VELOSPORT Groote Prijs Brouwerij Het Sas Groote Prijs van Staden Groote Prijs der Brasserie Centrale Y proise GROOTE PRIjS VAN IEPER EN EEREPRIJS SIGARETTEN BELCA 8000 Fr. Prijzen en 800 Fr. Premiën VRAAGT CRISTAL-CHAUDFONTAINE het volmaakt tafelwater Depot BROUWERIJ J. G. DONCK YPERSCHE VOETBALKRONIEK ZWEMKRONIEK Aller aandacht wordt neden meestal samengetrokken cp de Ronde van Frankrijk, waar men van meet af een uitbarsting ir> regel verwachtte, doch die tot nu toe slechts een koers van afwachting is geweest Immers, de renners genieten van den welgekomen rustdag te Pau, in afwachting van Aubisque. Tourmalet, Aspins en andere Pevresourde die van hen heel wat meer machtsontplooiingen zullen vergen dan dit tot heden werkelijk het geval was. Rijden ze nu aan 32. 33 en zelfs aan meer dan 37 km. per uur. dit alles schijnt nog kin derspel tegenover de alles overweldigende Pyreneën die hen in den weg komen te staan en waarover zij heen moeten. Klimmen met de macht, dalen in gespannen aandacht en met stoutmoedigheid, ziedaar wat hen het laatste greintje uit hun lijf zal jagen om maar de roem en fortuinlijke zege te kunnen behalen in den grootsten wedstrijd van het jaar. Wie zal Donderdag avond aan het hoofd van het klassement prijken Zal het een Belg zijn of zullen de 5 kanshebbers tegen elkaar op rijden Is het getal Belgen die nog kans hebben niet te groot om met suc ces voor de eindzege in aanmerking te komen Al dingen die wij met een weinig geduld zullen weten, al leerden we altijd dat overvloed schaadt. Dat onze landgenooten dus elkaar mochten ondersteunen en zoo kan. ons inziens, de zege hen bijna niet ontglippen. Intusschen doen we lijk een rondeteller die. in de kal me morgenduren van een zesdagen. bij elke ronde over van vervelendheid zijn streepke trekt, en stippen we de ritten aan met hun verscheidene winnaars, in het oog houdende wat onze Belgen aan tijd winnen of verliezen. Tot nu toe echter was alles te vergeefs, en eenieder schijnt zich voor te behouden. De losbarsting van al dit geweld zal dan ook des te heviger zijn. De 3e rit werd gewonnen door den razenden wieler- gek Gerrit Schulte. die op 6 km. van de aankomst het peloton ontliep, om niet meer vervoegd te worden. Meu- lenberg draaide er eentje uit van zijn specialiteit en de andere renners konden^ zijn achterwiel bewonderen. De rit van Nantes naa'r Royan. waar de renners voor het eerst gingen rusten, werd in 3 deelen gesplitst. Wel licht zullen ze het moeten aflappen van dorp tot dorp Van Nantes naar La Roche sur-Yon werd het een oorberéidend werkje om de spieren wat te verslappen. Hier was het Meulenberg die in de laatste meters won vóór Servadei en Bini. Van La Roche sur-Yon naar La Rochelle was het de herhaling van de eerste uitgave, met dien verstande dat, van de 92 renners die aanzetten, er 85 samen toe kwamen. Meulenberg toonde nog eens aan Servadei hoe men wereldkampioen sprint. In de 3e snede werd het Frik Vervaecke te machtig. Op het laatste deed hij eenige van die nijdige snakken, waarin hij de specialiteit bezit, kwestie van den ont vluchten Hellemons te gaan bijhalen. Hij deed voort en eindigde alleen, alzoo geheel den rit winnende in den minsten tijd vóór Servadei en Meulenberg. Maar zoo loopt dit niet af, dacht Meulenberg en niet langer dan in den rit naar Bordeaux lapte hij zoowat zijn versnelling voor den neus van de Italianen Serva dei en Bini met den Bordelees Fréchaut, dat ieder er van versteld stond, de Italianen nog het meest. Van Bordeaux naar Bayonne. in twee deelen ge splitst, kon de Italiaan Rossi winnen te Arcachon vóór Cottur en Naisse en dit aan een gemiddelde van ruim 42 km in 't uur, wat een specialiteit schijnt te zijn voor den Parijschen Italiaan. Het tweede gedeelte van