voor uwe kostumen| DE KEIZER 13, Statiestraat -- YPER allerhande nieuws beste kwaliteit laagste PRIjZEN spoedige bediening De moordzaak van Reckem MEESTER - KLEERMAKER Gemeente Ploegsteert YPER. Stedelijke zwemkom. Alhoewel al de ontworpen werken nog niet gedaan of voltooid zijn, is de eigenlijke zwemkom toch afgewerkt en kunnen de liefhebbers van 't baden zich thans opnieuw aan hun geliefkoosde en gezonde zwemsport overgeven. De zwemkom werd heropend op Vrijdag 1 Juli. doch eerst vanaf Maandag aanstaande, 4» dezer, zullen de normale ingangsprijzen er toegepast worden Ook de openings- en sluitingsuren der zwemKom blijven de zelfde als die van verleden jaar. Straatnaamplaten. Het besluip van den gemeente raad thans, in toepassing der taalwet, gansch de stad door uitsluitend eentalige straatnaamborden te plaat sen, is reeds gedeeltelijk uitgevoerd. Op enkele plaat sen echter bleven hier en daar nog eenige van de vroe gere tweetalige borden over, doch, uit vrees deze op nieuw overschilderd of beschadigd te zien, werden zij allen deze week weggenomen. De nieuwe vlaamsche naamplaten zullen daar enkel later aangebracht wor den. naarmate ze toekomen. POELCAPELLE. Ontploffing. Op Vrijdag 24 Juni j. 1. om 14 uur 30, is er in de Poperinghestraat onder helsch lawaai, een lichtelijk onder de graszode bedolven obus, nalatenschap van den oorlog, plotse ling ontploft. Gansch de buurt werd in opschudding gebracht, temeer dat men enkele oogenblikken voor dien personen had zien voorbij wandelen. Gelukkig zijn er geen ongevallen te betreurende Dienst van het Munitiedepot werd dadelijk verwittigd en heeft nog ettelijk gevaarlijk tuig uitgedolven en weggehaald. Voorwaar een droevig bewijs hoezeer er acht geno men werd bij het vereffenen der gronden na den oor log. Velokoers Juniors B. W. B. Zondag 3 Juii e. k. wordt er ter Gemeente een groote Juniorskoers ver reden over een afstand van 90 km. en begiftigd met 1850 fr. prijzen en tal van premiën. De beste juniors van Vlaanderen en België zullen van de partij zijn. Men start te 15 uur stipt. WEST-NIEUWKERKE. Verkeersongeval. Maan dag morgen, om 8 u. 30, had er op den steenweg van West-Nieuwkerkë naar de Kribbe, een aanrijding plaats tusschen de auto van M. Derooze Flavien. van Meteren, en den motorijder Vandevenne Roger. Deze laatste kwam uit de richting van Steenwerck gereden, terwijl de auto van De Broekenkwam en den weg naar Steenwerck wilde inslaan. Vandevenne. die zwaar ten gronde stuikte, werd over gansch het lichaam gekwetst en werd ter verzorging naar een geneesheer gebracht. ELVERDINGHE. Aanhouding. Het 12 jarig meisje C., van Yper, was eenigen tijd geleden het slachtoffer geweest van erge feiten, vanwege een per soon dien zij beweerde niet te kennen. Het meisje, dat sindsdien in een gesticht te Gent verblijft, werd Zater dag laatst opnieuw door den Heer Spilliaert, commis saris der rechterlijke brigade van Gent, aan een streng onderhoor onderworpen en weldra eindigde het met volledige bekentenissen af te leggen en den dader aan te duiden. Maandag begaf de Heer Spilliaert zich nu naar El- verdinghe om zijn onderzoek in die zaak voort te zet ten en ging er over tot de aanhouding van zekere L. G., van Elverdinghe, een bloedverwant van het meisje. Na onderhoor door den Heer onderzoeksrechter te Yper, werd er tegen den verdachte een aanhoudings mandaat afgeleverd. Vrijdag morgen. J" dezer, ver scheen hij voor de Raadkamer te Yper, die zijn aan houdingsmandaat voor een maand bekrachtigde. Deze week Donderdag had te Reckem de hersamen stelling plaats der gruwelijke moord op Alice Le- maistre, van wier aan stukken gesneden lijk verschei dene deelen in de vaart te Steenstraete teruggevonden werden. Te 2 u. 35 werd Yvonne Deprez, de medeplichtige van Van