CINEMA COLISEUM San Francisco LAURE DUMON Ed. VANDEVIVERE Kinders toegelaten Enfants admis CARNAVALSTOET Géomètre Juré Gezworen Landmeter 92b, Boulevard Maréchal Haig, 92b Veurnesteenweg N. V. St Jacobstraat, 30, IEPER Telefoon IEPER 376 Zaterdag 23 April Zondag 24 April Maandag 25 en Dinsdag 26 April 1938 De Fransch gesproken en gezongen film de zoetluidende Radios Philips. De luidspreker met versterking, door deze firma op de Halle ingericht, leverde prachtig werk. 'oijzonder- jjk gedurende het luchtvaartprogramma op Witten Bonderdag en Goeden Vrijdag, door de Belgische mi litaire vliegers uitgevoerd. De reportage, door de firma gedaan, is uiterst wel geslaagd en viel zeer in den imaak der toeschouwers. Vervolgens ziet men een gansche rei prachtige auto wagens van het merk Ford. tentoongesteld door de hee- ren Devos en Dewanckel. officieele verdeelers. De feam dezer rijtuigen is immer even groot en met wel gevallen worden ze dan ook bewonderd. Men bemerkt er de Standard modellen van 12 P. K. zeer net en aanlokkend, alsook de Luxe modellen met hunne mo toren van 8 cylinders die in statigheid met de beste modellen wedijveren. De Singer maatschappij, vertegenwoordigd door den ■eer Baert. vertoont verder hare mooie naaimachienen welke ook gemaakt zijn om ermede te kunnen stop pen en brodeeren. Zooals immer wordt die stand door ét vrouwelijke bezoeksters zeer druk bezocht. Stoven, stoven en maar immer stoven trekken de algemeene aandacht op den stand van heer André Stevens-Vandermarliere. De grootste verscheidenhe- éen van het merk Tamines ziet men hier tentoonge- deld. Verder bemerkt men zijne gasvuren met primagaz ui bonbonnen beschikbaar. In de streken, waar men pog van geen electrische drijfkracht of gasleiding ge- piet. zijn zulke toestellen onmisbaar, en zonder profeet te wezen ben ik overtuigd dat deze stand bij velen het •esluit zal doen ontstaan zich deze voorwerpen ten putte te maken. De aloude Ypersche firma Hoflack stelt hare produc ten ten toon. namelijk de prachtige en sterke rijwielen Sal va tor en Saltor. hare triporteurs en een prachtige vclo Salvator met motor in het achterwiel van 1 P. K. toelatende een snelheid van 20 kim per uur te berei- Wen en dit met een gering verbruik van 1 liter naptha per uur. Zeer merkwaardig en nuttig voor de reizigers. Men komt vervolgens bij den stand van heer Jo seph Decrock. die de vermaarde autos Renault ten toon stelt. Wij bemerken er de Primaquatre met serre- irein. de Celtaquatre en Vivaquatre. alsook een be stellingsrijtuig. Al deze wagens zijn zeer schoon en worden veel bezichtigd. De gebroeders Vanderbauwhede hebben daarnaast ée sierlijke auto Imperia tentoongesteld, die door haar lichten en stevigen bouw en sierlijke afmetingen de kooplust van velen opwekt. De statige Dodge der- zelfde firma wordt insgelijks zeer druk gadegeslagen. Een grootsch opgevatte stand met fluweelen behang sels en donzige tapijten herbergt de fameuse Chrysler Plymouth, weieens door onze franschsprekende auto rijders geheeten La Reine de la Route Inderdaad de modellen 1938 hier tentoongesteld zijn effenaf prachtig door hunne sierlijke afmetingen en •omfortabel binnenste. Men bemerkt er de Six Custom, ée Coupé Sport, de Cabriolet décapotable, de Chrys ler Plymouth Six, die door hunnen zwierigen bouw de plgemeene bewondering opwekken. Men bemerkt nog verder de groote Chrysler met 7 plaatsen, die eveneens prachtige wagens zijn en met veel belangstelling be- aien worden. In dezen stand ziet men nog de rijtuigen Peugeot 302 - 402 lichte en 402 die allen voorzien zijn van on afhankelijke voorwielen en daardoor veel bijdragen tot veiligheid bij het sturen. De tentoongestelde modellen zijn zeer zwierig afge maakt en billijk van prijzen. In het algemeen is de stand der firma A. Vandamme, Statiestraat, te Yper. zeer prachtig en een der schoonste der Handelsfoor. Daarnevens heeft de heer Durnez zijn stand inge richt met de bekende afroomers «Ypriana», wasch- machienen Flandriaen eene heele verzameling alaam voor