K0FFÏES en CHIC0REI met PREMIEN Christiaens S Devolder - KortrijK Te koop in alle goede winkels. - Premiedepot i g. Laroye, 20, Boonigaaidstr»!!!. Yper, EISGHT ALTIJD EN OVERAL DE Gemeente Boezinge HET B. j. B. RUITERSFEEST Voor de Postzegelverzamelaars SNIJ- EN NAAISCHOOL NOUVEAUTÉ Uitslag Provinciale Merriënprijskamp Provinciaal Comité tot Bevordering van Tuinbouw en Kleinveeteelt Leest- onze KLEINE AANKONDIGINGEN op de voorlaatste bladzijde 5 ZWEMKRONIEK ONZE SCHEEPVAART Stedelijk Slachthuis van Yper Zondag 3 Juli U. was Boezinge in volle feest ter ge legenheid van de groote ruitersfeesten ingericht door den plaatselijken B. J. B. Begunstigd door een goed weder, stroomde het volk in dichte drommen naar de kasteelhofweide. Even na 2 1/2 uur worden de feesten voor de ongeveer 4000 toeschouwers ingezet na een kort gebed en een welkomwoord vanwege E. H. De Mey, proost der afdeeling. De aanwezigheid van vol gende personaliteiten werd opgemerktMgr. Cruys- berg. algemeen proost van B J. B. en J. V. K. A.Zeer Eerw. Heer Kan. Engelen, algemeen proost van B. J. B.Zeer Eerw. Heer Kan. Dubois, algemeen proost van K. A. van Westvlaanderen Zeer Eerw. Heer Deken Vermaut en Eerw Heer J. Vanneste, pastoorHeeren Senator Desmedt, volksvertegenwoordiger Deman. Wel edele jonkheer van Coehoorn van Sminia. voorzitter van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijver- eenigingen. Jonkheer en Mevrouw Twiss Quarles van Ufford, bestuursleden van voormelde Nederl. Rijver- eenigingProf. Van der Schuren der Hoogeschool van Leuven. Wel Edele Heer Notaris Neve de Mevergnies uit Gent. Heeren Bown. Rijkswachtluitenant Hallaux en Kantonbevelhebber Vandendriessche uit leper Wel Edele Mevrouw Ern. de Thibault de Boesinghe, Wel Edele Heer Rog. de Thibault de Boesinghe, Bur gemeester en zijne edele gadeen tal van vooraan staande personaliteiten uit de streek. De optocht der deelnemende groepenplaatselijke B. J. B. club. club Leie, Mandel en Gavere en club De Gulden Spoor uit Kortrijk, geschiedt tuchtvol en in de beste orde Daarna worden de oefeningen, onder leiding van wachtmeester Ureel, ingezet. De ruiters voeren de verschillende oefeningen in de beste orde uit. Daarna wordt een oproep tot samenhoorigheid en getrouwheid tot de B. J. B. en de K. A. bonden ge richt door Zeer Eerw. Heer Kan. Dubois. Vervolgens worden door de plaatselijke club B. J. B. ontspannings nummers uitgevoerd onder groot jolijt der talrijke me nigte. Zeer Eerw. Heer Kan. Engelen richt dan zijn meeslepend woord tot al de B. J. B. die van heinde en verre naar hier gekomen zijn om te verbroederen. Mgr. Cruysberg spreekt ook de menigte toe met een hartelijk woord en drukt den wensch uit dat de rui tersport in de gansche gouw en over geheel het Vlaam- sche land zou mogen bloeien. Thans is het de beurt aan de jonge club Leie Mandel en Gavere die een spe ciaal nummer ten besté geeft met den koers over de hindernissen. De toeschouwers volgen de springoefenin gen met de meeste aandacht. Daarna treedt de schoone club de Gulden Spoor uit Kortrijk op het veld. met zijn beste rijpaarden. De hindernisoefeningen hebben een levendig verloop. In de eerste ronde blijven drie mede dingers ex-aequo. De herkansing wordt spannend ge volgd. en wordt prachtig gewonnen door Alb. Bouc- kaert die den mooien beker in den stal sleept. Ver volgens