-FOOTBALL- VELOSP SALVATOR SALTOR Zondag 10 April 1938 F. C. Toek. MEENEN R. C. PANNE YPERSCHE VOETBALKRGNIEK HET YPRES SWIMMING ORCHESTRA Groefe O^eningsprlis St - Michel Groote Openingsprüs der Statiestraat K.B.Y.B. YPERSCH STADIUM 1937-1938 Om 3 uur Eindmatch IV Speciaal - Tussche* Inkomprijs: 1.50 frank. Tribune1 fr. opleg. LIDKAARTEN NIET GELDIG. Bekerwedstrijd C. S. Yper 6 F. C. Poperinghe 3 De eerste gewestelijke derby had maar een bevredi gend getal toeschouwers naar het plein der Augustinus- straat gelokt. Scheidsrechter Devo? stelde volgende elf tallen in lijn F. C. Poperinghe Deschrijver Dewulf Lamaire Sansen Alb. Priem Bouttez Hauspie Wall Sansen Jan Dekmdere Bafcop C. S. Yper: Ossieur Vanlimburg Beddeleem Godderis Vansevenant Lesage Dumalin Maur. Samov Gryffon Devloo Sonneville De thuisspelers winnen den opgooi en Poperinghe trapt af tegen een feilen wind. Dadelijk gaan zij ten aanval over, maar worden even gauw teruggestuurd, zoodat rood-wit langs Ossieur het eerste schot waagt, dat boven vliegt. Vanlimburg doet enkele oogenblikken later hetzelfde. De bezoekers verplaatsen het spel en. op te vroeg uitloopen van Sonneville, kopt Priem het leder binnen, doch Lamaire stond in buitenspelstand en het doel wordt terecht afgekeurd. Rood-wit neemt stilaan de bovenhand en het achtertrio der tegenstre vers blijft gedurig op de bres. Bafcop onderscheidt zich verder nog op schot van Vansevenant. Bij een door braak van Beddeleem wordt deze door Sansen onregel matig gehinderd en het wordt strafschop, die Bedde leem in doel omzet aan de 25° minuut. Poperinghe valt nu een poosje geweldig aan. Sonneville komt gepast tusschen, op schot van Priem, terwijl een kanonbal van Sansen A. op de bovenlat te pletter komt. Yper bekomt den eersten hoekschop, die echter ontzet wordt. Op al gemeen vooruitrukken onzer jongens, belandt het leder, door Ossieur ingezonden, bij Beddeleem die aan den ongedekten Godderis zendt. Deze aarzelt niet en Baf cop moet zich aan de 40® minuut voor de tweede maal omdraaien. Een aanval langs Priem-Sansen moet door Devloo in hoekschop gered worden. Deze brengt voor de bezoekers niets op, en geeft aanleiding om de rood witte voorwaartsen een mooien aanval te zien opbou wen. Vansevenant zendt hoog in, men denkt dat het leder zal overvliegen, alswanneer de bal door den wind van koers verandert en achter doelwachter Bafcop te recht komt, zoodat deze voor de derde maal mag vis- schen, enkele oogenblikken vóór de rust. Na de herneming dwingen de geel-rooden hoekschop af, die onbenuttigd blijft. De rood-witten, op hunne beurt tegen wind spelend, gaan de achterhoede der be zoekers bestoken. Daaruit spruit een vrijschop voor handspel. welke door Ossieur genomen wordt. Het leder vliegt langs den zijpaal het doel binnen aan de 3® mi nuut. Poperinghe laat het zich niet wel bevallen en De- schrijver brengt den stand op 4-1 een minuut nadien. Dit doel schijnt de bezoekers onder doom te zetten, want de rood-witten hebben niet veel in te brengen. Op ver schot wordt Sonneville voor de tweede maal gesla gen door Sansen A. Drie hoekschoppen voor geel-rood worden ontzet. Stilaan komen onze jongens hunne in zinking te boven, ze spelen aardig samën en doen zoo veel aanvallen als hun tegenstrevers. Op inzenden van Vansevenant, ontstaat er een geharrewar vóór Bafcop's doel, waaraan Beddeleem een einde maakt met het vijfde doel aan te teekenen aan de 32° minuut. Het spel golft nu een poosje heen en weer. Een hoekschop voor ons wordt moeilijk ontzet. Sonneville is zoo gelukkig een hard schot van Sansen te redden. Een vooruitruk ken langs Vansevenant wordt met een zesde doel be kroond, na samenspel Beddeleem-Vanlimburg-Devloo. 