werktuigkundigen, die dan ook met voor liefde deze uitstalling komen bezoeken. Men bemerkt vervolgens de chassis Studebacker van den jongen heer Cromheecke, die pas het beroep leeft begonnen en met jeugdigen moed bezield is om zich vooruit te werken. Een groote stand is daarnevens opgericht door het kuis Coulier-Jonckheere. Men ziet er allerhande bouw materialen. als tegels in verschillende hoedanigheid, teïenee, rosacen en consolen, gevelsteenen, pannen •nz. uniplexpaneelen in geprest hout. Deze uitstal- is zeer belangrijk en wordt druk bezocht. Daarnevens stelt de heer Richard Vandevyvere een kneedmachien ten toon, die zeer praktisch is voor de kakkers en hun bij dit lastig werk veel hulp biedt. Een groote hoeveelheid verscheidenheden van char- outerie en gedroogde worsten wordt vervolgens ten toongesteld door het huis Moncarey. Deze verschei dene bereidingen worden kwistig aan de bezoe kers te proeven gegeven, die alles zeer smakelijk vin den. Daarmee ziet men, als tegenhanger van dezen stand, ée uitstalling van den Heer Valère Talon-Prum. die éepositaris is van de producten der firma Linde. Deze Irma vervaardigt alle soorten van verkoelingsinrich- éngen voor slagers en spekslagers. De verschillende De stand van het Roode Kruis mag, en wel met reden, onder de bijzonderste der Handelsfoor ge- Bekend worden. Benevens de prach tige hulpkassen, de rijke documen tatie in beeld der tusschenkomst van het Roode Kruis bij ramp en «■gevallen, de boeken ten dienste Tan de ambulanciers en ambulan- •iersters, kreeg het publiek nog de moderne modellen gasmaskers te ■en. Verder, een reeks toestellen ton dienste der hulpposten en die hij het toepassen der kunstmatige ademhaling (verdrinking, verstik king enz.) gebruikt worden. Een woord uitleg over het toestel van Dr Panis wekte veel belangstelling •P- De moderne uitrusting voor een ambulancier eener reddingsploeg ■reeg tevens veel bezichtigers en graag bekeek het publiek de wer king der toestellen, die met kennis gedaan werd. Geen wonder, immers de Ypersche ploeg wist verleden jaar een beker te behalen in den wed- 'trijd te Nieuwpoort en twee bekers in den wedstrijd modellen van benoodigheden. dezen stiel aanbelan dende. zijn zeer merkwaardig en worden door de ken ners fel bezichtigd. En vooraleer de zalen te verlaten gunt men nog eenige oogenblikken om de uitstalling van ladders te bezichtigen, gemaakt door den tentoonsteller Firmin Valentin. Deze naarstige ambachtsman is een wel gekend Ypersch figuur en alle jaren verwerft hij bij val en klanten onder de bezoekers. Julien TAHON. Vous auriez tort de croire que ROYAL TAILOR pratique des prix élevés. ROYAL TAILOR, le grand spécialiste du beau vê- teinent maintient des prix fort raisonnables pour ses qualités. 65-67, rue Nationale, a LILLE. DE MUZIEKCONCERTEN Onder opzicht van muziek is de IS' Handelsfoor, niettegenstaande het guur weder, een succes geweest. De Ypersche maatschappijen brachten haar deel bij om den bijval te verzekeren. De felle wind en de koude echter weerhielden zelfs de echte liefhebbers en de toehoorders waren zeer zeldzaam. De accordeonisten daarentegen, goed ingesloten en van den wind bevrijd op den koer der Middelbare School, hadden veel suc ces. Zij werden bedankt en gelukgewenscht door onzen burgervader. De uitgenoodigde muziekmaatschappijen mieken goeden indruk. Wattrelos. Komen. Poperinghe. Ploeg- steert. Proven. Nieuwkerke. Wytschaete. Westoutre, Oostvleteren en Watou deden allen het mogelijke om de bezoekers te vergasten en hun het verblijf te Yper aangenaam te maken. Sommige maatschappijen vragen jaarlijks om op de Groote Markt te mogen spelen, en de beste plaats is aan de Statie. 1938 heeft het wederom bewezen. In de maand Maart of April is. de plaats der kiosk op de Groote Markt niet goed gekozen. In plaats van in het midden dier overgroote plaats ware het beter de kiosk ergens aan den kant op te stellen, zoodat de toe hoorders alsdan wat meer tegen de guurheden van het weder zcuden bevrijd, zijn. Iets wat ten zeerste werd opgemerkt, is dat onze kiosk prachtig in 't nieuw ge schilderd is en thans terug waardig is om op onze Groote Markt te prijken. a le plaisir d'annoneer a sa fidéle clientèle qu'elle possède dés a pré sent, sa nouvelle collection de chapeaux de printemps et d'été. derniers modèles. 