ONE BELLE MAISON Une PATURE HOFSTEDE ALLERSCHOONSTE MEUBELS allerhande nieuws 1938 8 - avec 2 ares 80 cent, de FONDS et JAROIN A NEUVE-EGLISE, Mise-a-prix: Jeudi 9 Juin Adjudication; Jeudi 23 Juin Miss a-prix: Lundi 13 Juin 1938 Adjudication: Lundi 27 Juin 1938 Commune de Ploegsteertj Hameau du Pizet. le long du Gravier du Bizet au Touquet Article r. de 56 ares 55 centiares. UNE PRRTIE DE TERRE de 52 ares 20 centiares. IK BEN KOOPER van MO a 24 hectaren. Op Maandag 13 Juni 1938 Merkvveerdige Verkooping en Mobilaire Voorwerpen Leest onze kleine aankondigingen Etude de \1* Pros p. Thierry, Notaire a Neuve Eglise. Le Notaire TH ERRY a Neuve Eglise, pro- cèdera, a 1'intervention de son confrère Me LEROY, Notaire a Templeuve, a la vente publique en 2 Séances de Rue du Seau, prés du Fourg Occupée sat s bail par M Armand Beke Bucket, a Neuve Eglise, au loyer dr too fr. par mois, outre l'impöt. chaque fois a 3 heun s apiès-midi, en l'estaminet CAFÉ OE~i ALLIÉS tenu par M. Augustin Covemaeker Tnoen a Neuve Eglise Pour tous renseignements s'adresser audit Me TrtERRY. Etude de Me Prosp. Thierry, Notaire k Neuve-Egl se. en l'estaminet tenu par M. Jules i 'ebacq a Ploegsteert Bizet, en l'estaminet tenu par M. Emile heyte, a Ploegsteert Bizet, chaque fois a 3 heures après midi, deM Biens suivants Article 2. Occupées par M. Gentil Vandewalle, culti- vateur a Ploegsteert, avec droit de bail jus- qu'au i Octobre ig38. 1/2 pour cent de Prime de Mise a prix Pour affiches avec plan et tous renseigne ments s'adresser audit Notaire THERRY. VAN EENE GOEDE Pachter mag voort gebruiken Adres ten bureele dezer. Studie van den Deurwaarder <S. Tahon Jules Capronstraat, iï, te Yper. Uit oorzaak van vertrek. om i uur namiddag, in de groote zaal van de herberg Majestic», Rijsselstraat, 65, te YPER van namelijkPrachtige volledige Eetzaal in gebeiteld eiken hout, bevattende 2 buffet ten, tafel, stoelen en spiegel en twee allerschoonste Slaapkamers, een in aca jou en een in eiken, bevattende ieder bed met ressort, kas, lavabo met nachttafel in spiegelglas en marmeren bladen verders schoo- ne piano buffetten, kas, bureau Americain in eik, spiegels, tafels en stoelen, schilderijen, jachtstoof, feu continu, radio merk «Philips», tapijten, carpetten, kommode, globen, wollen matrassen, keukengerief, enz., enz. Schoone electrische piano merk Lossche met 40 rollen, de piano kan ook met de hand bespeeld worden. Komptmt en gewone voorwaarden. YPER. Velo gestolen. Verleden week Woensdag had de genaamde Gauhie Joseph, van Gheluwe. in den voormiddag zijn rijwiel geplaatst tegen den gevel van net Viaamsch Huis alhier, doch toen hij eenige oogen- b! ik ken later terug buiten kwam. was zijn fiets reeds verdwenen. Hij diende een klacht in bij de politie, die een onderzoek instelde. Zakkenrollers aan 't werk. Behendige zakkenrol lers hebben van de groote drukte, welke hier Zaterdag laatst heerschte ter gelegenheid van de inhuldiging van het roosvenster in St Maartenskathedraal en van het bezoek onzer Vorsten, gebruik gemaakt om verschillige slachtoffers te maken. Lampaert Anna, wonende alhier langs den Rijselsteenweg, werd op de Groote Markt haar gouden halsketting en medaille gestolen. Rotsaert Aimé. van Oudenburg, bestatigde de verdwijning van zijn gouden uurwerk met ketting, eener waarde van 6 a 700 fr. Mevr. W' Bomert-Rietberger, wonende Slachthuisstraat, werd haar geldbeugel, die een kleine som inhield, in St Maartenskerk ontnomen. Bij het verlaten der kerk stelde een zekere B. V.. van Yper. insgelijks vast dat zijn brieventasch. .waarin een som