5 De wreede ir.ocrd op Ali;e LEMAiSTRE De opzoekingen naar het hoofd van het slaehtoffer werden ijverig voortgezet. Deze afschuwelijke moord staat nog steeds in de al gemeene beiangsteiung. niettegenstaande het nu reeds omtrent twee maanden geleden is dat het onmensch Van Tourhoudt, van Reckem. zijne vrouw doodde en. om alle spoor ervan te doen verdwijnen, haar lijk in stukken sneed en tusschen de brug van Steenstraete £n deze van Drie Grachten in de vaart Yper-Yzer wierp. Sedert de vondst, op 19 Maart 11. van het eerste li- cnaamsdee.. namelijk een arm met hand, der ongeluk kige vrouw, heeft het gerecht geen moeite gespaard om het geheim te ontsluieren en is door een toeloop van omstandigheden er.n geslaagd de vermoorde vrouw, waarvan thans neg alleen het hoofd niet teruggevonden werd. te vereenzelvigen en den dader te kennen die cndertusschen naar Frankrijk was gevlucht en aldaar, naar aanleiding van een diefstal van essence, gevan gen genomen werd samen met zijn medeplichtige, de nog minderjarige Yvonne Deprez. De opzoekingen van den duiker nabij de brug van Steenstraete werden met veel belangstelling gevolgd. Na vruchteloos met netten op sommige plaatsen der vaart gesleept te hebben, werden tengevolge der be kentenissen van Van Tourhoudt, die beweert het hoofd zijner vrouw, alsmede de ingewanden en haar kleede ren van op de brug van Steenstraete in het water ge worpen te hebben, de opzoekingen aldaar Zaterdag laatst hernomen. 's Morgens echter was het Parket van Yper. bestaan de uit de Heeren Devos de Molderghem, onderzoeks rechter Vandevelde, prokureur des Konings.; Le- febvre en Van Brusselen, rechters, en Vanderghote, griffier, samen met de Heeren Prof. Dr Thoma, Dr Van Hecke, beiden van Gent, en Spilliaert en Braet der rechterlijke brigade van Gent, eerst nog eens te Rec kem in het huis der misdaad afgestapt. Daar werd alles opnieuw nauwkeurig onderzocht en enkele Kleedingstukken, onder meer een voorschoot waarop men nog kleine bloedvlekken meende te ont waren. werden in beslag genomen. Ook verscheidene getuigen werden er onderhoord in verband met het gedrag van Alice Lemaistre, doch allen waren eens gezind om te verklaren dat er op deze vrouw niets te zeggen viel. Vervolgens begaf het Parket zich naar de brug van Steenstraete ten einde er de verdere opzoekingen in de vaart, op de plaats door Van Tourhoudt aangegeven, bij te wonen. Daar het slepen met netten gepaard ging met groote moeilijkheden en het net door het in de vaart nog lig gende oorlogsafval steeds scheurde, had men ditmaal beroep gedaan op een duiker om naar het hoofd van het slachtoffer in de vaart te zoeken. Het was de Heer Verheye van Zeebrugge, die ook de opzoekingen in de zaak Van Craynest gedaan had, die thans nogmaals het werk leidde. Na de noodige voorbereidingswerken en na de eed aflegging van M. Verheye en van den duiker Adolf Vlieghe en den signaalman Willaert, daalde de duiker om 10 u. 's morgens een eerste maal in 't water. Na on geveer een half uur kwam hij terug naar boven en ver klaarde dat de zichtbaarheid minder goed was langs de kanten dan in het midden der vaart. Eenige oogen- blikken later hervatte de duiker zijne opzoekingen om ze. na een onderbreking gedurende het middaguur, 's namiddags rond 16 u. 30 te schorsen. Een groote menigte nieuwsgierigen verdrong zich ter plaats om deze opsporingen te volgen en de rijkswacht van Merckem had het uiterst druk om er den orde dienst te verzekeren. Deze eerste dag opzoekingen van den duiker leverde met den minsten uitslag op, zoodat velen reeds ge neigd waren de