Tourhoudt, ter plaats gebracht door de Heeren veiligheidsagenten Spilliaert en Braet, vergezeld van M. Hantson. bestuurder van het laboratorium van Gent, M. Thomas, wetsgeneesheer, en den geneesheer Van- heecke van Gent. Yvonne Deprez droeg de kleederen van het gesticht O. L. Vrouw van Barmhartigheid, der St Lievensstraat te Gent, waar zij thans opgesloten is. 20 minuten later werd ook Van Tourhoudt door drie gendarmen ter plaats geleid. Het volk, dat door gen darmen te paard op afstand gehouden werd, riep op Van Tourhoudt toen deze uit de auto stapte en zijne voning werd binnengeleid. Het parket van Kortrijk, bestaande uit de Heeren Mostaerdt, procureur des KoningsDe Kemmeter. on derzoeksrechter, en Demeyer, griffier, kwam korts daarop eveneens ter plaats en dadelijk werd Van Tour houdt bij den regenput op den koer zijner woning ge bracht, waar hij nogmaals bevestigde dat hij zijne vrouw versmoord in den put gevonden heeft en her haalde hoe hij haar lijk met een drietand naar boven naaide. Opzoekingen werden gedaan om het hoofd van net slachtoffer en het mes. waarmede het lijk in stuk- Ken gesneden werd, terug te vinden doch zij leverden niet den minsten uitslag op. Van Tourhoudt werd dan 'ok nog in tegenwoordigheid gebracht van Yvonne Deprez en tijdens deze confrontatie sprak Van Tour- ioudt zich herhaaldelijk tegen, zoodat men zeker is dat hij liegt en dat men nog niet wanhoopt van hem olledige bekentenissen te kunnen afdwingen MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix moyens JX 4» C3 41 H I T? "c 3 c c c CL CM c t- CM i c 00 OÉ 3, 41 Ol c 3 41 O. O cl Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. 131,50 128,00 125,00 125,00 128,00 Rogge id. Seigle id. 128.00 101,50 88,00 101,09 96,00 Haver id. Avoine id. 122,00 115,00 113,00 107,00 108,00 Aardappelen 100 k. Pommes de Terre 67,50 137,50 100,00 170.00 150,00 Boter de kilogram Beurre le kilo 18,00 20,00 18,50 19,00 19,50 Eieren het stuk CEufs la pièce 0,52 0.58 0,51 0,56 0,51 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 1938 koopers verkoopers 610 020 Wielrijder omvergereden door een auto die vervolgens tegen een huisgevel botst Maandag avond, om 6 u. 20, had er op de Maarschalk Haiglaan. rechtover de zoogenaamde Vangheluwestraat, een aanrijding plaats die gelukkiglijk geen te erge persoonlijke ongevallen maar nogal aanzienlijke stof felijke schade veroorzaakte. Rond gezegd uur kwam de schilder Samoy Maurice, 41 jaar oud. wonende alhier in de Hondstraat, per velo de Maarschalk Haiglaan opgereden in de richting van Yper-Hoekje. Hij was gevolgd door een auto die in dezelfde richting reed en waarin, benevens den voer der Desprez Jean, 22 jaar, van Houthem, ook nog twee andere personen, hadden plaats genomen. Hoe het ongeluk juist gebeurde zal het onderzoek moeten uit wijzen, doch denkelijk heeft de voerder, tengevolge van een oogenblik onoplettendheid, den wielrijder te laat bemerkt. Gekomen voor het huis Nr 86 werd Samoy. die nochtans goed zijn rechter kant hield, plots door de auto aangereden en wel namelijk door den rechter achter slijkweerder, waardoor hij zwaar tegen de autodeur geslingerd werd en vervol gens ten gronde viel een viertal meters over zijn rij wiel, gansch tegen den boord van het voorland. Wat de auto betrof, deze was door de plotse zwen king welke de voerder aan het stuur gegeven had, doch te laat, den steenweg gedweerscht en reeds met een kant der wielen het voetpad links van de baan op gereden De voerder zal dan hopelooze pogingen gedaan hebben om zijn stuur weer naar rechts over te trek ken. doch de wielen gleden uit en hij kon niet beletten dat de auto een vijftigtal meters verder, na opnieuw over den steenweg gebold .te hebben, het rechter gaan pad opklom en met volle geweld botste tegen