't Is deze laatste die dan ook het leder, buiten het be reik van Bafcop. in de netten doet belanden aan de 43® minuut. Na een laatste poging van Poperinghe om den achterstand te verminderen, komt het einde met een verdiende 6-2 overwinning der rood-witten. Melden wij nog dat Lesage back speelde, dat Ossieur gedurende de tweede speelhelft wederom zijn halfbackplaats had in genomen, en dat Dumalin op de spilplaats een mooie match speelde. Morgen gaat de terugmatch te Poperinghe door. Onze jongens zullen hunne beste schoenen moeten aantrekken om de zege te behalen daar onze geburen op eigen veld en voor eigen volk moeilijk te kloppen zijn. Nochtans moet, met een weinig overleg en zonder al te veel zelf vertrouwen, de beker naar Yper medegebracht worden. VOETBALLIEFHEBBERS De supportersclub richt, ter gelegenheid van den be kerwedstrijd Poperinghe-Yper, een reis in tegen 4 fr. per persoon. Leden en niet-leden kunnen van deze gele genheid gebruik maken om hun ploeg te Poperinghe te gaan aanwakkeren. Vertrek rond 14 u. Allen op post. Morgen gaat op het plein van de Augustinusstraat de eindronde van 4® Speciaal der provincie door. R. C. Panne en Toekomst Meenen staan tegenover elkander. De liefhebbers warm aanbevolen. Op Paschen 17 April speelt de eerste ploeg tegen Simpsons Athletiek Club uit Londen. Verleden jaar speelde hetzelfde elftal tegen derde speciaal en won op het gemak met 8-0. Ditmaal is de Engelsche club uit goed gedrilde mannen samengesteld en zij hebben beloofd prachtig spel te vertoonen. Onze spelers zullen dus in de gelegenheid gesteld worden deze voetbal- artisten te bekampen en wij verhopen dat zij uit die ontmoeting de goede les zullen leeren. Liefhebbers, onthoudt de komst van de Engelsche Club op Paschen, gaat zien en gij zult uwen Zondag namiddag niet beklagen. Simpson Athletiek Club, gij zijt van nu reeds welkom NEMO. Deze week werd het voorbereidend werk voor de aanstaande klassiekers voortgezet, en al roepen de Ron de van Limburg. Omloop van De Dag en Vlaamsche Gewesten al onze renners samen, eerst dan. met de Ronde van Vlaanderen, zijn de van oudsher geloopen wedstrijden klassiek genoemd. Zelfs de belangstelling der constructeurs wordt er opgewekt, omdat de eerste voeling van de Ronde van Vlaanderen, die reeds lastig is alleen door haar verloop, uiterst boeiend is door den strijdlust der jongeren tegenover de ouderen, die in deze Ronde nogal dikwijls den hoogen toon aanslaan, eens dat het nijpt. Voeg daarbij dat deze koers wordt gevolgd door hen om de deelname aan Parijs-Roubaix te bepalen, die voor de jongeren den weg moet zijn naar roem en fortuin. En zoo komen we aan de uitsla gen dier voorbereidende proeven, die voorwaar niet gezegend werden met een fortuinlijk weertje, maar door een koude lucht en een striemenden wind. Wie dus in dezen Omloop tot het einde geraakte mag voorwaar als een feilen kamper betiteld worden, maar wie in de tien eerste geraakte, was een kampioen. Daar om hoeden af voor onzen gewestelijken Storme, die stil door het leven gaat. maar gerust zal gensters slaan in de koersen van internationaal belang. Piérrard