„OMEGA. V A N L E D E VELOSPORT BOLDERSNIEUWS Viering der Statiebolders, Kampioenen 1937 - 1938 Stedelijk Slachthuis van Yper Lijnen Yper - Kemmel - Le Seau en Kemmel - Waasten - Pont Rouge FEESTEN TE KEMMEL STAD IEPER -- NIJVERHEIDSSCHOOL SNIJ- EN NAAISCHOOL NOUVEAUTÉ Z VERKOOPER Boterstraat, 6 YPER VERLOVINGSRINGEN IN BRILLANT EN DIAMANT ZWEMKRONIEK Op Donderdag 26 Mei 11. (O. L. H. Hemelvaart), w^- xen de bolders in feest. Immers telken jare wordt op dezen dag de kampioen van het verloopen seizoen ge- iuldigd. Daar de mannen van de Statie ditmaal aan de eer kwamen, had de overhandiging van den Beker in het lokaal bij Falies plaats. Toen men rond 17 u. bij Daniel binnentrad, las men op ieders gelaat de weltevredenheid. De gelagzaal was prachtig met rood-witte kleuren versierd en als de feestelijkheid ging aanvatten was het lokaal bomvol. De verschillende maatschappijen hadden den oproep opperbest beantwoord Aan het bureel bemerkte men de Heeren Seys Va- lère. Eerevoorzitter der FederatieVermeulen. Eere voorzitter der Statiebolders Vierstraete. voorzitter van de winnende ploeg Ververeken, voorzitter Katho- DE STATIEBOLDERS KAMPIOEN 1937 - 1938 Van links naar rechts: A. Bruneel x D. Derez (x), L. Rubben x V. Seys. voorzitter der Boldersfederatie. J. Vier straete x voorzitter der Statiebolders. H. Vermeulen, Eere-voorzitter id.. O. De- wulf xL. Bruneel x A. De- kimpe (x) en C. Benoit x De namen met een x geteekend zijn deze van de acht bolders die deel maak ten van de ploeg der Statiebolders. lieke KringSalomé, voorzitter Bascule Devos, voor zitter Coo, en Tavernier. voorzitter Postje. De Heer Seys opende de feestzitting met volgende toespraak Heeren Voorzitters, Beste Vrienden Bolders, Alvorens tot het overhandigen van den beker over te gaan, houd ik er aan te herinneren aan het verlies dat de Statiebolders gedurende het verleden seizoen ondergingen in den persoon van ons aller vriend Gaston Compernolle. De aanwezigheid op zijn begraving van de talrijke vrienden en kennissen en bijzonderlijk van de groote schaar bolders, was een bewijs dat Gaston door iedereen bemind en geacht werd. Het is vervol gens ook mijn plicht den secretaris der Statiebolders. René Maes, te verontschuldigen daar hij door ziekte belet is de feestelijkheden bij te wonen. Ik stel voor hem een telegram van spoedig herstel in naam van al de aanwezigen toe te sturen. (Algemeene in stemming). En nu ter zake. Het is mij een groote vreugde, en ik denk in naam van al de maatschappijen te spreken, de Statiebolders hartelijk geluk te wenschen om hunne overwinning in het kampioenschap. Ik ben er des te gelukkiger om, omdat het ten eerste samen valt met het tienjarig bestaan der Federatie en vervolgens om dat de beker te beurt valt aan een ploeg die nog niet aan. de eer kwam, niettegenstaande zij menigmaal slechts op een nippertje geklopt werd. Ik wensch dan ook voorzitter Vierstraete met zijn mannen geluk met de veroverde eereplaats, en ik richt een bijzonder woord van hulde aan spelleider Daniel Derez, die zijn mannen tot de eindzege heeft weten te brengen. Ik noodig allen uit om een glas te drinken ter eere van de feestvierende maatschappij. De Heer Seys overhandigde daarop den beker aan spelleider Derez. terwijl de muzikanten het Tuindag lied speelden en de aanwezigen luidruchtig toejuich ten. De Heer Vermeulen, Eerevoorzitter der maatschappij De Vrije Boldersvan Falies, antwoordde met de volgende toespraak Dames, Heeren, Vrienden bolders, Als eerevoorzitter der maatschappij De Vrije Bol ders van Falies is het voor mij een groot genoegen tegenwoordig te zijn op de overhandiging van den beker, welke onze wakkere ploeg dit jaar gewonnen heeft. Sedert de 10 jaar dat de Federatie der bolders be staat. is het de eerste maal dat de mannen van Falies de overwinning behalen. 