Arcachon naar Bayonne was voor Servadei. die Rossi netjes klopte, maar aan dezen laatste toeliet den rit te winnen in zijn geheel. Wan neer iedereen dacht in Bini den sterksten sprinter van de Italiaansche ploeg te ontwaren, ontpopt zich een onbekende ster die het heel goed maakt in de spurten en waaraan de ploeg nog heel wat genoegen zal be leven. Van Bayonne naar Pau werd in 't algemeen een kalm verloop verwacht, dit in ontzag voor de heel wat lasti ger karwei die de renners vanaf dit stadje te wachten staat. Zoo was het dan ook dat in min dan 9 minuten tijd al de renners binnen waren, en dat Middelkamp er toch nog in lukte in de laatste km. met Wengler en Vissers wat voorsprong te nemen. Inmiddels staat Leducq, de hoofdman van de Fran- sche kadettenploeg, op kop van de algemeene rang schikking, wat ook een niet heel banaal feit op zich zelf daarstelt. Immers Dédé, de kaalhoofdige, oude renner, die weldra op pensioen ging, één jaar van de baan bleef, nu aanvoerder werd van een ploeg jongeren, en als overbodig ballast werd beschouwd om in de eerste ploeg te worden opgenomen, trekt daar zoo ineens de gele trui aan vóór den neus van de beteuterde 1' klassers Getuige van de klas die Leducq steeds heeft bezeten Na den rustdag te Pau en in het zicht van de Pyre neën reuzen, kwam het raadsel van de versnellingen haar hoogste troef uitspelen. Zooals verwacht zou de rit Pau-Luchon, met zijn vier hooge bergtoppen Aubisque, Tourmalet, Col d'As- pin en Peyresourde een gansche omwenteling in de al gemeene rangschikking teweeg brengen. Deze rit werd beheerscht door Bartali, Vervaecke en Vissers, die zich de beste klimmers toonden met achter hen Gia- nello, Disseaux en Goasmat. Bartali was eerste op de drie eerste cols en kaapte er telkens de vergoeding weg vóór Vissers en Vervaecke doch in het afdalen van den Col d'Aspin deed Bartali een val, en alhoewel hij van een volgende camionette een nieuw wiel kreeg, verloor hij toch een paar minuten. Vissers en Ver vaecke snelden hem intusschen voorbij en ge kunt denken hoe ze beiden naar de aankomst vlogen. Vis sers liet er Vervaecke de eerste plaats, opdat hij ook van de vergoeding ter aankomst zou genieten en aldus te zekerder de gele trui veroveren. Het was dus een goede dag voor de BelgenVervaecke 1*, Vissers 2*-. Disseaux 5' en Felicien leider der rangschikkingToch dreigt er nog gevaar van Bartali in de komende berg ritten. Vervaecke zal echter het groote voordeel hebben door Vissers en Disseaux te kunnen geholpen worden, wiji Bartali alleen zal staan. Algemeene rangschikking1 Vervaecke Felicien. 00.17,37; 2. Bartali, 50.19,55; 3. Goasmat. 50.22.46; 4. Vis sers. 50.23,19: 5. Cosson. 50.26,44; 6 Disseaux. 50.27.46: 7. Gianello, 50,33,02: 8. Speicher. 50,33.02: 9. Clemens Mathias, 50.33.08; 10. Mallet, 50.34,5& Intusschen betwistte men den Grooten Havenprijs van Duinkerke. waarin Remi Decroix won vóór Remi Hendrickx, Dujardin en Noël Declercq, de 100 km. af leggende in 2 u. 40 min. 56 sec. Vitse reed er 11'. In Waereghem reed Thys Omer 1' vóór Alfons De loor en Fons Ghesquière, die een uitzonderlijke form betoont en zich uiterst regelmatig in alle eereplaatsen wringt Bravo, Fons en slacht maar de baarden binnen tegen dat ge in het buffet van De Slachterop een nieuwe eereplaats kunt wringen. Onze andere streekge- nooten hadden onkans en konden zich dan ook niet naar behooren klasseeren. Miel Decroix was ziek en is tot wat rust gedwongen om zich te herstellen. Uitslag: 1. Thys Omer. 150 km. in 4 u. 16; 2. Alfons Deloor, op 40 sec.: 3. Ghesquière. op 1/2 lengte: 4. Barbe. op 1 wiel5. Braeckeveldt6. Tersago7. Du- fromont. wiel in wiel8. Christiaens, op 1 min. 20 9. Gyselinck 10. Kamiel Desmet11 Louis Janssens. op 2 min. 30; 12. Raes13. Gustaaf