Onroerende Goederen Cinema Coliseum n.v. TARASS - BOULBA allerhande nieuws Openbare Verpachting A) Eigendommem waarvan de pacht eindigt op 30 - 9 - 1938. B) Eigendommen waarvan de pacht eindigt op 30 - 9 - 1939. De Scheepvaart op de yaart Yper-Yzer De Heer Voorzitter der Handelskamer van Yper ont ving van den Heer Claeys. Hoofdingenieur-Bestuurder van Bruggen en Wegen, te Brugge, volgend schrijven Brugge, den 7 Juli 1938. Heer Voorzitter, t Heer E. a. Ingenieur Merlin te leper heeft mij me degedeeld dat U een klacht zoudt indienen bij het Mi nisterie van Openbare Werken en Werkverschaffing aangaande de moeilijkheden welke de scheepvaart op den Yzer en het benedenpand der vaart Yper-Yzer tegenkomt. v Ten einde deze moeilijkheden te keer te komen heb ik aangedrongen bij den Bijzonderen Dienst der Kust en deze van het Stroomgebied der Schelde te Gent. Heden bericht mij de Bijzondere Dienst der Kust dat hij al doet wat hij kan om den toestand op den Yzer te verbeteren, er aan toevoegende dat sedert Zondag 3 Juli de Yzer gespijsd wordt en dat op 5 Juli namiddag het water slechts 0 m. 05 onder het normaal waterpeil te Nieuwpoort en 0 m. 15 te Finteele stond. De spijzing duurt voort. Hoogachtend. De Hoofdingenieur-Directeur, (get,i E. CLAEYS. De Heer Hoofdingenieur Claeys ontvange hier onzen besten dank voor zijne welwillende tusschenkomst ten einde een toestand, die voor onze streek zoo nadeelig wa' te doen ophouden. Wij weten dat wij steeds op zijne medewerking en invloed mogen rekenen en zijn er hem erkentelijk voor. Engelsche Parlementsleden te Yper Zaterdag morgen, 9° dezer, had er ten stadhuize al hier een ontvangst plaats van engelsche parlements leden die. onder het geleide van kolonel Higginson, voorzitter van de Imperial War Graves Commission de stad Yper en de gewezen frontstreek waren komen bezoeken De afvaardiging parlementsleden bevatte onder meer de Heeren J. Lawson, E. Keeling, Douglas Thomson. C. Culverwelle. Major Neven-Spence, W. Stewart, J. Tipher. E. Williams, en Major G. Owen. De Heer burgemeester Vanderghote verwelkomde de bezoekers waarna de Heer J. Lawson, na op verzoek van den Heer burgemeester de herinneringslamp te hebben aangestoken, in hartelijke woorden voor het zoo gulhartig onthaal dankte. Ni de ontvangst begaven de bezoekers zich, verge zeld van den Heer burgemeester, naar het gedenk- teeken der Ypersche gesneuvelden waar zij een minuut «tilte onderhielden en twee mooie bloemenkransen neer legden. Ook het gedenkteeken der Meenenpoort werd bebloemd als hulde aan de Britsche gesneuvelden, waarna de groep parlementairen de gewezen slagvel den en talrijke britsche krijgskerkhoven rond Yper ging bezoeken. Touring Club de Belgique Section de Cyclotourisme «Ypres-Poperinghe Nous invitons cordialement nos membres cyclotou- ristes de bien vouloir assister le dimanche 17 juillet a l'excursion cycliste au PARC DE RUMBEKE a l'occa- sion de la QUATRIÈME FOIRE COMMERCIALE de Ia Flandre Occidentale. Distance 80 kim. DépartPoperinghe, a 8 heures. Ypres, a 8 heures 45. En cas de mauvais temps cette excursion