heeft zeker met hem een heel goede aanwinst gedaan en te hopen dat, in volle warme seizoen, Lucien dan even goed presteere. In elk geval proficiat en met de Ronde van Vlaanderen eraan gedacht hé, want de nijdige ber gen van Quaremont, Edelaere en Kluis moeten een troef in uwe kaart wezen. Nu heeft Grysolle gewonnen, na er het laatste krui meltje macht te hebben uitgewrongen, vóór Stant Lau- wers, het guitige Vlaeminckske, dat bezig is met een plaatske te wettigen voor de Fransche Ronde, Spiessens en Kint. Storme eindigde 10® en welverdiend. Slechts 23 renners kwamen aan, na met 140 te zijn vertrokken. Gesquière, Decroix en Woets gaven op door koude of ongevallen. Niet veel kans nog gehad, hé mannen, maar de weerwraak moet uwe leus zijn. Uitslag: 1. Sylvain Grysolle, op rijwiel Dilecta. de 265 km. in 7 u. 54 m. (gem. snelheid 33 km. 544 m.) 2. Constant Lauwers, op 1/2 lengte3. Lucien Vlae- mir.ck, op 15 sec.: 4. Fr. Spiessens, 7.58.15; 5. M. Kint, z. t. 6. Alb. Gysen, z. t.7. Lowie Juul, z. t.8. Vis sers Ed.. 7.58.50 9. Michielsen, 7.59.40 10. Storme Lu cien, z. t.11. Duerloo Louis, 8.02.30 12. Noens Louis. In het Fransche Lentecriterium, zegevierde de nieuwe hoop Jaminet, die ook in Parijs-Nizza een der groote vedetten werd. en heel zeker reeds kandidaat zal zijn voor de ver gehavende of met oudemannenhuis gevorm de ploeg der Fransche Ronde. De favoris waren niet te zien en slechts Speicher kon 11" eindigen. De Franco- Belg Bouttens eindigde mooi 5® wijl Mallet, die zeer zeker ook naar de Fransche Ronde zal gaan, 7® werd. Uitslag: 1. Jaminet, 245 km. in 6 u. 44 m. 2. Cloarec op 2 lengten 3. Ducazeaux. in 6 u. 46 m. 4. Vietto 5. Bouttens 6. Tanneveau7. Mallet, allen in denzelf den tijd 8. Goasmat9. Leroy; 10. Goujon 11. Speicher; 12. Galateau 13. Louviot14. Spareri 15. Maye 16. Oubron 17. Godard 18. Vey. In Italië reed men den Omloop van Varex, waarin Bartali nogmaals bewees van uitzonderlijke klas te zijn en alléén toekwam vóór Canavesi, Magni, Del Cancia, Mollo en Favalli. Reeds is Gino aangeduid als kopman voor de Fransche Ronde, maar wie zijne helpers zullen zijn nog altijd de goede RIJWIELEN voorzien der beste verbeteringen en langen tijd gewaarborgd. BIJ ALLE VOORTVERKOOPERS. in zijn nieuwe klee- dij, door het Huig Pascal PANNEKOUCKE gemaakt, en dat he den Zaterdag avond in het «Victoria Palace het BAL opluistert, gegeven door de Supporters club van C. S. Yper. zijn. moet nog worden uitgewezen. In alle geval, een ernstige klient voor de eindzege. En binst dat men in Europa en vooral in ons land I het zesdagen spel voor goed heeft veroordeeld, na het te lang te hebben beoordeeld, wordt van uit Amerika en we! uit Buffalo de zege gemeld van Omer De- bruycker die met Alfred Letourneur zijn 2® naeenvol- gend succes bcekt en dit met 3 ronden voorsprong. Hetgeen Debruycker dus in België niet vond, werd hem geboden over den wijden plas, 't is te zeggen een ver dienstelijk koppelgenoot en wat kans. Debaets werd 5® met Wissel. Aan den Jerry komt er ook geen sleet, met de besten gaat hij meê en vlamt dat het een aard heeft. Uitslag1. Debruycker-Letourneur, 924 p.Op 3 ron den 2. Willie en Douglas Peden, 1301 p.3. O'Brien- Reboli, 830 p. 4. Jerry Rodman Thomas, 729 p. Op t ronden 5. G. Debaets-Wissel, 368 p. DE ONAFHANKELIJKEN reden in Rijsel en voornamelijk de West-Vlamingen voelden er zich gansch tehuis. Barbe schaafde zijn 1® zege van het