SALVATOR Vande Lanoitte's Koffies zijn de beste SALTOR ypersche voetbalkroniek lucien storme EEN jONCEN UIT DE STREEK, STELT EEN GROOTSCHE DAAD Hij wint Parijs - Robaais Huldiging Storme Lucien Zie de aangekondigde koersen op volgende bladzijde. een bocht van den weg gleed Van Hoorenbeeck uit. doordat hij van achter aan te rap naar voor wilde en sleepte in zijn val zijn beide kameraden mede. Woets was nog al tamelijk gekwetst aan zijn been en zitvlak en moest, evenals Desmet. door defect aan het rijwiel •oodgedwongen opgeven. Toch reed Albert, naar het zeggen van getuigen, uiterst goed. en zal gewis één dezer dagen een prestatie leveren, die zal waardig zijn van zijn kunnen. Jammer dat de onkans er zich telkens meê moeit Toch moed houden, jongen, de tijd zal keeren. Uitslag1. Theo Pirmez. 185 km. in 5 u. 5 min.2. Marcellac, op 2 min. 303. Delchambre 4. Vitec5. Denys6. Dujardin, op 3 min. 107. Goudron 8. Du- kórt: 9. Desmet; 10. Margeorgic. DE ONAFHANKELUKEN reden in Luik. waar Jan Staeren. een der tenors uit de eategorie. een schoone zege haalde met 1 2 wiel op Hubert Seyen, Dhondt en Carrier, al mannen van het costelijk gedeelte van het land. In Hannut was Logist de meerdere, of de man die. evenals Gahy. destijds zijn pensioen bij de Indés zal mogen aanvragen. Houfflin was 2'', Carrier, die daags te voren 4r was in Luik. werd 3*\ wat regelmatigheid bewijst. Rixensart was de uitgelezen plaats voor Depred- aomme om nogmaals een zege te boeken vóór Ver- schuere Michel, Tiquet, Salu. Villez en Van Cutsem. al namen, buiten Verschuere die een West-Vlaming is en Depredhomme die een as is in zulke wedstrijden, die ons min of meer onbekend zijn. Maandag in Heukelom. won de Maastrichtenaar Jan Lambrechts vóór Jan Staeren en Hubert Seyen, de 140 km. afleggende in 4 u. 04 min. Naar schatting zou den dus wel een 300 tal onafhankelijken in de bres staan in België. In Anderlues won Raymond Sambre vóór Collignon en Cordier. Eén enkel bekende werd in den uitslag ver meld. en het was Gustje Dejonkheere. die ook alle moeite heeft door te boren. En eindelijk komen we aan de uitslagen van Medard Barbe die Maandag en Dinsdag won in prachtstijl. en de belofte uitgeeft welke lang In hem werd gezien. Ook Henri Clement kwam voor de pinne en reed 4 In Luik herhaalde hij die prestatie met Pol Ver- schueren te kloppen in den sprint. Dit valt te onder lijnen en getuigt voor de prachtvolle prestatie van den Rolleghemnaar. DE JUNIORS reden Brussel-Hekelghem of de Groote Paaschprijs. Deze koers werd over twee jaar gewonnen door Woets die. na van weg gemist te hebben, nog in tijds kwam •m gansch het peloton te vloeren. Dit jaar won de streekgenoot Philip De Bekker. van Hoeilaert. vóór den lavori Dick René, Remue. die ook steeds regelmatig is. en Desmaele Leopold. Uitslag: 1. De Bekker. Hoeilaert. de 140 km. in 4 u. 10 m.2. Dick René. op 1 min. 20 sec.3. Remue Mi ehei, op 2 min.4. Desmaele Leopold 5. Fonteyne Alb.: Claeys Marcel7. Van Verre P., op 2 min. 208. Seyaerts Em.9. Derijck Omer10. Van Overloop. In Oedelem reed Paepe eerste met Ramon aan het wiel. zoodat de zege naar het Brugsche verhuisde, wat ■og al dikwijls het geval zal zijn dit seizoen. Sercu. nog soldaat, werd 7e. Uitslag: 1. Paepe Albert, in 2 u. 35 min.: 2. Ramon, •p 1 wiel3. Stofferis4. Desmet Maur.5. Colpaert. •p 1 min. 10 sec., en Roose7. Sercu, op 2 min. 25 sec. 8. Vandevivere9. Desmet Ger.10. Donze (Holland). Maandag in Thielt reed Masselus Gerrit eerste vóór Paepe. die, tweede zijnde, er dus lustig op los boort en veel prijzen binnenrafelt. Ook een kracht die voor zeker niet lang bij de juniors zal vertoeven, en mis schien intusschen de Ronde van België zal winnen, waarin hij als een der favoris zal vertrekken. Uitslag1. Masselus Gerrit, in 2 u. 10 m. de 80 km. 2. Paepe, op 2 lengten 3. Derue4. Heydens en Neys- sens allen te zamen6. Stoferis, op 20 sec 7. Desmet Maur., 30'sec.8. Thomas, 1 min. 40 sec.; 9. Braecke- veldt, op 1 lengte 10. Vyncke. 