VELOSPORT A. D'Hellem-Degryse Voor uwe Portretten D U H A M EEUW ALTIJD ZONDER OPSLAG! Alle laatste nieuwe modellen van TAPISSEERWERKEN aan 2,50 Fr. de rol. BEHANGER Dickebuschsteenweg, 156, YPER BEHANGPAPIEREN, LINOLEUM BALATUM en STRACULA. VRAAGT CRISTAL-CHAUDFONTAINE het* volmaakt tafelwater Depot BROUWERIJ J. Cr G. DONCK Sty Limonade en Cigaretten Belga Groote Prijs der Brasserie Centrale Yproise CROOTE PRIJS VAN IEPER EN ELREPRIjS SIGARETTEN BELGA ciCOC Ff. Prijzen en 800 Fr. Premiën We zijn eindelijk aan het jaarlijksche. grootste sportevenement gekomen, de Ronde van Frankrijk. Het wordt alleszins een verbitterde strijd, die de ge moederen opjaagt in een landenkamp, welke uitgevoch ten wordt door een uitgezochte selektie van mannen, die niets anders voor doel hebben dan de eindzege als een nationalen trots naar hun haardstede mee te dra gen. Desgrange schafte destijds de vrije inschrijving af. als 1® stap naar zijn huidig systeem, voerde de kate- gorie van toeristen in, als overgangs- en troostmiddel, veranderde die als invallers voor de 1'' ploeg om ten slotte deze dit jaar voor goed prijs te geven, en zooge zegd 3 ploegen Franschen in 't gelid te brengen, de eene aangevoerd door den geroutineerden Leducq, en de andere aangewezen om de harde karwei der duizenden km. als proefmiddel voor later te doorstaan. Komt dan de eigenlijke prima-ploeg, die een oogje in 't zeil houdt betrekkelijk de rivaliteit van Belgen en Italianen, daar bij de baan en voornamelijk de bergen verkende en er alles zal zal op stellen om haar vroegeren roem te her overen. Voeg daarbij de Duitschers. waar goede ele menten in steken, de Hollanders, welke nooit het Noor den verliezen, getuige Middelkamp die verleden jaar een lastigen bergrit won. de Luxemburgers met de 2 Clemens en Majerus als kopmannen, en de Sjanjaar- den. die we eerst in hun element zullen ontwaren vanaf de Pyreneën. Men mag zeggen dat Desgrange rond dit complex van ronderenners de noodige attraktie heeft weten te scheppen, opdat allen zonder onderscheid de verscheidene phasen dezer Ronde tot in de minste puntjes zouden volgen Dinsdag is dus deze Ronde opnieuw begonnen, en wel in denzelfden zin als eenige jaren geleden t. t. z. tegen de zon. dus Parijs-Caen als 1® rit. Deze werd veroverd door den Duitscher Willy Ober- beek. voor Aldo Bini. Middelkamp en Kint met Wecker- ling als 5'' man van een vooruitgeloopen peloton. Van de Belgische ploeg verloor alleen Pirmez een merkelij- ken tijd hetzij ruim 20 minuten. De 2» rit van Caen naar St Brieuc, was een gelegen heid voor den Luxemburger Majerus om den geweste lijken Goasmat te kloppen op de meet. met Weckerling op de 3'' plaats en Speicher op de 4*" plaats. Het legt erop aan, dat Speicher goed zal rijden en ja wie weet, ook de oude Magne is in zijn nopjes. En grootvader Leducq vlamt als een van driemaal zeven, ofschoon hij de 36 jaren heeft bereikt. De 3® rit van St Brieuc naar Nantes, 238 km. werd een zege van den wispelturigen, doch machtigen Hol lander Gerrit Schulte, die in den rit naar St Brieuc reeds van opgave gewaagde en nu. den rappen Meulen- berg in het peloton wetende, dit laatste heel wijselijk op het laatste ontliep. Eloi