aura lieu le 21 .iuillet. Le Dimanche 24 juillet excursion cycliste a Nieuport 5 r occasion de l'Inauguration du Monument Albert lr. Pour tous renseignements complémentaires prière de s'adresser aux délégués locaux du T. C. B. G. Carpier. YPER. Lastige kerel. Donderdag avond bevond een werklooze, zekere Berghman Lucien. wonende op het Minneplein, zich in de herberg «De Visscher». Boterstraat. Korts na middernacht begon hij er ruzie te zoeken en ging zelfs zoo ver de meid te slaan De herbergier echter zette den kerel aan de deur, doch eens op straat sloeg deze, uit wraak, een ruit der voor deur aan stukken. Een klacht werd ingediend en de politie stelde een proces-verbaal op tegen dezen Bergh man. die reeds vroeger door zijn slecht gedrag van zich deed spreken. ZILLEBEKE. Aanstelling van den nieuwen Pas toor. Zondag laatst had de inhuldiging plaats van E. H. Jos. Priem, den nieuwen parochieherder. Te 3 u. namiddag kwam de E H. Priem, vergezeld van Z. E. H. Deken Vermaut van Yper en van zijne twee getuigen. Z. E. H. Kanunnik Quaghebeur, supe rior aan het klein Seminarie van Rousselare, en E. H. Roose, pastoor te De Panne, aan de grens der gemeente toe. waar hij verwelkomd werd door den Heer Baron Pierre de Vinck, burgemeester, omringd door de leden van den gemeenteraad, der Commissie van Openbaren Onderstand en van de Kerkfabriek. De herderlijke staf werd den nieuwen pastoor aan geboden door de kleine De Tandt, waarna de overhe den den op touw gezetten prachtigen stoet, waarin niet min dan vijf praalwagens waren, in oogenschouw na men. Dan werd de nieuwe herder stoetsgewijze al door het mooi bevlagde en versierde dorp kerkewaarts ge leid. Aan de deur der kerk bood de jeugdige Marcella Carrein de sleutel van Gods tempel aan den nieuwen pastoor waarna de Z. E. H. Deken Vermaut. in de schoon opgesmukte kerk en in aanwezigheid van een groote schaar geloovigen. tot de liturgische aanstelling van E. H. Priem als pastoor van Zillebeke overging. Deze schoone plechtigheid werd met het Te Deum en den zegen van het Allerheiligste besloten. HANDBOOGSCHIETINGEN ZONDAG 17 JULI 1938 Om 2 1 uurLANGEMARCK Bondschieting voor 'l Zuid-Westland. aan alle liefhebbers aangeboden, de bondvogels uitgezonderd Oppervogel 80 fr. Twee zijd vogels. elk 40 fr Twee kallen, elk 20 fr.30 bondvogels aan 15 fr.: Alle vijftal een prime van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 uur HOLLEBEKE Oppervogel 70 fr.Twee zijdvogels, elk 35 fr. Twee kallen, elk 17 fr. 50; Kleine vogels 10 fr., boven de 50 schutters 13 fr. Inleg 13.50 frank. Een regulateur voor 't meeste getal punten, mits 2.00 inleg. Om 2 1 uur: BEVEREN-Y'ZER Oppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. en 20 prtmés aan 15 fr.: Kleine vogels 10 fr. - Inleg 13.50 fr MAANDAG 18 JULI 1938 Om 2 1 uurOOSTCAPPEL Schieting van 25 fr. DONDERDAG 21 JULI 1938 Om 2 1 uur: YPER I WlLLEM-TELL) Oppervogel 150 fr.Twee zijdvogels, elk 75 fr.: Twee kallen, elk 35 fr.: Alle vijf schutters een primé van 25 fr.Kleine vogels 20 fr. Inleg 25 fr. Om 2 5 uur: ROUSBRUGGEOppervogel 150 fr Twee