64. rue d'Elverdinghe - YPRES. (582) te Oostende. (Foto Duhameeuw) Onnocdig te zeggen dat het Roode Kruis een reuzen- bijval geoogst heeft. JOYEUSES PAQUES L'anarchie aurait-elle atteint les portes du ciel Ou bien St Pierre ne s'apergoit-il pas que notre terre re trograde sur son orbite et que nous retournons a l'hiver Les manettes de la machine météorologique celeste seraient-elles faussées A quoi bon vouloir établir par conjecture, sans l'aide des savants, les causes dont nous ne pouvons qu'enre- gistrer les effets plutöt frigides Regrettons tout simplement de ne pas être caressés par une brise tiède. sous un ciel serein ruisselant de soleil. Luttons contre la bise glaciale, relevons le collet, enfongons le chapeau sur la tête, mais conservons Ie sourire. car Ypres est en fête. Les accords joyeux des fanfares emplissent les rues et les places. En deux jours, quinze musiques nous ré- salent de leurs plus beaux programmes. Nous allons de la grand'place la place René Colaert et vice versa. Ici et la, nous admirons les vaillants musiciens qui se dérobent l'emprise du froid pour offrir a leurs auditeurs le meilleur de leur talent. II est évident que parmi toutes ces phalanges, cer- taines surpassent les autres. a tous les points de vue. Citons la Musique Municipale de Wattrelos. 75 exécu- tants, dirigée par M. Florent Carette, professeur au conservatoire National de Musique 5 Roubaixl'Har- monie Royale de Comines. 80 exécutants, dirigée par M. Raymond Dumortierla Philharmonie de Pope ringhe. 55 exécutants, dirigée par M. Moreau et l'Har- monie Ypriana. 60 exécutants. dirigée par M. Fran cois Deridder. Cela n'empêche que la fanfare de Wytschaete, Sainte Cécile de Watou, Les vrais Amis de Ploegsteert, la fanfare de Westoutre, la fanfare Sainte Cécile de Neu- ve-Eglise. Sainte Cécile d'Oost-Vleteren, De Volks vreugde de Proven, et nos trois harmonies Yproises Socialiste. Vlaamsche et Liberale et enfin de Yper sche Accordeonisten jouent trés agréablement les mor- ceaux de leur répertoire choisis d'après les capacitée des exécutants. Nous le répétons. il est bien regrettable que le temps n'ait pas été plus favorable. Mais grace au festival qui fut des mieux réussis, nous avons malgré tout, pas sé de joyeuses fêtes de Paques. Nous remercions et félicitons chaleureusement tous les chefs et tous les musiciens qui ont contribué leur bonne réussite. Gaired. Het is op Zondag 8 Mei dat een prachtige Carnaval stoet de straten onzer stad zal doortrekken. Groepen uit Aalst. Gent. Lokeren. Selzaete, Kortrijk, Hamme zijn bepaald aangeworven. Daarbij zullen wij het ge noegen hebben toe te juichen den reus Goliath met zijn beste familieleden Belle van Wulveringhem. De Reus van den Yzer, uit Reninghe, Hazebrouck uit de streek van Tisje en Tasje, en De boterboer van Diksmuide. De stoet vertrekt aan de Dixmuidepoort, en gaat door de bijzonderste straten der stad. De bewoners worden vriendelijk verzocht hunne huizen te bevlaggen. De leden van het comiteit zullen zich in de eerste dagen ten huize aanbieden en we zijn overtuigd dat ze overal zullen wel gekomen zijn. Het feest belooft prachtig te wezen. Nieuwe groe pen, net en in orde, die zullen indruk maken op de hier toegestroomde menigte, verleenen haar medewer king. Na den stoet wordt er op de Markt een groote rondo uitgevoerd en "s avonds om 8 u.. in den Stads schouwburg, zullen prachtige dansen uitgevoerd wor den door dg maatschappij van Nieuwkerke. Vrije ingang voor de Yperlingen die ons gesteund hebben. Voor de personen vreemd aan de stad is de ingang bepaald op 1 fr. Er zal strenge controol uit geoefend worden. Yperlingen, wilt gij volk naar uwe stad trekken, steunt ons comiteit.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 3