Meulenberg klopte het pe loton dat omtrent alle renners bevatte, uitgenomen S. Maes, die bandbreuk leed, Kint, welke hem opwachtte en Stant Lauwers, die weerom defect had. Andere wedstrijden werden met de vleet betwist en een der belangrijkste was zeker wel Tourkonje-Duin- kerke en terug, voor welken koers het zeker wel geschre ven staat dat Fonten Gisquière het niet verder zal brengen dan 2®. Immers, net lijk dees jaar, haalde Fon ten er reeds voordien 2 maal de 2® plaats. Nu was het zijn stalmaat Defoort die 35 sec. voorop liep en deze zege opeischte. Gisquière als 2'1 toont zich uiterst in forme en 't is te wenschen dat Fonten voorts die forme zal behouden. Woets met Capoen en Storme, die met Gisquière en eenige anderen* waren ontvlucht, hadden onkans. Albert deed een val in een bocht der straat, Capoen had ook af te rekenen met ongeval en Lucien Storme brak een wiel bij een val, alswanneer hij uiterst goed reed en zich behoorlijk kon klasseeren. Uitslag1. A. Defoord, 190 km. in 5 uur 16 min. 51 2. Ghesquière, op 35 sec.3. R. Hendrickx. op 3 lengten; 4. G. Denijs, op 5 min. 5. N. Declercq, op 5 min. 20 6. Legrand, op 7 min.7. Paepens 8. V. d. Pitte9. Coudron 10. Balducq, op 9 min. Komen dan de serie kermiskoersen die als padde stoelen uit den grond kruipen en een ruim arbeidsveld aan onze renners bieden. Vooreerst te Mechelen, waar Gerard Lambert, Spies- sens en Bonduel in den sprint met niet min dan 20 me ter klopte. Daarvoor moet men klas bezitten in de laat ste meters, en bij Lambert was dit tot nu toe niet op den voorgrond kunnen treden. Uitslag: 1. Gerard Lambert, de 160 km. in 4 u. 13 min 05 sec.2. Spiessens. op 20 meter 3. Bonduel, op 1 lengte 4. Janssens L.5. De Mondt, op 25 sec.6. Van den Driessche. op 35 sec.7. De Loor, Alf., op 1 wiel8. Van Hove, op 1 lengte 9. Van Stichelen K.. op 55 sec. 10 Volcke Omer en D'Hooghe, wiel aan wiel. In Mont St Guibert reed Moerenhout zijn 3n prijs van het seizoen en klopte Gyselinck met 3 lengten. Van Kerkhoven, die wat te kwistig met zijn krachten had omgesprongen eindigde 3e Uitslag1. Jef Moerenhout, de 150 km. in 4 u. 50 min;. 2. Gyselinck, op 3 lengten 3. Van Kerkhoven, op 50 meters 4. Dubois Cyriel, op 45 sec.5. Haegeman, op 5 min.6 Degreef, op 9 min. 40 sec.7. Degeeter, op 20 cm.8. Depoortere9. Delepeleire10. Wierinckx. Woensdag herhaalde de Jef zijne zege in De Panne, waar een heele schermutseling ontstond na de aan komst. met betrek op het afsnijden van den weg in De schoonste en grootste keus der streek van Placeeren van BALATUM enz., aan buitengewone prijzen. Bijzondere prijzen voor Behangers en Schilder5 8, Lombaardstraat, YPER Tel. 255 vollen sprint, en die aan Fonten Ghesquière fataal werd. Hij eindigde 6®. maar had heel zeker nader geëindigd, en misschien was Moerenhout ook nog niet gewonnen. Volgens het schijnt zou de heethoofdige supporterij voor Demolder. waarvan hij zelf als slachtoffer viel, vermits hij maar 5® werd. daaraan niet vreemd zijn. Woets. Capoen en Storme gaven op door ongevallen, ook nooit geen kans. Uitslag1. Jef Moerenhout, de 158 km. in 4 u 05 min.; 2. Degeeter 3. Marcel Claeys 4. Barbe 5. Demolder 6. Ghesquière7. gelijkRammelaere, Beirnaert en