wordt onder groote belangstelling de prijs- uitdeeling gevolgd. Na een hartelijk dankwoord tot de mededingende clubs en tot de menigte wordt dit heer lijk ruitersfeest gesloten met het gebed. RuitersfeestUitslagen 1) Ontspanningsnummers a) Cigarettenkoers1° reeks: Vandewalle G.2e reeksBourdeau R. b) Waterkoersle reeksFly po A.2e reeks Le- mahieu A. c) Kleedingkoers le reeks Buysse M.Vanacker. d) Eiei koersle reeks Flypo A.2* reeks Lema- hieu B. e) Rijden en rekenenle reeksLemahieu A.2ee reeksHaghedooren. Ill Spelen: a) Slangenkoers Verkeyn M.Lemahieu B b) LansenspelHeugebaert R.Debaillie O. c) BlokskenkoersBreemeersch E.Lefevere G. d) AppelkoersCailliau, Leuridan, Vanacker, Igodt. e) HoedengevechtCailliau, Debaillie. Een bijzondere uitgave, in paarse tint, van den zegel van 5 fr. 5 fr, deel uitmakende van de reeks post zegels Nationale Basiliek van Koekelbergzal op afzonderlijk blaadje gedrukt worden. De oplaag zal beperkt zijn tot het aantal zegels, welke regelmatig zullen onderschreven worden tot 20 Juli 1938, per taksvrijstortingsbulletijn of per over schrijving op postcheckrekening Nr 55630 van den dienst der verzamelingen te Brussel I. Deze postzegel zal voor frankeering geldig blijven tot 30 September 1939. Het Bestuur der Posterijen meent de zegelliefhebbers te moeten waarschuwen tegen een verkeerde opvatting, inzake op voorhand afgestempelde zegels, welke som mige personen in philatelistische middens trachten te verspreiden. Het merk van ongeldigmaking. dat op deze waarden voorkomt, is een der talrijke afstempelingen gebezigd door de post en verandert in geenen deele de karakteristieken van den zegel zelf. Slechts dan wan neer de op voorhand gedane afstempeling gepaard gaat met een wijziging van het bedrag, zijn voornoemde zegels te beschouwen als behoorend tot nieuwe uitgif ten. Deze laatste worden trouwens bekend gemaakt door de pers en door een mededeeling verstrekt aan de personen die aan den Dienst der verzamelingen, te Brussel I. gevraagd hebben om op de hoogte gehouden te worden van philatelistische bijzonderheden. voor DAMEN 43, Rijselstraat, 43 IEPER DAG-, AVOND-, ZONDAGLESSEN. Leert snijden in vier maanden. Diploma na eindexamen. OUDERS Leert uw meisje den stiel van NAAISTER SNIJDEN NAAIEN IN 8 MAANDEN. Bekwaamheidscertifikaat na einde der lessen. Vraagt inlichtingen. gehouden te Diksmuide op Dinsdag 28 Juni 1938 o 3 jarige Merriën 1' prijs 500 fr. met verzilv medalie aan Vandewalle Hector. Bulscamp. met Exavenira de Bulscamp. 21, prijs 400 fr. met br. medalie aan Hillewaere Cam,. St Joris (Y), met Clara de St Georges. 3' prijs 300 fr. met br. medalie aan Desaever Victor. Wulpen, met Dame de Zevecote. Teruggeroepen merriën 4" gerangschiktCallebert Alfons, Pervyse. met Bou ture de la Ramée. 5' gerangschiktDebandt Omer, Moëres. met Rita de Moëres. 6" gerangschiktVandevelde Cyriel, St Joris, met Doucette du Hazegras. Merriën van 4 jaar en meer le pr. 1000 fr met verzilverde medalie, aan Bruyn- ooghe Remi, Moëres, met Flora de Moëres. 2° pr.750 fr. met bronzen medalie, aan Bruynooghe Remi. Moëres, met Sarah de Moëres. 3«' pr.400 fr. met bronzen medalie, aan Joye René, Veurne, met Deese d'Epinliere. Tweede 3"' pr.400 fr. met bronzen medalie, aan Ver- meesch Jules, Houthem (Veurne), met Rita de Moëres. Derde S*" pr.400 fr. met bronzen medalie, aan W' Jonckheere. Pervyse, met Raby de Pervyse 4 jaar en meer Teruggeroepen merriën 6° gerangschiktDe Jonckheere Oscar, Avecapelle. met Lea de Coxyde. 