Deloor. In Zele, het dorpje van Miahel Dhooge. was de wed strijd een gelegenheid voor Achiel Buysse om zijn eersten koers bij de profs binnen te palmen vóór den Belgischen Kampioen Van Theemscne. Segersen Dhoog die wel goed rijdt maar toch fliei meer de specialist is van verleden jaar. Wat de kans zoo al vermag Im mers. Michel wist verleden jaar niet wat het was plat- vallen en nu is dit voor hem scheer en inslag In Tongeren was het nog maar billijk dat de Lim burgers er alles op zetten om de zege in eigen huis te houden. Zoo redeneerden dan ook Loncke en Dignef j die met de twee eerste plaatsen gingen loopen voor Burv. De Greef. Gommans en Wierinckx. In Kontich haalde Roger Vandendriessche een ver dienstelijke zege vóór CJautier en Van Schil. Meestal de Antwerpsche renners stonden in 't gelid en daarom is de zege van Vandendriessche tegenover deze Ant werpsche Entente er dan ook des te verdienstelijker om. Braspennink behaalde deze week twee overwinningen die. voor een buitenlander, te vernoemen zijn tegen over onze specialisten kermiskoersers. Immers. Maandag in Kiel vloerde hij Geets. Valen- tijn. Alb. Franken, en Van Amsterdam. Let er op dat er dus drie Hollanders in de vijf eersten zitten En Dinsdag herhaalde hij dit meesterstuk te Bosch voord waar nu de drie eerste plaatsen door Hollan ders werden ingenomen, namelijk door Gommers, Va- lentijn en Kemps, in deze orde Opgelet, kermiskoersers. of uw naam zal weldra verdrongen worden door de Noorderburen. Gaston Denys werd er 5'. In Deurne gelukte het aan den ingezetene der ge meente. Karei Van Hassel. den palm in eigen veste te houden vóór Segers en J. Dufromont. die aan 't komen is. en eerstdaags zijn bloemtuilen zal weten te bemach tigen. Volgden dan Declercq 4«\ Deloor Alf. 5'Barbe 6''. Donderdag werd in het sportieve Gistel het kam pioenschap van West-Vlaanderen verreden, waarin Jef Moerenhout na een hardnekkig betwisten koers, alléén met den palm wegliep met 35 sec. voorop op Toubeau. Maurice Croon. Leon Declercq. Geets. Clautier. Marcel Van Houtte (1® West-Vlaming). Barby. G. Deloor, Her mie enz. Fons Ghisquière, die hier ook startte, was in het begin een der strijdlustigsten en poogde zelfs een ontsnapping maar moest later tengevolge van band breuk opgeven. Spijtig want Fons was erg op dreef en zou de anderen voorzeker nog spel hebben gegeven. DE ONAFHANKELIJKEN In Engis reed Armand Putzeis den kermisprijs vóór Michiels en Zoet In deze reeks renners, welke er aan prima krachten heel pover voor staat en dit jaar alleen een Depredhomme. Delchambre en Deraes leverde, zal het fel moeten beteren om nog verder haar naam van kweekschool der beroepsrenners waardig te wezen. DE JUNIORS reden Brussel-Moeskroen. waarin Rogghe Leon de zege verwierf vóór Dereu, Stofferis. Parmentier en Vande- weghe. Poltje Salomé was een der bezielers van den wedstrijd en vluchtte zelfs een heelen tijd wijd voorop tot hij in Avelghem terug werd bijgehaald. Toch be haalde hij nog de IS' plaats. Nooit geen kans hé. Pol, u wat meer vooraan te wringen. In Steenbrugge. waar er slechts 12 Juniors aan den start verschenen, werden de favoris Ramon en Paepe geklopt door den nog rapperen Eeckhout, zoodat een drievoudige Brugsche zege kon gevierd worden. En vermelden we eindelijk nog de zegereeks van Mal- branque. die er een flink aantal schikt in de wacht te slepen. Zondag was het in Desselghem dat hij eraan hield te zegevieren om dit meersterstukje Dinsdag reeds te herhalen in Pithem Zou die er niet mogen op denken van kategorie te veranderen, om er misschien reeds van af den 1" dag een eerste plan rol te ver vullen In elk geval, in den Wijnendaelenaar zitten er kwaliteiten te over om er te komen, en heel zeker moet de streekgenoot van Karei