Tersago 10. R. Maes 11. Hendrickx; 12. Vanhoutte 13 Braeckeveldt 14. Vlaemynck 15. Hermie. op 1 m. 5 sec. In Sinaai klopte Leon Declercq een 20 tal renners in den sprint met Verveer op de 2® plaats en V. Weze- mael op de 3® plaats. Het baarde wat verwondering de aalvlugge Noens niet als overwinnaar uit het strijd perk te zien treden, en ook Dhooge is niet meer lijk vorige jaren. Hij schijnt zijn 2® plaats te hebben prijs gegeven. Uitslag 1. Leon Declercq. de 125 km. in 3 u. 20 min. 2. Verveer, op 1/2 lengte: 3. Van Wezemael4. Vinck; 5 Noens 6. A. Deloor 7. gelijk Dhooge, Maertens A.. Overweel, Janssens. Van Hasselt. Buysse A., Levae. Gahy. Van Hove. Kemps. Binnemans, Van den Dries sche. Lauwers en Dictus. In Calais haalde Omer Thys Dinsdag een verdien stelijke zege met Bruneau, Barbe en Marcellac na zich te laten. Ook Noël Declercq reed er uiterst goed. en schijnt zijn forme van verleden jaar nabij. Üitslag: 1. Omer Thys, de 100 km. in 2 u. 46; 2. Emiel Bruneau. op 10 meter3. Barbe. op 1 lengte 4. Marcellac 5. N. Declercq 6 Lanssens 7. Langagne; 8. R. Decroix, allen wiel in wiel9. G. Bekaert. op 2 m. 15 sec.10. Pyncket. DE ON AFH ANKELIJKEN eindigden de Ronde van België, waarin de kleine De Pestel zich als een klasrenner en als uiterst regelmatig had aangesteld. Toch beging hij één grove fout, en dit kostte hem de zege. Nadat Jan Claessens den tijdrit won van Esch a/Al- zette naar Florenville, vóór Fonteyne en Jacquet, en Saeremans zijn 2® zege wist te behalen vóór Gouver neur en Stevenne, rit in denwelken Depredhomme op den voorgrond trad als 4® en meteen 2® in de algemeene rangschikking werd en Depestel bedreigde, hield deze laatste speciaal Prosper in het oog. Maar een zekere Vermeiren, die 10® was geklasseerd, had dit gespannen, en vermits Depredhomme geen pedaalstoot kon geven zonder Depestel in zijn wiel, ging hij zelf ten aanval over, en riskeerde alles of niets. Niet min dan 12 minu ten liep hij met zijn groepje vooruit, en won de Ronde, vóór den verbijsterden Depestel, die flink had gereden, maar te laat zijn fout had ingezien. De eindrangschikking: 1. Vermeiren P.. 42 20,54; 2. Depestel, 42.22,59; 3. De Raes, 42.25,19 4. Depredhomme, 42.27.27 5. Van Dijck. 42.33,18 6. Jacquet, 42 36,58 7. Cordier, 42.38,33 8. Leenaerts, 42.39.47 9. Condrieux, 42 40,18; 10. Fabris, 42.49.38. In Seneffe reed Riga 1® vóór Max Harmand. en Van- debroeck. De Walen beginnen goede elementen aan te kweeken en alles wijst erop dat, gezien de povere hoe danigheid en hoeveelheid jongeren in onze Vlaamsche gewesten, wij eerlang zullen terugkeeren tot de plaats waar de Waalsche spierkracht eens stond, ten tijde van de Mottiats. Scieur. Sellier, Masson en Lambot. Uitslag1. Riga, in 3 u. 40 min.2. Max Harmand, op 3 min. 303. Van den Broeck 4. Jasselenot, op 6 min 5. Verzin 6. Van der Gucht7. Van der Meersch, op 8 min. 8. Vlasschaert9. Struyven 10. Verveer. Dinsdag in Vichte werd de zege voor een herboren Fr. Van Ransbeek die Norbert Rammelaere voor zijn laatsten koers in deze kategorie met 2 lengten vloerde met Vandenbroeck als 3® en Achiel Debacker op de 4® plaats. Uitslag: 1. Van Ransbeek Frans, 120 km. in 3 25 u. 2. Rammelaere. op 2 lengten3. Vandenbroeck