1 min. 50 sec. C. S. Yper 2 Simpson Athletic Club 6 Simpson Athletic Club heeft haar belofte van een sterk elftal af te zenden gehouden, want de spelers die in lijn stonden, hebben ons waarlijk op een mooie brok voetbal vergast. Had onze ploeg zooals tegen Pope- 'ringhe samengesteld geweest, dan had de weerstand wellicht grooter geweest en zouden de cijfers zoo hoog niet opgeloopen zijn. Nochtans zijn wij over het op treden der rood-witten tevreden, daar zij zich onge meten in den strijd geworpen hebben, wel besloten het de Engelschen lastig te maken. Ook was de eerste speelhelft, met het windvoordeel, een gedurig storm- loopen tegen de Britsche kooi, doch er werd te weinig geschoten en te veel aan passenspel gedaan, zoodat Cherchye enkel éénmaal de keeper der bezoekers kon doen visschen. Deze konnen evenwel gelijk stellen, met het gevolg dat de rust met gelijk spel aanbrak. Na de koffiespeelden de gasten op hunne beurt met het windvoordeel en weldra namen zij de leiding. Doch het antwoord liet zich niet wachten, daar Hollebeke de ploegen nogmaals op gelijken voet bracht. Van dat «ogenblik af gaven de Engelschen goed door en, alhoe wel onze achterhoede goed presteerde, kon zij niet be letten dat er nog vier maal gedoeld werd. Voegen wij erbij dat Simpson intusschen eenige staaltjes van voet- balkunde ten toon spreidde en onze jongens, in som mige toestanden om mannen voorbij te gaan of den bal af te geven, de les spelde. In alle geval zal deze match toch eenig nut afgeworpen hebben, indien onze spelers de werking van de Engelsche spelers gadege slagen hebben. Na de ontmoetingen verbroederden de spelers en het bestuur der beide maatschappijen in het lokaal en onder het gezellig samenzijn, werd er menig glaasje gedronken en meteen den wensch uitgedrukt toeko mend jaar nogmaals elkander te kunnen ontmoeten We bedanken Simpson Athletic Club voor het kun dig spel. het t fair optreden en de gulle vriendschap, en mocht haar wensch voor Paschen 1939 vervuld wor den Hoeveel menschen zullen Zondag laatst hun hart niet hebben voelen trillen van spanning en voldaan heid toen de radio, enkele minuten voor de aankomst van Parijs-Robaais, het nieuws bracht dat Hardiquest en Storme alleen voorop lagen en toen later de twee renners in het zicht kwamen en men de sublieme krachtin?panning van Luc.en Siorme bescnreef. die Hardiquest van zijn wie! smeet! Toen werd er in zi.in ouderlijk huis een Kreet geslaaxt die heel het gebouw deed dreunen en die kreet kwam van zijn moeder die haar geluk ;n een woesten schreeuw moest uitschru- welen Een jongen die opgegroeid was midden dat volk van bachten de kuipe had met de kracht van zijn ster ke spieren de besie renners van onzen tijd overwon nen in den schoonsten koers van 't jaarParijs-Ro- baais Daarom dat de bevolking zoo fier op hem is Wii willen het niet hebben over wat Lucien Storme in zijn loopbaan reeds heeft verricht, die kost is te droog en de ,ezing van datums en cijfers te vervelend iedereen zal zich genoeg herinneren dat de stelling Storme-Capoen bij de beginnelingen in 1935 niet en door niemand in te nemen was Storme, schreven wij deze week in Sportwereld komt Parijs-Robaais te winnen en den dag dat Capoen zijn