zijdvogels, elk 75 fr.: Twee kallen, elk 35 fr.; Kleine vogels 20 fr. en boven de 80 schutters van 25 fr. Inleg 25 fr. Handels- en Nijverheidskamer van Yper De Handelskamer van Dixmude meldt ons dat zij op Maandag 1 Oogst a. s„ met de beurt André van den Heer Charles Debeuf. de werken aan den \zer en aan de vaart Yper-Yzer. tusschen Knocke en Drie Grachten, zal gaan bezichtigen. Het vertrek heeft plaats te Dixmude, te 13 u. 30, rechtover het huis van den Heer Debeuf. Na het be zoek der werken, terugvaart naar Dixmude. De leden der Handelskamer van Yper, die belet wa ren aan de vroeger ingerichte reis van 7 Juli 11 deel te nemen en die begeeren de werken van Drie Grachten te bezoeken, gelieven zich zoohaast mogelijk aan te geven bij den Heer Hector Vermeulen, voorzitter der Handelskamer van Yper. Bede terzelfdertijd te laten weten indien men per eigen auto reist ofwel, mits betaling, plaats wil nemen in een daartoe bestemde autocar. Vertrek uit Yper aan het lokaal SultanGróote Markt, op Maandag 1 Oogst 1938, te 12 u. 45 zeer stipt. EXAMENUITSLAGEN Hoogeschool van Leuven M. Boone Jozef, Ypernotariaateenige proef van Dcctor in de rechten, met voldoening. M. Versailles Georges, Yperkandidatuur voorberei dende tot de artsenij en veeartsenijkunde, 2® proef, met voldoening. M. Debergh Gilbert, Westvleteren 2® kandidatuur in de Natuur- en Geneeskundige Wetenschappen, met voldoening M. Hameeuw Gilbert, Westvleteren 2' kandidatuur in Natuur- en Geneeskundige Wetenschappen, met vol doening. M. Vandenbussche Valeer, Roesbrugge-HaringeLi- cenciaat in de Nederlandsche letteren, met onderschei ding. M. Heyman Autbert, Westouterbaccalaureaat in wijsbegeerte, 1' proef, met onderscheiding. M. Viane Leo, Oost-Roozebekedoctor in de rechten, 1' proef, met onderscheiding. M. Depeser Joseph, Roesbruggekandidatuur in de Natuur -en Geneeskundige wetenschappen, le proef, met voldoening M. Bruffaerts Karei, Watoutoegelaten tot de school voor politieke wetenschappen. M. De Coninck Joseph, Westnieuwkerkekandidatuur in de Natuur- en Geneeskundige wetenschappen, 2® proef, met onderscheiding. M. Van Stechelman Jacques, Alveringhem kandida tuur in de Natuur- en Geneeskundige wetenschappen, 3' proef, met voldoening. M. Pauwelyn Oscar, Vlamertinghe doctoraat in de Genees-, heel- en verloskunde, 1' proef, met voldoening. M. Roelens Firmin, Hooglededoctoraat in de Ge nees-, heel- en verloskunde. 1' proef, met voldoening. M. Vandenbroucke Leopold, Hooglede doctoraat in de Genees-, heel- en verloskunde, 3® proef, met onder scheiding. M. Croquey Gerard, Poperinghe graad van kandi daat burgerlijk ingenieur, 1® proef, met groote onder scheiding. M. Cardoen Albert, Gheluwe graad van kandidaat burgerlijk ingenieur. 