verklaringen van den moordenaar in twijfel te trekken en veeleer de meening toegedaan waren dat deze het hoofd wel op een andere manier had van kant gemaakt. Ten einde daarover meer zekerheid te hebben begaf ■de Heer Spilliaert zich Zondag morgen nogmaals naar Chalons-sur-Marne om er Van Tourhoudt opnieuw te ondervragen. Naar beweerd wordt, heeft deze zijn vroegere verklaringen bevestigd. Maandag morgen om 9 u. 30 werden de opzoekingen in de vaart herbegonnen en rond den middag en 's na- middags haalde de duiker, ongeveer een honderdtal meter over de brug, een voorschoot en verscheidene stukken ondergoed, namelijk een vrouwbroek en een combinaison, uit het water op. De Heer Procureur des Konings samen met den Heer Spilliaert kwam 's namiddags te 16 u. 30 nogmaals ter Plaats en de gevonden kleedingstukken. die opengere ten en gansch met modder bemorst waren, werden medegenomen naar Gent om aldaar onderzocht te worden en zoo mogelijk uit te maken of ze aan het slachtoffer toebehoord hebben. Den Dinsdag gansch den dag zette de duiker zijne opzoekingen voort en haalde 's namiddags een zak en een stuk van een rok uit de vaart. De Heer onder zoeksrechter van Yper kwam in den loop van den na middag eveneens ter plaats om zich van de vordering der opsporingen, die steeds door een onverminderd ge tal nieuwsgierigen gevolgd worden, te overtuigen. Tot hiertoe echter heeft men het hoofd, het bijzon derste bewijsstuk, nog niet teruggevonden. Naar we vernemen zal de duiker de vaart afzoeken van aan de brug van Steenstraete. waar hij Zaterdag laatst begon, tot aan de kromming der vaart in de richting van Drie Grachten. Indien het hoofd van het slachtoffer er niet teruggevonden wordt, dan zullen de verdere opsporin gen een tijd stilgelegd worden tot na de uitlevering van Van Tourhoudt, welke nu denkelijk in het begin van Mei zal plaats hebben. Keuring van Stieren en Prijskampen voor Stieren en Melkkoeien UITSLAGEN MERCKEM, den 9 April 1938 30 stieren voorgesteld 14 aanvaard 16 geweigerd. I. STIEREN a) Stieren zonder tanden. le prijsACHIEL. aan Syndikaat Woumen. 21' prijsABDON, aan Syndikaat Merckem. 3' prijs ALBION, aan De Fever Gaston. Merckem. b) Stieren met 1 of 2 tanden. lr prijs Devos Camiel, Woumen. 2e prijs Tryssesoone Michel, Noordschote. 3' prijs Desmedt Cyriel. Mercken. 4 prijsVan Remoortel Benoni, Woumen. c) Stieren met ten minste 3 tanden. 1'' en 2« prijsniet toegekend. 3' prijs Defever Gaston, Merckem. BEWARINGSPREMIËN 1' Annuiteit Be waringspremie. Niet toegekend. II' annuiteit 1. JAN, aan Vermander Jules, Merckem. 2. JUPITER, aan Weyne Florent. Merckem. B. MELKKOEIEN 1' Annuiteit Bewaringspremie NELLA. aan Van Exem Camiel, Merckem. 1'' prijsBAES, aan Vandenbussche Fl., Merckem. 2' prijsFLORA, aan De Fever Gaston. Merckem. 3° prijsJOLA, aan De Fever Gaston, Merckem. 4'' prijsDOKA. aan Vandenbussche Fl., Merckem. 5*' prijsBAAS, aan Weyne Florent, Merckem. HOUTHEM (Yper) 5 April 1938 39 stieren voorgesteld 23 aanvaard 16 geweigerd. I. STIEREN a) Stieren zonder tanden. 1' prijsAARON, aan Nuytten Kinders, Komen. 2* prijs ALBION V. D. FREZENBERG, aan D'Halluin Emile, Komen. 3e prijs: MARQUIS, aan Legrand Remi, Zantvoorde. 4<' prijs AKROL, aan Verstraete Henri, Hollebeke. 5<' prijsAMAND. aan Lambrecht Jules, Hollebeke. 6' prijs: AUGUST, aan Dierick Henri, Houthem. 7C prijs ABDON V. D. BOOGAERDE. aan Snaet Con rad. Zandvoorde. b) Stieren met 1 of 2 tanden. 2' prijsFIDEEL, aan Robaeys Hector, Zandvoorde. c) Stieren met ten minste 3 tanden. 1*" en 2r prijs niet toegekend. 