Steyaert later dezes aandacht gaande maken. Parijs-Vilvoorde voor Onafhankelijken. Zondag a. s. trekt deze koers, ook genoemd Valen- tineprijs. door de stad. De 3'' rit, zijnde Rijssel-Vilvoor- de. komt al over Waasten, leper (Rijsselstraat. Markt, Meenenstraat. Meenensteenweg) naar Meenen, Kortrijk. Reeds 95 inschrijvingen werden opgenomen en te hopen dat een onzer landgenooten de eerste uitgave van dezen koers op zijn eerelijst moge neerschrijven, GEMEENTE BOESINGHE Brugstraat Ter gelegenheid der jaarlijksche kermis op Donderdag 28 Juli 1938, te 4 u. namiddag voor alle Beginnelingen 65 km. afstand 700 Frank Prijzen Inschrijving te 2 u. ter herberg De Meiboom bij C. Desmedt. Aanzet te 4 u. stipt, aan de herberg De Brug bij A. Verhack. Aankomst ter herberg Den Gouden Arend bij A. Adam. Prijsuitdeeling ter herberg «Het Boldershof», bij V. Desmedt GEMEENTE STADEN Op Zondag 24 Juli 1938, te I 3 4 uur namiddag Baankoers voor Beroepsrenners Afstand 140 km. 8.000 Frank Prijzen. STAD IEPER OP DINSDAG 9 OOGST 1938 Om 2 ure zeer stipt, Voor Juniors en Fransche Renners 3' Kategorie 110 km. 2500 Frank Prijzen en Premiën met de medewerking van Het Nieuws van den Dag Sigaretten St Michel, Brouwerijen H. Vermeulen en Masschelein Poperinghe, Huis Gruwez (Puppen), Vélos Salvator, Neringdoeners en Herbergiers van stad, en onder de bescherming van het Feestkomiteit van Tuindag-Kermis. 1' Prijs325 Frank, Beker. Tube en Prachtpalm. 2* Prijs250 Frank en Veloschoenen. 3' Prijs210 Frank en Sportklak. 4>' Prijs 180 Frank en Sportklak. Verders 160, 125, 100, 80. 60. 50, 40, 30, 25. 25, 20 en 20 fr. Wegwijzerleper, Vlamertinghe, Poperinghe, Renin- ghelst, Clytte, Kemmel, Linde. Hooghof, Wulverghem, Meessen, Vierkoningen naar leper (1 ronde) Verders 8 kleine ronden rond Stad aiover St Jan. Inschrijvingvan heden af in het lokaal Ville de Courtrai Statiestraatden dag van den koers In de Visscherbij Gerard Cottenie. Boterstraat. Vertrek: Rechtover «De Keizer», Statiestraat. AankomstAan het lokaal Ville de Courtrai Premiedeeling Café de l'Yser bij Albert Bloot- acker. N. B. De renners worden verzocht zich intijds aan te bieden, gezien er naar niemand zal gewacht worden, om de verstkomenden toe te laten nog naar huis te kee- ren, met de verbindingen van trein, tram of autobus denzelfden dag. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeur lijke ongevallen. Het Bestuur. Op Zondag 14 Oogst 1938. te 13 u. 30 VOOR BEROEPSRENNERS 155 Km. PRACHTIGE BAAN 155 Km. ingericht door de Iepersche Wielrijdersclub met de welwillende ondersteuning van het stadsbestuur, p]r. ma Vander Eist Firma Salvator Klakken Ci ty Sport», het Huis Aimé Gruwez «In de Puppen,. Firma Cesar Mottrie Garage Général Motors Brou werijen en Neringdoeners der stad. Inschrijving gratis van heden af in het lokaal «Ca sino Hotelbij Leopold Beddeleem, Statiestraat. 65. Uit'deeling der rugnummers eri vertrek bij Gaspard Vanlimburg, Veurnesteenweg. Aankomst aan het lokaal. Statiestraat, bij Leopold Beddeleem. Prijsuitdeeling bij Jan Dauchy. Statiestraat. Sportmannen, steunt de sport en wordt lid van de Iepersche Wielrijdersclub. stichter en medewerker van de voornaamste koersen der frontstreek. Lokaal Casino HotelStatiestraat, waar alle in lichtingen kunnen verstrekt worden aangaande Cyclo- toerisme, lid- en verzekeringskaarten B. W. B. Alle giften tot steun van deze beroepsrennerskoers worden met dank ontvangen in het lokaal of bij de le den der club. Het Bestuur. 