den ge vel van het huis Nr 96, bewoond door M. Arthur Viaene, waarvan de voordeur door het geweld der aanrijding uit haar omlijsting geslagen en totaal ingebeukt werd. Door den doffen slag opgeschrikt, kwamen dadelijk verscheidene personen toegeloopen en namen den on- gelukkigen wielrijder op. Deze had een diepe wonde aan het voorhoofd opgeloopen en kloeg daarbij nog van hevige pijnen over gansch het lichaam. De Heer Dokter Daelemans, die verwittigd werd, kwam den ge kwetste verzorgen en bracht hem vervolgens, na de hoofdwonde toegenaaid te hebben, huiswaarts. Ook de politie, gevolgd van de rijkswacht, was spoe dig ter plaats om het eerste onderzoek te doen. De auto zat met een wiel tegen den arduinen ingangstrap en had het vorenste van den radiator gansch ingedrukt. De autovoerder kwam, door den hevigen schok, met zooveel geweld tegen het stuur terecht dat het gansch verwrongen werd en botste eveneens zoo hevig met het hoofd tegen de vorenste ruit dat deze. gelukkiglijk in Securitglas, een mooie ster vertoonde en er zelfs eenige haarlokken van den voerder, die nochtans aan het hoofd niet gekwetst werd. waren blijven aanplakken. De Heer Desprez had alleen een lichte wonde aan de knie. en de andere inzittenden van de auto kwamen er met den schrik van af. De auto. een nog maar onlangs nieuwe Plymouth, zag er echter, wanneer zij van tegen den gevel werd weg getrokken. erg gehavend uit. Ook aan het huis van den Heer Viaene was nog al eenige schade aangericht, en de velo van Samoy had beide wielen verwrongen en het stuur geplooid. Korts na 7 u. kwam de Heer rechter Lefevre. die voor het oogenblik den Heer onderzoeksrechter Devos de Moldergem vervangt, ter plaats samen met den Heer Vandamme. deskundige, en ging er over tot de vaststelling der aangerichte schade en tot de onder vraging der getuigen, ten einde de oorzaken van het ongeval te kunnen nagaan en de verantwoordelijkheden vast te stellen. Albert Dehollander voor de Radio Onze virtuoos-accordeonist. Albert Dehollander. zal op volgende data voor de radio spelen Op 4 Juli, van 13 u. 15 tot 13.45 voor Radio-Kortrijk. Op 10 Juli, van 11.45 tot 11.55 u. voor Brussel N. I. R. (vlaamsche golflengte). Op 9 Augustus, van 20 u. tot 20 u. 30 voor Brussel N. I. R. (vlaamsche golflengte). Een gelegenheid voor de liefhebbers van mooie accor- deonmuziek om op deze dagen hun' toestel op deze uit- zendposten af te stemmen. HANDBOOGSCHIETINGEN STAANDE PERS ZONDAG 3 JULI 1938 Om 2 uur: POPERINGHE (Willem-Teil) Oppervogel 100 fr.Twee zijdvogels, elk 50 fr.Twee kallen, elk 25 fr.Alle viertal een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50, Om 2 1 uurLEYSELE Oppervogel 80 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 1 J uur: ROUSSELARE St PIETER, (Plein Ro- denbach) KAMPIOENSCHAP VAN WEST-VLAAN- DEREN Hoogvogel 120 fr.Twee zijdvogels, elk 60 fr.; Twee kallen, elk 30 fr. en 100 vogels van 20 fr. voor 100 schutters. Inleg 20 fr. Boven de 100 schutters een panache van 40 fr in 't spel per 2 schutters. Prachtige prijzen voor de pelotons van 6 man die 't meeste getal vogels schieten. Zie voorwaarden op de kaarten. MAANDAG 4 JULI 1938 Om 2 i uurLOKER Oppervogel 70 fr. Twee zijd vogels, elk 35 fr.Twee kallen, elk 17 fr. Kleine vo gels 10 fr. en boven de 50 schutters van 13 fr. In leg 13 fr. 50. Om 2 J uurDE PANNEOppervogel 150 fr. Inleg 26 fr. A 2 i heuresWORMHOUDTHonneur 150 fr. Cötés a 75, 50 et 35 fr. 20 primés a 30 fr. Petits 20 fr. et au dela de 100 tireurs tous primés a 25 fr Mise 25 fr. DONDERDAG 7 JULI 1938 Om 2 uurZUYDSCHOTE Oppervogel 150 fr. Twee zijdvogels, elk 75 fr.Twee kallen, elk 35 fr. 8 hoek- vogels van 35 fr.10 vogels van 30 fr. en 40 primés van 25 fr.Kleine vogels 20 fr. Inleg 25 fr. A 2 S heures BOESCHEPE Honneur 150 fr.Cótés 