koersen wat meer zal overleggen en wat min te genslag zal hebben, zal hij ook tot een der beste krachs ten van ons land uitgroeien de tijd zal wel uitwijzen dat wij gelijk hebben. En wij nemen er nog Woets bij, die over meer eigenschappen beschikt dan hij tot nu toe bij de beroepsrenners heeft betoond. Van Storme, Capoen en Woets durven wij gerust zeggen drie jonge beroepsrenners waarop wij in de toekomst fier zullen mogen zijn, omdat ze de kwaliteiten hebben waarvan men groote kampioenen maakt Nu wij dat klein zijsprongsje hebben gemaakt ko men wij weer bij Storme en zijn overwinning in Pa rijs-Robaais. Na zich drie maanden lang onverdroten geoefend te hebben met Rebry. Decroix. Vlaemijnck, Capoen. Be- kaert en Delchambre. kwam hij voor het eerst tus- schen de beroepsrenners uit in Antwerpen-Gent-Ant- werpenheel den dag streed hij in de eerste lijnen op enkele kilometers van de aankomst bevond hij zich nog in gezelschap van Kint en Romain Maes en was zeker van in de vijf eersten binnen te komen, toen hij last kreeg met zijn versnellingsapparaat, waardoor hij het niet verder kon brengen dan een 13e plaatsin den «Omloop der Vlaamsche Gewesten» reed hij zonder versnellingsapparaat, maar met een verzet van 47 x 17, wat tegen 6 m. 20 moet komen te staan het moest er nu juist om doen dat de wind dien dag zoo geweldig loeide in die 135 km. met den wind in den rug, bleek zijn verzet te klein te zijn en met den wind op kop te groot toch bevond hij zich nog op enkele kilometers van SteKene in de groep Kint. toen kreeg hij honger, maar had geen eten meer en toen op twee kilometers der aankomst Juul Lowie gedurig demareerde en hij den trein maar moeilijk meer volgen kon, verkoos hij maar te lossen in plaats van zich tot een bovenmen schelijke krachtinspanning te nopen, waarvan hij la ter de gevolgen zou kunnen dragen hij eindigde toch nog tiende. Dan kwam de Ronde van Vlaanderen, waarvoor hij zich zorgvuldig voorbereid had. omdat hij wist dat het de eerste klassieke koers van 't jaar was en omdat er naam in te maken iszijn koersmateriaal dat hem door zijn merk Leducqmoest afgezonden worden was nog niet binnen, hij moest vertrekken met zijn entrainement velovan in de eerste kilometers kreeg hij reeds last met een defekt wiel en op den koop toe brak hij zijn derailleur bij het overklauteren van den overweg te Meenen: zijn ketting liep nu gedurig af en te Kortrijk was hij verplicht van op te geven. In Parijs-Robaais zou hij echter weerwraak nemen. De eerste koersen van het jaar hadden hem een zeker zelfbetrouwen gegevenhij wist dat hij iets kon. Met de vaste gedachte van zich te onderscheiden was hij naar Parijs vertrokkenaan winnen dacht hij niet. maar dat hij er een hoofdrol zou in spelen, als het noodlot hem maar losliet, daarvan was hij zeker. Nu laten wij hem zelf aan het woord Wij kwamen te Arras toe. Tot daar had ik mij al tijd rustig in de wielen gehouden, waar ik tegen den sterken noorderwind beschut was. Van af Arras moei ie goed uit de oogen kijken at er gebeurt, had me» mij gezegd, maar van af A attignie? hebt je echter niet meer te kijken, daar hebt je te duwen, omdat de brute macht het daar haalt tegen het cijferen. In Arras zat ik gedurig te wachten tot de slag zou ingezet worden, maar niemand die roerdedaarom besloot ik het maar zelf eens te beproeven, ik nam 200 meters, ik voelde mij op mijn gemak, maar ik wist dat er nog 60 km. af te leggen waren met den wind die maar voort op kop bleef blazen ik keek om en zag dat in de groep ieder zijn beurt kop deed om mi) te krijgen ik zag in dat ik mij hier zou dood rijden en