In eigen land werd Zondag den 1° Meiprijs geloopen. die het gewone succes kende, en waarin de Hollander Middelkamp de eerste zege haalde vóór J. Van Hasselt. Maurice Raes. Lode Janssens en M. Van Herzele. Uitslag: 1. Middelkamp, 154 km. in 4 u. 20 min. 2. Van Hasselt, op 20 meter 3. Raes M. 4. Lode Jans sens 5. Van Herzele M. 6. G. Valentijn7. Hermie 8. Van Stichelen9. Volcke10. D'Hooghe11. Van Ginderen 12. Debruyn Alois. Verder de Waalsche Pijl. die benevens den afstand en de bergen, ook. net lijk te Hoboken. werd tegenge werkt door het slechte weder, vermits het den heelen dag regende.. Slechts 11 renners reden den wedstrijd uit, gewonnen door den veelbelovende Masson, die waarachtig de voetstappen van zijn vader volgt welke een der grootste kampioenen was van zijn tijd. Volgens de laatste berichten doet de jonge Emiël Masson, (want de vader draagt denzelfden voornaam) mede aan Bor deaux-Parijs, en vermits het uithoudingsvermogen van vader Masson ook schijnt overgezet te zijn aan den zoon. mogen we nog van hem onzen favori maken. In elk geval zal de raad en de ondervinding van den oude er een groote rol spelen. Capoen reed in dien onmenschelijken koers de 8"", en dit pleit voor de kunde en de uithouding van Remi, die er 8 dagen de pees had afgelegd, wat hem goed heeft gedaan. Uitslag: 1. Emiel Masson. op rijwiel Alcyon300 km. in 8 u. 23 min. Gemid. 35 km. 760 p. uur2. Syl- veer Maes. op 43 sec. 3. Cyriel Dubois, 8.32,174. Neuville. 8.33.46 5. Dedonder Fr.. 8.37,35 6. Beirnaert A.. 8.38,50 7. Defoort A.. 8.39.07 8. Capoen, 8.39.44 9. Raven. 8.44 25 10. Conoens. 8.58.0011. Giltav. 9.02.00. In het bosch van St Germain werd een koers geloo pen achter Deruy motors, over een afstand gelijk aan dien welken in Bordeaux-Parijs vanaf St Maure tot in Parijs wordt verreden, met dit verschil dat in dezen laatsten wedstrijd de renners eerst 300 km. hebben af te haspelen vooraleer ze het motorkarweitje aanvatten, dat een heel ander paar mouwen is. Hier nu was Karei Pélissier de heer en meester en reed zoowat 2 minuten voor op Jaminet, Maréchal, terwijl Noret. Lesueur en Huts gedubbeld werden en Egli op 4 ronden eindigde. De eenige Belg Huts col- leerde prachtig, maar de motor had defect, en zijn sportbestuurder deed hem nadien geen nutteloóze krachtinspanningen doen. Uitslag: 1. Karei Pélissier, de 284 km. in 6 u. 25 m. 03 sec. 2 5 (gem. snelheid: 44 km. 250 m.) 2. Jaminet, in 6 u. 27 m. 3. Maréchal. in 6 u. 30 m. 4. Noret, ge dubbeld 5. Lesueur. gedubbeld 6. Huts, gedubbeld 7. Egli. op 4 ronden. In Rijsel werd de Groote Prijs der stad verreden en hierin reed Lanssens Hector prachtig 1' vóór Octaaf Verbeke. Salembier en Vandaele. Eindigden verder als Belgen: 7' Vandecandelaere 9f Desmedtlle Pae- pens en 12- Vitse. Spijtig van Valeer, omdat hij deel- miek van de ontsnapte groep toen hij defect had. Woets werd uitgeschakeld van in de eerste ronde, bekneld geweest zijnde tusschen de tramriggels met zijn achterwiel dat fel gehavend uit den slag kwam. 't Zal zeker wel eens beteren Albert, nu vooral dat u de kans wordt geboden Parijs-Tours te loopen Zondag. Eens de tanden op elkaar gekneld, jongen en bij de leiding de oogen open houden, want het gaat er rap in dezen koers. Uitslag: 1. Hanssens Hector, 47 p.. 90 km. in 2 u. 21 min. 2. Verbeke. 14 p. 3. Salembier, 13 p. 4. Van Daele. op 1 min. 5. Mazeyrat6. Depoortere 7. Van decandelaere 8. Cacheux 9. Desmedt10. Thain, op 1 m. 30. In Coudekerke liep Debruycker eerste vóór Julien Demolder op 1 2 wiel, Vandevelde en Hendrickx. Poltje Salomé reed er 11», wat nog al tamelijk wel is, maar het moet nog beter zijn hé Pol. om met het gedacht te wezen. G. Beckaert werd 5*", R. Decroix 6'. Vanden- driessche 7", Waelkens 8'' en Pyncket, die zijn eerste koers van het seizoen deed na 3 wéken oefening. 