Martin, op 10 sec. 4. Debacker, op 40 sec.5. Van Herzele 6. Willems 7. Verschueren Michel8. Vanderelst9. Ter- mont10. Vandevegaete. Torfs snapte den 1® prijs in Auvelais met Onckelinckx op 2 lengten en Brichart op de 3® plaats. Die Torfs is ook de eerste de beste niet en heeft reeds menige zege op zijn aktief bij de Indés. Uitslag: 1. Torfs, 130 km. in 3 u. 42 m. 2. Oncke linckx. op 2 lengten3. Brichart, op 50 sec.4. Co- ninckx, op 3 min.5 Thone 6. Trekels 7. Kinnart, op 4 min.8. Van Dam, op 5 min.9. Salvador, op 7 m. 10 10. Habran. op 7 m 30. DE JUNIORS reden Zondag in Poelcapelle, waar een in blakende for me verkeerenden Ramon de zege afdwong op zijn stads- genooten Paepe en Eeckhout. Ook een 3 tal dat naar al de eereplaatsen doet. Uitslag 1. Ramon A.. de 105 km. in 3 u. 02 min. 2. A. Paepe, op 1/2 lengte; 3. Eeckhout; 4. Rogge.; 5 Declercq6. Tommeleyn7. Dereu8. Desmedt9. Berton, op 30 sec.10. Van de Weghe, op 45 sec. Maandag in Avelghem was het de beurt van Mal- branque. die Lingier na zich liet met Coorevits op de 3® plaats. De Wijnendaelenaar is voorwaar een bijzon der element, dat zal te volgen zijn Uitslag1. Malbrancque, 94 km. in 2 u. 44 2. Lingier, op 30 sec.3. Coorevits, op 1 m. 10 4. Vandeweghe, op 6 min.5. Nijssens 6. Vandenberghe 7. Lathioor 8 Devolder9. Cottenier 10. Windels. Dinsdag werd Ramon weerom 1® in Waarschoot met Rogge 2® en Eeckhout als 3®. De Bruggeling doet eraan voort en samen met Malbrancque. Paepe, Declercq en Eeckhout vormen zij een stel beloftevolle kerels. Jam mer dat wij er niet meer hebben van dit slag, want de Vlaanderens zijn maar arm aan vooraanstaande ren ners. De Juniors kategorie maakt bepaald een tijd van krisis door. Uitslag1. Albert Ramon, 96 km. in 2 u. 35 min. 2. Rogge, op 1 lengte3. Eeckhout4. Vanroose5. Claes6 Tommeleyn. op 35 sec.7. Declercq 8. De- ®eu 9. Simsens 10. Desmet M. Donderdag in Poperinghe had Vandenbossche van Caprijcke de verplaatsing gedaan om zich te meten met Ramon. Paepe en Malbrancque. Terwijl de Thou- routnaar te geweldig was in het begin en het nadien bekocht, kwamen de 3 eerstgenoemden in een mees terlijk uitgevochten eindsprint, in de orde hieronder eindigende. Poltje Salomé werd 8® na een mooien koers geleverd te hebben. Uitslag: 1. Vandenbossche. Caprycke. 100 km. in 3 u. 05 min.2. Ramon Albert, op 1 wiel3. Paepe Al- bert. op 1 lengte 4 Tommeleyn 5. Vandermeerschaut 6. Eeckhout7. Lingier8. Salomé 9. Roose 10. Mal brancque11 Berton; 12. Desimpelaere13. Lagrou 14. Depuydt. DE BEGINNELINGEN reden in Dikkebusch. waar van de 25 vertrekkers Mar cel Knockaert 1® werd voor Decroix, Mouton en Woets. Uitslag1 Knockaert, 70 km. in 2 u. 18 min. 2. De croix 3. Mouton4. Woets Oscar5. Knockaert L. 6. Delporte 7. Duprez 8. Devos 9. Craeye 10. Cal- lens. Maandag in Waasten werd Mouton 1® met Woets weerom 4®. Zondag in Zonnebeke was de oud-junior Lacante aan de eer, met Coppens op de 8® plaats Maandag op zelfde plaats haalde Coppens weerom een verdienstelijke eereplaats, en alles wijst erop dat hij, indien hij ernstig blijft, er kan komen, om de voetstappen van zijn broeder te volgen, die we jam mer genoeg, te vroeg voor de sport, zagen verloren loopen. Sprinter. GEMEENTE WYTSC'HATE (BIJ IEPEREN I Donderdag 14 Juli, om 4 ure GROOTE PRIJS Groote Koers voor Beginnelingen Afstand 60 Km. 1000 FR. PRIJZEN EN PREMIEN 1000 FR. verdeeld als volgt150 fr. en palm, verders 125, 100, 85. 