7e gerangschiktBerghman Achiel, Woumen, met Esclave de Grandglise. 8" gerangschiktWe Alfons Bulcke. Nieuwcappelle, met Magda van 't Roodhuis. Kweekmerriën van 6 j. en meer hebbende vroeger een 1« of 2" premie behaald in de categorie merriën van 4 j. en meer, gevolgd van twee afstammelingen geboren voor 1 Jan. 1938. le pr. 1500 fr. met verzilverde medalie, aan Jacobs Emeric, St Joris (Y), met Topsy de St Georges. 2' pr.1000 fr. met verzilverde medalie, aan Vande velde Cyriel, St Joris (Y), met Albionna du Hazegras Annuïteiten Bewaringspremiën toegekend in 1938 Dekien Richard. Keyem, 4e annuiteit van 500 fr. met Mina de Keyem. PROVINCIE WEST-VLAANDEREN De Tuinbouwgilden, de Hoender-, Konijnen- en Gei- tenkweeksyndikaten, Bieënbonden, enz. worden er op gewezen dat het Provinciaal Comité tot Bevordering van Tuinbouw en Kleinveeteelt in West-Vlaanderen. gedurende de laatste maanden van het loopend jaar, in de lokaliteiten waar zulks nuttig geoordeeld wordt, en voor zooveel de beschikbare credieten het zullen toe laten, nogmaals kostelooze voordrachten zal laten geven over tuinbouw (moes- en fruitteelt) en kleinveeteelt (hoender-, konijnen-, geitenkweek, enz...) De aanvragen tot het bekomen van deze voordrach ten moeten, 't zij langs de Provinciale Verbonden om. 't zij rechtstreeks bij het Provinciaal Comité, (Provin ciaal Gouvernement. Bureel 9) ingediend worden vóór 1 Augustus a. s. In deze verzoekschriften moet het ge tal leden worden opgegeven en moeten de namen wor den vermeld van de voorgestelde voordrachtgevers, alsmede van den Voorzitter en den Schrijver van den Bond. zooveel mogelijk met bijvoeging van de respec tieve adressen. Het Zwemfeest van 24 Juli 1938 Nu de prachtige nieuwe Zwemkom gereed is. begin nen de leiders van de Ypres Swimming Club. ernstig aan het Groot Zwemfeest te denken. Onderhandelin gen werden aangeknoopt met de K. Antwerpsche Z. C-, alsook met de Royal Ghent S. C.. onderhandelingen, die ten volle geslaagd zijn, zoodat men op 24 Juli zal uitpakken, met een feestje om van te likkebaarden. Immers, al wat België tegenwoordig aan sterren in de Zwemwereld telt. zal aan den start verschijnen. Iedereen gedenkt zich natuurlijk nog den pracht- wedstrijd dien Fernande Caroen en Germaine Slama verleden jaar leverden in het Kampioenschap van Bel gië der 400 meters vrije slag. Welnu, het programma van 24 Juli. zal een aaneenschakeling zijn van zulke wedstrijden. Fernande Caroen van Oostende, die zich verleden Zondag op prachtige wijze wist te plaatsen voor de Europeesche kampioenschappen van Wembley, heeft reeds haar tegenwoordigheid verzekerd. Yvonne Vande Kerckhove, de rekordwoman van België der 200, 300. 400 en 500 meters streekzwemmen, is er eveneens. De voltallige Damesploeg van Antwerpen, met Mej. Keteleer aan het hoofd, doet ook de verplaatsing, en zal tevens het Iepersche publiek op iets puiks vergasten, nml.. de beroemde gezamenlijke oefeningen, naar het programma van Maagdenburg afgewerkt. Van Mej. Keteleer gesproken, het is ditzelfde meisje, amper der tien jaar oud. dat deze week het Belgische rekord der 200 meters rugzwemmen met eventjes 12 seconden ver beterde. Vandeven, die Zondag zijn zestiende Kam pioenschap