3' prijs BRISTOL, aan Naert Hector, Hollebeke. BEWARINGSPREMIËN le ann. bewaringspremie KAREL. aan Claerebout Alfons, Houthem. 2' Annuiteit CHARLOT. aan Nuytten Kinders, Komen. II. MELKKOEIEN 1' Annuiteit Bewaringspremie LIZA, aan Nuytten Kinders, Komen. 1'' prijsMAMA, aan Clarebout Henri, Houthem. prijsCHARLOTTE, aan Nuytten Kinders. Komen. 3<" prijsCLARA, aan Dugardin wed., Jules, Neerwaas- ten. 4* prijsBRUNETTE, aan Nuytten Kinders, Komen. 5' prijsLAURA, aan Nuytten Kinders, Komen. 6r prijsANNA. aan Nuytten Kinders, Komen. KEMMEL, 6 April 1938 42 stieren voorgesteld 23 aanvaard 19 geweigerd. I. STIEREN a) Stieren zonder tanden 1'' prijs: ALBION, aan Leuridan Irma, Kemmel. 2r prijsAVENIR. aan Leuridan Irma, Kemmel. S'' prijsAVENIR, aan Obin Achiel, Locre. 4" prijsALFRED, aan Ingelbeen Cyriel, Dranoutre. 5 prijsALBION, aan Homeye Emiel, Dickebusch. 6"' prijs ALIDOOR, aan Monkerhey Heet., Dickebusch. 7'' prijsBARON, aan Vermeulen Henri, Dickebusch. 8' prijsJULES, aan Descamps Cyriel, Kemmel. b) Stieren met 1 of 2 tanden van volwassene. 1' prijs ROBERT, aan Monkerhey Hector. Dickebusch. c) Stieren met ten minste 3 tanden. 1' prijs NERO. aan Lahouse Prosper. Dranoutre. BEWARINGSPREMIËN 1' Annuiteit FIL, aan Monkerhey Hector, Dickebusch. KAREL. aan Decoster Henri, Dickebusch. Accessieten 1. (zie le prijs Cat. C). II' Annuiteit 1. FAVORI. aan Obin Achiel. Locre. 2. FRITZ, aan De Raedt Arthur, Dickebusch. II. MELKKOEIEN 1' ann. bewaringspremie JONGE BLESSE. aan Monkerhey Hector. Dickebusch. le pr.BRUINTJE, aan De Raedt Arthur. Dickebusch. 2p pr. KATRIENE. aan Monkerhey Heci., Dickebusch. 3C pr.LENA, aan Leuridan Irma. Kemmel. 4' pr. SARA. aan Monkerhey Hector. Dickebusch. 5"' pr. BRUINTJE, aan Decoster Henri, Dickebusch. 6r pr.WILDE, aan Monkerhey Hector. Dickebusch. MAATSCHAPPIJ DE OUDE Veretnigde Hofbouwliefhebbers Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Lokaal Drie Koningen Groote Markt, Yper. Gesticht in 1894 Verslag der Algemeene Vergadering van 6 Maart 1938. De algemeene vergadering wordt te 15 uur, onder het voorzitterschap van Mijnheer Vanbeselaere, voor zitter. geopend. De schrijver geeft lezing van het ver slag der vergadering van 6 Februari 1.1. Dit verslag wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Twee nieuwe leden worden voorgesteld, te weten Mijnheer Van Eecke Hector en Mevrouw Lemaire, beiden van Yper, voorgesteld door M. Beyens. Deze twee nieuwe leden worden met algemeene stemmen aangenomen. De Heer Voorzitter deelt dan aan de leden mede dat er zal overgegaan worden tot de herkiezing van de helft van het bestuur, en hij doet een oproep tot de candidaten die zich mogelijks zouden willen voorstel len. De stemming leverde den volgenden uitslagSi- naeve JulesCardoen A.Vanacker M.Lamps Ca miel Versavel A. Verwarde C.Ameel O.Widock Nouwynck, en Petillon. De 7 eerstgenoemden worden dan herkozen verklaard voor een termijn van 4 jaar. De Heer voorzitter bedankt, in naam der bestuurs leden. de leden voor het vertrouwen dat zij in hen stellen en vraagt dan ook aan de herkozenen voorts al het mogelijke te doen voor het welzijn en den bloei onzer maatschappij. Waren als getuigen opgetreden Heeren Balduck en Widock. De heer voorzitter geeft daarna een beknopte uiteen zetting nopens het besproeien der fruitboomen. Na eenige gedachtenwisselingen wordt er overgegaan tot de beoordeeling der aanbrengsten. Worden als juryleden aangeduidH. Matsard, H. Petillon. H. Widock en M. Lamps, secretaris. Deze Heeren overhandigen vervolgens den uitslag hunner werking. Heer Woussen J. behaalt 3 punten Heer Woussen Alf. 3 