1' proef, met voldoening. M. Camerlynck Edmond, Beverendoctor in de rechten, 2' proef, met voldoening. Rijksuniversiteit te Gent M. Van Houtte Karei, Handzamelicentiaat in de tandheelkunde, 1' proef, met voldoening. M. Mahieu Michiel, Vlamertinghelicentiaat in de tandheelkunde, 2' proef, met voldoening. Mej. Terlinck Nelly, Roesbrugge lincentiaat in Ge schiedenis, 1® proef, met voldoening. M. Deconinck Robert, Roesbrugge licentiaat in Ger- maansche Philologie, 1° proef, met voldoening. M. Deleu Karei, Alveringhemgraad van geaggre geerde van het M. O. van den hoogeren graad Ger- maansche Philologie, met voldoening. M. Lahaye Hilaire, Poperinghegraad van doctor in de rechten, 3' proef, met voldoening. M. Camerlynck Leo, Loo doctoraat in de veeartse nijkunde. 1' proef, met voldoening. M. Butaye Raoul, Stavele doctoraat in de veeartse nijkunde. 3° proef, met onderscheiding. M. Devloo Stefaan. Oostvleteren doctoraat in de veeartsenijkunde, 3® proef, met onderscheiding. M. Van den Broucke Frederik, Ghyverinchove doc toraat in de genees-, heel- en verloskunde. 2® proef, met onderscheiding. Mej. Butaye Maria, Watou graad van candidaat in de wetenschappen, voorbereidend tot de licentiaten artsenijkunde. 1® proef, met voldoening. Koloniale Hoogeschool van België M. Bryon Antoine. Langemarck examen van het tweede jaar, met voldoening. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Maandag 11 Juli. door Jvr. Ameloot Marie-Louise, Esplanade, een bril. In den winkel van M. Derycke Camiel, Dixmude- straat. een damesregenscherm. Dinsdag 12, in den winkel van M. Descamps Gaston, Boterstraat, een zilveren ketting met brelok. Woensdag 13. door M- Masselis Fernande, Elverdin- ghestraat, een paternoster in een lederen zakje Verloren. Zaterdag 9 Juli, door Jvr. Casier, van Houthem, een zwart-grijze regenscherm met geel hand- va tseL Door M. Coffyn Julien, Lindendreef. een zwart lede ren brieventasch inhoudende zijne eenzelvigheidskaart. Door M. Vanderkruysse Achiel, een vierkante kool- schop. Maandag 11. door de scholierster Wilkins Joyce, Bruggesteenweg, een blauwe alpenmuts. Door M. Bernaert Ferdinand. Rijselstraat, een lede ren boekentasch inhoudende een rekenboek. Woensdag 13, door M® Madden Hélène, Colaertplaats, een armbanduurwerk met lederen riempje. Gemeente Poelkapelle De aandacht der bevolking dient gevraagd op vol gende mededeeling 1) Op Dinsdag en Woensdag, zijnde 19 en 20 Juli e.k. ijking van alle maten en gewichten en weegtoestellen, op het Gemeentehuis, ieder dag vanaf 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Personen die wenschen zich aan deze periodieke ijking te onderwerpen, en geen uitnoodiging mochten hebben ontvangen, kunnen zich op het sekreta- riaat aanbieden tusschen 9 en 12 uur. 2) Opnieuw dient de aangifte gedaan te worden der landbouwprodukten geteeld op een perceel van ten minste één are en dit op 16 Juli j. 1. Elke aangifte moet volledig en nauwkeurig zijn en betreft de vol gende graangewassenwinter- en zomertarwe. spelt, masteluin, rogge, winter- en zomergerst en haver. Het aantal paarden volgens ouderdom dient eveneens aèn- gegeven te worden. De aangiften worden opgenomen iederen werkdag tusschen 13 en 16 uur op het gemeen- tesekretariaat. den 21 Juli uitgezonderd. st Jacobsstraat, 30, IEPER - Telefoon leper 376 Zaterdag 16 Juli Zondag 11 Juli Maandag 18 Juli Een der grootste fransch gesproken en gezongen films. Benevens de teekenfilm