8, Lombaardstraat, YPER Tel. 255 HllllHliH tmtm Bericht aan de Spelers Van af toekomende week zullen de oefeningen een aanvang nemen Zooals het ten andere betaamt, rekent het Bestuur op eene talrijke aanwezigheid. De voet balsport vergt tegenwoordig groote krachtinspannin gen. daar de wedstrijden van langs om vinniger be twist worden. De elftallen worden langs alle zijden versterkt, menige club wil hooger op, zoodat het geen twijfel overlaat dat de trainingen goed moeten ge volgd worden. C. S. Yper, met zijne beperkte midde len, heeft trouw in zijn aangesloten spelers om in zijne reeks op eene eervolle plaats geklasseerd te kunnen staan. Daarom is het hoogst noodig dat alle spelers er van bewust zijn dat oefening broodnoodig is. Ten an dere heeft het Bestuur besloten nieuwe spelerskaarten uit te geven en enkel aan diegenen af te leveren, welke regelmatig op de oefeningen aanwezig zijn. Ander zijds dient er ook opgemerkt dat alleenlijk de spelers die C. S. Yper getrouw gebleven zijn, op het terrein zullen toegelaten worden en dat ieder speler op den aangeduiden dag de oefeningen moet bijwonen, ten zij hij bijzondere redenen deed gelden om een ande ren dag te kiezen. Zulke gevallen dienen bij den secre taris van de Club aangegeven te worden. Regeling der oefeningen Dinsdag, Donderdag Seniors (2' en 3< afdeeling). Woensdag, VrijdagJuniors, Scholieren, Kadetten. Het Groot Zwemfeest van 24 Juli Met rasse schreden nadert de groote dag. Het mooiste zwemfeest dat reeds te leper te zien is geweest, zal op 24 Juli plaats grijpen Verleden week gaf ik de namen van eenige kampioenen, die aan het feest zouden deel nemen. Mijn lijstje was echter verre van volledig, en ik mag deze week het genoegen smaken van er nog een heele reeks voor te stellen R. Ghent S. C. komt af, met zijn volledige ploeg kam pioenen. met Van Parys, oud-wereldrekordman aar. het hoofd. Van Parys, die nog steeds Belgisch rekord- hcuder is in streekzwemmen, won verleden jaar het Belgische kampioenschap der 200 m., in den prachttijd van 2'58 Thienpondt, die nog steeds het rekord der 200 meters rugzwemmen op zijn naam heeft, zal aan de jongeren een felle repliek geven. Voegen we er nog bij dat Miele Thienpondt «slechts» 4 maal kampioen van België was. De K Brugsche Z. K. is natuurlijk ook van de partij- De zotten komen af met een ploegje, waarin naar alle waarschijnlijkheid een Jan Guillini. Van Halme en Lateur zullen zitten. Alvorens het programma te geven, moet ik eerst en vooral, in naam van Ypres Swimming Club, den Heer Jan Van de Vivere, der Brouwerij Vande Vivere dan ken. voor den prachtigen beker, welken hij uitlooft op het feest. Hier volgt nu het programma 1 50 m. schoolslag knapen Y. S. C. 100 m. vrije slag beginnelingen reeksen, open. 3. 50 m. schoolslag meisjes, Y. S. C Hl m- rugzwemmen dames, open. 5. 100 m. schoolslag beginnelingen, reeksen, open. 6. 10C m. vrije slag heeren, seniors, open. 200 m. streekzwemmen dames, seniors, open. 3 x 50 m aflossing 3 zwemwijzen beginnelingen- open. in m' vr^e beginnelingen gebeurlijke finaal. H- Hl m. streekzwemmen dames beginnelingen, open. io' A®,® m v»je slag dames, seniors, open. 100 m. streekzwemmen beginnelingen, gebeurlijke nnaal. J?' 1^1 rn- rugzwemmen heeren. seniors, open. 210 streekzwemmen heeren, seniors, open- POOS 15. 3 x 100 m. aflossing 3 zwemwijzen dames, seniors, open. 1?' m' vr»i.e slag heeren Groote Prijs van leper- v a !mlnliike oeferiingen door de Dames van xy. A. Z. C. !q Duikelen van de pisffik van 3 m. open la' Demonstratie van Duikelen door Vande Ven van A. Z. C. ~Gh- r'^S ^C^O' 'Ussc^en K- Antwerpsche Z. C. en R- De t>eker Brouwerij Vandevivere zal toegekend wor- tv' en over de nummers 4-6-7-11-13-14-15- wnrL 00te JPrijs van IePer 'beker) zal toegekend aan, zwemmer, die hem twee maal wint achtereenvolgens of niet. Gewonnen in 1935 door Z door R. Zonnekeyn «O. S. O Inkom" I doo^Frank Matthvs (G. S. V.) T Dn -5 4 en 6 frank. Kinderen van 12 jaar Prijs. \sigor.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6