13-'. Jammer van Demuysere, die er flink reed. maar zijn dérailleur brak op het oogenblik van de beslissende ontsnapping. DE ONAFHANKELIJKEN Te Gent reed Karei Thys eerste in den 1 Meiprijs vóór Prosper De Predhomme en Van Dyck. Ook een goede die Thys. maar wat belofte groeit er uit De Predhomme die nu nog maar 18 jaren telt. Uitslag1. Thys Karei. 164 km. in 4 u. 50 m.2. De- predhomme, op 1 lengte3. Van Dyck L.. op 1 lengte 4. Van Peer. op 20 meter5. Masure. op 1 m. 306. Heeren, op 3 m. 507. Vermeiren. op 4 m. 108. Du- jardir. op 6 m. 20 9. Willems 10. d'Olieslagers. l/i Rosmeer reed Pol Verschueren eerste vóór Fa- bris en Staeren die ook een prachtige belofte is, samen met den Hollander Seyen, welke we samen met Ver schueren alle weken in de uitslagen aantreffen. Uitslag1. Verschueren Pol, de 165 km. in 5 u. 04 min. 2. Fabris. op 3 min. 3. Staeren, op 3 min. 104. Co- ninckx. op 3 min. 405. Seyen, op 4 min. 15 6. Eevens, op 5 min. 45 7. Cardinaels. op 10 min. 30 8. Carrera. op 14 min.9. Boulenger10. Mertens A. In Brussel-Charleroi was de eer voor Vande Binde- rie vóór Docquier. Torfs. Houfflin en Simon. Terloops treffen wij geen één Vlaming aan. wat bewijst dat deze wedstrijd geen inslag vond door de te talrijke andere koersen die mogelijks beter gelegen en gekend waren. Uitslag: 1. Vande Bindere Arthur, 170 km. in 5 u. 7 m 2 Docquier3. Torfs Jos., op 1 m. .304. Houf flin. op 2 m. 30; 5. Simon6. Dorigatti. op 3 m. 407. Bivort 8. Max Harmand 9. Delaet10. Van der Gucht. In Bruscom reed Frans Matthys, van Brussel, met de bloemen rond. vóór Cordier. Achiel Buysse en Vanden- hout'.e. Ik was te wege te schrijven dat Achiel Buysse dit jaar moeite heeft een eerste te vlammen, wanneer dit reeds Dinsdag het geval was te Lembeke. vóór Si- don Debusschere. Masure. Van Hove en Torfs. Binnen kort gaat Achiel naar de beroepsrijders en daar ook zal hij zijn man staan. Uitslag: 1. Frans Matthys (Brussel). 110 km. in 3 u. 33 min. 2. Cordier. op 1 min. 15 3. Achiel Buysse," op 2 min. 25; 4. Van den Houtte; 5. Moreels; 6. Garre- beek 7. Van Dam. allen wiel in wiel: 8. V. de Vèegaete, cp 4 min. 109. Buron. op 16 min. 45 10. Keppel. op 3 lengten; 11. Godart12. Galle. DE BEGINNELINGEN reden op de Kruisstraat waar Zondag Knockaert 1' reed vóór Mouton. Woets werd 4' maar nam zijn weer wraak Maandag waar hij den palm meenam naar huis. Dinsdag in den koers Yper-Lauwe. gewonnen door Van Wynsberghe, reed Oscar 10' en zijn vriend Mouton 8'. Wel gereden, vooral na 3 dagen naeen in de bres te hebben gezeten. Vasthouden jongens, en naar de groote prijzen uitgezien, want samen met Knockaert zijt ge bekwaam er velen in het zand te doen bijten, denkt er. op. SPRINTER. Zal Valeer Vitse te Reninghelst zijn faam van een uitmuntend klimmer te zijn, bevestigen Morgen Zendag gaat te Reninghelst de jaarlijksche koers voor juniors door onder den titel «OMLOOP DER WEST-VLAAMSCHE BERGEN.» En wij durven het zeggen, zonder gevaar te loopen van tegengesproken te wordeneen der schoonste koersen voor juniors die er in ons land worden betwist! Het gaat er over platte banen maar ook over lastige heuveltjes en juist omdat de weg afwisselend plat en golvend ligt. moeten ook de veelzijdige renners naar voren komen, want wie geen bergen opkan, moet te Reninghelst ook niet rekenen op den eersten prijs. Verleden jaar miek Valeer Vitse er een meesterlijk debuut in de klasse der juniors, vermits hij niet beter vond dan den besten junior van West-Vlaanderen te kloppen hij was bij de juniors wat Bartali was in de Ronde van Frankrijk schier ongenaakbaar. Zal Vitse Zondag die faam van klimmer bevestigen Wij hopen het en wij durven het vermoeden omdat wij hem Zondag aan 't werk zagen tusschen beroeps renners en onafhankelijken te Rijsel, waar hij meer dan zijn streng trok en een