CRAZY ACROBATE en de documentair MIDI HET ZUIDEN van FRANKRIJK wordt dit programma nog aangevuld door de klucht MES AMIS LES FANTOMES SPOKEN IN HUIS en de nieuwsberichten ECLAIR. KINDERS ALTIJD TOEGELATEN Allo Accordeon-liefhebbers Onze stadgenoot, de jeugdige accordeonist Eugène TOLLENAERE. ieeriing van Prof A. DE HOLLANDER, speelt voor Radio Kortrijk, op Maandag 18 Jult, van 13.15 u. tot 13,45 uur. Burgerlijke Stand van Yper van den 9 tot den 15 Juli 1938 GeboortenCornard Leopold, Recollettenpoort, 5, van Waasten. Georis Jacques, Rijke Klarenstraat. 79. Kools Walther, Yperleestraat. 4. Verstraete Nicole. Statiestraat. 50. Packet Raoul, Tegelstraat, 49. Van Acker Brigitta. Zonnebekesteenweg. 17 Bouchaert Guido. Adj. Masscheleinlaan, 9. Demey Nicole, Boomgaardstraat, 17. Rabaut Mare, Ca- pucienenstraat. 25. HuwelijkenOnraedt Constant, betonbewerker. te Poperinghe en Claeys Madeleine, z. b., te Yper. De Lombaerde Jerome, syndicale propagandist, te Ware- ghem en Desramault Elisabeth, z. b„ te Yper OverlijdensBartholomeus Omer, 47 j., werkman, wed. Verleye Eleonora, Lange Thouroutstraat. 25. van Pollinchove. Ver Eecke Albert, 12 dagen. Rijssel- straat, 168. Boudry Adrien. 35 j., landwerker. onge huwd, Lange Thouroutstraat. 25, van Reninghelst. Vandenberghe Emerentia, 77 j.. z b.. wed. Vermandei Constantinus, wed. Vlaemynck Carolus. Meenensteen- weg. 25. Ameel Emma. 75 j., handelaarster, wed. Vanwichelen Petrus, Korte Thouroutstraat. 7. Tem- pelaere Marie. 50 j.. z. b.. echtg Provoost Honoré. Po- peringhesteenweg. 8. Huwelijksbelofte: André Titeca. z. b.. te Yper en Hélène Delalleau, weefster, te Roubaix (Noord Fr.). Commissie van Openbaren Onderstand TE IEPER. bij schriftelijk aanbid, voor g naeenvolgende jaren, van de volgende Lot i. 95 a. 80 ca. Zaailand en Weide, te Langemarck, gebruikt door R. Breyne. Lot 2. 1 Ha. 71 a. 30 ca. Zaailand, te Langemark, gebruikt door J. Decaestecker. Lot 3. 47 a. 50 ca. Maaigras, te Passchendaele, gebr ikt door C. Vandevelde. Lot 4.-2 Ha 14 a. 90 ca. Zaailand en Weide, te Vlamertinghe, gebruikt door Ch. Pattyn. Lot 5. 44 a. 50 ca Zaailand, te Voormezeele, gebruikt door C. Braem. Lot 6 12 a. 11 ca Zaailand, te leper, gebruikt door J. Beheyt. Lot 7.-97 a 30 ca. Zaailand, te Becelaere, gebruikt door H. Druwé. Lot 8 Etn Wooahuis met 44 a. 30 ca. Land, te Hollebeke, gebruikt door O. Vandewalle. Lot 9 - Ha. 37 a. 20 ca. Maaigras, te Rminge, gebruikt door A. Debusschere. Lot io 47 a Waaigras, te Reninge, gebruikt door A Noliet Lot it 24 a Bouwland, te St-Jan, gebruikt door 8. Vermeulen. (>e aanbiedingsnieven zijn te bekomen in het secretariaat d» r Commissie, alwaar het last- nkohier ter inzage der liefhebbers berust. De aanbiedingen moeten ter post aangetee- ken 1 worden ten laatste op Maandag 1 Oogst 1938 De opening der aanbiedingen zal in het openbaar geschieden ter zitting der Com missie. op Dinsdag 2 Oo^st 1938, om 4 uur namiddag. Voor nadere inlichtingen zie de plakbrieven ol zich wenden tot het secretariaat, Rijsel straat, 38, te leper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8