V. TALON-PRUM Cinema Coliseum n.v. Ed. VANDEVIVERE 3 ALLE SLACH VAN BEENHOUWERS ARTIKELEN Surmontsiraat, 4 roi des champs élysées femme éternelle BELANGRIJK BERICHT NEMEN VAN PROEVEN met CHLOORCALCIUM tot onderhoud van GRINTWEGEN Céomètre Juré Gezworen Landmeter 92b, Boulevard Maréchal Haig, 92b Veurnesteenweg Y P P E S(484) Leest en verspreidt HET YPERSCHE en "t blauw gexieed. begeleid dcor een uitstekend mu res, bekwamen me. de door haar kunstig uitgevoerde balletten den meest verdienden bijval. Daar ze echter nog 's avonds in den stadsschouwburg moest optreden, was het aan d:e groep toegelaten zich na het voorbij trekken voor het stadhuis, waar een mooie wals op de muziek van Les flots du Danubegedanst werd. uit den stoet terug te trekken. Dan vclgden een viertal statige champetters te paard en daarachter de indrukwekkende reus van Bisseghem per velo die een mcoi succes bekwam. Het reuzenkind van Yper. een diklijvig wijf. wekte overal den lachlust der toeschouwers op. Naar we ver nomen hebben zal dit reuzenkind misschien wel nog eenige broertjes en zustertjes krijgen, zoodat de reuzen- familie van Yper nog zal vergrooten. eerevoorzitter van het Carnavalcomiteit en de jury leden. De Heer Yar.dergho'.o dankte in hartelijke woorden, namens nee stadsbestuur, het inrichtingscomiteit en de deelnemende greepen. en wenschte ze geluk voor het zoo voLedig welslagen van het feest. Hij richtte echter een gansch bijzonder dankwoord tot den verdienste lijken voorzitter, den Heer Aimé Gruwez, die de spil :s geweest van gansch het feest, en ook tot de plaatse- ike maatschappijen die bereidwillig het hare hebben bijgedragen om den stoet op te luisteren en steeds be reid zijn om de stad dienst te bewijzen. Daarna ging de Heer voorzitter over tot de afroeping van den uitslag van den wedstrijd en overhandigde, als belooning. een fanion aan de groepen en een herinne ringsmedaille aan de afzonderlijken. De Ballerinen van Nieuwkerke. De Dixmuidsche Boterboeren droegen een wit strooien hoed, een blauwen kiel en zwarten broek, terwijl hun schoone reuzin een witte muts, een geel en blauw cor sage met rooden rok aan had. Het muziek, bestaande uit allerlei keukengerief met mirlitons, was opperbest. De statige reus van den Yzer, die als is hij nog maar een jaar oud. toch reeds zoo groot is dat alle toeschou wers hethoofd moeten opheffen om hem te kunnen bekijken, was begeleid door de Lustige Vrienden van Reninghe heel lief gekleed met een puntige rooden hoe5. roode vest waaronder een witte gilet en een rood- fluweelen broek. Belle van Wulveringhem is een prachtige reuzin, net jes opgesmukt, met witte muts en grooten witten strek, bruinen halsdoek, blauwen rok met daarboven een vlekkelooze witte schort langs achter met een mooien strek toegebonden. Een lief groepje kinderen, waarvan de jongetjes reeds de steenen pijp in den mond hadden, vergezelde de reuzin Belle. Dan kwam de schoone reus van Hazebrouck, eveneens puik uitgeborsteld, op een wagentje voortgetrokken en voorafgegaan door een flinke schaar trompetters die met hun schoone marschen de heerschende geestdrift merkelijk verhoogden. En eindelijk hadden wij nog de Harmonie Ypriana. in pierrot verkleed, een viertal pagen die het wapen der stad droegen, de levenslustige roode en blauwe kaboutertjes en den schoonsten en grootsten der reu zen. Goliath van Yper. Als -opsluit van dezen langen en prachtigen stoet volg den nog een reklaamwagen van het huis Abel Vande- voorde, garnierder van clubzetels en ameublement. Boomgaardstraat, 19. te Yper, en een reklaam-auto Chevrolet, waarvan de Heer Cesar Mottrie hier te Yper de algemeene vertegenwoordiger is. Zeggen we nog om volledig te zijn dat deze stoet vier uren lang al de bijzonderste straten der stad door trok en overal door een dicht opeengepakte massa geestdriftig onthaald werd. De Apotheose Korts na 18 u. 30 landde de stoet terug op de Groote Markt aan, waar al de groepen samen op een gegeven teeken, rond den Yperschen reus Goliath, haar finalen dans uitvoerden. Aan de daar op dit oogenblik nog opeengepakte menigte, kon men zich een gedacht vor men van den toeloop van volk die de Carnavalstoet hier had gelokt. De politie had daar heel wat moeite om den drang der toeschouwers, belust om van dit laatste en eenig schouwspel te genieten, tegen te hou den en niettegenstaande de uitgestrekte afgespannen ruimte, waren veel nieuwsgierigen in de onmogelijk heid iets te