van België won. zal een demonstratie geven van duikelen, ierwijl naar alle waarschijnlijkheid, ook De Wallens, oud kampioen van België van Duikelen, hem de repliek zal geven. En dit prachtfeest. dat zelfs door de meeste groote centra van ons land benijd wordt, zal besloten worden met een Water-Polomatch tusschen: Antwerpsche Z. C., verscheidene malen Kampioen van België, en Ghent S. C., die thar^s de tweede plaats be kleedt in het huidige eere-afdeelingskampioenschap. Men zal dus best doen, van reeds van nu af dien dag vrij te houden, om in de gelegenheid te zijn. een der puikste Zwemfeesten, ooit in ons land gegeven, bij te wonen. Prachtige overwinning der Belgen Voor de eerste maal in de annalen der matchen Bel- gië-Frankrijk, werd de match, ter gelegenheid der Watertentoonstelling, te Luik gespeeld. De Belgskens vonden dit zeker een kleinigheidje dat moest gevierd worden, want de Fransche Portier moest zich vijf maal omkeeren. terwijl Brodkom, zijn vis-ó-vis, den bal slechts éénmaal uit zijn net behoefde te halen. Door den enormen vooruitgang van de Belgische Dameszwemsport, hadden de Belgische leiders er dit maal aan gehouden, een omlijsting van Dameswedstrij den. aan de match toe te voegen. De Fransche Zwem sters. die zoowat als proefpaard moesten dienen, om de krachten van haar Belgische zusters te meten, hebben met een geweldige rammeling het strijdperk verlaten. Van de vijf wedstrijden die betwist werden, wonnen de Belgische dametjes er vier, zoodat men gerust mag gewag maken van een verpletterende zege der Bel gische kleuren. Bij die gelegenheid wist Fernande Ca roen haar selectie voor de Europeesche kampioenschap pen af te dwingen, door de 400 meters af te leggen in den prachttijd van 5'44". De vereischte tijd was 5'45". Met een degelijke voorbereiding, zooals Miel Everaerts daar het geheim van kent, zal het Belgische rekord over dien afstand wel van eenige seconden ver beterd geraken, denkt Rogisa. Binnengevaren Vrijdag 1 Juli 1938. de Parias (schipper Vercoute- ren) met 108 ton kolen voor M. De Geest, leper de Eendracht(schipper Schaut) met 152 ton kolen voor M. De Geest. leper. Zaterdag 2, de Constance(schipper Segers) met 88 ton graan voor MM. Blootacker-Vermeersch. leper de Rosalie(schipper Vandeputte) met 126 ton ko len voor M. Vanhoudt en zoon. Boezinge. Maandag 4, de 't Nieuw leper (schipper Vanden Bossche) met 185 ton graan voor M. Vandeputte. leper: de Veni(schipper Scheltjens) met 180 ton kolen voor M. Vanoverberghe. leper: de Agnes (schipper Van Hauteghem) met 288 ton kolen voor de Briqueteries Yproises. leper. Dinsdag 5. de Elza (schipper Vancauwenberghe) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen. Woensdag 6 de Trouille(schipper Pauwels) met 125 ton graan voor M. Vandeputte, leper Weggevaren Vrijdag 1 Juli 1938. de Stilla Juvans(schipper Florijn) van de beurt Met Zorg met 30 ton beurt- goed voor verscheidenen. Woensdag 6. de «Elza (schipper Vancauwenberghe) met 15 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogte toegelaten te varen 1.70 m. o Gedurende de maand Juni 1938 werden er in het Ste delijk Slachthuis van Yper volgende dieren geslacht 8 stieren 16 ossen 29 veerzen 23 koeien 9 nuchter kalvers 77 vette kalvers 4 schapen 165 verkens 1 geit 11 paarden.Totaal 343 dieren.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 5