p.H. J. Lecluse 4 p.Mevrouw Pieren 2 p.H. Lambrecht 3 p.H. Balduck 4 p., en M. Buseyne 1 punt. Een schoone tombola, geschonken door den Wel edelen Heer Graaf de Laubespin, Eerevoorzitter, wordt vervolgens onder de tegenwoordige leden verloot. Mijnheer Vanbeselaere, voorzitter, bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en hunne aanbrengsten, waarop de algemeene vergadering te 17 u. gesloten wordt. De Schrijver, De Voorzitter, A. Versavel. V. Vanbeselaere. Verslag der Algemeene Vergadering van 3 April 1938. De algemeene vergadering wordt te 15 uur, onder het voorzitterschap van Mijnheer Vanbeselaere, voor zitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het ver slag der vergadering van 6 Maart 1.1. Dit verslag wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Een inschrijvingslijst wordt geopend voor het be zoeken der Floralies te Gent. Daar de leden met een voldoende getal inschrijven, zal er een bezoek in groep plaats hebben op Zondag 24 dezer. De Heer Voorzitter geeft dan een uiteenzetting no pens het besproeien en het onderhouden der boom stammen. Gezien het groot belang dezer bewerking, geeft Mijnheer Vanbeselaere de verschillende kentee- kens der ziekten, alsook de middelen om deze te be kampen of te voorkomen. De Heer Ameel, bestuurslid, geeft eenigen uitleg nopens het kweeken der Dahlias en duidt onder meer de manier aan van planten, snoeien en bemesten, ten einde schoone en groote bloemen te bekomen. De spre ker geeft dan ook een waarschuwing aan de leden de bloemknollen te verkiezen die voldoening geven aan het vereischte. Mijnheer Sinaeve Jules, ondervoorzitter, het woord krijgende, geeft dan een beknopte voordracht nopens het planten der fruitboomen, op kweek en zaailingen, dat met kennis dient gedaan te worden. Spreker licht ons dan ook in over de manieren om fruitboomen te snoeien, ten einde het grootste getal boomen op een beperkte plaats te kunnen planten. Deze voordrachten, met groote aandacht gevolgd, worden van harte door de leden toegejuicht. De Heer voorzitter bedankt de sprekers voor hunne leerrijke wenken en voor hun blijk van goeden wil. Een nieuw lid wordt voorgesteld, te wetenHeer Gombert. van Reninghe. Dit nieuw lid wordt met al gemeene stemmen aangenomen. Vervolgens wordt de foto, geschonken door de leden der maatschappij en gemaakt ter gelegenheid der over handiging van het eereteeken van le klas aan Mijnheer Jules Lecluse, ondervoorzitter, aan dezen aangeboden door den Heer voorzitter. Dit gebaar wordt door al de tegenwoordige leden van harte toegejuicht en allen wenschen nog lange jaren geluk aan onzen trouwen ondervoorzitter. Worden als juryleden aangeduid Heeren Plan- kaert Abel. Fournier, C. Verwarde en H. Lamps, se cretaris. Deze heeren overhandigen vervolgens den uit slag hunner werking. Mijnheer Widock behaalt 3 p. H. Lecluse 2 p.H. Van Uxem 4 p.Mm«' Vermeersch 4 p.H. Woussen Alf. 3 p. en Mm" Bouches 4 punten. Een schoone tombola, geschonken door Mijnheer Van acker M.. bestuurslid, alsook eenige aanbrengsten wor den vervolgens onder de tegenwoordige leden verloot. Heer voorzitter bedankt de leden voor hunne aanbreng sten en tegenwoordigheid, waarop de algemeene ver gadering te 17 J uur gesloten wordt. De Schrijver. A. Versavel. De Voorzitter. V. Vanbeselaere. Op Zondag 1 Mei 1938 ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1. Lezing van het voorgaande verslag. 2. Mededeelingen. 3. Aanvaarden van nieuwe leden. 4. Voordracht. 5. Beoordeeling der aanbrengsten. 6. Prijsloterij.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 5