van 700 fr. stak, verdwenen was. Dhalluin Zoé, wo nende Kemmelsteenweg. werd op de Neermarkt haar handzakje gestolen. Wat later echter werd dit terugge vonden. doch een som van 75 fr. welke zich erin be vond, was weggenomen. Een herbergier van de Vanden- peereboomplaats vond in de W. C. een pakje met drie brieventasschen waarin zich nog alleen eenzelvigheids papieren bevonden, zoodat de eigenaars konden terug gevonden worden. Een dezer, de genaamde Homeye Alois, van Dickebusch. verklaarde dat zijn brieven tasch een som van 1200 fr. inhield. Een andere porte feuille. die echter geen geld bevatte, behoorde toe aan Jules Croquette, van Westouter. terwijl de derde den eigendom was van Gilbert Henri, van Houdaing-Aime- ries. GHELUWE. Twee huizen afgebrand. Dinsdag, rond 6 u. 's avonds, brak een hevig onweder boven de streek los. Plots sloeg de bliksem neer op een drie woonst. gelegen op het gehucht Meenen-Kapellen, niet ver der groote baan naar Meenen, en in een ommezien stond het gebouw, dat nog met een strooien dak gedekt was. in lichte laaie De pompiers verschenen spoedig ter plaats en wend den hun beste krachten aan om het onheil te keer te gaan. Zij slaagden erin een der huizen te vrijwaren, doch de twee andere werden ten gronde toe afgebrand. Deze driewoonst behoort toe aan Martha Denys. die zelf een der huizen bewoont doch afwezig was op het oogenblik dat de brand uitbrak, daar zij in Frankrijk werkt. De meubels en alles wat zich in haar woning bevond werden de prooi der vlammen. Alleen Valère Dalin. de bewoner van het aanpalende afgebrand huis. gelukte erin een deel zijner meubels te redden. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk en is niet door verzekering gedekt. Men kan wel denken hoe pijn lijk de eigenares zal verrast geweest zijn toen zij 's avonds om 9 u. van haar werk uit Frankrijk terug keerde en de ramp vernam. Uitlevering van Yvonne Deprez de medeplichtige van den moordenaar van Reckem Woensdag morgen werd de 16 jarige Yvonne Deprez. de medeplichtige van den garagehouder Van Tour- houdt. van Reckem, die samen met hem in Frankrijk aangehouden werd. aan het belgisch gerecht overge leverd. Commandant Deludet en gendarm Franquin, van Cha- lons-sur-Marne. vergezelden het meisje, dat met den trein tot aan Tourcoing gebracht werd. Daar was Yvonne Deprez opgewacht door M. Van Leeuw, rijks wachtcommandant. en door de Heeren Spilliaert, Braet, commissarissen der rechterlijke politie, en prof. Tho mas van Gent, die gansch het onderzoek in deze gruwe lijke moordzaak geleid hebben. Uit vrees van een groo- ten volkstoeloop, werd besloten de reis dan voort te zetten per auto, doch zulks werd toch spoedig verno men. Aan de grens te Moescroen bevond zich een groote menigte nieuwsgierigen en ook te Kortrijk, waar het meisje naar het politiebureel der Leiestraat werd over gebracht. verdrongen zich talrijke toeschouwers. Om 2 u 30 namiddag werd Yvonne Deprez naar het Gerechtshof gebracht om er, in aanwezigheid van M. Mostaerd, procureur des Konings, door de yeiligheids- agenten Spilliaert en Braet, en door den Heer Lagrange, voorzitter der Rechtbank van Kortrijk en tevens ook kinderrechter, ondervraagd te worden. Na afloop dier ondervraging, die tot 6 u. 