ik zette mij recht, at wat en liet mij inloopen. Te Seclin sprong Lauwers weg met Oubron. ik stond te kijken wie hen zou achterna zetten, maar weer niemand die roerde; opeens zag ik Hardiquest demarree- ren en dan Sylveer Maes die kunnen het uithouden, dacht ik. en haalde den wip uit en kwam al over Syl veer Maes tot bij HardiquestSylveer vervoegde ons echterwij kwamen op de slechte steenen voorbij Wat- tignies en daar werd hij voor goed gelost. Nog 45 sec. van de eersten, riep men ons toe en elk op onze beurt kop gaande, vlogen wij over die slechte steenenwij kwamen op Oubron en gingen er over, wat verder kre gen wij Lauwers te stekken die bandbreuk had gelede» en die een ander wiel kreeg, maar wat verder echter een tweede maal zou bandbreuk lijden ik demareer de een paar malen doch Hardiquest bleef aan mij» wiel plakken, maar ik zag tóch dat hij zienderoogen verflauwdede aankomst was dicht en ik zette mi gereed om er alles uit te halen om Hardiquest van mijn wiel te schuddenik wist dat hij rap was en dat ik het waarschijnlijk in den sprint tegen hem niet zou gehaald hebben en daar opeens, op vier km. der aan komst, sta ik platik kreeg aanstonds een wiel va» mijn sportbestuurder, maar verloor toch 300 meter dan heb ik het groot verzet opgezet en alles, alles ge geven wat er nog in mij zatin min dan twee km. vloog ik er weer op en ging er overmaar Hardiquest verdedigde zich als een wanhopige van dan af heb ik hard op kop geloopen. hem aldus den tijd niet latende om zich te herzettenvan toen af wist ik dat ik Parijs- Robaais zou winnenHardiquest zette den sprint in. op 200 m. der meet ging ik er over en hij was niet meer bekwaam van mijn wiel te houden. Daar hebt ge het breedvoerig verhaal van den over winnaar zelf. Zijn vooruitzichten Zondag komt hij uit op den velodroom van Parijs op 1 Mei vertrekt hij in den Waalschen Pijl, den Zon dag daarop in Parijs-Tours indien... ja, hij kreeg ee* schoon aanbod om de Ronde van Italië te gaan betwis ten hij zelf weet nog niet wat hij doen zal. Wanneer deze regelen zullen verschijnen zal de beslissing misschien reeds gevallen zijn. want daar voor moet hij de toelating verkrijgen van zijn sport bestuurder en er bestaat ook mogelijkheid dat h» aangeduid worde voor de Ronde van Frankrijkde eerste dagen brengen de oplossing. Met een slag is Lucien Storme in het midden van de publieke belangstelling gaan staanbij zijn overwin ning kan hij even rusten, maar dan moet hij weer de handen aan het werk slaan en moet hij verder, hooger de sportladder op, want andere koersen wachten op hem. Lucien Storme drink je niet dood aan den roet» dien uwe overwinning in Parijs-Robaais u schonk 1 Wij zijn fier op u. maar je moet ook toonen dat de sterke athletieke Storme even sterk is van wil»! Albert Baf ««p. te N1EUWKERKE. Het Gemeentebestuur van Nieuwkerke, aandachtig voor al hetgeen kan bijdragen tot den roem der ge meente, fier over het feit dat een ingezetene op spor tief oogpunt een wereldbekende zegepraal behaalk heeft in de vermaarde wielersportgebeurtenis zooak de baankoers Parijs-Robaais, fier dergelijken kampioe» te bezitten als Storme Lucien, hem hulde willende brengen, en overtuigd de gevoelens van gansch de be volking te vertolken, heeft besloten dezen moedige» renner officieel ten gemeentehuize te ontvangen op 28" April 1938. om 16,30 uur. Namens het College De Secretaris. De Burgemeester. Me.vlemans L. Titeca A. zijn nog altijd de goede RIJWIELEN voorzien der beste verbeteringen eo langen tijd gewaarborgd. BIJ ALLE VOORTVERKOOPERS.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6