't Is waar dat zij reeds tweemaal den tweeden beker behaald hebben, maar deze maal is het de overwin ning geweest. Deze overwinning is, volgens mijn be scheiden oordeel, zooveel te meer verdiend da£r. om reden van ambtsverplichtingen, het veel moeilijker valt steeds al de mannen van de ploeg bijeen te krijgen bij het spelen der matchen. ifr? e.v, «5* Niettegenstaande al deze moeilijkheden heeft het bestuur der Vrije Bolders van Falies nooit den moed in de schoenen laten zinken en is steeds een der beste steunen van de Federatie geweest. Daarom is het met een groot genoegen dat ik onzen verkleefden voorzitter en vriend, Jérome Vierstraete, de leden van het bestuur, onzen spelleider Daniel, en al de matjes die van de ploeg deelmaakten, van harte proficiat wensch en hen toeroepDoet alzoo voort, gij hebt den gceden weg gevonden Deze omstandigheid biedt mij tevens een schoone gelegenheid om een welverdiende hulde te brengen aan den sympathieken Eerevoorzitter der Boldersfederatie, onzen vriend Valère Seys. de ware sportman, de beste steun en bezieler der Federatie. Ik moet ook een woord van dank toesturen aan de voorzitters en leden der bevriende Boldersmaatschap pijen voor de eer welke zij onze maatschappij aandoen met op deze feestelijkheid tegenwoordig te zijn en ik stel voor een glas te ledigen op den bloei der Federatie en op de gezondheid van al dezen die zich toewijden om de goede vriendschapsbanden, die onder de bolders bestaan, te behouden. Lang leve de Federatie der Bolders.' Lang leve de Vrije Bolders van Falies Deze rede werd insgelijks op hartelijk applaus ont haald. Na deze plechtigheid, die met muziek en zang werd opgeluisterd, werd er in de beste verstandhouding onder de leden der Federatie nog menig glaasje ge dronken. Een voorstel tot het overhandigen aan den H. Seys van zijn portret, om de goede diensten gedurende het tienjarig bestaan der Federatie bewezen, werd een parig aangenomen. Het feest werd dan door een dans partijtje gevolgd en allen zijn vervolgens blijgeestig en tevreden over dezen schoonen dag huiswaarts ge keerd, bezield met den vasten wil toekomende seizoen nogmaals hunne kans hardnekkig te verdedigen. Gedurende de maand Mei 1938 werden er in het Stedelijk Slachthuis van Yper volgende dieren geslacht: 9 Stieren 16 Ossen 33 Veerzen 25 Koeien 17 Nuchter kalvers 72 Vette kalvers 3 Schapen 220 Verkens 11 Paarden. Totaal 406 dieren. Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen (53. Kortrijksche Steenweg. Gent). TER GELEGENHEID DER Op 6 Juni 1938 (2e Sinxendag) zullen bijzondere Spoorautodiensten ingericht worden met volgende uurtabel Yper Statie V. 10.51 12.48 17.07 Voormezele Dorp 11.02 13.00 17.19 Kemmel Dorp 11.11 13.09 15.12 1643 17.27 Dranouter w. n. Wulvergem 11 16 13.15 15.18 16.48 West-N ïeu wkerke 11.24 13.23 15.23 16.56 Belgische Grens 11.27 13.26 15.27 16.59 Le Seau Fransche Gr. A. 11.33 13.30 15.32 17.03 Kemmel Dorp V. 13.55 17.35 Wytschaete w. n Kemmel 14.00 17.41 Meessen Dorp 14.07 17.49 Pont-Rouge A. 14.15 17.59 Stilstand aan de tusschenstatiën. De andere treinen volgen de gewone uurtabel. Trein Nr 25 Kemmel V 16.43 Pont Rouee A 17.06 wordt 52 minuten vertraagd. Le Seau D. 11.40 13.35 15.40 17.08 Frontière Beige 11.45 13.40 15.45 17.13 Neuve Eglise 11.48 13.43 15.48 17 16 Dranoutre r v. Wulvergem 11.55 13.50 15.55 17.23 Kemmel Village A. 12.00 13.55 16 00 17.28 Kemmel Village V. 12.02 16.40 17.30 Voormezeele Village 12.11 16.49 17.39 Ypres Station A. 12.22 17 00 17.50 Pont Rouge D. 14.25 Messir.es Village 14.35 Wytschaete r. v. Kemmel 14.43 Kemmel Village A. 14.49 8, O. L. Vrouwstraat WINTERAVONDLEERGANGEN Openstaande betrekking van lesgever in mekaniek teekenen. Voorwaarden drager zijn van een passend diploma van eene Universiteit ofwel van eene Hoogere Technische School, met minstens 10 jaar praktijk. Openstaande betrekking van lesgever in de electri- citeit Voorwaarden drager zijn van een passend di ploma van eene Universiteit ofwel van eene Hoogere Technische School. Openstaande betrekking van lesgever in meetkundig- projectie voorbereidend vakteekenen. Voorwaarden drager zijn van een getuigschrift van eene Middelbare Nijverheidsschool, of Algemeen Nor- maalonderwijs. Inlichtingen te bekomen bij den heer Landtsheere H.. bestuurder der Nijverheidsschool, 16, Guido Gezelle- plein, leper, 's Woensdags van 16 tot 18 uur en 's Zon dags van 10 tot 12 uurten laatste op 26 Juni 1938. uiterlijken