75, 65. 50, 40. 30, 20, 15, 15, 15 en 10 fr. Inschrijving bij G. Rogghe, te 3 u. Aankomst op de dorpplaats. Prijsdeeling bij C Vanthorre. De in richters zijn niet verantwoordelijk voor de ongevallen. STAD IEPER OP DINSDAG 9 OOGST 1938 Om 2 ure zeer stipt, Voor Juniors en Fransche Renners 3® Kategorie 110 km. 2500 Frank Prijzen en Premiën met de medewerking van Het Nieuws van den Dag Sigaretten St Michel, Brouwerijen H. Vermeulen en Masschelein Poperinghe, Huis Gruwez (Puppen), Vélos Salvator, Neringdoeners en Herbergiers van stad, en onder de bescherming van het Feestkomiteit van Tuindag-Kermis. 1® Prijs325 Frank, Beker, Tube en Prachtpalm. 2® Prijs250 Frank en Veloschoenen. 3® Prijs 210 Frank en Sportklak. 4® Prijs: 180 Frank en Sportklak. Verders 160, 125, 100. 80, 60, 50, 40, 30, 25, 25, 20 en 20 fr. Wegwijzer -leper. Vlamertinghe, Poperinghe, Renin- ghelst, Clytte, Kemmel, Linde, Hooghof, Wulverghem, Meessen, Vierkoningen naar leper (1 ronde) Verders 8 kleine ronden rond Stad aiover St Jan. Inschrijvingvan heden af in het lokaal Ville de Courtrai Statiestraatden dag van den koers In de Visscher», bij Gerard Cottenie. Boterstraat. Vertrek: Rechtover «De Keizer», Statiestraat. AankomstAan het lokaal Ville de Courtrai Premiedeeling Café de l'Ysër bij Albert Bloot- acker. N. B. De renners worden verzocht zich intijds aan te bieden, gezien er naar niemand zal gewacht worden, om de verstkomenden toe te laten nog naar huis te kee- ren, met de verbindingen van trein, tram of autobus denzelfden dag. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeur lijke ongevallen. Het Bestuur. Op Zondag 14 Oogst 1938, te 13 u. 30 VOOR BEROEPSRENNERS 155 Km. PRACHTIGE BAAN 155 Km. ingericht door de Iepersche Wielrijdersclub met de welwillende ondersteuning van het stadsbestuur. Fir ma .(Vander Eist». Firma «Salvator», Klakken «Ci ty Sporthet Huis Aimé Gruwez In de Puppen Firma Cesar Mottrie Garage Général Motors Brou werijen en Neringdoeners der stad. Inschrijving gratis van heden af in het lokaal «Ca sino Hotelbij Leopold Beddeleem, Statiestraat, 65- Uitdeeling der rugnummers en vertrek bij Gaspard Vaniimburg, Veurnesteenweg. Aankomst aan het lokaal. Statiestraat, bij Leopold Beddeleem. Pnjsuitdeeling bij Jan Dauchy, Statiestraat. Sportmannen, steunt de sport en wordt lid van de Iepersche Wielrijdersclub, stichter en medewerker van de voornaamste koersen der frontstreek. Lr Kaal «Casino Hotel», Statiestraat, waar alle in- ÜC' ngen kunnen verstrekt worden aangaande Cyclo- tcer.sme, lid- en verzekeringskaarten B. W. B. Al.e g.fien tot steun van deze beroepsrennerskoers worden met dank ontvangen in het lokaal of bij de le den der club. Het Bestuur. wendt U tot het vermaard huis PHOTOGRAAF 19, Tempelstraat, 19, YPER - Tel. 170 O Begeeft zich ten huize voor alle photowerken, huwelijken en familiegroepen. Al het werk is gewaarborgd - Spoedige uitvoering. Open op Zon- en wekedagen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6