75 et 40 fr.30 primés a 30 fr.petits 20 fr. et au dessus de 85 tireurs a 25 fr. Mise 25 fr. SCHUTTERSVERBOND T ZUID-WESTLAND Groote schietingen op Donderdag 14 Juli te Woesten en op Zondag 17 Juli te Langemarck. Op ieder schieting 30 bondvogels van 15 fr. O Aanstelling van den nieuwen Pastoor Morgen. Zondag 3 Juli. heeft de plechtige inhaling en liturgische aanstelling plaats van E. H. Verhamme, den nieuwen parochieherder. Gansch de gemeente be reidt zich om door het versieren van huizen en straten deze plechtigheid nog luister bij te zetten. Butgeriijke Stand van Yper van den 25 Juni tot den 1 Juli 1938 ONZE SCHEEPVAART Binnengevaren Donderdag 23 Juni 1938. de 2 Gebroeders (schip per Bloem) met 84 ton turf voor M. Talpe, Roeselaere. Zaterdag 25, de 2 Frères (schipper Kooyman) met 121 ton graan voor M. Six. Vlamertinge de Zoro 'schipper Coupé) met 157 ton kolen voor M. De Geest, leper. Maandag 27, de Stad Diksmuide (schipper Steur) met 35 ton beurtgoed voor verscheidenen. Dinsdag 28. de Charo(schipper Schuddinck) met 89 ton graan voor M Vandeputte. leper; de «Jeune Maurice», (schipper Stikkelorium) met 70 ton aarde voor de Briqueteries Yproises. leper. Woensdag 29. de Stilla Juvans». (schipper Flo rijn), van de beurt «Met Zorg», met 23 ton beurtgoed voor verscheidenende Perle(schipper Vanosse- laere) met 85 ton graan voor M. Vandeputte. leper. Donderdag 30. de Prosper(schipper Hendrikx) met 110 ton graan voor M. Vandeputte. leper: de De^ Schelde (schipper Pylmet 70 ton graan voor M. Vandeputte. leper de Baksteen (schipper Van- derghote) met 110 aarde voor de Briqueteries Yproises, leper. Weggevaren Zaterdag 25 Juni 1938. de «Baksteen», (schipper Vanderghote) met 20 ton baksteen, verzonden door de Briqueteries Yproises. leper. Woensdag 29. de Stad Diksmuide (schipper Steur) met 17 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogtebenedenpand 2 m. 67 toegelaten te varen 1 m. 39. GeboortenDe Graeve Thérèse. Kalfvaart, 53. -Ma dan Jean. Boterstraat, 3. Nuyttens Guido, Lange Thcuroutstraat. 44. Vandendriessche Monique. Wa teringstraat. 22. Walgraeve Monique, Yperleestraat, 68. - Ver Eecxe Albert, Rijsselstraat. 186. Mer- veiilie Gilbert. Tegelstraat, 37. Pluym Daniel. Pope- ringhestesnweg, 75. Huwelijken: jenne Albert, bakkersgast. en Neuville v a Ier ie. z. b.. oeiden te Yper. Debouvere Cyrille, paswerker, en Valentin Maria, naaister, beiden te Yper. Crabbe Lucianus. handelaar, te Oost-Nieuwkerke, en Vinken Maria-Ludovica. z. b.. te Yper. Baes Achiilus. gepensionneerde. te Woesten, en Vandromme Julia. z. b.; te Yper. OverlijdensForceville Maria, 67 j., z. b.. weduwe ancayseele Arthur. Lange Thouroutstraat, 25, van ii.cKebusch Knockaert Joseph. 1 dag, Recolletten- poor;. 5. van Dranoutre. Titeca Victor, 62 j., aan- nc van upenbare werken, echtg. Cappelle Maria. M. Fecnlaan, 20 Viaene Leonie, 56 j., z. b., weduwe 1 anhesche Petrus, Poperinghesteenweg. 8. Huwelijksbeloften: Marcel Duhayon. daglooner. tc Meessen en Madeleine Vandebussche, dienstmeid, te Meessen, voorheen te Yper. Michaël Vandenbussche,. siac.iter, te Yper en Paula Vermeulen, landbouwster, te f roven. - Isaï Deramoudt. brouwersgast, te Yper. en Irma Debruyne. fabriekwerkster, te Vlamertinghe. Maurice Desmet. slachter, te Yper en Jeanne Claere- o-Ui. dienstmeid, te Zonnebeke, voorheen te Yper. Achille Verstraete. doctor in de Rechten, te Yper en Irma Rvckeboer. z b.. te Adinkerke. Jerome De Lombaerde. syndicale propagandist, te Wareghem. en Elisabeth Desramault. z. b.. te Yper. - Constant On- raedt betonbewerker te Poperinghe en Anna Claevs. ie r per. Maurice Wallyn, brouweriibediende. te per en Elvira .De Vreeze. dienstmeid, te Moescroen, voorheen te Heyst-aan-Zee.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8