's avonds duurde, werd Yvonne Deprez, daar zij nog minderjarig is. door den kinderrechter veroordeeld om tot haar 21F jaar opgesloten te worden. Om 6 u. 30 werd zij, door de Heeren Spilliaert en Braet. samen met de fransche gendarmen van Chalons, naar Moescroen teruggebracht ten einde haar te con- fronteeren met twee schoonbroeders van Van Tour- houdt, die volgens een harer vroegere verklaringen in het huis van Van Tourhoudt zouden geweest zijn den dag dat de moord gepleegd werd. Uit deze confrontatie bleek spoedig dat de verklaring van Yvonne Deprez volledig valsch was, hetgeen zij ten andere moest be kennen. Zij kwam eveneens op haar vroegere verklaringen terug en bevestigde nu andermaal dat zij wel Van Tourhoudt bij het in stukken snijden van het lijk zijner vrouw geholpen had, en dat zij bij Van Tourhoudt ge bleven was omdat deze haar beloofd had met haar te trouwen na den dood zijner vrouw. 's Avonds om 9 u. werd Yvonne Deprez door de vei ligheidsagenten van Moescroen naar Gent overgebracht. Une CEuvre d'Arf Une oeuvre d art, due au talent de l'artisan ébéniste M. E. Mahy-Féron. d'Hazebrouck, et représentant les ruines des Halles et de la Cathédrale d'Ypres en 1918. est actuellement exposée dans un salon de l'Hötel Ex celsior. Ce meuble unique et historique est traité en mar- queterie dans une trentaine de variétés de bois dans leurs couleurs naturelles, a part le bleu des armoiries d'Ypres. Nul doute que les Yprois ne manqueront pas l'occa- sion d'admirer cette oeuvre d'art d'un fini irréprocha- ble et d'encourager ainsi le talentueux artisan beige i M. Mahy. que nous félicitons ici chaleureusement pour son oeuvre. In den Stadsschouwburg Een luisterrijk feest zal ingericht worden, door de vrije scholen van leper, op Zondag 19 Juni, te 4 uur. in den Schouwburg 't Zal lief zijn en mooi. aantrekkelijk voor groot en klein. Heel het programma wordt uitsluitend door de I leerlingen, jongens en meisjes, uitgevoerd. Een groot succes te wege. Toegangsprijs 2 fr. Voor de kinderen 1 fr. Er wor- j den ook steunkaarten aangeboden tegen 5 fr. voor de kinderen. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Woensdag 18 Mei. op de Groote Markt, door M. Kooyman Cyrille. een klak. Donderdag 19, door M. Beeckaert Roger, een paar handschoenen. Door M. Moreau. Beluikstraat, een foulard. Zaterdag 21. door M. Vandenbussche Gilbert, een geldbeugel inhoudende een huisdeursleutel. Verloren. Zaterdag 21 Mei. door M Biebuyck André. van Hazebrouck. een regenscherm. Door M' Potter Leslie, een sleutel. Door M. Callewaert Benoni. een militaire medaille van le klas. Door M' Bril Hélène. een blauwe brieventasch inhou dende eenzelvigheidskaart en andere papieren. Door M- Dehondt Noëlla. in St Maartenskerk, haar regenscherm. Vergadering der Voerlieden Alle voerlieden die naar Yper markt komen, worden vriendelijk uitgenoodigd. de Algemeene Vergadering bij te wonen, die zal gehouden worden op Zondag 29 Mei, te 14 uur, bij Heer H. VERBEKE. Rijselstraat. «Café Belfort», te Yper. DAGORDE 1. Bespreking en uiteenzetting van de nieuwe ver- voertaksen. door den fiskus geëischt van de voerlieden. 2. Wat er dient gedaan te worden met de boeten, hun opgelegd voor de reeds verloopen jaren. 3. De onmogelijke toepassing door aflevering van faktuurtjes door de voerlieden bij ieder ontvangst van een pak of collis. Voor de Voerlieden Th. DECOENE. HANDBOOGSCHIETINCEN STAANDE PERS ZONDAG 29 MEI 1938 Om 2 uurMERCKEM Oppervogel 80 fr. Tweede oppervogel (niet verloot). 