zien. Hiermede sloot het voornaamste ge deelte van dezen heerlijken en neringvollen dag voor Yper. De ontvangst ten stadhuize Vervolgens werden de afgevaardigden van al de deel nemende groepen ten stadhuize ontvangen door den Heer Vanderghote. burgemeester, omringd door den Heer arrondissementscommissaris Clinckemaille. voor zitter van de jury door den Heer Aimé Gruwez. voor zitter van het Carnavalcomiteit, en door de Heeren Michiel, Vergracht en Seys. raadsledenH. Duthoo. Zooalsmessen, snijmachienen. hak- molens, vleeschvermalschers, kap blokken. ijskassen, frigo's en alle soorten epicen en darmen, zijn altijd voorts te bekomen bij Uitslag van den Wedstrijd 1' ReeksGroepen van meer dan 30 1. De Gilles der Zee, met gelukwenschen der jury. 2. Kaartenspel, Poperinghe-Vooruit. 3. Ballerinen van Nieuwkerke met speciale geluk wenschen voor dans-uitvoering. 4. Mephistos. Heule. 5. Lustige Karnavalvrienden. Hamme. 6. Negro-Cmb van Selzate. 6. Prinsen van Karnaval, Aalst. 7. De dochter van het regiment, Lokeren. 8. Normandiërs, Aalst. 2 Reeks: Afzonderlijken 1. Joyeux retour. Lille. 2. Jacht in Kongo. Kortrijk. 3. Clécpatre, Lille. 4. Reus van Bisseghem. 5. Vroolijke Nachtridder. Kortrijk. 6. L'éventail. Lille. 3 Reeks Reuzegroepen 1. Belle van Wulveringhem. 2. Le Géant Roland d'Hazebrouck. 3. Reusje van den Yzer, Reninghe. 4. Diksmuidsche Boterboeren. Buiten wedstrijd Les Hussards Modernes, Yper De Ypersche Schot ten De Reuzekinders, Yper De Reus Goliath, Yper. (678) YPER Belle, de reuzin van Wulveringhem. Het Avondfeest Het avondfeest, dat 's avonds te 8 u., als opsluit in den stadsschouwburg gegeven werd. was ontegenspre kelijk het schoonste dat we totnogtoe in dien aard te zien kregen. Voor een bomvolle zaal. waar het aan de latekomers schier onmogelijk was nog een plaatsje te bemachtigen, voerden de Ballerinen. van Nieuwkerke, haar mooiste dansen en balletten uit. Ook de Heer St Jacobsstraat, 30, IEPER - Telefoon leper 376 ZATERDAG 14 ZONDAG 15 MAANDAG 16 MEI De groote fransche klucht BUSTER KEATON KINDERS TOEGELATEN. Georges Pieters, die enkele liederen voordroeg, be kwam een welverdiend applaus. Al de toeschouwers- waren ten zeerste voldaan over dezen aangenamen avond en vertrokken met den wénsch hier nog dikwijls de Ballerinen van Nieuwkerke te mogen toejuichen. Het Ypersch Carnavalfeest is weerom voorbij, doch het is bij lang nog niet vergeten, want allen hebben dien dag te veel voldoening beleefd. Om al dit genot dat we daar gesmaakt hebben, om de nering die zij hier hebben gebracht, zeggen we aan de verdienstelijke inrichters hier nogmaals uit ganscher harte duizend maal dank en we wenschen innig dat ze steeds den zelfden bijval zouden mogen behalen en ons steeds op even mooie feesten zouden vergasten, wat ze niet na laten zullen te doen zoo alle Yperlingen den plicht van dankbaarheid gevoelen die ze tegenover de inrichters- hebben en begrijpen dat het in hun voordeel is deze Heeren meer en meer te steunen. Naar we vernamen wordt te Thourout. voor het eerste Carnavalfeest dat aldaar op 29 Mei aanstaande door den Herbergiersbond ingericht wordt, door het stads bestuur een toelage van 7p00 fr. verleend. Mocht het stadsbestuur van Yper zich even mild toonen, dan zijn wij verzekerd hier met de aanstaande Carnavalfeesten, nog mooier en neringvoller dagen te beleven. Dit is hetgeen wij de verdienstelijke en onbaatzuchtige in richters van harte wenschen. Er wordt ter kennisgeving der verscheidene Gemeentebesturen van 't Arrondissement leper gebracht, dat op Dinsdag 17 Mei 1938, om 10 uur 's morgens, zal aangevangen worden met het .ne men van proeven met gebruik van chloorcalcium tot het ohderhouden van twee gedeelten van den grintweg Westouter dorp - Rooden Berg - Loker op grondgebied Westouter. Deze proefonderhoudswerken bevatten twee bestrooiïngen met chloorcalcium, waarvan de eerste proef op voormelden datum zal uitgevoerd worden. De proeven worden uitgevoerd door het Ge meentebestuur van Westouter onder leiding van den Heer Ingenieur BREDAEL, bij de Maat schappij Solvav C", en den Provincialen tech- nischen Dienst te leper. Al de leden der verscheidene Gemeentebestu ren van 't Arrondissement leper worden vrien delijk uitgenoodigd de proeven bij te wonen. Bijeenkomst op steenslagweg Westouter dorp - Rooden Berg - Loker op grondgebied Westouter. De Arrondissementsingenieur, A. De France.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 3