datum voor het indienen der schriftelijke aanvragen op voornoemd adres. voor DAMEN 43, Rijselstraat, 43 IEPER DAG-, AVOND-, ZONDAGLESSEN. Leert snijden in vier maanden. Diploma na eindexamen. OUDERS Leert uw meisje den stiel van NAAISTER SNIJDEN NAAIEN IN 8 MAANDEN. Bekwaamheidscertifikaat na einde der lessen. Vraagt inlichtingen. O h- u. 3 N r* m 73 de juiste tijd voor het leven Altijd de schoonste keus Bericht aan de Leden van Ypres Swimming Club Wegens de vertraging die de werken aan de Zwem kom ondergingen, hebben we zoo lang mogeljk gewacht, om de lidkaarten 1938 te innen. Daar we nu van be voegde zijde verzekerd zijn geweest dat de Zwemkom op 1 JULI AANSTAANDE zal openen, zijn we zoo vrij onze leden te verwittigen dat de lidkaarten voor het Seizoen 1938, deze week zullen aangeboden worden. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat we het beste onthaal vanwege onze leden zullen mogen verwachten. Ten titel van inlichting laat ik hier nogmaals de ta rieven volgen Werkende leden Kinderen beneden de 18 jaar10,00 frank. Volwassenen 20.00 frank. Familiekaarten (Vader, moeder, en 2 kinderen onder het zelfde dak wonende40.000 frank. Eereleden50.00 frank. Beschermende leden 100.00 frank. ROGISA. AAN DE ZWEMMERS De leden van Y. S. C., die verleden jaar deelnamen aan de wedstrijden, en dezen die zich bekwaam voelen van een kleinen koers te zwemmen, zijn verzocht van zich in verbinding te stellen met een der Comiteits- leden, of met den Secretaris, Roger Demey, Meenen- straat, 26, ten einde op Donderdag 16 Juni, om 6 ure 's avonds, de verplaatsing naar Elzendamme mede te maken. Op het programma staan verschillende koersen, alsook een Water-Polomatch. Ook op 26 Juni is een uitstap naar Vive-St-Elooi voorzien. Zijt U drager van een levensverzekering? Ja?... Kunt U zwemmen Neen Welnu dan OudersU hebt toch uw kinderen Ieeren loopen Waarom laat U ze dan niet leeren Zwemmen De renners zitten volop in den dans, zou men ge neigd zijn te zeggen, maar tegenwoordig houden deze er een andere methode op na dan te dansen. Immers, wanneer men de uitslagen nagaat, dan begint men zich af te vragen waar het menschelijk vermogen een einde neemt. Parijs-Tours van over 2 jaren, met zijn 41 km. en meters in het uur. scheen ons een missing van op name vanwege de koersinrichters, en de houder van de gele wimpel. Danneels, vaarde er het beste bij, totdat Jules Rossi nog beter verrichtte en meteen bewees dat de scheidsrechter in het gelijk was. Nu echter werd dit alles in Parijs-Valenciennes ver pulverd door 3 Vlamingen, die zoo maar bij de 43 km. per uur bolden, niettegenstaande zij 3 maal vóór een gesloten barreel hadden moeten wachten. Tusschen jieze 3 mannen vinden we onzen stadsge noot Ghesquière terug, die zich flink in forme heeft gereden in de Ronde van België, en nog andere wed strijden gedurende dit seizoen zal veroveren, 't Is waar, ditmaal was hij 2<\ na het meeste werk te hebben ge leverd tot het bereiken van dit uurgemiddelde, maar dit zijn niettemin prachtuitslagen, die ten eerste de form aantoonen en ten tweede den gemoedstoestand van dit nerveus karakter, dat Fonten kenmerkt. Meest alle dagbladen gaven den uitslag mis op. Sportwereld gaf den tijd aan van 5 u. 20 min., erbij vermeldende dat aan 42 km. per uur werd gebold, wat een onmogelijkheid scheen. Anderen gaven 5 u. 22 min. als het in werkelijkheid 5 ure en 2 minuten is. Houdt u vast. dat ge niet en valt, want de 215 km. in dezen tijd afgelapt zijn bijna niet te verwezenlijken door het menschelijk organisme, maar eerder door een machine. Voeg daarbij dat Rossi zijn gelen wimpel zal kwijt zijn eens de afstand nagezien. Bravo dus Fons en Zondag in den Omloop Pas de Calais erop los om ook dezen koers in de wacht te slepen. Terloops wijzen we nog op den schoonen koers van Delchambre. die tusschen dit groot geschut zijn weg baant. Uitslag1. Defoordt André. de 215 km. in 5 u. 01 m. 2. Ghesquière, op 5 lengten'; 3. Raes, op 20 met.; 4. Browayes op 3 min. 105 Legrand, op 15 min. 6. Delchambre7. Janssens, op 15 min. 30 8. Rosseel

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 5