eerste plan rol vervulde Een oogenblik werd er gevreesd dat wij het hard zouden te verduren krijgen met de Ronde van België, maar naar wij van meerdere onzer beste juniors ver namen. voelen zij niet veel voor dat Rondewerk en zullen zij te Reninghelst aan den start verschijnen. Verleden jaar werd het een geweldig succes in zake volkstoeloop, wat bewijst dat de koers in den smaak van de sportliefhebbers valt. Zal de belangstelling dit jaar nog grooter zijn Zondag zal er nog eens sport te zien zijn en Renin ghelst verwacht de groote sportmassa Enkele inlichtingen: Wegwijzer licht gewijzigd. Daar de weg tusschen Dickebusch en de Clijtte open gebroken ligt en niet geschikt is voor den doortocht van koersen, werd er besloten aan den Café Fran- gais den weg te nemen naar de Voormezeele Kruis straat, om aiover Kemmel, Loker den Roodenberg te bereiken. Een premie van 50 fr. zal geschonken worden aan den renner die eerst op den Roodenberg komt. Het vertrek zal om 2 uur stipt gegeven worden, zoo dat de aankomst vóór 5 uur zal plaats hebben, dit om de sportliefhebbers gelegenheid te laten naar andere feesten te gaan. die dienzelfden dag in de streek plaats vinden. De Kampioenschappen van België Water-Polo. De Belgische Water-Polokampioenschappen zijn dus begonnen. Deze week werden twee matchen gespeeld, die als uitslag gaven Racing Swim. Club Mechelen - Brussels Sw. Club L7- Royal Ghent Sw. Club - Kon. Antw. Zw. Club 1-1. De Royal Brussels ging er te Mechelen nogal met den groven borstel door. De Brusselaars waren gedu rende gansch de partij in den aanval, en slechts tegen het einde van de eerste helft konden de Maneblusschers de eer redden. De uitslag van dien wedstrijd is nor maal te noemen, al is de score natuurlijk te overdre ven, voor een wedstrijd van Eerste Afdeeling. Ik vraag mij af wat de Mechelaars tegen de Cercle van Brussel wel zullen uitrichten, als ze tegen een middelmatige ploeg als de Brussels, op verpletterende wijze van het leer krijgen. Of zou de Brussels dit jaar alle pronos- tieken omver werpen, en een eerste viool in het orkest der greote Water-Poloploegen gaan spelen Laten we het voor de Great Old hopen, want verleden jaar wa ren ze zoo cp het staartje van de Eindrangschikking, heelemaal op hun plaats niet. De match van Gent. gaf een schoone aanwijzing voor wat de waarde der Antwerpsche ploeg betreft. Im mers. de Ghent in eigen water gaan tarten, en een punt uit het vuur of het water te slepen en dan nog op meer dan verdiende wijze is aan alle ploegen niet gegeven. Na de rampzalige nederlaag tegen de Neder- landsche Kampioenen, de Haagsche Zwem- en Polo club (2-7), vreesde ik wel wat voor de moedige Ant werpenaars. Immers, dit jaar doen de Antwerpsche leiders een groote krachtinspanning. Gansch de ploeg werd inderdaad op opvallende wijze verjongd, want buiten een paar oude ratten, als Decombe en Caste- leyns. zijn het allen jonge beloften, die dit jaar in de ploeg zuilen optreden. Dat die verjonging vruchten zal afwerpen, hoeft wel niet gezegd, maar gedurende den eersten tijd zullen de Sinjoren nog harde noten te kra ken hebben. Ik ben echter van gedacht dat de oude be proefde rat als Maurice Blitz, het dit jaar niet aan zijn hart zal laten komen, en dat de Antwerpsche Zwem- club ten slotte toch nog een groote kans heeft, om als tweede gerangschikt uit den strijd te komen, wat ik ten andere van harte wensch. Intqsschen gaat R. Brus sels natuurlijk aan de spits van het klassement, dat er thans als volgt uitziet goals G. G. V. N. V.&T. P. 1. Brussels S. C. 1 1 0 0 7 1 2 2. Antwerpsche Z. C. 1 0 0 .1 1 1 1 3. R. Ghent S. C. 10 0 1111 4. Cercle Brussel Nage St Gillis Verviers Natation 0 0.0 0 0 0 0 Gentsche Z. V. 8. Racing S. C. Mechelen 10 10 17 0 ROGISA

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6