50 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr.Alle vijftal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 J uurKEMMELOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr..: Twee kallen, elk 20 fr.;Na 45 kleine vogels van 10 fr., al vogels van 13 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 J uurROUSBRUGGEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr Twee kallen, elk 25 fr. 40 geprimeerde vogels aan 15 fr. en 25 aan 12 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 J uur HOLLEBEKE Oppervogel 60 fr. Twee zijd vogels, elk 30 fr. 10 geprimeerde vogels aan 13 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. MAANDAG 30 MEI 1938 Om 1 l uur: POPERINGHE ST SEBASTIAAN Oppervogel 200 fr. 2 Zijdvogels aan 100 fr. ieder 2 Kallen aan 50 fr. ieder 4 Vogels in 't spel aan 40 fr. ieder 10 Hoekvogels aan 35 fr. ieder25 Primés aan 30 fr. ieder 45 Primés aan 25 fr. ieder. Den 50" en 100" vogel geschoten uit 't spel bekomt een opleg van 25 fr. ieder. Inleg 25 fr Terug 20 fr. DINSDAG 31 MEI 1938 Om 1 i uur KILLEM Amis Réunis, bij Claeyman Oppervogel 150 fr.Twee zijdvogels aan 75 en 2 aan 50 fr.Twee kallen aan 40 fr.2F spelOppervogel 4 couverts, 2 zijdvogels van 3 en 2 van 2 couverts 2 kallen van 1 couvert; 125 primés aan 30 fr.;25 bijge voegde kleine vogels van een zilveren couvertKleine vogels 20 fr. Inleg 25 fr. Zooveel vogels als schut ters. Een succes voor Yper-Hcekje Maandag 23 Mei had te Thourout een schieting plaats begiftigd door den Nationalen Bond der Bel gische Wipschutters. met acht couverts in massief zil ver. met het bondswapen versierd 273 liefhebbers lie ten zich inschrijven waaronder 6 van Yper-Hoekje. Slechts 4 schoten konden aan ieder der twee persen gelost worden, en daarmee velden de mannen van Yper-Hoekje 19 vogels neer, waaronder een bonds- vogel. geschoten door den voorzitter Heer Gustave Masselusde loterij begunstigde hen nog met twee vogels. Ook de Heer Urbain Desmui. der Koninklijke Gilde van St Sebastiaan, velde een bondsvogel neer. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix moyens Tarwe de 100 kiiog from ent les 100 kil. Rogge id. Seigle id. Haver id. Avoine id. Aardappelen 100 k Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr Houblons les 50 kil Yper 20 Mei Kortrijk 23 Mei Rousselare 24 Mei Veurne 25 Mei Poperinghe 27 Mei 132,00 130,00 127,00 129,00 128 00 123,00 106,50 103,00 109,00 105,00 120,CO 116 00 115,00 1(7,00 114,00 62,50 70.00 75,00 55 00 60 00 19,50 20.75 20,00 20 50 20,00 0,46 0.52 0,48 0,53 0,48 1937 koopers verkoopers 425 440 Burgerlijke Stand van Yper van den 20 tot 27 Mei 1938 GeboortenD'haene Jacques. Esplanade. Salomé Ivette. Doorgangstraat, 22 Bouchaert Margareta. Tegelsiraat. 45. Samijn Martha. Janseniusstraat, 8. Stubbe Fabienne, Boterstraat. 38. Donche Emiel. Korte Thouroutstraat. 51. Baert André, Lindendreef, 23. Anne Norbert. Dixmudestraat. 40. HuwelijkDedeurwaerder Joris, wever, te Rumbeke en Ronse Marie-Louise, naaister, te Yper. O.eriijdens: Derille Maria-Theresia, 82 j., z. b., echtg Yerhaverbeke Enriiel, Rijselstraat. 38. Depauw de mentia. 82 j. kloosterlinge. Poperinghesteenweg, 8. Leenhouder Alphonsine. 45 j.. ongehuwd, onderwijzeres. Lange Thouroutstraat. 25. Witterbecq Augustus. 64 aar. gepensicnneerde politieagent, wed. Carnier Octa- via. Hoornwerk. 39. Delrue Henri. 81 j,, z. b.. echtg. Decroix Sophia. Lange Thouroutstraat, 25. van Holle- beke. De Gendt Maria, 57 j., huishoudster, echtg- De QuicK August. Dickebuschsteenweg. 182. Van- uxem Christiane. 1 m.. Wenninckstraat. 9-11. van Po- peringhe. Huwelijksbeloften: Maurice Bogaerd. paardengele:- der. te Vlamertinghe. en Julia Devos. dienstmeid, te Proven, voorheen te Yper. Cyrillus Muylle, z. b- ie Beveren bij Rousselare en Prudence Bouckaert, z b„ te \per. Paul Santy. handelsreiziger, en dara Van- devoorde. z. b.. beiden te Yper. Valère Debreuck. aardewerker, te Elverdinghe en Marcella Bouttelegier. z. b.. te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8