jaar, vóór Verschueren Michel, Lanssens en Windels met weerom een lantaarn te belichten voor den 5n en 1° Franschman en als 6® Teerlinck. Verder niets dan Belgen, zooals Bekaert Gust.. R. Decroix en Vandendriessche. Uitslag: 1. Barbe Medard, 150 km. in 4 uur 39 min.; 2. Verschueren Michel, op 2 min. 3. Lanssens, op 5 m. 4. Windels; 5. Decomble, op 9 min.; 6. Teerlinck; T. Beckaert Gust., op 11 m. 8. Lafosse 9. Decroix Remi 10. Vandendriessche. In Ransart herinnerde Depredhomme zich plots dat hij verleden jaar er ook 2 koersen had gewonnen, en hij haastte zich dit meesterstuk te herhalen. Voorwaar een prachtprestatie en Ransart is hem gunstig gestemd. In Queu du Bois ging de Limburger Hubert Seye» de zege wegkapen vóór Onckelinckx, Didier, Carrara en Simons. Bijna al vreemde namen die zich speciaal gin der in de Waalsche gewesten ophouden en die er jaren onafhankelijk blijven, waaruit dan misschien 1 op 100 het brengt tot prof. En zoo komen we aan de Juniors die Zondag de Ron de van Vlaanderen hunner reeks betwistten. Deze koers werd gewonnen door André Declercq, de reus uit Couc- kelaere, die reeds fel van zich heeft doen spreken dit seizoen. Poltje Salomé eindigde 33®, wat beteekent dat hij nog niet ten volle gereed is, maar 't was nu ook zoo lastig, hé Pol, met dit gruwelijk weder. Uitslag1. Declercq A., 125 km. in 3 u. 33 2. Berton, op 2 1. 3. Ramon, op 1 1.4. Paepe, op 1 1.5. Schatte- man, op 28 s.6. Delchambre, op 44 s.7. Remue, op 1 m. 04 sec.8. Dick, op 2 m. 03 9. Deschryver 10. Vander- meersch. En nu Zondag en Maandag hebben we de beginne lingen aan slag in de Statiestraat, respectievelijk bij de Vereenigde Sportvrienden en Leon Notebaert. Te dier gelegenheid halen de sportvrienden hun nieuw prach tig vaandel in op Zaterdag avond, en dit wordt dus de inzet van de feestelijkheid. Alle sympathisanten en vrienden worden uitgenoodigd zich aan te sluiten bij het muziek, dat eenige vrienden-herbergiers zal bezoe ken in de Stad. De vergadering tot dezen optocht heeft plaats om 8 ure Zaterdag avond in het lokaal Ville de Courtrai Zondag, om 3 ure, en Maandag, om 4 ure, weze voor de Statiestraat een toeloop van volk en een succes op gansch de lijn, zoo wel van weder, opkomst van volk en renners. SPRINTER. STAD YPER f VEREENIGDE SPORTVRIENDEN Op Zondag 10 April 1938, om 3 ure voor Beginnelingen (65 km.) met de medewerking der Brasserie Centrale Yproise, Firma St Michel, Huis Gruwez van de Puppen en Neringdoeners van de stad. 750 Frank Prijzen en Premiën Verdeeld als volgt1® prijs 150 frank 2® prijs 125 fr. 3 prijs 90 fr. Verders 70 50 40 30 20 10 10 10 en 10 fr. Met vele en belangrijke pre miën. die aan het vertrek aan de renners zullen kenbaar gemaakt worden. WegwijzerVeurnesteenweg, Hoekje, Kaai, St Jan, Potyzs Yper: (10 ronden). Inschrijving: bij Gaston Dedeurwaarder, Café Ville d'Anvers. Vertrek In de Stad Veurne, bij Pol Ford. Aankomst in het lokaal Ville de Courtrai. Priis- en Premiedeeling seffens na den koers in Café du Nord. bij "t Strop. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeur lijke ongevallen. Op Maandag 11 April 1938, om 16 uur Voor beginnelingen (onder de 18 jaar) (40 km.) 400 Frank Prijzen en Premiën Inschrijving, vertrek, aankomst en prijsdeeling bij Leon Notebaert, Statiestraat. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeur lijke ongevallen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6